Вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років PDF Друк

26/11/2018 року

Голодомор 1932–1933 років став найбільшою трагедією українського народу за всю його багатовікову історію. Людські втрати від голодної смерті стали не єдиним наслідком років тоталітаризму. Голод не просто вбивав селян, він нищив національну культуру, спотворював світогляд та цінності цілого покоління українців. Крім того, десятки тисяч громадян – інтелігенції, робітників – було фізично знищено або відправлено до таборів. Смерть від голоду – страшна. Але страшнішим за неї є лише забуття, тому наслідки трагедії завжди будуть частиною нашої національної пам`яті.

24 листопада, за участю представників районної та місцевої влади, трудових колективів, учасників АТО, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, підприємств, установ, організацій, учнівської молоді та громадськості відбулась хода, покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору та панахида до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні. До пам’ятного знаку, жителі району поклали квіти, вінки, композиції із житніх та пшеничних колосків, а також запалені свічки, як пам'ять про загиблих в роки Голодоморів. Поминальну панахиду за жертвами Голодомору 1932–1933 років відслужив настоятель храму Преподобної Єлизавети (с. Паліївка) отець Віктор. Пам’ять жертв Голодомору учасники заходу вшанували хвилиною мовчання, а до підніжжя пам’ятника поклали квіти та колоски.