Охорона праці для сторожів у зимовий період PDF Друк

Охорона праці для сторожів у зимовий період.

Управління Держпраці у Кіровоградській області інформує, що аналіз нещасних випадків, які сталися у 2016 році свідчить, що останнім часом збільшилась кількість нещасних випадків з охоронниками та сторожами внаслідок падіння під час пересування по території підприємств та при обході та огляду об’єктів. Також у зимовий період підвищується ризик загорання приміщень для сторожів/охоронників.

Таких нещасних випадків із сторожами та/або охоронниками протягом 2016 року в області сталося 8, або 11% від загальної кількості.

Під час проведення у 2016 році перевірок дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки встановлено, що в більшості підприємств не створені безпечні умови праці на робочих місцях сторожів та охоронників.

Стан електробезпеки на об’єктах сторожування не відповідає вимогам Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів. Найбільш типовими порушеннями вимог електробезпеки є: наявність оголених електропроводів, відсутність запираючих пристроїв на електрошкафах, не проведення замірів контурів заземлення та опору ізоляції електроустановок у встановлені терміни, з порушеннями підключені світильники освітлення та електричні розетки, порушуються терміни проведення навчання і перевірки знань з питань електробезпеки. Має місце використання саморобних електронагрівальних приладів.

Також мають місце інші порушення вимог охорони праці та промислової безпеки, які можуть призвести до травмування та загибелі сторожів та охоронників на що необхідно звернути особливу увагу:
- на робочих місцях сторожів допускається знаходження ліжок та іншого обладнання, інвентарю;
- не розроблені схеми руху сторожів, пішохідні доріжки не своєчасно прибираються від снігу та льоду, а також не своєчасно посипаються спеціальною сумішшю для запобігання від падіння та травмування працівників під час огляду території;
- сторожі не в повному обсязі забезпечені спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту;
- відсутні плани ліквідації аварійних та небезпечних ситуацій;
- об’єкти охорони не достатньо освітлені, сторожі не забезпечені ліхтарями;
- посадовими особами підприємств та закладів не здійснюється систематичний контроль за додержанням сторожами та охоронниками правил внутрішнього трудового розпорядку та виконання ними охоронних функцій тощо.

Отже звертаємо увагу роботодавців та відповідних посадових осіб з питань охорони праці на підприємствах - є обов’язковим створення для сторожів та/або охоронників безпечних умов праці, особливо у зимовий період, та посилення контролю за виконанням ними своїх обов’язків і інструкцій з питань охорони праці.

За необхідністю доцільно переглянути умови праці та провести відповідні інструктажі.