Відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав PDF Друк

Війна в Афганістані – це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати… Це не лише незагоєна рана, біль її учасників, це – застереження на майбутнє.

15 лютого, в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. 29 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160 тисяч 375 військовослужбовців з України, 3 тисячі 360 з них  – загинули, 72 – зникли  безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою. Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні в деяких суверенних державах, утворених після розпаду СРСР, були встановлені відповідні пам’ятні дні. В Україні - це «День вшанування учасників бойових Дій на території інших держав», який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і щорічно відзначається 15-го лютого.

Урочисті заходи розпочалися урочистою ходою та мітингом пам’яті біля пам’ятника Воїнам-інтернаціоналістам. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Павло Сорока, заступник голови районної ради Валерій Палій, голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Леонід Скічко, голова Маловисківської районної організації ветеранів України Олександр Красовський, учасники бойових дій на території інших держав, громадськість.

Про події Афганської війни та про бойових побратимів згадували сьогодні воїни – «афганці» під час урочистого мітингу біля пам’ятника воїнам – «афганцям» у місті Мала Виска. Зібралися сьогодні більшість колишніх військовослужбовців, які у минулому входили до обмеженого контингенту радянських військ, - мешканців Маловисківщини. З року в рік у цей день вони вшановують пам'ять своїх товаришів по зброї та поминають загиблих.

На мітинг, як і завжди вже багато років поспіль, прийшла Варвара Федотівна Чабан – мама Віктора Чабана, полеглого в боях афганської війни військовослужбовця, що в її серці залишився назавжди дорогою дитиною, її  сином - кровинкою, якого безжально знищила збройна бійня.

По закінченню мітингу колишніх воїнів –«афганців» запросили на урочистий концерт до Маловисківської дитячої школи – мистецтв, де для них працівники культури виконали низку музичних творів, щоб виразити свою шану та повагу.

У цей день ми схиляємо голову перед всіма, перед живими і полеглими, перед ветеранами та перед тими, хто захищав і захищає найвищі ідеали добра у різних країнах світу. Чимало ветеранів-інтернаціоналістів і сьогодні знаходяться на бойовому посту Збройних сил України, захищають кордони нашої Вітчизни на Сході. Дякуємо вам за мужність і стійкість!".