“16 днів проти насильства” PDF Друк

16 днів проти насильства

на таку тему відбувся круглий стіл у Маловисківському ліцеї (школі-інтернаті). В розмові взяли участь старшокласники навчального закладу та представники зацікавлених служб і установ району. Ініціатором заходу стало управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Шендрик, окреслила тему круглого столу – права та обов’язки підлітків, протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також повідомила школярам, що з нагоди проведення щорічної Всесвітньої акції “ 16 днів проти насильства ” по всій Україні у період з 25 листопада по 10 грудня проходять заходи. У цей 16-тиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня  Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня  річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня Міжнародний день прав людини.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України.

Цього року Мінсоцполітики у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великобританії, Канади та Естонії, розпочало нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нестримність суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства. Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і «нульової» толерантності до насильства, яке не має виправдань при будь-яких обставинах.

З відеоролика «Розірви коло» школярі побачили, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює укоріненість проблеми. Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає  усе суспільство до активних дій і «нульової» толерантності до насильства, яке не має виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» ти можеш допомогти.

Головне, зазначила Світлана Шендрик, діти не повинні мовчати про прояви насильства, як у школі так і вдома і негайно повідомляти про це дорослих, аби лише  мати надію на допомогу.

Продовжила тему інспектор ювенальної превенції, капітан поліції Маловисківського відділу поліції головного управління національної поліції Кіровоградської області Ірина Перехрест, яка веде роботу з підлітками та профілактику правопорушень неповнолітніх. Вона повідомила присутніх про види насильства, а саме: сексуальне, психологічне, фізичне та економічне та про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення насильства. Також вона провела цікаву гру з усіма присутніми.

Фахівець із соціальної роботи другої категорії Маловисківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Ружина, пояснила, що насильство це - застосування силових методів або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних. Також вона розібрала з школярами, на прикладах, ситуації всіх видів насильства.

Цікаві факти з власної практичної роботи розкрила головний спеціаліст служби  у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Янченко. Листування  в соціальних мережах з незнайомими людьми несе потенційну загрозу життю та здоров’ю неповнолітніх дітей. Попередила школярів про те, щоб вони не довіряли тим, хто хоче з ним вийти на контакт в мережах.

Начальник відділу «Маловисківського бюро правової допомоги» Голованівського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Кучеренко повідомила присутніх про те, що в разі порушення їхніх прав, вони можуть звернутися за їх відновленням до Маловисківського БПД.  Також роздала присутнім буклети «Твої права – твій надійний захист», «Безоплатна правова допомога в Україні».

Про те, як ведеться робота по попередженню насилля, впровадження толерантних відносин у ліцеї розповіла заступник директора з виховної роботи  Алла Снігуровська.

У круглому столі також взяла участь головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Шевченко.