Управління Державної міграційної служби інформує PDF Друк

Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області

Прес-реліз

Реалізувати право голосу на виборах 31 березня громадяни України можуть і з ID-карткою, і з паспортом-книжечкою

31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. Державна міграційна служба України наголошує, що паспорт громадянина України є основним документом для реалізації права голосу на вказаних виборах та підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях особам, яким на день виборів виповнилося 18 років та яких включено до списку виборців.

Відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії України (Постанова ЦВК № 268 від 27 грудня 2018 року), для участі в голосуванні громадянам України не потрібно подавати ніяких додаткових документів, окрім ID-картки або паспорта-книжечки, адже обидві форми паспорта є рівнозначними та самодостатніми.

Зокрема, громадянам, включеним до списку виборців, на виборчій дільниці НЕ мають права відмовити у реалізації права голосу з наступних причин:

- через відсутність у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25-ти або 45-річного віку;

- через розбіжності у виборчій адресі виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Зазначимо також, що громадяни України зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня не лише на території України, а й за її межами – на закордонних виборчих дільницях. У цьому випадку, за роз’ясненням Міністерства закордонних справ України, документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Додамо: аби уникнути в день голосування можливих непорозумінь, ЦВК радить заздалегідь перевірити свої особисті дані у списках на сервісі Державного реєстру виборців. Важливо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, а також внутрішньо переміщені особи мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

УДМС України в Кіровоградській області

_____________________

У день виборів Президента України працюватимуть усі районні підрозділи міграційної служба Кіровоградщини

31 березня,  у день виборів Президента України, підрозділи Управління Державної міграційної служби у Кіровоградській області у районах працюватимуть з 08:00 до 20:00.

Робочий день у неділю запроваджено у зв'язку з тим, щоб кожен громадянин зміг реалізувати право голосу на виборах, маючи на руках паспорт громадянина України. Усі громадяни, які раніше подали документи на оформлення ID-картки або на вклеювання фото до паспорта громадянина України зразка 1994 року, зможуть отримати їх протягом тижня, а також у неділю.

Працівники територіальних підрозділів Управління усіх власників паспортних документів, які досягли 18 років та старше, поінформують у телефонному режимі про їх готовність.

УДМС України в Кіровоградській області