ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Розпорядження № 28-р 02.02.2015 року PDF Друк


УКРАЇНА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ


ГОЛОВИ МАЛОВИСКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від 02 лютого 2015 року                                                                           № 28-р

м. Мала Виска


Про посилення взаємодії місцевих

органів виконавчої влади, органів

місцевого самоврядування, органів

Пенсійного фонду України щодо

захисту прав застрахованих осіб у

соціальному страхуванні


В районі забезпечено реалізацію статті 46 Конституції України щодо функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та своєчасного і повного фінансування соціальних виплат.

Станом на 01 січня 2015 року в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування із 25,9 тис. осіб працездатного віку статус застрахованої особи має 8,3 тисячі осіб, що менше на 77,1% (на 6,4 тис.) до 01 січня 2004 року – вступу у дію Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та запровадження поняття „страховий стаж”.

Однією з основних причин зменшення застрахованих осіб є розвиток технологічного процесу, що спричиняє вивільнення працюючих.

В порівнянні з 2004 роком найбільшими темпами зменшується кількість застрахованих осіб у сільському господарстві – на 46,9%. У листопаді 2014 року внесено 1441 індивідуальну відомість на працюючих у сільському господарстві проти 2712 у 2004 році (втрата 1271 особи).

З 1195 фізичних осіб-підприємців району застрахованими особами є лише 949 осіб або 79,4%, за десять років їх загальна кількість збільшилась на третину.

Бюджет Пенсійного фонду віддзеркалює стан економіки регіону, а єдиний внесок – це похідна від фонду оплати праці (98% у загальній сумі надходжень). Наповнення бюджету Фонду залежить від повноти та своєчасності надходження єдиного внеску.

Структура надходжень району на 26,2% складається з коштів бюджетних установ. На 50,5% бюджет Фонду в районі залежить від стану розрахунків з єдиного внеску двох найбільших бюджетоутворюючих платників: Смолінська шахта (32%) та Новокостянтинівська шахта (18,5%) Державного підприємства “Східний гірночо-збагачувальний комбінат”.

Відповідно рівень середньої заробітної плати в районі за листопад 2014  року склав 3252,47 грн., що більше середньообласного показника на 386,47 грн. або на 0,4%, при цьому нараховано заробітної плати в розмірі, при цьому нарахована заробітна плата в розмірі меншому за мінімальний 1% працівників (62 осіб, 30 страхувальників).

Поряд з цим, співвідношення працюючих та пенсіонерів в районі зворотне: при світовому економічному стандарті 5 працюючих – один пенсіонер, в районі пенсіонерів на 4,8 тисяч більше працюючих (співвідношення 1,6 до 1), а по деяких місцевих радах ситуація ще критичніша: по Злинській сільській раді пенсіонерів у шість разів більше, ніж працюючих, по Хмелівській – у п’ять, по Мануйлівській, Олександрівській, Великовисківській, Новогригорівській, Первомайській, Якимівській, Ленінській сільських радах пенсіонерів майже у чотири рази більше, ніж працюючих.

Крім того, негативно впливає на фінансову стабільність Фонду заборгованість платників. Заборгованість минулих років зі сплати страхових внесків станом на 01 січня 2015 року складає  2461,5 тис. грн., в т.ч. по страхових внесках – 1593,3 тис. грн., по фінансових санкціях – 84,8 тис. грн., по пені – 783,3 тис. грн.

Борг з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 18,3 тис. грн. по ДП «Маловисківський спиртовий завод» і продовжує збільшуватись.

За даними Маловисківської державної податкової інспекції заборгованість зі сплати єдиного внеску складає 419,7 тис. грн., і це досить велика сума, а за кожною несплаченою гривнею стоїть незарахований страховий стаж працівника.

Відповідно до ст.ст. 6, 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», на виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від   10 грудня 2014 року № 496-р, з метою реалізації державної політики у сфері соціального страхування та пенсійного забезпечення, збільшення надходжень до Пенсійного фонду України, зменшення обсягів заборгованості зі сплати страхових внесків:

1. Заступникам голови Маловисківської районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень та в межах компетенції:

взяти під особистий контроль виконання завдань з надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду України в Маловисківському районі;

продовжити заслуховування на засіданнях районної комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат керівників підприємств-боржників;

здійснювати постійний моніторинг балансу трудових ресурсів та легалізації трудових відносин з метою забезпечення соціальних гарантій на законодавчо встановлений розмір заробітної плати на відповідних територіях.

2.  Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації тримати на контролі питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та безумовного дотриманням законодавства про працю.

3.  Маловисківській об’єднаній державній податковій інспекції:

1)  забезпечити виконання індикативного показника надходження єдиного соціального внеску в повному обсязі;

2)  вжити заходи до платників єдиного соціального внеску, спрямовані на недопущення виникнення заборгованості з його сплати і погашення існуючої заборгованості;

3)  забезпечити здійснення оперативного обміну інформацією з Пенсійним фондом України з метою своєчасного та цілісного наповнення Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

4. Управлінню Пенсійного фонду України в Маловисківському районі:

1) вжити передбачених законодавством України заходів до платників, які порушують порядок сплати страхових внесків, інших платежів до Пенсійного фонду України;

2)  забезпечити координацію роботи з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, соціальними партнерами та контролюючими органами з питань погашення заборгованості до Пенсійного фонду України.

5. Маловисківській об’єднаній державній податковій інспекції, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації надавати інформацію про виконання даного розпорядження до управління Пенсійного фонду України в районі щокварталу до 15 числа місяця наступного за звітним періодом.

6. Управлінню Пенсійного фонду України в районі узагальнену інформацію про стан виконання даного розпорядження надавати заступнику голови районної державної адміністрації щокварталу до 25 числа місяця наступного за звітним періодом.

7. Зняти з контролю розпорядження голови районнної державної адміністрації від 11 листопада 2014 року № 419-р «Про стан пенсійного забезпечення населення та наповнення бюджету Пенсійного фонду України в Маловисківському районі» та від 30 квітня 2013 року № 171-р «Про стан погашення заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду України».

8. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації  відповідно до розподілу функціональних повноважень.


Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                              С. ЖАНТАЛАЙ

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації