Кущова нарада Новомиргородського та Маловисківського районів по сільському господарству PDF Друк

15 лютого 2018 року у сесійному залі районної ради відбулась кущова нарада Маловисківського і Новомиргородського районів по сільському господарству.

Відкривав і вів нараду голова Маловисківської РДА Павло Сорока. У нараді взяли участь заступник директора департаменту Агропромислового розвитку облдержадміністрації Марія Чорна, начальник відділу АПР райдержадміністрації Алла Любченко, координатор проекту «Аграрні розписки в Україні» по Кіровоградській області Олександр Масленко, представники кредиторів.

З початку лютого, аграрії Кіровоградщини долучилися до впровадження нового фінансового інструмента, що дозволяє їм хазяйнувати на землі. Це дає можливість спрощеного доступу до фінансів та матеріально-технічних ресурсів завдяки заставі майбутнього врожаю чи коштів від його продажу.

В ході розмови, зазначалось, що нині уряд направляє на розвиток АПК значні кошти, цим слід скористатись. Що ж до аграрних розписок, то земля в даному випадку не є заставою, а сама розписка повинна бути посвідчена нотаріально і внесена до відповідного реєстру.

Проект орієнтований на малих та середніх товаровиробників, які мають обмежені фінансові чи матеріально-технічні ресурси. При цьому інвестором і кредитором виступають не лише банки, а різноманітні структури, як от виробники та переробники сільгосппродукції. Загалом же проект щодо аграрних розписок впроваджується в Україні завдяки співпраці зі Світовим банком спільно з Мінагрополітики та продовольства, Мінюстом та облдержадміністраціями.