ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

У ГУ ДФС у Кіровоградській області закликають сплатити задекларовані доходи своєчасно

08.04.2019

Добіг кінця третій місяць декларування громадянами доходів, одержаних упродовж 2018 року. Для своєчасної сплати нарахованих податкових зобов’язань ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує громадянам-платникам про строки подання та сплати податкових зобов’язань із податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) та військового збору.

Громадяни, що потрапляють до певної категорії фізичних осіб, для яких подання декларації є обов’язковим, повинні включити суму отриманих протягом 2018 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до  01 травня 2019 року річну податкову Декларацію за наслідками звітного 2018 року. Також вони мають нарахувати і сплатити до 01 серпня 2019 року ПДФО та військовий збір з таких доходів.

Громадяни, які мають намір скористатися правом на податкову знижку, можуть подавати декларацію до завершення поточного року, тобто до 31 січня 2019 року.

Вищезазначені норми передбачені ст. 179 Податкового кодексу України.

Отож, декларуйте доходи та сплачуйте податкові зобов’язання вчасно!

За перший квартал 2019 року від платників Кіровоградщини до зведеного бюджету надійшло 2,2 млрд гривень податків і зборів

08.04.2019

Протягом січня-березня 2019 року до зведеного бюджету Кіровоградщини надійшло 2 млрд 235,4 млн гривень за рахунок податків і зборів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сума надходжень збільшилася на 17 відсотків, що у грошовому еквіваленті дорівнює 324,3 мільйонів гривень.

До загального фонду державного бюджету протягом першого кварталу 2019 року мобілізовано трохи більше мільярда гривень, що на 162,4 млн грн, або на 19,1% більше, ніж за відповідний період минулого року.

До місцевих бюджетів надійшло 1 млрд 219,3 млн гривень. Це на 162 млн грн, або на 15,3% більше фактичних надходжень січня-березня 2018 року. Індикативний показник виконано на 102,4 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 971,6 млн гривень. Порівняно з першим кварталом 2018 року надходження зросли на 160,5 млн грн, індикативний показник виконано на 107,7 відсотка.

Платники Кіровоградщини за перший квартал 2019 року сплатили майже 76 млн грн на обороноздатність України

08.04.2019

За січень-березень 2019 року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 75,7 млн грн, що на 12,4 млн грн, або на 19,7відс. більше надходжень січня-березня 2018 року. Індикативний показник виконано на 103,8 відсотків.

Платниками військового збору являються фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за сплату збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати своїм найманим працівникам. Ставка збору - 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

Нагадуємо, що лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є обов’язковими платниками військового збору.

„Посадовця фіскальної служби Кіровоградщини викрито на хабарі за прикриття незаконної діяльності” – реагування ГУ ДФС у Кіровоградській області

08.04.2019

Стаття під назвою „Посадовця фіскальної служби Кіровоградщини викрито на хабарі за прикриття незаконної діяльності”, опублікована в інтернет-виданні «Голос Громади» 05.04.2019 року, стосується події, яка відбулася минулого року.

26 червня 2018 року працівники прокуратури Кіровоградської області спільно зі співробітниками Служби безпеки в області викрили керівника одного з підрозділів ГУ ДФС у Кіровоградській області на отриманні 6 тис грн неправомірної вигоди.

Як зазначено на сайті прокуратури Кіровоградської області на сьогодні прокуратурою Кіровоградської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно керівника одного з підрозділів Головного управління державної фіскальної служби в області викритому на вимаганні та отриманні неправомірної вигоди.

Наразі обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.

Інша інформація щодо корупційних дій з боку посадових осіб ГУ ДФС в області відсутня.

Платники податків Кіровоградщини отримали 53,5 тисячі адміністративних послуг

08.04.2019

Протягом січня-березня 2019 року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 53 тисячі 920 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 53 тисячі 560 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

Про погашення заборгованості з ЄСВ говорили під час наради в обласному фіскальному відомстві

08.04.2019

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулася нарада з питань погашення заборгованості з єдиного соціального внеску.

У нараді взяли участь перший заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман, фахівці обласного фіскального відомства, заступник начальника Головного управління  Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Юрій Шарпінський, заступник начальника обласного управління Державної виконавчої служби Віктор Журавський та голова Спілки підприємців малого та середнього підприємництва Кіровоградської області Олена Надутенко.

Учасники заходу обговорили проблемні питання сплати єдиного внеску на загальнообов”язкове соціальне страхування; розглянули конкретні ситуації підприємців – боржників; напрацювали порядок обміну інформацією, канали інформування фізичних та юридичних осіб про наявність недоїмки, важливість своєчасної сплати внеску та оперативного погашення заборгованості, а також визначили спільні заходи по проведенню роз”яснювальної роботи щодо обов”язковості сплати єдиного внеску платниками Кіровоградщини.

Як зазначив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман, заборгованість платників зі сплати єдиного внеску по області станом на 01.04.2019 року склала 183,8 млн грн, з них борг по фізичних особах – підприємцях становить 144,2 млн грн, що складає 78,5 відсотків від загальної суми заборгованості.

З початку року загальна сума боргу з єдиного соціального внеску збільшилась на 21,2млн грн, темп зростання заборгованості відповідно склав 113 відсотків.

Разом з тим, в березні поточного року органами ДФС області забезпечено скорочення боргу з єдиного внеску на 0,3 млн гривень.

За І квартал 2019 року для примусового стягнення боргу до органів Державної виконавчої служби направлено на виконання 2859 узгоджених вимог по сплаті єдиного внеску на загальну суму 46,8 млн грн, надходження до бюджету від органів виконавчої служби склали 3,5 млн гривень.

Всього за результатами проведених органами ДФС області заходів стягнення на сьогодні погашено заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску в розмірі 7 млн грн, в т.ч.2,5 млн грн по фізичним особам-підприємцям, - додав посадовець.

Підбиваючи підсумки, учасники наради наголосили на необхідності широкого повідомлення фізичних осіб-підприємців та підприємств Кіровоградщини засобами телебачення та радіомовлення про борг, особливості його погашення та необхідність взаємодії з ДФС по погашенню боргу.

Тетяна Гавренкова: кількість платників податків Кіровоградщини зросла на 1426 осіб проти минулого року

08.04.2019

Як повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова, станом на 1 квітня 2019 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 59 платників податків. Це на 1426 платників більше, ніж на цю ж дату 2018 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, 27,8 тисяч – юридичні особи та 34,2 тисячі – фізичні особи-підприємці.

Зокрема, за березень 2019 року взято на податковий облік 77 юридичних осіб та 411 фізичних осіб-підприємців.

Проти 1 квітня минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1000, а кількість фізичних осіб-підприємців – на 426 осіб.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок квітня поточного року обліковано 1 млн 24 тис. 716 фізичних осіб. При чому 3575 фізичних осіб – громадян України та 160 іноземців були зареєстровані протягом першого кварталу цього року. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2862 мешканці Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 квітня цього року у відповідному реєстрі перебуває 5212 юридичних особи та 470 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 485 суб’єктів господарювання.

У стані припинення перебуває 4020 юридичних осіб та 22 тис. 631 фізична особа – підприємець.

З початку  2019 року на розгляд до фіскальної служби Кіровоградщини надійшло 15 запитів на публічну інформацію

08.04.2019

З метою забезпечення реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, прозорості та відкритості своєї діяльності, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області забезпечено розгляд документів, з проханням надати публічну інформацію із посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», які надійшли до обласного відомства та територіальних органів засобами поштового зв’язку, електронною поштою та особисто від запитувача.

Так, упродовж І кварталу 2019 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 15 запитів на отримання публічної інформації. З них 10 запитів або 66,7% отримано від фізичних осіб, 3 запита або 20% від юридичних осіб та 2 запита (13,3%) від об’єднання громадян.

Відповідно до частини 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», розглянуто та опрацьовано 15 запитів, з яких задоволено 14 запитів, відмовлено по 1 запиту.

Як повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС в області запитувачів цікавила інформація щодо надання рахунків для сплати податків та заборгованостей, щодо проведення перевірок, щодо кількості прийнятих рішень про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань, а також щодо діяльності суб”єктів господарської діяльності та діяльності фіскальних органів.

Кіровоградщина: 138 письмових звернень громадян отримали податківці з початку 2019 року

08.04.2019

Протягом І кварталу 2019 року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 138 письмових звернень громадян, що на 84 звернення менше, ніж за  відповідний  період 2018  року, з них:  137 заяв та 1 пропозиція.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (106 звернень), засобами електронного зв’язку, через мережу Інтернет (17 звернень), надсилають звернення через органи влади (9 звернень) та від інших органів, установ, організацій (6 звернень).

Із загальної кількості, 127 звернень виконано в термін та 11 - знаходяться на виконанні.

Всього з початку  року звернулося 152 громадянина. Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики, у т.ч. контрольно-перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків, питання по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та питання фінансового забезпечення працівників ДФС.

У січні – березні поточного року  здійснено 16 прийомів за зверненнями громадян, що на 31 прийом менше, ніж за відповідний період 2018 року. Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися митного оформлення транспортних засобів, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та інформування про ухилення від сплати податків.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З працівниками фіскальної служби Кіровоградської області

проведено 24 навчання з питань запобігання та протидії корупції

25.03.2019

За інформацією підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС у Кіровоградській області у січні-лютому 2019 року проведено 24 навчання щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

Надано 54 індивідуальних роз’яснень стосовно антикорупційного законодавства. Звернення стосувались питань дотримання вимог фінансового контролю та конфлікту інтересів.

З метою профілактики та попередження корупційних діянь серед працівників обласного апарату та підпорядкованих територіальних управлінь протягом січня-лютого 2019 року з 15 спеціалістами проведена профілактична робота на антикорупційну тематику.

Нагадуємо, що для посилення співпраці з громадськістю щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управління ДФС у Кіровоградській області діє „гаряча лінія” (тел. 36-69-44).

Тетяна Гавренкова: більше дев’яти тисяч декларацій подали громадяни Кіровоградщини з початку деклараційної кампанії

25.03.2019

За два з половиною місяці цьогорічної деклараційної кампанії громадяни Кіровоградської області подали більше 9 тисяч декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році.

Загальна сума задекларованого платниками податків доходу склала 213 мільйонів гривень. До сплати задекларовано 18 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 2 мільйони гривень військового збору.

На даний час 6 мільйонерів задекларували доходи більш як на 15 мільйонів гривень. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова під час інтерв’ю телеканалу «ТТV».

Посадовець зазначила, що враховуючи сільськогосподарську специфіку області, в загальній сумі поданих декларацій найбільшу частку, складають декларації від громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї). В цілому по області за даними сільських рад кількість одноосібників становить більше 35 тисяч осіб. За два з половиною місяці поточного року ними подано 7 тисяч декларацій.

Для зручності в декларуванні громадянами одноосібниками доходів, фахівцями ДФС розроблений графік виїздів на території, на яких надаються консультації і допомога в заповненні декларацій.

Тетяна Гавренкова також звернула увагу, що відповідно до норм Кодексу про адміністративні правопорушення визначено відповідальність, а саме накладення штрафу громадянам за неподання декларацій про доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, які перевищують 2 гектари.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2019 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Для подання декларації необхідно звернутись в Центри обслуговування платників податків при державних податкових інспекціях, що є в кожному районному центрі. Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи, - додала посадовець.


Увага! Шахраї!

25.03.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що зафіксовано неодноразові випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання Кіровоградської області від імені в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тертичного Сергія Васильовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-44.

За рахунок роботи з підприємствами-боржниками сума боргу з єдиного внеску зменшилася на 6,2 мільйони гривень

25.03.2019

За інформацією відділу погашення боргу ГУ ДФС у Кіровоградській області станом на 1 березня 2019 року загальна сума боргу зі сплати єдиного соціального внеску по 12 775 боржникам становить 183,5 млн гривень. З них 11 938 - це фізичні особи – підприємці, борг яких складає 145,2 млн гривень.

З початку року загальна сума боргу з єдиного соціального внеску збільшилась на 19,3 млн грн, темп зростання заборгованості склав 112 відсотків. Збільшення боргу відбулося за рахунок несплати фізичними особами-підприємцям самостійно задекларованих сум єдиного внеску.

З початку цього року передано на стягнення до органів Державної виконавчої служби 1910 узгоджених вимог по сплаті єдиного внеску на загальну суму 33,2 млн грн, в результаті чого до бюджету за перших два місяці 2019 року надійшло 2,7 млн гривень.

Станом на 18 березня 2019 року загальна сума боргу зі сплати єдиного внеску у Кіровоградській області зменшилася на 6,2 мільйонів гривень.

Відповідно до чинного законодавства єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника одночасно зобов’язань зі сплати єдиного внеску, зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами - сплата єдиного внеску виконуються в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати, - наголосили в обласному фіскальному відомстві.

Тетяна Гавренкова: про результати декларування податку на прибуток за 2018 рік

25.03.2019

За результатами 2018 року платники Кіровоградської області подали понад 5 тисяч декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано майже 250 млн гривень. Це на 10 відс., або на 22 млн грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 227 млн гривень. Про це під час інтерв’ю каналу „ТТV” зазначила заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала 43 млрд гривень. Це майже на 3 млрд грн більше, ніж в 2017 році. При цьому в цілому по області спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 106 відс. темпи росту податку складають 110 відсотків.

Найбільші суми нарахувань задекларовано платниками Кропивницького та Олександрійського управлінь ГУ ДФС у Кіровоградській області. Так, платниками, які обслуговуються у Кропивницькому управлінні, задекларовано до сплати 52 відс. від загальної суми податку на прибуток, що складає більше 64 млн грн, в Олександрійському управлінні – 33 відс., або більше 41 млн гривень.

У 2018 році за результатами поданих платниками декларацій найбільшу суму податку на прибуток задекларували підприємства оптової та роздрібної торгівлі – 42 млн грн, що становить 34 відс. всієї задекларованої суми. Приріст до 2017 року складає більше 10 відсотків.

Найбільші темпи зростання податку на прибуток порівняно з 2017 роком задекларували підприємства, які працюють у сфері сільського господарства. Порівняно з 2017 роком ця сума зросла на 37 відсотків. Друге місце займають підприємства, діяльність яких пов’язана з видобуванням корисних копалин, ця сума зросла майже на 20 відсотків порівняно з позаминулим роком.

При цьому, 8 суб’єктів господарювання задекларували понад 500 млн грн доходів. Сукупно їм вдалося заробити 7 млрд грн та нарахувати податку до сплати у сумі 4 млн гривень.

Крім того, збільшили нарахування по податку на прибуток у порівнянні з 2017 роком понад 1,6 тис. платників на суму більше 68 млн гривень.


Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету 8,5 млн гривень

25.03.2019

Протягом січня-лютого 2019 року органами ДФС області проведено 51 перевірку, що на 10 перевірок менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 37 – планові та позапланові документальні перевірки і 14 – фактичних. Результати 47 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 51,7 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 23,8 млн грн більше, ніж за цей же період 2018 року (тоді вказана сума становила 27,9 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за два місяці 2019 року становить 8,5 млн гривень. Це на 1,1 млн грн більше, ніж за цей же період 2018 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

Кіровоградщина: надходження ЄСВ перевищили 637 мільйонів гривень

25.03.2019

У січні-лютому поточного року платники податків Кіровоградської області перерахували 637,2 мільйони гривень єдиного соціального внеску. Як зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, порівняно з відповідним періодом минулого року рівень сплати ЄСВ зріс на 108,5 мільйонів гривень.

При цьому, лише у лютому поточного року платники єдиного внеску регіону перерахували на рахунки Держказначейства 330,1 млн грн, що на 52,1 млн грн більше, ніж у лютому 2018 року.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями зі сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу, необхідного для призначення пенсій у майбутньому, адже періоди роботи  зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний  страховий внесок.

З початку 2019 року юристи фіскальної служби Кіровоградщини відстояли у судах понад 19 млн гривень на користь держави

25.03.2019

Протягом січня-лютого поточного року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1269 справ різних категорій на загальну суму 2,4 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 11 рішень на суму 19,6 млн грн, що становить більше 60 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом перших двох місяців цього року розглянуто 12 таких справ на загальну суму 8,7 млн гривень. З них на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 6 рішень (50 відс.) на суму 7,2 млн гривень.

Доходи від здавання в оренду нерухомого майна слід задекларувати не пізніше 01 травня 2019 року

25.03.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році.

Серед видів доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, доходи від здавання майна в оренду однією фізичною особою іншій фізичній особі, яка не є податковим агентом, тобто не зареєстрована фізичною особою-підприємцем.

Відповідно до п. 1 ст. 810 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла передає або зобов'язується передати другій стороні житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі найму житла (п. 1 ст. 820 ЦКУ).

Отже, укладання договору найму (оренди) житла на безоплатній основі чинним законодавством України не передбачено.

Доходи платника податку – фізичної особи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Якщо платник податку отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, то такий платник податку зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року.

Разом з тим податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, є орендар.

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Дохід від надання в оренду нерухомості оподатковується за ставкою 18%. Крім того, такий дохід оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 %.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи слід подати за 2018 рік не пізніше 01 травня 2019 року за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями.

Фізична особа зобов’язана самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації за 2018 рік – не пізніше 31 липня 2019 року.

Наведемо приклад щодо заповнення Податкової декларації про майновий стан і доходи у разі отримання доходів від здавання в оренду майна у 2018 році.

Наприклад, дохід становить 30 тисяч гривень. Його слід відобразити у колонці 3 рядка 10.3 розділу II Податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Податок на доходи фізичних осіб складе: 30000,00 Х 18%/100% = 5400 гривень.

Цю суму слід відобразити у колонці 6 рядка 10.3 розділу II декларації як суму, що підлягає сплаті до бюджету.

Військовий збір, який слід сплатити з отриманого доходу від оренди:

30000,00 х 1,5%/100% = 450 гривень. Його слід зазначити у колонці 7 рядка 10.3 розділу II декларації як суму, що підлягає сплаті до бюджету.

Крім того, необхідно зробити позначку «х» про надання в оренду майна в розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)», де зазначити категорію об’єкта та іншу інформацію, передбачену у цьому розділі. Категорії об’єктів вказані в примітці.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З початку 2019 року від мешканців Кіровоградщини надійшло 12 звернень на сервіс «Пульс»

18.03.2019

Протягом січня-лютого цього року на сервісу „Пульс” надійшло 12 звернень від платників податків Кіровоградської області, з них 10 – по податковому напрямку та 2 – по митному.

У сфері оподаткування платників податків та громадян цікавили питання роботи органів ДФС – 6 звернень (60%) та реєстрації податкових накладних і звітності в електронному вигляді – 4 звернення (40%).

У сфері діяльності Кіровоградської митниці ДФС громадяни скаржилися на дії працівників митного поста «Олександрія» Кіровоградської митниця ДФС, на безпідставне завищення митної вартості автомобілів, невчасне оформлення митних декларацій працівниками митного поста «Кіровоград-центральний» та затримку митного оформлення транспортних засобів.

Питання, порушені заявниками, вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДФС України.

Головне управління фіскальної служби у Кіровоградській області нагадує, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007, напрямок «4».

На обліку в органах ДФС Кіровоградщини перебуває трохи більше 62 тисяч платників податків

18.03.2019

Як повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС у Кіровоградській області, станом на 1 лютого 2019 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 42 платника податків. Це на 1480 платників більше, ніж на цю ж дату 2018 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, 27,8 тисяч – юридичні особи та 34,2 тисячі – фізичні особи-підприємці.

Проти 1 березня минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1058, а кількість фізичних осіб-підприємців – на 422 особи.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок березня поточного року обліковано 1 млн 25 тис. 20 фізичних осіб. При чому 2432 фізичні особи – громадяни України та 112 іноземців були зареєстровані протягом перших двох місяців цього року. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2852 мешканці Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 березня цього року у відповідному реєстрі перебуває 5143 юридичні особи та 479 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 459 суб’єктів господарювання.

У стані припинення перебуває 4011 юридичних осіб та 22 тис. 301 фізична особа – підприємець.


Платники податків Кіровоградщини отримали майже 33 тисячі адміністративних послуги

18.03.2019

Протягом січня-лютого 2019 року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 33 тисячі 68 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 32 тисячі 971 адміністративна послуга.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


Порядок обчислення ЄСВ підприємцями

загальної системи оподаткування

18.03.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

ЄСВ визначається у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування ЄСВ .

ФОП на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Нагадуємо, що п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ, згідно з яким чистим оподатковуваним доходом є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП.


Кіровоградщина: 101 письмове звернення громадян отримали податківці з початку 2019 року

18.03.2019

Протягом січня-лютого 2019 року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 101 письмове звернення громадян, що на 35 звернень менше, ніж за  відповідний  період 2018  року, з них:  100 заяв та 1 пропозиція.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (79 звернень), засобами електронного зв’язку, через мережу Інтернет (9 звернень), надсилають звернення через органи влади (7 звернень) та від інших органів, установ, організацій (6 звернень).

Із загальної кількості, 84 звернень виконано в термін та 17 - знаходяться на виконанні.

Всього з початку  року звернулося 113 громадян. Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики у т.ч. контрольно-перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків, питання по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та питання фінансового забезпечення працівників.

У січні – лютому 2019 року  здійснено 3 прийоми за зверненнями громадян, що на 23  прийоми менше, ніж за відповідний період 2018 року. Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та інформування про ухилення від сплати податків.


З початку  2019 року на розгляд до фіскальної служби Кіровоградщини надійшло 13 запитів на публічну інформацію

18.03.2019

З метою забезпечення реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, прозорості та відкритості своєї діяльності, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області забезпечено розгляд документів, з проханням надати публічну інформацію із посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», які надійшли до обласного відомства та територіальних органів засобами поштового зв’язку, електронною поштою та особисто від запитувача.

Так, упродовж січня-лютого 2019 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 13 запитів на отримання публічної інформації. З них 8 запитів або 61,5% отримано від фізичних осіб, 3 запита або 23,1% від юридичних осіб та 2 запита (15,4%) від об»єднання громадян.

Відповідно до частини 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», розглянуто та опрацьовано 13 запитів, з яких задоволено 12 запитів, відмовлено по 1 запиту.

Як повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС в області запитувачей цікавила інформація щодо надання рахунків для сплати податків та заборгованостей, щодо проведення перевірок, а також щодо діяльності суб”єктів господарської діяльності та діяльності фіскальних органів.


Іноземні доходи підлягають своєчасному декларуванню

18.03.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п.п.14.1.55 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до доходу, отриманого з джерел за межами України, відносять будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.
Отже, якщо джерело виплати доходів є іноземним, суму такого доходу слід включити до річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб – отримувача, який у такому випадку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи – це визначено п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ.

Такий дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Річна податкова декларація про майновий стан і доходи, одержані протягом 2018 року, подається до територіального органу фіскальної служби за місцем прописки до 1 травня 2019 року.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п.170.11.2 ПКУ платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Проте таке зменшення є можливим лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни іноземної юрисдикції, в якій одержано дохід, довідки про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка повинна бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.


У лютому 2019 року за рахунок митних платежів до бюджету надійшло майже 163 млн гривень

18.03.2019

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у лютому цього року до державного бюджету надійшло 162 млн 789,3 тис. грн митних платежів, що на 86,3 млн грн або 112,7% більше, ніж у січні 2019 року та на 59,6 млн грн або 57,7% більше, ніж у лютому минулого року. До загального фонду держбюджету надійшло 112,4 млн грн. (113,1% від встановленого показника) та до спеціального фонду –  50,4 млн грн. (1418,2%).

Найбільші суми надійшли за рахунок:

акцизного податку з ввезених на митну територію України транспортних засобів (що ввезені відповідно Закону України від 28.11.2018 №2611) – 25,2 млн гривень;

ввізне мито, що ввозиться суб’єктами підприємницької діяльності – 7,3 млн грн;

мито на транспортні засоби (що ввезені відповідно до Закону України від 28.11.2018 № 2611) – 4, 5 млн грн;

акцизний податок на транспортні засоби – 1,3 млн гривень.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення сільгосптехніки, авто (група 87), обладнання (група 84), посівний матеріал (група 12).


Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло майже 15 млн. гривень

18.03.2019

Протягом січня-лютого 2019 року до зведеного бюджету забезпечено надходжень в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 14,6 млн грн, в т.ч. до державного бюджету – 6,9 млн грн, до місцевих бюджетів – 7,7 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 березня 2019 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1350,6 млн грн, з них до державного бюджету – 1133,7 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 178,5 млн грн або 13,2 відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2019 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 0,5 млн гривень.

Крім того, протягом січня-лютого поточного року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 5,6 млн гривень. Загалом же станом на 01.03.2019 року борг з ЄСВ склав 183,5 млн гривень.


Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Платники Кіровоградщини за січень-лютий 2019 року сплатили майже 50 млн грн на обороноздатність України

12.03.2019

За січень-лютий 2019 року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 47,5 млн грн, що на 6,3 млн грн, або на 15,3відс. більше надходжень січня-лютого 2018 року. Індикативний показник виконано на 102 відсотки.

Платниками військового збору являються фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за сплату збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати своїм найманим працівникам. Ставка збору - 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

Нагадуємо, що лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є обов’язковими платниками військового збору.

До місцевих бюджетів Кіровоградщини направлено понад 118 млн грн плати за землю

12.03.2019

За січень-лютий 2019 року від платників податків Кіровоградської області надходження плати за землю склали 118,7 млн гривень. Відносно аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 21,6 млн гривень, або на 22,3 відсотки. Індикативний показник виконано на 129,1 відсотки.

При цьому, вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 106,9 млн гривень, що становить 132,9 відс. до доведеного індикативного показника та на 21млн грн. або 24,4 відс. більше ніж торік.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 11,8 млн грн, доведений індикативний показник виконано на 102,8 відсотків.

Земельний податок є одним з бюджетоформуючих для територіальних громад області та є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади. Отже, фінансова спроможність міста чи села залежить від свідомої позиції кожного його мешканця та детінізації земельних відносин, зазначили в Головному  управлінні ДФС у Кіровоградській області.


Автовласники Кіровоградщини поповнили

місцеву скарбницю понад 1,2 мільйони  гривень

12.03.2019

З початку 2019 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 1231,8 тис гривень транспортного податку. Доведені індикативний показник виконано на 112,6 відсотки. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 1137,9 тис грн, від фізичних – 93,8 тис гривень.

За лютий цього року надходження по транспортному податку склали 332,7 тис грн, індикативний показник виконано на 122,8 відсотки.

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Транспортний податок сплачується юридичними особами за місцем реєстрації об'єктів оподаткування  авансовими внесками щокварталу, до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації з транспортного податку. Зараховується податок до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.


Місцеві бюджети Кіровоградщини

отримали  496  млн грн  ПДФО

12.03.2019

Протягом січня–лютого 2019 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 496,0 млн грн податку на доходи фізичних осіб. У фіскальній службі регіону відзначили, що надходження у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року зросли на 70,3 млн гривень.

Податок на доходи  фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. В структурі надходжень він займає позицію лідера – близько 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

У фіскальній службі області звертають увагу роботодавців Кіровоградщини на дотримання вимог трудового законодавства –  офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати, недопущення її виплати у  “конвертах”. Адже наповнена місцева казна дає можливості для розвитку нашого регіону, як  економічного, так і соціального.


Кіровоградська митниця ДФС: розпочато другу фазу дії Пілотного проекту з переведення підприємств на обслуговування через «Єдиний казначейський рахунок»

12.03.2019

Кіровоградська митниця ДФС запрошує суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності долучатися до другої фази Пілотного проекту з обслуговування через «Єдиний казначейський рахунок». Рішенням про участь буде вважатися перерахування коштів авансових платежів на «Єдиний казначейський рахунок».

Звертаємо увагу суб’єктів ЗЕД та громадян, що на цей час у  кожній митниці відкриті та діють по два рахунки 3734: окремо для зарахування коштів підприємств та громадян.

З 18 березня 2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів (передоплати) підприємств на депозитні рахунки митниць ДФС 3734 припиняються шляхом блокування Казначейством можливості надходження коштів на такі рахунки! Разом з цим, депозитні рахунки 3734, відкриті на ім’я митниць ДФС для зарахування авансових платежів (передоплати), що вносяться громадянами, будуть використовуватись у звичайному режимі.

До 16 квітня 2019 року залишки коштів підприємств на Рахунках митниць ДФС можуть бути використані для сплати митних та інших платежів під час митного оформлення товарів.

З 16 квітня 2019 року можливості списання коштів з депозитних Рахунків митниць при митному оформленні товарів підприємств припиняються. Залишки коштів авансових платежів підприємств на рахунках митниць підлягатимуть поверненню в установленому порядку.

Державною казначейською службою України відкрито депозитний рахунок 3734 для підприємств на ім’я ДФС України , реквізити «Єдиного казначейського рахунку» для зарахування авансових платежів (передоплати):

Рахунок: 37341039292197.

Банк отримувача: ДКСУ.

МФО банку: 899998.

Отримувач: ДФС України.  ЄРДПОУ: 39292197.

Для зарахування авансових платежів громадян:

Кіровоградська митниця ДФС – код ЄДРПОУ – 39640963

Банк:  Головне Управління Державної казначейської служби України у місті Києві (скорочено ГУДКСУ у м. Києві)

МФО 820019

Депозитний рахунок  № 37349190120026 – для обліку коштів громадян.


З початку року до Кіровоградської митниця надійшло 12 позовних заяв

12.03.2019

За січень-лютий 2019 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 12 позовних заяв. З них 10 – справи щодо оскарження рішень про коригування митної вартості; 2 – інші спори, пов’язані зі здійсненням митного контролю та митного оформлення.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2018 року до митниці пред’явлено 2 позовні заяви.

Кіровоградська митниця ДФС: порушено справ про порушення митних правил на суму понад 3 млн гривень

12.03.2019

Протягом січня-лютого 2019 року Кіровоградською митницею ДФС порушено 36 справ про порушення митних правил на суму 3,1 млн гривень. З них 10 справ, предметами правопорушення в яких були промислові вироби. Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 8 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 68 тис.  гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути 102 тис. грн штрафів.

У той же час до суду направлено 3 справи про порушення митних правил на суму 108,9 тис. грн, по яким безпосередні предмети порушень митних правил вилучені. За результатами розгляду судом однієї справи про порушення митних правил (з урахуванням розгляду справ, направлених до 01 січня 2019 року) застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 156,5 тис. грн та накладено штраф на суму 156,5 тис. гривень.

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні цього року митницею підготовлено 3 запити до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 10 справ про порушення митних правил на загальну суму 3,1 млн гривень.

Увага! Шахраї!

12.03.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що зафіксовано неодноразові випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання Новоукраїнського району Кіровоградської області з використанням засобів телефонного зв’язку. Зокрема, зловмисники використовують номер телефону 0972897079.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-44.


На Кіровоградщині припинено діяльність „конвертаційного” центру

12.03.2019

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області, під процесуальним керівництвом прокуратури Кіровоградської області, припинено діяльність „конвертаційного” центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Кіровоградської та Київської областей з мінімізації податків та переведення коштів у готівку.

Організував незаконну діяльність житель Київської області, незаконну діяльність здійснювали за допомогою суб’єктів господарювання, зареєстрованих на території Кіровоградської та Київської областей.

Клієнти „конвертаційного” центру перераховували на розрахункові рахунки підприємств - учасників «КЦ» грошові кошти за нібито поставлені товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), які потім переводилися у готівку. Плата за переведення коштів у готівку становила більше 10 відсотків від суми операції.

Формування податкового кредиту СГД - учасниками «конвертаційного центру» по ланцюгу постачання через ряд транзитних СГД здійснювалося за рахунок відображення операцій з купівлі імпортованих товарно-матеріальних цінностей.

Протягом 2017-2019 років обіг проконвертованих „конвертаційним” центром коштів склав близько 90 млн гривень.

За результатами проведених, на підставі ухвал слідчого судді, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області обшуків, вилучено 19 печаток та штампів СГ, які входили до складу центру, комп’ютерну техніку, фінансово-господарську документацію, чорнові записи, накопичувачі пам’яті, грошові кошти у розмірі 72 тис. грн та 2,2 тис. доларів США.

По кримінальному провадженню здійснюється досудове розслідування, триває збір доказів по документуванню злочинної діяльності осіб, причетних до скоєння кримінальних правопорушень, та подальшого їх притягнення до кримінальної відповідальності.


Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації