Новини
ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Новини
Якісні дороги мають сприяти залученню інвестицій PDF Друк

Доволі активно ремонтні роботи розпочалися на дорогах Маловисківщини. Дороги державного значення, місцеві та комунальні, потребують серйозних капіталовкладень, адже це артерії життя і привабливість для потенційного інвестора.

12,7 мільйона гривень, які на район виділені завдяки підтримці голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка, вирішено використати для ремонту відрізків доріг від сіл Тарасівка - Злинка, Веселівка - Мар’янівка, на під’їзді до села Лозуватка, понад двокілометрової ділянки в напрямку села Краснопілка і відрізка дороги до села Паліївка. При цьому, мова не йде про кошти новоутворених територіальних громад, а є підтримкою жителям Маловисківського району, як однієї території, проблемами і потребами яких опікується районна влада, маючи підтримку і розуміння обласного керівництва.

Виділених коштів на суцільний ремонт в напрямку села Краснопілка, на жаль, не вистачить, але ремонт цих доріг залишається пріоритетом і стратегією районної влади на 2019-й рік.

Нині на дорогах, що до сіл Паліївка і Краснопілка активно працюють фахівці філії «Маловисківський райавтодор», проводячи роботи із залученням  сучасної техніки та всіх необхідних матеріалів, планується їх закінчення  до 1 вересня 2018 року. У планах філії «Маловисківський райавтодор» проведення ремонтних робіт комунальних доріг за пропозиціями місцевих рад району.

 

 
Проведено спільну нараду PDF Друк

На виконання спільного наказу Головного управління юстиції у Кіровоградській області та Кіровоградського обласного центру зайнятості від 20.09.2007р. № 321/03/419-Д та змін до спільних заходів щодо підвищення ефективності співпраці по виконанню виконавчих документів на користь центрів зайнятості, на які покладено функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на IІ півріччя 2018 року, 8 серпня 2018 року в приміщенні Маловисківської районної філії  проведена спільна нарада під головуванням Чубар Сіми Володимирівни – начальника юридичного відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості, за участі заступника начальника Маловисківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Погрібного Руслана Вікторовича,  представників Маловисківської районної філії та Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Розглянули стан виконання спільного наказу в частині роботи з примусового виконання виконавчих  документів по стягненню коштів з боржників,  проблемні питання, що виникають у ході роботи.  Погодили пропозиції щодо вирішення проблемних питань.

 

 
Фахівчиня системи БПД відстояла права трьох неповнолітніх дітей на аліменти PDF Друк

До Маловисківського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка (прийомна мати), яка потребувала правової допомоги щодо питання стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування.

Марина Кучеренко, вивчивши матеріали справи, встановила, що на підставі рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області громадянку С. та громадянина Ч., позбавлено батьківських прав відносно їх трьох неповнолітніх дітей. Діти були влаштовані до прийомної сім’ї (розпорядження Голови Маловисківської районної державної адміністрації від 23 серпня 2017 року № 326).

Фахівець бюро пояснила матері прийомних дітей, що «ч.2 ст. 166 Сімейного кодексу України передбачено, що особи позбавлені батьківських прав не звільняються від обов’язку утримувати дітей».

Опрацювавши надані клієнткою документи, фахівець Марина Кучеренко склала заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів з громадянки С. та громадянина Ч. на утримання їхніх трьох неповнолітніх дітей.

26 лютого 2018 року Маловисківський районний суд Кіровоградської області виніс судовий наказ про стягнення солідарно з громадянки С. та громадянина Ч. аліментів у розмірі 930,00 грн. щомісячно на кожну дитину, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дітьми повноліття.

До Голованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: смт Голованівськ, вул. Ціолковського, 1.Тел.: (05252) 2-25-83, 068 834 77 45.

До Маловисківського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Мала Виска, вул. Центральна, 62, т. (05258) 5-19-23

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

 

 
Звітна прес-інформація PDF Друк

Керівник обласної юстиції пояснив, як зміняться правила виїзду за кордон з дитиною. З 29 серпня зміняться правила тимчасового виїзду дитини за кордон. Новації пов’язані з майбутнім вступом у силу другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває. Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул сьогодні, 7 серпня, під час проведення звітної прес-конференції. У випадку, якщо один із батьків має заборгованість понад 4 місяці,виїжджати за кордон з дитиною можна буде без отримання жодних дозволів. Єдине, потрібно мати рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини. Ці документи, а також довідку про наявність заборгованості зі сплати чоловіка у колишніх чоловіка чи дружини потрібно пред’явити під час перетину меж України прикордонникам. З метою збалансування прав батьків, що не проживають разом з дитиною та не мають боргу по аліментах, законом передбачена можливість їх виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни, їм необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд. Якщо згоди не буде надано впродовж 10 днів, питання за скороченою процедурою вирішить суд.

Консультує Міністр юстиції: чи чекають штрафи на злісних неплатників аліментів? Коли починають діяти нові норми? Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває Верховною Радою. 3 липня пакет змін було прийнято в цілому. За кілька тижнів після цього документи були підписані главою держави. Відповідно їхні норми у повному обсязі почнуть діяти з 29 серпня.

Чому було прийнято норми про введення штрафних фінансових санкцій щодо

неплатників? Ціни зростають. Тому було дуже несправедливо, що людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати. Саме тому ми запровадили прогресивну шкалу збільшення суми виплати, залежно від строку заборгованості. Як змінюватиметься сума боргу? Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів. Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу. Такий простий приклад. Якщо горе батько чи мати мала сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень. Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%. А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу. Якщо ми повернемося до попереднього прикладу, то боржникові, який не платив 3 роки по 2000 грн. в місяць, доведеться заплатити штраф – 36

тисяч. Різниця більш ніж переконлива, щоб позбавити неплатників бажання ігнорувати економічні права власної дитини. І чим більша сума боргу – тим більшою і вагомішою буде переплата. З якого моменту починає відраховуватися строк заборгованості? При цьому слід наголосити, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу. Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення. Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу. Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів. Чи готові виконавці до запровадження цих норм? Мін’юст не сидів, склавши руки, доки закони готувалися до другого читання та чекали на підпис Президента. Ми підготували чіткі інструкції для виконавців щодо застосування новацій. Окрім цього, виконавчі служби на місцях зібрали інформацію про боржників, строки заборгованості і з 29 серпня 2018 року будуть готові запроваджувати в дію нові норми. Тому моя особиста порада до всіх, хто має заборгованість перед власними дітьми, не зволікати і якомога швидше її погасити. Лише так ви зможете уникнути нових санкцій. На Кіровоградщині аліменти від безвідповідальних батьків отримали понад 14 тисяч дітей Майже 1500 мешканців Кіровоградщини ліквідували накопичені борги з аліментів перед власними дітьми за кілька місяців з часу дії нового закону щодо посилення відповідальності недобросовісних батьків. Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул сьогодні, 7 серпня, під час проведення звітної прес-конференції. «Більше 18 тисяч жителів області мали б сплачувати аліменти на користь своїх дітей на підставі судових рішень. Незважаючи на це, згідно даних виконавчої служби, 2 838 боржників не виконували свої батьківські

обов’язки понад рік», – проінформував посадовець. Зі свого боку заступник начальника з питань державної виконавчої служби Віктор Журавко додав, що 3 750 мешканців області обмежили в праві виїзду за кордон, 3 786 неплатників – у користуванні автівками. Окрім цього, 3788 особи не мають права користуватися вогнепальною зброєю та полювати. Усього з початку року державні виконавці Кіровоградщини стягнули близько 65 млн. грн.. з боржників. Завдяки цьому кошти отримали 14 065 дітей.

 

 
ВАЖЛИВО! PDF Друк

За даними ПАТ "Українська залізниця", від початку 2018 року в Україні зафіксовано 244 випадки травмування громадян на залізничному транспорті та об’єктах залізничної інфраструктури, 138 з яких – із смертельним наслідком. Основними причинами травмування громадян на залізниці залишається порушення ними правил безпеки на залізничному транспорті. Це, зокрема, перехід залізничних колій перед потягом, що наближається; ходіння безпосередньо по коліях або близько до них (на відстані менше п’яти метрів до крайньої рейки); знаходження надто близько від краю пасажирської платформи (менше, ніж півметра) під час проходження поїзда, ігнорування попереджувальних звукових та світлових сигналів залізничних переїздів.

Справжньою катастрофою на сьогодні є користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами з навушниками поблизу залізничного полотна та стихійний перетин громадянами залізничних колій у необладнаних для цього місцях.

Найприкрішим із наслідків наїзду поїзда, безсумнівно, є травмування людей та їх загибель. Серед інших негативних наслідків наїзду на громадян слід відмітити порушення графіку руху поїздів, виникнення незручностей для пасажирів та працівників поїзних бригад, а також пошкодження обладнання поїзда різного ступеня складності, що тягне за собою непередбачені фінансові витрати на виконання ремонтних робіт.

Слід пам’ятати, що залізнична колія - це зона підвищеної небезпеки та в обов’язковому порядку дотримуватися правил безпеки на залізниці.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 85
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації