Театр – це життя, а пісня – це душа… PDF Друк

Театр – це життя, а пісня – це душа…

Подвійна культурно-мистецька подія відбулося 21 вересня на Маловисківщині  цього року у приміщенні Зинського сільського будинку культури: Всеукраїнське свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти"  та IV районний конкурс української пісні «Співуча Вись».

У фойє будинку культури аматори 12 сільських рад району та Березівського СБК Смолінської ОТГ презентували  флористично – гастрономічну  виставку «Пан Гарбуз». Всі учасники конкурсу представили дивовижні композиції з овочів, фруктів, квітів, вироби із борошна, круп.

Учасників свята привітали начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації  Любов Анатоліївна Левченко та Злинський сільський голова Олександр Михайлович Недолужко.  Вітальним танцем з вишиваними рушниками та піснями гостей з усього району також зустрічав місцевий зразковий хореографічний колектив «Ровесник» та ансамбль «Надія».

У районному етапі  49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" взяли участь 11 театральних колективів з усіх куточків району.

Бурхливих оплесків від глядачів заслужили всі: народний аматорський театр малих форм  «Нива» Маловисківського РБК (керівник театру  Юлія Файберг), народний аматорський театр Гаївського РБК (керівник театру Тамара Герасименко),  народний аматорський театр Маловисківського РБК (керівник театру Вільям Кириленко) та аматорський театр – супутник (керівник театру Олена Ткаченко), аматорські театри Хмелівського  СБК (керівник театру Анатолій Курилюк), Злинського СБК (керівник Світлана Подкопаєва), Плетеноташлицького СБК (керівник Катерина Кононенко),  Нововознесенського СК (керівник  Тетяна Коліушко),  аматорські театри малих форм  Оникіївського СБК (керівник  Ірина Ігнатьєва), Мануйлівського СБК (крівник Валентина Пасічник), Березівського СБК (керівник Вікторія Бутнару).

У другій частині культурно-мистецького проекту глибокою пісенною рікою протікав IV – й районний огляд – конкурс української пісні «Співуча Вись».

Творчими джерелами пісенної ріки були  аматори 12 клубних закладів району та сусідніх ОТГ: Якимівки, Гаївки, Плетеного Ташлика, Розсохуватки, Оникієвого,  Мануйлівки, Диминого, Нововознесенки, Злинки,   Маловисківського РБК, а також Мар'янівського СБК та Березівського СБК із сусідніх об’єднаних територіальних громад.

В номінаціях «Солісти», «Дуети»,  «Тріо»,  «Фольклорні ансамблі»,  «Вокальні ансамблі» було представлено 14 учасників-виконавців: солістів, колективів і ансамблів.

В номінації «Солісти» I місця отримали Марія Кучеренко -  Розсохуватський СБК,  Оксана Крисаленко – Мануйлівський СБК, Тетяна Аніскевич – Злинський СБК.  II місце – Черніченко Олена з Мар'янівського СБК

В номінації «Дуети» I місце виборов дует з Мануйлівського СБК,  II місце - сімейний дует у складі Юлії Жердій та Чернецької Сніжани  з Маловискіського РБК.

В номінації «Тріо»  компетентне журі визначило переможцями тріо  «Аколада»  з  Маловисківського РБК.

В номінації «Вокальні ансамблі»  I  місце - вокальні ансамблі «Вербиченька» Якимівського СБК та «Берізка» Березівського СБК, II місце – вокальні ансамблі з  Диминого та «Коралі» з Нововознесенського СК, а  III місце отримав  вокальний ансамбль Плетеноташлицького СБК.

В номінації «Фольклорні ансамблі »  I  місце отримав народний аматорський  фольклорний ансамбль «Берегиня» Оникіївського СБК та фольклорний ансамбль «Надія» Злинського СБК. II місце здобув фольклорний ансамбль «Чарівниця» Мануйлівського СБК.

Всі учасники театрального свята, пісенного конкурсу та флористично – гастрономічної  виставки були нагороджені відповідними Дипломами  відділу культури і туризму районної державної адміністрації та спеціальними призами.

Від імені усіх аматорів, організаторів культурно-мистецької події та місцевих глядачів щиро дякую Злинському сільському голові Олександру Недолужку,  директору СБК Світлані Подкопаєвій, головам сільських рад, що забезпечили участь колективів. Завдяки спільним зусиллям районний захід пройшов на високому організаційному рівні у відремонтованому та затишному приміщенні.  Адже місцеві глядачі поважного віку по закінченню  свята  залишали  місцевий заклад культури зі словами: «Побачили життя і порадували душу…»  Для аматорів та працівників закладів культури  це найвища оцінка. Дякую усім за самовіддану працю та любов до її Величності Культури.