Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області
ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Керівництвом обласного апарату ГУ ДФС в області проведено виїзну зустріч

20.08.2018

Днями, за результатами розгляду колективних звернень щодо порушення законодавства одним із підприємств області, заступником начальника ГУ ДФС в області Тетяною Гавренковою, керівниками Олександрійської ОДПІ, Долинського відділення Кропивницької ОДПІ та керівниками структурних підрозділів обласного апарату проведено виїзну зустріч з пайщиками земельних ділянок Долинського району Кіровоградської області.

В ході зустрічі розглядалися питання правовідносин у сфері оренди землі на прикладі одного із підприємств Кіровоградської області.

Відповідаючи на питання, викладені в зверненнях, Тетяна Гавренкова звернула увагу присутніх, що відносини, пов’язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, а також договором оренди землі. У випадку не виконання орендарем обов’язків, передбачених  ст. 24 і 25 цього Закону та умовами договору, орендодавець має право розірвати договір достроково у судовому порядку, керуючись ст. 32 цього Закону. Згідно зі ст. 35 даного закону, спори пов’язані з орендою землі вирішуються у судовому порядку.

Окрім того, начальником юридичного управління ГУ ДФС в області роз’яснено присутнім порядок звернення до органів ДФС через уповноважених представників.

Відповідно п.4 розділу 10 Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого  Наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 р. №822 для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою N 10ДР (додаток 14). Представник додає до заяви за формою N 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

Оригінали документів після прийняття заяви за формою N 10ДР повертаються, копії залишаються у контролюючому органі та зберігаються разом із зазначеною заявою.

Зустріч пройшла у форматі активного діалогу, під час якого керівники та фахівці обласного відомства надали відповіді на всі питання, які цікавили присутніх.

З початку року юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли в судах 174 справи

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1588 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму                      3,7 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 174 рішення на суму майже 132 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 80 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-липні 2018 року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 47 рішень (більше 70 відс.) на суму 24,5 млн гривень.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулось чергове засідання Громадської ради

20.08.2018

На черговому засіданні Громадської Ради при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області, яке відбулося 10 серпня поточного року, за участі в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного та заступника начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової обговорювалися підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, основні аспекти бюджетного відшкодування, а також питання реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

На початку засідання заступник начальника обласного відомства Тетяна Гавренкова доповіла присутнім про підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році.

За результатами цьогорічної деклараційної кампанії громадяни Кіровоградської області подали майже 33 тисячі декларацій, що на                          987 декларацій більше аналогічного періоду минулого року.

Загальна сума задекларованого платниками податків доходу склала                915 мільйонів гривень. Це на 55 відсотків, або на 325 мільйонів  гривень більше відповідного періоду минулого року. До сплати задекларовано                47,5 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 5,6 мільйонів гривень військового збору.

Окрім того, Тетяна Гавренкова повідомила учасникам заходу, що вже більше року в умовах дії постанови Кабінету Міністрів України успішно працює система автоматичного відшкодування ПДВ, а тому бізнес має можливість планувати свої витрати та розраховувати на регулярне відшкодування сплаченого ПДВ. Чинні норми законодавства щодо проведення бюджетного відшкодування сприяють значному прискоренню його отримання платниками та підвищенню прозорості його механізму.

Відповідно, позитивні зміни в питанні своєчасності та повноти отримання платниками податків бюджетного відшкодування ПДВ відбулися і в нашій області, - зазначила вона.

Так, протягом січня-липня 2018 року 49 суб’єктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 834 млн. гривень,  відшкодовано на розрахункові рахунки               807 млн. грн., що на 234 млн. гривень або 29 відсотків більше  ніж у січні – липні 2017 року.

На завершення засідання присутніх проінформовано, що ДФС України розпочата реалізація пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій.

Так, бізнес очікують зміни щодо РРО, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня                    2019 року, під час якого буде досліджено інноваційні розробки, новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання. Зазначене сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, у зв’язку з тим, що використання окремих моделей надасть можливість здійснювати віддалений контроль за розрахунками та обігом товарів на підприємстві.

Таке рішення створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови їх введення в експлуатацію та використання, зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування.

В ході зустрічі відбулася дискусія навколо питань, які були предметом розгляду на цьому засіданні та стала доказом взаємного інтересу до підтримки якісного та конструктивного діалогу між представниками громадських організацій Кіровоградщини і фіскальниками.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули 807 мільйонів гривень ПДВ

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 807 млн грн ПДВ, що на 234 млн грн або 29 відсотків більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 573 млн грн податку на додану вартість.

При цьому, загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 834 млн гривень. Це на 343 млн грн або 41 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області показники збільшення повернення податку пов’язує із запровадженням Електронного реєстру відшкодування ПДВ.

 

Кіровоградщина: за право продавати уроздріб підакцизні товари підприємці сплатили понад 8 млн гривень

20.08.2018

 

Протягом січня-липня 2018 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 8 млн 185,7 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 108 відсотків. При цьому, лише за липень цього року надійшло                    1,3 млн гривень.

За сім місяців 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 2538 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали                          1459 ліцензій, в тому числі 159 – на право реалізації пива та тютюнових    виробів – 1079. У той же час анульовано 283 ліцензії та призупинено 81.

З початку цього року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 8 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

 

Кримінальні провадження – до суду, завдані збитки – до бюджету

20.08.2018

 

У січні-липні 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області внесено 33 кримінальні провадження, з яких 22 відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких. Серед них 10 за ст. 212 Кримінального кодексу України (далі – КК України), з яких 7 є тяжкими злочинами та 6 за ст. 204 КК України, з яких 3 є тяжкими злочинами.

До суду направлено 13 кримінальних проваджень, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції, у тому числі 2 кримінальних провадження відносно учасників організованих злочинних груп.

Оголошено підозри 23 особам про скоєння злочинів.

В рамках розслідування кримінальних проваджень накладено арешт на майно на загальну суму 25,4 млн гривень.

По закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано 5,5 млн грн, які надійшли до бюджету грошовими коштами.

У серпні 2018 року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області до суду з обвинувальним актом направлено кримінальне провадження за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.212 КК України відносно двох жителів Кіровоградщини, які шляхом відображення в бухгалтерському  обліку та податковій звітності товариства операцій з придбання макухи соєвої, які під час документальної перевірки не підтвердилися, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму  близько 1 млн. гривень.

 

До уваги мешканців Кіровоградщини: сплачуйте податки на нові бюджетні рахунки

20.08.2018

 

З 2 липня 2018 року почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Проте, для зручності платників та з метою уникнення втрат бюджету, встановлено перехідний період – до 11 вересня 2018 року, на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими.

За інформацією обласного управління державної казначейської служби, надходження на старі рахунки за липень 2018 року по Кіровоградській області склали 78,3 млн грн, а кількість транзакцій – 28,9 тисяч. При цьому найбільші суми на старі рахунки надійшли по податку на доходи фізичних осіб, ПДВ, військовому збору, податку на прибуток підприємств, єдиному податку з фізичних осіб, орендної плати (як з фізичних, так і з юридичних сіб), земельного податку з фізичних осіб та інше.

У зв’язку з цим, у ГУ ДФС у Кіровоградській області просять платників Кіровоградщини бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і вже зараз використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Довідково: з 11 вересня 2018 року кошти, сплачені платниками на старі рахунки не будуть зараховуватись до бюджетів, а будуть повернуті платникам як нез’ясовані надходження.

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1,5 мільйона гривень фінансових санкцій

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 546,6 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 103 фактичні перевірки, за результатами яких застосовано 1,1 млн грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 500 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 204 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 136 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 122,4 тис. гривень.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 19 суб’єктів господарювання застосовано 244,6 тис. грн штрафів.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 36 млн гривень

20.08.2018

Протягом січня-липня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 36,4 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 29,8 млн грн та до місцевих бюджетів –                                 6,6 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 серпня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 215 млн грн, у тому числі до державного бюджету – більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 154,5 млн грн або 12,7відс. від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 13,4 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 325,4 тис. гривень.

Крім того, протягом семи місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 14,9 млн гривень. Загалом же станом на 1 серпня 2018 року борг з ЄСВ склав 70,9 млн гривень.

Мешканці Кіровоградщини спрямували до держбюджету понад 160 млн грн військового збору

20.08.2018

Як повідомив керівник Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, за сім місяців поточного року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 163,9 млн грн, що на 27 млн грн, або на 19,7відс. більше надходжень січня – липня   2017 року.

Зокрема, за липень 2018 року надходження військового збору склали     26,3 млн грн, що на 4,8 млн грн або 22,1відс. більше надходжень липня               2017 року.

«Загалом спостерігається стабільна динаміка надходжень військового збору. І ми вдячні платникам Кіровоградщини за сумлінну сплату               податків», – підкреслив Сергій Тертичний.

Нагадуємо, військовий збір впроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка збору складає 1,5відс. від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.

 

 

 

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Надходження екологічного податку на Кіровоградщині зросли майже на 6 мільйонів гривень

30.07.2018

Протягом першого півріччя 2018 року підприємства Кіровоградської області сплатили майже 40 млн грн екологічного податку. Цьогоріч зібрана сума еко-податку на 5,9 млн грн або 17,4 відсотка перевищила показники січня-червня минулого року. Згідно з розподілом коштів, із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло майже 22 млн грн, до державного бюджету – майже 18 млн гривень.

«Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів. Саме тому закликаємо платників екологічного податку вчасно та в повному обсязі забезпечувати сплату податку», - зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 32,5 млн гривень

З початку цього року податківці виявили 112 офіційно не оформлених найманих працівників

30.07.2018

Протягом січня-червня 2018 року за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 112 офіційно не оформлених найманих працівників, а також залучено 105 осіб до державної реєстрації підприємницької діяльності.

За перше півріччя поточного року органами фіскальної служби області проведено 457 перевірок суб’єктів господарювання, з яких 112 допустили порушення законодавства з оплати праці. У зв’язку з цим, до сплати в бюджет додатково нараховано 28,9 млн грн. податків, у тому числі 0,3 млн грн ЄСВ.

Значну увагу у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області звертають і на профілактичну роботу щодо легалізації трудових відносин. Так, протягом січня-червня цього року фіскальними органами області проведено індивідуальну роботу (співбесіди, направлення листів, заслуховування робочими групами) із керівниками 269 підприємств, в результаті чого підвищено рівень виплати заробітної плати на 226 підприємствах. За рахунок вжитих заходів до бюджету додатково надійшло майже 818 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб, 68,2 тис.грн військового збору та 999,7 тис.грн єдиного соціального внеску.

Кошти, сплачені на старі бюджетні рахунки, зараховуватимуться відповідно до визначеного призначення

30.07.2018

З 2 липня 2018 року почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Проте, для зручності платників та з метою уникнення втрат бюджету, встановлено перехідний період – до 11 вересня 2018 року, на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими. На час перехідного періоду - до 11 вересня 2018 року, виконання операцій як за старими, так і за новими рахунками здійснюються у штатному режимі.

Усі податки та збори, перераховані на старі рахунки не втрачаються, не повертаються, не потребують додаткових зусиль на переадресацію, а зараховуються відповідно до визначених призначень та у відповідності до бюджетного законодавства.

Проте все ж таки радимо платникам Кіровоградщини бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Крім того, звертаємо увагу, що рахунки для сплати ЄСВ з 2 липня 2018 р. не змінилися.


Не згодні з рішенням фіскальної служби – маєте право на оскарження

30.07.2018

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує платникам податків, що, відповідно до норм Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Тож у випадку, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня зі скаргою про перегляд такого рішення. При цьому платник може оскаржити в одній скарзі всі рішення контролюючого органу, оскільки чинним законодавством не встановлено таких  обмежень.

Скарга подається у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. У випадку, коли останній день строків подання заяви припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Листування з органами державної фіскальної служби через Електронний кабінет

30.07.2018

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання Податкового кодексу України, законами з питань митної справи, в тому числі шляхом подання звернень.

Меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабiнету дозволяє надіслати лист (запит тощо) до відповідного органу ДФС.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Протягом одного робочого дня після надсилання листа до органу ДФС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації запиту в органі ДФС, до якого даний запит направлено. Інформацію щодо отримання та реєстрації листів в органі ДФС користувач може переглянути в вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи - у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

При цьому відповідь на звернення, лист, запит тощо надається контролюючим органом поштою або на електронну адресу, зазначену у зверненні у строки, визначені законодавчими та нормативно-правовими актами, зокрема ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» – для надання відповіді на звернення, ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» – для надання відповіді на запит на отримання публічної інформації та ст. 52 Податкового кодексу України – для надання індивідуальної податкової консультації.

З більш детальним роз’ясненням з цього приводу можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 140.03).


Про роздрібну торгівлю алкогольними напоями та пивом

30.07.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує платникам акцизного податку, що відповідно до ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481) роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється виключно за наявності відповідних ліцензій.

Законом №481 визначено мінімально допустиму площу торговельного приміщення для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями - не менше 20 кв. метрів.

Слід зазначити, що при поданні заяви на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі виключно пивом, обмеження, яке стосується торговельного приміщення (не менше 20 кв. метрів) не застосовується.

Крім того, торгове приміщення повинно бути обладнано відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки тощо), РРО (касовий апарат), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад 700 мільйонів гривень ПДВ

25.07.2018

Протягом І півріччя 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 712,6 млн грн ПДВ, що на 211,6 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 501,4 млн грн податку на додану вартість.

При цьому загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 744,8 млн гривень. Це на 347,9 млн грн або 46,7 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як зазначає в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області     Сергій Тертичний, показники збільшення повернення податку свідчать про ефективне запровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ. Загалом в ДФС значну увагу приділяють переведенню всіх процесів між платниками податків та працівниками служби в режим он-лайн. Адже це унеможливлює будь-який особистий контакт і є запорукою уникнення корупційних складових.

Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 32,5 млн гривень

25.07.2018

Протягом І півріччя 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 32,5 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 26,5 млн грн та до місцевих бюджетів – 6 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 липня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 1 млрд 220 млн грн, у тому числі до державного бюджету – трохи більше 1 млрд гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 147,8 млн грн або 12,1% від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 13,4 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 262,2 тис. гривень.

Крім того, протягом січня-червня цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 13,5 млн гривень. Загалом же станом на 1 липня 2018 року борг з ЄСВ склав 60,4 млн гривень.

Затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування плати за землю

25.07.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 06.07.2018 Міністерство фінансів України наказом № 602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю» затвердило три узагальнюючі податкові консультації (далі – УПК), а саме: про справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку; про сплату земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені, та щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

1) Щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку.

Ця УПК визначає, що безпосереднім платником плати за землю виступає особа щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

2) Щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.

УПК визначає, що особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку, визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог ПКУ не повинна сплачувати земельний податок.

3) Щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) платників єдиного податку.

Зазначена УПК визначає, що

● ФОП – платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок;

● абзац 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ не передбачає звільнення від земельного податку для ФОП – платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок по сплаті податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.

Вищевказані УПК розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням:

https://www.minfin.gov.ua/news/view/normatyvnopravovi-akty-z-podatkovykh-konsultatsii?category=bjudzhet&subcategory=podatkovi-konsultatsii


Про реалізацію пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій

25.07.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській інформує, що ДФС України розпочата реалізація пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій (далі – РРО).

Так, бізнес очікують зміни щодо РРО, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня 2019 року, під час якого буде досліджено інноваційні розробки, новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання. Зазначене сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, у зв’язку з тим, що використання окремих моделей надасть можливість здійснювати віддалений контроль за розрахунками та обігом товарів на підприємстві.

Таке рішення створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови їх введення в експлуатацію та використання, зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування.

З 19.06.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 13.06.2018 № 472 (далі – Постанова № 472), якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі – Порядок).

Порядком передбачено, що учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.

При цьому організаційне супроводження експериментального проекту здійснюється Міжвідомчою робочою групою, утвореною Міністерством фінансів України (далі – Мінфін) протягом 15 днів після набрання чинності Постановою № 472.

Результати проведеного пілотного проекту будуть узагальнені фахівцями ДФС України з урахуванням пропозицій, поданих територіальними органами ДФС, центрами сервісного обслуговування, користувачами новітніх моделей та передані для подальшої роботи до Мінфіну.

Позитивні результати експерименту дозволять впровадити новітні РРО у промислову експлуатацію та сприятимуть їх застосуванню платниками податків поряд з традиційними моделями касових апаратів.

Постанова № 472 опублікована в «Урядовому кур’єрі» від 19.06.2018 № 114.

Постанова № 472 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/postanovi-kabinetu-ministr/72935.html

Вимоги до новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій, які допускаються до участі в пілотному проекті

25.07.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що ДФС України розпочата реалізація пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій (далі – РРО).

З 19.06.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 13.06.2018 № 472 (далі – Постанова № 472), якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі – Порядок).

Згаданим Порядком зазначено, що до новітніх моделей комплексів застосовуються на період проведення експериментального проекту вимоги, затверджені постановами КМУ від 18.02.2002 № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» і від 02.03.2016 № 149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» з урахуванням таких особливостей, що програмні комплекси повинні забезпечувати, зокрема:

►виконання розрахункової операції та передачі контрольно-звітної інформації до системи обліку даних в режимі реального часу;

► друкування розрахункових та інших звітних документів;

► збереження даних про опис товарів, фіскальної інформації, даних, на основі яких формуються розрахункові документи та звіти про розрахункові операції;

► використання електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» для здійснення технологічних операцій;

► використання технології, розробленої Національним банком України, або електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» для захисту від підміни та модифікації даних реєстраторів.

Нагадуємо, що інноваційна система реєстрації та обліку РРО – e-Receipt, розроблена ДФС України, передбачає оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони) без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Е-Receipt може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм.

Ця система передбачає програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС України, а також буде інтегрована з «Електронним кабінетом».

Всі кейси цієї системи безкоштовні для її користувачів та не потребують абонентської плати за користування.


За продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім на Кіровоградщині анульовано 7 ліцензій

25.07.2018


Протягом І півріччя 2018 року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 6 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 1 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

З початку цього року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 6 млн 922,8 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 107,6 відсотків. Лише у червні поточного року надійшло 1,3 млн гривень.

Протягом січня-червня 2018 року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 1946 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 1101 ліцензію, тютюнових виробів – 845. У той же час анульовано 244 ліцензії та призупинено 72.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано 1,4 мільйона гривень фінансових санкцій

25.07.2018

Протягом січня-червня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн  354 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 93 фактичні перевірки, за результатами яких застосовано трохи більше одного мільйона гривень фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 440 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 204 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 119 тис. грн та за реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР – 115,6 тис. гривень.

Крім того, за неподання та несвоєчасне подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 68 тис. грн фінансових санкцій.

Під час документальної виїзної перевірки одного з підприємств області донараховано 79,6 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 10 тис. грн фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 12 суб’єктів господарювання застосовано 169,8 тис. грн штрафів.

На соціальні потреби мешканці Кіровоградщини направили майже 1,8 млрд гривень ЄСВ

25.07.2018


Протягом першого півріччя 2018 року платники регіону сплатили  1 млрд 783 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 390,7 млн гривень. Доведений індикативний показник виконано на 106,3 відсотка.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що з 26 червня 2018 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (наказ Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 469, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 року за № 645/32097).

Відповідно до змін розширено перелік платників єдиного внеску, зокрема, з 01.01.2018 платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства.

Також змінено звітні форми – таблиця 1 Додатка 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (створено уніфіковану форму для платників єдиного внеску визначених пунктами 4, 5, 51 частини першої статті 4 Закону України № 2464).

Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство>ЄСВ>Накази».

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло 98,7 тис. Гривень

17.07.2018

У січні-червні 2018 року за протоколами про порушення митних правил вилучено майна на 1,2 млн гривень. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 49,1 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано 98,7 тис. гривень.

У І півріччі цього року до органів Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 32,5 тис. гривень.

Економічний ефект від проведення операції «Рубіж-2018»

на Кіровоградщині склав 1,5 млн гривень

17.07.2018

Протягом І півріччя 2018 року Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 30 справ про порушення митних правил на суму 4,2 млн грн, а також         робочою групою ініційовано проведення 7 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає понад 1,6 млн гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.

Кіровоградська митниця ДФС: в електронному вигляді оформлено понад 77 відсотків митних декларацій

17.07.2018

Починаючи з 01.02.2018 по 30.06.2018 року у зоні діяльності Кіровоградської митниці ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 77,6% митних декларацій, зокрема у розрізі митних режимів:

- Експорт – 84%;

- Імпорт – 68,8%.

У паперовому вигляді державні види контролю пройдено у 22% випадків митних оформлень. Як правило, це стосується митного оформлення транспортних засобів громадян (громадяни подають до митного оформлення митні декларації у паперовому вигляді), а також ввезення товарів у міжнародних експрес-відправленнях.

Окремо слід зазначити, що менше 1% митних декларацій оформлено як за принципом «єдиного вікна», так і у паперовому вигляді.

У разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО у визначені строки, до ЦСО застосовуються штрафні санкції

17.07.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до ст. 14 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) центри сервісного обслуговування (далі – ЦСО) зобов’язані при виході з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) забезпечувати відновлення його роботи протягом 7 робочих днів, а у разі незабезпечення його гарантійного ремонту, не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття в ремонт РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО.

Згідно з ст. 17-1 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до ЦСО, що забезпечують гарантійний ремонт РРО, за рішенням контролюючого органу, який здійснює фактичні перевірки суб’єктів господарювання відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, застосовуються фінансові санкції, а саме: у разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО у строки, встановлені Законом № 265, та невведення в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб’єкта господарювання резервного РРО – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року.

З початку року юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли в судах 109 справ

17.07.2018

Протягом І півріччя 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1559 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму                      3,6 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 109 рішень на суму 61,6 млн грн, що становить більше 85 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 85 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-червні 2018 року на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 46 рішень (більше 70 відс.) на суму 23,9 млн гривень.

В ході операції  «Акциз-2018» співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 12,5 млн гривень

17.07.2018

За результатами проведених співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області заходів, які були направлені на протидію незаконному виробництву та  обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, протягом січня-червня поточного року припинено діяльність п’ятьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 12,5млн грн, у тому числі: 26 398 літрів спирту, 10432 літри незаконно виготовлених горілчаних напоїв та понад 85 тис. пачок тютюнових виробів в асортименті без марок акцизного податку України.

За  виявленими фактами незаконного виробництва та обігу підакцизних товарів до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області протягом січня-червня 2018 року внесено 6 кримінальних проваджень, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 204 КК України, у тому числі три за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян.

Протягом І півріччя цього року слідчими податкової міліції закінчено розслідування та направлено до суду два кримінальних провадження за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров’я громадян, у тому числі одне відносно організованої злочинної групи осіб, які займалися незаконним виготовленням і збутом алкогольних напоїв та легалізували кошти, отримані від злочинної діяльності, у сумі понад 2 млн гривень.

Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби

забезпечено до бюджету понад 27 млн гривень

17.07.2018

Протягом січня-червня 2018 року органами ДФС області проведено                   208 перевірок, що на 94 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 112 – планові та позапланові документальні перевірки і                              77 – фактичних. Результати 189 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 202,2 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 164,2 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 38 млн гривень).

Загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за перше півріччя 2018 року становить 27,1 млн гривень. Це на 8,7 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року, повідомили в управлінні аудиту обласного фіскального відомства.

Кіровоградщина: актуальні питання адміністрування ПДВ обговорили на черговому семінарі

17.07.2018

Нещодавно за ініціативою Кіровоградського осередку ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” за участі фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області для бухгалтерів і керівників комерційних та аграрних підприємств Кіровоградщини було проведено семінар-практикум.

Основною темою заходу стали зміни в оподаткуванні ПДВ, зокрема питання зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та змінена форма декларації з податку.

Так, присутнім нагадали, що у зв’язку з набранням чинності з 01.06.2018 наказу Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381 «Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.04.2018 за № 451/31903, додатки 1, 5 та 9 до податкової декларації з ПДВ з 01 липня 2018 року подаються платниками ПДВ, які обрали місячний або квартальний звітні (податкові) періоди, за новими формами.

Відомості до таблиці 1.2 додатку 1 та додатку 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово (для платників, які обрали місячний звітний (податковий) період, – червень 2018 року та платників, які обрали квартальний звітний (податковий) період, – ІІ квартал 2018 року).

Також спеціалісти фіскальної служби області роз’яснили порядок дій при оскарженні блокування податкових накладних. У такому випадку платник податку має право подати до ДФС Таблицю за встановленою формою (додаток 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21 лютого 2018 р. №117 (далі - Порядок).

Згідно Порядку Таблиця подається платником податку в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Таблицю доречно подавати після факту блокування реєстрації ПН/РК. У Порядку зазначено, що Таблиця подається із Поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Пояснення повинно бути оформлене окремим файлом формату pdf розміром до 2 Мб. Воно має містити вичерпну інформацію стосовно платника податків та інші дані, які повинні продемонструвати особливості та специфіку господарської діяльності підприємства (фінансові результати, наявність необоротних активів, трудових ресурсів тощо).

Наприкінці заходу платникам наголосили, що Таблиці, подані та вже внесені в систему ДФС з 1 липня 2017 року, будуть враховуватись, і в подальшому реєстрація ПН/РК в ЄРПН по кодах товарів, зазначених у цій Таблиці на реалізацію, не підлягатиме зупиненню.

Під час семінару платникам були надані відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо застосування податкового законодавства. Також усі присутні отримали друковану продукцію, яку підготували фахівці фіскальної служби.

З 17 липня 2018 року запроваджуються нові коефіцієнти нормативної грошової оцінки землі

17.07.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що з 17.07.2018 набирає чинності наказ Мінагрополітики та продовольства України від 27.03.2018 № 162 (далі – Наказ № 162), яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затверджений наказом Мінагрополітики та продовольства України від 25.11.2016 № 489.

Порядком передбачено, що з 17.07.2018 для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, та у разі, якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку її нормативної грошової оцінки, застосовується із значенням 3,0.

Наказ № 162 опубліковно у бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.04.2018 № 30.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Податківці Кіровоградщини опрацювали 34 запити на публічну інформацію

09.07.2018

Протягом І півріччя 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 34 запити на отримання публічної інформації. З них 21 запит було отримано від фізичних осіб, 8 – від юридичних, по 2 – від об’єднань громадян без статусу юридичної особи і від засобів масової інформації та 1 - від органів виконавчої влади.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», 29 з них задоволено, 1 – знаходиться на розгляді та по 4 відмовлено.

Запитувачі зверталися за інформацією щодо надання рахунків для сплати податків, заборгованостей, сплати земельного податку, проведення перевірок та діяльності фіскальних органів.


Кіровоградщина: протягом І півріччя 2018 року фіскали отримали майже чотири сотні письмових звернень від громадян

09.07.2018

Протягом січня-червня поточного року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 395 письмових звернення від громадян, що на 180 звернень більше, ніж за відповідний період 2017 року. Із них – 260 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 70 - через органи влади, 48 - через уповноважену особу, 12 - від інших органів, установ, організацій, 4 – засобами електронного зв’язку, через мережу Інтернет та 1 звернення на особистому прийомі. За видом звернень 389 заяв та 6 пропозицій.

За результатами виконання: 373 звернення виконано в термін та 22 звернення знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-червня 2018 року звернулося 443 громадянина.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики, у тому числі контрольно-перевірочної роботи та інформування про ухилення від сплати податків.

За  вищезгаданий період в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 73 прийоми за зверненнями громадян, що на 37 прийомів менше, ніж за відповідний період 2017 року, з них: 69 заяв (94,5%) та 4 пропозиції (5,5%). Усім заявникам надано роз’яснення.

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, а також податкової звітності.


Кіровоградщина: протягом І півріччя 2018 року на сервіс «Пульс»

надійшло 10 звернень по податковому напрямку

09.07.2018

Протягом січня - червня 2018 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 10 звернень, з яких 3 звернення – до Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перерахування сум єдиного внеску та сплати податку на нерухомість, 2 звернення – до Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо наявності у підприємства податкового боргу та щодо роботи органів ДФС, 2 звернення - до ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо проведення перевірки на закриття підприємницької діяльності та щодо системи електронного адміністрування ПДВ, 1 звернення – до Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо звітності та реєстрації накладних і 2 звернення до Голованівської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо повернення надмірно сплачених до бюджету суми єдиного податку.

Питання, порушені заявниками, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДФС України.


Протягом І півріччя 2018 року платники Кіровоградщини отримали понад 78 тисяч адміністративних послуг

09.07.2018

Протягом січня-червня поточного року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 244 тисячі 909 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 78396 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); реєстрації платника єдиного податку; видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела виплачених доходів та утриманих податків; видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби; видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Органами ДФС у Кіровоградській області щоденно опрацьовується понад 3,5 тисячі звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

На обліку в органах ДФС Кіровоградщини перебуває близько 61 тисячі платників податків

09.07.2018

Як повідомили у відділі обслуговування платників обласного управління ДФС, станом на 1 липня 2018 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 61 тисяча 272 платника податків. Це на 982 платника більше, ніж на цю ж дату 2017 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, понад 27 тисяч – юридичні особи та понад 34 тисячі – фізичні особи-підприємці.

Проти 1 липня минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1110, або на 4%. Разом із тим, кількість фізичних осіб-підприємців зменшилася на 128, або на 0,4 %.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок липня поточного року обліковано 1 млн 24 тис. 89 фізичних осіб. При чому 14 тис. 832 фізичних осіб – громадян України та 532 іноземця були зареєстровані вже у поточному році. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2815 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 липня цього року у відповідному реєстрі перебуває 4732 юридичні особи та 446 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 221 суб’єкт господарювання.

У стані припинення перебуває 4178 юридичних осіб та 19 тис. 887 фізичних осіб – підприємців.


Довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів та платежів можна отримати в паперовому та електронному вигляді

09.07.2018

Однією з адміністративних послуг, які надаються платникам податків органами фіскальної служби, є видача довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів та платежів.

Надання зазначеної послуги регламентується наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567.

Для отримання довідки платнику необхідно особисто (або через уповноважену особу) звернутися з відповідною заявою до органу ДФС за основним місцем обліку.

Форма заяви та зразок її заповнення розміщені на суб-сайті територіальних органів ДФС в Кіровоградській області у підрозділі «Адміністративні послуги» розділу «Діяльність» або безпосередньо в Центрі обслуговування платників. Крім того, заява може бути надіслана через Електронний кабінет платника податків.

При заповненні заяви необхідно обов’язково зазначити нормативно-правовий акт, яким передбачено надання довідки, та назву підприємства чи організації, куди довідка буде надана.

Довідка надається безоплатно та може бути отримана як у паперовому, так і в електронному вигляді, про що слід зробити відповідну позначку в заяві. Крім того, при отриманні довідки в електронному вигляді платник може також отримати її підтвердження в паперовому. Для цього йому необхідно звернутися з відповідною заявою до органу фіскальної служби.

Термін надання зазначеної послуги – 5 робочих днів з дня подання заяви. Термін дії довідки – 10 календарних днів.

Довідка у паперовому вигляді отримується платником чи його уповноваженим представником безпосередньо у контролюючому органі, до якого було подано відповідну заяву.

У відкритій частині Електронного кабінету платника можна переглянути довідку в електронному вигляді, завантажити її примірник у форматі PDF та роздрукувати. Для цього у підрозділі «Довідки про відсутність заборгованості» розділу «Реєстри» необхідно зазначити Код ЄДРПОУ/РНОКПП, номер та дату довідки.

Увага! Довідка формується автоматично за даними інформаційних систем ДФС. При цьому системою перевіряється наявність боргу як за основним, так і за неосновним місцем обліку. При наявності у платника податкового боргу, навіть у розмірі 1 копійки, автоматично буде сформовано відмову у наданні довідки.

Відмова також формується автоматично при зверненні платника із заявою до органу ДФС не за основним місцем обліку або при зверненні фізичної особи, яка не є фізичною особою-підприємцем. У разі, якщо у заяві платник зазначив нормативно-правовий акт, що втратив чинність, або яким отримання довідки не передбачено, або при некоректному заповненні реквізитів заяви, йому на поштову адресу також буде направлено лист у довільній формі з відмовою у наданні довідки.


Реалізація права громадян на звернення за допомогою сервісу ДФС України «Пульс»

09.07.2018

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту, яке передбачено ст.40 Конституції України, та є однією із організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян.

Сервіс «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів (далі – Інформація).

Заявники можуть надати Інформацію за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Інформація приймається  цілодобово.

При наданні Інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДФС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.

У разі звернення представника Заявника обов’язково надаються відомості стосовно його повноважень здійснювати представництво законних інтересів та ведення справ Заявника, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Якщо представник Заявника не надає такі дані, Інформація на сервіс «Пульс» не приймається.

Про результати розгляду Інформації клієнти повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.

Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної інформації та повідомлень про наявність на офіційному веб-порталі/субсайтах ДФС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів чи систем; відомості що надходить до ІДД ДФС електронною поштою щодо мінімізації сплати податків, зборів, митних платежів.

Протягом І півріччя 2018 року порушники митних правил збагатили бюджет на понад 700 тис. Гривень

09.07.2018

За січень-червень цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 174 справи про порушення митних правил на суму 11,9 млн гривень. Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 110 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 1,1 млн гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути 754 тис. грн штрафів.

У той же час до суду направлено 14 справ про порушення митних правил на суму 6,3 млн гривень. За результатами розгляду судом по 4 справам про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 22,8 тис. грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено 10 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 12 протоколів про порушення митних правил на суму майже 5 млн гривень.

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у І півріччі поточного року митницею підготовлено 17 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 36 справ про порушення митних правил на загальну суму 6,4 млн гривень.

У червні цього року за рахунок митних платежів до бюджету надійшло понад 100 млн гривень

09.07.2018

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у червні 2018 року до державного бюджету надійшло 109,2 млн грн митних платежів, у тому числі, до загального фонду – 108,5 млн грн та до спеціального фонду – 654,8 тис. гривень. У порівнянні з цим же місяцем минулого року надходження зросли на 5,8 млн грн, або 5,6 відсотка.

Найбільші суми надійшли за рахунок податку на додану вартість, який становить 93,7 відсотків у загальній структурі надходжень. Друге місце займає ввізне мито, проте зі значно скромнішими сумами надходжень, які у загальних становлять лише 5,2 відсотка.

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення обладнання (група 84), за рахунок чого перераховано 26,8 млн гривень та вугілля, оливи (група 27). Останні дозволили мобілізувати понад 13 млн гривень.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Припинення підприємницької діяльності ФОП: як повернути суму надміру сплаченого єдиного внеску

04.07.2018

Органи Державної фіскальної служби при поверненні помилково та/або надміру сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  керуються Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6.

Повернення надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення.

У свою чергу, підставою для зняття з обліку у контролюючих органах платників податків є надходження від державного реєстратора відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру. Фізична особа – підприємець знімається з обліку після проведення передбаченої законодавством перевірки, здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску та закриття інтегрованих карток платника (далі – ІПК).

Порядком ведення органами ДФС України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 (далі – Порядок №422), визначено, що в інформаційній системі органів ДФС ІПК закриваються із встановленням дати закриття за умов:

- погашення сум податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені та/або списання сум податкового боргу, штрафних санкцій та пені;

- повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та/або списання до бюджету за заявою платника;

- повернення платнику помилково та/або надміру сплачених коштів ЄВ та/або списання до фондів соціального страхування за заявою платника;

- відсутності розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань або податкового боргу, не погашених на дату закриття ІКП.

При цьому згідно з Порядком №422 після припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця на підставі судового рішення та/або після проведення державним реєстратором спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання та кошти єдиного внеску (у разі відсутності заяви платника податків про їх повернення) списуються до бюджету та до фондів соціального страхування за рішенням керівника (заступника керівника) органу ДФС.

Таким чином, фізична особа – підприємець, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, має можливість повернути суму надміру сплаченого єдиного внеску на підставі заяви, яка подається до дати зняття з обліку такого платника.

Таке роз‘яснення ДФС України розміщено на офіційному веб-порталі у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.04.02).


Змінили основне місце обліку – необхідно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП

04.07.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників, що відповідно до ст. 7 Закону України від 22.05.2003 № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та пп. 3.4.6 п. 3.4 розділу 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України від 29.11.2017 № 150, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа та/або реєстраційній картці.

Отже, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

Кіровоградські бійці спецпідрозділу «Фантом» повернулися додому

04.07.2018

Троє бійців спеціального підрозділу ДФС «Фантом», що виконували завдання у зоні проведення АТО, повернулася до рідних домівок. Чотири місяці офіцери податкової міліції Кіровоградщини несли службу на території Донецької області.

Бійці спецпідрозділу „Фантом” здійснюють контроль за переміщенням осіб, протидіють незаконному переміщенню товарів через лінію розмежування між Україною та тимчасово окупованими територіями у Донецькій області. Податкові міліціонери спільно з співробітниками інших правоохоронних органів викривають фінансові злочини в зоні АТО та протидіють тероризму.

Сьогодні керівництво обласного фіскального відомства привітало офіцерів. З вітальним словом до колег-міліціонерів звернувся в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

„Від керівництва та колективу Головного управління ДФС у Кіровоградській області, хочу виразити особливі слова вдячності саме вам, тим хто в такий час добровільно став на захист Батьківщини, хто з честю виконав обов’язок по захисту української землі від терористичних загроз. Вітаю вас хлопці із поверненням додому живими і здоровими,” – зазначив він.

Про місію з якою вирушали на захист України та виконання поставлених завдань, хвилювання і радість за те, що із найбільш небезпечної точки країни усі повернулися додому, говорив і перший заступник начальника ГУ ДФС в області, який відповідає за роботу податкової міліції - Дмитро Афонін.

Бійці отримали заслужені Подяки від керівництва та квіти.

Також керівництво ГУ ДФС в області привітало присутніх з наступаючим Днем Конституції та нагородило Подяками Кіровоградської обласної державної адміністрації за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, особистий внесок у розбудову системи державної служби в області та з нагоди Державної служби і 100-річчя запровадження Державної служби фахівців обласного апарату.


Затверджено нову форму для подання запиту на отримання публічної інформації

04.07.2018

Удосконалено форму для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби. Зокрема, передбачено можливість обрання запитувачем способу отримання інформації (документів) на запит на отримання публічної інформації шляхом проставлення у такому запиті відмітки «ознайомлення з документами в спеціальному місці розпорядника інформації».

Відповідний наказ Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 468 «Про затвердження Порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при складанні, поданні та опрацюванні запитів на отримання публічної інформації та Форми для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби» набрав чинності  26.06.2018.

Також наказом визначається порядок відшкодування витрат на копіювання та/або друк документів, що надаються за запитом на отримання публічної інформації, розпорядником якої є органи Державної фіскальної служби.

Так, орган ДФС надає за вимогою запитувача 10 перших сторінок документа безкоштовно одночасно з повідомленням про необхідність відшкодування витрат на виготовлення копій решти документів, крім документів, якщо вони надаються на вимогу запитувачу виключно на електронну пошту.

Крім того передбачено, що дія цього наказу не поширюється на відносини у сфері звернень громадян та адвокатських запитів, які регулюються Законом України «Про звернення громадян» та Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» відповідно.

Також наказом закріплено електронну адресу, на яку до ДФС направляється запит на отримання публічної інформації:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , яка на сьогодні функціонує відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Довідково:

Наказ Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 468 «Про затвердження Порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при складанні, поданні та опрацюванні запитів на отримання публічної інформації та Форми для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 травня 2018 р. за № 643/32095 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Головна>Робота з громадянами>Публічна інформація> Нормативно-правові акти» за посиланням: http://sfs.gov.ua/priymalnya-gromadyan/dostup-do-publichnoi-inform/normativn/.

Форма для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Головна>Робота з громадянами>Публічна інформація> Форми подання запиту» за посиланням: http://sfs.gov.ua/priymalnya-gromadyan/dostup-do-publichnoi-inform/formi-zapitu-na-informatsiyu/.


Сплачуєте страхові платежі – маєте право на податкову знижку

04.07.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що згідно з пп. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних оіб (далі – платник податку) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених таким платником податку страховику – резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як самого платника, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

► при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю – суму, визначену в абзаці першому пп. 169.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2017 році – 2 240 грн. у розрахунку на місяць);

► при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю – 50 % суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї (у 2017 році – 1 120 грн. у розрахунку на місяць).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Слід зазначити, якщо платник податку до кінця податкового року, що настає за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (пп. 166.4 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).

До зведеного бюджету Кіровоградщини за перше півріччя 2018 року надійшло майже 4 мільярди гривень податків і зборів

04.07.2018

За січень-червень поточного року платники Кіровоградщини перерахували 3,9 млрд грн податків і зборів. При цьому, надходження 2017 року вдалося перевершити на понад 500 мільйонів гривень. Індикативний показник виконано на 102,9 відсотків.

До загального фонду державного бюджету надійшло 1,7 млрд грн платежів, що на 13,1%, або на 199 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

У червні цього року до загального фонду держбюджету надійшло 248,5 млн грн. Індикативний показник виконано на 100,8 відсотків.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону протягом січня-червня 2018 року забезпечено надходження 2,2 мільярда гривень. Рівень надходжень січня-червня поточного року збільшився порівняно з минулорічним на 370 мільйонів. Індикативний показник виконано на 105,3 відсотків.

Так, податку на доходи фізичних осіб надійшло 1,4 мільярди гривень. Це на 283,5 мільйонів або 25,2 відсотків більше, ніж за січень-червень минулого року.

Від плати за землю місцева казна поповнилась на 304,2 мільйонів гривень, що на 31,9 мільйонів або 11,7 відсотків більше відповідного періоду 2017 року. Представники малого і середнього підприємництва спрямували 258,5 мільйонів гривень єдиного податку, а це на 42,3 мільйонів або 19,6 відсотків випереджає минулорічну сплату. Індикативний показник виконано на 123,1 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за шість місяців 2018 року зібрано 1,8 мільярдів гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року надходження зросли на 390,7 млн грн, індикативний показник виконано на 106,3 відсотків.

Профілактична робота щодо недопущення корупційних дій в органах ДФС у Кіровоградській області триває

04.07.2018

За результатами оперативно-службової діяльності відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області та спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДФС в області за січень-червень 2018 року проведено 323 профілактичних заходи (лекції, виступи, бесіди) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку цього року відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області проведено 23 перевірки відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області.

За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено  10 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень.

У січні-червні поточного року до правоохоронних органів направлено два матеріали перевірки та зареєстровано два кримінальних провадження у сфері службової діяльності.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області з початку цього року викрито факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,2 млн гривень.

На даний час проводиться службова перевірка за фактом отримання неправомірної вигоди працівником ГУ ДФС у Кіровоградській області за сприяння у здійсненні торгівлі алкогольними напоями без відповідних дозволів та документів.

Нагадуємо, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007. Лінія працює цілодобово.

Кіровоградщина: за січень-червень 2018 року платники сплатили понад 130 млн грн на обороноздатність України

04.07.2018

За січень-червень 2018 року до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 137,6 млн грн військового збору. Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 22,3 млн грн або 19,3 відсотків.

Зокрема, за червень 2018 року надходження військового збору склали 28,2 млн грн, що на 4,7 млн грн або 20,3 відсотків більше надходжень червня 2017 року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Автовласники Кіровоградщини поповнили

місцеву скарбницю майже на 3 мільйона гривень

04.07.2018

За перше півріччя 2018 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло майже 3 мільйона гривень транспортного податку. Це на 692,7 тисяч грн, або на 30,2 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Доведені індикативні показники виконанні на 143,1 відсоток. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 2,6 млн грн, від фізичних – 407 тис. гривень.

За червень цього року надходження по транспортному податку склали 348,9 тис. грн, що на 31,5 відс. більше надходжень червня 2017 року.

Зазначимо, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати. У 2018 році – це 1 мільйон 396,1 тисячі гривень. Ставка податку встановлена у розмірі 25 тисяч гривень на рік.

Місцеві бюджети Кіровоградщини отримали

1,4 мільярда податку на доходи фізичних осіб

04.07.2018

Протягом першого півріччя  2018 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 1 млрд 410 млн грн ПДФО. У фіскальній службі регіону відзначили, що надходження у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зросли на 283,5 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. В структурі надходжень він займає позицію лідера – понад 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів. Сплачується цей податок із розрахунку 18 % від заробітної плати.

Тож у фіскальній службі області звертають увагу роботодавців Кіровоградщини на дотримання вимог трудового законодавства –  офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати, недопущення її виплати у  “конвертах”. Адже наповнена місцева казна дає можливості для розвитку нашого регіону, як  економічного, так і соціального.


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби забезпечено до бюджету понад 23 млн гривень

25.06.2018

Протягом січня-травня 2018 року органами ДФС області проведено 170 перевірок, що на 92 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 106 – планові та позапланові документальні перевірки і 64 – фактичних. Результати 154 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 191,7 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 165,1 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 26,6 млн гривень).

«Завдяки концентрації на перевірках найбільш ризикових платників та операцій, загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за п»ять місяців 2018 року становить 23,2 млн гривень. Це на 11,2 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року», - зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.


Кіровоградщина: за січень-травень 2018 року на сервіс «Пульс»

надійшло 7 звернень

25.06.2018

Протягом січня - травня 2018 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 7 звернень, з яких 2 звернення – до Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перерахування сум єдиного внеску, 2 звернення – до Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо наявності у підприємства податкового боргу і щодо роботи органів ДФС, 2 звернення - до ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо проведення перевірки на закриття підприємницької діяльності та щодо системи електронного адміністрування ПДВ та 1 звернення – до Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо звітності та реєстрації накладних.

Питання, порушені заявниками, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДФС України.


З кіровоградськими фіскалами проведено 274 профілактичних заходи щодо недопущення корупційних дій

25.06.2018

За результатами оперативно-службової діяльності відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області за січень-травень 2018 року проведено 274 профілактичних заходи (лекції, виступи, бесіди) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку цього року відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області проведено 22 перевірки відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області.

За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено  10 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень.

У січні-травні поточного року до правоохоронних органів направлено два матеріали перевірки та зареєстровано два кримінальних провадження у сфері службової діяльності.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області з початку цього року викрито факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,2 млн гривень.

Нагадуємо телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007. Лінія працює цілодобово.


Обласні фіскали за „круглим столом” з кропивницькими рестораторами

25.06.2018

Днями, за ініціативи Клубу рестораторів Кропивницького, фахівці Головного управління ДФС у Кіровоградській області прийняли участь у засіданні “круглого столу” з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування.

Під час зустрічі обговорили багато питань, які виникають при взаємодії бізнесменів з контролюючими органами, а також новації у податковому законодавстві, що стосуються ресторанного бізнесу.

Запрошені представники обласного управління фіскальної служби розповіли, що в Кіровоградській області зареєстровано 692 суб’єкта господарювання ресторанного бізнесу, з яких юридичних осіб - 82 та 610 фізичних осіб-підприємців. За січень – травень поточного року юридичними особами сплачено 11,3 млн грн податків або 1,1відс. від загальної суми надходжень.

На загальній системі оподаткування перебуває кожне друге підприємство. Інші – використовують спрощену систему оподаткування та мають дохід менше    5 млн грн на рік.

Платниками податку на додану вартість є 37 підприємств, які сплатили у поточному році 2,9 млн гривень.

Згідно поданої звітності з ЄСВ юридичними особами залучено до провадження господарської діяльності 106 найманих працівників, що у середньому становить 2 особи на одного працедавця. Середній розмір заробітної плати становить 3207 грн (мін. з/п 3723 грн). Середня заробітна плата по області складає 6,4 тис гривень.

Що стосується фізичних осіб – підприємців, то із загальної кількості платників 56відс. є платниками єдиного податку, а 44відс. провадять діяльність на загальній системі оподаткування. Сукупно фізичними особами – підприємцями, які провадять діяльність у сфері громадського харчування за 5 місяців 2018 року сплачено 5,4 млн.грн. податків або 0,5відс. від загальної суми надходжень.

Згідно поданої звітності з ЄСВ зазначеними особами залучено до провадження господарської діяльності 438 найманих осіб, що у середньому становить 1-2 працівника  на одного працедавця. Середній розмір заробітної плати становить 3618 гривень.

Увагу присутніх звернули на те, що значна кількість підприємців взагалі не має офіційно працевлаштованих найманих працівників.

Також на території області 397 суб’єктів господарювання отримали 457 ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 176 ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами в закладах ресторанного господарства, барах, кафе, їдальнях та піцеріях.

Станом на 01.06.2018 року, в органах ДФС області зареєстровано 2536 суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території регіону у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з використанням 4289 зареєстрованих  реєстраторів розрахункових операцій.

В сфері ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) на території регіону здійснюють діяльність 496 суб”єктів господарювання на 695 господарських об’єктах.

Кропивницьких рестораторів найбільше цікавили питання щодо видів, порядку проведення та строків податкових перевірок, умов та порядку допуску посадових осіб податкових органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок. А також практичні аспекти застосування реєстраторів розрахункових операцій та ліцензування суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері громадського харчування.

Окрім цього учасникам „круглого столу” повідомили про кількість проведених перевірок закладів громадського харчування з початку року, основні помилки, які були допущені при перевірках та про суми штрафних санкцій, нарахованих за результатами перевірок.

Зустріч пройшла у форматі активного діалогу, під час якого фахівці обласного відомства надали відповіді на всі питання, які цікавили присутніх.

Наприкінці зустрічі податківці акцентували увагу учасників заходу на необхідності легалізації найманих працівників та правильності сплати податків.


Ставки податку на нерухомість, які діятимуть у наступному році, обговорили за «круглим столом»

25.06.2018

У п’ятницю, 15 червня ц.р., за ініціативи громадських об’єднань Кіровоградщини, та за участі, серед інших, фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області, відбулося засідання «круглого столу». Темою зустрічі стало обговорення розмірів ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік.

Так, висловити своє бачення даного питання прийшли представники Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців, Кіровоградської регіональної Торгово-промислової палати, Асоціації платників податків у Кіровоградській області, Кіровоградського обласного відділення УСПП тощо.

Приводом для зустрічі стало оприлюднення міською радою міста Кропивницького проекту рішення про встановлення на 2019 рік ставок із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Присутні обговорили економічні наслідки затвердження такого рішення, а також висловили пропозиції щодо його змісту.


Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 28 млн гривень

25.06.2018

Протягом січня-травня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 28,1 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 22,6 млн грн та до місцевих бюджетів – 5,5 млн  гривень.

Загальна сума податкового боргу станом на 1 червня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 888 млн грн, у тому числі до державного бюджету – майже 731 млн гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 139,4 млн грн або 15,7% від загальної суми заборгованості.

З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 13,4 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 262,2 тис. гривень.

Крім того, протягом п’яти місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 11,8 млн гривень. Загалом же станом на 1 червня 2018 року борг з ЄСВ склав 60,2 млн гривень.


За продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім на Кіровоградщині анульовано 6 ліцензій

25.06.2018

Протягом січня-травня 2018 року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 5 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 1 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

З початку цього року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 5 млн 621,8 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 109,4 відсотків. Лише у травні надійшло понад мільйон гривень.

Протягом поточного року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 1579 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 873 ліцензії, тютюнових виробів – 706. У той же час анульовано 212 ліцензій та призупинено 63.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.


На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад один мільйон гривень фінансових санкцій

25.06.2018

Протягом січня-травня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1,1 млн грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 76 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано 865,2 тис. грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 370 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 170 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 102 тис. грн та за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 68 тис. гривень.

Крім того, за неподання та несвоєчасне подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 68 тис. грн фінансових санкцій.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 9 суб’єктів господарювання застосовано 139,2 тис. грн штрафів.

Юристи фіскальної служби Кіровоградщини довели у судах обґрунтованість донарахованих податкових зобов’язань на майже 24 млн гривень

25.06.2018

Протягом січня-травня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1534 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму 3,6 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 115 рішень на суму 50,5 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 80 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-травні 2018 року судами розглянуто 58 таких справ на 31,1 млн гривень, на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 42 рішення (більше 70 відс.) на суму 23,8 млн гривень.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад 565 мільйонів гривень ПДВ

25.06.2018

Протягом січня-травня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 565,1 млн грн ПДВ, що на 148,4 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 416,7 млн грн податку на додану вартість.

При цьому загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 646,2 млн гривень. Це на 249 млн грн або 61,4 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як зазначає заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова, показники збільшення повернення податку свідчать про ефективне запровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ. Загалом в ДФС значну увагу приділяють переведенню всіх процесів між платниками податків та працівниками служби в режим он-лайн. Адже це унеможливлює будь-який особистий контакт і є запорукою уникнення корупційних складових.


Рішення про встановлення місцевих податків та зборів надсилаються місцевими радами до контролюючих органів не пізніше 1 липня

25.06.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до вимог п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форми типових рішень про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» визначено форму рішень для окремих податків.

Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня його прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них.

Зведена інформація про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях розміщується на офіційному веб-порталі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Кіровоградщина: за п’ять місяців 2018 року платники отримали майже 70 тисяч адміністративних послуг

18.06.2018

Протягом січня-травня цього року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 232542 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 66158 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується понад 3,5 тисячі звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


Платники Кіровоградщини за січень-травень 2018 року сплатили понад 100 млн грн на обороноздатність України

18.06.2018

За січень-травень 2018 року до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 109,4 млн грн військового збору. Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 17,5 млн грн або 19,1 відсотків.

Зокрема, за травень 2018 року надходження військового збору склали 23,6 млн грн, що на 1,5 млн грн або 6,6 відсотків більше надходжень травня 2017 року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.


За п’ять місяців 2018 року на розгляд до фіскальної служби Кіровоградщини надійшов 31 запит на публічну інформацію

18.06.2018

З метою забезпечення реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, прозорості та відкритості своєї діяльності, Головним управлінням  ДФС у Кіровоградській області забезпечено розгляд документів, з проханням надати публічну інформацію із посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», які надійшли до обласного відомства та територіальних органів засобами поштового зв’язку, електронною поштою та особисто від запитувача.

Так, упродовж січня-травня 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшов 31 запит на отримання публічної інформації. З них 19 або 61,4відс. запитів було отримано від фізичних осіб, 7 запитів або 22,6відс. від юридичних осіб. Органи виконавчої влади спрямували до фіскальної служби 1 запит або 3,2відсотків. Від представників ЗМІ та від об’єднань громадян без статусу юридичної особи було отримано по 2 запити або 6,4відсотків.

Відповідно до  частини 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», розглянуто та опрацьовано 28 запитів, з яких задоволено 24 запити, відмовлено по 4 запитах та 3 запити знаходяться на розгляді.

Нові соціальні стандарти з 1 липня 2018 року

18.06.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 07.12.2017 № 2246 «Про державний бюджет України на 2018 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення та розмір мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що вищевказані показники впливають на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, а також податкових соціальних пільг.

Так, з 1 липня 2018 року встановлюються нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць − 1 777 грн.

Для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 липня 2018 року встановлюються такі показники прожиткового мінімуму:

  • · для дітей віком до 6 років −1 559 грн.;
  • · для дітей віком від 6 до 18 років − 1 944 грн.;
  • · для працездатних осіб – 1 841 грн.;
  • · для осіб, які втратили працездатність − 1 435 грн.

Мінімальна заробітна плата, з початку 2018 року, складає у місячному розмірі – 3 723 грн., у погодинному розмірі − 22,41 грн. Станом на 1 липня 2018 року мінімальна заробітна плата не змінюється.

Звертаємо увагу, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Близько 61 тисячі платників податків обліковуються в органах ДФС Кіровоградщини

18.06.2018

Як повідомила заступник начальника обласного управління ДФС  Тетяна Гавренкова, станом на 1 червня 2018 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 60 тисяч 968 платників податків. Це на 833 платники більше, ніж на цю ж дату 2017 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, понад 27 тисяч – юридичні особи та майже 34 тисячі – фізичні особи-підприємці. Серед зареєстрованих юридичних осіб понад 78 відсотків перебувають на загальній системі оподаткування, з них: 5170 – платники податку на прибуток та 3950 – неприбуткові установи та організації. Натомість серед фізичних осіб-підприємців переважають ті, що обрали спрощену систему оподаткування. Так, «спрощенці» складають понад 61 відсоток (20786 платників), а «загальносистемники» - відповідно, 39 відсотків (13141 платник податків).

З початку цього року на податковий облік взято 612 юридичних осіб та 1578 фізичних осіб-підприємців. Останніх виявилося на 650 осіб менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок червня поточного року обліковано 1 млн 23 тис. 214 фізичних осіб. При чому 13 тис. 227 фізичних осіб – громадян України та 463 іноземців були зареєстровані вже у поточному році. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2808 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Із загальної кількості платників податків станом на 1 червня 2018 року 5241  зареєстровано платниками податку на додану вартість. Із них: юридичних осіб – 4793 та фізичних осіб – підприємців – 448.

Крім того, на обліку в фіскальних органах Кіровоградщини перебуває майже 315 тисяч платників земельного податку, з яких 314 тис. 931 громадянин та 362 підприємці. Також, 2618 орендарів уклали договори оренди земельних часток (паїв) з майже 213 тис. громадян. На обліку знаходяться 7463 платників орендної плати за землю.

У стані припинення перебуває 4169 юридичних осіб та 19 тис. 729 фізичних осіб – підприємців.

До уваги платників податків!

18.06.2018

Відповідно до наказів Міністерства фінансів України від 29.01.2013 № 43 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», від 23.08.2012 № 938 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» та від 22.06.2012 № 758 « Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» із змінами, з 02 липня 2018 року запроваджується централізована модель виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів.

Враховуючи зазначене, Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 02 липня 2018 року будуть діяти нові реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України.


Податківців обласного відомства ознайомили з медичною реформою

18.06.2018

Минулого тижня, 11 червня 2018 року, в Головному управлінні фіскальної служби області за ініціативи народного депутата України, заслуженого лікаря України, члена комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Костянтина Яриніча відбулась зустріч з колективом відомства з питань медичної реформи. На захід були запрошені ветерани державної податкової служби.

В ході зустрічі присутніх проінформовано про перший етап медичної реформи, зокрема про те, як та де знайти собі сімейного лікаря або терапевта, педіатра для своєї дитини і підписати з ним декларацію.

По закінченню заходу усі бажаючі мали змогу задати запитання та отримати відповіді.


До уваги платників!

18.06.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які бажають з 1 липня поточного року перейти на сплату єдиного податку або змінити групу єдиного податку, повинні не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати до Центру обслуговування платників заяву встановленої форми про право застосування спрощеної системи оподаткування. Граничний термін подання заяви – 15 червня 2018 року.

Крім цього, платники єдиного податку, які бажають відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування, повинні не пізніше, ніж за 10 днів до початку нового календарного кварталу подати до Центру обслуговування платників заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування. Граничний строк подання такої заяви – 20 червня 2018 року.


Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації