Бережіть ліс і землю від пожеж! PDF Друк

Бережіть ліс і землю від пожеж!

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак, разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок. Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже, пожежа сама  собою не виникає, а є наслідком недбалості. Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає        96 – 98% лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями. При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту. Ось чому потрібно всім, хто перебуває у лісі на відпочинку, ретельно дотримуватись правил пожежної безпеки.

Пам’ятайте, що за охорону лісу від вогню несуть відповідальність не лише працівники пожежної охорони та лісового господарства, але й керівники всіх ланок, населення району в цілому.

Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство Маловисківського району, своє життя і майно від вогню!

Пам'ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник може знищити мільйони дерев!

«ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС ТА ВРОЖАЙ ВІД ВОГНЮ»

Літо у розпалі. Саме під час жнив та дозрівання зернових культур, різко підвищується небезпека виникнення пожеж на хлібних ланах, зернотоках, заготівельних пунктах та елеваторах. Дозріла на полях хлібна маса, солома та стерня є дуже сухою і легкозаймистою, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру. Невеличке джерело відкритого вогню може викликати велику пожежу і тоді результати багатомісячної напруженої праці багатьох людей пропадають миттєво, завдаючи при цьому величезних матеріальних збитків. Тому необхідно всім пам’ятати, що найменша людська необачність і легковажність може раптово призвести до пожежі та значної втрати врожаю. Як засвідчує статистика, основними причинами виникнення пожеж на хлібних ланах та поблизу них, на зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах є: необережне поводження з вогнем при палінні, розведення та залишення без догляду багать поблизу хлібних полів, дитячі пустощі з вогнем, іскри, що вилітають із вихлопних труб двигунів. В умовах сухої, спекотної погоди при вітрі невеличкі осередки вогню на полях дуже швидко розповсюджуються і переростають у великі пожежі. Щоб не допустити виникнення пожеж при дозріванні та збиранні врожаю необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки
Хлібороби Хмельниччини в тяжких погодних умовах борються за кожний гектар урожаю. Недарма, ще з давнини казали, що день у цей період рік годує. Адже хліб – це головне наше багатство. За прогнозами фахівців агропромислового комплексу, цього року очікується гарний урожай зернових. Від того, як він буде зібраний і збережений, залежить чи буде в державі та кожного з нас на столі протягом року якісний та доступний за ціною хліб. Тому сьогодні дуже важливо не тільки зібрати врожай, але й зберегти його від небезпечного і підступного ворога – вогню.
У зв’язку з цим управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації звертається до громадян із суворим застереженням:
Пам’ятайте! Палити, розводити та залишати без догляду багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних ланах полях і поблизу них, зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поблизу скирт соломи і сіна, спалювати стерню, пожнивні залишки на полях та поблизу них категорично забороняється!

Також з настанням літнього пожежонебезпечного періоду зростає ймовірність виникнення пожеж у лісових масивах. Найменша необережність із вогнем у лісі може спровокувати масштабну лісову пожежу. Нерідко під час таких пожеж страждають люди – адже дим отруює повітря, сприяє загостренню захворювань органів дихання, а також погіршує видимість на дорогах, збільшуючи ймовірність дорожньо-транспортних пригод.
Чималих зусиль вимагає ліквідація лісових пожеж: величезні території, охоплені полум’ям, швидке поширення вогню, віддаленість пожежних водойм, відсутність під’їзних шляхів створюють серйозні перешкоди для роботи. Тому людям необхідно бути вкрай обережними у поводженні з вогнем у лісових масивах. Легковажно залишені вогнища після пікніків, непогашені сірники й недопалки – часті наслідки дозвілля. На жаль, це ще раз підтверджує істину: більшість лісових пожеж виникає саме з вини людини. Вирушаючи до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття, розведений у лісах вогонь. Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть недопалка, кинутого водіями на узбіччя, що межує з лісовими насадженнями, а тому не станьте винуватцем пожежі та навчіть дітей дбайливому ставленню до довкілля, демонструючи дотримання протипожежних засторог на власному прикладі.
Якщо ж людина стає свідком лісової пожежі, їй необхідно негайно повідомити про це рятувальників за номером «101».