ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Районний комітет доступності PDF Друк

УКРАЇНА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

ГОЛОВИ МАЛОВИСКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від  4 липня 2016  року                                                       № 233-р

м. Мала Виска

 

Про заходи щодо створення безперешкодного

життєвого середовища для осіб з обмеженими

фізичними можливостями та інших мало мобільних груп

населення на 2016-2020 роки «Безбар»єрна Маловисківщина»

 

З метою забезпечення реалізації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на території Маловисківського району Кіровоградської області, Указом Президента України від 3 грудня 2015 року №678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», на виконання положень Конвенції про права інвалідів, у зв’язку з кадровими змінами:

1. Затвердити районний план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2016 – 2020 роки «Безбар»єрна Маловисківщина» додається.

2. Затвердити новий склад районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури (далі – Комітет) згідно з додатком 1.

3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації, Смолінській селищній та сільським радам надавати інформацію про хід виконання даного розпорядження до відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства щокварталу до 1 числа місяця, наступного за звітним періодом.

4. Визнати такими, що втратили чинність:

розпорядження голови районної державної адміністрації від 31 березня 2011 року №218-р "Про затвердження районного плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення на 2011-2015 роки «Безбар»єрна  Маловисківщина»;

розпорядження голови районної державної адміністрації від 11 серпня 2015 року №228-р "Про новий склад районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури»

5.Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Жанталая С.А.

 

Голова районної

державної адміністрації                                                                 П.СОРОКА

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням голови Маловисківської

районної державної адміністрації

від «4 »  липня 2016 року № 233-р

 

РАЙОННИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2016 – 2020 роки

«Безбар`єрна Маловисківщина»

№ з/п

Зміст заходу

Відповідальні виконавці

Строк виконання

1

2

3

4

І. Будівництво, реконструкція, облаштування об’єктів

1.

Встановити жорсткий контроль за врахуванням під час проектування та будівництва нових, проведення реконструкції та капітальних ремонтів існуючих будівель та приміщень закладів культури, охорони здоров`я, навчальних закладів, об’єктів житлового та громадського призначення, будівель органів прокуратури, міліції та судів, об’єктів торгівлі, транспорту та зв’язку, доріг, вулиць, тротуарів, пішохідних переходів потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації,  інспекція ДАБК в Кіровоградській області

Протягом 2016 -2020 років

2.

Залучати в якості експертів громадську організацію інвалідів під час приймання в експлуатацію об’єктів будівництва, визначених у пункті 1 районного плану.

Інспекція ДАБК в Кіровоградській області  Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації,

Протягом 2016 -2020 років

3.

Рекомендувати громадським організаціям інвалідів здійснювати моніторинг забезпечення вимоги щодо безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних  груп населення на об’єктах будівництва, про що інформувати районний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури

Районна організація інвалідів, громадське об`єднання інвалідів «Розрада»

Протягом 2016 -2020 років

4.

Під час розроблення містобудівної документації або внесення змін до об’єктів різного функціонального призначення вимоги щодо безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, виконкоми місцевих органів самоврядування.

Протягом 2016 -2020 років

5.

Балансоутримувачам будинків, в яких розташовані місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх структурні підрозділи, територіальні органи міністерств та відомств України в районі створити умови для доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення відповідно до вимог державних будівельних норм ДБН В.2.2.-17.2006 «Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення», а саме: влаштувати пандуси, встановити кнопку виклику, облаштувати спеціальні кабінки у побутових кімнатах, придбати технічні засоби пересування, налагодити безперебійну роботу ліфтів, розмістити інформаційні вказівники тощо.

Виконкоми місцевих органів самоврядування,територіальні органи міністерств та відомств України у районі.

Протягом 2016 -2020 років

ІІ. Житлове господарство, дорожньо-транспортна інфраструктура, благоустрій територій

1.

Систематизувати та затвердити перелік об’єктів (житлові будинки, гуртожитки), у яких мешкають особи з обмеженими фізичними можливостями. Проводити постійне оновлення бази даних.

Виконком Смолінської селищної ради.

Протягом 2016 -2020 років

2.

Вжити невідкладних заходів щодо першочергового обладнання (дообладнання) засобами безбар`єрного доступу житлових будинків, гуртожитків, а саме: влаштувати пандуси, встановити кнопки виклику, придбати технічні заходи пересування, налагодити безперебійну роботу ліфтів, розмістити інформаційні вказівки тощо.

Виконком Смолінської селищної ради.

Протягом 2016 -2020 років

3.

Вжити заходів щодо обладнання існуючих об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, вулично-дорожньої мережі та елементів благоустрою населених пунктів спеціальними і допоміжними засобами, зокрема наочно інформаційними, а також пішохідних переходів пониженими бордюрами тощо.

Виконкоми Смолінської селищної та сільських рад.

Протягом 2016 -2020 років

4.

Забезпечити виділення облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів людей з обмеженими фізичними можливостями у місцях безкоштовного та платного паркування транспортних засобів (прибудинкові території, ринки, маркети, вокзали, автовокзали, лікарні, будівлі органів влади тощо) не менше як 10% від загальної кількості.

Виконкоми Смолінської селищної та сільських рад.

Протягом 2016 -2020 років

 

5.

Тримати на контролі питання щодо забезпечення інвалідів житлом, пристосованим для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Протягом 2016 -2020 років

ІІІ. Транспортна інфраструктура, зв'язок

1.

Облаштувати приміщення залізничних вокзалів, автовокзалів, поштових відділень, відділень телефонного зв’язку, зупинки громадського транспорту пандусами, технічними засобами пересування, кнопками виклику, спеціальними кабінками у побутових кімнатах, розмістити інформаційні вказівки тощо.

Виконкоми Смолінської селищної та сільських рад, Кіровоградська філія ПАТ «Укртелеком» Маловисківський ЦТП №4

Протягом 2016 -2020 років

2.

Забезпечити облаштування регульованих пішохідних переходів напрямним огородженням для створення безпечних умов руху людей з вадами зору.

Виконкоми Смолінської селищної та сільських рад, Кіровоградська філія ПАТ «Укртелеком» Маловисківський ЦТП №4

Протягом 2016 -2020 років

3.

Опрацювати питання щодо надання особам з обмеженими фізичними можливостями послуг з доступу до телефонного зв’язку, глобальної інформаційної системи Інтернет на пільгових основах.

Кіровоградська філія ПАТ «Укртелеком» Маловисківський ЦТП №4

Протягом 2016 -2020 років

ІV. Соціальний захист, зайнятість

1.

Встановити жорсткий контроль за додержанням чинного законодавства щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, вживати заходів щодо професійної реабілітації інвалідів.

Управлінні соціального захисту населення  районної державної адміністрації, виконкоми місцевих рад.

Протягом 2016 -2020 років

2.

Облаштувати приміщення закладів соціального захисту, у тому числі будівель Пенсійного фонду, пандусами, технічними засобами пересування, кнопками виклику, спеціальними кабінками у побутових  кімнатах, розмістити інформаційні вказівники тощо.

Управлінні та соціального захисту населення  районної державної адміністрації, управління Пенсійного фонду України в районі.

Протягом 2016 -2020 років

3.

Тримати на постійному контролі питання забезпечення інвалідів засобами протезування, інвалідними візками та автотранспортом

Управлінні та соціального захисту населення  районної державної адміністрації

Протягом 2016 -2020 років

V.Охорона здоров`я, освіта, культура, спорт.

1.

Облаштування приміщення закладів охорони здоров`я: пандусами, технічними засобами пересування, кнопками виклику, спеціальними кабінками у побутових  кімнатах, розмістити інформаційні вказівники тощо.

Центральна районна лікарня   КЗ «Маловисківський центр первинної медико – санітарної допомоги» «Державний заклад «Спеціалізована медико – санітарна частина №17 Міністерства охорони здоров’я України»

 

Протягом 2016 -2020 років

2.

Вжити заходи щодо створення умов для навчання дітей-інвалідів у неспеціалізованих навчальних закладах.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Протягом 2016 -2020 років

3.

Вжити заходи щодо удосконалення навчально-матеріальної бази навчальних закладів для забезпечення освітніх потреб дітей-інвалідів та молоді з інвалідністю.

Відділ освіти районної державної адміністрації.

Протягом 2016 -2020 років

4.

Облаштувати приміщення навчальних закладів, закладів  культури, спортивних шкіл, окремих споруд на стадіонах тощо: пандусами, технічними засобами пересування, кнопками виклику, спеціальними кабінками у побутових  кімнатах, розмістити інформаційні вказівники тощо.

Відділи освіти, культури і туризму, у справах сім`ї, молоді райдержадміністрації.

Протягом 2016 -2020 років

5.

Забезпечити створення сприятливих умов для широкого залучення людей з інвалідністю до мистецької, творчої та спортивної діяльності.

Відділи освіти, культури і туризму, у справах сім`ї, молоді райдержадміністрації

Протягом 2016 -2020 років

VІ. Торгівля. Сфера послуг.

1

Вирішити питання створення телефонних ліній "стіл прийняття та комплектації замовлень" при супермаркетах, торгових центрах, об'єктах побутового обслуговування, ринках.

Виконкоми Смолінської селищної та сільських рад, управління економіки райдержадміністрація

Протягом 2016 -2020 років

2

Обладнати приміщення закладів торгівлі та побутового обслуговування пандусами, технічними засобами пересування, кнопками виклику, спеціальними кабінками у побутових кімнатах, розмістити інформаційні вказівники тощо

Виконкоми Смолінської селищної та сільських рад, управління економіки, відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

Протягом 2016 -2020 років

VІІ. Діяльність комітетів доступності, взаємодія з громадськими організаціями інвалідів

1.

Активізувати роботу комітету доступності, на засіданнях якого постійно заслуховувати керівників установ, організацій, підприємств та представників громадських організацій району.

відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

Протягом 2016 -2020 років

2.

Проводити у рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів засідання (зустрічі) «за круглим столом» з питань виконання місцевими органами виконавчої влади законодавчих актів з питань забезпечення доступності та виконання цього плану.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю відділу організаційної роботи та комунікацій з громадськістю  апарату  районної державної адміністрації.

Протягом 2016 -2020 років

VІІІ. Інформаційна діяльність.

1.

Висвітлювати у засобах масової інформації питання щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення, у тому числі роботу служби «соціального таксі».

Редакція районної газети «Маловисківські вісті

Протягом 2016 -2020 років

2.

Сприяти громадським організаціям інвалідів в оприлюдненні в засобах масової інформації даних про забезпечення прав осіб з обмеженими фізичними можливостями та рівень їх соціальної захищеності.

Редакція районної газети «Маловисківські вісті»

Протягом 2016 -2020 років

 

Додаток

до розпорядження голови  Маловисківської районної

державної адміністрації

від 4 липня 2016 р. №233-р

 

С К Л А Д

районного комітету  забезпечення доступності інвалідів та  інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури

Голова:

ЖАНТАЛАЙ

Сергій Анатолійович

-

перший заступник голови районної державної адміністрації

Заступники:

БІЛОНОГ

Володимир Геннадійович

 

 

-

 

 

 

начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації, головний архітектор району

 

Гальченко

Ірина Володимирівна

-

 

заступник   начальника  управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Секретар:

Малашенко

Анатолій Григорович

 

-

Завідувач сектору обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Члени:

Бушко

Оксана Вацлавівна

 

 

 

-

начальник управління економіки і розвитку інфраструктури районної державної адміністрації

Горбунов

Олег Федерович

 

 

 

-

Головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації

РОТБЛАТ

Людмила Теодорівна

-

 

голова районної організації інвалідів  «Союз організації інвалідів України» (за згодою)

 

 

 

СИБІРЦЕВ

Сергій Васильович

 

-

 

голова громадського об’єднання інвалідів „Розрада” (за згодою)

 

Тимошевський

Віктор Миколайович

 

-

 

начальник КП «Архітектор»

 

Керівник апарату

Райдержадміністрації                                                                     А.ГончароваShare/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації