Пам'ятки PDF Друк

ПАМ'ЯТКИ - натиснути для відображення

__    __  __  __ __    __  __  __ __    __  __  __ __    __  __  __ __    __  __  __ __    __  __  __

Правила безпеки на льоду

Невід'ємною складовою частиною зими є настання льодоставу. За минулий осінньо-зимовий період на водоймах Маловисківського району зареєстровано троє загиблих та два випадки ображення.

Інспекторським складом Маловисківського РВ ДСНС України у Кіровоградській області проводяться рейди місць зимової риболовлі та розповсюдження наочної агітації застерігаючого характеру.

При пересуванні по кризі необхідно дотримуватися наступних правил:

- ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

- якщо лід почав тріщати, бігти заборонено, необхідно відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;

- якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні і спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега відштовхуючись ногами від льоду;

- енергійні рухи після попадання у воду сприяють найшвидшому настанню охолодження, тому у воді необхідно робити рухи ногами і руками у повільному темпі.

При наданні допомоги людині, що провалилася під лід, до постраждалого необхідно наближатися лежачи, з розкинутими в сторони руками і ногами. Якщо поблизу є дошки або інші предмети, то їх треба використовувати для надання допомоги при ліквідації нещасного випадку. Особа, яка надає допомогу, пересувається до потерпілого на відстані, що дозволяє подати мотузку або пояс. Потім необхідно відповзти назад і поступово витягти потерпілого на міцний лід. Особі,  яка надає допомогу, необхідно обв'язатися мотузкою, попередньо закріпивши її на березі або в лунці твердого льоду. Коли поруч немає предметів для надання допомоги, то два – три чоловіка лягають на лід і ланцюжком пересуваються до потерпілого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає потерпілому ремінь або шарф і т.п.

При наданні долікарської допомоги постраждалому необхідно вжити заходів для його зігрівання. Потерпілого витягають із води, вкутують і швидко доставляють у тепле приміщення, де з нього знімають мокрий одяг, насухо витирають, а потім енергійно розтирають тіло шматком вовняної або сукняної матерії. Якщо потерпілий здатний рухатися, йому пропонують біг на місці 10 – 15 хвилин, а якщо не здатний рухатися, то обкладають його грілками (у першу чергу необхідно зігріти потилицю і шию), або кладуть у ванну з температурою +35°С, поступово підвищуючи її до +42°С. Корисно дати гаряче пиття.

Якщо ж у потерпілого відсутній подих і, навіть, серцебиття, то до прибуття медичних працівників необхідно починати штучне дихання і закритий масаж серця.

Шановні дорослі! Пильнуйте за своїми дітьми! Забороняйте ігри на водоймах у осінньо-зимовий період. Нагадайте їм правила поведінки на льоду. Коли дитина потрапила у водяну пастку, нехай обов’язково  кличе на допомогу дорослих.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!