Розпорядження № 2-р 06.01.2015 року PDF Друк

ГОЛОВИ МАЛОВИСКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від 06 січня 2015 року                                                                           № 2-р

м. Мала Виска

Про стан виконання районної

програми по реалізації в районі

«Національного плану дій щодо

реалізації Конвенції ООН про

права дитини» на період до 2016 року»

Аналіз стану виконання районної програми по реалізації в районі «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» свідчить, що службою у справах дітей райдержадміністрації проводяться рейди-перевірки з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім’ях.

Налагоджено взаємодію органів місцевого самоврядування, відповідальних відділів та служб райдержадміністрації щодо вирішення питань, пов’язаних з соціальним захистом неповнолітніх, виявлення та влаштування дітей.

Питання стану профілактики правопорушень серед неповнолітніх дітей району систематично аналізується на засіданнях Координаційної ради служби у справах дітей райдержадміністрації за участю представників кримінальної міліції у справах дітей Маловисківського РВ УМВС України в Кіровоградській області, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти райдержадміністрації, сектору молоді та спорту райдержадміністрації.

Протягом 2014 року в районі проведено 89 профілактичних рейдів «Вокзал», «Діти вулиці», в ході яких виявлено 10 бездоглядних дітей, проведено профілактичні бесіди з сім’ями. Обстежуються місця масового перебування дітей, перевіряються комп’ютерні клуби та розважальні заклади. За 2014 рік перевірено 19 торгових точок роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2 заклади дозвілля молоді. Спільно з органами опіки та піклування сільських та селищної рад обстежуються сім’ї, в яких батьки недостатньо приділяють увагу вихованню дітей. За результатами обстежень даних сімей службою у справах дітей подано 4 клопотання до Маловисківського РВ УМВС про вжиття заходів щодо притягнення до відповідальності батьків за неналежне виконання обов’язків щодо своїх неповнолітніх дітей.

Аналіз стану  дитячої злочинності за 2014 рік показує, що кількість злочинів, скоєних неповнолітніми – 22, що на 3 більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, але щодо кількості неповнолітніх, які скоїли злочини, то цей показник зменшився – 3, (2013 рік – 22). Це свідчить про епізодичний характер злочинів.

Однак, недостатньою є робота служби у справах дітей райдержадміністрації по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Протягом 2014 року в районі не створено жодної прийомної сім’ї.

З метою забезпечення належного рівня організації виконання районної  програми «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» та  координації спільних дій з профілактики правопорушень і соціально-правового захисту дітей, що проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах:

1. Службі у справах дітей райдержадміністрації:

- забезпечити роботу Комісії з питань захисту прав дитини та Координаційної ради служби у справах дітей, де розглядати стан виконання батьками обов’язків стосовно дітей та аналізувати ситуацію, яка склалася в районі щодо профілактики дитячої злочинності та правопорушень;

- у разі виникнення безпосередньої загрози життю та здоров’ю дитини вживати заходи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866 „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”;

- спільно з відділом освіти райдержадміністрації, сектором молоді та спорту райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провести спільні заходи щодо виявлення та взяття на облік дорослих осіб і неповнолітніх, які вчиняють насильство в сім’ях та жорстоко поводяться з дітьми;

- організувати проведення семінарів, „круглих” столів з питань профілактики правопорушень та соціально-правового захисту дітей, що проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- спільно з виконкомами міської, селищної та сільських рад провести роботу щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

2.   Службі у справах дітей райдержадміністрації узагальнену інформацію про роботу з профілактики правопорушень та соціально-правового захисту дітей, що проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, надавати голові райдержадміністрації щокварталу до 5 числа.

3.   Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                               С.ЖАНТАЛАЙ