Німеччина є нашим надійним партнером, і Уряд робить важливі практичні кроки для розвитку німецького бізнесу в Україні, - Володимир Гройсман PDF Друк
Німеччина завжди була і залишається одним з ключових світових партнерів України, а Україна була і буде надійним партнером Німеччини в регіоні Південно-Східної Європи та на пострадянському просторі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками провідних німецьких компаній, які працюють в Україні. Зустріч відбулася напередодні робочої поїздки Глави Уряду до ФРН.
«Ми цінуємо внесок німецького бізнесу в розвиток національної економіки, цінуємо лідерство Німеччини в питаннях наших внутрішніх реформ, у питанні підтримки нашої територіальної цілісності. Ми відчуваємо, що Німеччина – надійний для України партнер, і ми зацікавлені в розвитку двосторонніх відносин», - сказав Володимир Гройсман.
Зі свого боку представники німецького бізнесу відзначили, що Уряду України вдалося подолати економічну кризу, і це підсилює оптимізм ділових кіл. Так, минулого року обсяг взаємної торгівлі зріс на 21,5%, причому торговельні акценти змінилися в бік товарів легкої та харчової промисловості. Не менш цікавою для інвесторів стала галузь будівництва.
Як підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель, зараз репутація України, як інвестиційного майданчика, вельми важлива. «Саме тому ми також приділяємо велику увагу досягненням України в питаннях боротьби з корупцією, в судовій реформі, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями тощо. Але хочу запевнити: Уряд Німеччини буде підтримувати Україну», - підкреслив дипломат.
Володимир Гройсман подякував за слова підтримки, і звернув увагу, що питання розвитку економіки та створення сприятливого ділового середовища – пріоритет номер один для Кабінету Міністрів. Кроки, вжиті 2017 року, доводять це. Уряд України, зазначив Прем’єр-міністр, – це помічник і провідник прогресивних ідей та дій сучасного світового бізнесу.
«Хочу нагадати, що ми запустили систему електронного відшкодування ПДВ. Це дозволило зняти з порядку денного питання зловживань в цій сфері. Ми виплатили накопичені за минулі періоди податкові борги і не сприймаємо більше практики сплати податків наперед. Ми рухаємося в питанні реформи митниці, - сказав Володимир Гройсман. - Ми взяли курс на масштабну дерегуляцію, і тут ми прагнемо увійти в ТОП-40 рейтингу Doing Business. Цього року ми змінимо систему державного нагляду й контролю – аби ніхто з чиновників не міг впливати на бізнес».
Глава Уряду повідомив, що цього року в Україні продовжать роботу одразу декілька урядових інституцій, покликаних сприяти залученню капіталу і технологій в Україну, будуть реалізовані доволі амбітні програми підтримки агросектору, передусім тваринництва, та розвитку газовидобутку. А найближчим часом в Уряді очікують на ухвалення законодавчих рішень щодо проведення масштабної приватизації на основі англійського права та створення антикорупційного суду. «Ми налаштовані на подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом, і будемо всебічно підтримувати наш економічний розвиток», - зазначив Глава Уряду.
Під час зустрічі учасники обговорили чимало питань та проблем, з якими стикається німецький бізнес в Україні, а також визначили напрямки подальшої співпраці. Так, за пропозицією німецької сторони, в порядок денний двосторонніх відносин внесено питання сприяння підготовки виробничих кадрів в Україні – за найбільш затребуваними спеціальностями за німецькими стандартами. В цьому контексті Глава Уряду запропонував у подальшому визначити найбільш актуальні пріоритети спільної роботи і рухатися за конкретними напрямками та проектами. Такий підхід, впевнений Глава Уряду, дозволить посилити контакти Києва та Берліна – як на офіційному рівні, так і на рівні ділових кіл.
Довідково
Німеччина входить до п’ятірки найбільших інвесторів України, причому дві третини капіталу, вкладеного німецькими компаніями, - вкладено в промислові проекти. За даними Німецько-української промислово-торговельної палати, німецькі інвестори зацікавлені в розвитку співпраці в легкій та харчовій промисловості, у галузі сільського господарства.
За матеріалами Урядового веб-порталу