Інформація про стан виконання районної програми захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання на 2016-2020 роки за 2017 рік PDF Друк

Інформація

про стан виконання районної програми захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання на 2016-2020 роки

за 2017 рік

Програма захисту населення від впливу іонізуючого випромінювання на 2016-2020 роки затверджена  рішенням сесії Маловисківської районної ради від 01 квітня 2016 року №59 (далі - Програма). Програму розміщено на офіційних сайтах районної державної адміністрації та районної ради.

Забезпечено організацію та проведення протирадонових заходів по закладах освіти району.

З метою підготовки до нового 2017/2018 навчального року, в навчальних закладах району, в яких зафіксовано перевищення показників середньорічної еквівалентної рівноважної об’ємної активності радону, проведено: ревізію вентиляційних каналів з визначенням їх працездатності та можливості подальшого використання; перевірку та перепакування герметизації вводів-випусків комунікацій; запакування місць примикання підлоги до стін та трапів.

Розроблено та погоджено план графік між Маловисківським районним відділом ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації для проведення подальших протирадонових заходів в навчальних закладах району.

Заплановано на новий 2018/2019 навчальний рік: інформаційно-просвітницьку роботу з питань реалізації протирадонових заходів та популяризації здорового способу життя (розробка програм тематичних уроків, бесід, лекцій та інтерактивних занять тощо) за участю фахівців Маловисківського РВ УДСНС України у Кіровоградській області та Маловисківського районного відділу ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області; розповсюдження  листівок, буклетів у малюнках, графіках, діаграмах із основною інформацією про радон у повітрі будинків, питній воді, радіоактивність будівельних матеріалів; оформлення куточків по тематиці радонових ризиків та впливу радону на здоров’я людини; навчання щодо радіологічної тематики в рамках вивчення предмету «Основи здоров’я»,  «Фізика», «Захист Вітчизни».

Зобов’язано керівників освітніх закладів району: забезпечити виконання комплексу заходів щодо зниження радонових ризиків, а саме: провітрювання приміщень, в тому числі санвузлів; облаштування інженерних систем з позитивним тиском або вентиляції підвального простору та підсилення природної вентиляції, колекторів радону; шпарування (просочування) щілин, швів, стиків у підлозі та в місцях з’єднання стін і підлоги, невеликих тріщин у стінах.

Зокрема, у навчальних приміщеннях Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст. встановлено  реверсивні припливно-витяжні агрегати  ТВІН ФРЕШ Р-50 в кількості 5 штук.