ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Укладення трудового договору з найманим працівником необхідно і для ФОП – платника єдиного податку

08.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП) трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Отже, фізичній особі – підприємцю (далі – ФОП) для прийняття працівника на роботу необхідно заключити трудовий договір з таким працівником відповідно до норм КЗпП.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ФОП – платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При цьому, облік найманих працівників ФОП повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

 

Податківцями Кіровогращини виявлено факт незаконного зберігання спирту у кількості понад 7,5 тонн

08.10.2018

 

За результатами проведених співробітниками податкової міліції  ГУ ДФС у Кіровоградській області заходів, які були направлені на протидію незаконному виробництву та  обігу підакцизних товарів в одному з дачно-садових кооперативів м. Кропивницький виявлено та задокументовано факт незаконного зберігання алкогольних напоїв (спирту).

В ході проведення огляду господарського приміщення виявлено та вилучено 10 пластикових бочок об’ємом 250 літрів та понад тисяча пластикових ємностей об’ємом 5 літрів заповнених спиртовмісною рідиною. Вилучені товарно-матеріальні цінності опечатано та  поміщено на складське зберігання до вирішення питання в межах чинного законодавства України.

Орієнтована варіть вилучених з незаконного обігу підакцизних  товарів складає близько 2,3 млн гривень.

 

З початку 2018 року платники Кіровоградщини отримали майже

123 тисячі адміністративних послуг

08.10.2018

 

Протягом січня-вересня поточного року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 289 тисяч 746 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 122 тисячі 808 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій та багато інших.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

Близько 62 тисяч платників податків перебувають на обліку в органах ДФС Кіровоградщини

08.10.2018

Як повідомила заступник начальника обласного управління фіскальної служби Тетяна Гавренкова, станом на 1 жовтня 2018 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 49 платників податків. Це на 1365 платників більше, ніж на цю ж дату 2017 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, понад 27,5 тисяч – юридичні особи та понад 34,5 тисячі – фізичні особи-підприємці.

Проти 1 жовтня минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1168, або на 4,2%, а кількість фізичних осіб-підприємців залишилася майже на тому ж рівні.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок жовтня поточного року обліковано 1 млн 25 тис. 517 фізичних осіб. При чому 20 тис. 710 фізичних осіб – громадян України та 755 іноземців були зареєстровані вже у поточному році. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2835 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 жовтня цього року у відповідному реєстрі перебуває понад 5 тисяч юридичних осіб та 463 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 453 суб’єкти господарювання.

У стані припинення перебуває 4169 юридичних особи та 20 тис. 252 фізичних осіб – підприємців.

 

У Головному управління ДФС у Кіровоградській області проведено «круглий стіл» з представниками суб’єктів господарювання - учасників будівельного ринку

08.10.2018

Днями, у рамках започаткованої Урядом інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення та недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, керівництвом Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено «круглий стіл» з представниками суб’єктів господарювання – учасників будівельного ринку.

У засіданні «круглого столу» також взяли участь заступник начальника Головного управління  Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Юрій Шарпінський та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Тетяна Пасічник.

Метою проведення «круглого столу» стало обговорення  із суб’єктами господарювання питань легалізації заробітної плати, виплати заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму та підвищення рівня оплати праці найманим працівникам.

Як зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, на даний час на особливому контролі Уряду країни знаходиться питання дотримання роботодавцями законодавства з оплати праці.     Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України з 5 жовтня органи фіскальної служби, Держпраці, Пенсійного фонду, Нацполіції та місцевого самоврядування розпочнуть комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Будівництво є однією з потужних галузей економіки України. Але, середня заробітна плата у цій галузі по Кіровоградській області складає  лише 4817 грн в той час, як по Україні - 7414 грн. Як ми бачимо, у нашому регіоні робітники, зайняті на будівництві, отримують досить низьку заробітну плату. Крім того, за даними розрахунку 1ДФ, 105 підприємств нараховують своїм працівникам заробітну плату менше мінімальної.

Ще одним порушенням, яке, на жаль, дуже поширене на сьогоднішній день є  використання робочої сили без оформлення трудового договору.

„Така ситуація призводить до негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників, які отримують заробітну плату в „конверті”. Вони виявляються повністю беззахисним перед роботодавцем та позбавляють себе багатьох соціальних гарантій”, - наголосив очільник обласного фіскального відомства.

На завершення «круглого столу» Сергій Тертичний подякував присутнім за плідну співпрацю, зазначив, що Головне управління ДФС у Кіровоградській області завжди відкрите для конструктивного діалогу з бізнесом та запропонував, у разі необхідності, надання професійної допомоги щодо роз’яснення та застосування норм податкового законодавства.

 

Протягом 2018 року мешканці  Кіровоградщини двічі зверталися на сервіс «Пульс» ДФС по митному напрямку

08.10.2018

Протягом 9 місяців 2018 року мешканці Кіровоградщини двічі зхверталися на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби «Пульс» по митному напрямку.

Громадяни скаржилися на безпідставне завищення митної вартості автомобіля, який був придбаний у Грузії та ввозився в Україну для вільного обігу та на невчасне оформлення митної декларації працівниками митного поста «Кіровоград-центральний».

За результатами розгляду скарг заявникам своєчасно надано вичерпну відповідь та роз’яснення згідно чинного законодавства. Копії відповідей надіслано контролюючому органу, відповідно до Порядку опрацювання інформації, яка надходить на антикорупційний сервіс «Пульс».

Кіровоградська митниця ДФС нагадує, що  «Пульс» - це пряма телефонна лінія (0800-501-007), яка спрямована на встановлення зворотнього зв”язку з платниками податків.

 

Про пункт пропуску

08.10.2018

 

У зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ від 26.09.2018 № 674-р «Про пункт пропуску через державний кордон на аеродромі «Старокостянтинів», та запобігання можливих затримок при здійсненні митного оформлення товарів, внесення до митної декларації відомостей про пункт пропуску через державний кордон на аеродромі «Старокостянтинів» Хмельницької митниці ДФС здійснювати за кодом «UA400050».

Економічний ефект від проведення операції «Рубіж-2018» на Кіровоградщині склав 2,4 млн гривень

08.10.2018

Протягом січня-вересня 2018 року Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 40 справ про порушення митних правил на суму 4,2 млн грн, а також         робочою групою ініційовано проведення 25 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає понад 2,4 млн гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.

 

Кіровоградщина: з початку 2018 року фіскали отримали майже шість сотень письмових звернень від громадян

08.10.2018

Протягом січня-вересня цього року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 587 письмових звернень від громадян, що на 239 звернень більше, ніж за відповідний період 2017 року. Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою, послугами уповноваженої особи або надсилають звернення через інші органи влади. За видом звернень - 580 заяв та 7 пропозицій.

Із загальної кількості, 567 звернень виконано в термін та                               20 - знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-вересня 2018 року звернувся 641 громадянин. Здебільшого їх цікавили питання фінансової та податкової політики, зокрема контрольно-перевірочної роботи, а також інформували про ухилення від сплати податків.

Також за вказаний період надійшло 11 колективних звернень від                         65 громадян, в яких порушувалися питання проведення перевірок та ухилення від сплати податків. Усі вони розглянуті та надано письмові відповіді.

За січень-вересень цього року здійснено 145 прийомів за зверненнями громадян, що на 106 прийомів менше, ніж за цей же період 2017 року. Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників, податкової звітності.

 

 

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Укладання фізичною особою договору про добровільну сплату єдиного внеску та подання звіту

02.10.2018

Відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, визначено частиною першою ст. 10 Закону № 2464.

Платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність та сплачувати єдиний внесок до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно  Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), фізичні особи, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, формують та подають самі за себе Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати (далі - Звіт) протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Звітним періодом є термін дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, – період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

Звіт подається за формою № Д6 згідно з додатком 6 до Порядку № 435.

У договорі про добровільну участь зазначаються, зокрема, права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору.

Чинним законодавством не передбачено відповідальності до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала (несвоєчасно подала, подала за невстановленою формою) Звіт.

При цьому слід врахувати, що фізична особа, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала Звіт, втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений в укладеному договорі.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.05).


Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ

02.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).

Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

· у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);

· у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

· у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

· у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

· у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

· у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

· у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Інструкція № 22), при заповненні реквізита «Отримувач»:

■ зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;

■ зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів;

■ під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Зазначений Інструкцією № 22 порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.

При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями для зарахування ЄСВ в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу ДФС.

Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код за ЄДРПОУ.

Платники мають право подати заперечення до акту перевірки

02.10.2018

Відповідно до пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ),  у  разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному п. 44.7 ст. 44 ПКУ, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному п. 44.7 ст. 44 ПКУ.

Щодо коригування мінімальних цін на алкогольні напої

02.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників, що Постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 748 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957» (далі – Постанова № 748) прийнято рішення здійснити коригування мінімальних цін на алкогольні напої.

Зокрема, розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін залежно від коду виробів підвищено:

► на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4 – 19,6 %;

► віскі, ром та джин на 12 %;

► коньяк (бренді) на 6,6 – 9,5 %;

► вина на 4,5 – 13,5 %.

Так, наприклад, мінімальну роздрібну ціну за пляшку горілки 0,5 літра вмістом спирту 40 % підвищено з 79,55 до 89,40 гривень, або на 12,4 %.

Крім того, Постановою № 748 визначено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв заокруглюються:

· у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;

· у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.

Постанова №478 опублікована 22.09.2018 в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» № 78 (6294) та набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто 02 жовтня 2018 року.

З початку року податковою міліцією  ГУ ДФС у Кіровоградській області припинено діяльність п’ятьох незаконних виробництв підакцизної продукції

02.10.2018


За результатами проведених співробітниками податкової міліції  ГУ ДФС у Кіровоградській області заходів, які були направлені на протидію незаконному виробництву та  обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, протягом січня-вересня поточного року припинено діяльність п’ятьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 17,6 млн. грн., у тому числі: 26 398 літрів спирту, 10537 літрів незаконно виготовлених горілчаних напоїв, понад 85 тис. пачок тютюнових виробів в асортименті без марок акцизного податку України та 162,1 тонни паливно-мастильних матеріалів.

За  виявленими фактами незаконного виробництва та обігу підакцизних товарів до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області протягом січня-вересня 2018 року внесено 8 кримінальних проваджень, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 204 КК України, у тому числі два за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян.

Протягом звітного періоду слідчими податкової міліції закінчено розслідування та направлено до суду два кримінальних провадження за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян, у тому числі одне відносно організованої злочинної групи осіб, які займалися незаконним виготовленням і збутом алкогольних напоїв та легалізували кошти, отримані від злочинної діяльності, у сумі понад 2 млн. гривень.

Недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками

02.10.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області  звертає увагу всіх роботодавців, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р, з 5 жовтня розпочнуться  комплексні заходи спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. В них задіяні: Державна фіскальна служба, Державна служба з питань праці, Пенсійний фонд, Національна поліція, органи місцевого самоврядування.

Найпоширенішою формою нелегальної зайнятості на сьогоднішній день є використання робочої сили без оформлення трудового договору між суб’єктом господарювання та найманим працівником.

Така ситуація призводить до негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки при отриманні зарплати «у конвертах» та неофіційному працевлаштуванні. Отримуючи «тіньову зарплату» працівник позбавляє себе багатьох соціальних гарантій - гарантованого розміру заробітної плати, права на оплачувану відпустку,  оплату лікарняного, допомогу по безробіттю, на пенсійні виплати в майбутньому.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте та відображайте у звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Нагадуємо, що в ДФС області працює телефонна лінія  з питань дотримання законодавства про працю. Інформацію про оплату праці «в конвертах», виплати заробітної плати  у розмірі, нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників Ви можете повідомити, зателефонувавши за номером – 36-69-99.

Від платників податків Кіровоградщини до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 6 млрд гривень

02.10.2018

Протягом січня - вересня поточного року від платників податків Кіровоградської області надійшло до бюджетів усіх рівнів 6 млрд 151,6 млн гривень. Це на 995,6 млн грн перевищує результат відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 103,2 відсотків. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Так, до загального фонду державного бюджету протягом дев’яти місяців 2018 року мобілізовано 2 млрд. 642,7 млн грн, що на 397,9 млн грн або 17,7 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У вересні цього року до загального фонду держбюджету надійшло         268,6 млн гривень. Це майже на 35 відс., або на 69,5 млн грн перевищує надходження вересня минулого року. Індикативний показник виконано на 101,1 відсотка.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 3 млрд 503,6 млн гривень. Це на 592,6 млн грн або на 20,4 відс. більше фактичних надходжень січня-вересня 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом поточного року зібрано 2 млрд 692,8 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 567,7 млн грн, індикативний показник виконано на 102,2 відсотків.

„Головним пріоритетом нашої діяльності залишається конструктивна співпраця з платниками податків і місцевою владою задля вчасного і повного наповнення бюджетів усіх рівнів”, - наголосив Сергій Тертичний.

Понад 3,5 мільярди гривень до місцевого бюджету сплатили на Кіровоградщині

02.10.2018

Забезпечення фіскальною службою стабільного та рівномірного наповнення  бюджетів місцевих громад є дуже важливою задачею. Так за дев’ять місяців 2018 року до місцевого бюджету надійшло 3503,6 млн грн., що на 20,4% або на 592,6 млн грн. більше минулорічного показника. При цьому очікуваний показник надходжень виконано на 105,2 %,  до бюджетів додатково надійшло 173,9млн гривень.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень-вересень 2018 року за рахунок цього податку бюджети місцевих громад поповнились на 2234,9 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року забезпечено приріст на 23,9 % або на 431,7млн гривень.

Крім того, з початку року до місцевого бюджету надійшло єдиного податку – 417,6 млн грн. та плати за землю – 540,4 млн грн. Надходження із зазначених податків також продемонстрували позитивну динаміку до минулорічних показників.


На зміцнення обороноздатності України з початку року перераховано майже 220 млн гривень

02.10.2018

За січень - вересень 2018 року від платників Кіровоградщини до бюджету надійшло 219,7 млн грн. військового збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження військового збору зросли на 35,5 млн грн. або на 19,3 відсотків.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об'єкту оподаткування. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1,6 мільйона гривень фінансових санкцій

24.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 670,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 127 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано 1,5 млн грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 600 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 391 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 153 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 136 тис. гривень.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 22 суб’єктів господарювання застосовано 299 тис. грн штрафів.

Про детінізацію ринку праці йшлося на спільній нараді в обласному фіскальному відомстві

24.09.2018

З метою виконання доручення Прем’єр-міністра України за результатами наради щодо щодо недопущення неоформлених трудових відносин, 18 вересня в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області проведено спільну нараду за участю керівників обласних структур: Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду, Головного управління Національної поліції та представника Департаменту Агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА.

Нарада в обласному відомстві проведена за участі в.о. начальника ГУ ДФС в області Сергія Тертичного, першого заступника начальника Дмитра Афоніна та заступника начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової.

На початку заходу керівники обласних структур проінформували присутніх про старт інформаційно – роз’яснювальної кампанії в області щодо недопущення неоформлених трудових відносин. Обговорили проблеми наповненості бюджету України, зазначивши, що реальним джерелом збільшення надходжень до бюджету є детінізація робочих місць та боротьба  із заробітною платою „в конвертах”.

Про надання правоохоронними органами правової допомоги та забезпечення публічного порядку у здійсненні органами ДФС і Держпраці повноважень говорив керівник Головного управління Національної поліції Кіровоградщини.

Про результати роботи щодо легалізації доходів населення за вісім місяців поточного року проінформувала присутніх заступник начальника ГУ ДФС в області Тетяна Гавренкова.

Зокрема зазначила, що протягом січня-серпня 2018 року органами ДФС області проведено індивідуальну роботу із керівниками 360 підприємств. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 313 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 1159,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 96,6 тис.грн. військового збору та 1416,9 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Проведено 12 фактичних  перевірок з питань дотримання роботодавцями законодавства щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Станом на 01.09.2018 року за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 256 офіційно не оформлених найманих працівників.

На засіданнях комісій при райдержадміністраціях та міськвиконкомах області протягом восьми місяців 2018 року з питання підвищення рівня виплати заробітної плати заслухано керівників 461 підприємства. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 354 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 11017,2 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 918 тис.грн. військового збору та 13465,5 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Підводячи підсумок наради очільник обласного фіскального відомства Сергій Тертичний, запропонував створити робочі групи з метою проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.


Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло майже 41 млн гривень

24.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 40,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 33,4 млн грн та до місцевих бюджетів – 7,4 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 вересня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 250,5 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 177,7 млн грн або 14,2 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 14,7 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 325,4 тис. гривень.

Крім того, протягом восьми місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 19,6 млн гривень. Загалом же станом на 1 вересня 2018 року борг з ЄСВ склав 64,8 млн гривень.


Cуб’єктам господарювання Кропивницького розповіли про інноваційні підходи у сфері РРО під час семінару

24.09.2018

Днями за ініціативою Кіровоградського осередку ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” за участі фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області для бухгалтерів і керівників комерційних та аграрних підприємств Кіровоградщини було проведено семінар.

Учасники зібрання отримали нагоду дізнатись серед іншого про перспективні новації законодавства у частині застосування РРО.

Під час семінару начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Кіровоградській області Наталія Набієва ознайомили суб’єктів господарювання  з ініціативами Кабінету Міністрів України щодо впровадження новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (системи e-Receipt (електронний чек)), що  дозволять спростити порядок реєстрації РРО та стимулюватимуть бізнес до використання сучасних ІТ-систем при здійсненні готівкових розрахунків.

За словами  представника обласного управління фіскальної служби, новітні моделі комплексу стануть альтернативою традиційним касовим апаратам. А саме впровадження інноваційної електронної системи дозволить створити умови для застосування платниками податків для реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів) та значно скоротити витрати на їх придбання та обслуговування.

Наприкінці семінару усі бажаючі отримали відповідь на поставлені питання та мали змогу отримати практичні поради щодо застосування РРО у господарській діяльності.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули 879 мільйонів гривень ПДВ

24.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 879,1 млн грн ПДВ, що на 223,1 млн грн або 25 відсотків більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 656 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 951,1 млн гривень. Це на 333,1 млн грн або 35 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язують із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.


Дохід від продажу нерухомості не оподатковується якщо право власності більше трьох років

24.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки , не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував  доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був  сплачений податок відповідно до р. IV Податкового кодексу України. (п.179.2 ст.179).


Електронний кабінет – послуги для платників в режимі он-лайн

24.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує про функціонування електронного сервісу ДФС – «Електронний кабінет». Зазначений сервіс  забезпечує он-лайн взаємодію платників податків  з фіскальними органами.

Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного  Інтернет – порталу для платників податків, робота в якому здійснюється в режимі реального часу та не вимагає використання додаткового програмного забезпечення.

Сервіс для платників включає дві функціональні частини:

- відкриту (загальнодоступну);

- приватну (особистий кабінет).

У відкритій частині платники можуть переглянути інформацію із загальнодоступних реєстрів, скористатися податковим календарем,  ознайомитись з бланками звітності, довідок, запитів і заяв, переглянути контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

Скористатись приватною частиною може лише сам платник податків за допомогою свого електронного цифрового підпису, яка відкриває для нього безліч можливостей, а саме:

- заповнити і подати звітність;

- сформувати податкову накладну/ розрахунок коригування і зареєструвати їх і ЄРПН;

- подати документи, у разі зупинення реєстрації податкових накладних;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- перевірити реєстри операцій і транзакцій у системі електронного адміністрування ПДВ і системі електронного адміністрування реалізації пального;

- переглянути відправлені і вхідні документи;

- подати запит або заяву до органу ДФС.

Зручність полягає в тому, що сервіс працює цілодобово, окрім часу, необхідного для технічного обслуговування. При цьому, технічні роботи заборонені в день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, і з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня.

Користуючись  Електронним кабінетом платника ви заощаджуєте свій час.

Звертаємо увагу, Електронний кабінет платника можна знайти за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/

Місцеві громади Кіровоградщини отримали майже 482 млн грн плати за землю

24.09.2018

За вісім місяців поточного року надходження плати за землю від платників Кіровоградської області склали 481,9 млн грн, зокрема, юридичними особами сплачено 349,1 млн грн, фізичними – 132,8 млн гривень.

В цьому році відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Кіровоградщини по платі за землю у порівнянні з січнем – серпнем 2017 року на 50,7 млн грн або 11,8 відсотка.

При цьому лише серпень надійшло майже 98 млн грн, що на 4,8 млн.грн. більше аналогічного показника 2017 року.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.


Власники нерухомості поповнили місцеві бюджети Кіровоградщини на 23,4 млн гривень

24.09.2018

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено суттєве збільшення надходжень податку на нерухомість – майже на 10 млн грн, або на понад 72%. Такого результату досягнуто за рахунок розширення інформації про об’єкти нерухомості, необхідної для розрахунку податку, отриманої як від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, так і від громадян за результатами звірок даних.

Так, понад 85 % від загальної суми сплачено юридичними особами – 20,1 млн грн, що на 8,8 млн грн, або на 78,4 % більше, ніж у січні-серпні 2017 року. Фізичні особи направили до бюджету 3,3 млн гривень, чим збільшено надходження на 43,6 відсотка.

«В умовах децентралізації сплачені до бюджетів місцевих громад податки є джерелом фінансування соціальної сфери, фінансовим підґрунтям для розвитку інфраструктури та реалізації планів економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць», - підкреслює в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Економічний ефект від проведення операції «Рубіж-2018» на Кіровоградщині склав понад 2 млн гривень

17.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 35 справ про порушення митних правил на суму 4,2 млн грн, а також         робочою групою ініційовано проведення 23 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає понад 2,1 млн гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.


З початку 2018 року порушники митних правил збагатили бюджет на понад 1 млн гривень

17.09.2018

За січень-серпень цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 235 справ про порушення митних правил на суму понад 12 млн гривень. Крім того, виявлено та направлено 2 повідомлення про ознаки, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення за статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 153 справи про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 1,6 млн гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути понад 1 млн грн штрафів.

У той же час до суду направлено 21 справу про порушення митних правил на суму понад 7 млн гривень. За результатами розгляду судом 4 справ про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 22,8 тис. гривень

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні-серпні поточного року митницею підготовлено 21 запит до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 36 справ про порушення митних правил на загальну суму 6,4 млн гривень.


Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло понад 117 тис. гривень

17.09.2018

У січні-серпні 2018 року за протоколами про порушення митних правил вилучено майна на 1,4 млн гривень. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 22,8 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано 117,4 тис. гривень.

У січні-серпні цього року до органів Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 32,5 тис. гривень.


У серпні цього року за рахунок митних платежів до бюджету надійшло майже 106 млн гривень

17.09.2018

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у серпні 2018 року до державного бюджету надійшло 105,8 млн грн митних платежів, у тому числі, до загального фонду – 104,4 млн грн та до спеціального фонду –  1,3 млн гривень. При цьому вдалося забезпечити на 22,7 млн грн (або 27,4%) більше надходжень, ніж у липні цього року.

Загалом протягом восьми місяців поточного року Кіровоградською митницею зібрано 806,8 млн гривень митних платежів.

Найбільші суми надійшли за рахунок податку на додану вартість, який становить 92 відсотки у загальній структурі надходжень. Друге місце займає ввізне мито, проте зі значно скромнішими сумами надходжень, які у загальних становлять лише близько 6 відсотків.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення обладнання (група 84) та сільгосптехніка (група 87). Доля бюджетоформуючих товарів в загальній сумі платежів становить 76,6 відсотка.


Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету майже 29 млн гривень

17.09.2018

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/regionalni-novini/print-259904.html

Протягом січня-серпня 2018 року органами ДФС області проведено 281 перевірку, що на 139 перевірок менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 183 – планові та позапланові документальні перевірки і 98 – фактичні. Результати 241 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 179,1 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 145,8 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 33,3 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за вісім місяців 2018 року становить 28,9 млн гривень. Це на 2,8 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

Юристи фіскальної служби Кіровоградщини довели у судах обґрунтованість донарахованих податкових зобов’язань на 26,5 млн гривень

17.09.2018 http://sfs.gov.ua/media-tsentr/regionalni-novini/print-259904.html

Протягом січня-серпня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1621 справи різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму 3,8 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 206 рішень на суму майже 182 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-серпні 2018 року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 52 рішення (більше 60 відс.) на суму 26,5 млн гривень.


За результатами роботи податкової міліції Кіровоградщини до бюджету надійшло 5,6 млн гривень

17.09.2018

У січні-серпні поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції внесено 37 кримінальних проваджень, у тому числі  12 за виявленими фактами ухилення від сплати податків (ст. 212 КК України), 3 за фактами фіктивного підприємництва (ст. 205 КК України) та 6 за виявленими фактами відмивання доходів одержаних злочинним шляхом (ст. 209 КК України).

Протягом восьми місяців 2018 року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань оголошено підозри 23 особам про скоєння злочинів та направлено до суду 15 кримінальних проваджень, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп та в рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно підозрюваних на загальну суму 33,5 млн гривень.

Забезпечено відшкодування  завданих державі збитків на загальну суму 5,6 млн грн, які надійшли до бюджету живими коштами.


З кіровоградськими фіскалами проведено 38 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій

17.09.2018

Протягом травня-серпня 2018 року головним державним інспектором з питань запобігання та виявлення корупції проведено 38 навчань щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності, як з керівниками та фахівцями структурних підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області, так і в Олександрійській ОДПІ, Світловодському  та Онуфріївському відділеннях Олександрійської ОДПІ, Кропивницькій ОДПІ, Новоукраїнській ОДПІ, Компаніївському, Бобринецькому, Маловисківському та Новомиргородському відділеннях Новоукраїнської ОДПІ.

Профілактична робота з питань запобігання, виявлення та способів врегулювання конфлікту інтересів є одним з пріоритетних напрямків роботи ГУ ДФС в області.

Так, з працівниками обласного відомства постійно проводиться індивідуальна (усно чи/або в телефонному режимі) консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми звернень стосувались фінансового контролю, сумісництва, конфлікту інтересів, роботи близьких осіб.


Кіровоградщина: за право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці сплатили понад 9 млн гривень

17.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 9 млн 298,9 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 107,1 відсотка. При цьому, лише за серпень цього року надійшло 1,1 млн гривень.

За вісім місяців 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 2866 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1632 ліцензій, в тому числі 207 – на право реалізації пива та тютюнових виробів – 1234. У той же час анульовано 371 ліцензію та призупинено 89.

З початку цього року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 10 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

При продажу власної сільськогосподарської продукції необхідно отримати в сільській раді довідку

27.08.2018

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до абзацу третього пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма № 3ДФ) затверджено Наказом Міндоходів України від 17.01.2014 р. № 32.

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує 186150 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186150 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Також відповідно до пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором, зокрема доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

З початку цього року податківці виявили 179 офіційно не оформлених найманих працівників

27.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року проведено 12 фактичних перевірок з питань дотримання роботодавцями законодавства щодо оформлення трудових відносин з робітниками, за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 179 офіційно не оформлених найманих працівників.

Значну увагу у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області звертають і на профілактичну роботу щодо легалізації трудових відносин. Так, протягом семи місяців цього року фіскальними органами області проведено індивідуальну роботу (співбесіди, направлення листів, заслуховування робочими групами) із керівниками 325 підприємств, в результаті чого підвищено рівень виплати заробітної плати на 277 підприємствах. За рахунок вжитих заходів до бюджету додатково надійшло понад 1 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб, 84,2 тис.грн військового збору та 1,2 млн грн єдиного соціального внеску.


На Кіровоградщині ліквідовано центр мінімізації митних платежів

27.08.2018

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області, спільно з прокуратурою Кіровоградської області, в рамках операції «Рубіж-2018», ліквідовано діяльність «центру мінімізації митних платежів», який за рахунок використання підконтрольних суб’єктів господарювання (у т.ч. підприємств-нерезидентів) надавав підприємствам реального сектору економіки послуги з приховування (неповернення) валютної виручки при експорті товарів по занижених цінах.

Організатор злочинної схеми зареєстрував ряд підприємств у Польщі та Великобританії, вступивши в злочинну змову з представниками інших СГД – нерезидентів (у схемі задіяно більше 15 підприємств, 6 з яких є нерезидентами), використовуючи зв’язки на митниці, здійснював вивезення з України паливних гранул в митному режимі «експорт» за цінами, значно нижчими від ринкової. Експорт здійснено по контрактах із підконтрольними нерезидентами, зареєстрованими на території Республіки Польща.

Експорт товарів на підконтрольні компанії дав змогу максимально занизити митну вартість експортованих ТМЦ та відповідно мінімізувати сплату податків до бюджету.

За кордоном товар було реалізовано на адреси інших підконтрольних підприємств – нерезидентів республіки Польщі, Великобританії за цінами Європейського союзу, а виручка, що надійшла на банківські рахунки, відкриті за кордоном, дала змогу отримати неконтрольований прибуток без необхідності повертати валютну виручку на територію України.

У ході досудового розслідування також встановлено, що організатор злочинної схеми, шляхом безпідставного завищення витрат, пов’язаних із господарською діяльністю, які документально не підтверджено, ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб за 2017 рік на  суму більше 5 млн гривень.

16-17 серпня 2018 року на підставі ухвал Ленінського районного суду                             м.Кіровограда, під процесуальним керівництвом прокуратури Кіровоградської області, проведено 5 обшуків, в ході проведення яких вилучено 13 печаток, 5 з яких суб’єктів господарювання – нерезидентів, 2 кліше СГ – нерезидентів, документацію, комп’ютерну техніку, чорнові записи.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, встановлюється повне коло осіб задіяних у злочинній схемі та їх причетність до вчинення інших кримінальних правопорушень.


Увага! Шахраї!

27.08.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що відновилися випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання області від імені виконуючого обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тертичного Сергія Васильовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007, напрямок «4».

Працівники фіскальної служби Кіровоградщини взяли участь в урочистостях, присвячених Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України

27.08.2018

Церемонія урочистого підняття Державного Прапора України та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди Дня Прапора України пройшла сьогодні у Кропивницькому.

Традиційно, прапора підняли на флагштоку біля пам'ятника Тарасу Шевченку, де в 1991 році він вперше був піднятий за ініціативи громади.

У заході, присвяченому 27-й річниці проголошення незалежності України, взяли участь представники місцевих органів самоврядування, трудових колективів Кіровоградщини, а також громадськість області.

Честь підняти стяг цього року отримала волонтерка Вікторія Касьянова та Народний герой України Вадим Довгорук.

Працівники Головного управління ДФС у Кіровоградській області традиційно щороку беруть участь в урочистостях з нагоди державних свят. Цього року від обласного ГУ ДФС в заходах взяв участь в.о. начальника Головного управління Сергій Тертичний, який поклав квіти до пам’ятника великому Кобзареві.

Напередодні святкування Дня Державного Прапора та 27 - річниці проголошення‪ ‎незалежності України, Головне управління ДФС у Кіровоградській області провело урочистості з нагоди святкування цих визначних дат.

В.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний привітав всіх з Днем прапора та 27 – річницею Незалежності України та вручив працівникам обласного апарату подяки від Кіровоградської обласної державної адміністрації та квіти.


Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету майже 29 млн гривень

27.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року органами ДФС області проведено 245 перевірок, що на 133 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 156 – планові та позапланові документальні перевірки і 89 – фактичних. Результати 217 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 186,8 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 138,6 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 48,2 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за сім місяців 2018 року становить 28,7 млн гривень. Це на 4,3 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

Підприємці, які досягли пенсійного віку, не сплачують ЄСВ

27.08.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до Закону  України від 08 липня 2010 року N2464-VI  «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподатковування, а також члени їх родин, які беруть участь  у здійсненні ними підприємницької діяльності, є платниками ЄСВ.

Однак, згідно із частиною 4 статті 4 Закону, фізичні особи - підприємці звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й одержують пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Разом з тим за найманих робітників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з діючим законодавством.

Змінено Порядок обліку платників податків і зборів

27.08.2018

З 24.08.2018 р. набирають чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджені наказом Мінфіну України від 27.06.2018 р. № 589.

Зокрема, визначено порядок обліку в контролюючих органах представництв донорських установ в Україні після проведення Мінекономрозвитку їх реєстрації в Україні.

Взяття на облік здійснюється контролюючим органом за адресою представництва донорської установи в Україні із присвоєнням податкового номера.

Підставою для взяття на облік такого представництва є:

  • копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, отримана від Мінекономрозвитку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 153;
  • або лист-звернення, в якому зазначається адреса представництва в Україні, та копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, подані представництвом.

Не пізніше наступного робочого дня після взяття на облік представництва донорської установи в Україні йому надсилається лист-повідомлення про взяття на облік із зазначенням податкового номера.

Також спрощується порядок подання постійними представництвами нерезидентів заяви на реєстрацію як платника податку на прибуток (за формою № 1-РПП).

При поданні такої заяви з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» необхідно заповнювати тільки дані про контролюючий орган, код ЄДРПОУ, повне найменування та головного бухгалтера постійного представництва нерезидента в Україні. До зазначених змін необхідно було заповнювати форму заяви повністю.

Крім того, врегульовано порядок дій та обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій у разі неподання у встановлені строки документів для взяття на облік в контролюючих органах.

Так, якщо контролюючим органом встановлено, що відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації включений до ЄДРПОУ та при цьому не перебуває на обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом вживаються заходи щодо подання документів для взяття його на облік. Такий відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації обліковується в контролюючих органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Також зазначеним наказом Мінфіну України уточняється, що підтвердженням припинення незалежної професійної діяльності є відомості (витяг) відповідного реєстру, до якого вноситься інформація про державну реєстрацію такої діяльності, щодо припинення або зупинення, або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Керівництвом обласного апарату ГУ ДФС в області проведено виїзну зустріч

20.08.2018

Днями, за результатами розгляду колективних звернень щодо порушення законодавства одним із підприємств області, заступником начальника ГУ ДФС в області Тетяною Гавренковою, керівниками Олександрійської ОДПІ, Долинського відділення Кропивницької ОДПІ та керівниками структурних підрозділів обласного апарату проведено виїзну зустріч з пайщиками земельних ділянок Долинського району Кіровоградської області.

В ході зустрічі розглядалися питання правовідносин у сфері оренди землі на прикладі одного із підприємств Кіровоградської області.

Відповідаючи на питання, викладені в зверненнях, Тетяна Гавренкова звернула увагу присутніх, що відносини, пов’язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, а також договором оренди землі. У випадку не виконання орендарем обов’язків, передбачених  ст. 24 і 25 цього Закону та умовами договору, орендодавець має право розірвати договір достроково у судовому порядку, керуючись ст. 32 цього Закону. Згідно зі ст. 35 даного закону, спори пов’язані з орендою землі вирішуються у судовому порядку.

Окрім того, начальником юридичного управління ГУ ДФС в області роз’яснено присутнім порядок звернення до органів ДФС через уповноважених представників.

Відповідно п.4 розділу 10 Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого  Наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 р. №822 для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою N 10ДР (додаток 14). Представник додає до заяви за формою N 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

Оригінали документів після прийняття заяви за формою N 10ДР повертаються, копії залишаються у контролюючому органі та зберігаються разом із зазначеною заявою.

Зустріч пройшла у форматі активного діалогу, під час якого керівники та фахівці обласного відомства надали відповіді на всі питання, які цікавили присутніх.

З початку року юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли в судах 174 справи

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1588 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму                      3,7 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 174 рішення на суму майже 132 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 80 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-липні 2018 року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 47 рішень (більше 70 відс.) на суму 24,5 млн гривень.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулось чергове засідання Громадської ради

20.08.2018

На черговому засіданні Громадської Ради при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області, яке відбулося 10 серпня поточного року, за участі в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного та заступника начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової обговорювалися підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, основні аспекти бюджетного відшкодування, а також питання реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

На початку засідання заступник начальника обласного відомства Тетяна Гавренкова доповіла присутнім про підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році.

За результатами цьогорічної деклараційної кампанії громадяни Кіровоградської області подали майже 33 тисячі декларацій, що на                          987 декларацій більше аналогічного періоду минулого року.

Загальна сума задекларованого платниками податків доходу склала                915 мільйонів гривень. Це на 55 відсотків, або на 325 мільйонів  гривень більше відповідного періоду минулого року. До сплати задекларовано                47,5 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 5,6 мільйонів гривень військового збору.

Окрім того, Тетяна Гавренкова повідомила учасникам заходу, що вже більше року в умовах дії постанови Кабінету Міністрів України успішно працює система автоматичного відшкодування ПДВ, а тому бізнес має можливість планувати свої витрати та розраховувати на регулярне відшкодування сплаченого ПДВ. Чинні норми законодавства щодо проведення бюджетного відшкодування сприяють значному прискоренню його отримання платниками та підвищенню прозорості його механізму.

Відповідно, позитивні зміни в питанні своєчасності та повноти отримання платниками податків бюджетного відшкодування ПДВ відбулися і в нашій області, - зазначила вона.

Так, протягом січня-липня 2018 року 49 суб’єктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 834 млн. гривень,  відшкодовано на розрахункові рахунки               807 млн. грн., що на 234 млн. гривень або 29 відсотків більше  ніж у січні – липні 2017 року.

На завершення засідання присутніх проінформовано, що ДФС України розпочата реалізація пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій.

Так, бізнес очікують зміни щодо РРО, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня                    2019 року, під час якого буде досліджено інноваційні розробки, новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання. Зазначене сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, у зв’язку з тим, що використання окремих моделей надасть можливість здійснювати віддалений контроль за розрахунками та обігом товарів на підприємстві.

Таке рішення створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови їх введення в експлуатацію та використання, зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування.

В ході зустрічі відбулася дискусія навколо питань, які були предметом розгляду на цьому засіданні та стала доказом взаємного інтересу до підтримки якісного та конструктивного діалогу між представниками громадських організацій Кіровоградщини і фіскальниками.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули 807 мільйонів гривень ПДВ

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 807 млн грн ПДВ, що на 234 млн грн або 29 відсотків більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 573 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 834 млн гривень. Це на 343 млн грн або 41 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язує із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.


Кіровоградщина: за право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці сплатили понад 8 млн гривень

20.08.2018


Протягом січня-липня 2018 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 8 млн 185,7 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 108 відсотків. При цьому, лише за липень цього року надійшло                    1,3 млн гривень.

За сім місяців 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 2538 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали                          1459 ліцензій, в тому числі 159 – на право реалізації пива та тютюнових    виробів – 1079. У той же час анульовано 283 ліцензії та призупинено 81.

З початку цього року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 8 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.


Кримінальні провадження – до суду, завдані збитки – до бюджету

20.08.2018


У січні-липні 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області внесено 33 кримінальні провадження, з яких 22 відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких. Серед них 10 за ст. 212 Кримінального кодексу України (далі – КК України), з яких 7 є тяжкими злочинами та 6 за ст. 204 КК України, з яких 3 є тяжкими злочинами.

До суду направлено 13 кримінальних проваджень, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп.

Оголошено підозри 23 особам про скоєння злочинів.

В рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно на загальну суму 25,4 млн гривень.

По закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано 5,5 млн грн, які надійшли до бюджету грошовими коштами.

У серпні 2018 року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області до суду з обвинувальним актом направлено кримінальне провадження за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.212 КК України відносно двох жителів Кіровоградщини, які шляхом відображення в бухгалтерському  обліку та податковій звітності товариства операцій з придбання макухи соєвої, які під час документальної перевірки не підтвердилися, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму  близько 1 млн. гривень.


До уваги мешканців Кіровоградщини: сплачуйте податки на нові бюджетні рахунки

20.08.2018


З 2 липня 2018 року почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Проте, для зручності платників та з метою уникнення втрат бюджету, встановлено перехідний період – до 11 вересня 2018 року, на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими.

За інформацією обласного управління державної казначейської служби, надходження на старі рахунки за липень 2018 року по Кіровоградській області склали 78,3 млн грн, а кількість транзакцій – 28,9 тисяч. При цьому найбільші суми на старі рахунки надійшли по податку на доходи фізичних осіб, ПДВ, військовому збору, податку на прибуток підприємств, єдиному податку з фізичних осіб, орендної плати (як з фізичних, так і з юридичних сіб), земельного податку з фізичних осіб та інше.

У зв’язку з цим, у ГУ ДФС у Кіровоградській області просять платників Кіровоградщини бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і вже зараз використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Довідково: з 11 вересня 2018 року кошти, сплачені платниками на старі рахунки не будуть зараховуватись до бюджетів, а будуть повернуті платникам як нез’ясовані надходження.

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1,5 мільйона гривень фінансових санкцій

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 546,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 103 фактичні перевірки, за результатами яких застосовано 1,1 млн грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 500 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 204 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 136 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 122,4 тис. гривень.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 19 суб’єктів господарювання застосовано 244,6 тис. грн штрафів.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 36 млн гривень

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 36,4 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 29,8 млн грн та до місцевих бюджетів –                                 6,6 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 серпня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 215 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 154,5 млн грн або 12,7відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 13,4 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 325,4 тис. гривень.

Крім того, протягом семи місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 14,9 млн гривень. Загалом же станом на 1 серпня 2018 року борг з ЄСВ склав 70,9 млн гривень.

Мешканці Кіровоградщини спрямували до держбюджету понад 160 млн грн військового збору

20.08.2018

Як повідомив керівник Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, за сім місяців поточного року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 163,9 млн грн, що на 27 млн грн, або на 19,7відс. більше надходжень січня – липня   2017 року.

Зокрема, за липень 2018 року надходження військового збору склали     26,3 млн грн, що на 4,8 млн грн або 22,1відс. більше надходжень липня               2017 року.

«Загалом спостерігається стабільна динаміка надходжень військового збору. І ми вдячні платникам Кіровоградщини за сумлінну сплату               податків», – підкреслив Сергій Тертичний.

Нагадуємо, військовий збір впроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка збору складає 1,5відс. від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.


Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації