Розпорядження № 135-р 05.05.2015 року PDF Друк

ГОЛОВИ МАЛОВИСКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від 05 травня 2015 року                                                                           № 135-р

м. Мала Виска

Про стан ранньої діагностики

онкозахворювань в районі

Аналіз стану ранньої діагностики онкологічних захворювань в районі показує, що по Маловисківському району проводиться відповідна робота направлена на своєчасне виявлення та профілактику онкологічних захворювань.

Станом на 01 квітня 2015 року в районі зареєстровано 43 випадки злоякісних новоутворень (показник захворюваності – 97,5 на 100 тис. населення), із яких 8 виявлено під час профілактичних оглядів – 18,6%).

При  профілактичних оглядах всього виявлено 43 новоутворення, що становить 18,6 % виявлення.

Станом на 01 квітня 2015 року отримав лікування 21 хворий (49%), відмовилися від лікування 4 хворих (9,3% по матеріальних причинах).

На 01 квітня 2015 року оглянуто з цитологічним дослідженням мазків 3100 жінок - 23,2%.

Проте в районі проводиться недостатня робота щодо стану ранньої діагностики онкозахворювань, зокрема недостатньо використовується можливості  центру ранньої діагностики центральної районної лікарні.

Лише 15% хворих на доброякісні утворення молочних залоз отримують лікування, решта по матеріальних причинах таку терапію отримати не мають змоги.

В занедбаних стадіях онкологічних захворювань зареєстровано 7 випадків раку (показник занедбаності - 16,3%, що нижче від  обласного). В структурі занедбаних випадків: раку стравоходу – 1 (100% занедбаності); раку шлунка – 1 (100%); раку легенів – 1 (33,3%); раку молочної залози – 1 (25%); раку яєчника – 1 (50%); раку сечового міхура – 2 (40%);  раку  щитовидної залози – 1 (100%).

Профілактична  робота по ранньому виявленню раку на ряді сільських дільниць недостатня. Так на ФАПах с. Леніно, с. Копанки, с. Комсомольське та с. Краснопілки за 3 місяці 2015 року медичними працівниками не взято жодного цитологічного мазка.

Маловисківська центральна районна лікарня потребує дооснащення новим ректоскопом апаратом УЗД- діагностики, фіброгастроскопом.

Враховуючи вищевикладене та з метою ранньої діагностики онкозахворювань по Маловисківському району:

1. Головному лікарю КЗ «Маловисківський центр первинної медико-санітарної допомоги» (Левченко О.М.) та головному лікарю Смолінської медико-санітарної частини № 17 (Фролову О.С.):

- забезпечити виконання в повному обсязі Інструкції по формуванню та диспансерному нагляду груп підвищеного ризику злоякісних новоутворень затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я  УРСР № 192 від             07 квітня 1986 р.;

- провести онкоогляди населення на раннє виявлення онкозахворювань, в першу чергу провести скринінгове обстеження населення на візуальні форми раку (шкіра, слизові, молочні залози, шийки матки, щитовидна залоза);

- протягом другого кварталу 2015 року спільно з Маловисківською міською та Ленінською сільською радами, шляхом організації населення, забезпечити проведення оглядів жінок з цитологічним дослідженням на Копанському, Ленінському та Краснопільському ФАПах;

- інформацію щодо виконання надавати щоквартально до 5 числа місяця за наступним кварталом до Маловисківської центральної районної лікарні.

2. До кінця 2015 року Маловисківській центральній районній лікарні (Чурпію К.Л.), фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Демченко А.П.) вжити заходів щодо передбачення коштів для доукомплектування центральної районної лікарні ректоскопом, фіброгастроскопом, УЗД апаратом.

3. Потягом другого кварталу 2015 року виконавчим комітетам Маловисківської міської ради та Ленінської сільської ради розглянути питання про стан медичного обслуговування населення фельдшерсько-акушерськими пунктами відповідних територій та про проведену роботу проінформувати  Маловисківську центральну районну лікарню до 05 липня 2015 року.

4. Протягом травня-червня 2015 року міському, селищному, сільським головам разом з центральною районною лікарнею (Чурпій К.Л.), КЗ «Маловисківський центр первинної медико-санітарної допомоги» (Левченко О.М.), Смолінською медико-санітарною частиною № 17 (Фролов О.С.) провести роботу з депутатським корпусом органів місцевого самоврядування щодо залучення населення до проходження медичних оглядів та про проведену роботу проінформувати Маловисківську центральну районну лікарню до         05 червня 2015 року.

5. Управлінню агропромислового розвитку районної державної адміністрації (Любченко А.О.) постійно вживати заходи щодо залучення працівників підприємств агропромислового комплексу району до проходження профілактичних медичних оглядів та про проведену роботу надавати інформацію до Маловисківської центральної районної лікарні до 05 числа місяця за наступним кварталом.

6. Міському, селищному, сільським головам постійно надавати посильну допомогу в доставці аналізів на перевірку онкологічних захворювань до лабораторії районної центральної лікарні.

7. Керівникам структурних підрозділів, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, підприємств, установ, організацій району вжити заходів щодо стовідсоткового проходження медичного огляду працівників відповідних установ.

8. Центральній районній лікарні (Чурпію К.Л.) узагальнену інформацію про виконання даного розпорядження надавати щоквартально до 10 числа місяця за наступним кварталом до районної державної адміністрації.

9. Вважати таким, що втратило чинність розпорядження голови районної державної адміністрації від 01 жовтня 2014 року № 358-р.

10. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Жанталая С.А.

Голова районної

державної адміністрації                                                                        П.СОРОКА