ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Понад 4,5 мільярди гривень до місцевого бюджету сплатили на Кіровоградщині

10.12.2018

Забезпечення фіскальною службою стабільного та рівномірного наповнення  бюджетів місцевих громад є дуже важливою задачею. Так за одинадцять місяців 2018 року до місцевого бюджету надійшло 4534,5 млн грн., що на 20,3% або на 764,8 млн грн. більше минулорічного показника. При цьому очікуваний показник надходжень виконано на 105,1 %,  до бюджетів додатково надійшло 221,4млн гривень.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень-листопад 2018 року за рахунок цього податку бюджети місцевих громад поповнились на 2854,4 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року забезпечено приріст на 24,1 % або на 554,1млн гривень.

Крім того, з початку року до місцевого бюджету надійшло єдиного податку – 625,5 млн грн. та плати за землю – 655,2 млн грн. Надходження із зазначених податків також продемонстрували позитивну динаміку до минулорічних показників.

Кіровоградщина: з початку 2018 року надійшло 3,4 млрд грн

єдиного внеску

10.12.2018

Впродовж січня – листопада поточного року органи фіскальної служби Кіровоградщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму 3 млрд 372,7 млн гривень. Якщо порівняти цей показник з аналогічним періодом 2017 року, то у цьому році ЄСВ сплачено на понад 712 млн грн більше.

При цьому, лише у листопаді 2018 року платники єдиного внеску регіону перерахували на рахунки Держказначейства майже 340 млн грн, що на 73,9 млн грн більше минулорічних листопадових надходжень.

Нагадуємо, що платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені.

 

До місцевих скарбниць Кіровоградщини забезпечено 655,2 млн грн плати за землю

10.12.2018

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області проінформували, що протягом  11 місяців 2018 року надійшло 655,2 млн грн земельного податку. При цьому очікуваний показник виконано на 110,5 %. Досягнуто ріст надходжень податку у порівнянні з відповідним періодом минулого року  на 72,5 млн грн  або на  12,4 відсотків.

За листопад поточного року надійшло 56,2 млн грн. податку.

Водночас у відомстві нагадали, що відповідно до п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування  .

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

Платники податків можуть отримати безоплатну правову допомогу з питань реалізації і захисту прав людини, - ГУ ДФС Кіровоградщини

10.12.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області пропонує платникам податків скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу. Зокрема,  консультації і роз’яснення юристів обласного управління ДФС щодо застосування норм чинного законодавства у сфері оподаткування платники податків можуть отримати кожен перший і третій вівторок місяця з 09.00 до 13.00.

Саме в цей час у громадській приймальні ГУ ДФС у Кіровоградській області за адресою м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55 здійснює особистий прийом начальник юридичного управління ГУ ДФС в області.

Щоб скористатися своїм правом на безоплатну правовому допомогу варто   записатися на особистий прийом.

Разом з тим, кожен платник податків має право отримати індивідуальну податкову консультацію відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України. Наприклад, у випадку неоднозначного трактування законодавчих норм. Варто врахувати, що отримана від органів ДФС консультація має індивідуальний характер, тобто нею може користатися лише той платник, якому вона надана.

Нагадаємо, що з метою підвищення рівня обізнаності громадян з їх правами та обов’язкам в Україні щорічно проводиться Всеукраїнський тиждень права. Окрім більш активного інформування платників податків про гарантії дотримання прав і свобод, громадянам пропонуються безоплатні правові консультації.

ГУ ДФС у Кіровоградській області роз’яснює: застосування пільги з військового збору

10.12.2018

У юридичному управлінні обласного фіскального відомства нагадують, що з 28.08.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 650, якою внесено зміни до Порядку підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1161.

Так, змінами врегульовано порядок підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил, з метою застосування такими особами пільги з оподаткування військовим збором.

Зазначені зміни запроваджено на виконання положень Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, згідно з якими тимчасово, на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення зазначених осіб на період їх безпосередньої участі в операції Об’єднаних сил.

Кіровоградські податківці завітали на свято: «Друзів збираємо, гарний настрій маємо»

10.12.2018

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з особливими потребами. Саме в цей день вихованці Знам’янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів запросили податківців на свято „Друзів збираємо, гарний настрій маємо”.

В гості до дітлахів із привітаннями та подарунками завітав начальник Знам”янської ДПІ Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Павло Козін. Посадовці Головного управління ДФС в області вже багато років поспіль опікуються цим закладом і вихованці для них стали близькими та  добрими друзями.

Діти – це наша мрія, наша надія, тому ми повинні дарувати їм радість та тепло,  а особливо тим які потребують найбільшої уваги, зазначив Павло Козін.

Попереду ще не одне зимове свято та найближче - День святого Миколая, якого з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. І ми обов”яково в цей чудовий день завітаємо до своїх друзів щоб разом із ними поринути у казкові спогади дитинства, помріяти та відчути себе знов дітьми, додав посадовець.

Для своїх гостей вихованці знам’янської школи підготували святковий концерт.

Після приємного спілкування дітей з запрошеними гостями всі разом зробили декілька дружніх фото на добру згадку.

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ законодавством не передбачено

10.12.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості з його сплати.

Відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника податків одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні у порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

Право на податкову знижку для платника із статусом внутрішньо переміщеної особи застосовується з 01 січня 2019 року

10.12.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що право платника податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року (далі – ПКУ).

Підпунктом 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Платник податку має право скористатися зазначеною у п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:

● не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

● не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Зауважимо, що отримання податкової знижки за орендоване житло застосовується з 1 січня 2019 року.

Нагадуємо, що для отримання податкової знижки платнику податку необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації річну податкову декларацію, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).

 

Відповіді на питання громадян, які виникають у зв’язку з веденням в Україні з 25 листопада 2018 року нових правил митного оформлення транспортних засобів на європейській реєстрації

10.12.2018

Відповіді на питання громадян щодо практичного застосування вимог Митного кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України № 2612-VIII.

Зокрема зазначено, куди звертатися, з чого почати процедуру легалізації транспортного засобу на єврономерах і які документи треба мати.

 

1. Які документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини:

a. На автомобілі, ввезенні в режимі тимчасового ввезення

b. На автомобілі, ввезені в режимі транзиту

c. На автомобілі, в яких транзит прострочений

d. На автомобілі, в яких транзит не прострочений

e. На автомобілі, які будуть ввозитись з Європи, згідно нового закону

Відповідь на всі підпункти:

В усіх перелічених випадках разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності)

2. В якому місці та в якій митниці я можу розмитнити транспортний засіб, який вже є в Україні? Який я тільки планую ввезти в Україну?

Митне оформлення – у будь-якій митниці України.

Адреси та реквізити конкретних місць оформлення можна знайти на сайті митниці або на сайті ДФС

3. Чи можу я не виїжджати з України, а здійснити митне оформлення в митниці свого регіону?

Можна не виїжджати; подати необхідні документи і пред’явити транспортний засіб у будь-яку митницю (найближчу)

4. Чи може бути авто заявлене в режим «імпорт» особою, яка не перетинала на даному авто кордон?

Може бути заявлене особою, яка не перетинала митний кордон, за умови подання документів, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення)

5. Чи може скористатися знижкою протягом 90 днів людина, яка вже розмитнила таке авто?

Ні, знижка протягом 90 днів (тобто, коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу.

Ні, один транспортний засіб може бути оформлений тільки один раз. Якщо автомобіль вже був оформлений митницею раніше та сплачені платежі, то оформити цей же автомобіль ще раз і скористатись знижкою (коефіцієнт 0,5) неможливо.

6. Чи може згідно з новими законами в’їжджати на територію України з підготовленою ПД без сплати залогових платежів, якщо авто заявлене в режим «імпорт»

У випадку якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. В такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними й інші види гарантування.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

7. Чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер. Якщо потрібен – де взяти перелік брокерських фірм, яка середня вартість брокерських послуг?

А) Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Але краще звернутись до митного брокера – до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).

Б) Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Реєстри” (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/).

В) Інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатись у митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

8. Чи маю я приїхати на авто в зону митного огляду для його догляду?

Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці в України, але з обов’язковим пред'явленням авто, тобто:

пред’явлення авто митниці є обов’язковим;

рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.

Оскільки митні формальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю – обов’язково.

9. Якщо сплачений штраф за прострочення транзиту, чи треба сплачувати 8500 штрафу, передбаченого новим законом?

Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє цього громадина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

10. На які реквізити має сплачуватися добровільний платіж 8500 грн., та як дізнатись чи треба його платити?

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.

Інформацію про реквізити депозитного рахунку митниці, в якій громадянин планує оформлювати авто, можна знайти на сайті цієї митниці, дізнатись у працівників підрозділу митниці, в якому безпосередньо буде проводитись оформлення, або в митного брокера.

11.Хто і як визначає вартість авто, з якої платиться ПДВ та мито?

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :

договір купівлі-продажу;

інвойс;

банківські або інші платіжні документи;

експортна декларації;

довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Для надання консультацій з питань, що виникають у громадян при реалізації норм Законів України Кіровоградською митницею ДФС створена «гаряча» телефонна лінія за номерами телефонів, які розміщені на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Правоохоронні органи Кіровоградщини протидіють нелегальній реалізації нафтопродуктів

04.12.2018

На виконання рішення міжвідомчої наради органами прокуратури області, спільно з підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області, поліцією та за участі контролюючих органів припинено діяльність 6 нелегальних автозаправних станцій.

23 жовтня 2018 року відбулась спільна міжвідомча нарада правоохоронних органів та органів державного контролю, на якій обговорено стан протидії нелегальній реалізації нафтопродуктів у регіоні. За результатами обговорення, нарадою було розроблено комплекс узгоджених заходів та створено спільну міжвідомчу робочу групу.

За місяць роботи міжвідомчої групи вже розпочато 14 кримінальних проваджень щодо діяльності понад 20 нелегальних АЗС. Викрито 4 факти реалізації паливно-мастильних матеріалів, які не відповідають вимогам ДСТУ. Припинено діяльність 6 нелегальних заправних станцій.

Робота на вказаному напрямі триває.

Нагадуємо, що про факти функціонування на території Кіровоградської області нелегальних АЗС, чи реалізації останніми недоброякісних паливно-мастильних матеріалів, можна повідомити на телефон «гарячої лінії» (0522) 27-61-20.

Кіровоградські бійці спецпідрозділу «Фантом» повернулися додому

04.12.2018

Двоє бійців спеціального підрозділу ДФС «Фантом», що виконували завдання у зоні проведення АТО, повернулася до рідних домівок. Чотири місяці офіцери податкової міліції Кіровоградщини несли службу на території Донецької області.

Бійці спецпідрозділу „Фантом” здійснюють контроль за переміщенням осіб, протидіють незаконному переміщенню товарів через лінію розмежування між Україною та тимчасово окупованими територіями у Донецькій області. Податкові міліціонери спільно з співробітниками інших правоохоронних органів викривають фінансові злочини в зоні АТО та протидіють тероризму.

Сьогодні керівництво обласного фіскального відомства привітало офіцерів. З вітальним словом до колег-міліціонерів звернувся в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

„Від керівництва та колективу Головного управління ДФС у Кіровоградській області, хочу виразити особливі слова вдячності саме вам, тим хто в такий час добровільно став на захист Батьківщини, хто з честю виконав обов’язок по захисту української землі від терористичних загроз. Вітаю вас хлопці із поверненням додому живими і здоровими,” – зазначив він.

Про місію з якою вирушали на захист України та виконання поставлених завдань, хвилювання і радість за те, що із найбільш небезпечної точки країни усі повернулися додому, говорив і начальник оперативного управління  ГУ ДФС в області Віталій Короткий.

Бійці отримали заслужені Подяки від керівництва та квіти.


В обласному фіскальному відомстві відбулося чергове зібрання місцевого осередку ГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів державної податкової служби України» Кіровоградської області

04.12.2018

Днями в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулася звітно-виборча конференція Місцевого осередку ГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів державної податкової служби України» Кіровоградської області.

На початку заходу з вітальним словом до членів конференції звернувся в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, який висловив надію на майбутню плідну співпрацю.

Від імені ветеранів голова Ради місцевого осередку Людмила Ципарська висловила глибоку вдячність керівному складу головного управління ДФС у Кіровоградській області та профспілковому комітету за розуміння, постійну підтримку, організацію зустрічей ветеранів з працюючими податківцями та видатними особистостями міста.

В ході конференції пройшли вибори нового складу Ради Місцевого осередку, ревізійної комісії, а також комісій по напрямках роботи.

Новою очільницею асоціації ветеранів обрано Тетяну Іваник.

Наприкінці заходу голова Ради Місцевого осередку побажала всім подальшої плідної роботи, нових творчих звершень, вагомих здобутків у справі організації спілкування ветеранів, підтримання їх морального стану, пошуку фінансових, матеріальних та інтелектуальних ресурсів для забезпечення програм підтримки ветеранів.

Кіровоградщина: за 11 місяців від платників податків до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 8 млрд гривень податків та зборів

04.12.2018

За 11 місяців поточного року від платників податків Кіровоградської області надійшло до бюджетів усіх рівнів 8 млрд 76 млн гривень. Це на 1 млрд 386,7 млн грн перевищує результат відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 104,8 відсотка. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

До загального фонду державного бюджету протягом січня-листопада 2018 року мобілізовано 3 млрд. 535,4 млн грн, що на 615,8 млн грн, або на 21,1% більше, ніж за відповідний період минулого року.

У листопаді цього року до загального фонду держбюджету надійшло 549,6 млн гривень. Це на 29%, або на 123,6 млн грн перевищує надходження лисопада минулого року. Індикативний показник виконано на 127,3 відсотків.

До місцевих бюджетів надійшло 4 млрд 534,5 млн гривень. Це на 764,8 млн грн, або на 20,3% більше фактичних надходжень січня-листопада 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 3 млрд 372,7 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 712,1 млн грн, індикативний показник виконано на 103 відсотки.

Офіційно оформлені трудові відносини – захист соціальних гарантій громадян

04.12.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу ДФС.

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників, а саме:

► відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника;

► відсутність права на гарантовану відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів);

► відсутність страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

► відсутність права на оплату листків непрацездатності

► втрата громадянами пенсійного стажу та можливості отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Отже, для оформлення нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:

► укласти в письмовій формі трудовий договір;

► оформити наказ про прийняття на роботу;

► повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу до початку трудових відносин (форма повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»).

Звертаємо увагу, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» (далі – Розпорядження № 649-р) Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Розпорядженням № 649-р передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці.

З 1 грудня 2018 року нова форма податкової накладної

04.12.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що 01.12.2018 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» (далі – Наказ № 763) (крім абз. 2 п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020).

Так, Наказом № 763 затверджено зміни до форми податкової накладної (далі – ПН), розрахунку коригування до податкової накладної (далі – РК) та порядку їх заповнення.

Згідно із внесеними змінами у ПН потрібно зазначати податковий номер платника ПДВ відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» із змінами.

При цьому рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється у разі:

► постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ;

► здійснення операцій із вивезення товарів за межі митної території України;

► складання ПН отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташовано на митній території України;

► складання ПН за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника ПДВ, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих, здійснення операцій із постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах із платником ПДВ;

► складання ПН на суму збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг, у разі якщо на дату такого збільшення покупцю анульовано реєстрацію платника ПДВ;

► складання ПН за щоденними підсумками операцій;

► складання зведених ПН покупцям – особам, не зареєстрованим платниками ПДВ.

Крім того, як у ПН, так і у розділі Б РК додано графу «Сума податку на додану вартість» (графи 11/14 відповідно). Для кожної товарної позиції було введено цю додаткову графу в розділі Б, щоб мінімізувати ризики і не допускати порушень при складанні наступних РК. Тобто, сума ПДВ визначатиметься за кожною операцією з постачання товарів/послуг, яка відображається у ПН окремим рядком. Цей показник розраховується автоматично.

У Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 із змінами (далі – Порядок № 1307), визначено, що у разі складання зведеної ПН у графі «Зведена податкова накладна» замість позначки «Х» потрібно зазначати код ознаки:

● «1» у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України;

● «2» у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України;

● «3» у разі складання зведених ПН, особливості заповнення яких викладено у п. 15 Порядку № 1307;

● «4» у разі складання зведених ПН, особливості заповнення яких викладено у п. 19 Порядку № 1307.

Крім того, оновлення Порядку № 1307 передбачено і у частині складання РК.

Для виправлення помилок у реквізитах заголовної частини ПН, які не заважають ідентифікувати операцію, якщо, наприклад, помилилися у назві платника ПДВ, достатньо направити РК із виправленими даними у заголовній частині, без заповнення розділів А і Б.

Також, серед змін, які стосуються форми РК, запроваджено поле для зазначення інформації про зайво складені ПН.

Колонку «Причина коригування» у РК замінено колонкою «Код причини», тобто, зазначається тільки номер, який відповідає певній причині коригування.

До уваги платників ЄСВ: перераховуйте єдиний внесок вчасно

04.12.2018

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464.

Частиною тринадцятою ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що суми помилково сплаченого ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Податкова знижка, або кому і за що держава повертає гроші

04.12.2018

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання і які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки (ст.166 Податкового кодексу України). Про це повідомляє в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Держава надає можливість людям, які отримують зарплату і сплачують податок на доходи фізичних осіб та внески на загальнодержавне обов’язкове пенсійне страхування, відшкодовувати частину понесених у звітному податковому році витрат на навчання, іпотеку, страхування, благодійність, переобладнання транспортного засобу, при сплаті видатків на будівництво (придбання) доступного житла за державними програмами або за сплату допоміжних репродуктивних технологій.

Для отримання зазначеної знижки необхідно заповнити та подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи, отримані у минулому році. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості: чоловік, дружина, діти, батьки.

Слід враховувати, що загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Існує головна умова для отримання знижки – це офіційне працевлаштування та отримання заробітної плати.

Після подання декларації обраховується та визначається сума для перерахування на банківський рахунок, вказаний громадянином. Для всієї процедури законодавчо передбачено 60 днів.

Сергій Тертичний звертає увагу на те, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні періоди. А це значить, що для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.


На зміцнення обороноздатності України з початку року перераховано понад 281 млн гривень

04.12.2018

За січень - листопад 2018 року від платників Кіровоградщини до бюджету надійшло 281,6 млн грн військового збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження військового збору зросли на понад 47 млн грн або на 20 відсотків. Лише у листопаді мешканці регіону перерахували на зміцнення обороноздатності України більше 31 мільйона гривень, що на 27,3 відсотка перевищує показник листопада 2017 року.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об'єкту оподаткування. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З початку року Кіровоградським платникам повернули понад 1 мільярд гривень ПДВ

26.11.2018

Як повідомили фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Кіровоградській області, протягом січня-жовтня 2018 року платникам області відшкодовано на розрахункові рахунки 1130,7 млн грн, що на 148 млн грн або 15 відсотків більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

За десять місяців 2018 року платники податків Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 1250,8 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 393,5 млн грн або на 32 відсотка (2017 рік – 857,3 млн. гривень).

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 50 млн. гривень

26.11.2018

Протягом січня-жовтня 2018 року до зведеного бюджету забезпечено надходжень в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 51,6 млн грн, в т.ч. до державного бюджету – 42,1 млн грн, до місцевих бюджетів –             9,5 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 листопада 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1233,5 млн грн, з них до державного бюджету – 1013,6 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 162,5 млн грн або 13,2 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 16,5 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі надійшло 384,5 тис гривень.

Крім того, протягом десяти місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 24 млн гривень. Загалом же станом на 01.11.2018 року борг з ЄСВ склав 174,8 млн гривень.


Питання легалізації заробітної плати та забезпечення надходжень до місцевих бюджетів розглянуто у Головному управлінні фіскальної служби області

26.11.2018

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулася зустріч в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування     м. Кропивницького, Кіровоградського, Новгородківського та Долинського районів.

Темою зустрічі було обговорення стану роботи та вирішення проблемних питань щодо забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, погашення податкового боргу у 2018 році та вжиття заходів щодо виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Під час зустрічі виступили начальник управління економіки Міської ради м. Кропивницький Андрій Паливода, голова Новгородківської районної державної адміністрації Андрій Кочерга, голова Долинської районної державної адміністрації Сергій Омельченко, перший заступник голови Кіровоградської районної державної адміністрації Ігор Демчук, начальник фінансового управління Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади Інна Коробко та голова Соколівської об”єднаної територіальної громади Інна Завірюха. Виступаючі зазначили основні проблемні питання, що виникають на підпорядкованих територіях, підкреслили важливість співпраці по забезпеченню надходжень  до місцевих бюджетів та  проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо організації компанії декларування доходів громадян, отриманих за 2018 рік.

Відкриваючи зустріч, Сергій Тертичний проінформував присутніх про надходження до місцевих бюджетів області за січень-жовтень 2018 року. Підкреслив, що основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження якого складають 64 відс. від загальних надходжень місцевих бюджетів. Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень податку займають надходження від доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати.

Посадовець відзначив, що державна фіскальна служба області робить все належне для якісного проведення кампанії по легалізації заробітної плати та наголосив, що з метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України  від 05 вересня  2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» при ГУ ДФС в області 18 вересня цього року проведено спільну нараду за участю керівників Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду, Головного управління Національної поліції та представника Департаменту агропромислового розвитку ОДА, на якій були розглянуті та затверджені спільні заходи, направлені на виявлення неоформлених найманих працівників. Так, з 8 жовтня по 14 листопада цього року було проведено 20 фактичних перевірок та виявлено 89 неоформлених найманих працівників.

Окремо зупинився на підсумках декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Станом на 01 листопада цього року органами ДФС області залучено до декларування більше 33 тисяч громадян, якими задекларовано 960,6 млн грн доходів. Платниками визначено до сплати 47,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,7 млн грн військового збору.

Враховуючи сільськогосподарську специфіку області, в загальній сумі поданих декларацій найбільшу частку складають декларації від громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї). В цілому по області за даними сільських рад кількість одноосібників становить більше 35 тисяч осіб. Загальна площа земельних ділянок в їх обробітку 200 259 га.  Цією категорією громадян, станом на 01.11.2018 подано 26 631 декларацію  та  задекларовано 191,7 млн.грн. доходів.

Після відповідей на запитання та обговорення проблемних питань, Сергій Тертичний підкреслив, що завдяки співпраці державних і місцевих органів влади можна досягти зростання надходжень до місцевих бюджетів регіону.

Сплата ЄСВ за 2018 рік ФОП на загальній системі оподаткування

26.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями визначено, що платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), зокрема фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Згідно з п.п. 1 п. 4 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями, обчислення сум ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). При цьому враховується кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник ЄСВ.

Базою нарахування ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами та доповненнями остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником ПДФО самостійно згідно з даними, зазначеними у декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Враховуючи вищевикладене, суми ЄСВ, сплачені ФОП на загальній системі оподаткування протягом року (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня звітного року, та до 20 січня року, наступного за звітним роком), враховуються такими платниками при остаточному розрахунку за календарний рік згідно з даними, зазначеними у Декларації, та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню ПДФО.

ФОП на загальній системі оподаткування формують та подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (далі – Звіт), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 № 511, один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

При цьому, граничний термін сплати зобов’язань, визначених ФОП на загальній системі оподаткування у Звіті, при остаточному розрахунку за 2018 рік припадає на граничний термін подання Звіту, тобто 09 лютого 2019 року включно.

Звертаємо увагу, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Також нагадуємо, що дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ можна особисто звернувшись до органу ДФС з відповідною письмовою заявою, або через «Електронний кабінет», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Кіровоградщина: за право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці сплатили понад 11,5 млн гривень

26.11.2018


Як повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів обласного фіскального відомства за десять місяців поточного року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 11 млн 549,8 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Надходження до рівня минулого року зросли на 618,8 тисяч гривень, доведений індикатив виконано на 105,7 відсотків.

Протягом січня-жовтня 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 3583 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 2006 ліцензій, тютюнових виробів – 1577. У той же час анульовано                     478 ліцензій та призупинено 128.

В той же час, анульовано дію 12 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 4 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

За січень-жовтень 2018 року до суб’єктів господарювання Кіровоградщини застосовано 2542 тис гривень фінансових санкцій

26.11.2018

За результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень-жовтень 2018 року, застосовано 2542,0 тис грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 177 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 2093,8 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 476,0 тис грн., тютюновими виробами – 170,0 тис грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 920,0 тис грн.; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 120,0 тис грн.; за зберігання алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 170,0 тис грн.; за зберігання тютюнових виробів немаркованих марками акцизного податку – 34,0 тис грн.; роздрібна торгівля алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначену у ліцензії – 10,0 тис грн.; реалізація алкогольних напоїв з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 176,8 тис грн.; за зберігання алкогольних напоїв у тарі, не передбаченої ст.11 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 17,0 тис гривень.

Крім того, за неподання (несвоєчасне) подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 68,0 тис грн фінансових санкцій.

На підставі матеріалів отриманих від правоохоронних органів до 28 суб’єктів господарювання застосовано 360,2 тис грн фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів.


Мешканці Кіровоградщини задекларували до сплати в бюджет

53,6 млн гривень

26.11.2018


За підсумками кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, жителями Кіровоградської області визначено до сплати 47,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,7 млн грн військового збору. Так, з початку цього року органами ДФС області залучено до декларування  більше 33 тисяч громадян, якими задекларовано 960,6 млн грн доходів.

Враховуючи сільськогосподарську специфіку області, в загальній сумі поданих декларацій найбільшу частку складають декларації від громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї). В цілому по області за даними сільських рад кількість одноосібників становить більше 35 тисяч осіб. Загальна площа земельних ділянок в їх обробітку 200 259 га.  Цією категорією громадян, станом на 01.11.2018 подано 26 631 декларацію  та  задекларовано191,7 млн грн доходів.

У Головному управлінні ДФС в Кіровоградській області нагадують усім, хто ще не встиг скористатися своїм правом на податкову знижку: подати декларацію можна до 31 грудня цього року.


Зміни у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

26.11.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.10. 2018 № 936 внесено зміни до п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з внесеними Постановою № 936 змінами:

- моніторингу не підлягають податкові накладні/розрахунки коригування (далі – ПН/РК), якщо обсяг постачання, зазначений платником ПДВ в ПН, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в ЄРПН ПН/РК, становить менш ніж 500 тис. грн., і керівник – посадова особа такого платника ПДВ є особою, яка обіймає аналогічну посаду менш ніж у 3-х платників податків. Зазначений критерій буде працювати за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений платником ПДВ у таких ПН/РК в поточному місяці, не перевищує 50 тис. грн. на одного  покупця – платника ПДВ. При цьому, для визначення обсягу постачання не будуть враховані РК, у яких період реєстрації відмінний від періоду їх складання;

- РК, складені у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, не перевіряються відповідно до ознак, зазначених у п. 3 Порядку.

- змінено розмір розрахункових показників, які використовує ДФС України при моніторингу ПН:

- одночасно значення показників D та P, мають такі розміри: D>0,05, Р<Рм×1,4, де:

D – розрахункова величина, яка дорівнює S/T;

S – загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, сум ЄСВ та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником ПДВ та його відокремленими підрозділами;

T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, яка зазначена платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК;

- P – сума ПДВ, зазначена платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в ЄРПН ПН/РК;

- Рм – найбільша місячна сума ПДВ, зазначена у ПН/РК, зареєстрованих платником податку в ЄРПН за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК.

Постанова № 936 опублікована в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 10.11.2018 № 212 та набула чинності 10.11.2018 року.


Щодо проведення конкурсу на включення до Єдиного реєстру підприємств та умови на право участі в конкурсі

26.11.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області оголошує про проведення конкурсу щодо включення до Єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави протягом 2019 року.

До Єдиного реєстру включаються суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, що є юридичними особами та платниками податку на додану вартість і здійснюють реалізацію майна шляхом проведення біржових торгів (аукціонів) або через роздрібну торговельну мережу.

Для участі в конкурсі суб’єкти господарювання подають такі документи:

 • заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власного капіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет;
  • копію установчого документа, засвідчену суб’єктом господарювання;
  • копії ліцензій на право здійснення окремих видів господарської діяльності (за наявності);
  • довідку про власні складські приміщення або копію договору оренди складських приміщень у тому регіоні, де подається заява;
  • копії документів, які підтверджують можливість проведення біржових торгів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі, власника біржового місця, брокерської контори);
  • баланс або фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва та звіт про фінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачі документів.

Основні критерії, які враховуються комісією при винесенні рішення про включення суб'єктів господарювання до Єдиного реєстру:

 • досвід роботи не менше одного року у сфері продажу;
 • членство на біржі (наявність біржового місця, брокерської контори на біржі), яка згідно з Положенням про умови і порядок проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж з продажу майна, що перебуває у податковій заставі, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1033 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 грудня 2010 року за № 1428/18723,  має право організації і проведення біржових торгів та цільових аукціонів з реалізації майна платників податків, що перебуває у податковій заставі. Цей критерій не є обов’язковим для лісогосподарських та рибогосподарських підприємств у випадку реалізації виключно профільної продукції, а також підприємств роздрібної торгівлі;
 • наявність чистого прибутку у звіті про фінансові результати;
 • відсутність заборгованості за платежами перед бюджетами;
 • наявність у штатному розписі суб’єкта господарювання не менше трьох працівників;
 • відсутність порушень договірних зобов’язань щодо реалізації безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави, суб’єктами господарювання, які раніше перебували у Єдиному реєстрі;
 • наявність власних (орендованих) складських приміщень на території, що контролюється територіальною податковою службою, до якої суб’єкт господарювання подав заяву про включення до Єдиного реєстру;
 • наявність у суб’єкта господарювання офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет (за можливості).

Отримання пакетів документів від учасників конкурсу на включення до Єдиного реєстру проводиться Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області до 18.12.2018 року.

Телефон для довідок ГУ ДФС у Кіровоградській області: 36-69-50


Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Термін сплати ЄСВ з нарахованої допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

19.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що  п. 1 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449), передбачено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) нараховується на суми, що визначені базою для нарахування ЄСВ, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно з пп. 4 п. 2 розділу IV Інструкції № 449 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Обчислення ЄСВ платниками, зазначеними у підпунктах 1 та 2 розділу ІІ Інструкції № 449, зокрема підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства особам, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується ЄСВ (пп. 1 п. 3 розділу IV Інструкції № 449).

Нараховані за відповідний календарний місяць суми ЄСВ сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується ЄСВ (пп. 6 п. 3 розділу IV Інструкції № 449).

У разі якщо останній день строків сплати ЄСВ, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 11 розділу IV Інструкції № 449).

Отже, роботодавець зобов’язаний сплатити ЄСВ з нарахованої за відповідний календарний місяць суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування.

Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету 32,5 млн гривень

19.11.2018

Протягом січня-жовтня 2018 року органами ДФС області проведено 357 перевірок, що на 124 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 225 – планові та позапланові документальні перевірки і 132 – фактичні. Результати 307 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 183,7 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 137,8 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 45,9 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за десять місяців 2018 року становить 32,5 млн гривень. Це на 1,3 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

«ГУ ДФС у Кіровоградській області використовує ризикоорієнтовану систему відбору до планових перевірок. Перевіряються лише суб’єкти господарювання, які мають ризики щодо несплати податків та зборів. І чим менші ці ризики у платників – тим рідшими будуть візити податківців», - зазначив в.о. начальника обласного управління фіскальної служби Сергій Тертичний.

Протягом десяти місяців 2018 року на антикорупційний сервіс «Пульс» надійшло 19 звернень від платників Кіровоградщини

19.11.2018

Протягом січня-жовтня поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулося 19 заявників Кіровоградської області по податковому напрямку.

Суб’єктів господарювання та громадян цікавили питання щодо перерахування сум єдиного внеску, сплати податку на нерухомість, наявності у підприємства податкового боргу, отримання податкової знижки, роботи органів ДФС, проведення перевірки на закриття підприємницької діяльності, функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, звітності та реєстрації накладних, повернення надмірно сплачених до бюджету суми єдиного податку, оскарження рішення по ЄСВ, застосування спрощеної системи оподаткування та роботи ЦОП.

Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна проінформувати про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії 0-800-501-007 (напрямок «4»).

Кіровоградщина: 636 письмових звернень громадян отримали податківці з початку 2018 року

19.11.2018

Протягом січня-жовтня 2018 року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 636 письмових звернень громадян, що на 225 звернень більше, ніж за відповідний період 2017 року, з них: 625 заяв та 11 пропозицій.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (464 звернення), надсилають звернення через інші органи влади (92 звернення) або через уповноважену особу (48 звернень).

Із загальної кількості, 622 звернення виконано в термін та 14 - знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня – жовтня поточного року звернулося 693 громадянина. Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно контрольно-перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків та питання фінансового забезпечення працівників.

Також за вказаний період надійшло 12 колективних звернень від 69 громадян, в яких порушувалися питання проведення перевірок та ухилення від сплати податків. Всі звернення  розглянуті та надано письмові відповіді.

За січень-жовтень цього року здійснено 147 прийомів за зверненнями громадян, що на 155 прийомів менше, ніж за цей же період 2017 року. Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників, податкової звітності.

За десять місяців 2018 року на розгляд до фіскальної служби Кіровоградщини надійшло 58 запитів на публічну інформацію

19.11.2018

З метою забезпечення реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, прозорості та відкритості своєї діяльності, Головним управлінням  ДФС у Кіровоградській області забезпечено розгляд документів, з проханням надати публічну інформацію із посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», які надійшли до обласного відомства та територіальних органів засобами поштового зв’язку, електронною поштою та особисто від запитувача.

Так, упродовж січня-жовтня 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 58 запитів на отримання публічної інформації. З них 40 запитів або 68,9% отримано від фізичних осіб, 11 запитів або 18,9% від юридичних осіб. Органи виконавчої влади спрямували до фіскальної служби 1 запит або 1,8% . Від представників засобів масової інформації 2 запити або 3,5% та від об”єднань громадян без статусу юридичної особи було отримано 4 запити або 6,9%.

Відповідно до частини 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», розглянуто та опрацьовано 58 запитів, з яких задоволено 40 запитів, відмовлено по 15 запитам та 3 запити надіслано належним розпорядникам інформації.

Як повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС в області запитувачей цікавила інформація щодо надання рахунків для сплати податків та заборгованостей, сплати земельного податку, щодо проведення перевірок, а також щодо діяльності суб”єктів господарської діяльності та діяльності фіскальних органів.


Кримінальні провадження – до суду, завдані збитки – до бюджету

19.11.2018

У січні-жовтні 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області внесено 48 кримінальні провадження, з яких 33 відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких, у тому числі 16 за ст. 212 Кримінального кодексу України, з яких 13 є тяжкими злочинами  та 8 за ст. 204 Кримінального кодексу України, з яких 3 є тяжкими злочинами.

До суду направлено 16 кримінальних проваджень, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп.

Оголошено підозри 26 особам про скоєння злочинів.

В рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно на загальну суму 34,5 млн гривень.

По закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано 5,8 млн гривень, по кримінальних провадженнях які розслідуються - 0,5 млн грн, які надійшли до бюджету грошовими коштами.

Юристи фіскальної служби Кіровоградщини довели у судах обґрунтованість донарахованих податкових зобов’язань на 33,2 млн гривень

19.11.2018

Протягом січня-жовтня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1658 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму 3,8 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 246 рішень на суму 219,6 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом десяти місяців поточного року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 58 рішень (більше 60 відс.) на суму 33,2 млн гривень.


За десять місяців 2018 року платники Кіровоградщини отримали майже 140 тисяч адміністративних послуг

19.11.2018

Протягом січня-жовтня цього року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 305021 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 137942 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує платникам, що з метою удосконалення роботи центрів обслуговування платників встановлено режим роботи ЦОП органів ДФС: з  понеділка по четвер ЦОП працюють з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у п’ятницю з 09 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.


Понад 62,5 тисячі платників податків перебувають на обліку в органах ДФС Кіровоградщини

19.11.2018

Як повідомили в управлінні обслуговування платників податків, станом на 1 листопада 2018 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 699 платників податків. Це на 1948 платників більше, ніж на цю ж дату 2017 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, понад 27,6 тисяч – юридичні особи та понад 35 тисяч – фізичні особи-підприємці.

Проти 1 листопада минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1181, або на 7,4%, а кількість фізичних осіб-підприємців зросла на 767, або 2%.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок листопада поточного року обліковано 1 млн 25 тис. 938 фізичних осіб. При чому 21 тис. 306 фізичних осіб – громадян України та 811 іноземців були зареєстровані вже у поточному році. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2837 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 листопада цього року у відповідному реєстрі перебуває понад понад 5 тисяч юридичних осіб та 483 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 536 суб’єктів господарювання.

У стані припинення перебуває 4153 юридичних особи та 20 тис. 401 фізична особа – підприємець.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Оренда землі у фізичних осіб: сплата податків

12.11.2018

Переважна площа земель сільгосппідприємств та підприємців, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства, є орендованою, власниками (орендодавцями) якої виступають  фізичні особи.

Коли земельна ділянка (пай) надається в оренду юридичній особі чи фізичній особі (підприємцю) за користування  орендованою землею  орендар  (підприємство, підприємець)  виплачує  громадянину дохід у вигляді орендної плати та перераховує  до бюджету податки.

Розрахунки щодо орендної плати можуть  здійснюватися як в грошовій, так і в натуральній  формі за  згодою сторін.

Відповідно до Податкового кодексу України з суми орендної плати  справляється податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.   Також утримується військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Якщо орендна  плата виплачується  у негрошовій формі, слід дотримуватися норм ст.164.5 Податкового кодексу щодо застосування  коефіцієнту, який застосовується при визначенні оподатковуваного доходу. Коефіцієнт визначається за формулою  К=100:(100-Сп), де Сп – ставка податку, встановлена для  таких доходів на момент їх нарахування. Оскільки ставка ПДФО, яка застосовується до доходів у вигляді орендної плати – 18 відс., коефіцієнт становить – 1,21951.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області  звертає увагу , що Законом України від 10.07.2018  №2497 –VIII «Про внесення  змін до ПКУ  та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності  сімейних фермерських  господарств», який набрав чинності  з  15.08.2018, були внесені  зміни до   ПКУ, зокрема в частині перерахування  податку на доходи з фізичних осіб.  Починаючи  з 15.08.2018, податковий агент, який нараховує (виплачує) доходи у вигляді орендної  плати , сплачує податок на доходи фізичних осіб  до бюджету  за місцем знаходження  земельних ділянок, земельних часток (паїв).

Ця норма не  застосовується до військового  збору, який  перераховується до відповідного бюджету  за місцезнаходженням (місцем реєстрації) податкового агента (юридичної особи, підприємця).

Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло 134,7 тис. гривень

12.11.2018

У січні-жовтні 2018 року за протоколами про порушення митних правил вилучено майна на 4,1 млн гривень. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 122,4 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано 134,7 тис. гривень.

У січні-жовтні цього року до органів Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 43,1 тис. гривень.

У поточному році Відділом примусового виконання рішень   УДВС ГТУЮ в Кіровоградській області знищено 886 пачок цигарок на суму 10,6 тис.грн, вилучених Кіровоградською митницею ДФС та конфіскованих за рішенням суду.

З початку 2018 року порушники митних правил збагатили бюджет на понад 1,3 млн гривень

12.11.2018

За січень-жовтень цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 292 справи про порушення митних правил на суму 13,8 млн гривень. Крім того, виявлено та направлено 2 повідомлення про ознаки, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення за статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 191 справу про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 1,9 млн гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути 1 млн 309,8 тис. грн штрафів.

У той же час до суду направлено 21 справу про порушення митних правил на суму понад 7 млн гривень. За результатами розгляду судом 5 справ про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 120,2 тис. гривень

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні-жовтні поточного року митницею підготовлено 26 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 36 справ про порушення митних правил на загальну суму 6,4 млн гривень.

Економічний ефект від проведення операції «Рубіж-2018» на Кіровоградщині склав 2,7 млн гривень

12.11.2018

Протягом січня-жовтня 2018 року Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 42 справи про порушення митних правил на суму 4,2 млн грн, а також      робочою групою ініційовано проведення 30 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 2,7 млн гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.

У жовтні цього року за рахунок митних платежів до бюджету надійшло 88,4 млн гривень

12.11.2018

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у жовтні 2018 року до державного бюджету надійшло 88 млн 430,8 тис. грн митних платежів, у тому числі, до загального фонду – 87,3 млн грн та до спеціального фонду –  трохи більше 1 млн гривень.

Найбільші суми надійшли за рахунок податку на додану вартість, який становить 92 відсотки у загальній структурі надходжень. Друге місце займає ввізне мито, проте зі значно скромнішими сумами надходжень, які у загальних становлять лише близько 6 відсотків.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення вугілля, оливи (група 27), сільгосптехніка, авто (група 87) та обладнання (група 84). Доля бюджетоформуючих товарів в загальній сумі платежів становить 80,8 відсотка.


Кіровоградська митниця менше судиться з бізнесменами та громадянами

12.11.2018

За січень-жовтень 2018 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 7 позовних заяв.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2017 року до митниці пред’явлено 8 позовних заяв.

У відомстві позитивну динаміку щодо оскарження дій Кіровоградської митниці ДФС пов’язують із постійним проведенням роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарської діяльності та громадян, налагодженням взаємодії з бізнесом, з  метою досудового врегулювання спірних питань.

Увага! З 11 вересня 2018 року діють, виключно, нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів

12.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що граничний термін перехідного періоду функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджету закінчився 11.09.2018 , отже з 11.09.2018 кошти, які сплачуватимуться платниками на рахунки зі старими реквізитами не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Нагадуємо, що з 02.07.2018  змінились реквізити бюджетних рахунків для сплати податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщено на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки», за посиланням: http://kr.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki//.


Затверджено порядок надання довідки про відсутність заборгованості

12.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Міністерство Фінансів України наказом від 03 вересня 2018 року № 733 (далі – Наказ № 733) затвердило Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України  27 вересня 2018 року за № 1102/32554).

Порядок розроблено з метою поліпшення обслуговування платників при наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка).

Зокрема, для отримання Довідки платник подає відповідну заяву за вибором:

► у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);

► в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Довідка або відмову у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Надається Довідка безоплатно за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

Наказом № 733 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374.

Наказ № 733 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 19.10.2018 № 80.

Наказ № 733 набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги», але не раніше дня його офіційного опублікування, тобто 07.11.2018.

Про затвердження нових форм документів

12.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі АЦСК ІДД ДФС) повідомив наступне.

У зв’язку з набранням 07.11.2018 чинності Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та з метою забезпечення стабільної роботи АЦСК ІДД ДФС наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 05 листопада 2018 року № 121 «Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг» затверджено нові форми реєстраційних документів, а саме:

► Договір про надання електронних довірчих послуг;

► Реєстраційна картка для фізичної особи;

► Реєстраційна картка для юридичної особи;

► Додаток до Реєстраційної картки;

► Заява про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа;

► Додаток до заяви про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа.

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису необхідно використовувати з 07 листопада 2018 року.

Форми реєстраційних документів попереднього зразка приймалися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 06 листопада 2018 року включно.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів можна у розділі «Отримання послуг електронного цифрового підпису».

Додатково повідомляємо, що починаючи 07.11.2018 фізичні особи та суб’єкти господарювання приватного права можуть отримати електронні довірчі послуги від АЦСК ІДД ДФС виключно за їх особистої присутності.

Інформацію розміщено на сторінці АЦСК ІДД ДФС офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням:  https://acskidd.gov.ua/news.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

До уваги платників рентної плати!

05.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Міністерством фінансів України наказом від 21 cерпня 2018 року № 707, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 вересня 2018 року за       № 1057/32509 (далі – наказ № 707) затверджено Зміни до форми Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496 із змінами.

Наказом № 707 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 17 вересня 2012 року № 1001 «Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 жовтня 2012 року за № 1733/22045.

Наказ № 707 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.10.2018 № 78 і набирає чинності з 12 лютого 2019 року.

Подання звітності в електронному вигляді після закінчення робочого дня, або у вихідні, чи святкові дні

05.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками згідно з  Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», Податковим кодексом України, Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 на підставі Договору про визнання електронних документів, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Відповідно до п.3 розд. ІІ Порядку, платник створює електронні документи у строки і відповідно до порядку, визначених законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням ЕЦП, керуючись Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).

Після накладання ЕЦП платник здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку до адресата протягом операційного дня.  Операційний день –  це частина дня, протягом якої за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг, так визначає п.2 розд. І Порядку.

Електронний документообіг – сукупність процесів створення, подання, приймання, ідентифікації, оброблення, зберігання, використання електронних документів, які виконуються із застосуванням перевірки цілісності та (у разі необхідності) з підтвердженням факту одержання таких документів - п. 2 розд. І Порядку. ДФС забезпечує приймання електронних документів, створених у затвердженому форматі та підписаних за допомогою надійних засобів електронного цифрового підпису, без огляду на те, за допомогою якого саме програмного продукту було створено такий звіт.

Пунктом 42 прим.1.6 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України передбачено, що електронний кабінет працює постійно, 24 години на дату кожного календарного дня, крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету.

Зміни до порядку реєстрації та застосування РРО і КОРО

05.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом вiд 20.09.2018 року №773 затвердило зміни до «Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій».

Наказ № 773 набув чинностi з 01.10.2018 року, але частково.

Найважливішими новаціями є:

- реєстрація, перереєстрація РРО на підставі однієї заяви;

-  запровадження механізму обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО між ДФС та ЦСО;

-  застосування КОРО тільки у разі виходу з ладу РРО та можливість їх незастосування у разі використання резервного РРО або не проведення розрахунків у таких випадках.

Так, з 01.10.2018 суб'єкти господарювання можуть вiдмовитися від використання книги облiку розрахункових операцiй (КОРО) на РРО у разi виходу з ладу РРО або вiдключення електроенергії, за умови не проведення розрахункових операцiй до моменту пiдключення резервного РРО або включення електроенерії.

Рiшення про це затверджуєтъся власними розпорядчими документами. У такому випадку суб'єкт господарювання має право не реєструвати i не зберiгати КОРО та розрахунковi книжки, а тi, хто вже зареєстрував - скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.

Змiнами виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованого на РРО:

- пiдклеювання фiскальних звiтних чекiв до вiдповiдних сторiнок КОРО;

- щоденне виконання записiв (у разi здiйснення розрахункових операцiй) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупцiв, та данi за сумами, виданими покупцям, записуються окремо;

- ведения облiку ремонтiв, робiт з технiчного обслуговування, а також перевiрок конструкцій та програмного забезпечення РРО у вiдповiдному роздiлi КОРО.

Водночас, порядок використання КОРО, зареєстрованого на РРО, доповнено вимогою щодо забезпечення збереження щоденних фiскальних звiтних чекiв (щоденних Z-звiтiв) в електроннiй формi.

При цьому, змiни щодо запровадження електронного документообiгу мiж суб'єктами господарювання, центрами сервiсного обслуговування та органами ДФС, спрощення реєстрації/перереєстрації РРО (на пiдставi заяви в електронному виглядi) застосовуються після набрання чинності наказами МФУ щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО.

До набрання чинності новими формами заяв у разі прийняття рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або увімкнення електроенергії, такий суб'єкт господарювання має додати до заяви про реєстрацію РРО копію відповідного рішення, про що зазначити в пункті 9 такої заяви.

Зареєстровані журнали використання РРО, КОРО та РК за "старою формою" можуть використовуватися до скасування їх реєстрації або закінчення.

На Кіровоградщині працівниками податкової міліції ГУ ДФС в області вилучено з обігу підроблене автомобільне пальне

05.11.2018

На виконання постанови міжвідомчої наради керівників правоохоронних органів та органів державного нагляду Кіровоградської області від 23.10.2018, в рамках операції «Акциз-2018» працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області проводиться комплекс заходів по боротьбі з незаконним виготовленням, транспортуванням та реалізацією незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів.

Так, по одному з кримінальних проваджень, яке розслідують слідчі слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області, встановлено факти зберігання та реалізації на території області, з використанням мережі  автозаправних комплексів, незаконно виготовлених бензинів автомобільних та дизельного пального.

31 жовтня 2018 року, з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення, працівниками податкової міліції, на підставі ухвал слідчого судді, під процесуальним керівництвом прокуратури Кіровоградської області, проведено 2 обшуки, за результатами яких з незаконного обігу вилучено паливно-мастильних матеріалів, загальною кількістю близько 33500 л, орієнтовною вартістю 1,1 млн гривень.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Проводяться огляди вилученого, вирішуються питання накладення арештів на майно, вирішується питання щодо проведення експертних досліджень вилучених ПММ та інші слідчі заходи.

Про антикорупційне законодавство говорили під час робочої зустрічі в Головному управлінні ДФС в області

05.11.2018

01 листопада 2018 року в рамках взаємодії між Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області та Кіровоградською митницею ДФС, проведена робоча зустріч з актуальних та проблемних питань, які виникають під час реалізації антикорупційного законодавства.

В заході прийняли участь в.о. завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко, завідувач сектору по роботі з персоналом Кіровоградської митниці ДФС Ірина Криленко та головний державний інспектор сектору з питань запобігання та виявлення корупції Кіровоградської митниці ДФС Олег Даниленко.

Відкриваючи захід Ангеліна Мусієнко зазначила, що сьогоднішня зустріч – це ще один крок уперед у протидії корупції в органах ДФС у Кіровоградській області.

Учасники робочої зустрічі обговорили коло актуальних та проблемних питань, які виникають під час реалізації антикорупційного законодавства, поділилися досвідом запобігання корупції, виконання завдань віднесених до їх компетенції, зокрема щодо виявлення та своєчасного врегулювання конфлікту інтересів в діяльності державних службовців, дотримання вимог фінансового контролю. Значна увага приділена проблемним питанням, пов’язаними з деякими складнощами та неузгодженістю, які виникають під час подання е-декларацій.

Крім того, особливу увагу звернуто на своєчасність та правильність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Розглянуто випадки порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», які зафіксовано правоохоронними органами, з метою їх недопущення в подальшій роботі.

За результатами проведеної зустрічі її учасники зазначили про необхідність продовження взаємодії між Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області та Кіровоградською митницею ДФС та продовження роботи у сфері забезпечення реалізації антикорупційної реформи в Україні.

За інформацією підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Кіровоградській області за травень-жовтень 2018 року проведено 45 навчань щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності, як з керівниками та фахівцями структурних підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області, так і в його територіальних підрозділах.

Надано 168 індивідуальних роз’яснень стосовно антикорупційного законодавства (подання е-декларацій кандидатами на заміщення вакантних посад, подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, конфлікт інтересів, обмежень та заборон в частині отримання неправомірної вигоди тощо).

Від платників податків Кіровоградщини до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 7 млрд гривень податків та зборів

05.11.2018

Протягом січня - жовтня поточного року від платників податків Кіровоградської області надійшло до бюджетів усіх рівнів 7 млрд 34 млн гривень. Це на 1 млрд 170,4 млн грн перевищує результат відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 103,3 відсотка. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Так, до загального фонду державного бюджету протягом десяти місяців 2018 року мобілізовано 2 млрд. 985,9 млн грн, що на 492,2 млн грн, або на 19,7% більше, ніж за відповідний період минулого року.

У жовтні цього року до загального фонду держбюджету надійшло 343,1 млн гривень. Це на 37,9%, або на 94,3 млн грн перевищує надходження жовтня минулого року. Індикативний показник виконано на 107,9 відсотків.

До місцевих бюджетів надійшло 4 млрд 42,8 млн гривень. Це на 673,1 млн грн, або на 20% більше фактичних надходжень січня-жовтня 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 3 млрд 32,8 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 638,1 млн грн, індикативний показник виконано на 102,6 відсотків.

Як зазначив очільник обласного фіскального відомства Сергій Тертичний, своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина.

Майже 600 мільйонів гривень поповнили місцевий бюджет

платники земельного податку Кіровоградщини

05.11.2018

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області проінформували, що протягом  10 місяців 2018 року надійшло 599 млн грн земельного податку. При цьому очікуваний показник виконано на 110,3 %. Досягнуто ріст надходжень податку у порівнянні з відповідним періодом минулого року  на 64,3 млн грн  або на  12 відсотків.

За жовтень поточного року надійшло 58,6 млн грн. податку.

Водночас у відомстві нагадали, що відповідно до п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування  .

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.


До уваги суб’єктів електронного декларування!

05.11.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що з 01 січня 2019 року розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні (е-декларування).

Слід зауважити, що 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), а Закон України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» із змінами втрачає чинність. Це потрібно врахувати при отриманні послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) .

Так, п. 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Отже, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.

Разом з тим п. 5 розділу VII Закону № 2155 визначено, що електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності цим Законом, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Звертаємо увагу, що з метою завчасної підготовки до чергового етапу е-декларування в Україні потрібно перевірити:

- адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Реєстр);

- термін дії та працездатність вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.

Виконавши запропоновані дії, це дозволить суб’єктам електронного декларування завчасно підготуватись до чергового етапу е-декларування в Україні, чим полегшить роботу з Реєстром.

Мешканці Кіровоградщини спрямували до держбюджету

понад 250 млн грн військового збору

05.11.2018

За десять місяців поточного року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 250,5 млн грн, що на 40,4 млн. грн., або на 19,2% більше надходжень січня – жовтня 2017 року.

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків; податкові агенти (для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні).

Відтак, відповідно до норм Податкового кодексу України оподатковується заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Військовий збір також стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню підлягають теж доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету майже 31 млн гривень

29.10.2018

Протягом січня-вересня 2018 року органами ДФС області проведено 310 перевірок, що на 142 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 196 – планові та позапланові документальні перевірки і 114 – фактичні. Результати 267 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 166,5 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 134,2 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 32,3 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за дев’ять місяців 2018 року становить 30,9 млн гривень. Це на 4,3 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад 995 мільйонів гривень ПДВ

29.10.2018

Протягом січня-вересня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 995,4 млн грн ПДВ, що на 206,9 млн грн або 21 відсоток більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 788,5 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 1,1 млрд гривень. Це на 420,4 млн грн або 38 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язують із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.

Увага! Режим роботи ЦОП змінено

29.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області доводить до відома платників про встановлення нового режиму роботи центрів обслуговування платників.

З метою удосконалення роботи центрів обслуговування платників встановлено режим роботи ЦОП органів ДФС: з  понеділка по четвер ЦОП працюють з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у п’ятницю з 09 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Також нагадуємо, що громадяни та бізнес також можуть скористатися зручними електронними сервісами, запровадженими ДФС України.

ІТС «Електронний кабінет» у режимі 24/7 забезпечує цілий спектр безкоштовних послуг, частина з яких надається без електронної ідентифікації користувача, без відвідування центрів обслуговування платників та забезпечує можливість отримувати у режимі реального часу доступ до інформації з реєстрів та електронних систем ДФС.

Крім того, в останній день граничного строку подання звітності, визначеного пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (з урахуванням вимог пункту 49.20 статті 49 Податкового кодексу України), час роботи центрів обслуговування платників подовжується до 20 год. 00 хвилин.

Інформацію розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/353675.html

Фізичні особи можуть сплачувати податки та збори через Електронний кабінет за допомогою платіжної карти

29.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що пунктом 42 прим. 1. 2 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України передбачена можливість реалізації  через Електронний кабінет платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом  перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, здійсненням податкового контролю. Наприклад, інформацією щодо оперативного обліку податків та зборів (у тому числі дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування податку на додану вартість, дані системи електронного адміністрування реалізації пального, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.

У меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник податків має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.

Звертаємо увагу, що робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, отриманого у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.


Щодо механізму "єдиного вікна" на митниці та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів

через митний кордон України

29.10.2018

04 жовтня 2018 року набрав чинності Закон № 2530 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України», (далі – Закон № 2530), яким  внесено зміни до Митного кодексу України (далі – МКУ) та низки законів у частині спрощення нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, що суттєво вплине на роботу державних органів на кордоні.

Закон № 2530 забезпечує взаємодію між декларантом  і митницею  та іншими суміжними контролюючими органами виключно в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Дія цього Закону насамперед спрямована на скорочення кількості контролюючих органів за рахунок:

- покладення на посадових осіб митниць обов’язків щодо перевірки дозвільних документів, які на сьогодні перевіряються посадовими особами Державної екологічної інспекції;

- покладення на посадових осіб Державної прикордонної служби обов’язків щодо перевірки рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів, що ввозяться на митну територію України, які на сьогодні здійснюються посадовими особами Державної екологічної інспекції;

- скасування санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон, який на сьогодні фактично зведений до отримання висновку — дозвільного документа, що видається на підставі заяви з доданими документами. Більше того, такий висновок має строк дії до п’яти років.

Крім того, варто зазначити і про зміни до МКУ, що  передбачають:

1) застосування органами доходів і зборів під час здійснення митних процедур інформації із державних реєстрів про товари, які контролюються, зокрема із:

- Державного реєстру технічних засобів застосування пестицидів і агрохімікатів;

- Державного реєстру технічних засобів застосування пестицидів і агрохімікатів зарубіжного виробництва, на які видані дозволи на ввезення;

- Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України;

- Реєстру ГМО;

2) віднесення до обов’язків ДФС визначати коди УКТ ЗЕД товарів, щодо переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони або обмеження, та вести й оприлюднювати на своєму сайті переліки таких заборон або обмежень.

Зміни, внесені до інших законів України, регламентують:

- отримання митницями в електронній формі дозвільних документів від уповноважених державних органів, що видають такі документи, з використанням механізму «єдиного вікна» (на сьогодні існує 31 дозвільний документ);

- здійснення митницями відповідних митних формальностей на підставі такої інформації.

Головним досягненням у напрямі спрощення зовнішньоекономічних операцій буде можливість не лише фіксувати в «єдиному вікні» результати проведення державного контролю товарів, але й передавати через систему «єдиного вікна» в електронному ­вигляді усі дозвільні документи, видані державними органами. Не буде потреби у поданні підприємством для митного оформлення паперових примірників таких документів.

Зазначені нововведення Закону № 2530 мають бути запроваджені протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.


ГУ ДФС у Кіровоградській області: з початку жовтня цього року роботодавці прийняли на роботу понад 8,5 тис. найманих працівників

29.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу роботодавців на правові наслідки порушення законодавства з оплати праці.

В ході виконання розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р  Головним управлінням ДФС в області проводиться роз’яснювальна кампанія щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин, правових наслідків за порушення законодавства про працю та спільно з Управлінням Держпраці та Нацполіцією здійснює контрольно – перевірочні заходи по встановленню фактів використання неоформлених найманих працівників.

За три тижні жовтня згідно поданих роботодавцями Повідомлень уже прийнято на роботу 8502 найманих особи. Це становить 86 відсотків від кількості всіх працевлаштованих у вересні цього року.

Підприємства будівельної галузі повідомили про прийняття 314 осіб (проти 158 за вересень). Подібна тенденція до легалізації праці найманих працівників спостерігається і в інших галузях економіки. Так, підприємствами, які займаються роздрібною  торгівлею за три тижня жовтня  було подано повідомлення про 1408 найманих осіб (проти 833 у вересні). А підприємства транспорту за цей період повідомили про 425 нових працівників (проти 189 у вересні).

Але, в ході проведення контрольно – перевірочних заходів встановлено непоодинокі випадки використання праці найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин та виявлено нову шахрайську схему ухилення від сплати податків без оформлення трудових відносин з найманими працівниками  із застосуванням споживчих кооперативів.

Окремі фізичні особи – підприємці замість того, щоб оформити найманих працівників відповідно до чинного законодавства, вступають в споживчі кооперативи та використовують членів кооперативу, як найманих працівників. При цьому, податки з заробітної плати не сплачуються ні фізичними особами – підприємцями, ні споживчими кооперативами.

Застерігаємо роботодавців, що користуються послугами таких споживчих кооперативів. Відповідно до ст.24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу. За використання нелегальної найманої праці роботодавець несе фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Про етику поведінки державних службовців говорили під час чергового економічного навчання у Головному управлінні ДФС в області

29.10.2018

В Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області продовжено практику проведення тематичних економічних навчань з керівниками структурних підрозділів за участю керівництва обласного відомства.

Цього разу на економічному навчанні говорили про етику поведінки державних службовців.

Зокрема, фахівців відомства ознайомили з основними принципами державної служби, правилами етичної поведінки, загальними вимогами до поведінки осіб, якими вони зобов’язані керуватися під час виконання своїх службових чи представницьких повноважень, правами та обов”язками державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, принципами ділового етикету.

Особливу увагу присутніх звернули на таке важливе питання як взаємодія керівників з підлеглими, взаємовідносини підлеглих з їх керівниками та основні етичні правила взаємодії між колегами.

На запитання, які цікавили присутніх відповідала в.о. завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко.

З працівниками обласного відомства постійно проводиться індивідуальна (усно чи/або в телефонному режимі) консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми звернень стосувались фінансового контролю, сумісництва, конфлікту інтересів, роботи близьких осіб.


Операція „Рубіж-2018” триває

29.10.2018

З метою попередження, виявлення та припинення порушень законодавства у митній та податковій сферах, у тому числі кримінального характеру, органами ДФС проводиться операція „Рубіж-2018”.

З початку року, станом на 22 жовтня 2018 року, співробітниками податкової міліції  оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області направлено 29 листів – орієнтувань до митниць ДФС щодо можливих порушень митного та податкового законодавства. За результатами відпрацювання орієнтувань складено 34 протоколи на суму більше 4 млн гривень. Винесено 26 постанов про накладення адміністративних стягнень. Так, накладено та стягнуто штрафів на суму більш, як 200 тис. гривень. Застосовано конфіскацію та  вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму близько 100 тис. гривень.

Ініційовано 116 запитів щодо перевірки правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів, в результаті чого прийнято 116 рішень про визначення митної вартості товару (коду товару згідно з УКТ ЗЕД). Сума додаткових митних платежів, яка надійшла до бюджету, склала 2,6 млн гривень.

За результатами перевірок, ініційованих співробітниками податкової міліції, донараховано 2,8 млн грн, стягнуто 0,5 млн гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління внесено до ЄРДР кримінальне провадження, в рамках якого накладено арешт на майно на суму 6,9 млн. гривень. Припинено діяльність центру мінімізації митних платежів.

Податківці Кіровоградської області прийняли участь у семінарі для бухгалтерів комерційних та аграрних підприємств

29.10.2018

Про зміни до форм звітності з ЄСВ, Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, а також актуальні питання щодо податку на додану вартість йшлося під час семінару  для платників податків 25 жовтня 2018 року.

Організатором семінару виступив Кіровоградський осередок ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб”.

До участі у проведенні семінару, крім фахівців фіскального відомства області, були запрошені представники головного управління Держпраці у Кіровоградській області та Головного управління  Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

У ході семінару податківці ознайомили присутніх з новаціями  законодавства: зокрема, зі змінами форми звітності з ЄСВ.

Окрему увагу приділили помилкам, які часто допускаються платниками при складанні звітності та надали практичні поради стосовно заповнення документів, користування Електронним кабінетом та подання звітності в електронному вигляді.

Наприкінці семінару присутні мали можливість задати питання фахівцям фіскальної служби та отримати відповіді.

Подібні зустрічі є надзвичайно важливими, адже дають змогу вирішити нагальні питання шляхом конструктивного діалогу та підвищити рівень податкової обізнаності населення.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З початку 2018 року порушники митних правил збагатили бюджет на понад 1 млн гривень

16.10.2018

За січень-вересень цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 260 справ про порушення митних правил на суму 12,2 млн гривень. Крім того, виявлено та направлено 2 повідомлення про ознаки, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення за статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 161 справу про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 1,6 млн гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути 1,1 млн грн штрафів.

У той же час до суду направлено 21 справу про порушення митних правил на суму понад 7 млн гривень. За результатами розгляду судом 5 справ про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 120,2 тис. гривень

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні-вересні поточного року митницею підготовлено 23 запити до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 36 справ про порушення митних правил на загальну суму 6,4 млн гривень.


Кіровоградська митниця менше судиться з бізнесменами та громадянами

16.10.2018

За січень-вересень 2018 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 6 позовних заяв.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2017 року до митниці пред’явлено 7 позовних заяв.

У відомстві позитивну динаміку щодо оскарження дій Кіровоградської митниці ДФС пов’язують із постійним проведенням роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарської діяльності та громадян, налагодженням взаємодії з бізнесом, з  метою досудового врегулювання спірних питань.


Дмитро Афонін: завдяки заходам, вжитим податковою міліцією Кіровоградщини, до бюджету надійшло понад 6 млн гривень

16.10.2018

Протягом січня-вересня 2018 року у результаті роботи, проведеної фахівцями підрозділів податкової міліції Кіровогрдщини, забезпечено надходження до бюджету живими коштами понад 6,2 млн гривень за рахунок відшкодування завданих державі збитків по кримінальних справах. Про це під час прес-конференції для представників регіональних ЗМІ зазначив перший заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Дмитро Афонін. Загалом на заході йшлося про підсумки роботи податкової міліції за 9 місяців поточного року.

Крім іншого, посадовець зазначив, що з початку цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції внесено 45 кримінальних проваджень, з яких 30 відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких, у тому числі 13 - за фактами ухилення від сплати податків. Як результат, в рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно на загальну суму 33,5 млн.гривень, 26 особам оголошено підозри про скоєння злочинів, а до суду направлено 16 кримінальних проваджень, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп.

Продовжуючи  роботу за даним напрямком, протягом січня-вересня поточного року співробітниками податкової міліції Кіровоградської області виявлено та припинено діяльність трьох «конвертаційних центрів». За результатами документальних перевірок СГД-вигодонабувачів, які скористалися послугами «конвертаційних центрів» та фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності додатково донараховано 19,8 млн грн податків, з яких  10,3 млн грн вже стягнуто.

У ході проведення заходів, спрямованих на  запобігання вчиненню та виявленню злочинів у сфері державних закупівель, протидії незаконному розподілу, розкраданню та нецільовому використанню бюджетних коштів підрозділами податкової міліції Кіровоградської області у поточному році перевірено 24 факти отримання бюджетних коштів. За результатами документальних перевірок, ініційованих співробітниками податкової міліції відносно суб’єктів господарювання - учасників державних закупівель, донараховано 4,9 млн грн, з яких 4,3 млн грн вже сплачено до бюджету.

У рамках прес-конференції, Дмитро Афонін нагадав, що податківцями  Кіровоградщини на постійній основі  здійснюється несення служби  в зоні проведення операції об’єднаних сил у складі зведеного підрозділу податкової міліції ДФС України на контрольних пунктах в’їзду-виїзду на території  Донецької та Луганської областей. Основним завданням таких підрозділів є  упередження незаконного переміщення товарів через «умовний» кордон на сході країни.

З початку проведення операції 18 співробітників податкової міліції Головного управління ДФС у Кіровоградській області несли службу в складі зведеного підрозділу податкової міліції ДФС України. Четверо з них за результатами несення служби відзначені відзнакою Президента.

«Наприкінці жовтня 2018 року відбудеться чергова ротація, і звісно ж, податківці Кіровоградщини не залишаться осторонь», - наголосив посадовець.

Наприкінці заходу зав’язалася жвава дискусія, у ході якої Дмитро Афонін відповів на всі запитання журналістів, а насамкінець подякував присутнім та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло понад 122 тис. гривень

16.10.2018

У січні-вересні 2018 року за протоколами про порушення митних правил вилучено майна на 1,4 млн гривень. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 25 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано 122 тис. гривень.

У січні-вересні цього року до органів Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 43,1 тис. гривень.

У вересні поточного року Відділом примусового виконання рішень   УДВС ГТУЮ в Кіровоградській області знищено 886 пачок цигарок на суму 10,6 тис.грн, вилучених Кіровоградською митницею ДФС та конфіскованих за рішенням суду.


Кіровоградська митниця ДФС: за принципом «єдиного вікна» оформлено понад 76 відсотків митних декларацій

16.10.2018

За період з 01 лютого по 01 жовтня 2018 року у зоні діяльності Кіровоградської митниці ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 76,3% митних декларацій, зокрема у розрізі митних режимів:

- Експорт – 83,3%;

- Імпорт – 66,6%.

У паперовому вигляді державні види контролю пройдено у 22,1% випадків митних оформлень. Як правило, це стосується митного оформлення транспортних засобів громадян (громадяни подають до митного оформлення митні декларації у паперовому вигляді), а також ввезення товарів у міжнародних експрес-відправленнях.

Окремо слід зазначити, що менше 1,6% митних декларацій оформлено як за принципом «єдиного вікна», так і у паперовому вигляді.


У вересні цього року за рахунок митних платежів до бюджету            надійшло майже 119 млн гривень

16.10.2018

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у вересні 2018 року до державного бюджету надійшло 118,8 млн грн митних платежів, у тому числі, до загального фонду – 118,3 млн грн та до спеціального фонду –  0,5 млн гривень. При цьому вдалося забезпечити на 13 млн грн (або 12,3%) більше надходжень, ніж у серпні цього року та на 11 млн грн (або 10,2%) більше, ніж у вересні поточного.

Найбільші суми надійшли за рахунок податку на додану вартість, який становить 92 відсотки у загальній структурі надходжень. Друге місце займає ввізне мито, проте зі значно скромнішими сумами надходжень, які у загальних становлять лише близько 6 відсотків.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення обладнання (група 84) та комплектуючі й інше обладнання (група 85). Доля бюджетоформуючих товарів в загальній сумі платежів становить 80,6 відсотка.


Податківці Кіровоградщини опрацювали 52 запита на публічну інформацію

16.10.2018

Протягом січня-вересня 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 52 запити на отримання публічної інформації. З них 35 запитів було отримано від фізичних осіб, 11 – від юридичних, 3 – від об’єднань громадян без статусу юридичної особи, 2 – від представників засобів масової інформації та 1 - від органів виконавчої влади як до розпорядника інформації.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», з них 37 задоволено, по 12 відмовлено та 3 надіслано належним розпорядникам інформації.

Запитувачі зверталися за інформацією щодо надання рахунків для сплати податків, заборгованостей, сплати земельного податку, проведення перевірок та діяльності фіскальних органів і суб’єктів господарської діяльності.


З кіровоградськими фіскалами проведено 42 профілактичні заходи щодо недопущення корупційних дій

16.10.2018

Протягом травня-вересня 2018 року головним державним інспектором з питань запобігання та виявлення корупції проведено 42 навчання щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності, як з керівниками та фахівцями структурних підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області, так і в Олександрійській ОДПІ, Кропивницькій ОДПІ, Новоукраїнській ОДПІ.

Профілактична робота з питань запобігання, виявлення та способів врегулювання конфлікту інтересів є одним з пріоритетних напрямків роботи ГУ ДФС в області. Так, протягом травня – вересня цього року від працівників ДФС у Кіровоградській області надійшло 3 повідомлення про наявність потенційного конфлікту інтересів, проте керівництвом вчасно вжито заходи щодо його врегулювання.

Так, з працівниками обласного відомства постійно проводиться індивідуальна (усно чи/або в телефонному режимі) консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми звернень стосувались фінансового контролю, сумісництва, конфлікту інтересів, роботи близьких осіб. Крім того, за вказаний період проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з 90 новопризначеними працівниками.

У вересні 2018 року зі співробітниками податкової міліції проведено тематичне навчання на антикорупційну тематику, за результатами якого відбулося тестування.

Особам, які припиняють виконання функцій держави надавалась практична допомога в заповненні е-декларацій.


Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 46 млн гривень

Протягом січня-вересня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 46,1 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 37,7 млн грн та до місцевих бюджетів –                                 8,4 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 вжовтня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 233,1 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 176,6 млн грн або 14,3 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 14,7 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 384,5 тис. гривень.

Крім того, протягом 9 місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 20,6 млн гривень. Загалом же станом на 1 жовтня 2018 року борг з ЄСВ склав 119,4 млн гривень.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Укладення трудового договору з найманим працівником необхідно і для ФОП – платника єдиного податку

08.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП) трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Отже, фізичній особі – підприємцю (далі – ФОП) для прийняття працівника на роботу необхідно заключити трудовий договір з таким працівником відповідно до норм КЗпП.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ФОП – платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При цьому, облік найманих працівників ФОП повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.


Податківцями Кіровогращини виявлено факт незаконного зберігання спирту у кількості понад 7,5 тонн

08.10.2018


За результатами проведених співробітниками податкової міліції  ГУ ДФС у Кіровоградській області заходів, які були направлені на протидію незаконному виробництву та  обігу підакцизних товарів в одному з дачно-садових кооперативів м. Кропивницький виявлено та задокументовано факт незаконного зберігання алкогольних напоїв (спирту).

В ході проведення огляду господарського приміщення виявлено та вилучено 10 пластикових бочок об’ємом 250 літрів та понад тисяча пластикових ємностей об’ємом 5 літрів заповнених спиртовмісною рідиною. Вилучені товарно-матеріальні цінності опечатано та  поміщено на складське зберігання до вирішення питання в межах чинного законодавства України.

Орієнтована варіть вилучених з незаконного обігу підакцизних  товарів складає близько 2,3 млн гривень.


З початку 2018 року платники Кіровоградщини отримали майже

123 тисячі адміністративних послуг

08.10.2018


Протягом січня-вересня поточного року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 289 тисяч 746 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 122 тисячі 808 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій та багато інших.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

Близько 62 тисяч платників податків перебувають на обліку в органах ДФС Кіровоградщини

08.10.2018

Як повідомила заступник начальника обласного управління фіскальної служби Тетяна Гавренкова, станом на 1 жовтня 2018 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 49 платників податків. Це на 1365 платників більше, ніж на цю ж дату 2017 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, понад 27,5 тисяч – юридичні особи та понад 34,5 тисячі – фізичні особи-підприємці.

Проти 1 жовтня минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1168, або на 4,2%, а кількість фізичних осіб-підприємців залишилася майже на тому ж рівні.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок жовтня поточного року обліковано 1 млн 25 тис. 517 фізичних осіб. При чому 20 тис. 710 фізичних осіб – громадян України та 755 іноземців були зареєстровані вже у поточному році. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2835 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 жовтня цього року у відповідному реєстрі перебуває понад 5 тисяч юридичних осіб та 463 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 453 суб’єкти господарювання.

У стані припинення перебуває 4169 юридичних особи та 20 тис. 252 фізичних осіб – підприємців.


У Головному управління ДФС у Кіровоградській області проведено «круглий стіл» з представниками суб’єктів господарювання - учасників будівельного ринку

08.10.2018

Днями, у рамках започаткованої Урядом інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення та недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, керівництвом Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено «круглий стіл» з представниками суб’єктів господарювання – учасників будівельного ринку.

У засіданні «круглого столу» також взяли участь заступник начальника Головного управління  Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Юрій Шарпінський та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Тетяна Пасічник.

Метою проведення «круглого столу» стало обговорення  із суб’єктами господарювання питань легалізації заробітної плати, виплати заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму та підвищення рівня оплати праці найманим працівникам.

Як зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, на даний час на особливому контролі Уряду країни знаходиться питання дотримання роботодавцями законодавства з оплати праці.     Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України з 5 жовтня органи фіскальної служби, Держпраці, Пенсійного фонду, Нацполіції та місцевого самоврядування розпочнуть комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Будівництво є однією з потужних галузей економіки України. Але, середня заробітна плата у цій галузі по Кіровоградській області складає  лише 4817 грн в той час, як по Україні - 7414 грн. Як ми бачимо, у нашому регіоні робітники, зайняті на будівництві, отримують досить низьку заробітну плату. Крім того, за даними розрахунку 1ДФ, 105 підприємств нараховують своїм працівникам заробітну плату менше мінімальної.

Ще одним порушенням, яке, на жаль, дуже поширене на сьогоднішній день є  використання робочої сили без оформлення трудового договору.

„Така ситуація призводить до негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників, які отримують заробітну плату в „конверті”. Вони виявляються повністю беззахисним перед роботодавцем та позбавляють себе багатьох соціальних гарантій”, - наголосив очільник обласного фіскального відомства.

На завершення «круглого столу» Сергій Тертичний подякував присутнім за плідну співпрацю, зазначив, що Головне управління ДФС у Кіровоградській області завжди відкрите для конструктивного діалогу з бізнесом та запропонував, у разі необхідності, надання професійної допомоги щодо роз’яснення та застосування норм податкового законодавства.


Протягом 2018 року мешканці  Кіровоградщини двічі зверталися на сервіс «Пульс» ДФС по митному напрямку

08.10.2018

Протягом 9 місяців 2018 року мешканці Кіровоградщини двічі зхверталися на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби «Пульс» по митному напрямку.

Громадяни скаржилися на безпідставне завищення митної вартості автомобіля, який був придбаний у Грузії та ввозився в Україну для вільного обігу та на невчасне оформлення митної декларації працівниками митного поста «Кіровоград-центральний».

За результатами розгляду скарг заявникам своєчасно надано вичерпну відповідь та роз’яснення згідно чинного законодавства. Копії відповідей надіслано контролюючому органу, відповідно до Порядку опрацювання інформації, яка надходить на антикорупційний сервіс «Пульс».

Кіровоградська митниця ДФС нагадує, що  «Пульс» - це пряма телефонна лінія (0800-501-007), яка спрямована на встановлення зворотнього зв”язку з платниками податків.


Про пункт пропуску

08.10.2018


У зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ від 26.09.2018 № 674-р «Про пункт пропуску через державний кордон на аеродромі «Старокостянтинів», та запобігання можливих затримок при здійсненні митного оформлення товарів, внесення до митної декларації відомостей про пункт пропуску через державний кордон на аеродромі «Старокостянтинів» Хмельницької митниці ДФС здійснювати за кодом «UA400050».

Економічний ефект від проведення операції «Рубіж-2018» на Кіровоградщині склав 2,4 млн гривень

08.10.2018

Протягом січня-вересня 2018 року Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 40 справ про порушення митних правил на суму 4,2 млн грн, а також         робочою групою ініційовано проведення 25 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає понад 2,4 млн гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.


Кіровоградщина: з початку 2018 року фіскали отримали майже шість сотень письмових звернень від громадян

08.10.2018

Протягом січня-вересня цього року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 587 письмових звернень від громадян, що на 239 звернень більше, ніж за відповідний період 2017 року. Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою, послугами уповноваженої особи або надсилають звернення через інші органи влади. За видом звернень - 580 заяв та 7 пропозицій.

Із загальної кількості, 567 звернень виконано в термін та                               20 - знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-вересня 2018 року звернувся 641 громадянин. Здебільшого їх цікавили питання фінансової та податкової політики, зокрема контрольно-перевірочної роботи, а також інформували про ухилення від сплати податків.

Також за вказаний період надійшло 11 колективних звернень від                         65 громадян, в яких порушувалися питання проведення перевірок та ухилення від сплати податків. Усі вони розглянуті та надано письмові відповіді.

За січень-вересень цього року здійснено 145 прийомів за зверненнями громадян, що на 106 прийомів менше, ніж за цей же період 2017 року. Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників, податкової звітності.Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Укладання фізичною особою договору про добровільну сплату єдиного внеску та подання звіту

02.10.2018

Відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, визначено частиною першою ст. 10 Закону № 2464.

Платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність та сплачувати єдиний внесок до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно  Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), фізичні особи, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, формують та подають самі за себе Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати (далі - Звіт) протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Звітним періодом є термін дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, – період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

Звіт подається за формою № Д6 згідно з додатком 6 до Порядку № 435.

У договорі про добровільну участь зазначаються, зокрема, права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору.

Чинним законодавством не передбачено відповідальності до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала (несвоєчасно подала, подала за невстановленою формою) Звіт.

При цьому слід врахувати, що фізична особа, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала Звіт, втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений в укладеному договорі.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.05).


Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ

02.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).

Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

· у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);

· у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

· у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

· у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

· у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

· у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

· у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Інструкція № 22), при заповненні реквізита «Отримувач»:

■ зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;

■ зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів;

■ під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Зазначений Інструкцією № 22 порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.

При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями для зарахування ЄСВ в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу ДФС.

Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код за ЄДРПОУ.

Платники мають право подати заперечення до акту перевірки

02.10.2018

Відповідно до пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ),  у  разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному п. 44.7 ст. 44 ПКУ, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному п. 44.7 ст. 44 ПКУ.

Щодо коригування мінімальних цін на алкогольні напої

02.10.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників, що Постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 748 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957» (далі – Постанова № 748) прийнято рішення здійснити коригування мінімальних цін на алкогольні напої.

Зокрема, розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін залежно від коду виробів підвищено:

► на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4 – 19,6 %;

► віскі, ром та джин на 12 %;

► коньяк (бренді) на 6,6 – 9,5 %;

► вина на 4,5 – 13,5 %.

Так, наприклад, мінімальну роздрібну ціну за пляшку горілки 0,5 літра вмістом спирту 40 % підвищено з 79,55 до 89,40 гривень, або на 12,4 %.

Крім того, Постановою № 748 визначено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв заокруглюються:

· у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;

· у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.

Постанова №478 опублікована 22.09.2018 в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» № 78 (6294) та набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто 02 жовтня 2018 року.

З початку року податковою міліцією  ГУ ДФС у Кіровоградській області припинено діяльність п’ятьох незаконних виробництв підакцизної продукції

02.10.2018


За результатами проведених співробітниками податкової міліції  ГУ ДФС у Кіровоградській області заходів, які були направлені на протидію незаконному виробництву та  обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, протягом січня-вересня поточного року припинено діяльність п’ятьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 17,6 млн. грн., у тому числі: 26 398 літрів спирту, 10537 літрів незаконно виготовлених горілчаних напоїв, понад 85 тис. пачок тютюнових виробів в асортименті без марок акцизного податку України та 162,1 тонни паливно-мастильних матеріалів.

За  виявленими фактами незаконного виробництва та обігу підакцизних товарів до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області протягом січня-вересня 2018 року внесено 8 кримінальних проваджень, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 204 КК України, у тому числі два за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян.

Протягом звітного періоду слідчими податкової міліції закінчено розслідування та направлено до суду два кримінальних провадження за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян, у тому числі одне відносно організованої злочинної групи осіб, які займалися незаконним виготовленням і збутом алкогольних напоїв та легалізували кошти, отримані від злочинної діяльності, у сумі понад 2 млн. гривень.

Недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками

02.10.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області  звертає увагу всіх роботодавців, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р, з 5 жовтня розпочнуться  комплексні заходи спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. В них задіяні: Державна фіскальна служба, Державна служба з питань праці, Пенсійний фонд, Національна поліція, органи місцевого самоврядування.

Найпоширенішою формою нелегальної зайнятості на сьогоднішній день є використання робочої сили без оформлення трудового договору між суб’єктом господарювання та найманим працівником.

Така ситуація призводить до негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки при отриманні зарплати «у конвертах» та неофіційному працевлаштуванні. Отримуючи «тіньову зарплату» працівник позбавляє себе багатьох соціальних гарантій - гарантованого розміру заробітної плати, права на оплачувану відпустку,  оплату лікарняного, допомогу по безробіттю, на пенсійні виплати в майбутньому.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте та відображайте у звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Нагадуємо, що в ДФС області працює телефонна лінія  з питань дотримання законодавства про працю. Інформацію про оплату праці «в конвертах», виплати заробітної плати  у розмірі, нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників Ви можете повідомити, зателефонувавши за номером – 36-69-99.

Від платників податків Кіровоградщини до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 6 млрд гривень

02.10.2018

Протягом січня - вересня поточного року від платників податків Кіровоградської області надійшло до бюджетів усіх рівнів 6 млрд 151,6 млн гривень. Це на 995,6 млн грн перевищує результат відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 103,2 відсотків. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Так, до загального фонду державного бюджету протягом дев’яти місяців 2018 року мобілізовано 2 млрд. 642,7 млн грн, що на 397,9 млн грн або 17,7 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У вересні цього року до загального фонду держбюджету надійшло         268,6 млн гривень. Це майже на 35 відс., або на 69,5 млн грн перевищує надходження вересня минулого року. Індикативний показник виконано на 101,1 відсотка.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 3 млрд 503,6 млн гривень. Це на 592,6 млн грн або на 20,4 відс. більше фактичних надходжень січня-вересня 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом поточного року зібрано 2 млрд 692,8 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 567,7 млн грн, індикативний показник виконано на 102,2 відсотків.

„Головним пріоритетом нашої діяльності залишається конструктивна співпраця з платниками податків і місцевою владою задля вчасного і повного наповнення бюджетів усіх рівнів”, - наголосив Сергій Тертичний.

Понад 3,5 мільярди гривень до місцевого бюджету сплатили на Кіровоградщині

02.10.2018

Забезпечення фіскальною службою стабільного та рівномірного наповнення  бюджетів місцевих громад є дуже важливою задачею. Так за дев’ять місяців 2018 року до місцевого бюджету надійшло 3503,6 млн грн., що на 20,4% або на 592,6 млн грн. більше минулорічного показника. При цьому очікуваний показник надходжень виконано на 105,2 %,  до бюджетів додатково надійшло 173,9млн гривень.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень-вересень 2018 року за рахунок цього податку бюджети місцевих громад поповнились на 2234,9 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року забезпечено приріст на 23,9 % або на 431,7млн гривень.

Крім того, з початку року до місцевого бюджету надійшло єдиного податку – 417,6 млн грн. та плати за землю – 540,4 млн грн. Надходження із зазначених податків також продемонстрували позитивну динаміку до минулорічних показників.


На зміцнення обороноздатності України з початку року перераховано майже 220 млн гривень

02.10.2018

За січень - вересень 2018 року від платників Кіровоградщини до бюджету надійшло 219,7 млн грн. військового збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження військового збору зросли на 35,5 млн грн. або на 19,3 відсотків.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об'єкту оподаткування. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1,6 мільйона гривень фінансових санкцій

24.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 670,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 127 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано 1,5 млн грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 600 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 391 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 153 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 136 тис. гривень.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 22 суб’єктів господарювання застосовано 299 тис. грн штрафів.

Про детінізацію ринку праці йшлося на спільній нараді в обласному фіскальному відомстві

24.09.2018

З метою виконання доручення Прем’єр-міністра України за результатами наради щодо щодо недопущення неоформлених трудових відносин, 18 вересня в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області проведено спільну нараду за участю керівників обласних структур: Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду, Головного управління Національної поліції та представника Департаменту Агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА.

Нарада в обласному відомстві проведена за участі в.о. начальника ГУ ДФС в області Сергія Тертичного, першого заступника начальника Дмитра Афоніна та заступника начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової.

На початку заходу керівники обласних структур проінформували присутніх про старт інформаційно – роз’яснювальної кампанії в області щодо недопущення неоформлених трудових відносин. Обговорили проблеми наповненості бюджету України, зазначивши, що реальним джерелом збільшення надходжень до бюджету є детінізація робочих місць та боротьба  із заробітною платою „в конвертах”.

Про надання правоохоронними органами правової допомоги та забезпечення публічного порядку у здійсненні органами ДФС і Держпраці повноважень говорив керівник Головного управління Національної поліції Кіровоградщини.

Про результати роботи щодо легалізації доходів населення за вісім місяців поточного року проінформувала присутніх заступник начальника ГУ ДФС в області Тетяна Гавренкова.

Зокрема зазначила, що протягом січня-серпня 2018 року органами ДФС області проведено індивідуальну роботу із керівниками 360 підприємств. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 313 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 1159,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 96,6 тис.грн. військового збору та 1416,9 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Проведено 12 фактичних  перевірок з питань дотримання роботодавцями законодавства щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Станом на 01.09.2018 року за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 256 офіційно не оформлених найманих працівників.

На засіданнях комісій при райдержадміністраціях та міськвиконкомах області протягом восьми місяців 2018 року з питання підвищення рівня виплати заробітної плати заслухано керівників 461 підприємства. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 354 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 11017,2 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 918 тис.грн. військового збору та 13465,5 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Підводячи підсумок наради очільник обласного фіскального відомства Сергій Тертичний, запропонував створити робочі групи з метою проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.


Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло майже 41 млн гривень

24.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 40,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 33,4 млн грн та до місцевих бюджетів – 7,4 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 вересня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 250,5 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 177,7 млн грн або 14,2 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 14,7 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 325,4 тис. гривень.

Крім того, протягом восьми місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 19,6 млн гривень. Загалом же станом на 1 вересня 2018 року борг з ЄСВ склав 64,8 млн гривень.


Cуб’єктам господарювання Кропивницького розповіли про інноваційні підходи у сфері РРО під час семінару

24.09.2018

Днями за ініціативою Кіровоградського осередку ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” за участі фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області для бухгалтерів і керівників комерційних та аграрних підприємств Кіровоградщини було проведено семінар.

Учасники зібрання отримали нагоду дізнатись серед іншого про перспективні новації законодавства у частині застосування РРО.

Під час семінару начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Кіровоградській області Наталія Набієва ознайомили суб’єктів господарювання  з ініціативами Кабінету Міністрів України щодо впровадження новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (системи e-Receipt (електронний чек)), що  дозволять спростити порядок реєстрації РРО та стимулюватимуть бізнес до використання сучасних ІТ-систем при здійсненні готівкових розрахунків.

За словами  представника обласного управління фіскальної служби, новітні моделі комплексу стануть альтернативою традиційним касовим апаратам. А саме впровадження інноваційної електронної системи дозволить створити умови для застосування платниками податків для реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів) та значно скоротити витрати на їх придбання та обслуговування.

Наприкінці семінару усі бажаючі отримали відповідь на поставлені питання та мали змогу отримати практичні поради щодо застосування РРО у господарській діяльності.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули 879 мільйонів гривень ПДВ

24.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 879,1 млн грн ПДВ, що на 223,1 млн грн або 25 відсотків більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 656 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 951,1 млн гривень. Це на 333,1 млн грн або 35 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язують із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.


Дохід від продажу нерухомості не оподатковується якщо право власності більше трьох років

24.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки , не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував  доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був  сплачений податок відповідно до р. IV Податкового кодексу України. (п.179.2 ст.179).


Електронний кабінет – послуги для платників в режимі он-лайн

24.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує про функціонування електронного сервісу ДФС – «Електронний кабінет». Зазначений сервіс  забезпечує он-лайн взаємодію платників податків  з фіскальними органами.

Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного  Інтернет – порталу для платників податків, робота в якому здійснюється в режимі реального часу та не вимагає використання додаткового програмного забезпечення.

Сервіс для платників включає дві функціональні частини:

- відкриту (загальнодоступну);

- приватну (особистий кабінет).

У відкритій частині платники можуть переглянути інформацію із загальнодоступних реєстрів, скористатися податковим календарем,  ознайомитись з бланками звітності, довідок, запитів і заяв, переглянути контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

Скористатись приватною частиною може лише сам платник податків за допомогою свого електронного цифрового підпису, яка відкриває для нього безліч можливостей, а саме:

- заповнити і подати звітність;

- сформувати податкову накладну/ розрахунок коригування і зареєструвати їх і ЄРПН;

- подати документи, у разі зупинення реєстрації податкових накладних;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- перевірити реєстри операцій і транзакцій у системі електронного адміністрування ПДВ і системі електронного адміністрування реалізації пального;

- переглянути відправлені і вхідні документи;

- подати запит або заяву до органу ДФС.

Зручність полягає в тому, що сервіс працює цілодобово, окрім часу, необхідного для технічного обслуговування. При цьому, технічні роботи заборонені в день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, і з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня.

Користуючись  Електронним кабінетом платника ви заощаджуєте свій час.

Звертаємо увагу, Електронний кабінет платника можна знайти за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/

Місцеві громади Кіровоградщини отримали майже 482 млн грн плати за землю

24.09.2018

За вісім місяців поточного року надходження плати за землю від платників Кіровоградської області склали 481,9 млн грн, зокрема, юридичними особами сплачено 349,1 млн грн, фізичними – 132,8 млн гривень.

В цьому році відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Кіровоградщини по платі за землю у порівнянні з січнем – серпнем 2017 року на 50,7 млн грн або 11,8 відсотка.

При цьому лише серпень надійшло майже 98 млн грн, що на 4,8 млн.грн. більше аналогічного показника 2017 року.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.


Власники нерухомості поповнили місцеві бюджети Кіровоградщини на 23,4 млн гривень

24.09.2018

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено суттєве збільшення надходжень податку на нерухомість – майже на 10 млн грн, або на понад 72%. Такого результату досягнуто за рахунок розширення інформації про об’єкти нерухомості, необхідної для розрахунку податку, отриманої як від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, так і від громадян за результатами звірок даних.

Так, понад 85 % від загальної суми сплачено юридичними особами – 20,1 млн грн, що на 8,8 млн грн, або на 78,4 % більше, ніж у січні-серпні 2017 року. Фізичні особи направили до бюджету 3,3 млн гривень, чим збільшено надходження на 43,6 відсотка.

«В умовах децентралізації сплачені до бюджетів місцевих громад податки є джерелом фінансування соціальної сфери, фінансовим підґрунтям для розвитку інфраструктури та реалізації планів економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць», - підкреслює в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Економічний ефект від проведення операції «Рубіж-2018» на Кіровоградщині склав понад 2 млн гривень

17.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 35 справ про порушення митних правил на суму 4,2 млн грн, а також         робочою групою ініційовано проведення 23 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає понад 2,1 млн гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.


З початку 2018 року порушники митних правил збагатили бюджет на понад 1 млн гривень

17.09.2018

За січень-серпень цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 235 справ про порушення митних правил на суму понад 12 млн гривень. Крім того, виявлено та направлено 2 повідомлення про ознаки, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення за статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 153 справи про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 1,6 млн гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути понад 1 млн грн штрафів.

У той же час до суду направлено 21 справу про порушення митних правил на суму понад 7 млн гривень. За результатами розгляду судом 4 справ про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 22,8 тис. гривень

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні-серпні поточного року митницею підготовлено 21 запит до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 36 справ про порушення митних правил на загальну суму 6,4 млн гривень.


Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло понад 117 тис. гривень

17.09.2018

У січні-серпні 2018 року за протоколами про порушення митних правил вилучено майна на 1,4 млн гривень. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 22,8 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано 117,4 тис. гривень.

У січні-серпні цього року до органів Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 32,5 тис. гривень.


У серпні цього року за рахунок митних платежів до бюджету надійшло майже 106 млн гривень

17.09.2018

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у серпні 2018 року до державного бюджету надійшло 105,8 млн грн митних платежів, у тому числі, до загального фонду – 104,4 млн грн та до спеціального фонду –  1,3 млн гривень. При цьому вдалося забезпечити на 22,7 млн грн (або 27,4%) більше надходжень, ніж у липні цього року.

Загалом протягом восьми місяців поточного року Кіровоградською митницею зібрано 806,8 млн гривень митних платежів.

Найбільші суми надійшли за рахунок податку на додану вартість, який становить 92 відсотки у загальній структурі надходжень. Друге місце займає ввізне мито, проте зі значно скромнішими сумами надходжень, які у загальних становлять лише близько 6 відсотків.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення обладнання (група 84) та сільгосптехніка (група 87). Доля бюджетоформуючих товарів в загальній сумі платежів становить 76,6 відсотка.


Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету майже 29 млн гривень

17.09.2018

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/regionalni-novini/print-259904.html

Протягом січня-серпня 2018 року органами ДФС області проведено 281 перевірку, що на 139 перевірок менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 183 – планові та позапланові документальні перевірки і 98 – фактичні. Результати 241 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 179,1 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 145,8 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 33,3 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за вісім місяців 2018 року становить 28,9 млн гривень. Це на 2,8 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

Юристи фіскальної служби Кіровоградщини довели у судах обґрунтованість донарахованих податкових зобов’язань на 26,5 млн гривень

17.09.2018 http://sfs.gov.ua/media-tsentr/regionalni-novini/print-259904.html

Протягом січня-серпня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1621 справи різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму 3,8 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 206 рішень на суму майже 182 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-серпні 2018 року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 52 рішення (більше 60 відс.) на суму 26,5 млн гривень.


За результатами роботи податкової міліції Кіровоградщини до бюджету надійшло 5,6 млн гривень

17.09.2018

У січні-серпні поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції внесено 37 кримінальних проваджень, у тому числі  12 за виявленими фактами ухилення від сплати податків (ст. 212 КК України), 3 за фактами фіктивного підприємництва (ст. 205 КК України) та 6 за виявленими фактами відмивання доходів одержаних злочинним шляхом (ст. 209 КК України).

Протягом восьми місяців 2018 року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань оголошено підозри 23 особам про скоєння злочинів та направлено до суду 15 кримінальних проваджень, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп та в рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно підозрюваних на загальну суму 33,5 млн гривень.

Забезпечено відшкодування  завданих державі збитків на загальну суму 5,6 млн грн, які надійшли до бюджету живими коштами.


З кіровоградськими фіскалами проведено 38 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій

17.09.2018

Протягом травня-серпня 2018 року головним державним інспектором з питань запобігання та виявлення корупції проведено 38 навчань щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності, як з керівниками та фахівцями структурних підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області, так і в Олександрійській ОДПІ, Світловодському  та Онуфріївському відділеннях Олександрійської ОДПІ, Кропивницькій ОДПІ, Новоукраїнській ОДПІ, Компаніївському, Бобринецькому, Маловисківському та Новомиргородському відділеннях Новоукраїнської ОДПІ.

Профілактична робота з питань запобігання, виявлення та способів врегулювання конфлікту інтересів є одним з пріоритетних напрямків роботи ГУ ДФС в області.

Так, з працівниками обласного відомства постійно проводиться індивідуальна (усно чи/або в телефонному режимі) консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми звернень стосувались фінансового контролю, сумісництва, конфлікту інтересів, роботи близьких осіб.


Кіровоградщина: за право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці сплатили понад 9 млн гривень

17.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 9 млн 298,9 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 107,1 відсотка. При цьому, лише за серпень цього року надійшло 1,1 млн гривень.

За вісім місяців 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 2866 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1632 ліцензій, в тому числі 207 – на право реалізації пива та тютюнових виробів – 1234. У той же час анульовано 371 ліцензію та призупинено 89.

З початку цього року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 10 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

При продажу власної сільськогосподарської продукції необхідно отримати в сільській раді довідку

27.08.2018

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до абзацу третього пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма № 3ДФ) затверджено Наказом Міндоходів України від 17.01.2014 р. № 32.

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує 186150 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186150 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Також відповідно до пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором, зокрема доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

З початку цього року податківці виявили 179 офіційно не оформлених найманих працівників

27.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року проведено 12 фактичних перевірок з питань дотримання роботодавцями законодавства щодо оформлення трудових відносин з робітниками, за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 179 офіційно не оформлених найманих працівників.

Значну увагу у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області звертають і на профілактичну роботу щодо легалізації трудових відносин. Так, протягом семи місяців цього року фіскальними органами області проведено індивідуальну роботу (співбесіди, направлення листів, заслуховування робочими групами) із керівниками 325 підприємств, в результаті чого підвищено рівень виплати заробітної плати на 277 підприємствах. За рахунок вжитих заходів до бюджету додатково надійшло понад 1 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб, 84,2 тис.грн військового збору та 1,2 млн грн єдиного соціального внеску.


На Кіровоградщині ліквідовано центр мінімізації митних платежів

27.08.2018

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області, спільно з прокуратурою Кіровоградської області, в рамках операції «Рубіж-2018», ліквідовано діяльність «центру мінімізації митних платежів», який за рахунок використання підконтрольних суб’єктів господарювання (у т.ч. підприємств-нерезидентів) надавав підприємствам реального сектору економіки послуги з приховування (неповернення) валютної виручки при експорті товарів по занижених цінах.

Організатор злочинної схеми зареєстрував ряд підприємств у Польщі та Великобританії, вступивши в злочинну змову з представниками інших СГД – нерезидентів (у схемі задіяно більше 15 підприємств, 6 з яких є нерезидентами), використовуючи зв’язки на митниці, здійснював вивезення з України паливних гранул в митному режимі «експорт» за цінами, значно нижчими від ринкової. Експорт здійснено по контрактах із підконтрольними нерезидентами, зареєстрованими на території Республіки Польща.

Експорт товарів на підконтрольні компанії дав змогу максимально занизити митну вартість експортованих ТМЦ та відповідно мінімізувати сплату податків до бюджету.

За кордоном товар було реалізовано на адреси інших підконтрольних підприємств – нерезидентів республіки Польщі, Великобританії за цінами Європейського союзу, а виручка, що надійшла на банківські рахунки, відкриті за кордоном, дала змогу отримати неконтрольований прибуток без необхідності повертати валютну виручку на територію України.

У ході досудового розслідування також встановлено, що організатор злочинної схеми, шляхом безпідставного завищення витрат, пов’язаних із господарською діяльністю, які документально не підтверджено, ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб за 2017 рік на  суму більше 5 млн гривень.

16-17 серпня 2018 року на підставі ухвал Ленінського районного суду                             м.Кіровограда, під процесуальним керівництвом прокуратури Кіровоградської області, проведено 5 обшуків, в ході проведення яких вилучено 13 печаток, 5 з яких суб’єктів господарювання – нерезидентів, 2 кліше СГ – нерезидентів, документацію, комп’ютерну техніку, чорнові записи.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, встановлюється повне коло осіб задіяних у злочинній схемі та їх причетність до вчинення інших кримінальних правопорушень.


Увага! Шахраї!

27.08.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що відновилися випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання області від імені виконуючого обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тертичного Сергія Васильовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007, напрямок «4».

Працівники фіскальної служби Кіровоградщини взяли участь в урочистостях, присвячених Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України

27.08.2018

Церемонія урочистого підняття Державного Прапора України та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди Дня Прапора України пройшла сьогодні у Кропивницькому.

Традиційно, прапора підняли на флагштоку біля пам'ятника Тарасу Шевченку, де в 1991 році він вперше був піднятий за ініціативи громади.

У заході, присвяченому 27-й річниці проголошення незалежності України, взяли участь представники місцевих органів самоврядування, трудових колективів Кіровоградщини, а також громадськість області.

Честь підняти стяг цього року отримала волонтерка Вікторія Касьянова та Народний герой України Вадим Довгорук.

Працівники Головного управління ДФС у Кіровоградській області традиційно щороку беруть участь в урочистостях з нагоди державних свят. Цього року від обласного ГУ ДФС в заходах взяв участь в.о. начальника Головного управління Сергій Тертичний, який поклав квіти до пам’ятника великому Кобзареві.

Напередодні святкування Дня Державного Прапора та 27 - річниці проголошення‪ ‎незалежності України, Головне управління ДФС у Кіровоградській області провело урочистості з нагоди святкування цих визначних дат.

В.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний привітав всіх з Днем прапора та 27 – річницею Незалежності України та вручив працівникам обласного апарату подяки від Кіровоградської обласної державної адміністрації та квіти.


Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету майже 29 млн гривень

27.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року органами ДФС області проведено 245 перевірок, що на 133 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 156 – планові та позапланові документальні перевірки і 89 – фактичних. Результати 217 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 186,8 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 138,6 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 48,2 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за сім місяців 2018 року становить 28,7 млн гривень. Це на 4,3 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

Підприємці, які досягли пенсійного віку, не сплачують ЄСВ

27.08.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до Закону  України від 08 липня 2010 року N2464-VI  «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподатковування, а також члени їх родин, які беруть участь  у здійсненні ними підприємницької діяльності, є платниками ЄСВ.

Однак, згідно із частиною 4 статті 4 Закону, фізичні особи - підприємці звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й одержують пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Разом з тим за найманих робітників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з діючим законодавством.

Змінено Порядок обліку платників податків і зборів

27.08.2018

З 24.08.2018 р. набирають чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджені наказом Мінфіну України від 27.06.2018 р. № 589.

Зокрема, визначено порядок обліку в контролюючих органах представництв донорських установ в Україні після проведення Мінекономрозвитку їх реєстрації в Україні.

Взяття на облік здійснюється контролюючим органом за адресою представництва донорської установи в Україні із присвоєнням податкового номера.

Підставою для взяття на облік такого представництва є:

 • копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, отримана від Мінекономрозвитку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 153;
 • або лист-звернення, в якому зазначається адреса представництва в Україні, та копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, подані представництвом.

Не пізніше наступного робочого дня після взяття на облік представництва донорської установи в Україні йому надсилається лист-повідомлення про взяття на облік із зазначенням податкового номера.

Також спрощується порядок подання постійними представництвами нерезидентів заяви на реєстрацію як платника податку на прибуток (за формою № 1-РПП).

При поданні такої заяви з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» необхідно заповнювати тільки дані про контролюючий орган, код ЄДРПОУ, повне найменування та головного бухгалтера постійного представництва нерезидента в Україні. До зазначених змін необхідно було заповнювати форму заяви повністю.

Крім того, врегульовано порядок дій та обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій у разі неподання у встановлені строки документів для взяття на облік в контролюючих органах.

Так, якщо контролюючим органом встановлено, що відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації включений до ЄДРПОУ та при цьому не перебуває на обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом вживаються заходи щодо подання документів для взяття його на облік. Такий відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації обліковується в контролюючих органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Також зазначеним наказом Мінфіну України уточняється, що підтвердженням припинення незалежної професійної діяльності є відомості (витяг) відповідного реєстру, до якого вноситься інформація про державну реєстрацію такої діяльності, щодо припинення або зупинення, або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Керівництвом обласного апарату ГУ ДФС в області проведено виїзну зустріч

20.08.2018

Днями, за результатами розгляду колективних звернень щодо порушення законодавства одним із підприємств області, заступником начальника ГУ ДФС в області Тетяною Гавренковою, керівниками Олександрійської ОДПІ, Долинського відділення Кропивницької ОДПІ та керівниками структурних підрозділів обласного апарату проведено виїзну зустріч з пайщиками земельних ділянок Долинського району Кіровоградської області.

В ході зустрічі розглядалися питання правовідносин у сфері оренди землі на прикладі одного із підприємств Кіровоградської області.

Відповідаючи на питання, викладені в зверненнях, Тетяна Гавренкова звернула увагу присутніх, що відносини, пов’язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, а також договором оренди землі. У випадку не виконання орендарем обов’язків, передбачених  ст. 24 і 25 цього Закону та умовами договору, орендодавець має право розірвати договір достроково у судовому порядку, керуючись ст. 32 цього Закону. Згідно зі ст. 35 даного закону, спори пов’язані з орендою землі вирішуються у судовому порядку.

Окрім того, начальником юридичного управління ГУ ДФС в області роз’яснено присутнім порядок звернення до органів ДФС через уповноважених представників.

Відповідно п.4 розділу 10 Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого  Наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 р. №822 для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою N 10ДР (додаток 14). Представник додає до заяви за формою N 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

Оригінали документів після прийняття заяви за формою N 10ДР повертаються, копії залишаються у контролюючому органі та зберігаються разом із зазначеною заявою.

Зустріч пройшла у форматі активного діалогу, під час якого керівники та фахівці обласного відомства надали відповіді на всі питання, які цікавили присутніх.

З початку року юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли в судах 174 справи

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1588 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму                      3,7 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 174 рішення на суму майже 132 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 80 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-липні 2018 року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 47 рішень (більше 70 відс.) на суму 24,5 млн гривень.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулось чергове засідання Громадської ради

20.08.2018

На черговому засіданні Громадської Ради при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області, яке відбулося 10 серпня поточного року, за участі в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного та заступника начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової обговорювалися підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, основні аспекти бюджетного відшкодування, а також питання реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

На початку засідання заступник начальника обласного відомства Тетяна Гавренкова доповіла присутнім про підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році.

За результатами цьогорічної деклараційної кампанії громадяни Кіровоградської області подали майже 33 тисячі декларацій, що на                          987 декларацій більше аналогічного періоду минулого року.

Загальна сума задекларованого платниками податків доходу склала                915 мільйонів гривень. Це на 55 відсотків, або на 325 мільйонів  гривень більше відповідного періоду минулого року. До сплати задекларовано                47,5 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 5,6 мільйонів гривень військового збору.

Окрім того, Тетяна Гавренкова повідомила учасникам заходу, що вже більше року в умовах дії постанови Кабінету Міністрів України успішно працює система автоматичного відшкодування ПДВ, а тому бізнес має можливість планувати свої витрати та розраховувати на регулярне відшкодування сплаченого ПДВ. Чинні норми законодавства щодо проведення бюджетного відшкодування сприяють значному прискоренню його отримання платниками та підвищенню прозорості його механізму.

Відповідно, позитивні зміни в питанні своєчасності та повноти отримання платниками податків бюджетного відшкодування ПДВ відбулися і в нашій області, - зазначила вона.

Так, протягом січня-липня 2018 року 49 суб’єктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 834 млн. гривень,  відшкодовано на розрахункові рахунки               807 млн. грн., що на 234 млн. гривень або 29 відсотків більше  ніж у січні – липні 2017 року.

На завершення засідання присутніх проінформовано, що ДФС України розпочата реалізація пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій.

Так, бізнес очікують зміни щодо РРО, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня                    2019 року, під час якого буде досліджено інноваційні розробки, новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання. Зазначене сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, у зв’язку з тим, що використання окремих моделей надасть можливість здійснювати віддалений контроль за розрахунками та обігом товарів на підприємстві.

Таке рішення створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови їх введення в експлуатацію та використання, зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування.

В ході зустрічі відбулася дискусія навколо питань, які були предметом розгляду на цьому засіданні та стала доказом взаємного інтересу до підтримки якісного та конструктивного діалогу між представниками громадських організацій Кіровоградщини і фіскальниками.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули 807 мільйонів гривень ПДВ

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 807 млн грн ПДВ, що на 234 млн грн або 29 відсотків більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 573 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 834 млн гривень. Це на 343 млн грн або 41 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язує із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.


Кіровоградщина: за право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці сплатили понад 8 млн гривень

20.08.2018


Протягом січня-липня 2018 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 8 млн 185,7 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 108 відсотків. При цьому, лише за липень цього року надійшло                    1,3 млн гривень.

За сім місяців 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 2538 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали                          1459 ліцензій, в тому числі 159 – на право реалізації пива та тютюнових    виробів – 1079. У той же час анульовано 283 ліцензії та призупинено 81.

З початку цього року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 8 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.


Кримінальні провадження – до суду, завдані збитки – до бюджету

20.08.2018


У січні-липні 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області внесено 33 кримінальні провадження, з яких 22 відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких. Серед них 10 за ст. 212 Кримінального кодексу України (далі – КК України), з яких 7 є тяжкими злочинами та 6 за ст. 204 КК України, з яких 3 є тяжкими злочинами.

До суду направлено 13 кримінальних проваджень, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп.

Оголошено підозри 23 особам про скоєння злочинів.

В рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно на загальну суму 25,4 млн гривень.

По закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано 5,5 млн грн, які надійшли до бюджету грошовими коштами.

У серпні 2018 року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області до суду з обвинувальним актом направлено кримінальне провадження за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.212 КК України відносно двох жителів Кіровоградщини, які шляхом відображення в бухгалтерському  обліку та податковій звітності товариства операцій з придбання макухи соєвої, які під час документальної перевірки не підтвердилися, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму  близько 1 млн. гривень.


До уваги мешканців Кіровоградщини: сплачуйте податки на нові бюджетні рахунки

20.08.2018


З 2 липня 2018 року почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Проте, для зручності платників та з метою уникнення втрат бюджету, встановлено перехідний період – до 11 вересня 2018 року, на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими.

За інформацією обласного управління державної казначейської служби, надходження на старі рахунки за липень 2018 року по Кіровоградській області склали 78,3 млн грн, а кількість транзакцій – 28,9 тисяч. При цьому найбільші суми на старі рахунки надійшли по податку на доходи фізичних осіб, ПДВ, військовому збору, податку на прибуток підприємств, єдиному податку з фізичних осіб, орендної плати (як з фізичних, так і з юридичних сіб), земельного податку з фізичних осіб та інше.

У зв’язку з цим, у ГУ ДФС у Кіровоградській області просять платників Кіровоградщини бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і вже зараз використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Довідково: з 11 вересня 2018 року кошти, сплачені платниками на старі рахунки не будуть зараховуватись до бюджетів, а будуть повернуті платникам як нез’ясовані надходження.

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1,5 мільйона гривень фінансових санкцій

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 546,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 103 фактичні перевірки, за результатами яких застосовано 1,1 млн грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 500 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 204 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 136 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 122,4 тис. гривень.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 19 суб’єктів господарювання застосовано 244,6 тис. грн штрафів.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 36 млн гривень

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 36,4 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 29,8 млн грн та до місцевих бюджетів –                                 6,6 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 серпня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 215 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 154,5 млн грн або 12,7відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 13,4 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 325,4 тис. гривень.

Крім того, протягом семи місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 14,9 млн гривень. Загалом же станом на 1 серпня 2018 року борг з ЄСВ склав 70,9 млн гривень.

Мешканці Кіровоградщини спрямували до держбюджету понад 160 млн грн військового збору

20.08.2018

Як повідомив керівник Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, за сім місяців поточного року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 163,9 млн грн, що на 27 млн грн, або на 19,7відс. більше надходжень січня – липня   2017 року.

Зокрема, за липень 2018 року надходження військового збору склали     26,3 млн грн, що на 4,8 млн грн або 22,1відс. більше надходжень липня               2017 року.

«Загалом спостерігається стабільна динаміка надходжень військового збору. І ми вдячні платникам Кіровоградщини за сумлінну сплату               податків», – підкреслив Сергій Тертичний.

Нагадуємо, військовий збір впроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка збору складає 1,5відс. від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.


Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації