Семінар директорів інклюзивно-ресурсних центрів PDF Друк

Сьогодні в Україні набирає обертів освітня реформа, невід’ємною частиною якої є інклюзивна складова. Саме по питанню впровадження інклюзивної освіти та організаційному аспекту діяльності інклюзивно-ресурсних центрів був присвячений семінар директорів інклюзивно-ресурсних центрів Кіровоградської області, який відбувся 23 травня 2019 року на базі інклюзивно-ресурсного центру Маловисківського району. В роботі семінару взяли участь заступник голови Маловисківської районної державної адміністрації Лілія Синчук та начальник відділу освіти районної державної адміністрації Світлана Кравченко.

Діяльність інклюзивно-ресурсного центру Маловисківської районної ради презентувала директор центру Лариса Привалова та фахівці ІРЦ — Тетяна Іващенко, Олена Ярова, Олександр Чебалда.

На семінарі висвітлювалися та обговорювалися ряд проблемних питань щодо  створення та діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, а саме:

- використання електронних сервісів та цифрових інструментів Google в професійній діяльності директора ІРЦ -Побережець Оксана Сергіївна методист ОНМЦ КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського”;

- характеристика, структура та рекомендації щодо застосування психодіагностичних методик - Бражнікова Тетяна Олександрівна методист інклюзивно-ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського”;

- технологія використання Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоровʼя дітей і підлітків в освіті для визначення особливих освітніх потреб - Червонець Інна Володимирівна завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського”;

- про надання консультативних послуг дітям, які мають порушення зору та незрячі — Ткач Антоніна  Антонівна директор Світловодської спеціальної школи-інтернат №1 І-ІІІст. для слабозорих.

Своїми думками та пропозиціями ділилися всі присутні директори інклюзивно-ресурсних центрів Кіровоградської області.