Відбулось засідання Ради регіонального розвитку Маловисківського району PDF Друк

17 січня 2019 року, голова районної державної адміністрації Павло Сорока провів засідання Ради регіонального розвитку Маловисківського району, на яке були запрошені заступник голови районної ради Валерій Палій, Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, заступник Смолінського селищного голови Володимир Бойко, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність на території району та представників громадськості.

Відкриваючи засідання, голова райдержадміністрації Павло Сорока зазначив, що протягом 2014-2018 років можна відмітити цілий ряд позитивних тенденцій в різних сферах життєдіяльності району, серед яких: реформи у бюджетній і податковій сферах, реформи децентралізації влади, реформи у сферах  адміністративних послуг,  системи державних закупівель,  у сфері соціального захисту, освіти, охорони здоров'я та в інших сферах.

Головними темами засідання стали питання економічного і соціального розвитку Маловисківського району за 2014-2018 роки, першочергові проекти і завдання, що заплановані в 2019-20201 роках, досягнення Маловисківської та Смолінської об’єднаних територіальних громад та питання взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За словами очільника району, за вказаний період проводилась робота щодо реалізації вимог нормативно-правових актів, своєчасності надходжень податків і платежів до бюджетів усіх рівнів, посилення дисципліни суб'єктів підприємницької діяльності щодо виконання податкових зобов'язань. У 2018 році забезпечено надходження до зведеного бюджету району в сумі 404,6 млн.грн., на 23% більше в порівнянні з 2017 роком, або на 74,0  млн. грн.

У сфері соціального захисту та соціального обслуговування населення робота була спрямована на створення умов для забезпечення якісного соціального рівня та якості життя, соціального захисту малозабезпечених та пільгових верств населення.

Значне місце в промисловості району займає добувна галузь. Продовжується будівництво Новокостянтинівської шахти ДП «Схід ГЗК». Основні напрямки роботи спрямовані на збільшення підіймальної потужності шахти.

В дорожньо-транспортному комплексі економіки району у 2014-2018 роках проведено капітальний та поточний ремонти на загальну суму 68,4 млн. грн.

У гуманітарній сфері забезпечено стабільне функціонування закладів та поліпшення якості надання ними послуг населенню.

За звітний період на покращення матеріально-технічної бази по галузі «Освіта» спрямовано  більше 20,0 млн.грн., в галузі «Культура» спрямовано більше 5,0 млн.грн.

В галузі «Охорони здоров’я» в період з 2014 року по 2018 рік на покращення матеріально-технічної бази освоєно більше 22,0 млн.грн.

Нині вкрай актуальним питанням є надання якісної медичної допомоги сільському населенню. У 2018 році в рамках реалізації програми Президента України Петра Порошенка «Доступна медицина» в селі Велика Виска побудовано та введено в дію сільську лікарську амбулаторію з автотранспортом для сімейного лікаря. Завдяки ньому, медичні працівники матимуть змогу виїжджати на виклики жителів сусідніх сіл.

Підводячи підсумки, можна сказати, що зроблено багато та є ще над чим працювати. Надалі робота буде спрямована на покращення розвитку району, життя і добробуту населення.

Також до слова були запрошені: заступник голови районної ради Валерій Палій, який звернув увагу на постійну взаємодію органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для досягнення вагомих результатів розвитку району. Голова Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади Юрій Гульдас та заступник голови Смолінської селищної об’єднаної територіальної громади Володимир Бойко, поділились важливими здобутками та досягненнями за період роботи в умовах децентралізації та окреслили основні пріоритетні напрямки розвитку своїх громад в на 2019-2021 роки.