ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДПС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Обласні податківці беруть участь у реалізації Антикорупційної програми ДПС України

23.11.2020

Наказом ДПС від 19.10.2020 року №575 затверджено Антикорупційну програму ДПС України на 2020 – 2022 роки. Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області з метою зменшення ймовірності вчинення корупційних правопорушень забезпечено організацію проведення внутрішніх навчань в кожному структурному підрозділі Головного управління ДПС у Кіровоградській області, під час яких ознайомлено всіх працівників ГУ ДПС у Кіровоградській області з наказом ДПС від 19.10.2020 року №575 «Про затвердження Антикорупційної програми ДПС України на 2020 – 2022 роки» та з основними положеннями Антикорупційної програми ДПС України на 2020 – 2022 роки.

З метою проведення безпосередньої оцінки корупційних ризиків у ДПС утворено Комісію з оцінки корупційних ризиків у ДПС, якою проведено ідентифікацію (виявлення) корупційних ризиків та здійснення їх формального визначення.

Всього Комісією ОКР ДПС ідентифіковано (виявлено) 36 корупційних ризиків.

Безпосередньо оцінку корупційних ризиків у ДПС завершено Комісією ОКР ДПС шляхом розробки пропозицій щодо заходів з усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків, які викладені у Таблиці оцінених корупційних ризиків у державній податковій служби України та заходів щодо їх усунення.

Кінцева мета запропонованих заходів щодо усунення виявлених корупційних ризиків полягає у визначенні можливих механізмів протидії та запобігання їм. Запропоновані заходи містять шляхи їх реалізації та залежно від конкретного корупційного ризику спрямовані на ліквідацію або мінімізацію умов та причин їх виникнення, зниження впливу корупційних ризиків, зменшення ймовірності вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень працівниками ДПС, а також створення умов для запобігання виникненню нових корупційних ризиків.

 

З початку цього року платники податків Кіровоградщини отримали понад 91 тис. адміністративних послуг

23.11.2020

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області створені та працюють 21 Центр обслуговування платників, в яких забезпечується надання 40 адміністративних послуг.

Протягом січня-жовтня 2020 року спеціалістами податкового органу області надано 91,2 тис. адміністративних послуг, з них 85,3 тис., або 93,5 відс., надано через центри обслуговування платників, 6 тис., або 6,5 відс., отримано платниками податків в електронному вигляді.

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків; видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків; реєстрації платника єдиного податку; видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами; видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи тощо.

Інформація про перелік адміністративних послуг, які надаються в центрах обслуговування платників, а також інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв – за посиланням https://kr.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.

Перелік центрів обслуговування платників Головного управління ДПС у Кіровоградській області, до яких можна звернутися за отриманням адміністративних послуг – за посиланням https://kr.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda.

Майже 774,5 млн грн плати за землю надійшло до місцевого бюджету       від платників Кіровоградщини

23.11.2020

В управлінні податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомили, що протягом січня – жовтня 2020 року до місцевого бюджету від платників податків Кіровоградщини надійшло 774,5 млн гривень плати за землю. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження плати за землю збільшилися на понад 25 млн грн., або 3,3 відсотка. Індикативний показник виконано на 110,3 відсотків.

У жовтні 2020 року до місцевого бюджету надійшло 79 млн гривень. У порівнянні з жовтнем 2019 року надходження плати за землю збільшилися на 5,8 млн грн., або 8 відсотків. Індикативний показник виконано на 113,8 відсотків.

Надходження від «спрощенців» Кіровоградщини у січні-жовтні склали 686,1 млн гривень

23.11.2020

Протягом січня-жовтня 2020 року платники Кіровоградській області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 686,1 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року сума надходжень зросла на 38,1млн грн або 5,9 відсотків. Індикативний показник виконано на 105,3 відсотка.

При цьому, юридичними особами – «спрощенцями» з початку року перераховано місцевим громадам 366,7 млн грн, а фізичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, – 319,4 млн гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області надійшло 126 млн гривень

23.11.2020

Як повідомили в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, надходження за рахунок вжитих заходів із погашення податкового боргу до зведеного бюджету з початку року склали 126 млн грн, в тому числі до державного – 91,4 млн грн та до місцевого – 28,6 млн гривень. Такі надходження забезпечено за рахунок плідної співпраці з платниками податків, а також за рахунок вжитих органами державної податкової служби заходів стягнення, таких, як стягнення готівкових та безготівкових коштів боржників – 43,5 млн грн, надходжень по підприємствах, які перебувають в процедурах банкрутства – 4,5 млн грн, а також реалізації майна 1,8 млн гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 листопада 2020 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області склала 1674,2 млн грн, з них до державного бюджету – 1347,6 млн гривень. При цьому, борг підприємств щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство становить       316 млн грн або 18,9 відсотків від загальної суми заборгованості. Протягом жовтня поточного року забезпечено скорочення податкового боргу на       42,4 млн гривень.

Викрито схему ухилення від оподаткування та виведення капіталу за межі України при здійсненні експортних операцій

23.11.2020

 

Працівниками підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Кіровоградській області встановлено, що окремими суб’єктами господарювання протягом січня – липня 2019 року здійснювались операцій із вивезення за межі митної території України (експорту) олії соняшникової нерафінованої та шроту негранульованого, загальною фактурною вартістю 595 66,20млн.грн. за контрактами, укладеними з нерезидентами, зареєстрованими на території Сполученого Королівства. Вказані товари перетнули митний кордон та вивезені морськими судами до країн Південно-Східної Азії, Африки та Близького Сходу.

Відповідно до інформації, отриманої від уповноважених банків, кошти за експортовані товари (продукцію), згідно із укладеними контрактами у строки, визначені чинним законодавством, на рахунки суб’єктів господарювання не надходили.

Після завершення митного оформлення, внесено реєстраційні зміни до складу засновників та посадових осіб таких товариств (в тому числі, на громадянина Туреччини), з одночасною зміною податкової адреси (адреси місцезнаходження). Податкові декларації з податку на прибуток підприємства за звітний (податковий) період 2019 рік до контролюючого органу не подавались.

З метою об’єктивного та всебічного встановлення обставин, забезпечено збір і аналіз інформації та документів щодо здійснених експортних операцій. За результатами дослідження зібраних матеріалів, існують обґрунтовані підстави вважати, що дії службових осіб таких суб’єктів господарювання, могли бути спрямованими на приховування дійсного власника товарів, вивезених за межі митної території України, а також умисного приховування доходу, отриманого від здійснення експортних операцій.

Неповернення (неперерахування) коштів на рахунки у вітчизняних банках за експортовані товари, отримані (виготовлені) шляхом переробки сільськогосподарської продукції, вирощеної з використанням природних ресурсів, промислових потужностей та праці громадян, містить чинники, що створюють небезпеку життєво важливим національним інтересам України в економічній сфері.

Матеріали, складені за результатами вжитих заходів, у листопаді                 2020 року передано до Управління СБУ в Кіровоградській області.

Закон України №466: що змінилося в оформленні результатів перевірок

23.11.2020

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, внесено зміни до статті 86 Податкового кодексу України «Оформлення результатів перевірок» в частині порядку оформлення результатів перевірок. Надано визначення «акт перевірки», «довідка перевірки», «матеріали перевірки».

Передбачено, що акт перевірки не може розглядатись як заява або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків.

Податковий кодекс України доповнено нормою щодо розгляду акту перевірки, заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень, у разі їх подання платником податку, комісією такого контролюючого органу з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок, яка є постійно діючим колегіальним органом контролюючого органу (п. п. 86.7.1 п. 86.7 ст. 86 ПКУ). Ці доповнення почнуть діяти з 01.01.2021 року.

Доповнення до статті 86 Податкового кодексу України передбачають також конкретні питання, які досліджуються комісією з питань розгляду заперечень (п. п. 86.7.4 п. 86.7 ст. 86 ПКУ), а саме така комісія:

- встановлює, чи вчинив платник податку, щодо якого було складено акт перевірки, порушення податкового, валютного та/або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;

- розглядає обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до п. 86.7 ст. 86 ПКУ письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, що стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини);

- досліджує питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину у вчиненні правопорушення (крім правопорушень, відповідальності за які настає незалежно від наявності вини), пом’якшують або звільняють від відповідальності;

- досліджує питання щодо необхідності проведення перевірки у порядку, встановленому п. п. 78.1.5 п. 78.1 ст. 78 ПКУ;

-  визначає розмір грошових зобов’язань та /або суму зменшення бюджетного відшкодування та /або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларованого до повернення з бюджету, зокрема при використанні права на податкову знижку, та /або заниження чи завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, а також необхідність надсилання (вручення) платнику податків відповідного податкового повідомлення-рішення у випадках, передбачених Податковим кодексом України.

Податківці Кіровоградщини пропонують підприємцям оцінити переваги програмних РРО

23.11.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів та послуг, вести розрахункові операції через РРО.

Згідно законодавства ключові дати по впровадженню РРО наступні:

01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;

01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;

01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2, 3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.

Переваги програмного РРО:

-  економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;

- всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;

- проста реєстрація програмного РРО в ДПС;

- легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;

- можливість передати чек покупцю в електронній формі;

- не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично.

ДПС України пропонує безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.

Застосовування програмних РРО під час здійснення розрахункових операцій

23.11.2020

З 01 серпня 2020 року суб’єкти господарювання розпочали застосовувати програмні РРО під час здійснення розрахункових операцій. Відтепер як альтернатива касовим апаратам, застосовуються програмні РРО, які встановлюються на гаджети (смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до мережі Інтернет).

Наразі ДПС пропонує бізнесу безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

З 1 серпня 2020 року до застосування ПРРО мають можливість перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад у сфері Інтернет-торгівлі;

не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, при яких застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;

учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня посилені вимоги та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

Винятком є АЗС. Вони не можуть використовувати ПРРО.

Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання нарівні з класичним  РРО програмного реєстратора розрахункових операцій.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Другий етап розпочнеться з 1 січня 2021 року, коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим, та запроваджено механізм «кешбек».

Пошук чеків можна здійснити через Електронний кабінет
(cabinet.tax.gov.ua).

Обов’язкове використання РРО або ПРРО для ФОП – платників єдиного податку II, ІІІ, IV груп незалежно від видів діяльності почнеться з 1 квітня 2021 року.

РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати платникам єдиного податку І групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.

Порядок оподаткування ПДФО операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна

23.11.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує платникам податків про порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна, відповідно до ст.173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з п. п.162.1.1 п.162.1 ст.162 ПКУ платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Відповідно до абзацу першого п.173.1 ст.173 ПКУ дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5 відсотків, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ.

Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (п. 173.2 ст. 173 ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків (п.167.2 ст.167 ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18 відсотків (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Отже, дохід, отриманий фізичною особою – резидентом від послідовного продажу протягом звітного (податкового) року першого легкового автомобіля не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, дохід від продажу другого легкового автомобіля оподатковується за ставкою 5 відсотків, а дохід від продажу третього та наступного легкового (вантажного) автомобіля оподатковується за ставкою 18 відсотків.

При цьому, дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного (податкового) року першого та другого вантажного автомобіля, оподатковується за ставкою податку 5 відсотків.

 

 

 

За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

До уваги платників податків!

16.11.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Відповідно до п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

Податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар (п.п. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1 ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку за ф. 1ДФ затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 4).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку    № 4:

під «106» ознакою доходу відображається дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду;

під «195» ознакою доходу відображається дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис;

під «196» ознакою доходу відображається дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ суб’єкти господарювання, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, Податковий розрахунок за ф. 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Таким чином, останній день подання Податкового розрахунку (ф. 1ДФ)          за ІІІ квартал 2020 року  - 9 листопада поточного року.


За жовтень 2020 року в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску надійшло 8 млн гривень

16.11.2020


Як повідомили в управлінні по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Кіровоградській області, протягом жовтня 2020 року проведено відпрацювання суб‘єктів господарювання, які мають ознаки економічної активності і при цьому мають податковий борг.

Так, станом на 30.10.2020 року за оперативними даними заходами стягнення забезпечено надходжень у розмірі 17,2 млн грн., в т.ч. до державного бюджету – 11,9 млн гривень. Також за рахунок застосування заходів стягнення з погашення податкового боргу від реалізації заставного майна забезпечено надходження в сумі 0,5 млн гривень.

Крім того, в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску надійшло 8 млн гривень.


Закон України №466: новації в оподаткуванні дивідендів

16.11.2020


Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»,  підпункт 14.1.49 викласти в такій редакції: «14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

  • платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв'язку з розподілом чистого прибутку (його частини);
  • суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в підпунктах "а", "в", "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки";
  • вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів та деривативів), що придбаваються у нерезидента, зазначеного в підпунктах "а", "в", "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки";
  • сума заниження вартості товарів (робіт, послуг), які продаються нерезиденту, зазначеному в підпунктах "а", "в", "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу "витягнутої руки";
  • виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника - нерезидента України у зв'язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи».


За десять місяців 2020 року платникам Кіровоградщини повернули      1,2 мільярда гривень податку на додану вартість

16.11.2020

Як повідомили фахівці управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-жовтня 2020 року платники області отримали 1 млрд 174,9 млн грн. бюджетного відшкодування ПДВ, що на 116,5 млн грн. або 11 відс. більше ніж у січні-жовтні 2019 року (1058,4 млн гривень).

За січень-жовтень 2020 року 91 суб”єкт господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 1 млрд 169,9 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 79,8 млн грн. або 7,3 відсотків (2019 рік –        1090,1 млн гривень).

За січень-жовтень 2020 року податківці Кіровоградської області отримали 349 письмових звернень від громадян

16.11.2020

Протягом січня-жовтня 2020 року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 349 письмових звернень громадян, що на 76 звернень менше, ніж за відповідний період 2019 року, з яких усі 349 заяви.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (197 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв”язку, через мережу Інтернет (66 звернень), через органи влади                           (62 звернення) та від інших органів, установ, організацій (32 звернення).

Із загальної кількості 340 звернень виконано в термін та 9 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-жовтня поточного року звернулося 375 громадян.

За змістом найбільша кількість звернень стосувалась податкової політики (91,4%), у т.ч.: інформування про ухилення від сплати податків (26,1%), єдиного соціального внеску (13,2%), контрольно-перевірочної роботи  (12,6%), праці та заробітної плати - 8,6 відсотків.

Протягом січня-жовтня 2020 року здійснено 18 прийомів за зверненнями громадян, що на 20 прийомів менше, ніж за цей же період 2019 року. Питання, що порушувались громадянами у зверненнях стосувались реструктуризації  та погашення податкового боргу, оподаткування доходів підприємницької діяльності, блокування податкових накладних та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

На обліку в податкових органах Кіровоградщини перебуває майже 64 тис. платників податків

16.11.2020

Як повідомила начальник управління податкових сервісів ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина Янкевич, станом на 01.11.2020 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області перебуває                       63696 платників, з яких 29414 становлять юридичні особи та 34282 - фізичні особи – підприємці.

З початку цього року взято на податковий облік 880 юридичних осіб та 3487 фізичних осіб – підприємців. У стані припинення перебуває                      4108 юридичних осіб та 27952 фізичних осіб – підприємців.

Станом на 1 листопада 2020 року в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків зареєстровано 1 млн 18 тис. 18 фізичних осіб. Протягом січня - жовтня поточного року зареєстровано 11382 громадянина, з яких 422 - іноземні громадяни.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Окремому реєстрі Державного реєстру (фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) – 2870.


Платники податків Кіровоградщини з початку 2020 року сплатили до державного бюджету понад 4 млрд гривень

16.11.2020

Протягом січня – жовтня цього року платниками Кіровоградській області перераховано до державного бюджету 4 млрд 145,3 млн грн, що майже на 412 млн грн, або на 11% більше, ніж за відповідний період минулого року.

У розрізі основних податків до державного бюджету надійшло: податку на прибуток – 341 млн грн, податку на додану вартість – 2 млрд 117,6 млн грн та акцизного податку – 216 млн гривень.

Слід зазначити, що по акцизному податку надходження збільшились на 9,6 млн грн, або на 80,2%, по податку на прибуток – на 81,6 млн грн, або  31,5%, по податку на додану вартість – на 238,5 млн грн, або на 12,7%.

«Такі високі показники - це результат роботи платників податків Кіровоградської області, які своєчасно забезпечують повноту сплати податків. ГУ ДПС у Кіровоградській області відкрите для комунікацій з бізнесом та готове до оперативного вирішення проблемних питань, що є запорукою позитивних змін як у відносинах з бізнесом, так і у наповненні державної скарбниці», - зазначила начальник управління податкового адміністрування обласного управління ДПС Валентина Сєкунова.

Юристи податкової служби Кіровоградщини з початку 2020 року відстояли у судах 517 млн гривень на користь держави

16.11.2020

Протягом січня-жовтня поточного року юридичною службою ГУ ДПС у  Кіровоградській області здійснювалось супроводження 876 справ різних категорій на загальну суму 2,9 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено 200 рішень на суму                             517 млн грн, що становить 60,6 відсотків від загальної кількості винесених рішень та 62,3 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до ГУ ДПС у Кіровоградській області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом січня-жовтня 2020 року розглянуто 188 справ на загальну суму 534,5 млн гривень. З них на користь ГУ ДПС у Кіровоградській області прийнято 76 рішень (40 відс.) на суму 222,2 млн гривень.

З початку року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано більше 17 млн гривень фінансових санкцій

16.11.2020

З початку року фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено 279 перевірок суб’єктів господарювання за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 17 млн. 312,4 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 442 тис. грн., тютюновими виробами – 221 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 460 тис. грн; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 10 тис. грн; за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 510 тис. грн; за зберігання, реалізацію тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів для маркування сигарилл з кількістю сигарилл у пачці (10 шт., 20 шт., 25 шт.), які відповідно до п.226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані – 4 млн 544,4 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 68 тис грн.; за безліцензійну діяльність щодо виробництва алкогольних напоїв – 85 тис. грн.; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 102 тис. грн; роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензій – 2 млн 250 тис. грн.; зберігання пального без наявності ліцензії – 7 млн грн.; роздрібна торгівля пальним без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників – 1 млн 620 тис гривень.

З початку року за результатами 149 камеральних перевірок донараховано 161,1 тис. грн. акцизного податку, за результатами 59 камеральних перевірок своєчасності сплати фінансових санкцій застосованих за порушення Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 166,7 тис. грн. та за результатами 2 камеральних перевірок за порушення вимог статті 21 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР застосовано фінансових санкцій в сумі 300,0 тис гривень.За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску законодавством не передбачено

09.11.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

Про порядок обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі отримання об’єкта житлової нерухомості у спадщину

09.11.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року     № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) спадкування – перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна (п. 1 ст. 182 ЦКУ).

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов’язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно (ст. 1297 ЦКУ).

Підпунктом 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Згідно з п.п. 266.7.4 п. 266.7 ст. 266 ПКУ органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі подання платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, контролюючому органу правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про яке відсутні у базі даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом відомостей від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ до         1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Тобто для фізичної особи, яка отримала об’єкт житлової нерухомості у спадщину після смерті його власника, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється контролюючим органом за місцем її податкової адреси (місцем реєстрації) починаючи з місяця, в якому вона набула право власності.

За допомогою Електронного кабінету роботодавець може повідомити про прийнятого працівника

09.11.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017№ 557 (далі – Порядок № 557) із змінами.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Порядку № 557 платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів.

Згідно з абзацами першим – четвертим постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 413) із змінами, повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Нагадуємо, що вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID.

Режим «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі Повідомлення, підписання і подання такої звітності до контролюючих органів.

Для формування Повідомлення в режимі «Введення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: рік, період, щодо якого здійснюється звітування, за допомогою кнопки «Створити» обирає тип форми «J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Із запропонованого переліку форм обирає форму «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу», зазначає відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі «Код ДПІ» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискає кнопку «Створити».

Режим «Перегляд звітності» надає користувачу Електронного кабінету можливість перегляду поданої звітності.

Вкладка «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, надісланої користувачу Електронного кабінету.

За десять місяців 2020 року платники Кіровоградщини перерахували до бюджетів усіх рівнів більше 9 мільярдів гривень

09.11.2020

За десять місяців 2020 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування)       9 млрд 168,3 млн грн, що на 704,3 млн грн або 8,3 відс. перевищує показник відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 105,3 відсотків.

До загального фонду державного бюджету впродовж січня – жовтня 2020 року надійшло 4 млрд 145,3 млн грн, що на 412 млн. грн або 11 відс. більше надходжень січня – жовтня минулого року. Індикативний показник виконано на 105,9 відсотків.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 5 млрд        19,2 млн гривень. Це на 294,1 млн грн або 6,2 відс. більше фактичних надходжень січня – жовтня 2019 року. Індикативний показник виконано на 104,9 відсотків.

За підсумками десяти місяців поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано 3 млрд       828,1 млн  грн, що перевищує минулорічні показники на 244,4 млн грн або 6,8 відсотків.

На потреби армії платники Кіровоградській області сплатили понад    313 мільйонів гривень військового збору

09.11.2020

Протягом десяти місяців 2020 року платниками Головного управління ДПС у Кіровоградській області до держбюджету сплачено 313,3 мільйонів гривень військового збору.

Порівняно із січнем-жовтнем минулого року сума надходжень зросла на 13,8 млн грн або 4,6 відсотка. Індикативний показник виконано на                        103,1 відсотків.

Нагадуємо, що згідно з діючим законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Надходження до місцевих бюджетів Кіровоградщини за 10 місяців зросли на 294,1 млн грн у порівнянні з минулим роком

09.11.2020

Кіровоградські платники податків протягом січня-жовтня 2020 року сплатили до місцевих бюджетів 5 млрд 19,2 млн гривень. Доходи місцевих скарбниць порівняно з аналогічним періодом 2019 року зросли на            294,1 мільйона або 6,2 відсотків. Індикативний показник виконано на                 104,9 відсотків.

Левову частку від загальної суми надходжень складає податок на доходи фізичних осіб. З початку цього року до бюджетів громад надійшло 3 млрд 118,4 мільйонів гривень, що на 174,5 мільйонів або 5,9 відс. більше, ніж за цей же період 2019 року. Індикативний показник виконано на 101,5 відсотків.

Землекористувачі спрямували до скарбниць 774,5 млн гривень плати за землю. Індикативний показник виконано на 110,3 відсотка, додатково надійшло 72,0 млн гривень.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджети на 686,1 млн гривень та у порівнянні з січнем-жовтнем 2019 року збільшили відрахування єдиного податку на 38,1 мільйонів або             5,9 відсотків. Індикативний показник виконано на 105,3 відсотка.


Кіровоградський бізнес з початку року сплатив понад 2 млрд грн податку на додану вартість

09.11.2020

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області відзначають позитивну динаміку щодо збільшення надходжень ПДВ завдяки високому рівню сумлінної сплати податку платниками області.

Протягом січня-жовтня 2020 року надходження ПДВ до державного бюджету України склали 2 млрд 117 млн 649,7 тис. грн, що перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року на 238,5 млн грн або                  12,7 відсотків. Індикативний показник виконано на 109 відсотків.

Крім того, податковою службою вживаються заходи з оперативного відпрацювання ризикових операцій суб’єктів господарювання та запобігання можливим ризикам несплати податку на додану вартість.

На сьогодні частка податку на додану вартість у доходах державної скарбниці складає близько 50 %.

Платники податків Кіровоградщини перерахували до зведеного бюджету на 232,5 млн грн більше податку на доходи фізичних осіб, ніж минулоріч

09.11.2020

На Кіровоградщині протягом січня-жовтня 2020 року до зведеного бюджету надійшло на 232,5 млн грн або майже на 6 відс. податку на доходи фізичних осіб більше, ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області.

Зокрема, з початку року від платників податків регіону до бюджету надійшло 4 млрд 170,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Із загальної суми надходжень до державного бюджету надійшло понад 1 млрд грн ПДФО, що на 58 млн грн більше, ніж минулоріч. Місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 3 млрд 118,4 млн грн цього податку, що перевищує показник минулого року на 174,5 млн гривень.

Даний податок є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів і в структурі надходжень він займає позицію лідера – понад 62 відсотка від загальної суми надходжень. Тому особливу увагу в ГУ ДПС у Кіровоградській області приділяють здійсненню системних заходів, які спрямовані на легалізацію трудових відносин та недопущення виплат заробітних плат  в "конвертах". Адже основа соціальної захищеності працівника – офіційне оформлення трудових відносин та виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства.


Протягом десяти місяців 2020 року до сервісу «Пульс»

надійшло 37 звернень

09.11.2020

За інформацією сектору розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - жовтня                     2020 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 37 звернень, з яких по 1 зверненню (2,7%) щодо електронного адміністрування ПДВ, відкликання податкової вимоги, отримання податкової знижки, проведення перевірки, ухилення від сплати податків, нарахування акцизного збору; по                 2 звернення (5,4%) щодо звітності в електронному вигляді, оскарження податкових повідомлень-рішень, рішень ДПС, відшкодування ПДВ, сплати податку на нерухоме майно; по 3 звернення (8,1%) щодо реєстрації податкових накладних; по 4 звернення (10,8%) щодо приведення у відповідність інтегрованої картки платника податків та списання недоїмки по єдиному внеску, а також 10 звернень (27,1%) щодо роботи органів ДПС.

Питання, порушені заявниками, ГУ ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.

З початку року до податкової служби Кіровоградської області надійшло 278 запитів на отримання публічної інформації

09.11.2020

У січні – жовтні поточного року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 278 запитів на отримання публічної інформації.

Найбільше запитів на отримання публічної інформації надійшло від юридичних осіб – 225 запитів. Від фізичних осіб за десять місяців 2020 року надійшло 49 запитів на отримання публічної інформації, від об’єднання громадян – 4.

За результатами розгляду запитів: задоволено – 211, відмовлено у розгляді по 64 запитах,  знаходяться на розгляді – 3 запита.

Види запитуваної інформації: щодо діяльності суб’єктів господарської діяльності, надання копій документів та діяльності податкових органів.

Нагадуємо, що запити на отримання публічної інформації надсилаються на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

На Кіровоградщині виявлено ухилення від сплати податків при реалізації сільськогосподарської продукції

26.10.2020

Співробітниками відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Кіровоградській області встановлено, що службовими особами одного із підприємств області ймовірно вчинено низку протиправних дій щодо внесення до офіційних документів – податкових декларацій з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з ПДВ – завідомо неправдивих відомостей. Зокрема, йдеться про відображення розміру від’ємного значення, що може бути включено до складу податкового кредиту. Дії вищезазначених осіб були спрямовані на протиправне збільшення суми податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, яка дає право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також за результатами аналізу отриманої інформації, встановлено ймовірне внесення службовими особами фермерського господарства до офіційних документів – податкових декларацій з ПДВ та податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних завідомо неправдивих відомостей в частині відображення операцій з постачання сільськогосподарської продукції (насіння соняшника, пшениці). При цьому фактичного її придбання підприємство не здійснювало та не мало можливості самостійно виростити в обсягах, в яких така продукція реалізовувалась. Це створило умови для неправомірного формування податкового кредиту іншими суб’єктами господарювання-покупцями та зменшення останніми податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету.

Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області підготовлено повідомлення про можливі ознаки вчинення кримінального правопорушення, які направлено до органів прокуратури з відповідними підтверджуючими матеріалами.

За результатами розгляду направлених повідомлень, Кіровоградською обласною прокуратурою розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень відносно службових осіб таких суб’єктів господарювання за попередньою правовою кваліфікацією – службове підроблення.

Про порядок дій власників сільськогосподарської продукції  у разі зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

26.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що у разі зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК), платнику першочергово необхідно з’ясувати причину зупинки, а саме ознайомитися з Квитанцією №1, що надходить до електронного кабінету платника і є підтвердженням зупинки.

У сільгосптоваровиробників в більшості випадків у квитанції зазначено п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, а саме: відсутність товару/послуги, зазначеної в ПН, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПК/РК до ПН на збільшення суми податкових зобов'язань, яку подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку.

Платник, протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/РК має право  надати письмові пояснення та копії документів в електронній формі до контролюючого органу.

Письмові пояснення та копії документів подаються до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі, зазначений в наказі Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Задля підтвердження операцій з реалізації власної вирощеної сільськогосподарської продукції платнику необхідно надати документи щодо:

Підтвердження можливості вирощення продукції:

-  опис діяльності суб’єкта господарювання та здійсненої операції;

-  наявності земельних ділянок (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договори оренди земельних ділянок, довідки сільських/селищних рад, тощо);

-  статистична звітність (форма №4-СГ «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», №29-СГ «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду»)

-  наявність власних основних засобів (транспортні засоби, складські приміщення, ємності зберігання пального тощо).

Підтвердження придбання посівного матеріалу, засобів захисту рослин, пального, техніки, послуг з обробітку земельних ділянок тощо:

-  договори з постачальником товару/ послуги/ сировини - з додатками, специфікаціями;

-  видаткові накладні/ акти виконаних робіт/послуг від постачальника за відповідним договором;

-  платіжні доручення/банківські виписки, що підтверджують сплату постачальнику за отриманий товар/послугу.

Зберігання та транспортування продукції:

-  акти наданих послуг з оренди транспорту або з перевезення;

- товарно-транспортні накладні щодо відповідних перевезень;

- складські квитанції;

- акти прийому-передачі;

- платіжні доручення/банківські виписки щодо сплати за відповідні транспортні послуги або за оренду транспорту, складських приміщень.

Підтвердження реалізації сільськогосподарської продукції:

-  договори з покупцем товару/ послуги/ сировини - з додатками, специфікаціями;

-  видаткові накладні/акти виконаних робіт/послуг на покупця за відповідним договором;

-  платіжні доручення/банківські виписки, що підтверджують сплату покупцем за реалізований товар/послугу.

Окремо звертаємо увагу на необхідність підтвердження наявності власних або орендованих основних фондів, транспорту (чи подавалася Форма 20-ОПП, якщо ні – слід обов’язково подати). На транспортні засоби необхідно надавати копії свідоцтв на їх реєстрацію, договори оренди, суборенди, акти приймання-передачі та оплату.

Рішення щодо реєстрації/відмови в реєстрації податкових накладних приймаються Комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів та надсилаються в електронному вигляді платнику.

У разі, якщо платник податків не згоден з рішенням Комісії регіонального рівня він може оскаржити таке рішення в адміністративному порядку до ДПС України протягом 10 робочих днів з дня набрання чинності рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації ПН/РК в Реєстрі.

Рішення комісії ДПС з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та може бути оскаржене в судовому порядку.

Додатково повідомляємо, що при ГУ ДПС у Кіровоградській області створена постійно діюча Комісія з питань зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка в оперативному режимі здійснює розгляд поданих платниками повідомлень про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Головою зазначеної комісії є заступник начальника ГУ ДПС у Кіровоградській області Єгор Романюк.

Також, при Кіровоградській обласній державній адміністрації утворена обласна робоча група з вирішення проблемних питань, пов’язаних із реєстрацією податкових накладних (розрахунків коригувань) в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупиненням, відмовою в їх реєстрації сільськогосподарським товаровиробникам. До складу обласної робочої групи входить заступник начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області Єгор Романюк.


На Кіровоградщині податківцями упереджено можливість ухилення від оподаткування за рахунок підміни товарної номенклатури

26.10.2020

В ході проведення перевірки фахівцями податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області було встановлено незаконне формування штучного податкового кредиту з метою ухилення від сплати ПДВ. Перевіркою встановлено, що посадові особи підприємства маніпулюючи податковою звітністю з ПДВ внаслідок документального оформлення господарських операцій декларувало придбання ТМЦ різноманітної номенклатури  у ризикових контрагентів постачальників шляхом так званих «скруток». Внаслідок чого було встановлено ухилення від сплати ПДВ на загальну суму 18 млн. гривень.

За результатами адміністративного оскарження суд підтримав позицію контролюючого органу, що в свою чергу підтверджує обґрунтованість встановлених перевіркою порушень податкового законодавства.

Матеріали перевірки, після адміністративного оскарження передано до слідчих підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області для прийняття рішення згідно з положеннями статей 214, 216 КПК України.

Telegram-канал ДПС України – про податки і не тільки

26.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що  Державна податкова служба України запустила свій Telegram-канал.

Про податки і не тільки – відтепер у більш зручному та мобільному форматі.

Що ж цікавого запропоновано?

Це – ексклюзивні матеріали, інфографіки, все про сервіси податкової, анонси, роз’яснення та коментарі фахівців.

Підписуйтеся на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

За січень-вересень 2020 року анульовано 469 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

26.10.2020

За січень-вересень 2020 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 10 млн. 149,8 тис грн  плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Індикативний показник виконано на 104,5 відсотків.

Протягом січня-вересня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 3182 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1792 ліцензій, тютюновими виробами – 1390. За вказаний період анульовано - 469 ліцензій та призупинено 227.


Щодо порядку проведення документальних позапланових перевірок

26.10.2020

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, внесено зміни до статті 78. Порядок проведення документальних позапланових перевірок.

Так з 23.05.2020 підставами для проведення документальної позапланової перевірки є, зокрема:

- неподання платником податків в установлений законом термін податкової декларації, розрахунків, звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до п.39.4 статті 39 Податкового Кодексу України, якщо їх подання передбачено законом (п.п.78.1.2 п.78.1 ст.78).

- отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік (п.п.78.1.22 п.78.1 ст.78).

З 01.07.2020 підставою для проведення документальної позапланової перевірки є отримання контролюючим органом після проведення документальної планової перевірки або документальної позапланової перевірки та/або документів від іноземних державних органів, які стосуються питань, що були охоплені під час попередніх перевірок платника податків та свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки (п.п.78.1.21 п.78.1 ст.78 Податкового Кодексу України).

Надходження ЄСВ у січні-вересні поточного року перевищили минулорічний показник на 5,7 відсотків

26.10.2020

Протягом дев’яти місяців 2020 року надходження по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників податків Кіровоградської області  (далі - єдиний внесок) склали 3 млрд 382,9 млн гривень. Цей показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 182,7 млн грн, або на 5,7 відсотків. Індикативний показник виконано на 100,4 відсотків.

Протягом вересня 2020 року фактичні надходження єдиного внеску склали 396,9 млн гривень, минулорічний показник за цей же період перевищено на 11,5 відсотків.


На Кіровоградщині переваги програмних РРО оцінили вже 22 субєкти господарювання

26.10.2020

З 1 серпня 2020 року набули чинності норми щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій. Суб’єктам господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,  ДПС було надано для застосування два безкоштовних програмних рішення.

Враховуючи, що обов’язок про застосування РРО та/або ПРРО для усіх фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку ІІ-IV груп настає
з 1 квітня 2021 року, ДПС створено умови для подальшого тестування безкоштовних програмних рішень.

У Кіровоградській області суб’єкти господарювання скористались безкоштовними програмними рішеннями від ДПС та вже зареєстрували 22 програмних реєстратора розрахункових операцій (ПРРО), серед яких 21 – це фізичні особи – підприємці та 1 юридична особа.

Нагадуємо, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557.

Реєстрація касира здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F 1391801), що розміщена за посиланнями:

ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1391801.arj

ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/f1391801.arj

Повідомлення можна подати, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

Вся актуальна інформація щодо ПРРО розміщена у банері «Програмні РРО» на вебпорталі ДПС.


Новації Закону №466: подання декларації у разі

ліквідації підприємницької діяльності

26.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області роз’яснює, що  з   23 травня цього року, внесено зміни щодо фізичних осіб, які за власним рішенням припиняють підприємницьку діяльність як фізичної особи – підприємця.

Особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Отже, подавати таку податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося таке припинення (було - протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності).

Нагадаємо, що у разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Закон України №466: до уваги платників єдиного податку

19.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно з якими з 01 липня поточного року платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Отже, суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої або третьої груп (далі – платники єдиного податку), що є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами, є платниками земельного податку у разі здійснення ними діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є одним із видів діяльності або основним.

Фізичні – особи – підприємці – платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки Декларацію, якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування оформлено на фізичну особу – підприємця.

Якщо право власності на земельну ділянку або право постійного користування оформлене на фізичну особу, яка зареєстрована фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, та здійснює діяльність з надання таких земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), то нарахування сум земельного податку відповідно до п. 286.5 ст. 286 ПКУ здійснюється контролюючим органом (за місцем знаходження земельної ділянки), який надсилає (вручає) фізичній особі за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку.

Як провести перереєстрацію програмного РРО

19.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до пункту 8 розділу II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547» (далі – Порядок № 317) перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється при зміні найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО.

Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) (додаток 1 до Порядку №317) (далі – Заява) з позначкою «Перереєстрація».

При цьому, заява про внесення змін у дані про ПРРО подається у разі змін даних, що вказуються у Заяві, які не потребують перереєстрації (зміни назви ПРРО тощо).

Пунктом 10 розділу II Порядку № 317 передбачено, що перереєстрація та внесення змін у дані про ПРРО здійснюється у порядку та строки, встановлені для реєстрації. Заява про проведення перереєстрації або внесення змін у дані про ПРРО подається суб’єктом господарювання за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому ПРРО.

Згідно з пунктом 11 розділу II Порядку № 317 при зміні місцезнаходження або місця проживання, включення/не включення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків, реорганізації контролюючих органів чи з інших причин, унаслідок яких змінюється контролюючий орган, в якому суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом двох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація ПРРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

До уваги платників ПДВ! Щодо перегляду розміру штрафних санкцій

19.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466-IX) підрозділ 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ) доповнено новим пунктом 73, який набрав чинності з 23 травня 2020 року.

Відповідно до цього пункту підлягають перегляду неузгоджені та несплачені станом на 23 травня 2020 року штрафні санкції, нараховані з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року, за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації ПН та/або РК до таких ПН в ЄРПН, складених за:

операціями, які звільняються від оподаткування ПДВ;

операціями, які оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою;

операціями, які не передбачають надання ПН отримувачу (покупцю), а також ПН, складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених пп. "а" - "г" п. 198.5 ПКУ;

відповідно до ст. 199 ПКУ;

відповідно до абзацу 11 п. 201.4 ПКУ.

В свою чергу, з 08 серпня 2020 року Законом України від 14.07.2020 року №786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон №786-ІХ) внесено суттєві зміни у цю процедуру.

Встановлено, що період, за який у платника є право на перегляд, розпочинається з 01 січня 2017 року і закінчується 23 травня 2020 року (датою набрання чинності Законом №466-IX ).

Зменшено вдвічі розмір нарахованих і неузгоджених штрафів, які є предметом перегляду, а саме:

у разі відсутності реєстрації – 2,5 відсотки (було 5 відсотків) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1700 гривень (було 3 400 гривень);

у разі несвоєчасної реєстрації – 1 відсоток (було 2 відсотки) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше  510 гривень (було 1 020 гривень).

Ця норма поширюється на випадки, коли грошові зобов'язання неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження).

За результатами виконання вимог ПКУ, податкові органи серед податкових повідомлень-рішень, які знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження, виявляють відповідні податкові повідомлення-рішення, штрафні санкції, яких які є предметом перегляду відповідно до вимог пункту 73 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Такі податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню, в Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204, шляхом винесення нового податкового повідомлення-рішення із зазначенням нової суми штрафів, з урахуванням зменшення штрафів відповідно до пункту 73 підрозділу 2 розділу XX Кодексу за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації відповідних ПН та/або РК до таких ПН в ЄРПН.


До уваги платників!

19.10.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 1 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України , єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів (далі – єдиний рахунок).

Механізм функціонування єдиного рахунка визначено Порядком функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 351 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 29 квітня 2020 року № 321 (далі – Порядок № 321).

При цьому, єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Єдиний рахунок відкриватиметься в Казначействі на ім'я ДПС. Платник податків має один раз протягом календарного року повідомити в електронній формі (через електронний кабінет) про використання або відмову від використання єдиного рахунка.

Якщо платник - юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення подається юридичною особою за кожним відокремленим підрозділом.

Використання єдиного рахунка розпочинається з наступного робочого дня після подання повідомлення. Якщо платник вирішив відмовитися від використання єдиного рахунка, таке використання припиняється починаючи з 1 січня наступного календарного року.

Для платників, які використовують єдиний рахунок, ДПС відкриває єдину картку платника. В єдиній картці відображаються дані про платника та операції, що проводяться з коштами, які зараховані/перераховані/повернуті (враховані) на єдиний рахунок/з єдиного рахунка. Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

Під час використання єдиного рахунка платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати таких податків. Кошти, які сплачені на інші рахунки, вважаються помилково сплаченими та підлягають поверненню.

Якщо на єдиний рахунок надійшли кошти від платника, не включеного до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, або ДПС не може ідентифікувати платника з інформації про рух коштів на єдиному рахунку, такі кошти повертаються на рахунок, через який здійснено таке зарахування. Зазначені кошти не вважаються зарахованими на єдиний рахунок та не підлягають відображенню в єдиній картці платника.

Про помилково сплачені грошові зобов'язання ДПС не пізніше наступного робочого дня з дня їх зарахування надсилає платнику через електронний кабінет повідомлення. Платник не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за таким розрахунковим документом визначає через електронний кабінет належність платежу відповідному одержувачу. Якщо платник протягом зазначеного строку не визначив належність платежу, інформація з розрахункового документа вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному одержувачу і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 351.6 статті 351, пунктом 89.7 статті 89 та пунктом 131.2 статті 131 ПКУ.

Порядком № 321 також визначено порядок повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів.

З початку року фахівцями підрозділу податкового аудиту забезпечено до бюджету 22,2 млн гривень

19.10.2020

Протягом січня-вересня 2020 року органами ДПС області проведено 179 перевірок, з яких 63 – планові та позапланові документальні перевірки та 116 – фактичні перевірки. Про це повідомили в управлінні податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області,

За результатами контрольно-перевірочної роботи за січень-вересень 2020 року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 68,1 млн  грн. грошових зобов’язань, які підлягають погашенню, в тому числі за результатами документальних перевірок – 66,5 млн грн., фактичних – 1,6 млн гривень.

Загальний вклад підрозділу податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області до бюджетів усіх рівнів за дев’ять місяців 2020 року становить 22,2 млн грн., в тому числі за результатами документальних перевірок стягнуто 21,6 млн грн., за рахунок фактичних – 0,6 млн гривень.


За дев’ять місяців 2020 року платникам Кіровоградщини повернули

більше мільярда гривень податку на додану вартість

19.10.2020

Як повідомили фахівці управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-вересня 2020 року платники області отримали 1 млрд 84,6 млн грн. бюджетного відшкодування ПДВ, що на 90,1 млн грн. або 9 відс. більше ніж у січні-вересні 2019 року (994,5 млн гривень).

За січень-вересень 2020 року 83 суб”єкти господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 1 млрд 59 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 61,9 млн грн. або 6 відсотків (2019 рік – 997,1 млн гривень).

З початку року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано майже 14 млн гривень фінансових санкцій

19.10.2020

З початку року фахівцями обласного відомства проведено 246 перевірок суб’єктів господарювання за результатами за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 13 млн. 994,2 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 374 тис. грн., тютюновими виробами – 204 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 420 тис. грн; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 10 тис. грн; за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 595 тис. грн; за зберігання, реалізацію тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів для маркування сигарилл з кількістю сигарилл у пачці (10 шт., 20 шт., 25 шт.), які відповідно до п.226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані – 4 млн 289,9 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 51 тис грн.; за безліцензійну діяльність щодо виробництва алкогольних напоїв – 85 тис. грн.; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 95,2 тис. грн; роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензій – 2 млн 250 тис. грн.; зберігання пального без наявності ліцензії – 4 млн грн.; роздрібна торгівля пальним без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників – 1 млн 620 тис гривень.

З початку року за результатами 119 камеральних перевірок донараховано 147,76 тис. грн. акцизного податку, за результатами 59 камеральних перевірок своєчасності сплати фінансових санкцій застосованих за порушення Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 166,79 тис. грн. та за результатами 2 камеральних перевірок за порушення вимог статті 21 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР застосовано фінансових санкцій в сумі 300,0 тис гривень.

Результати роботи підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом за дев’ять місяців 2020 року

19.10.2020

Як повідомили у відділі боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом 9 місяців 2020 року спеціалістами підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС в області складено та передано до правоохоронних органів 16 матеріалів з ознаками вчинення кримінальних правопорушень, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також кримінальних правопорушень, що могли передували легалізації (відмиванню) доходів.

За результатами розгляду матеріалів, складених та переданих підрозділом, з початку 2020 року розпочато досудове розслідування шести  кримінальних проваджень, в тому числі:

- 2 провадження – за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 209 Кримінального кодексу України («Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом»);

- 3 провадження – за ч.3 ст. 212 КК України («Умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);

- 1 провадження – за ч. 2 ст. 212 КК України).

Вісім висновків аналітичних досліджень фінансово-господарських операцій долучено до матеріалів досудового розслідування кримінальних проваджень, що здійснюється слідчим управлінням ГУ ДФС у Кіровоградській області.


За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області надійшло 107,4 млн гривень

19.10.2020

Як повідомили у відділі по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, надходження за рахунок вжитих заходів із погашення податкового боргу до зведеного бюджету з початку року склали 107,4 млн грн, в тому числі до державного – 79,1 млн грн та до місцевого – 28,3 млн гривень. Такі надходження забезпечено за рахунок плідної співпраці з платниками податків, а також за рахунок вжитих органами державної податкової служби заходів стягнення, таких, як стягнення готівкових та безготівкових коштів боржників – 32,3 млн грн, надходжень по підприємствах, які перебувають в процедурах банкрутства – 2,3 млн грн, а також реалізації майна 1,3 млн гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 жовтня 2020 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області склала 1716,7 млн грн, з них до державного бюджету – 1388,3 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, становить    375,4 млн грн або 21,9 відсотків від загальної суми заборгованості.

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Юристи податкової служби Кіровоградщини з початку 2020 року відстояли у судах 402,5 млн гривень на користь держави

12.10.2020

Протягом січня-вересня поточного року юридичною службою ГУ ДПС у  Кіровоградській області здійснювалось супроводження 783 справ різних категорій на загальну суму 2,6 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено 151 рішення на суму 402 млн          536,3 тис. грн, що становить 57 відсотків від загальної кількості винесених рішень та 61,1 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до ГУ ДПС у Кіровоградській області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом січня-вересня 2020 року розглянуто 165 справ на загальну суму 470 млн 49,5 тис гривень. З них на користь ГУ ДПС у Кіровоградській області прийнято 68 рішень (40 відс.) на суму 214,1 млн гривень.

За січень-вересень 2020 року податківці Кіровоградської області отримали 328 письмових звернень від громадян

12.10.2020

Протягом січня-вересня 2020 року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 328 письмових звернень громадян, що на 56 звернень менше, ніж за відповідний період 2019 року, з яких усі 328 заяви.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (182 звернення), надсилають звернення засобами електронного зв”язку, через мережу Інтернет (60 звернень), через органи влади                           (55 звернень) та від інших органів, установ, організацій (31 звернення).

Із загальної кількості 314 звернень виконано в термін та 14 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-вересня поточного року звернулося 354 громадян.

За змістом найбільша кількість звернень стосувалась фінансової та податкової політики (90,8%), у т.ч. : інформування про ухилення від сплати податків (24,7%), єдиного соціального внеску (13,8%), контрольно-перевірочної роботи  (12,5%), праці та заробітної плати 9,2 відсотків.

Протягом січня-вересня 2020 року здійснено 17 прийомів за зверненнями громадян, що на 20 прийомів менше, ніж за цей же період 2019 року. Питання, що порушувались громадянами у зверненнях стосувались реструктуризації  та погашення податкового боргу, оподаткування доходів підприємницької діяльності та блокування податкових накладних.

З початку року до податкової служби Кіровоградської області надійшло 253 запита на отримання публічної інформації

12.10.2020

У січні – вересні до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 253 запита на отримання публічної інформації.

Найбільше запитів на отримання публічної інформації надійшло від юридичних осіб – 204 запита. Від фізичних осіб за дев’ять місяців 2020 року надійшло 45 запитів на отримання публічної інформації, від об’єднань громадян – 4.

За результатами розгляду запитів: задоволено – 191, відмовлено у розгляді по 57 запитах,  знаходяться на розгляді – 5 запитів.

Види запитуваної інформації: щодо діяльності суб’єктів господарської діяльності, щодо надання копій документів та щодо діяльності податкових органів.

Нагадуємо, що запити на отримання публічної інформації надсилаються на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .


Протягом дев’яти місяців 2020 року до сервісу «Пульс»

надійшло 35 звернень

12.10.2020

За інформацією сектору розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - вересня 2020 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 35 звернення, з яких по 1 зверненню (2,9%) щодо електронного адміністрування ПДВ, щодо звітності в електронному вигляді, щодо відкликання податкової вимоги, щодо отримання податкової знижки, щодо проведення перевірки, щодо ухилення від сплати податків, щодо сплати податку на нерухоме майно; по 2 звернення  (5,7%) щодо звітності в електронному вигляді, щодо оскарження податкових повідомлень-рішень, рішень ДПС, відшкодування ПДВ;               3 звернення (8,5%) щодо реєстрації податкових накладних; по 4 звернення (11,4%) щодо приведення у відповідність інтегрованої картки платника податків та щодо списання недоїмки по єдиному внеску, а також 10 звернень (25,8%) щодо роботи органів ДПС.

Питання, порушені заявниками, органами ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.

На обліку в податкових органах Кіровоградщини перебуває 63,7 тис. платників податків

12.10.2020

Як повідомила начальник управління податкових сервісів ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина Янкевич, станом на 01.10.2020 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області перебуває                       63662 платника, з яких 29379 становлять юридичні особи та 34283 - фізичні особи – підприємці.

З початку цього року взято на податковий облік 816 юридичних осіб та 3482 фізичних осіб – підприємців. У стані припинення перебуває                      4112 юридичних осіб та 27536 фізичних осіб – підприємців.

Станом на 1 жовтня 2020 року в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків зареєстровано 1 млн 17 тис. 120 фізичних осіб. Протягом січня - вересня поточного року зареєстровано 10282 громадянина, з яких 388 - іноземні громадяни.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Окремому реєстрі Державного реєстру (фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) – 2864.


Кіровоградський бізнес з початку року сплатив понад 1,8 млрд грн податку на додану вартість

12.10.2020

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області відзначають позитивну динаміку щодо збільшення надходжень ПДВ завдяки високому рівню сумлінної сплати податку платниками області.

Протягом січня-вересня 2020 року надходження ПДВ до державного бюджету України склали 1 млрд 806 млн 220 тис. грн, що перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року на 212,3 млн грн, або понад 13 відсотків. Індикативний показник виконано на 106,7 відсотків.

Крім того, податковою службою вживаються заходи з оперативного відпрацювання ризикових операцій суб’єктів господарювання та запобігання можливим ризикам несплати податку на додану вартість.

На сьогодні частка податку на додану вартість у доходах державної скарбниці складає близько 50 %.


На Кіровоградщині знову активізувалися податкові шахраї

12.10.2020


Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що до суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку у Знам’янській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області зверталися невідомі особи під виглядом в.о. начальника Кропивницької ДПІ з проханням про фінансово-матеріальну допомогу, а саме перерахування грошових коштів на картковий рахунок №5375235101435137 (на ім’я Чернеченко Е.В). Зловмисники використовують номери телефону 0956308607 та 0956308917.

Просимо бути пильними: у разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Головного управління ДПС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-44.

Увага! Змінено графік надання послуг центром обслуговування платників Олександрійської ДПІ ГУ ДПС в області

12.10.2020


Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України від 17 березня 2020 року №530-ІХ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”, враховуючи епідемічну ситуацію на території м. Олександрії та Олександрійського району Кіровоградської області, з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та мінімізації інфікування платників податків, які звертаються до центрів обслуговування платників для отримання адміністративних та інших послуг, а також працівників Головного управління ДПС у Кіровоградській області, які здійснюють сервісне обслуговування платників, розпорядженням ГУ ДПС у Кіровоградській області від 08.10.2020 № 1106-р надання адміністративних послуг у ЦОП Олександрійської ДПІ здійснюється за графіком:

Понеділок – п’ятниця: з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.

Субота, неділя: вихідний.

В інший час приймання податкової звітності та документів для отримання адміністративних та інших послуг здійснюється:

через скриньку, яка знаходиться при вході до ЦОП;

за допомогою засобів електронного зв’язку ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду );

через електронний кабінет платника податків;

засобами поштового зв’язку.

Телефон для довідок: (05233) 7-16-03, 7-34-28.


Псевдоподатківці телефонують платникам податків у Новоукраїнському районі

12.10.2020


Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що до суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку у Новоукраїнській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області зверталися невідомі особи під виглядом начальника Новоукраїнської ДПІ з проханням про фінансово-матеріальну допомогу, а саме перерахування грошових коштів.

Просимо бути пильними: у разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Головного управління ДПС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-44.

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Програмний РРО – просте рішення для ведення бізнесу від ДПС

21.09.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 01.08.2020 кожен суб’єкт господарювання може обрати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), який йому зручніше використовувати під час здійснення розрахункових операцій, – класичний РРО чи програмний РРО (далі – ПРРО).

На сьогодні для застосування ПРРО існує розроблене ДПС програмне рішення – доступне кожному на безкоштовній основі, що розміщене за посиланнями:

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/

Здійснити реєстрацію ПРРО можна в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет» (код форми J/F 136602).

Передача даних від ПРРО до фіскального сервера здійснюється засобами комунікацій з використанням кваліфікованого електронного підпису або печатки.

Безкоштовно електронні підписи та печатки можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Роз’яснення щодо отримання кваліфікованих сертифікатів електронних підписів та печаток для ПРРО розміщені у відповідному розділі банеру «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/elektronni-dovirchi-poslugi/.

У разі виникнення технічних, методологічних запитань необхідно звертатись за телефоном 0 800 501 007.

Зауваження/пропозиції щодо функціоналу фіскального сервера, його АРІ та безкоштовних ПРРО можна направляти на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Один програмний реєстратор розрахункових операцій можна використовувати одночасно лише на одному пристрої і одним касиром

21.09.2020

Головне управління ДПС у  Кіровоградській області інформує, що програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) одночасно можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.

У разі використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів, щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

У разі викрадення пристрою необхідно подати повідомлення за ф. 2-ПРРО (додаток 2 до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547») з позначкою «Крадіжка пристрою або компрометація ключа» після чого реєстрацію такого ПРРО буде скасовано.

Програмування найменування товарів (послуг) через програмний реєстратор розрахункових операцій здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.

Водночас повідомляємо, що чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.


З початку року фахівцями підрозділу податкового аудиту забезпечено до бюджету 20,9 млн гривень

21.09.2020

Протягом січня-серпня 2020 року органами ДПС області проведено 155 перевірок, з яких 58 – планові та позапланові документальні перевірки та 97– фактичні перевірки. Про це повідомили в управлінні податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області,

За результатами контрольно-перевірочної роботи за січень-серпень 2020 року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 69,8 млн  грн.  грошових зобов’язань, які підлягають погашенню, в тому числі за результатами документальних перевірок – 68,4 млн грн., фактичних – 1,4 млн гривень.

Загальний вклад підрозділу податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області до бюджетів усіх рівнів за вісім місяців 2020 року становить 20,9 млн грн., в тому числі за результатами документальних перевірок стягнуто 20,3 млн грн., за рахунок фактичних – 0,6 млн гривень.

Результати роботи з погашення податкового боргу

21.09.2020

З метою погашено податкового боргу підрозділами по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Кіровоградській області у серпні ц.р. до зведеного бюджету забезпечено надходжень у розмірі 14,4млн.грн., в т.ч. до державного бюджету – 10,7млн.грн. та до місцевого бюджету – 3,7млн.гривень. За рахунок застосованих заходів стягнення надійшло 5,2млн.гривень.

При доведеному індикативному показнику із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до загального фонду державного бюджету на серпень поточного року в сумі 3,6млн.грн., фактично забезпечено надходжень в розмірі 10,7млн.грн. або 293,4відс. доведеного індикативу.

Протягом серпня 2020 року податковий борг, що обліковувався на початок місяця скорочено на 48,2млн.грн., чим забезпечено виконання на 125,4відс. доведеного орієнтовного показника абсолютного скорочення податкового боргу до зведеного бюджету у серпні ц.р. в розмірі 34,1млн.гривень. Для забезпечення скорочення податкового боргу, територіальними підрозділами ГУ ДПС в області було проаналізовано податковий борг та визначено коло платників, які мають безнадійний податковий борг, щодо якого минув термін позовної давності понад 1095 днів, насамперед боржників, у яких відсутні будь-які активи для його погашення. Так, у серпні п.р. списана сума безнадійного податкового боргу склала 62,2млн.грн., в тому числі щодо якого минув строк давності – 61,4млн.грн. та борг банкрутів – 0,8млн.гривень.


З початку року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано майже 11 млн гривень фінансових санкцій

21.09.2020

За результатами контрольно-перевірочної роботи до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень-серпень 2020 року, застосовано 11 млн. 921,67 тис. грн. фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проведено 183 перевірки суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 9 млн. 562,67 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 306 тис. грн., тютюновими виробами – 153 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 310 тис. грн; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 10 тис. грн; за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку або з підробленими марками акцизного податку – 493 тис. грн; за зберігання, реалізацію тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів для маркування сигарилл з кількістю сигарилл у пачці (10 шт., 20 шт., 25 шт.), які відповідно до п.226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані – 4 млн 289,8 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 51 тис грн.; за безліцензійну діяльність щодо виробництва алкогольних напоїв – 85 тис. грн.; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 74,8 тис. грн; роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензій – 1 млн 750 тис. грн.; зберігання пального без наявності ліцензії – 1 млн грн.; роздрібна торгівля пальним без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників – 1 млн 40 тис грн.; за неподання (несвоєчасне подання) звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв – 391 тис. гривень фінансових санкцій.

З початку року за результатами 112 камеральних перевірок донараховано 215,84 тис. грн. акцизного податку, за результатами 3 камеральних перевірок своєчасності сплати фінансових санкцій, застосованих за порушення Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 78,3 тис. грн. та за результатами 2 камеральних перевірок за порушення вимог статті 21 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР застосовано фінансових санкцій в сумі 300,0 тис гривень.

На підставі матеріалів, отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 1 млн. 452,2 тис грн. фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

- Головного управління національної поліції в Кіровоградській області – 452,2 тис. грн.;

- Оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області – 1 млн. гривень.


На Кіровоградщині викрито схему ухилення від сплати податків на суму більше 60 млн. гривень

21.09.2020

Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області в ході здійснення службової діяльності, а саме виконання заходів з аналізу потенційно ризикових операцій по платниках, які змінюють місце реєстрації, було виявлено комплекс операцій одного з суб’єктів господарювання, що містив ознаки проведення безтоварних операцій.

Так, зазначеним підприємством у квітні ц.р. було здійснено зміну юридичної адреси провадження господарської діяльності з м. Маріуполя на відповідну у м. Кропивницькому.

По результатах аналізу зазначеного підприємства вбачається, що посадовими особами підприємства шляхом маніпулювання електронними відомостями зареєстровано та розповсюджено в електронному документообігу Системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) документи прикриття по безтоварних операціях (податкові накладні на реалізацію товарів та послуг, які не вироблялись та не були фактично придбані за ланцюгами постачання, тобто ПДВ від таких операцій підприємством до сплати не нараховувався та виник «віртуально», за рахунок придбання інших товарно-матеріальних цінностей та/або послуг (зокрема тютюнових виробів)) у еквіваленті більше 60 млн. грн. ПДВ.

З метою унеможливлення безпідставного формування схемного податкового кредиту, комісією ГУ ДПС в області було прийнято рішення про визнання суб’єкта господарювання, як такого що має ознаки ризиковості.

Через створену ДПС систему оперативного обміну інформацією про ризикові операції були надіслані повідомлення про виявлені ризикові операції до головних управлінь ДПС в областях, де були зареєстровані контрагенти даного суб’єкта господарювання.

За результатами проведених оперативних заходів не встановлено місцезнаходження підприємства та його посадових осіб, а також місць провадження господарської діяльності.

Враховуючи це, ДПС звернулась до правоохоронних органів із заявою про ймовірно ризикову діяльність підприємства, за наслідками розгляду якої прийнято рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінального провадження, ознаки та відповідальність за скоєння якого передбачені ч.1 ст.205-1 Кримінального кодексу України (внесення завідомо неправдивих відомостей до ЄДР при реєстрації підприємства). Також підприємство внесено до переліку суб’єктів фіктивного підприємництва.

У ході розслідування проведені огляди приміщень зазначених платником у звітності, розташовані у м. Маріуполь,  м. Львів  та м. Дніпро  під час яких не встановлено ознак ведення господарської діяльності підприємства.

На даний час триває досудове слідство по вказаному кримінальному провадженню.


На Кіровоградщині виявлено ухилення від сплати податків у сфері виробництва електроенергії з альтернативних джерел

21.09.2020

Працівники відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Кіровоградській області викрили схему ухилення від нарахування та сплати податку на прибуток у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних (відновлюваних) джерел.

Так, на підставі отриманих ліцензій та встановленого "зеленого" тарифу, суб’єктом господарювання здійснюється виробництво та продаж електричної енергії з використанням сонячної фотоелектричної станції, розташованої на території Кіровоградської області. Фотоелектростанція включена до Реєстру об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії.

Вироблена електрична енергія постачається державним підприємствам – покупцям такої електричної енергії, відповідно до умов встановленого "зеленого" тарифу. Загальний обсяг поставленої електроенергії за період грудень 2017 – грудень 2019 орієнтовно становив 15 000тис.кВт/год.

Разом з тим, суб’єктом господарювання податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2019 рік не подано. Згідно з поданою фінансовою звітністю наростаючим підсумком за 2019 рік (Форма № 2-м), суб’єктом господарювання відображено понесені витрати на рівні загального одержаного доходу у відповідному періоді від реалізації продукції (електроенергії).

За результатами детального аналізу, на основі чинних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, розраховано фактичний розмір витрат, у тому числі собівартості виробленої електроенергії, амортизації (зносу) основних засобів підприємства, а також суми витрат, пов’язаних з використанням фінансового кредиту (відсотків банку) та встановлено завищення розміру собівартості реалізованої продукції.

Вказані дії посадових (службових) осіб платника податків призвели до заниження сум податку на прибуток підприємства, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету за результатами 2019 року в особливо великих розмірах.


У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області відбулось чергове засідання Громадської ради

21.09.2020

У засіданні Громадської ради, яку очолює Ігор Волков, взяли участь начальник Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олександр Дозорець та заступник начальника ГУ ДПС в області Єгор Романюк.

Під час зустрічі були підбиті підсумки роботи органів ДПС області за вісім місяців 2020 року, а також розглянуті питання змін в організаційній структурі Головного управління ДПС у Кіровоградській області, питання щодо механізму зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165, підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році та  новації податкового законодавства щодо спрощеної системи оподаткування.

Доповідаючи про підсумки роботи за вісім місяців поточного року очільник обласного відомства констатував, що бізнес Кіровоградщини мобілізував до зведеного бюджету 7,2 млрд грн, що на 560 млн грн або на 8,5 відс. більше аналогічного періоду 2019 року. «Такої динаміки вдалося досягти завдяки спільній взаємодії органів ДПС, місцевого самоврядування, та сумлінності платників», - зазначив Олександр Дозорець.

Доведені індикативні показники ДПС України як до місцевого, так і до державного бюджетів за січень – серпень 2020 року забезпечені в повному обсязі.

До загального фонду державного бюджету за січень – серпень 2020 року надійшло 3,3 млрд грн податків і зборів, або 104,9 відс. доведеного індикативного показника.

В цілому до місцевих бюджетів області забезпечені надходження у сумі 3,9 млрд грн, що на 214 млн грн або на 5,9 відс. більше, ніж у  січні – серпні 2019 року.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 3 млрд грн, що на 142 млн грн або на 5 відс. більше рівня надходжень січня – серпня 2019 року.

Також, одним із пріоритетних напрямів роботи служби була кампанія декларування доходів громадян за 2019 рік. В цілому по області 34,1 тис. громадян подали декларації про отримані у 2019 році доходи. «Сума задекларованого доходу склала 1,4 млрд гривень, що на 115 млн гривень більше минулорічних показників», - додав наприкінці виступу посадовець.

Під час засідання Громадської ради начальник Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олександр Дозорець та Голова ради ТВ ВГО АППУ в Кіровоградській області Ігор Волков підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.

За словами Ігоря Волкова, підписаний Меморандум посилить та зміцнить співробітництво між членами Асоціації і податківцями та стане новим етапом у їхній спільній роботі.


За січень-серпень 2020 року видано 2795 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

21.09.2020

За січень-серпень 2020 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 9 млн. 16 тис грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Індикативний показник виконано на 105,3 відсотків.

Протягом січня-серпня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 2795 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1576 ліцензій, тютюновими виробами – 1219. За вказаний період анульовано - 406 ліцензій та призупинено 186.

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Ірина Янкевич: на обліку в податкових органах Кіровоградщини перебуває понад 63 тис. платників податків

14.09.2020

Як повідомила начальник управління податкових сервісів ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина Янкевич, станом на 01.09.2020 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області перебуває 63366 платників, з яких 29297 становлять юридичні особи та 34069 - фізичні особи – підприємці.

З початку цього року взято на податковий облік 718 юридичних осіб та 2992 фізичних осіб – підприємців. У стані припинення перебуває 4098 юридичних осіб та 27364 фізичних осіб – підприємців.

Станом на 1 вересня 2020 року в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків зареєстровано 1 млн 15 тис. 872 фізичні особи. Протягом січня - серпня поточного року зареєстровано 8762 громадян, з яких 334 - іноземні громадяни.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Окремому реєстрі Державного реєстру (фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) – 2850.

Щодо платників рентної плати за спеціальне використання води

14.09.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

- первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

- суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР зі змінами і доповненнями водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.
Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Слід зазначити, що згідно із п.п.5 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.


Юристи податкової служби Кіровоградщини з початку 2020 року відстояли у судах 378,4 млн гривень на користь держави

14.09.2020

Протягом січня-серпня поточного року юридичною службою органів ДПС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 694 справ різних категорій на загальну суму 2,4 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено 123 рішення на суму 378 млн 430,4 тис. грн, що становить майже 56 відсотків від загальної кількості винесених рішень та 62,5 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДПС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом січня-серпня 2020 року розглянуто 143 справи на загальну суму 433,3 млн гривень. З них на користь територіальних органів ДПС Кіровоградської області прийнято 58 рішень (40 відс.) на суму 206,5 млн гривень.

Обласні податківці розробили Алгоритм дій при виникненні конфлікту інтересів

14.09.2020

Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області постійно здійснюються заходи з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню, інформування керівника відповідного органу та Національного агентства про виявлення конфлікту інтересів та заходи, вжиті для його врегулювання.

З метою забезпечення вчасного запобігання та ефективного врегулювання конфлікту інтересів працівниками Головного управління ДПС у Кіровоградській області розроблено АЛГОРИТМ дій при виникненні конфлікту інтересів та вжитті заходів з його врегулювання в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області, який затверджено наказом.

Чітке усвідомлення державним службовцем поняття «конфлікту інтересів» та можливість виявити його ознаки під час виконання своїх службових повноважень є запорукою запобігання виникненню потенційного та реального конфліктів інтересів та своєчасного вжиття заходів щодо їх врегулювання.


Електронні сервіси ДПС – зручно та безпечно

14.09.2020

Враховуючи епідемічну ситуацію на території Кіровоградської області, з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та мінімізації інфікування платників податків, які звертаються до центрів обслуговування платників для отримання адміністративних та інших послуг, Головне управління ДПС у Кіровоградській області рекомендує користуватися електронним сервісом веб-порталу ДПС України «Електронний кабінет».

Робота з власним Електронним кабінетом здійснюється платником податків за допомогою підключених до Інтернет-мережі персональних комп’ютерів та старт-пристроїв з використанням стандартних програмно-технічних засобів за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДПС України.

Вхід до електронного кабінету здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС.

Електронний кабінет має дві функціональні частини – відкриту (загальнодоступну), вхід до якої відбувається без ідентифікації користувача, та приватну (особистий кабінет), якою платник податків має можливість користуватися за допомогою ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).

Призначенням Електронного кабінету є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line.

Зокрема, платник податків за допомогою відкритої частини має можливість:

здійснити в режимі on-line переглянути інформацію з реєстрів ДПС (18 реєстрів);

ознайомитись з податковим календарем (отримання інформації про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання податкової звітності);

отримати контакти і адреси діючих центрів обслуговування платників;

ознайомитись з новинами ДПС;

переглянути бланки податкової звітності, текст Договору про визнання електронних документів, інструкцію користувача.

В приватній частині Електронного кабінету розміщені наступні сервіси податкового органу:

відкрита частина Електронного кабінету;

доступ до особистої інформації (реєстраційні та облікові дані, відомості про керівників; присвоєння ознаки неприбутковості; дані про реєстрацію платником ПДВ; дані про реєстрацію платником єдиного податку; дані про реєстрацію платником ЄСВ; відомості з реєстру осіб, що здійснюють операції з товаром; відомості про РРО; інформація про книги ОРО; відомості про об’єкти оподаткування; інформація про неосновні місця обліку; дані про банківські рахунки);

перегляд поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до органів ДПС;

подання платниками звітності (за основними формами податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);

доступ до вхідної та вихідної кореспонденції користувача;

електронне листування з органами ДПС;

надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків тощо;

отримання інформації про стан розрахунків з бюджетами;

сплата податків (для фізичних осіб);

сервіси систем електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального;

реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

доступ до даних ЄРПН в режимі реального часу щодо складених платниками ПДВ чи їх контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування  в розрізі статусів. Перегляд  повної інформації щодо податкової накладної з урахуванням всіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування кількісних і вартісних показників;

подання платниками заяв та отримання ними довідок про відсутність заборгованості в електронному вигляді. Перегляд зацікавленими особами у відкритій частині ЕК виданих платникам довідок про відсутність заборгованості.

Для фізичних осіб в рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, надано наступні сервіси для громадян:

отримання відомостей про отримані доходи та утримані податки (запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально));

створення та направлення Декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді (У відкритій частині Електронного кабінету фізичні особи мають можливість роздрукувати Податкову декларацію  про майновий стан і доходи. В розділі «Введення звітності» особистого кабінету фізичні особи з використанням ЕЦП мають можливість подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді).

Також, фізичні особи мають можливість сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування скориставшись однією із платіжних систем: portmone або easypay.


Шановні платники податків!

Заощаджуйте свій час, користуйтеся  зручними електронними сервісами Державної податкової служби України!

Бережіть себе та оточуючих!


Протягом січня-серпня 2020 року на сервіс «Пульс»

надійшло 34 звернення

14.09.2020

За інформацією сектору розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - серпня 2020 року на сервіс „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 34 звернення, з яких по 1 зверненню (2,9%) щодо електронного адміністрування ПДВ, щодо відкликання податкової вимоги, щодо отримання податкової знижки, щодо проведення перевірки, щодо ухилення від сплати податків, щодо сплати податку на нерухоме майно;  по 2 звернення  (5,9%) щодо звітності в електронному вигляді, щодо оскарження податкових повідомлень-рішень, рішень ДПС, відшкодування ПДВ; по 3 звернення (8,8%)  щодо списання недоїмки по єдиному внеску,  щодо реєстрації податкових накладних, 9 звернень (29 %) щодо роботи органів ДПС, 4 звернення (11,9%) щодо приведення у відповідність інтегрованої картки платника податків та 10 звернень (29,5%) щодо роботи органів ДПС.

Питання, порушені заявниками, органами ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.

За січень-серпень 2020 року податківці Кіровоградської області отримали 297 письмових звернень від громадян

14.09.2020

Протягом січня-серпня 2020 року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 297 письмових звернень громадян, що на 50 звернень менше, ніж за відповідний період 2019 року, з яких усі 297 заяви.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (205 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв”язку, через мережу Інтернет (53 звернення), через органи влади (46 звернень) та від інших органів, установ, організацій (34 звернення).

Із загальної кількості 279 звернень виконано в термін та 18 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-серпня  поточного року звернулося 322 громадянина.

За змістом найбільша кількість звернень стосувалась фінансової та податкової політики (65,7%), у т.ч. : інформування про ухилення від сплати податків (24,3%), єдиного соціального внеску (14,2%), контрольно-перевірочної роботи  (12,2%), праці та заробітної плати (8,8 відсотків).

Протягом січня-серпня 2020 року здійснено 10 прийомів за зверненнями громадян, що на 23 прийоми менше, ніж за цей же період 2019 року. Питання, що порушувались громадянами у зверненнях стосувались реструктуризації та погашення податкового боргу, оподаткування доходів підприємницької діяльності та блокування податкових накладних.

З початку року до податкової служби Кіровоградської області надійшло 233 запити на отримання публічної інформації

14.09.2020

У січні – серпні до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 233 запити на отримання публічної інформації.

Найбільше запитів на отримання публічної інформації надійшло від юридичних осіб – 193 запити. Від фізичних осіб за вісім місяців 2020 року надійшло 36 запитів на отримання публічної інформації, від об’єднань громадян – 4.

За результатами розгляду запитів: задоволено – 175, відмовлено у розгляді по 57 запитах,  знаходяться на розгляді – 1 запит.

Види запитуваної інформації: щодо діяльності суб’єктів господарської діяльності, щодо надання копій документів та щодо діяльності податкових органів.

Нагадуємо, що запити на отримання публічної інформації надсилаються на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .


За січень-серпень 2020 року платникам Кіровоградщини повернули

970,4 млн грн податку на додану вартість

14.09.2020

Як повідомили фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-серпня 2020 року платники області отримали 970,4 млн грн. бюджетного відшкодування ПДВ, що на 24,1 млн грн. або 1 відс. менше ніж у січні-серпні 2019 року (994,5 млн гривень).

За січень-серпень 2020 року 83 суб”єкти господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 953,8 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 49,7 млн грн. або на 5,2 відсотків (2019 рік – 904,1млн гривень).

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Закон №466: змінено деякі строки у ході проведення податкових перевірок

07.09.2020

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, внесено зміни до статті 82 Податкового Кодексу строки проведення перевірки.

Нова редакція пункту 82.4 статті 82 Податкового Кодексу України передбачає безумовне право контролюючого органу прийняти рішення про зупинення проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків, яке оформлюється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків. Попередня редакція передбачала таке право контролюючого органу виключно щодо проведення перевірок великих платників податків.

Також, платник податків має право звернутися до контролюючого органу з заявою про зупинення проведення перевірки, у разі порушення останнім строків надання запиту на отримання копії документів у порядку визначеному пунктом 85.4 статті 85 Податкового Кодексу України. Про проведення такої перевірки повинно бути зупинено на строк не менше ніж на п’ять робочих днів.

Погашення податкового боргу платників податків

07.09.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до Глави 9 «Погашення податкового боргу платників податків».

Відповідно до прийнятих змін, зменшено термін, протягом якого до платника податків, якому надіслано податкову вимогу, не застосовуються заходи стягнення, а саме в попередній редакції Податкового кодексу платник мав можливість протягом 60 календарних днів самостійно погасити суму податкового боргу, відтепер цей строк складає лише 30 календарних днів.

Також скорочено терміни з двох до одного місяця, протягом яких платник податків, що має податковий борг, може самостійно замовити виготовлення експертної оцінки майна, яке перебуває в податковій заставі, шляхом укладення договору з оцінювачем, що прискорює процедуру для подальшої реалізації майна в рахунок погашення податкового боргу.

Крім цього, доповнено підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави. З урахуванням внесених змін, майно боржника може бути звільнено з податкової застави у разі:

- отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення не лише суми податкового боргу, а й розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку;

- а також отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті 92 цього Кодексу.

Змінами також встановлено, що порядок стягнення заборгованості із частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер прирівнюється до порядку стягнення, передбаченому для податкового боргу.


ГУ ДПС у Кіровоградській області: змінено порядок обміну електронними документами з контролюючими органами

07.09.2020

1 вересня 2020 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за № 723/35006 (далі – Наказ № 261).

Відповідно до вимог Наказу № 261 приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) відбуватиметься після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Договори, що на день набрання чинності цим наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Наказом № 261.

Підстави припинення дії Договору:

отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.


Порядок застосування платником податку-фізичною особою права на податкову знижку у разі сплати страхових платежів

07.09.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, перелік яких визначений у пункті 166.3 статті 166 Кодексу (абзац другий пункту 166.3 статті 166 Кодексу).

Підпунктом 166.3.5 пункту 166.3 статті 166 Кодексу передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю – суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу (у 2019 році: 1921 грн × 1,4 = 2690 грн);

б) при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю – 50 % суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї (у 2019 році: 1921 грн × 1,4 × 50 % = 1345 грн).

Наприклад, якщо договір страхування життя, що передбачає сплату платником податків страхового платежу (страхового внеску, страхової премії) за рік у сумі 16000 грн, розпочинався 14 серпня 2019 року і платником податків у серпні 2019 року сплачено страховий платіж за рік у сумі 16000 грн (з 14.08.2019 по 13.08.2020), то з урахуванням норм підпункту «а» підпункту 166.3.5 Кодексу платник податку має право віднести на витрати суму фактичних витрат за 5 місяців дії договору у звітному податковому 2019 році, що не перевищує 13450 грн (2690грн × 5 місяців).

При страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення за вищезазначеними умовами понесених витрат платник податку має право віднести на витрати суму, що не перевищує 6725 грн (2690 грн × 5 місяців × 50 %).

Отже, нормами Кодексу передбачено, що платник податків має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), які не мають перевищувати обмеження, встановлені підпунктами «а» та «б» підпункту 166.3.5 пункту 166.3 статті 166 Кодексу, у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування.


Закон України № 466: зміни у порядку прийняття рішень про встановлення місцевих податків

07.09.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу платників, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, змін зазнала ст. 12 ПКУ, якою визначаються повноваження сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів. Зазначені зміни набрали чинності 23.05.2020.

Згідно з Законом № 466 змінюються строки прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про ставки місцевих податків, а також інформування контролюючих органів про прийняті рішення.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів приймаються органами місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень.

Якщо до 15 липня орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, такі податки та/або збори справляються, виходячи з норм ПКУ із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів.

Також Закон № 466 визначає, що у рішенні про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати може не визначатися термін його дії. У такому випадку рішення буде чинним до прийняття нового рішення.

Зміна ставок місцевих податків та/або зборів, податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів потребує прийняття органом місцевого самоврядування нового рішення або внесення змін до чинного рішення.

Таке рішення має бути прийняте до 15 липня року та офіційно оприлюднене до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період).

Якщо орган місцевого самоврядування оприлюднив рішення про встановлення місцевих податків та зборів після 25 липня поточного року, норми такого рішення будуть діяти не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим (тобто через один календарний рік).

Крім того, контролюючі органи зобов’язуються інформувати органи місцевого самоврядування про стан розрахунків з місцевими бюджетами.

Для визначення бази справляння туристичного збору встановлюється визначення «Доба» та «Розрахункова година».

Встановлюється можливість визначення податкових зобов’язань з плати за землю на підставі невнесених до державних реєстрів правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

Змінами уточнюється порядок нарахування та надсилання контролюючим органом фізичним особам сум плати за землю.


Результати декларування податку на прибуток за І півріччя 2020 року

07.09.2020

За результатами І півріччя 2020 року платники Кіровоградської області, які за результатами роботи за 2019 рік мали доходи у розмірі 20 млн гривень та більше, подали майже 500 декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано майже 81 млн гривень. Це на 44 відс., або на 25 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тоді цей показник складав 56 млн гривень.

Загальна   сума   отриманих  суб’єктами   господарювання   доходів   за І півріччя  2020 року  склала 24 млрд гривень.  Це  на  3,5 млрд грн  більше,  ніж  у І півріччі 2019 року. При цьому в цілому по області спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 117 відс. темпи росту податку складають 140 відсотків.

Найбільші суми нарахувань задекларовано платниками Кропивницького та Олександрійського управлінь ГУ ДПС у Кіровоградській області. Так, платниками, які обслуговуються у Кропивницькому управлінні, задекларовано до сплати майже 49 відс. від загальної суми податку на прибуток, що складає більше 39 млн грн, в Олександрійському управлінні – 42 відс., або більше         34 млн  гривень.

Щодо структури доходів:

-                     до 20 млн грн отримали 50,9 відс. компаній, або 236 підприємства. Вони у поточному році отримали доходів на суму більше 2 млрд грн, обсяг задекларованого податку на прибуток склав 14,1 млн гривень;

-                     від 20 млн грн до 100 млн грн - 175 суб’єктів господарювання із загальним доходом в 7,7 млрд грн та нарахованим податком на суму 35,3 млн гривень;

-                     від 100 млн грн до 500 млн грн - 46 суб’єктів господарювання із загальним доходом в 9,2 млрд грн.  та нарахованим податком на суму 24,4 млн гривень;

-                     понад 500 млн грн – 7 суб’єктів господарювання із загальним доходом в 4,6 млрд.грн. та нарахованим податком на суму 6,6 млн гривень.


Платники Кіровоградщини за вісім місяців перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 7 мільярдів гривень

07.09.2020

Протягом січня-серпня 2020 року від платників Кіровоградської області  до зведеного бюджету надійшло 7 млрд 153,2 млн грн, що майже на 560 млн грн або на 8,5 відсотків перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 104 відсотки.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж січня – серпня поточного року надійшло 3 млрд 292,7 млн грн, що на 347,5 млн грн або на 11,8 відс. більше надходжень за вісім місяців минулого року. Індикативний показник виконано на 104,9 відсотків.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 3 млрд 857 млн гривень. Це на 214 млн грн або майже на 6 відс. більше фактичних надходжень січня – серпня 2019 року. Індикативний показник виконано на 103,3 відсотків.

За підсумками восьми місяців поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано 2 млрд 986 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 141,7 млн гривень. Індикативний показник виконано на 100,7 відсотків.


Надходження до місцевих бюджетів Кіровоградщини з початку цього року зросли майже на 6 відсотків у порівнянні з 2019 роком

07.09.2020

Кіровоградські платники податків протягом січня-серпня 2020 року сплатили до місцевих бюджетів 3 млрд 857 млн гривень. Доходи місцевих скарбниць порівняно з аналогічним періодом 2019 року зросли на 214 мільйонів, або майже на 6 відсотків.

Левову частку від загальної суми надходжень складає податок на доходи фізичних осіб. З початку цього року до бюджетів громад надійшло 2 млрд 395,3 млн гривень, що на 116,2 мільйона, або на понад 5 відсотків більше, ніж за цей же період 2019 року.

Протягом січня-серпня цього року землекористувачі спрямували до скарбниць 613,3 млн гривень плати за землю, що на 10,9 млн грн або на 1,8 відсотка більше, ніж за цей же період минулого року. Індикативний показник виконано на 109,4 відсотка.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з початку цього року поповнили бюджети на понад 471 млн гривень та у порівнянні з січнем-снрпнем 2019 року збільшили відрахування єдиного податку на 33,8 мільйона, або на 7,7 відсотка.


На потреби армії кіровоградські платники податків сплатили понад 240 мільйонів гривень військового збору

07.09.2020

Протягом січня-серпня 2020 року платниками Головного управління ДПС у Кіровоградській області до держбюджету сплачено 240,2 мільйона гривень військового збору.

Порівняно із січнем-серпнем минулого року сума надходжень зросла на 7,4 млн грн або на 3,2 відсотка.

Нагадуємо, що згідно з діючим законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Увага! Нові опції для користувачів Єдиного державного реєстру

31.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує про нові опції для користувачів ЄДР.

З 11 серпня 2020 року впроваджено в промислову експлуатацію оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Нова версія ЄДР передбачає цілу низку зручних опцій для користувачів, серед іншого, це:

- Веб-інтерфейс – відпала необхідність встановлювати окремий застосунок на персональні комп’ютери користувачів;

- безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап (без проведення технічних дій);

- облік сімейних фермерських господарств та додаткова окрема ознака створення таких господарств;

- автоматична актуалізація даних;

- окремий блок для внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (зараз така інформація вноситься держреєстраторами в довільній формі) ;

- електронний адресний довідник, який дозволяє обирати назви вулиць з автоматичного переліку (сьогодні набір адрес реєстратор здійснює вручну) ;

- можливість вносити відомості щодо заяв про отримання копій документів із реєстраційної справи, формуючи відповідні запити (такого функціоналу у попередній версії ЄДР взагалі не було);

- створення нових друкованих форм документів (заява, рішення про відмову) та оновлення і стандартизацію існуючих (витяг, виписка тощо) ;

- PDF-формат для скан-копій документів (раніше програмне забезпечення ЄДР підтримувало тільки формат зображення TIFF);

- припинення ФОП в один етап;

- створення нових реєстраційних дій;

- внесення та зняття заборони вчинення реєстраційних дій.

До уваги платників єдиного податку другої або третьої груп, які є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами!

31.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно з якими з 01 липня поточного року платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно у частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)).

Отже, суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої або третьої груп (далі – платники єдиного податку), що є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами, з 01.07.2020 є платниками земельного податку у разі здійснення ними діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є одним із видів діяльності або основним.

Такі платники єдиного податку самостійно обчислюють суму земельного податку за 2020 рік (з 01 липня по 31 грудня) з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями (липень – грудень) та подать з 01 по 20 серпня 2020 року (включно) до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – Декларація) з позначкою «Земельний податок», з типом «Звітна», заповненням графи «починаючи з», в якій вказується число – 01 і місяць – 07, за умови, що ними не подавалися Декларації за 2020 рік.

При цьому платники єдиного податку, які з 01.07.2020 стали платниками земельного податку, мають право подавати Декларації щомісячно з типом «Звітна» – протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця, для яких перший звітний місяць – «липень».

Крім того, Декларація з позначкою «Земельний податок», з типом «Уточнююча», з заповненням графи «з урахуванням уточнень з», в якій вказується число – 01 і місяць – 07, подається у разі, якщо платник єдиного податку до 01 липня був платником земельного податку та подавав до контролюючого органу у 2020 році Декларацію з типом «Звітна».

Слід зазначити, що фізичні – особи – підприємці – платники єдиного податку подають Декларацію, якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування оформлено на фізичну особу – підприємця.

Якщо право власності на земельну ділянку або право постійного користування оформлене на фізичну особу, яка зареєстрована фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, та здійснює діяльність з надання таких земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), то нарахування сум земельного податку відповідно до п. 286.5 ст. 286 ПКУ здійснюється контролюючим органом (за місцем знаходження земельної ділянки), який надсилає (вручає) фізичній особі за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку.


Суб’єкту господарювання, який має намір зареєструвати програмний РРО, необхідно перебувати на обліку в контролюючому органі

31.08.2020


Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), необхідно перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається в електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 зі змінами та доповненнями.

Обласні податківці та підприємці Олександрійщини обговорили за «круглим столом» зміни у сплаті податку на доходи фізичних осіб, внесені Законом №466

31.08.2020

Наприкінці минулого тижня начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Кіровоградській області Роман Грущак поспілкувався у форматі «круглого столу» із підприємцями території обслуговування Олександрійського управління ГУ ДПС в області. Темою зустрічі стали нові «правила гри» для платників податку на доходи фізичних осіб, запроваджені Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466).

Посадовець обласного відомства детально зупинився на таких новаціях Закону №466:

- визначення порядку оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній;

- оподаткування за основною ставкою 18 відсотків доходу від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів рухомого майна (транспортних засобів). При цьому продаж першого об’єкту на рік, як і раніше, оподатковується за нульовою ставкою, другий – 5 відсотків;

- виключення з переліку об’єктів, які не підлягають амортизації, вантажних авто фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування;

- уточнено перелік витрат для фізичних осіб – підприємців в частині витрат на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, витрат на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів;

- скасування сплати податку на доходи фізичних осіб з пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;

- звільнення від сплати 5 відсотків податку на доходи фізичних осіб під час продажу об’єкту незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки;

- ряд змін щодо спрощеної системи оподаткування.

У ході заходу Роман Грущак не лише роз’яснив основні законодавчі новації, але й надав відповіді на питання платників податків. Наприкінці учасники обговорили основні шляхи подальшої співпраці, канали ефективної комунікації та посилення співпраці.


Увага! Спливає термін подачі заяви для списання

суми недоїмки з єдиного внеску

31.08.2020


Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до внесених змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізичні особи - підприємці (крім підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування) та особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які не отримували за період з 01.01.2017 по 03.06.2020 р. доходів (прибутку) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки.

Таке списання здійснюється з 3 червня по 31 серпня 2020 року включно.

Для цього таким фізичним особам-підприємцям впродовж 90 календарних днів з дня набрання чинності вищезазначених змін до Закону, необхідно подати:

- державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- та до податкового органу – звітність з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 03.06.2020 р., якщо вона не була подана раніше.

Особам, які провадять незалежну професійну діяльність слід подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку, як платника єдиного внеску та звітність з єдиного внеску за період з 01.01.2017р. до 03.06.2020 р.

Звертаємо увагу, що списання суми недоїмки, нарахованої платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюється на підставі заяви платника податків. Заяву на списання суми боргу з єдиного соціального внеску в довільній формі необхідно подати до податкового органу за своїм місцем реєстрації.

Також, слід зазначити, що у разі погашення сум заборгованості з єдиного внеску, податковий орган приймає рішення про списання суми такої заборгованості лише у частині, що залишилася несплаченою.


Функціонування електронного кабінету

31.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що       7 серпня 2020 року в «Голосі України» № 138 офіційно опубліковано Закон України від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» (далі – Закон № 786), яким, зокрема, скасовано  договір про визнання електронних документів.

Як передбачено Податковим кодексом України (далі – Кодекс), електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Кодексу, законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" без укладення відповідного договору.

Керівник платника податків визначає, змінює перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації через електронний кабінет від імені платника податків, та визначає їхні повноваження.

Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках:

отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зазначені зміни набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування Закону № 786, тобто з 8 листопада 2020 року.


Декларування елементів оподаткування рентною платою

за користування надрами для видобування корисних копалин

31.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє,  що при заповненні додатку 1 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №  719, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – Додаток) платникам необхідно звернути увагу на коректне відображення коду корисної копалини, що зазначається згідно з додатком 13 до Податкової декларації, що сформований відповідно до розділу V Класифікатора корисних копалин ДК 008:2007, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 12 грудня 2007 року №357. Тобто при заповненні коду корисної копалини необхідно зазначати її код, що відповідає корисній копалині визначеній в спеціальному дозволі.

Нагадуємо, що відповідно до листа Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 09.03.2020 №283/02 тимчасовий коефіцієнт рентабельності для гірничодобувних підприємств, який застосовується для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за розрахунковою вартістю одиниці видобутої корисної копалини у 2020 році на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, крім нафтогазодобувних підприємств, становить 0,185.

Фахівцями підрозділів аудиту податкової служби Кіровоградської області забезпечено до бюджету понад 16 млн гривень

31.08.2020

Як повідомили в управлінні податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування  Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-липня 2020 року органами ДПС області проведено 123 перевірки, з яких 53 – планові та позапланові документальні перевірки та 70 – фактичні перевірки.

За результатами контрольно-перевірочної роботи за сім місяців 2020 року порушникам норм  Податкового кодексу України донараховано 69,3 млн  грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню, в тому числі за результатами документальних перевірок – 68 млн грн, фактичних – 1,3 млн гривень.

Загальний вклад підрозділів податкових перевірок Головного управління ДПС у Кіровоградській області до бюджетів усіх рівнів з початку цього року становить 16,2 млн грн, в тому числі за результатами документальних перевірок стягнуто 15,7 млн грн, за рахунок фактичних – 0,5 млн гривень.


Закон №466: зміни в оподаткуванні продажу (обміну) рухомого майна

31.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області роз’яснює деякі аспекти практичного застосування Закону України від 16 січня 2019 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі — Закон № 466) в частині порядку оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна.

Так, що Законом № 466 (набув чинності з 23.05.2020) додано абзац третій до пункту 173.2 статті 173 Кодексу, яким передбачається, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Кодексу (18 відсотків).

Водночас, пунктом 173.1 статті 173 Кодексу визначено, що дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2         статті 167 Кодексу (5 відсотків).

Як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Кодексу              (5 відсотків) (пункт 173.2 статті 173 Кодексу).

Отже, дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року першого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда не підлягає оподаткуванню. При відчуженні другого об'єкта такого рухомого майна, отриманий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою - 5 відсотків, а з 23.05.2020 при відчуженні третього та наступних об'єктів такого рухомого майна — 18 відсотків.

При продажу (обміні) першого та другого об' єкта рухомого майна, відмінного від легкового автомобіля, мотоцикла або мопеда, отриманий дохід (відповідно до положень пункту 173.1 статті 173 Кодексу) підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 Кодексу (5 відсотків). При відчуженні третього та наступних таких об'єктів рухомого майна з 23.05.2020, отриманий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 167.1 статті 167 Кодексу (18 відсотків).


За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

Про Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки

25.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до статті 131 Закону України від 26 червня 2004 року №1877-ІV «Про державну підтримку сільського господарства України» зі змінами та доповненнями, Мінекономіки розроблено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 року №565 (далі – Порядок).

Пунктом 2 Порядку передбачено, що право на отримання доплати мають члени/голова сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до ст. 81 Закону України від 19.06.2003 року №973-IV «Про фермерське господарство» та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у сумі:

0,9 мінімального страхового внеску - перший рік;

0,8 мінімального страхового внеску - другий рік;

0,7 мінімального страхового внеску - третій рік;

0,6 мінімального страхового внеску - четвертий рік;

0,5 мінімального страхового внеску – п’ятий рік;

0,4 мінімального страхового внеску - шостий рік;

0,3 мінімального страхового внеску - сьомий рік;

0,2 мінімального страхового внеску - восьмий рік;

0,1 мінімального страхового внеску – дев’ятий та десятий роки.

Така фінансова підтримка надається за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України, в тому числі за рахунок коштів, які спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників відповідно до п. 42 розділу VI Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року №2456-VI із змінами і доповненнями, за умови, що його голова сплачує за себе та за кожного з членів свого фермерського господарства (якщо вони не підлягають страхуванню на інших засадах) ЄВ у сумі, не меншій за:

0,1 мінімального страхового внеску - перший рік;

0,2 мінімального страхового внеску - другий рік;

0,3 мінімального страхового внеску - третій рік;

0,4 мінімального страхового внеску - четвертий рік;

0,5 мінімального страхового внеску – п’ятий рік;

0,6 мінімального страхового внеску - шостий рік;

0,7 мінімального страхового внеску - сьомий рік;

0,8 мінімального страхового внеску - восьмий рік;

0,9 мінімального страхового внеску – дев’ятий та десятий роки.

Члени/голова сімейного фермерського, які підлягають страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати єдиного внеску, відповідно до частини 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та не беруть участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, не мають права на отримання доплати.

Водночас, територіальних орган ДПС має право відмовити у задоволенні заяви на отримання такої доплати якщо:

сімейне фермерське господарство не зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи (глава 1 розділу XIV ПКУ);

члени/голова сімейного фермерського господарства мають заборгованість зі сплати єдиного внеску;

члени/голова сімейного фермерського господарства не перебувають на обліку, як платники єдиного внеску в реєстрі страхувальників (п. 6 Порядку).

Увага! Платникам ПДВ

25.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області у зв'язку із прийняттям Закону України від 04 червня 2020 року № 674-ІХ «Про Митний тариф України» (далі - Закон № 674), який набрав чинності 03.07.2020, та з метою недопущення неоднозначного трактування норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема у частині зазначення у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної такого обов'язкового реквізиту як код товару згідно з УКТ ЗЕД, інформує платників ПДВ.

1. Загальні положення

Згідно зі статтею 1 Закону № 674 митний тариф України є невід'ємною частиною Закону № 674 та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію Україні  і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), затверджені Законом № 674, застосовуються, починаючи з 03.07.2020.

Окремі позиції кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року) визначених у митному тарифі України, встановленому Законом № 674 відрізняються від тих кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), які були визначені у митному тарифі України, встановленому Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України» (далі -Закон № 584), чинному до 02.07.2020 (включно).

Наказом Державної митної служби України від 01.07.2020 № 234 було затверджено Перехідні таблиці від УКТ ЗЕД версії 2012 року до УКТ ЗЕД версії 2017 року, які є довідковим матеріалом для зручнішого використання УКТ ЗЕД (версії 2017 року).

Правила складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) встановлено статтями 187 і 201 розділу V ПКУ. Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 зі змінами.

Пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах «а» — «й» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ.

Зокрема, одним із таких реквізитів є код товару згідно з УКТ ЗЕД (підпункт «і» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ).

2. Складання податкової накладної

Починаючи з 03.07.2020, при здійсненні операцій з постачання товарів на митній території України, графа 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної має заповнюватися з урахуванням таких особливостей:

у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару;

у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 03.07.2020, у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), що визначений у митному тарифі України, встановленому Законом 674;

у разі здійснення операції з постачання одночасно товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України як до 02.07.2020 (включно), так і, починаючи з 03.07.2020, а саме з однаковим найменуванням, але з різними кодами згідно з УКТ ЗЕД, у розділі Б податкової накладної заповнюються два окремі рядки, зокрема у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) яких зазначається:

в одному — код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року),  придбаного/ввезеного до 02.07.2020 (включно);

в другому - код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), придбаного/ввезеного, починаючи з 03.07.2020.

3. Складання розрахунку коригування до податкової накладної

Якщо, починаючи з 03.07.2020, відбувається зміна кількості або вартості товарів, поставлених до вказаної дати, то у графі 4.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б розрахунку коригування до податкової накладної, що була попередньо складена за операцією з постачання таких товарів, платнику ПДВ (постачальнику) слід зазначити код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), вказаний у податковій накладній, що коригується.

4.   Застосування   режиму   звільнення   від   оподаткування ПДВ,
визначеного пунктом 64 підрозділу 2 розділу XX ПКУ

Відповідно до пункту 64 підрозділу 2 розділу XX ПКУ тимчасово, до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування, податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні).

При цьому відповідно до кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), визначених у митному тарифі України, встановленому Законом №674, зазначені у пункті 64 підрозділу 2 розділу XX ПКУ транспортні засоби класифікуються, зокрема в таких товарних підкатегоріях згідно з УКТ ЗЕД:

8703 80 10 10; *

8703 80 90 10.

Таким чином, режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений пунктом 64 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, поширюється, зокрема на операції з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно    електричними    двигунами    (одним    чи    декількома), що класифікуються у товарних підкатегоріях 8703 80 10 10 і 8703 80 90 10 згідно з УКТ ЗЕД.


За січень-липень 2020 року платникам Кіровоградщини повернули

890,7 млн грн податку на додану вартість

25.08.2020

Як повідомили фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-липня 2020 року платники області отримали 890,7 млн грн бюджетного відшкодування ПДВ, що на 36,1 млн грн. або 4,2 відс. більше ніж у січні-липні 2019 року (854,6 млн гривень).

За січень-липень 2020 року 40 суб”єктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 831,3 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 80,7 млн грн. або на 10,8 відсотків (2019 рік – 750,6 млн гривень).

Юристи податкової служби Кіровоградщини з початку 2020 року відстояли у судах понад 298 млн гривень на користь держави

25.08.2020

Протягом січня-липня поточного року юридичною службою органів ДПС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 592 справ різних категорій на загальну суму 2,3 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено 111 рішень на суму 298 млн 625,1 тис. грн, що становить 53,9 відсотків від загальної кількості винесених рішень та 56,9 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДПС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом січня-липня 2020 року розглянуто 138 справ на загальну суму майже 414,2 млн гривень. З них на користь територіальних органів ДПС Кіровоградської області прийнято 54 рішення (40 відс.) на суму 188 млн гривень.


За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області надійшло більше 74 млн гривень

25.08.2020

Як повідомили у відділі по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, надходження за рахунок вжитих заходів із погашення податкового боргу до зведеного бюджету з початку року склали 74,1 млн.грн., в тому числі до державного – 54,4 млн.грн. та до місцевого – 19,7 млн. гривень. Такі надходження забезпечено за рахунок плідної співпраці з платниками податків, а також за рахунок вжитих органами державної податкової служби заходів стягнення, таких, як стягнення готівкових та безготівкових коштів боржників – 22,1 млн. грн., а також реалізації майна       0,3 млн. гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 серпня 2020 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області склала 1762,3 млн грн., з них до державного бюджету – 1458,8 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, становить       204,7 млн грн. або 11,6 відсотків від загальної суми заборгованості.


З початку року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано понад 6 млн гривень фінансових санкцій

25.08.2020

За результатами контрольно-перевірочної роботи до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень-липень 2020 року, застосовано 6 млн. 228,5 тис грн. фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проведено 143 перевірки суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 4 млн. 128 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 238 тис. грн., тютюновими виробами – 136 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 300 тис. грн; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 10 тис. грн; за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 493 тис. грн; за зберігання, реалізацію тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів для маркування сигарилл з кількістю сигарилл у пачці (10 шт., 20 шт., 25 шт.), які відповідно до п.226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані – 187,0 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 51 тис грн.; за безліцензійну діяльність щодо виробництва алкогольних напоїв – 85 тис. грн.; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 68 тис. грн; роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензій – 1 млн 500 тис. грн.; зберігання пального без наявності ліцензії – 500,0 тис. грн.; роздрібна торгівля пальним без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників – 560 тис грн.; за неподання (несвоєчасне подання) звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв – 391 тис. гривень фінансових санкцій.

З початку року за результатами 91 камеральної перевірки донараховано 179,02 тис. грн. акцизного податку та за результатами 3 камеральних перевірок своєчасності сплати фінансових санкцій застосованих за порушення Закону України від 19 грудня 1995 року  № 481/95-ВР – 78,3 тис. гривень.

На підставі матеріалів, отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 1 млн. 452,2 тис грн. фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

- Головного управління національної поліції в Кіровоградській області – 452,2 тис. грн.;

- Оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області – 1 млн. гривень.


За січень-липень 2020 року анульовано 382 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

25.08.2020

За січень-липень 2020 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 7 млн. 806,7 тис грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Протягом січня-липня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 2481 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1399 ліцензій, тютюновими виробами – 1082. За вказаний період анульовано - 382 ліцензії та призупинено 172.


За сім місяців 2020 року стягнуто понад 32 млн гривень заборгованості з єдиного соціального внеску

25.08.2020

Як повідомили у відділі по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-липня поточного року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску надійшло 32,5 млн гривень.

Заборгованість з єдиного внеску вцілому по області станом на 01.08.2020 року складає 229,5 млн гривень.

З метою погашення наявної заборгованості з єдиного внеску органами податкової служби області вживаються заходи стягнення до суб’єктів господарювання, спрямовані на погашення такої заборгованості.

Протягом січня – липня 2020 року на виконання до органів ДВС направлено 3507 вимог на загальну суму 65,8 млн грн, надходження від органів виконавчої служби становлять 15,6 млн гривень.

Внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

25.08.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 24.06.2020 № 323 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі - Наказ № 323) внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588.

Наказ № 323 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.07.2020 за  № 606/34889 та набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.

Зокрема Наказом № 323 уточнюється порядок надання інформації про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі - Повідомлення за ф. № 20-ОПП), а саме.

Відокремлені підрозділи юридичної особи подають інформацію про об’єкти оподаткування, що знаходяться на їх балансі. Юридична особа інформує про всі об’єкти оподаткування, крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді з доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі.

Також Наказом № 323 встановлюється, що при наданні Повідомлення за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування - офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин). Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в Повідомленні за ф. № 20-ОПП як узагальнена з типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів у графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування».

При цьому зазначається, що принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у Повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації