ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Кіровоградщина: з початку 2018 року фіскали отримали понад дві сотні письмових звернень від громадян

10.04.2018

Протягом січня-березня поточного року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 222 письмових звернення від громадян, що на 106 звернень більше, ніж за відповідний період 2017 року. Із них – 114 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 56 - через органи влади, 48 - через уповноважену особу та 4 - від інших органів, установ, організацій. За видом звернень 220 заяв та 2 пропозиції.

За результатами виконання: 211 звернень виконано в термін та                               11 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-березня 2018 року звернулося 249 громадян.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики, у тому числі контрольно-перевірочної роботи та інформування про ухилення від сплати податків.

За  вищезгаданий період в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 47 прийомів за зверненнями громадян, що на 10 прийомів менше, ніж за відповідний період 2017 року, з них: 44 заяви (93,6%) та 3 пропозиції (6,4%). Усім надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників, а також податкової звітності.

 

Кіровоградщина: з початку 2018 року на «Пульс» надійшло 4 звернення

10.04.2018

Протягом першого кварталу цього року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області через антикорупційний сервіс «Пульс» (податковий напрямок) надійшло 4 звернення. З них 2 звернення – до Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перерахування сум єдиного внеск, 1 – до Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо наявності у підприємства податкового боргу та 1 – до ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо проведення перевірки на закриття підприємницької діяльності. Питання, порушені заявниками, вирішені по суті.

Довідково: сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія (0800-501-007), яка функціонує цілодобово у режимі call-back та спрямована на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків. У робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії співробітників органів ДФС приймають працівники сервісного центру, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

 

Внесено зміни до Порядку ведення

Єдиного реєстру податкових накладних

10.04.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що        24 березня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 204 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі – Постанова № 204), яка внесла зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі – Постанова № 1246).

Зокрема, Постановою № 204 внесено наступні зміни:

- операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо           15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем;

- у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку;

- податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Довідково повідомляємо: Постанову № 204 опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 24.03.2018 року  № 57.

 

Припинення діяльності ФОП: коли подається декларація

10.04.2018

Головне управління  ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що у разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням цієї особи останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Отже, фізичні особи, які перебували на загальній системі, стосовно яких починаючи з 01.01.2017 р. до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення такої реєстрації.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу). Нормами Кодексу не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.

Отже, фізичні особи, стосовно яких починаючи з 01.01.2017 р. до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають податкові декларації платника єдиного податку — ФОП востаннє за податковий (звітний) квартал, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

 

Кіровоградщина: за перший квартал до зведеного бюджету надійшло 1,9 млрд гривень податків і зборів

10.04.2018

Протягом січня-березня 2018 року до зведеного бюджету Кіровоградщини надійшло 1 млрд 910,2 млн гривень за рахунок податків і зборів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сума надходжень збільшилася на 20,6 відсотків, що у грошовому еквіваленті дорівнює 326,4 мільйонів гривень. Індикативний показник виконано на 101,2 відсотка.

За перший квартал поточного року до загального фонду державного бюджету перераховано 852 мільйона гривень, що 16,5 відсотків, або 120,4 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

У розрізі платежів до держбюджету перше місце займає податок на додану вартість, його з початку поточного року сплачено 368,8 млн грн, податку  на доходи фізичних осіб надійшло 221,4 млн грн, податку на прибуток підприємств – 116,9 млн грн. Решта суми – надходження інших платежів та податків.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону у січні-березні цього року забезпечено понад 1 млрд гривень. Рівень надходжень збільшився порівняно з минулорічним на 204,7 мільйона.

 

Місцеві громади Кіровоградщини

отримали майже 149 млн. гривень плати за землю

10.04.2018

За три місяці поточного року надходження плати за землю від платників Кіровоградської області склали 149 млн. грн., зокрема, юридичними особами сплачено 131,6 млн. грн. та фізичними особами -                17,4 млн. гривень.

В цьому році відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Кіровоградщини по платі за землю у порівнянні з січнем – березнем                     2017 року на 19,4 млн. гривень або 15відсотків.

За березень цього року надходження по платі за землю склали майже 52 млн.грн., що на 777 тис.грн. більше надходжень березня 2017 року. Доведене завдання виконано на 124,9 відсотків.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, які надсилаються до 1 липня поточного року.

 

Понад один мільярд гривень податків і зборів надійшло до місцевих бюджетів Кіровоградщини за перші три місяці 2018 року

10.04.2018

Значну увагу в фіскальній службі області приділяють наповненню місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток міста і області.

Так за  січень-березень 2018 року  надійшло 1056,9 млн. грн., що на 24,0відс. або 204,7 млн. грн. більше минулорічного показника.

У фіскальному відомстві регіону також повідомили, якими податками наповнюється місцевий бюджет.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. З початку року надійшло 652,6 млн. грн. цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року забезпечено приріст на 31,3відс. або 155,8 млн. гривень.

Крім того спостерігається збільшення надходжень єдиного податку. З початку року  підприємці  перерахували до місцевих бюджетів 151,6 млн.грн. цього податку (збільшення з аналогічним періодом минулого року на                     29,3 млн.грн.)

Зросли й суми плати за землю. Мешканцями Кіровоградщини сплачено 149 млн.грн., що більше минулорічного показника  на 19,4 млн.гривень.

Місцеві бюджети Кіровоградщини

отримали майже 653  млн гривень  ПДФО

10.04.2018

Протягом січня–березня 2018 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 652,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. У фіскальній службі регіону відзначили, що надходження у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зросли на 155,8  млн. гривень або 31,3відсотка.

Податок на доходи  фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. В структурі надходжень він займає позицію лідера – близько 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

У фіскальній службі області звертають увагу роботодавців Кіровоградщини на дотримання вимог трудового законодавства –  офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати, недопущення її виплати у  “конвертах”. Адже наповнена місцева казна дає можливості для розвитку нашого регіону, як  економічного, так і соціального.

З початку 2018 року мешканці Кіровоградщини перерахували понад 63 млн грн на обороноздатність України

10.04.2018

Протягом першого кварталу цього року платники Кіровоградської області сплатили до державного бюджету 63,2 млн грн військового збору. Таким чином на підтримку української армії надійшло на 14,4 млн грн (29,4%) більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Зокрема, за березень 2018 року надходження військового збору склали понад 22 млн грн, що майже на 4 млн грн або 22 відсотки більше надходжень березня минулого року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Таблиця даних платника ПДВ враховується ДФС в автоматичному режимі

04.04.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що платник ПДВ має право подати до ДФС України (далі – ДФС) таблицю даних платника ПДВ за встановленою формою згідно з додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117.

У таблиці даних платника ПДВ зазначаються:

¨ види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

¨ коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником ПДВ;

¨ коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016–2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником ПДВ.

Таблиця даних платника ПДВ подається із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника ПДВ.

Таблиця даних платника ПДВ із поясненнями розглядається комісіями регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після дня її отримання.

Комісії регіонального рівня приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ, яке протягом операційного дня стає доступним платнику ПДВ в Електронному кабінеті.

У рішенні про неврахування таблиці даних платника ПДВ в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

Таблиця даних платника ПДВ враховується ДФС в автоматичному режимі.

У разі коли до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником ПДВ недостовірної інформації, в таблиці даних платника ПДВ, яка була врахована, в тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника ПДВ.

Якщо таблиця даних платника ПДВ була врахована відповідно до п.35 Порядку, після прийняття комісією регіонального рівня рішення про неврахування цієї таблиці даних платника ПДВ така таблиця даних платника ПДВ в подальшому підлягає розгляду відповідно до п.32 Порядку.

Якщо таблиця даних платника ПДВ врахована ДФС України з 1 липня 2017 року, в подальшому реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з операцій, зазначених у таблиці даних платника ПДВ, не підлягає зупиненню.

Таблиця даних платника ПДВ подається платником ПДВ в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

ДФС постійно розміщує на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв’язку ДФС, якими може подаватися таблиця даних платника ПДВ.

Як отримати податкову консультацію у 2018 році?

04.04.2018

Враховуючи, що у 2017 році, а саме 1 квітня, набрали чинності положення Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо порядку надання індивідуальних податкових консультацій, слід нагадати, які саме і як у 2018 році отримати таку консультацію в органі фіскальної служби.

В статтях 52 та 53 ПКУ встановлено строки та порядок надання індивідуальних податкових консультацій, встановлено вимоги як до форми запиту на отримання консультацій, так і форму надання консультації, запроваджено Єдиний реєстр консультацій.

Податкова консультація – допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Податкові консультації згідно з п.п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ бувають двох видів: індивідуальні та узагальнюючі.

Індивідуальна податкова консультація – роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.

Узагальнююча податкова консультація – оприлюднення позиції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що склалася за результатами узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків, та/або у разі виявлення обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм такого законодавства;

Індивідуальну податкову консультацію платник податку може отримати лише на підставі звернення платника податків до контролюючого органу.

Відповідно до пп. 52.1 та 52.2 ст. 52 ПКУ, за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Перелік всіх реквізитів звернення для отримання індивідуальної податкової консультації наведено в п. 52.1 ст. 52 ПКУ.

Індивідуальна податкова консультація надається як в усній, так і в письмовій формі.

В усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями; у письмовій формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Строк надання консультації може бути продовжений не більш, ніж на 10 календарних днів з обов’язковим повідомленням про це платника податків.

Консультація, надана в письмовій формі, обов'язково повинна містити:

1. назву – податкова консультація;

2. реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій;

3. опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків;

4. обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Відповідно до п. 53.1 ст. 53 ПКУ не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента та/або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована.

Зазначені положення застосовуються до індивідуальної податкової консультації, за умови що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

Також відповідно до п. 53.2 ст. 53 ПКУ платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Слід нагадати, що податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків від відповідальності (включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

З 1 січня 2018 року індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), не підлягає застосуванню.


До уваги платників!

04.04.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує.

Однією з новацій податкової реформи є розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій, шляхом запровадження їх обов‘язкового застосування.

Для запобігання можливим порушенням з боку суб‘єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари, а також забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання товарів неналежної якості Урядом затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні від 16.03.2017р. № 231.

Положеннями пункту 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та    ст. 9 Закону України від 06.07.1995р. № 265 «Про застосування РРО» передбачена обов‘язковість застосування РРО суб‘єктами господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів.

Отже, починаючи з 08.05.2017р. зазначена категорія суб‘єктів господарювання, не залежно яку систему оподаткування обрали, зобов‘язані застосовувати РРО.


Кіровоградщина: актуальні питання застосування податкового законодавства розглянуто на черговому семінарі

04.04.2018

28 березня 2018 року відбувся семінар-практикум на тему: „Головний бухгалтер і безпека бізнесу”, організований Кіровоградським осередком ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” для бухгалтерів і керівників комерційних та аграрних підприємств Кіровоградщини.

У заході прийняли участь фахівці Головного управління ДФС у Кіровоградській області та управління Держпраці у Кіровоградській області.

На семінарі фахівцями Головного управління обговорювались питання    зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, заповнення  Таблиці платника податку.

Зокрема, присутніх ознайомлено з постановою Кабінету міністрів України від 21 лютого ц.р. № 117 щодо подальшої роботи системи ризиків з ПДВ, яка вступила в дію із 22 березня 2018 року, а також

постановою Кабінету міністрів України від 21 лютого 2018 № 204 „Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних”, якою  визначено:

-  операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру,  не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків;

- якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Фахівцем відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску обласного відомства проінформовано про початок з 1 січня 2018 року кампанії декларування майнового стану і доходів, отриманих громадянами у                     2017 році.

Вона нагадала, що декларація подається до органу державної фіскальної служби за новою формою до 1 травня 2018 року за місцем реєстрації, а сплатити податок необхідно до 1 серпня 2018 року.

Громадяни, які мають намір скористатися правом на податкову знижку, подають декларацію упродовж всього 2018 року.

Під час семінару платникам були надані відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо застосування податкового законодавства. Також усі присутні отримали друковану продукцію, яку підготували фахівці фіскальної служби.


Про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

04.04.2018

Проект реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета проекту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.


Дохід, отриманий від продажу одного автомобіля протягом звітного року, не оподатковується

04.04.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з п.п.164.2.4 п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172 та 173 ПКУ.

Відповідно до абзацу третього п.173.1 ст.173 ПКУ дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника ПДФО).

Дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Водночас, дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (п.173.2 ст.173 ПКУ).

Отже, якщо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то такий дохід відповідно до п.173.2 ст.173 ПКУ не оподатковується. Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно.


Юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли у судах понад 90 відсотків розглянутих справ

04.04.2018

Протягом січня-березня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1505 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму                      3,6 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 58 рішень на суму 34,3 млн грн, що становить більше 90 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-березні 2018 року судами розглянуто                     28 таких справ на 12,5 млн гривень, на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 23 рішення (більше 80 відс.) на суму 11,8 млн гривень.

З початку 2018 року платники Кіровоградщини отримали понад 40 тисяч адміністративних послуг

04.04.2018

Протягом січня-березня цього року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 207979 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 41907 адміністративних послуги.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується понад 3,5 тисячі звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

Податківці Кіровоградщини опрацювали 12 запитів на публічну інформацію

04.04.2018


Протягом січня-березня 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 12 запитів на отримання публічної інформації. З них по 5 запитів було отримано від юридичних та фізичних осіб і по одному – від органів виконавчої влади та об’єднань громадян без статусу юридичної особи.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», 11 з них задоволено, 1 – знаходиться на розгляді.

Запитувачі зверталися за інформацією щодо надання рахунків для сплати податків, заборгованостей, сплати земельного податку та проведення перевірок.

За перші два місяці цього року податківці виявили понад 30 офіційно не оформлених найманих працівників

19.03.2018

Протягом січня-лютого 2018 року за рахунок вжиття заходів податкового контролю виявлено 31 офіційно не оформленого найманого працівника.

На засіданнях комісій при райдержадміністраціях та міськвиконкомах області з початку цього року з питання підвищення рівня виплати заробітної плати заслухано керівників 135 підприємств, у тому числі: 2 – підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, 4 – підпорядковані Міністерству освіти та науки, 5 – підприємства державного сектору економіки та 124 – підприємства комерційних структур. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 92 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 2452,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, 204,4 тис. грн військового збору та 2997,9 тис. грн єдиного соціального внеску.

Протягом січня-лютого 2018 року органами ДФС області проведено індивідуальну роботу (співбесіди, направлення листів, заслуховування робочими групами) із керівниками 123 підприємств, в результаті чого підвищено рівень виплати заробітної плати на 83 підприємствах. За рахунок вжитих заходів до бюджету додатково надійшло 292,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, 24,4 тис. грн військового збору та 357,6 тис. грн єдиного соціального внеску.

З початку поточного року органами фіскальної служби області  проведено 4 перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору. Проведеними перевірками використання праці неоформлених найманих робітників не встановлено.

Надходження екологічного податку на Кіровоградщині зросли на  3,6 мільйонів гривень

19.03.2018

Протягом перших двох місяців 2018 року підприємства Кіровоградської області сплатили майже 20 млн грн екологічного податку. Цьогоріч зібрана сума еко-податку на 3,6 млн грн або 18,3 відсотка перевищила показники січня-лютого минулого року. Згідно з розподілом коштів, із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло майже 11 млн грн, до державного бюджету –               майже 9 млн гривень.

«Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів. Саме тому закликаємо платників екологічного податку вчасно та в повному обсязі забезпечувати сплату податку», - зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.


Декларування доходів, якщо протягом

звітного року змінили прізвище

19.03.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу громадян, що при заповненні декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) у рядку 3 згідно з даними паспорта вказуються прізвище, ім’я, по батькові платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

У разі якщо протягом звітного періоду, за який здійснюється декларування, або у наступному за ним році платник ПДФО змінив прізвище (ім’я, по батькові), у рядку 3 слід зазначити спочатку нове прізвище (ім’я, по батькові), а в дужках – попереднє прізвище (ім’я, по батькові).

Нагадуємо, що з 01.01.2018 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми Декларації та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

Отже, фізичні особи, які відповідно до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) зобов’язані та/або мають право подати Декларацію, починаючи з 1 січня 2018 року повинні звітувати за новою формою Декларації.

Податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору, зазначені в поданій річній Декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.


Затверджено нові порядки з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних

19.03.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській  області доводить до відома платників, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями Кабінет Міністрів України постановою від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Постанова №117) затвердив:

· Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

· Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

· Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Постановою №117, зокрема, встановлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 зупинено реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, що діяв до набрання чинності Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», та які станом на 1 грудня 2017 не подали пояснень і копій документів до таких ПН/РК, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК, подати пояснення і копії документів до таких ПН/РК на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Крім того, Постановою №117 визнано такими, що втратили чинність:

* постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації»;

* постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №485 «Про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Постанову №117 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 07.03.2018 №46. Постанова №117 набирає чинності через п’ятнадцять днів з дня її опублікування.

З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад  150 мільйонів гривень ПДВ

19.03.2018

Як повідомили фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Кіровоградській області, з початку року платники області отримали 157,5 млн.грн. бюджетного відшкодування ПДВ, це на 28,2 млн. грн. менше, ніж торік.

За січень-лютий 2018 року платники податків Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ  з бюджету на рахунки платників у банку на загальну суму 210,5 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 78,6 млн.грн. або на 62,7 відсотків.


Протягом січня-лютого 2018 року юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли у судах понад 90 відсотків розглянутих справ

19.03.2018

Станом на 1 березня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1479 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму 3,6 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 40 рішень на суму 26,5 млн грн, що становить більше 90 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-лютому 2018 року судами розглянуто  14 таких справ на 577,3 тис. гривень. Усі вони вирішені на користь органів ДФС регіону.


Кіровоградська митниця ДФС: в електронному вигляді оформлено 97 відсотків митних декларацій

19.03.2018


З 1 лютого 2018 року законодавством передбачалось запровадження оформлення всіх митних декларацій за принципом єдиного вікна. У випадку електронного декларування товарів, застосування принципу «єдиного вікна» є обов‘язковим, за виключенням (тимчасово, до 01.02.2019):

-    переміщення товарів транзитом;

-    ввезення (пересилання) товарів у міжнародних поштових або міжнародних експрес -  відправленнях;

-    вивезення товарів за межі митної території України іншим, ніж автомобільний, видом транспорту.

Так, починаючи з 01.02.2018 по 12.03.2018 року у зоні діяльності Кіровоградської митниці ДФС в електронному вигляді оформлено 97% митних декларацій. У паперовому вигляді, як правило, здійснюється митне оформлення транспортних засобів громадян. Протягом вищезазначеного періоду відсоток митних оформлень зазначеної категорії товарів становить 2,8%.

З них, за принципом «єдиного вікна» оформлено 72,5% митних декларацій, зокрема у розрізі митних режимів:

- Експорт – 82,9%;

- Імпорт – 55,8%.

Окремо слід зазначити, що 4,2% митних декларацій оформлено як за принципом «єдиного вікна», так і у паперовому вигляді.

З кіровоградськими фіскалами проведено 93 профілактичних заходи щодо недопущення корупційних дій

19.03.2018


За результатами оперативно-службової діяльності відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС у Кіровоградській області за січень-лютий 2018 року проведено 93 профілактичних заходи (лекції, виступи, бесіди) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

Протягом перших двох місяців цього року відділом внутрішньої безпеки проведено 8 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області.

За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено 5 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень.

У січні-лютому 2018 року до правоохоронних органів направлено один матеріал перевірки та зареєстровано одне кримінальне провадження у сфері службової діяльності.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС у Кіровоградській області з початку поточного року викрито факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,2 млн гривень.

Крім того, у лютому співробітниками відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС у Кіровоградській області було проведено перевірку стану охорони приміщення.

Нагадуємо телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007. Лінія працює цілодобово.

Мешканці Кіровоградщини задекларували майже 100 млн грн доходів

19.03.2018

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області повідомили, що протягом січня-лютого 2018 року 5 тисяч 225 громадян задекларували свої доходи, отримані у 2017 році. Серед них 5 тисяч 126 осіб були зобов’язані задекларувати доходи, а 29 осіб зробили це з метою отримання податкової знижки.

У цілому жителями області задекларовано 97,6 млн грн доходів, до сплати визначено 9,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,3 млн грн військового збору.

Слід зазначити, що 3 наших земляки заробили у 2017 році більше 1 мільйона гривень. Сукупно ними задекларовано 8,3 млн грн доходів, а до сплати у бюджет – 543,9 тис. грн податку на доходи та 57,2 тис. грн військового збору.

Через мережу Інтернет громадянами подано 23 декларації.

Станом на 1 березня 2018 року громадянами сплачено визначених зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб у сумі 4,6 млн грн та військового збору у сумі 0,6 млн гривень.

У обласному управлінні відомства наголошують, що кампанія декларування доходів, отриманих у 2017 році, триває. Граничним строком подання декларації для громадян, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом України подати податкову декларацію, і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Для тих, хто має право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З початку 2018 року Кіровоградською митницею ДФС порушено 57 справ про порушення митних правил

12.03.2018

За перших два місяці цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 57 справ про порушення митних правил на суму 704,8 тис. гривень.

У той же час до суду направлено 3 справи про порушення митних правил на суму 1, 2 млн грн. За результатами розгляду судом по 3 справам про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 16,7 тис. грн.

Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 48 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 416,5 тис. гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути 308,3 тис. грн штрафів.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено два спільних заходи з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами якого складено 4 протоколи про порушення митних правил на суму 704,8 тис. гривень.

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні-лютому поточного року митницею підготовлено 12 запитів до митних органів іноземних держав.

З початку 2018 року кіровоградські митники отримали лише дві позовні заяви

12.03.2018

За січень-лютий 2018 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшли 2 позовних заяви.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2017 року до митниці позовні заяви не пред’являлись.


Реалізація операції «Акциз-2018» на Кіровоградщині

12.03.2018

За результатами проведених співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області заходів, які були направлені на протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, протягом січня-лютого поточного року припинено діяльність чотирьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму понад 3,5 млн грн, у тому числі: 7788,5 літрів спирту, 750 літрів незаконно виготовлених горілчаних напоїв та понад 16 тис. пачок тютюнових виробів в асортименті без марок акцизного податку України.


З початку 2018 року платники Кіровоградщини отримали понад 20 тисяч адміністративних послуг

12.03.2018

Протягом перших двох місяців цього року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 189474 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 23404 адміністративні послуги.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується понад 3,5 тисячі звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


Податківці і митники Кіровоградщини опрацювали 11 запитів на публічну інформацію

12.03.2018

Протягом січня-лютого 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 8 запитів на отримання публічної інформації. З них 4 запита було отримано від юридичних осіб, 3 – від фізичних осіб і один – від органів виконавчої влади.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», усі вони задоволені.

Запитувачі зверталися за інформацією щодо надання рахунків для сплати податків, заборгованостей, сплати земельного податку та проведення перевірок.

Станом на 1 березня 2018 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 3 запити на отримання публічної інформації, на всі надано відповідь згідно діючого порядку.

По митному напрямку запитувачів цікавила інформація про штатну чисельність Кіровоградської митниця ДФС, суму витрачених коштів за 2017 рік на виплату заробітної плати та премій, кількість вакантних посад, а також щодо наявності реєстрів з відкритим доступом.


Кіровоградщина: з початку 2018 року фіскали отримали понад сотню письмових звернень від громадян

12.03.2018

Протягом січня-лютого поточного року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 136 письмових звернення від громадян. Із них – 94 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 7 - через органи влади, 32 - через уповноважену особу та 3 - від інших органів, установ, організацій. За видом звернень 135 заяв та 1 пропозиція.

За результатами виконання: 102 звернення виконано в термін та 34 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-лютого 2018 року звернулося 163 громадянина.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики, у тому числі контрольно-перевірочної роботи та інформування про ухилення від сплати податків.

У той же час, до Кіровоградської митниці ДФС протягом першого місяця цього року не надходили звернення від громадян.

За  вищезгаданий період в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 26 прийомів за зверненнями громадян, що на 5 прийомів менше, ніж за відповідний період 2017 року, з них: 23 заяви (77%) та 3 пропозиції (23%). Усім надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників, а також податкової звітності.

У січні-лютому 2018 року в Кіровоградській митниці ДФС здійснено один прийом за зверненням громадянина, за результатами якого надана усна відповідь (надано роз’яснення).


Кіровоградщина: з початку 2018 року на «Пульс» надійшло 3 звернення

12.03.2018

Протягом перших двох місяців цього року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області через антикорупційний сервіс «Пульс» (податковий напрямок) надійшло 3 звернення. З них 2 звернення – до Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перерахування сум єдиного внеску та 1 – до Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо наявності у підприємства податкового боргу. Питання, порушені заявниками, вирішені по суті.

У той же час, по митному напрямку не надійшло жодного звернення.

Довідково: сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія (0800-501-007), яка функціонує цілодобово у режимі call-back та спрямована на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків. У робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії співробітників органів ДФС приймають працівники сервісного центру, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.


До 1 травня 2018 року декларуємо минулорічні спадщину або подарунки

12.03.2018

До відома фізичних осіб-резидентів, які у 2017 році отримали спадщину або дарунок від фізичної особи-резидента, але, при цьому, не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує про ваш обов’язок у період деклараційної кампанії, яка триває до 1 травня 2018 року, подати Декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації) та задекларувати такий дохід. Згідно з чинним законодавством він оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунка) та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. Нарахований у декларації податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, необхідно сплатити до 01 серпня 2018 року.

Разом із тим, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються (отримуються у дарунок) від членів сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого та другого ступенів споріднення. Також, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється і від оподаткування військовим збором. Зауважимо, що до членів сім’ї спадкодавця чи дарувальника першого та другого ступенів споріднення відносяться: його батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід та баба збоку матері  і збоку батька, онуки.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Екологічний податок: повідомте контролюючий орган про відсутність об’єкта оподаткування своєчасно

05.03.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.250.9 ст.250 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати декларації відповідно до вимог ПКУ.

Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення про відсутність об’єкта обчислення екологічного податку є 10.05.2018.

Як визначаються ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земльної ділянки у 2018 році?

05.03.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються рішенням місцевої ради залежно від місця розташування (зональності) й типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1м² бази оподаткування.

Місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання відповідно до вимог ПКУ щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору (п.10.3 ст.10 ПКУ).

Слід зазначити, що у 2018 році до ставок податку на нерухомість, встановлених рішеннями місцевих рад, не застосовується понижуючий коефіцієнт 0,5.

Відповідно до ст.12 ПКУ, якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок.

Шановні платники земельного податку з фізичних осіб!

05.03.2018

Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII  “Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” внесено зміни по земельному податку з фізичних осіб  в частині застосування пільги.

Відповідно пункту 281.2 статті 281 фізичні особи, які зазначені нижче,  звільняються  від сплати земельного податку не за одну земельну ділянку, а за всі земельні ділянки,  віднесені до однієї відповідної категорії земель в межах граничних норм.

Так, згідно пункту 281.1 статті 281 від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери за віком;

- ветерани війни і особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії вищезазначених фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання або зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.


До зведеного бюджету Кіровоградщини за січень-лютий 2018 року надійшло 1,3 мільярдів гривень податків і зборів

05.03.2018

Про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сума надходжень збільшилася на 17,9 відсотків, що у грошовому еквіваленті дорівнює 197,5 мільйонів гривень. Індикативний показник виконано на 103,8 відсотків.

За січень-лютий поточного року до загального фонду державного бюджету перераховано 572,7 мільйонів гривень. При цьому темп росту до фактичного показника січня-лютого 2017 року складає 8відс. або 42,5 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону за два місяці 2018 року забезпечено 724,6 мільйонів гривень. Рівень надходжень збільшився порівняно з минулорічним на 27відс. або 152,8 мільйонів.

Так, за січень-лютий 2018 року надійшло 425,8 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 109,9 мільйонів гривень або 34,8 відсотків більше, ніж торік.

Представники малого і середнього підприємництва спрямували 130,6 мільйони гривень єдиного податку, а це на 29,8 мільйонів або 29,6 відсотків випереджає минулорічну сплату. Індикативний показник виконано на 140,8 відсотків. Від плати за землю місцева казна поповнилась на 97,1 мільйони гривень, що на 18,7 мільйонів або 23,8 відсотків більше відповідного періоду  2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні-лютому зібрано 528,7 мільйонів гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року надходження зросли на 131,6 мільйонів гривень, індикативний показник виконано на 116,3 відсотків.


Кіровоградщина спрямувала на підтримку української армії понад 41 млн гривень військового збору

05.03.2018

З початку року мешканці Кіровоградської області перерахували до державного бюджету 41,2 млн грн військового збору. При цьому лише у лютому надійшло майже 21 млн грн., що на понад 4 мільйона більше, ніж за цей же період 2017 року.

Як зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, перерахована до державної скарбниці у вигляді військового збору сума зросла порівняно з січнем-лютим минулого року на 10,4 млн.грн. або 33,7 відсотка.

У відомстві нагадують, що ставка військового збору складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Сплачувати його повинні фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за перерахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.


З початку 2018 року місцеві податки і збори поповнили бюджет Кіровоградщини на 724,6 млн гривень

05.03.2018

За січень-лютий цього року до місцевих скарбниць області надійшло 724 мільйони 570 тис. грн податків та зборів. Це на 152,8 млн грн більше фактичних надходжень за аналогічний період 2017 року.

Основними бюджетоформуючими платежами залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю.

Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 425,8 млн грн, що на 109,9 млн грн більше, ніж за перші два місяці 2017 року. Спрощенці сплатили 130,6 млн грн єдиного податку, що на 29,8 млн грн більше надходжень минулого року. Від землевласників та землекористувачів надійшло трхи більше 97 млн грн плати за землю, що на 18,7 млн грн більше, ніж у січні-лютому 2017 року.

Як зазначають в ГУ ДФС у Кіровоградській області, такий рівень надходжень дозволив забезпечити повне та своєчасне задоволення потреб громад регіону, а отже і його фінансову самодостатність.


На Кіровоградщині на соціальні виплати спрямовано понад півмільйона гривень єдиного внеску

05.03.2018

З початку 2018 року платники єдиного соціального внеску нашої області перерахували 528 мільйонів 736 тис. гривень. У порівнянні з січнем-лютим минулого року бюджет додатково отримав 131,6 мільйонів гривень, також вдалося виконати прогнозовані показники на 116,3 відсотки. Зокрема, у                 лютому цього року надійшло єдиного соціального внеску у сумі 278,1 млн грн, темп надходжень до минулорічного показника складає 130,1 відсотка. Про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області.

Як зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС в області Сергій Тертичний, позитивної динаміки у надходженнях ЄСВ вдалося досягти завдяки систематичній двосторонній співпраці з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.


Державна фіскальна служба України продовжує роботу задля ефективного впровадження принципу «єдиного вікна» у роботі митниць

05.03.2018

Наприкінці січня поточного року Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, відповідно до яких до переліку місць митного оформлення товарів із застосуванням інформаційного обміну між ДФС та іншими державними органами за принципом «єдиного вікна» включено усі місця митного оформлення, розташовані у пунктах пропуску через державний кордон України.

Для реалізації новацій ДФС доопрацювала розроблений нею спеціальний програмно-інформаційний комплекс, інтегрований в автоматизовану систему митного оформлення «Інспектор». Основні нововведення, передбачені цими змінами, вже введено в експлуатацію.

Так, зокрема, в роботі інформаційної системи запроваджено новий електронний сервіс для декларантів – запит номеру Справи в «Єдиному вікні» для тих, хто не отримав повідомлення про перетин кордону. Такі випадки присутні при ввезенні морським або повітряним транспортом (там, де ще не впроваджений «Журнал пункту пропуску»), а також при внутрішньому залізничному транзиті.

Також реалізовано функцію подання заяви підприємством на здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна» на основі декларації, яка ще не подавалася до митного оформлення, однак відомості про товари та транспортні засоби вже відомі

ДФС вже вирішено проблему, спричинену необхідністю надсилання платниками одних і тих самих сканованих документів кілька разів. Саме на це було найбільше нарікань з боку підприємств. Відтепер документ, який вже подавався в інформаційну систему в сканованому вигляді, надавати не потрібно – варто лише вказати код, номер, дату документа та номер справи, до якої прикріплявся цей документ, і він буде доступним в інформаційній системі для відповідних контролюючих органів.

Крім того, в інформаційній системі запроваджено функцію відправлення посадовою особою митниці адміністратору контролюючого органу повідомлення про відсутність представника цього органу під час проведення огляду вантажу в узгоджений час. Також додано функцію, згідно з якою декларантам відправляється повідомлення про контактні дані посадової особи митниці, уповноваженої на узгодження часу огляду (інспекції) іншими контролюючими органами.

Наразі спеціальний програмно-інформаційний комплекс ДФС постійно вдосконалюється з урахуванням пропозицій, що надходять від підприємств.


Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді

05.03.2018

Для зручності громадян в Електронному кабінеті реалізована можливість підготувати, заповнити та надіслати до органів фіскальної служби податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Крім того, в Електронному кабінеті фізичні особи можуть сформувати запити для отримання інформації (виключно про себе) щодо сум виплачених доходів та утриманих податків.

Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи - платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.

Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП).

Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).

Інформація щодо режиму роботи, перелік представництв АЦСК ІДД, форми реєстраційних документів, зразки їх заповнення розміщені на веб-сайті АЦСК ІДД (http://acskidd.gov.ua).

Довідково:

Електронний кабiнет – це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.

Офіційна сторінка електронного кабiнету https://cabinet.sfs.gov.ua

За цим посиланням користувачі електронного кабiнету отримують доступ до порталу, робота з яким здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення.


Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло 2,8 тис. гривень

05.03.2018

У січні-лютому 2018 року майно за протоколами про порушення митних правил не вилучалось. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 16,6 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано майже     2,8 тис. гривень.

В січні-лютому 2018 року конфісковане майно до обласної Державної виконавчої служби не передавалось.Кіровоградські митники продовжать здійснювати заходи у рамках операції «РУБІЖ» у 2018 році

05.03.2018

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період           з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.

Протягом січня Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 15 справ про порушення митних правил на суму 52 099 гривень, а також        робочою групою ініційовано проведення 5 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 96,1 тис. гривень.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

За січень 2018 року суб’єкти господарювання Кіровоградщини сплатили 10,3млн. гривень акцизного податку

26.02.2018

Впродовж січня поточного року від платників Кіровоградщини до місцевих бюджетів надійшло 10,3млн.грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 120,9відс. до індикативного показника.

За результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 166,6тис.грн. фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів за перший місяць цього року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 9 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 30,6 тис.гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 17,0 тис.грн.; реалізація алкогольних напоїв  на розлив в місцях торгівлі, які не мають статусу громадського харчування – 6,8тис.грн.; реалізація алкогольних напоїв з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 6,8 тис.гривень.

Крім того за неподання та несвоєчасне подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 34,0тис.грн. фінансових санкцій.

На підставі матеріалів отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 5 суб’єктів господарювання застосовано             102,0тис.грн. фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів.

Загалом за січень 2018 року Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області платникам податків видано 253 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі, з них 138 – на торгівлю алкогольними напоями та 115 – тютюновими виробами.

Окрім цього, анульовано – 31 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкоголю та тютюну, а також анульовано дію 3 ліцензій на право здійснення роздрібної алкогольними напоями за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років. Призупинено 13 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців у 2018 році

26.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує про  ставки єдиного податку встановлено статтею 293 Податкового кодексу України.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, тобто до 176,20 грн.;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2018 року, тобто до 744,60 грн.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.


Про застосування РРО відокремленими підрозділами

юридичної особи – філіями

26.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п.п.14.1.30 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поняття відокремлені підрозділи вживаються у значенні, визначеному Цивільним кодексом України від 16.01.2003 №435-IV зі змінами (далі – ЦКУ).

Згідно з п.1 ст.95 ЦКУ філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) (пункти 1, 3, 5 ст.95 ЦКУ).

Відповідно до п.п.20 п.2 ст.9 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами в Єдиному державному реєстрі містяться дані про відокремлені підрозділи юридичної особи, зокрема, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу, його найменування, місцезнаходження, види діяльності.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

Порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовується для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) розроблений відповідно до Закону №265 та затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за №918/29048 (далі – Порядок №547).

Главою 2 розділу II Порядку №547, який поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які використовують РРО, визначено, зокрема, порядок та терміни реєстрації РРО.

Реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (п.3 глави 2 розділу II Порядку №547).

Суб’єкт господарювання, який є платником податку на прибуток, може реєструвати РРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів, які розташовані на території іншої, ніж такий суб’єкт, територіальної громади.

РРО за місцезнаходженням відокремлених підрозділів та господарських одиниць юридичної особи реєструються за кодом ЄДРПОУ юридичної особи.


Робота з боржниками Кіровоградщини дозволила мобілізувати до зведеного бюджету понад 3 млн гривень

26.02.2018

Протягом січня 2018 року за результатами вжитих заходів, ГУ ДФС у Кіровоградській області забезпечено 3,3 млн грн надходжень до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу. Із зазначеної суми 2,8 млн грн спрямовано до державного бюджету.

Загальна сума податкового боргу  станом на 1 лютого 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 762,6 млн грн, з них до державного бюджету – 617,4 млн гривень. При цьому борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає майже 130 млн грн або 17,0 відс. від загальної суми заборгованості.

«Обов’язковість сплати податків – один із основних принципів функціонування «здорової» системи оподаткування в сучасному світі. Задля його реалізації на практиці, фахівцями підрозділів погашення боргу Головного управління ДФС в області, щодня вживаються усі передбачені законом заходи щодо стягнення заборгованих бюджету коштів», - наголошує в.о. начальника ГУ ДФС Кіровоградщини Сергій Тертичний.

Так, у рамках роботи у цьому напрямку, з початку 2018 року фіскальними органами області описано у податкову заставу майно боржників на суму 45,1 тис. гривень. До уповноваженої біржі передано майно для подальшої його реалізації в рахунок погашення податкового боргу на суму 111,4 тис. гривень. Від реалізації безхазяйного майна до бюджетів усіх рівнів надійшло 36,2 тис. гривень.

Крім того, протягом січня цього року зусиллями фахівців обласного управління фіскальної служби скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 1,6 млн. гривень.


З кіровоградськими фіскалами проведено 49 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій

26.02.2018

За результатами оперативно-службової діяльності відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС у Кіровоградській області за січень 2018 року проведено 49 профілактичних заходів (лекцій, виступів, бесід) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

Протягом першого місяця цього року відділом внутрішньої безпеки проведено 5 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області.

За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено 4 подання про притягнення винних осіб до відповідальності за вчиненні корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

У січні 2018 року співробітниками ВВБ ТО ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС у Кіровоградській області було виявлено правопорушення  за фактом зловживання службовим становищем співробітниками ГУ ДФС у Кіровоградській області. Матеріали перевірки направлено до відповідних правоохоронних органів, для подальшого внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Бізнесменам Кіровоградщини повернули понад

72 млн гривень ПДВ

26.02.2018

Протягом січня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 72,6 млн грн. ПДВ, що в 1,3 раза більше, ніж за перший місяць 2017 року. Тоді платники отримали 55,7 млн грн податку на додану вартість.

При цьому загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку у січні поточного року складає 86,3 млн гривень. Це на 26,4 млн грн або 44 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За рахунок впровадження з 1 квітня 2017 року Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, процес повернення бюджетних коштів платникам став максимально прозорим, зазначають в обласному відомстві.

Як зазначають в обласному управлінні фіскальної служби, показники збільшення повернення податку свідчать про ефективне запровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ. Передусім, він передбачає автоматичну систему управління ризиками при адмініструванні ПДВ, прозорий процес повернення податку та його детінізацію.


Створив «фіктар» - отримав покарання

26.02.2018

Податковою міліцією ГУ ДФС у Кіровоградській області проводяться заходи направлені на ліквідацію конвертаційних центрів та припинення фактів створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, з метою надання послуг реально діючим суб’єктам господарювання щодо мінімізації податкових зобов’язань.

Протягом 2017 року співробітниками податкової міліції
Кіровоградської області припинено  діяльність двох «конвертаційних центрів» та 73 фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 10 кримінальних проваджень за ознаками правопорушень передбачених ст. 205 КК України.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області протягом 2017 року закінчено розслідування п’яти кримінальних проваджень даної категорії відносно громадян України, які з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб,  пов’язаної з проведенням безтоварних операцій та переведенням в готівку коштів, зареєстрували на своє ім’я шість суб’єктів господарювання   без наміру здійснювати підприємницьку діяльність.

Після розслідування та судового розгляду даних правопорушень Ленінським районним судом м. Кіровограда обвинувачених визнано винними у скоєнні злочинів за ч.5 ст. 27 ч.1 ст. 205 та ч.2 ст. 205 КК України та призначено покарання у вигляді штрафів у розмірі від                      500 до 3000 неоподаткованих доходів громадян, кожному. Обвинувачені вину визнали та сплатили до бюджету штрафи.

Протягом січня-лютого поточного року слідчими ГУ ДФС в області направлено до суду 3 кримінальних провадження даної категорії для притягнення винних до кримінальної відповідальності.


На Кіровоградщині ліквідовано підпільний цех з виробництва підробленої горілки

26.02.2018

Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області, в ході розслідування кримінального провадження,  внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України, 16-17 лютого цього року, під час проведення операції «Акциз-2018»,  з метою виявлення та припинення фактів незаконного виготовлення підакцизних товарів, на підставі ухвал слідчого судді Ленінського районного суду проведено 8 обшуків на території Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

В результаті проведених заходів припинена незаконна діяльність                             4 підпільних цехи з незаконного виготовлення підакцизних товарів. Оковита виготовлялася в гаражних приміщеннях з антисанітарними умовами шляхом змішування спирту, води та смакових добавок із застосуванням електричних насосів, лійок та тари різних об’ємів. Зразки вилучених спиртовмісних сумішей направлено до Науково-дослідного інституту судових експертиз для проведення судово-хімічної експертизи.

З незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на загальну суму близько 2,2 млн грн, у тому числі:

7 788 літрів спирту;

655 літрів водно-спиртової суміші;

98 літрів лікеро-горілчаних виробів, під виглядом заводської продукції, розлитих по скляних пляшках;

4 418 пачок цигарок в асортименті без марок акцизного податку України.

В ході проведених обшуків вилучено грошові кошти, які були отримані в результаті здійснення незаконної діяльності, пов’язаної з реалізацією незаконно виготовленої підакцизної продукції, у сумі 27 тис.грн,  автомобіль, який використовувався у злочинній діяльності.

У кримінальному провадженні здійснюється досудове розслідування та триває збір доказів по документуванню злочинної діяльності осіб, причетних до скоєння кримінальних правопорушень, з метою подальшого їх притягнення до кримінальної відповідальності.


Реалізація принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів

26.02.2018

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 №364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» з 01.08.2016 запроваджено митне оформлення товарів і транспортних засобів за  суттєво новим принципом «єдине вікно».

Починаючи з 01.02.2018, у випадку електронного декларування товарів, застосування такого принципу є обов‘язковим.

Зазначений принцип полягає у тому, що у разі застосування процедури електронного декларування товарів, здійснення державних видів контролю здійснюється через інформаційну систему шляхом надсилання сканованих копій документів, необхідних для завершення відповідних видів контролю.

Створення «єдиного вікна» допомагає спростити митні процедури та скоротити час на їх проведення, мінімізує вплив людського фактора при прийнятті рішень митницею та контролюючими органами, що дає змогу значно знизити корупційні ризики та можливості для перевищення службових повноважень.

Єдине вікно розпочало шлях до значного спрощення та прискорення проходження митних формальностей.

По-перше, огляд товарів проводиться одночасно всіма контролюючими органами.

По-друге, зменшуються витрати для бізнесу, адже проходження контролю передбачає скорочення контакту між бізнесом і контролюючими відомствами.

По-третє, у контролюючих органів є лише чотири години на прийняття рішення щодо здійснення відповідного виду контролю. Якщо рішення впродовж чотирьох годин немає, застосовується принцип "мовчазної згоди". Тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдено. Таким чином, його проходження стає швидшим, а значить, і дешевшим.

Застосування принципу «єдиного вікна» дає змогу спростити бюрократію без втрати ефективності контролю.


Дохід від надання в оренду автомобіля - коли декларувати?

26.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що  відповідно до п.п.164.2.5 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включаються дохід від надання майна в лізінг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст.170 ПКУ.

Обов’язок платника ПДФО щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник ПДФО отримував доходи, зокрема, виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, передбачених розділом ІV ПКУ.

У разі надання громадянами у 2017 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію до територіальних органів фіскальної служби за місцем свого проживання та задекларувати отримані доходи.

Кожен об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо. У відповідних графах зазначаються номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).


Підсумки роботи обласного фіскального відомства обговорили під час виробничої наради

26.02.2018

23 лютого 2018 року, в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулася апаратна нарада за участі керівного складу відокремлених управлінь та підпорядкованих інспекцій, на якій було підведено підсумки роботи територіальних органів ГУ ДФС в області за 2017 рік, січень 2018 року та ряд інших нагальних питань щодо роботи відомства. Очільник фіскальної служби області Сергій Тертичний розповів про надходження до бюджетів усіх рівнів впродовж 2017 року та січня 2018 року.

Зокрема, подякував всім за успішне завершення 2017 року. „Завдяки спільним зусиллям всіх працівників державної фіскальної служби нашої області спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у минулому році вдалося забезпечити виконання індикативних показників як до загального фонду державного бюджету, так і до місцевого бюджету. Також всіма територіями області забезпечено виконання завдань, затверджених місцевими Радами” – зазначив Сергій Тертичний.

Окрім того, ним були окреслені головні завдання як в цілому на 2018 рік,  так і на перший квартал цього року.

Зважаючи на те, що з 01.01.2018 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час наради окрему увагу приділено організації роботи щодо відпрацювання ймовірних декларантів.

Підводячи підсумки наради головний посадовець відомства наголосив про необхідність всім керівникам провести профілактичну роботу з працівниками підпорядкованих колективів щодо запобігання вчинення корупційних правопорушень, інших правопорушень у сфері службової діяльності, дотримання Правил етичної поведінки у робочий та позаробочий час.


Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Інформацію про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів можливо отримати на веб-порталі ДФС України

19.02.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів регулюється Законом України від 11.12.2003 №1378-IV «Про оцінку земель» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №1378).

Статтею 13 Закону №1378 передбачена обов’язковість проведення нормативної грошової оцінки земель, а періодичність її проведення (не рідше одного разу на 5 – 7 років (повторна нормативна грошова оцінка)) – статтею 18 Закону №1378.

В Україні у 2013 році завершено проведення нормативної грошової оцінки земель усіх населених пунктів відповідно до ст.13 Закону №1378.

Відповідно до п.289.2 ст.289 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = І : 100,

де І – індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Слід зазначити, п.271.2 ст.271 ПКУ передбачено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Інформацію про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів можливо отримати на веб-порталі ДФС України за допомогою електронного банера «Довідники» за посиланням:  http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/325490.html

Коли податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?

19.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.179.2. ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

¨ від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

¨ виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

¨ від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;

¨ у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.


Переобладнання транспортного засобу:

що необхідно для отримання податкової знижки?

19.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено п.166.3 ст.166 ПКУ. До зазначеного переліку включається сума коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Згідно з п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно, наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні відображатися вартість таких товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).

Оригінали зазначених документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.

На вимогу територіального органу ДФС та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (абз. другий п.п.«в» п.176.1 ст.176 ПКУ).

Отже, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, на вимогу органу ДФС, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; довідку про отримані у звітному році доходи тощо.


Щодо сплати єдиного соціального внеску

членами фермерських господарств у 2018 році

19.02.2018

Так як Законом України від 03.10.2017 року №2148-VIII, з 1 січня 2018 року членів фермерського господарства виключено із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, то вони стають на облік в органах фіскальної служби, як платники єдиного внеску на загальних підставах.

Після взяття на облік в органах фіскальної служби платниками єдиного внеску, на членів фермерських господарств поширюються обов’язки щодо своєчасного та в повному обсязі нараховування, обчислення і сплати єдиного внеску.

Члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе у розмірі 22% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, тобто 819,06 грн. (3723*22%).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (15*3723 = 55845 грн.), встановленої Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464).

Такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Слід наголосити, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність, а саме:

- за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум (пункт 2 частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464);

- на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Закoнoм № 2464, починається з першого календарнoгo дня, що настає за днем закінчення строку внесення відпoвіднoгo платежу, дo дня фактичної сплати (перерахування) включно.

Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 12.01.2018р.  №1020/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання інформації».


Кіровоградщина: за січень 2018 року на «Пульс» надійшло 2 звернення

19.02.2018

Протягом першого місяця цього року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області через антикорупційний сервіс «Пульс» (податковий напрямок) надійшло 2 звернення. Вони стосувалися перерахування сум єдиного внеску. Питання, порушені заявниками, вирішені по суті.

У той же час, по митному напрямку не надійшло жодного звернення.

Довідково: сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія (0800-501-007), яка функціонує цілодобово у режимі call-back та спрямована на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків. У робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії співробітників органів ДФС приймають працівники сервісного центру, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.


Кіровоградщина:за січень 2018 року фіскали отримали 64 письмових звернення від громадян

19.02.2018

Протягом січня поточного року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 64 письмових звернення від громадян. Із них – 27 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 5 - через органи влади, 30 - через уповноважену особу та 2 - від інших органів, установ, організацій. За видом звернень усі вони заяви.

За результатами виконання: 51 звернення виконано в термін та                               13 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня 2018 року звернулося 64 громадянина.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики, у тому числі контрольно-перевірочної роботи та інформування про ухилення від сплати податків.

У той же час, до Кіровоградської митниці ДФС протягом першого місяця цього року не надходили звернення від громадян.

За  вищезгаданий період в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 13 прийомів за зверненнями громадян, що на 2 прийоми менше, ніж за відповідний період 2017 року, з них: 10 заяв (77%) та 3 пропозиції (23%). Усім надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників, а також податкової звітності.

У січні 2018 року в Кіровоградській митниці ДФС здійснено один прийом за зверненням громадянина, за результатами якого надана усна відповідь (надано роз’яснення).


Фіскальна служба Кіровоградщини опрацювала шість запитів на публічну інформацію

19.02.2018


Протягом січня 2018 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 6 запитів на отримання публічної інформації. З них 4 запита було отримано від юридичних осіб та по одному запиту надійшло від фізичних осіб й органів виконавчої влади.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», усі вони задоволені.

Запитувачі зверталися за інформацією щодо надання рахунків для сплати податків, заборгованостей, сплати земельного податку та проведення перевірок.

Станом на 1 лютого 2018 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 2 запити на отримання публічної інформації, на всі надано відповідь згідно діючого порядку.

По митному напрямку запитувачів цікавила інформація про штатну чисельність Кіровоградської митниця ДФС, суму витрачених коштів за 2017 рік на виплату заробітної плати та премій, кількість вакантних посад, а також щодо реєстрів з відкритим доступом.


За січень 2018 року платники Кіровоградщини отримали майже тисячу адміністративних послуг

19.02.2018


Протягом першого місяця цього року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 96977 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 9999 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується понад 3,5 тисячі звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


Кіровоградщина: місцеві громади отримали 43 млн. гривень

від плати за землю

19.02.2018

Протягом січня 2018 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 43,1 млн. гривень плати за землю, що на 11,8 млн. гривень більше надходжень аналогічного періоду минулого року, доведені індикативні показники виконанні на 110,4 відсотків. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 38,4млн.грн., від фізичних – 4,7млн.гривень.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області доводить до відома платників земельного податку – фізичних осіб, що п.49 Закону України від 07.12.2017 року №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено зміни, зокрема, до абзацу першого п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України, а саме змінено порядок звільнення від сплати за землю для фізичних осіб.

Так у 2017 році звільнення від сплати податку за землю ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширювалось на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, визначених п.281.2 ст. 281 Податкового кодексу України, відповідно платник маючи дві ділянки за одним видом використання, мав обрати шляхом подання до органів ДФС заяви до 1 травня поточного року, та обрати одну земельну ділянку на яку йому має надаватися пільга.

Відповідно до внесених змін, з 2018 року звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Разом з тим, відповідно до п. 281.4 ст. 284 Податкового кодексу України, якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.


На соціальні потреби мешканці Кіровоградщини

направили майже 251 млн.грн. ЄСВ

19.02.2018

Протягом першого місяця 2018 року платники регіону сплатили  250,6 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 67,2млн.грн. Доведений індикативний показник виконано на 121,9відсотків.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що з 01.01.2018 ФОП звільнятимуться від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі.

Також з 01.01.2018 змінено розмір мінімального страхового внеску для платників єдиного податку першої групи. Відтепер сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Сплачувати за січень 2018 року потрібно вже з врахуванням змін (819,6 грн.)


Увага! Шахраї!

19.02.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що відновилися випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання області від імені виконуючого обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тертичного Сергія Васильовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-43.


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

У ході боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, кіровоградські фіскали визначили імовірну легалізацію «брудних» коштів на суму понад півмільйона гривень

12.02.2018

Протягом січня 2018 року підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області складено та передано до правоохоронних органів 2 матеріали з ознаками вчинення кримінальних правопорушень, що можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, відповідно до яких визначено імовірну суму легалізованих злочинних доходів у сумі 568 тис. гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами з початку 2018 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 2 кримінальні провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 Кримінального кодексу України («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»).

Декларацію з транспортного податку

подаємо за новою формою до 20 лютого

12.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 1 січня 2018 року діє нова форма Податкової декларації з транспортного податку, що оновлена наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2017 № 595.

Слід зазначити, що Податкову декларацію з транспортного податку подають платники транспортного податку – виключно юридичні особи.

Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування Декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

Таким чином, звітність з транспортного податку за новою формою подається юридичними особами до 20 лютого 2018 року.


Орендна плата за землю у 2018 році

12.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що згідно внесених змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку:

● для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків  їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка  їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка  їх нормативної грошової оцінки;

● для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області. Норма визначена оновленим п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПКУ.


Платники Кіровоградщини за січень сплатили понад 20 млн.грн. на обороноздатність України

12.02.2018

У січні цього року до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 20,3 млн.грн. військового збору. Виконання індикативного показника становить 115,1 відсотків.

Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 6,3 млн.грн  або 45,4 відсотків.

Військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Звертаємо увагу, що лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є платниками військового збору.


У Головному управлінні ДФС Кіровоградської області відзначили працівників податкової міліції та спецпідрозділу «Фантом»

12.02.2018

На минулому тижні, 05 лютого 2018 року, відбулася урочиста нарада, на якій керівництво ГУ ДФС у Кіровоградській області  та Кіровоградської митниці привітало ветеранів та співробітників податкової міліції з 20-ю річницею створення податкової міліції та 3-ю річницею створення підрозділу податкової міліції з оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції (так званий спецпідрозділ «Фантом»).

Присутнім, від імені керівництва ДФС України, подякували за вагомий внесок у боротьбу з економічною злочинністю та виконання завдань, поставлених перед підрозділами податкової міліції.

Відзнаками Президента України, керівництва ДФС України  та ГУ ДФС у Кіровоградській області нагороджено працівників податкової міліції, які досягли вагомих результатів у роботі та колишніх працівників, які перебувають на заслуженому відпочинку.


За два дні лютого кількість заявок на митне оформлення за принципом «Єдиного вікна» сягнула 1,7 тис.

12.02.2018

За період з 3 по 4 лютого поточного року митницями ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 1,7 тис. заявок. Найбільший обсяг оформлених заявок зафіксовано у Львівській митниці ДФС (252), Київській митниці ДФС (234) та Київській міській митниці ДФС (215).

Нагадаємо, що з 1 лютого 2018 року законодавством передбачалось запровадження оформлення всіх митних декларацій за принципом єдиного вікна.

Для удосконалення процедури здійснення митного та інших державних видів контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за вказаним принципом Кабінетом Міністрів України 31 січня 2018 року прийнято постанову №44, якою переглянуто порядок інформаційного обміну.

Так, продовжено на 1 рік можливість добровільного застосування підприємством системи «єдиного вікна» у випадках переміщення товарів:

-  транзитом;

- вивезення за межі України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом;

- ввезення товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях.

Також запроваджується на 90 днів перехідний період у вигляді добровільного застосування підприємствами системи «єдиного вікна» у кожному новому місці митного оформлення, в яких розпочнеться застосування цієї системи.

Крім того, нововведеннями передбачене застосування ризикорієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу та палет, що передбачає:

- при експорті – здійснення контролю маркування дерев’яного пакувального матеріалу не посадовими особами фітосанітарної служби, а посадовими особами митниць і лише у випадках, коли товари підлягатимуть митному огляду;

- при імпорті – огляду (інспектуванню) посадовими особами фітосанітарної служби будуть підлягати 10%, 25%, 50% або 100% вантажів, що супроводжуються дерев’яним пакувальним матеріалом, залежно від рівня ризику в розрізі країн-відправників.

Також передбачено можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом «мовчазної згоди», якщо протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і документів від підприємства уповноважена особа контролюючого органу чи адміністратор не внесла до інформаційної системи рішення за результатами проведення відповідного виду контролю.

Такі новації дозволять оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, які здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю, спростять  ведення зовнішньоекономічної діяльності, а також мінімізують корупційні ризики завдяки автоматизації процесів.

Для довідки: інформаційний обмін даними в режимі єдиного вікна діяв з 1 серпня 2016 року, як експеримент. Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.

Після випуску товарів з пункту пропуску для переміщення у митницю призначення система надсилає підприємству електронне повідомлення, у якому зазначаються види державного контролю, які завершено в пункті пропуску та які необхідно завершити у зонах митного контролю на митній території України, а також вичерпний перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу. При цьому проставлення відбитків штампів на товаро-супровідних документах не вимагається.

Після отримання через інформаційну систему від підприємства визначених документів уповноважена особа контролюючого органу приймає рішення про завершення відповідного виду контролю, проведення огляду, додаткової обробки товарів або знищення вантажу або повернення його за межі митної території України та вносить повідомлення про прийняте рішення до інформаційної системи, яка в свою чергу повідомляє підприємство.

Органи доходів і зборів завершують митне оформлення в залежності від результатів державного виду контролю товарів, відображених в інформаційній системі.


Протягом січня 2018 року кіровоградські митники отримали лише дві позовні заяви

12.02.2018

За січень 2018 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшли 2 позовних заяви.

Для порівняння необхідно зазначити, що за аналогічний період 2017 року до митниці позовні заяви не пред’являлись.


Протягом січня 2018 року Кіровоградською митницею ДФС порушено 26 справ про порушення митних правил

12.02.2018

За перший місяць цього року Кіровоградською митницею ДФС порушено 26 справ про порушення митних правил на суму 77 тис. гривень.

У той же час до суду направлено 3 справи про порушення митних правил на суму 1, 2 млн грн. За результатами розгляду судом 3 справ про порушення митних правил застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 16,7 тис. грн.

Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 19 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 161,5 тис. гривень. При цьому обласним митникам вдалося стягнути 124,8 тис. грн штрафів.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено спільний захід з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами якого складено протокол про порушення митних правил на суму 77 тис. гривень.

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні поточного року митницею підготовлено 6 запитів до митних органів іноземних держав.


Кіровоградські митники продовжать здійснювати заходи у рамках операції «РУБІЖ» у 2018 році

12.02.2018

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2017 року № 885 заплановано проведення операції «Рубіж – 2018» на період           з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 року.

Протягом січня Кіровоградською митницею у рамках операції «Рубіж – 2018» порушено 8 справ про порушення митних правил на суму 77 000 гривень, а також         робочою групою ініційовано проведення 2 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 38,9 тис. гривень.


Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло 2,2 тис. гривень

12.02.2018

У січні 2018 року майно за протоколами про порушення митних правил не вилучалось. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна на 16,6 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано майже 2,2 тис. гривень.

В січні 2018 року конфісковане майно до обласної Державної виконавчої служби не передавалось.


У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулось перше засідання Громадської ради

12.02.2018

8 лютого ц.р. відбулось перше в цьому році засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області.

З метою поінформувати громадськість про результати роботи обласного відомства, Кіровоградської митниці ДФС та про податкові та митні зміни, які відбулись у законодавстві з нового року, у засіданні взяли участь Сергій Тертичний – виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області, Євген Скібіцький – виконуючий обов’язки начальника Кіровоградської митниці ДФС та Тетяна Гавренкова – заступник  начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Очільник обласного апарату підсумував роботу обласного відомства за минулий рік, а також зазначив, що у 2018 році буде продовжено виконання завдань по наповненню як державного так і місцевого бюджетів.

Про результати роботи Кіровоградської митниці доповів в.о. начальника Кіровоградської митниці Євген Скібіцький. Так, Кіровоградською митницею за 2017 рік до Держбюджету перераховано 1 231,7 млн. грн. (132,1% від доведеного показника). При цьому досягнуто позитивної динаміки відносно аналогічного періоду 2016 року (збільшено надходження митних платежів на 384,1 млн. грн. або на 45,3 відсотків), - зазначив посадовець. А також проінформував присутніх про стан впровадження принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно – епідеміологічного, ветеринарно – санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного та інших видів державного контролю у зоні діяльності Кіровоградської митниці ДФС.

Крім питань, які стосуються діяльності Громадської ради, на першому засіданні також обговорювалися основні податкові та митні новації, які вступили в дію з 2018 року, як для юридичних так і для фізичних осіб. Учасникам засідання повідомили, що з 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію або мають право її подати для отримання податкової знижки.

Характерною ознакою заходу став безпосередній прямий діалог учасників, на значну кількість запитань з боку представників громадських організацій було надано ґрунтовні відповіді доповідачів.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Справляння плати за виконання митних формальностей поза місцем розташування митних органів чи поза робочим часом

05.02.2018

Кіровоградська митниця ДФС повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 23.10.2017 № 862 затверджено Порядок справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом (далі Порядок).

Відповідно до Порядку рішення про виконання митних формальностей поза місцем розташування або поза робочим часом приймається уповноваженою особою митниці на підставі письмового звернення суб’єкта ЗЕД встановленого зразка.

Плата справляється за кожним письмовим зверненням незалежно від кількості оформлених митних декларацій та нараховується відповідно до фактичного виконання митних формальностей (за кожну повну або неповну годину з врахуванням часу, витраченого на проїзд до місця проведення митних формальностей та у зворотному напрямку). Розмір плати встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 №93 «Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів».

Хто є платником рентної плати за воду у 2018 році?

05.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує.

Відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), починаючи з 2018 року п.255.1 ст.255 ПКУ передбачено, що обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів, без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Відповідно до ст.42 Водного кодексу України від 06.06.1995 №213/95-ВР зі змінами і доповненнями водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.

Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі – користувачі, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальне водокористування передбачає закріплення водного об’єкта шляхом надання відповідного дозволу за плату, зареєстрованого у встановленому порядку конкретному суб’єкту для здійснення виробничої та іншої діяльності (ст.38 Закону України від 25.06.1991 №1264-XII «Про охорону навколишнього природного середовища» зі змінами) з метою отримання економічної вигоди від введення в господарський обіг обсягів використаної води із водного об’єкта.

Отже, платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання – первинні водокористувачі, господарська діяльність яких ґрунтується на заборі води з річок, озер та свердловин на підставі отриманих дозволів на спеціальне водокористування, у тому числі з метою отримання економічної вигоди від виробництва питної води, яке згідно зі ст.1 Закону України 10.01.2002 №2918-III «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» зі змінами передбачає використання води, що забрана із джерел питного водопостачання та/або доведення її якості до вимог на питну воду.


Співробітниками  податкової міліції Кіровоградщини

протягом січня забезпечено надходження до бюджету

на суму понад  мільйон гривень

05.02.2018

Протягом січня 2018 року, в результаті вжитих співробітниками податкової міліції Кіровоградщини заходів, бюджет додатково отримав           понад 1 млн грн за рахунок надходження до бюджету коштів в рахунок відшкодування збитків по кримінальних провадженнях.

Крім того, за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Кіровоградській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено п’ять кримінальних правопорушень економічної спрямованості. Виявлено 2 суб’єкта господарювання з ознаками фіктивності та вилучено  з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму близько 1 мільйона гривень.


Протягом січня 2017 року юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли у судах понад 90 відсотків розглянутих справ

05.02.2018

Станом на 1 лютого 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1434 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму майже 4 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 3 рішення на суму 125,3 тис.грн., що становить більше 90 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні 2018 року судами розглянуто одну таку справу на 3,7 тис. гривень. Рішення за нею прийнято на користь органів ДФС регіону.

Як зазначають в Головному управлінні фіскальної служби Кіровоградщини, постійне підвищення ефективності та якості роботи юридичної служби – запорука налагодження партнерських відносин з платниками податків на основі єдиного розуміння норм податкового законодавства, а також забезпечення захисту економічних інтересів держави на найвищому рівні.


Податкова знижка: обмеження щодо суми коштів,

сплачених за навчання, скасовано

05.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що з 01.01.2017 року діє норма, передбачена п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якою фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Тобто, з 01.01.2018 скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання і враховуватимуться фактично понесені платником ПДФО витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).

Крім цього, за результатами 2017 року платник ПДФО може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.


Щодо оподаткування спадщини членами сім’ї

першого та другого ступеня споріднення

05.02.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ) оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

При цьому, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України).

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Якщо, фізичні особи - резиденти, отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунку).


Кіровоградщина: за перший місяць до зведеного бюджету надійшло 628,3 мільйона гривень податків і зборів

05.02.2018

Саме така сума податків і зборів надійшла у січні 2018 року до зведеного бюджету Кіровоградщини. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сума надходжень збільшилася на 7,1 відсотків, що у грошовому еквіваленті дорівнює 41,5 мільйонів гривень. Індикативний показник виконано на 105,2 відсотків.

За січень поточного року до загального фонду державного бюджету перераховано 279,6 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону у січні забезпечено 348,6 мільйонів гривень. Рівень надходжень збільшився порівняно з минулорічним на 81,3 мільйона.

Так, за січень 2018 року надійшло 208,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 61,7 мільйонів гривень або 42,1 відсотків більше, ніж торік.

Представники малого і середнього підприємництва спрямували майже 78,4 мільйони гривень єдиного податку, а це на 22 мільйони або 38,9 відсотків випереджає минулорічну сплату. Від плати за землю казна поповнилась на 43,1 мільйон гривень, що на 11,8 мільйонів або 37,5 відсотків більше відповідного періоду 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні зібрано 250,6 мільйонів гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року надходження зросли на 67,2 мільйонів гривень, індикативний показник виконано на 121,9 відсотків.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

За сприяння фіскальної служби Кіровоградщини понад 3,5 тисячі громадян отримали офіційний статус підприємців

30.01.2018

Протягом  2017 року завдяки зусиллям фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області 3537 громадян залучено до реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності. Крім того, спеціалістами підрозділу податків і зборів з фізичних осіб вдалося вивести з «тіні» 1534 трудових нелегалів. Після офіційного працевлаштування вказані особи стали більш соціально захищеними та набули права на отримання соціальних виплат у разі втрати працездатності й пенсійного забезпечення в майбутньому.

Також активно ведеться індивідуальна робота з керівниками місцевих підприємств у формі співбесід та заслуховувань робочими групами з метою підвищення рівня оплати праці. У результаті вдалося переконати очільників  1082 фірм, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 14,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 1,2 млн грн військового збору та 18,1 млн грн єдиного соціального внеску. А це значний додатковий ресурс для фінансування потреб місцевих громад.

Як зазначили в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області, протягом минулого року фахівці підрозділу доходів і зборів з фізичних осіб здійснили 155 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких донараховано 11,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області підбили підсумки минулорічної кампанії декларування

30.01.2018

Як зазначають у відомстві, протягом 2017 року 33 тисячі 235 громадян задекларували свої доходи, отримані у 2016 році. Серед них 31 тисяча 248 осіб були зобов’язані задекларувати доходи, а 1987 осіб зробили це з метою отримання податкової знижки.

У цілому громадянами задекларовано 664,9 млн грн доходів, до сплати визначено 52,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 6,9 млн грн військового збору.

Слід зазначити, що 22 жителі нашої області заробили у 2016 році більше 1 мільйона гривень. Сукупно ними задекларовано 74,3 млн грн доходів, а до сплати у бюджет – 768,7 тис. грн податку на доходи та 123,6 тис. грн військового збору.

За податковою знижкою звернулися 1987 громадян, які мають право на повернення 2,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, з яких станом на 1 січня 2018 року повернуто 2,5 млн гривень.

У обласному управлінні фіскальної служби наголошують, що уже розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих у 2017 році.


До уваги митних брокерів та суб’єктів ЗЕД: запроваджено єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів

30.01.2018

Кіровоградська митниця ДФС повідомляє, що 19 грудня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України № 898 від 01.11.2017 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2017 за № 1429/31297) «Про затвердження Порядку  перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення», яким запроваджується єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів.

Мінфін запроваджує використання єдиного авансового рахунка ДФС для сплати підприємствами митних платежів. Відповідне рішення прийнято з урахуванням сучасних можливостей автоматизованої системи митного оформлення для створення сприятливих умов ведення бізнесу.

Згідно з наказом, тепер із єдиного казначейського рахунка ДФС проводитиметься списання митних платежів при митному оформленні в будь-якій митниці.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Державній казначейській службі України на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюватиметься поетапно:

• на перехідний період (з 15 січня до 16 липня 2018 року) – за рішенням підприємства;

• із 17 липня 2018 року – на постійній основі.

З 18 червня 2018 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів (передоплати) підприємств на депозитні рахунки 3734, відкриті в Головному управлінні Казначейства у м. Києві на ім'я митниць ДФС, припиняються в установленому порядку.

НАГАДУЄМО:  У платіжних дорученнях на сплату митних платежів графа «Призначення платежів» має бути заповнена у відповідності до вимог Порядку  заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 року  № 666.


Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи

30.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:

- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – Декларація) за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;

- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Як зазначають у відомстві, граничні терміни подання Декларації:

- для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання Декларації за 2017 рік – 09.02.2018.

Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) у річній Декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

- для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Увага! У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

- для громадян, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом України подати податкову декларацію, і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним.

Важливо! Якщо останній день строку подання Декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно);

- для фізичних осіб платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.


Майже 600 заходів проведено для попередження корупції в лавах фіскальних органів Кіровоградщини


30.01.2018

Протягом 2017 року проведено 598 профілактичних заходів (лекцій, виступів, бесід) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності. Про це інформує відділ внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області.

Крім того, за минулий рік проведено 103 перевірки відносно посадових осіб податкової та митної служби області. За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено 23 подання про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області складено 8 протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією. До правоохоронних органів направлено 19 матеріалів перевірок та зареєстровано 11 кримінальних проваджень у сфері службової діяльності.

За 2017 рік отримано 31 відомість про порушення митного законодавства, за результатами перевірок яких було розпочате кримінальне провадження та складено 6 протоколів.

Крім того, за участю співробітників відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області викриваються факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання. За результатами роботи у цьому напрямку за 2017 рік до державного бюджету донараховано понад 0,8 млн грн – за порушення у податковій сфері та понад 1,6 млн грн –  у митній.

Нагадуємо телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007. Лінія працює цілодобово.


Про податкові новації – 2018 говорили під час семінару на Кіровоградщині

30.01.2018

В новому році податківці Кіровоградської області продовжили співпрацю з Кіровоградським осередком ВГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб”, яка триває вже декілька років.

У ході семінару платники дізнались про зміни в законодавстві, які з 1 січня 2018 року набрали чинності. Серед іншого ознайомились із нормами Закону України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», №2233-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

Зокрема, зупинились на внесених законами змінах в частині адміністрування податку на додану вартість, акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших питаннях.

Податківці наголосили, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року збільшено мінімальну заробітну плату, яка тепер становитиме 3723 грн. на місяць, та прожитковий мінімум для працездатної особи - до 1762 гривень. Відповідно для підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, збільшується сума сплати єдиного податку.

Так, для першої групи платників єдиного податку – в межах до 10% розміру прожиткового мінімуму (тобто в 2018 році ставка єдиного податку буде не більше 176,20 грн. на місяць); для другої групи платників єдиного податку – в межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати (до 744,60 грн на місяць).

По завершенню семінару учасники зібрання отримали відповіді на свої запитання.


У Кропивницькому відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

30.01.2018

День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

З нагоди Дня Злуки у всіх містах незалежної України щорічно 22 січня створюють живі ланцюги єднання. Теплі і щирі привітання з Днем соборності України несуть віру і надію, що український народ згуртований, єдиний і території країни будуть соборними.

За традицією цього дня у Кропивницькому проходять святкові заходи. Цього року 22 січня, в рамках урочистостей з нагоди відзначення Дня Соборності України, відбулося покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому та мітинг участь в якому взяли і представники Головного управління ДФС у Кіровоградській області на чолі із в.о. начальника ГУ ДФС в області Сергієм Тертичним.

У заході також взяли участь представники влади, трудових колективів підприємств, установ та організації, політичних партій, громадських організацій, релігійних громад, студентської молоді та небайдужі кропивничани.


Отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем на тютюном

30.01.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібний продаж алкоголю та тютюну, на те, що чинним законодавством передбачено можливість отримання  адміністративних послуг у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у центрах обслуговування платників. Останні створені при всіх об’єднаних податкових інспекціях та їх відділеннях нашої області.


Увага! Шахраї!

30.01.2018


Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що відновилися випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання області від імені виконуючого обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тертичного Сергія Васильовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-43.


За рік роботи фіскальна служба Кіровоградщини опрацювала понад сотню запитів на публічну інформацію

22.01.2018

З метою забезпечення реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, прозорості та відкритості своєї діяльності, Головним управлінням  ДФС у Кіровоградській області забезпечено розгляд документів, з проханням надати публічну інформацію із посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», які надійшли до обласного відомства та територіальних органів засобами поштового зв’язку, електронною поштою та особисто від запитувача.

Так, упродовж січня-грудня 2017 року до Головного управління ДФС у Кіровоградській області та його територіальних органів надійшло 106 запитів на отримання публічної інформації. З них 83 або 78,3% запитів було отримано від юридичних осіб, 20 запитів або 18,9% надійшло від фізичних осіб. Органи виконавчої влади спрямували до фіскальної служби 2 запита або 1,9% . Від представників ЗМІ було отримано 1 запит або 0,9%.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», з яких задоволено 99 запитів, відмовлено по 5 запитам, у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб та 2 запита надіслано належним розпорядникам інформації.

Кіровоградщина:за минулий рік фіскали отримали понад 500 письмових звернень від громадян

22.01.2018

Протягом 2017 року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 503 письмових звернення від громадян. Із них – 230 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 57 - через органи влади, 191 - через уповноважену особу, 14 - на особистому прийомі та 9 - від інших органів, установ, організацій. За видом звернень – 496 заяв, 6 пропозицій та 1 скарга.

За результатами виконання: 494 звернення виконано в термін та 9 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом 12 місяців 2017 року звернувся 521 громадянин.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно фінансової та податкової політики, у тому числі контрольно-перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків.

За  2017 рік в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 418 прийомів за зверненнями громадян, що на 192 прийоми більше, ніж за 2016 рік, з них: 413 заяв (98,8%) та 5 пропозицій (1,2%). Усім надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, а також реєстрації та обліку платників.

Рентна плата: зміни з 01.01.2018

22.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), зокрема у частині рентної плати, а саме:

- збільшено ставки з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- запроваджено ставки рентної плати на видобуток природного газу із нових свердловин з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до/понад 5000 метрів (крім природного газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність) у розмірі 12% та 6% відповідно.

Крім того, звертаємо увагу, що з 01.01.2018 пунктом 110 розділу I Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до статті 255 ПКУ у частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води та порядку нарахування податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води.


Нововведення до спрощеної системи оподаткування з 01.01.2018

22.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградської області інформує, що 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), зокрема у частині оподаткування на спрощеній системі, а саме:

- запроваджено нарахування та сплату податку з доходів нерезидента у порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом III ПКУ, платниками єдиного податку, які здійснюють на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України;

- встановлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком четвертої групи, застосовується із значенням 100%.


Юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли у судах майже

465,7 млн гривень

22.01.2018

Протягом 2017 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1747 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму майже 4 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 265 рішень на суму 465,7 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 70 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, за 12 місяців 2017 року судами розглянуто 97 таких справ на 316,7 млн грн, з яких на користь органів ДФС - 47 справ на суму 159,2 млн гривень, що складає більше 50 відсотків.


Податок на доходи фізичних осіб: зміни - 2018

22.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградської області інформує, що 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), зокрема у частині податку на доходи фізичних осіб.

Так, змінами доповнено пп.165.1.35 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

- вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування;

- вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.


Новації у нарахуванні єдиного внеску

22.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградської області інформує, що з набранням чинності Закону України від 03.10.2017 №2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», відповідно до якого пенсійна реформа зазнала суттєвих змін, внесено зміни, зокрема і до Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та  облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Запроваджені зміни набрали чинності з 01.01.2018 року та передбачають:

- зміну бази нарахування єдиного внеску, що становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, замість 25 розмірів прожиткового мінімуму;

- категорію платників єдиного внеску доповнили – члени фермерського господарства, за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Раніше зазначена категорія сплачувала внесок на добровільних засадах шляхом укладання договору добровільного страхування;

- звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи – підприємці (в тому числі «спрощенці») та члени фермерського господарства, у випадку отримання ними пенсії за віком, або вони є особами з інвалідністю, чи досягли віку встановленого Законом про пенсійне страхування та отримують пенсію або соціальну допомогу;

- фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату половинної (0,5) ставки мінімального страхового внеску. З 01.01.2018 вони сплачують єдиний внесок у повному мінімальному розмірі, як і інші фізичні особи-підприємці. Відповідно періоди здійснення підприємницької діяльності платників єдиного податку першої групи зараховуватимуться до страхового стажу у повному розмірі;

- змінено строки сплати єдиного внеску – фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.


На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано майже 1,4 мільйона гривень фінансових санкцій

22.01.2018

Протягом 2017 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 384,2 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 84 перевірки, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму трохи більше 1 млн гривень. Найбільші суми сплачено за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 578 тис. грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами –153 тис. грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 150 тис. гривень.

Крім того, за неподання та несвоєчасне подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 34 тис. грн фінансових санкцій.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області застосовано 170 тис. грн штрафів, за матеріалами податкової міліції – 136 тис. грн, та за матеріалами ГУ ДФС інших регіонів – 6,8 тис. гривень.


За право продавати уроздріб підакцизні товари кіровоградські підприємці сплатили майже 14 млн гривень

22.01.2018

Протягом 2017 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 13 млн 951,7 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Як відзначив в. о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, надходження до рівня минулого року зросли на 352 тисячі, а доведений індикатив виконано на 107,2 відсотка (додатково до скарбниць спрямовано майже 940 тис. гривень).

Усього минулого року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 4424 документи на право торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 2465 ліцензій, тютюнових виробів – 1959. У той же час анульовано 570 ліцензій та призупинено 250.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

В.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний звернув увагу торгівців підакцизними товарами на необхідність дотримання законодавства щодо продажу такої продукції, зокрема і неповнолітнім. Так, з початку цього року анульовано 5 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років.

Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил – на контролі у Кіровоградській митниці ДФС

15.01.2018

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, протягом 2017 року обласними митниками проведено 61 спільний захід з правоохоронними органами Кіровоградської області. За їх результатами складено 63 протоколи про порушення митних правил на суму понад 2,8 млн гривень.

За минулий рік до суду направлено 44 справи про порушення митних правил на суму понад 7,9 млн гривень. За результатами їх розгляду по п’яти справам застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 186,9 тис. грн, а також стягнуто понад 8 тис. грн штрафів.

Безпосередньо Кіровоградською митницею розглянуто 136 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму понад 2,3 млн грн, з яких стягнуто 842,6 тис. гривень.

За січень-грудень 2017 року на підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, обласною митницею підготовлено 40 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей розпочато провадження по 32 справам про порушення митних правил на загальну суму 7,1 млн гривень.

Довідково: протягом 12 місяців минулого року Кіровоградською митницею ДФС виявлено та направлено два повідомлення про кримінальні правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, а також порушено 194 справи про порушення митних правил на суму понад 10 млн гривень.

На Кіровоградщині економічний ефект від проведення операції «РУБІЖ-2017» склав майже 3 млн гривень

15.01.2018

Кіровоградською митницею ДФС у період проведення операції «Рубіж – 2017» порушено 194 справи про порушення митних правил на суму понад 10 мільйонів гривень. Протягом 2017 року робочою групою ініційовано проведення 48 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів, відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає два мільйони 973,1 тисячі гривень.

Довідково: на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства, наказом Державної фіскальної служби України від 29.12.2016 року № 1045 встановлено період проведення операції «Рубіж – 2017» - з 01.01.2017 р.  по 31.12.2017 р.


Протягом минулого року бізнесмени Кіровоградщини погасили майже 72 млн гривень податкового боргу

15.01.2018

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області повідомили, що за 12 місяців 2017 року до бюджетів усіх рівнів за рахунок погашення податкового боргу надійшло 71,9 млн гривень.

Левову частку від цієї суми – 601,5 мільйонів гривень спрямовано до державного бюджету. Місцеві скарбниці, у свою чергу, отримали понад 11 млн. гривень заборгованих раніше коштів.

При цьому, станом на 1 січня 2018 року бізнес Кіровоградщини заборгував перед бюджетами усіх рівнів 692 млн грн, з яких майже 20 відсотків (138,1 млн грн) – це борги підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Зменшення сум податкового боргу і відповідно наповнення бюджетів усіх рівнів залишається одним із пріоритетів роботи фіскальної служби у 2018 році. Тому зусилля працівників ДФС області спрямовані не лише на зменшення податкової заборгованості, а й на її упередження, - зазначають в обласному управлінні фіскальної служби.


Завдяки зусиллям податкових міліціонерів Кіровоградщини державі відшкодовано 2,5 мільйони гривень завданих збитків

15.01.2018

Протягом січня-грудня 2017 року в ході оперативного супроводження досудового розслідування кримінальних проваджень по закінченим кримінальним провадженням відшкодовано завдані державі збитки у розмірі 2,5 млн гривень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Кіровоградській області внесено 56 кримінальних правопорушень економічної спрямованості, з яких 31 відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких.

Як зазначають у відомстві,  зусилля податкової міліції були спрямовані на здійснення заходів з детінізації економіки за рахунок руйнування злочинних схем. Так, протягом 2017 року було припинено діяльність двох конвертаційних центрів, які надавали послуги з мінімізації податкових платежів. За результатами відпрацювання суб’єктів господарювання, які користувалися їх послугами, до державного бюджету додатково стягнуто 4,9 млн гривень.

При цьому, як наголошують у відомстві,  головною ціллю усіх цих заходів є відшкодування завданих державі збитків. Тому з 12 направлених до суду кримінальних проваджень 2 - з клопотанням про звільнення  від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням завданих державі збитків.

По напрямку роботи Кіровоградської митниці ДФС було припинено діяльність центру мінімізації митних платежів, до складу якого входило 4 суб’єкта господарювання. Також, за результатами ініційованих співробітниками оперативного управління ГУ ДФС в області перевірок щодо правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів, суму митних платежів додатково збільшено на 1,9 млн гривень.

За результатами заходів, направлених на протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного надходження на внутрішній ринок України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 10 кримінальних проваджень. Крім того, припинено діяльність 4 незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 37,4 млн гривень.


Інформація щодо заборони на здійснення міжнародних транзитних перевезень вантажів із території України на територію республіки Казахстан через територію Російську Федерацію

15.01.2018

З метою інформування перевізників, Кіровоградська митниця ДФС повідомляє, що 04.01.2018 року оприлюднено Указ Президента РФ від 30.12.2017 №643, яким продовжено до 30 червня 2018 року заборону на здійснення міжнародних транзитних перевезень вантажів із території України на територію республіки Казахстан через територію РФ.


Працівники фіскальної служби Кіровоградщини виявили порушень на суму 339,2 млн гривень

15.01.2018

Протягом 2017 року органами ДФС області проведено 457 документальних перевірки платників податків – юридичних осіб. Результати 417 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

За січень-грудень минулого року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 339,2 млн грн грошових зобов’язань, з яких 275,1 млн грн узгоджено та підлягає погашенню.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області наголошують, що основний акцент у роботі підрозділів аудиту ставиться на відпрацюванні найбільш ризикових платників податків. Такий підхід при плануванні перевірок приводить до збільшення нарахувань за їх результатами та обсягів сплати податків до бюджету.


За матеріалами ДФС Кіровоградщини щодо фактів незаконної легалізації доходів розпочато 18 кримінальних проваджень

15.01.2018

Фіскальна служба у Кіровоградській області області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем вживає заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Протягом 2017 року підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області складено та передано до правоохоронних органів 20 матеріалів щодо імовірного вчинення кримінальних правопорушень суб’єктами господарювання, сума встановлених збитків по яким становить 66,6 млн гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами з початку 2017 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 18 кримінальних проваджень. З них 4 провадження за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, 12 проваджень - за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 1 - за службове підроблення та 1 – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.

Крім того, до правоохоронних органів передано 16 матеріалів щодо виявлених правопорушень у сфері використання бюджетних коштів, за результатами яких зареєстровано 13 кримінальних проваджень.


За рік платники Кіровоградщини отримали майже 150 тисяч адміністративних послуг

15.01.2018

У січні-грудні 2017 року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 644526 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 149979 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;  реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, книг обліку розрахункових операцій, надання витягу з реєстру платників єдиного податку, видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується понад 2,5 тисячі звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


Кіровоградщина: протягом 2017 року на «Пульс» надійшло 8 звернень

15.01.2018

За 12 місяців 2017 року на антикорупційний сервіс «Пульс» надійшло 8 звернень, з яких: 2 звернення - до Кропивницької ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перевищення терміну надання адміністративних послуг, а саме отримання відмітки в паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта та щодо відмови у прийнятті документів. Одне звернення – до Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС в області щодо виставлення вимоги про сплату боргу з ЄСВ. До Головного управління ДФС у Кіровоградській області надійшло 5 звернень щодо відмови в записі на особистий прийом; звітності та реєстрації накладних; поновлення реєстраційного номеру облікової картки платника податків. Питання, порушені заявниками, вирішені по суті.

У той же час, по митному напрямку не надійшло жодного звернення.

Довідково: сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія (0800-501-007), яка функціонує цілодобово у режимі call-back та спрямована на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків. У робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії співробітників органів ДФС приймають працівники сервісного центру, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Кіровоградська митниця менше судиться з бізнесменами та громадянами

09.01.2018

Протягом 2017 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло лише десять позовних заяв, тоді як за 2016 рік – дев’ятнадцять.

У відомстві позитивну динаміку щодо оскарження дій Кіровоградської митниці ДФС пов’язують із постійним проведенням роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарської діяльності та громадян; налагодженням взаємодії з бізнесом, з  метою досудового врегулювання спірних питань.

Кіровоградщина: 29 письмових звернень громадян отримали митники протягом 2017 року

09.01.2018

На розгляд до Кіровоградської митниці ДФС протягом 12 місяців минулого року надійшло 29 письмових звернень громадян, усі поштою (безпосередньо від громадян).

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються  продовження терміну транзиту автомобіля; повернення надміру перерахованих коштів; проведення огляду транспортних засобів на території автопідприємства; перенесення розгляду справи по протоколу про порушення митних правил; доступу до майна (транспортного засобу); визначення митної вартості товару; застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи.

За 2017 рік в Кіровоградській митниці ДФС здійснено 9 прийомів за зверненнями громадян, під час яких заявникам надано усне роз’яснення.

Нагадуємо, що право громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб.


Кіровоградською митницею розглянуто 17 звернень про отримання публічної інформації

09.01.2018

Протягом 2017 року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло 17 запитів на отримання публічної інформації, всі вони розглянуті згідно діючого порядку.

Найбільше заявників цікавили питання про кількість здійснених митних операцій і окремо про операції, здійснені за принципом «єдиного вікна» за 2015 і 2016 роки; щодо надання копій документів; щодо кількості та назви митних постів повітряного сполучення, їх штатної чисельності, стану надходжень митних платежів та складених протоколів про порушення митних правил за період 2012-2016 рр., щодо особливостей переміщення через митний кордон України товарів, які містять об’єкти інтелектуальної власності; щодо співпраці  суб’єктів ЗЕД та підприємств – експортерів з Кіровоградською митницею ДФС, щодо організаційної структури та штатного розпису Кіровоградської митниці ДФС; щодо зовнішньоекономічних операцій, здійснених зазначеними у запитах підприємствами у зоні діяльності Кіровоградської митниці ДФС протягом 2017 року; щодо показників діяльності митних постів за 2017 рік.

При цьому громадяни використали для звернення засоби електронної пошти та пошти.


Граничний термін подання річної звітності та сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування

09.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує.

Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 435), ФОП, у тому числі фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п. 14 розд. ІІ Порядку № 435).

Згідно з абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ФОП, крім ФОП платників ЄП, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.

Пунктом першим ст. 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Тобто, граничний термін подання Звіту та сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, за рік – 9 лютого.

Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.

Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 301 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ».


Зміни до Податкового кодексу України

та деяких законодавчих актів України

09.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що з 01.01.2018 набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 №2245-VIII (далі – Закон №2245) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році»

Законом №2245, зокрема, тимчасово зупинено систему ризиків з ПДВ, підвищено акцизи на тютюнові вироби та передбачено індексацію ставок екологічного податку та ренти, а також передбачено відшкодування шкоди, завданої платнику податків контролюючим органом.

Закон №2245 опубліковано у газеті «Голос України» від 30.12.2017 №248.

Більш детальніша інформація про зміни буде викладена в подальших матеріалах.


З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 гривні

09.01.2018

Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у наступному розмірі:

- у місячному - 3723 гривні;

- у погодинному - 22,41 гривні.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року становитиме 1700 гривень, з 1 липня – 1777 гривень, з 1 грудня – 1853 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

- дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року - 1492 гривні, з 1 липня - 1559 гривень, з 1 грудня - 1626 гривень;

- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року - 1860 гривень, з 1 липня - 1944 гривні, з 1 грудня - 2027 гривень;

- працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні, з 1 липня - 1841 гривня, з 1 грудня - 1921 гривня;

- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 року - 1373 гривні, з 1 липня - 1435 гривень, з 1 грудня - 1497 гривень.

Також звертаємо увагу, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З 1 січня 2018 року розмір мінімального страхового внеску на місяць складає 819,06 грн. (3723 грн х 22%).

Крім того, змінилася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску. З 1 січня 2018 року - 55845 гривень (3723 грн х 15 розмірів мінімальної заробітної плати). Відповідно розмір максимального страхового внеску на місяць становить 12285,90 гривень.


На Кіровоградщині платникам відшкодовано понад 1 мільярд гривень податку на додану вартість

09.01.2018

Протягом 2017 року 90 платників області заявили до відшкодування з бюджету на  рахунки в банку 1017,0 млн грн податку на додану вартість.

У порівнянні з відповідним періодом 2016 року заявлена сума ПДВ на рахунки платників збільшилась на 288,7 млн грн. (у 2016 році – 728,3 млн грн).

Станом на 1 січня 2018 року бізнесменам регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 1052,9 млн грн, що в 1,6 раза більше, ніж за                      12 місяців 2016 року. Тоді платники отримали 663,9 млн грн податку на додану вартість.

За рахунок впровадження з 1 квітня 2017 року Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, процес повернення бюджетних коштів платникам став максимально прозорим, зазначають в обласному відомстві.


У 2017 році місцеві податки і збори поповнили бюджет Кіровоградщини на 4 млрд гривень

09.01.2018

За 2017 рік до місцевих скарбниць області надійшло 4 мільярди 174 млн грн податків та зборів. Це на 985,3 млн грн більше фактичних надходжень 2016 року.

Основними бюджетоформуючими платежами залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок.

Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 2 млрд 595 млн грн, що на 831,4 млн грн більше, ніж за 2016 рік. Від землевласників та землекористувачів надійшло 634,9 млн грн плати за землю, що на 106,6 млн грн більше, ніж у 2016 році. Спрощенці сплатили трохи більше 560 млн грн єдиного податку, що на 119,6 млн грн більше надходжень позаминулого року.

Як зазначають в ГУ ДФС у Кіровоградській області, такий рівень надходжень дозволив забезпечити повне та своєчасне задоволення потреб громад регіону, а отже і його фінансову самодостатність.


Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло майже 91 тис. гривень

09.01.2018

Протягом 2017 року на склади Кіровоградської митниці ДФС за протоколами про порушення митних правил розміщено майна на 449,3 тис. грн. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна майже на 398,1 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано майже 91 тис. гривень.

Протягом минулого року до обласної Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 374 тис. гривень.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

До уваги платників! Новації у застосуванні РРО

03.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 20.12.2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336» (далі постанова — №984), якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — постанова №1336).

Змінами, внесеними постановою №984, встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) є обов’язковим:

- для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 17, 22, 23, 27 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (далі – Перелік), яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО, –  500 тис. гривень на один суб’єкт господарювання;

- для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 4 і 7 Переліку, – 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

Крім того, внесеними змінами,  зокрема, передбачено, що дія постанови №1336 не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Звертаємо увагу, що підпункти 2 і 6 п.2 змін, затверджених постановою №984 набирають чинності через шість місяців після набрання чинності постановою №984.

Постанову №984 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 20.12.2017 №240.

Платникам ПДВ: річний перерахунок - з 01.01.2018!

03.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників ПДВ, що відповідно до п.199.1 ст.199 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п.189.1 ст.189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Платник ПДВ за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. (п.199.4 ст.199 ПКУ).

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 – 199.4 ст.199 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п.199.1 ст.199 ПКУ. Результати перерахунку сум податкових зобов’язань з ПДВ відображаються у податковій декларації з ПДВ за останній податковий період року.

У разі зняття з обліку платника ПДВ, у тому числі за рішенням суду, коригування відображається платником ПДВ у податковій декларації з ПДВ останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку.

Згідно з п. 199.6 ст.199 ПКУ правила цієї статті не застосовуються у разі:

• проведення операцій, передбачених п.п.196.1.7 п.196.1 ст.196 ПКУ;

• постачання платником ПДВ відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися в такого платника внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій;

• проведення операцій, передбачених п.п.197.1.28 п.197.1, підпунктами197.11 та 197.24 ст.197 ПКУ.


Кіровоградська митниця: змінено правила переміщення готівки через митний кордон України

03.01.2018


Кіровоградська митниця ДФС повідомляє, що 14 грудня 2017 року набула чинності постанова Національного банку України від 12.12.2017 №127 «Про внесення змін до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», якою встановлено нові правила переміщення готівки через митний кордон України.

Так, фізична особа - резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Вивезення за межі України фізичними особами – резидентами готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.


Стартувала кампанія декларування – 2018

03.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:

- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;

- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством.


Кіровоградщина: за 2017 рік до зведеного бюджету надійшло понад

7 мільярдів гривень податків і зборів

03.01.2018

За 2017 рік платники Кіровоградщини перерахували 7,5 млрд грн податків і зборів. При цьому, надходження 2016 року вдалося перевершити на понад 1,5 мільярди гривень.

Загальний фонд державного бюджету поповнився на 3,2 млрд грн, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зростання склало 522,3 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів Кіровоградського регіону протягом 2017 року забезпечено надходження 4,2 мільярда гривень. Рівень надходжень січня-грудня поточного року збільшився порівняно з минулорічним майже на 1 мільярд.

Так, за 2017 рік надійшло 2,6 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 831,4 мільйонів або 47,1 відсотків більше, ніж торік.

Від плати за землю казна поповнилась на 634,9 мільйонів гривень, що на 106,6 мільйона або 20,1 відсотків більше відповідного періоду 2016 року. Представники малого і середнього підприємництва спрямували                           560 мільйонів гривень єдиного податку, а це на 119,6 мільйонів або                          27,2 відсотки випереджає минулорічну сплату.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано майже 3 мільярди гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2016 року надходження зросли на 920 млн грн, індикативний показник виконано на 116,7 відсотків.


Платники Кіровоградщини за 2017 рік сплатили понад 260 млн грн на обороноздатність України

03.01.2018

За 2017 рік до державного бюджету платники Кіровоградської області перерахували 265,6 млн грн військового збору. Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом 2016 року зросла на 73 млн грн або 37,9відсотків.

Зокрема, за грудень 2017 року надходження військового збору склали     31,1 млн грн, що на 8 млн грн або 34,5 відсотків більше надходжень грудня                  2016 року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.


До уваги платників!

03.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє.

Однією з новацій податкової реформи є розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій, шляхом запровадження їх обов‘язкового застосування.

Для запобігання можливим порушенням з боку суб‘єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари, а також забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання товарів неналежної якості Урядом затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні від 16.03.2017р. № 231.

Положеннями пункту 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та    ст. 9 Закону України від 06.07.1995р. № 265 «Про застосування РРО» передбачена обов‘язковість застосування РРО суб‘єктами господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів.

Отже, починаючи з 08.05.2017р. зазначена категорія суб‘єктів господарювання, не залежно яку систему оподаткування обрали, зобов‘язані застосовувати РРО.


З нового року декларація про майновий стан і доходи

подається за новою формою

03.01.2018

Зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларація) та інструкції щодо її заповнення внесено наказом Мінфіну України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі – Наказ №556).

Цей наказ набрав чинності 31 грудня 2017 року.

Тобто, починаючи з 01.01.2018, Декларація подається за новою формою в один із таких способів на вибір платника податку:

1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису.

Декларації подаються за звітний (податковий) період, що дорівнює:

1) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 01 травня року, що настає за звітним;

2) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

3) календарному кварталу - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.


Про визначення типів об’єктів оподаткування для форми № 20-ОПП

03.01.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що платники податків зобов'язані повідомляти про всі об'єкти оподаткування й об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку.

Відповідно до п. 8.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588) повідомлення про об'єкти оподаткування чи об'єкти, що пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10-ти робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/Головна/Довідники/Типи об'єктів оподаткування) та розміщується на інформаційних стендах у контролюючих органах (п. 8.7 розд. VIII Порядку N 1588).

Звертаємо увагу, що при заповненні табличної частини форми № 20-ОПП тип об'єкта оподаткування вказується в колонці 3.


Кіровоградська митниця ДФС: зміни у податковому законодавстві України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році

03.01.2018


Верховною Радою України прийнято Закон України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

Нові правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до EUR500 (в аеропортах – до EUR1000) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні понад 24 годин і в‘їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин. При більш частому в‘їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до EUR50.

«Базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті», - така нова норма запроваджена в кодексі для тих, хто був відсутній в Україні менш ніж 24 години й в'їжджає до країни частіше, ніж один раз протягом 72 годин.


Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

За матеріалами ДФС Кіровоградщини щодо фактів незаконної легалізації доходів розпочато 16 кримінальних проваджень

26.12.2017

Фіскальна служба у Кіровоградській області області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем вживає заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Протягом січня – листопада 2017 року підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області складено та передано до правоохоронних органів 20 матеріалів щодо імовірного вчинення кримінальних правопорушень суб’єктами господарювання, сума встановлених збитків по яким становить 66,6 млн гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами з початку 2017 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 16 кримінальних проваджень. З них 4 провадження за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, 11 проваджень - за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та 1 - за службове підроблення.

Крім того, до правоохоронних органів передано 16 матеріалів щодо виявлених правопорушень у сфері використання бюджетних коштів, за результатами яких зареєстровано 11 кримінальних проваджень.

Платники єдиного податку четвертої групи сплачують

єдиний податок протягом року за різними ставками

26.12.2017

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п.п.295.9.2 п.295.9 ст.295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

- у I кварталі – 10 відсотків;

- у II кварталі – 10 відсотків;

- у III кварталі – 50 відсотків;

- у IV кварталі – 30 відсотків.

Платники єдиного податку четвертої групи, утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі – у порядку, визначеному п.п.295.9.2 п.295.9 ст.295 ПКУ (п.п.295.9.3 п.295.9 ст. 295 ПКУ).

Крім цього, п.п.295.9.8 п.295.9 ст.295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.


Дохід, отриманий фізичною особою за межами території України,

не є базою нарахування ЄСВ

26.12.2017

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує.

Враховуючи положення частини першої ст.7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) роботодавці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП), сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за найманих працівників із сум нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» зі змінами та доповненнями, та сум винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Статтею 4 розділу ІІ Закону №2464 визначені особи, які є платниками ЄСВ. Громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України згідно цієї статті не є платниками ЄСВ в обов’язковому порядку.

Відповідно до частини першої ст.10 Закону №2464 громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, мають право на добровільну сплату ЄСВ. Такі особи, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного у договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

Отже, дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування ЄСВ, оскільки дохід отримано поза межами трудових відносин на території України. При цьому, громадяни України, які працюють за її межами, мають право на добровільну сплату ЄСВ у разі заключення договору про добровільну участь на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад 1 мільйон гривень фінансових санкцій

26.12.2017

Протягом січня-листопада 2017 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1 млн 174,4 тис. грн фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 76 перевірок, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 844,6 тис. гривень. Найбільші суми сплачено за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 510 тис. грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами –136 тис. грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 100 тис. гривень.

Крім того, за неподання та несвоєчасне подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 34 тис. грн фінансових санкцій.

На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області застосовано 153 тис. грн штрафів, за матеріалами податкової міліції – 136 тис. грн, та за матеріалами ГУ ДФС інших регіонів – 6,8 тис. гривень.


Кіровоградщина: надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі перевищили 12 млн гривень

26.12.2017

Протягом січня-листопада 2017 року за видачу та подовження ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів надійшло 12,6 млн грн, у тому числі лише за листопад цього року – понад 1 млн гривень. Такий темп надходжень забезпечив виконання доведеного завдання на 107 відсотків.

З початку року фахівцями Головного управління ДФС в області видано 3974 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами. З них 2219 – на алкогольні напої і 1755 – на тютюнові вироби. У той же час анульовано 535 ліцензій та призупинено 537.

В.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний звернув увагу торгівців підакцизними товарами на необхідність дотримання законодавства щодо продажу такої продукції, зокрема і неповнолітнім. Так, з початку цього року анульовано 5 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років.


Юристи фіскальної служби Кіровоградщини виграли у судах понад

311 млн гривень

26.12.2017

Протягом 2017 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1850 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму понад 4 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 247 рішенm на суму 311,2 млн грн, що становить більше 80 відсотків як від загальної кількості винесених рішень, так і від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, з початку цього року судами розглянуто 67 таких справ на 57,1 млн грн, з яких на користь органів ДФС - 42 справи на суму 20 млн гривень, що складає 60 відсотків.

«Основними причинами винесення рішень на користь фіскальних органів області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення механізму захисту у судах позиції відомства фахівцями юридичних підрозділів», - зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.


Кіровоградщина: за січень-листопад 2017 року на «Пульс»

надійшло 7 звернень

27.12.2017

Протягом січня – листопада 2017 року на антикорупційний сервіс «Пульс» надійшло 7 звернень, з яких: 2 звернення - до Кропивницької ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перевищення терміну надання адміністративних послуг, а саме отримання відмітки в паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта та щодо відмови у прийнятті документів. До Головного управління ДФС у Кіровоградській області надійшло 5 звернень щодо відмови в записі на особистий прийом; звітності та реєстрації накладних; поновлення реєстраційного номеру облікової картки платника податків. Питання, порушені заявниками, вирішені по суті.

Довідково: сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія (0800-501-007), яка функціонує цілодобово у режимі call-back та спрямована на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків. У робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії співробітників органів ДФС приймають працівники сервісного центру, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.


Понад 140 тисяч адміністративних послуг отримали платники Кіровоградщини з початку року

26.12.2017

У січні-листопаді 2017 року до ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області звернулося 584569 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано    141327 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;  реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, книг обліку розрахункових операцій, надання витягу з реєстру платників єдиного податку, видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується близько 2830 звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


У День Святого Миколая до підшефної школи-інтернату завітали працівники фіскальної служби Кіровоградщини

26.12.2017

Вже традиційно, у День Святого Миколая, до Знам’янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів завітали шефи з Головного управління ДФС у Кіровоградській області, які вже багато років поспіль опікують її вихованців.

Дітки з нетерпінням чекають на такі приємні візити.

У цей святковий день, в.о. начальника Головного управління ДФС в області Сергій Тертичний щиро привітав вихованців закладу і побажав дітям добра, здоров’я, злагоди та здійснення усіх мрій. Крім того, їм подарували спортивне приладдя та телевізор.

До привітань приєднався і заступник начальника  - начальник Знам’янського відділення Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС в області Павло Козін, який у це світле свято став Святим Миколаєм для діток наших захисників, які беруть участь в Антитерористичній операції на сході України.

Діти – це наша мрія, наша надія, тому ми повинні дарувати їм радість та тепло,  а особливо тим які потребують найбільшої уваги.

- Кажуть, що в день святого Миколая, збуваються мрії. Від душі вам цього бажаємо. Нехай ваше теперішнє і майбутнє буде наповнене прекрасним. Хай виконуються ваші найсвітліші надії та бажання, і щоб в житті вам зустрічалося як найбільше добрих людей, – звернувся до вихованців Знам’янської школи посадовець.

У свою чергу, керівництво школи-інтернату звернулося до гостей зі словами вдячності. Від імені учнівського та педагогічного колективів за чуйність, турботу, щирість та небайдужість до потреб вихованців школи, за благодійну підтримку і людяність посадовцям вручено подяки.

До привітання із цим чудовим святом приєдналися також всі керівники державних податкових інспекцій області, які в своїх районах завітали із подарунками до діток, що потребують особливої уваги і піклування.


Як скласти розрахунок коригування у разі зміни номенклатури: нове роз'яснення від ДФС

26.12.2017

Статтею 192 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) визначено порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту платників у разі зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. Таке коригування здійснюється на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, зареєстрованих платником в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі —ЄРПН).

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної складається також і в разі, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду УКТ ЗЕД чи коду ДКПП.

Діюча форма розрахунку коригування до податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну України за № 1307 від 31.12.2015 р., зареєстрованим у Мін’юсті України 26.01.2016 р. за № 137/28267, «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (із змінами і доповненнями) передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини графу 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» (далі — графа 1).

Тобто при складанні розрахунку коригування до податкової накладної у графі 1 в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується. Зазначення у графі 1 розрахунку коригування порядкового номера відповідного рядка податкової накладної дає можливість в автоматичному режимі чітко ідентифікувати рядок податкової накладної (номенклатуру), стосовно якого у розрахунку коригування проводиться коригування.

У разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг у розрахунках коригування до податкових накладних необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи кілька інших товарних позицій. При цьому під одним і тим самим порядковим номером рядка — як у податковій накладній, так і в розрахунку коригування до неї — не може обліковуватися дві різних товарних позиції.

Тому з метою забезпечення в повному обсязі реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, функціонування якого забезпечується з урахуванням останніх змін до нормативно-правових актів, розрахунки коригування до податкових накладних, які складаються у разі зміни (доповнення) номенклатури постачання товарів/послуг, слід складати з урахуванням такого.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) у розрахунку коригування зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється).

Для додавання нової товарної позиції, якої не було у податковій накладній, яка корегується, в розрахунку коригування до такої податкової накладної зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому в графі 1 такого розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що корегується.

Наприклад, у податковій накладній було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і потрібно анулювати товар (номенклатуру) по другому рядку та додати новий товар (номенклатуру).  такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:

для анулювання товару, зазначеного у рядку «2» податкової накладної, у графі 1 зазначається номер рядка «2» і зі знаком «˗» вказуються показники щодо такого товару;

для додавання нового товару (номенклатури), у графі 1 вказується «4» і зі знаком «+» вказуються показники щодо нового товару.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної в усіх рядках, які заповнюються у зв’язку зі зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування — «зміна номенклатури».

У разі якщо відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників податкової накладної, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку в розрахунку коригування до податкової накладної, у графі 1 якого відображається № за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

При цьому якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв’язку зі здійсненням заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування номенклатури у підсумку не змінює суму компенсації, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв’язку із здійсненням заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, для чого постачальник надсилає такий складений розрахунок коригування отримувачу.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Кіровоградська митниця ДФС: від реалізації митного конфіскату до державного бюджету надійшло майже 66,9 тис. гривень

18.12.2017

У січні - листопаді 2017 року на склади Кіровоградської митниці ДФС за протоколами про порушення митних правил розміщено майна на                    447,8 тис. грн. За рішеннями судових інстанцій конфісковано майна майже на                 398,1 тис. гривень.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату спрямовано майже 66,9 тис. гривень.

З початку року до обласної Державної виконавчої служби передано конфіскованого майна на суму 374 тис. гривень.

Кіровоградська митниця менше судиться з бізнесменами та громадянами

18.12.2017


З початку року до Кіровоградської митниці ДФС надійшло лише дев’ять позовних заяв, тоді як за одинадцять місяців 2016 року – дев’ятнадцять.

У відомстві позитивну динаміку щодо оскарження дій Кіровоградської митниці ДФС пов’язують із постійним проведенням роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарської діяльності та громадян; налагодженням взаємодії з бізнесом, з  метою досудового врегулювання спірних питань.


На Кіровоградщині збір ПДВ перевищив минулорічні показники майже на 11 відсотків

18.12.2017

Протягом січня-листопада 2017 року кіровоградські платники ПДВ спрямували до державного бюджету 1 мільйон 374 тисячі гривень податку на додану вартість. Таким чином, сплачена сума ПДВ в області перевищує минулорічні показники на 135,1 млн. гривень.

«Ріст показників збору ПДВ на 11,0 відсотків – найкраще підтвердження ефективного адміністрування цього податку та своєчасного запобігання використанню схем мінімізації», - зазначає в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Щодо інструментарію для упередження схем формування сумнівного податкового кредиту, то керівник кіровоградських фіскалів відзначає надзвичайно результативну роботу Системи моніторингу оцінки ризиків та загалом посилення аналітичної складової в роботі фахівців ДФС.

«Відколи всі господарські операції в автоматичному режимі аналізуються на наявність ризиків, зловживань стало значно менше. Запроваджена Система моніторингу оцінки ризиків, на жодному з етапів роботи, де не передбачено втручання посадовця, забезпечує рівність умов для всіх платників та виключає суб’єктивний фактор», - наголосив Сергій Тертичний.


Працівники фіскальної служби Кіровоградщини виявили порушень на суму 228 млн гривень

18.12.2017

З початку 2017 року органами ДФС області проведено 411 документальних перевірки платників податків – юридичних осіб. Результати 360 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

За січень-листопад цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 228 млн грн грошових зобов’язань, з яких 175,7 млн грн. узгоджено та підлягає погашенню.

В.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний зазначив, що основний акцент у роботі підрозділів аудиту ставиться на відпрацюванні найбільш ризикових платників податків. Такий підхід при плануванні перевірок приводить до збільшення нарахувань за їх результатами та обсягів сплати податків до бюджету.


Скористатись правом на отримання

податкової знижки можна до кінця року

18.12.2017

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує платникам податків, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) (п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Фізична особа має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Декларацію платник податків має право подати як на паперових носіях, так і в електронному вигляді.

Пунктом 179.8 ст. 178 ПКУ передбачено, що сума, яка має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої декларації.

Разом з тим, відповідно до ст.166 ПКУ платник податків має право на податкову знижку при дотриманні встановлених цією статтею умов та за наявності відповідних платіжних та розрахункових документів, копій договорів тощо.

Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб на поточний рахунок платника здійснюється органом Казначейства на підставі висновку, поданого органом ДФС до відповідного органу Казначейства.

Декларацію на податкову знижку за наслідками 2016 року можна подати по 31 грудня 2017 року включно.


Релігійні організації мають можливість внести зміни

до установчих документів до 01 січня 2018 року

18.12.2017

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п. 35 підрозділу 4 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткові організації), внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», що не відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані були до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність до норм п. 133.4 ст. 133 Кодексу, після 01 липня 2017 року виключені контролюючим органом з Реєстру.

Водночас, тимчасово, до 01 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених п.п 133.4.1 п.133.4 ст. 133 Кодексу.

Таким чином, релігійні організації, що не приведуть свої установчі документи у відповідність до 01 січня 2018 року та не нададуть їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій після 1 січня 2018 року.


Понад 500 заходів проведено для попередження корупції в лавах фіскальних органів Кіровоградщини

18.12.2017


Протягом січня – листопада 2017 року проведено 510 профілактичних заходів (лекцій, виступів, бесід) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності. Про це інформує відділ внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області.

Крім того, з початку цього року проведено 81 перевірку відносно посадових осіб податкової та митної служби області. За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено 20 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області складено 6 протоколів за скоєння правопорушень пов’язаних з корупцією. До правоохоронних органів направлено 16 матеріалів перевірок та зареєстровано 11 кримінальних проваджень у сфері службової діяльності.

За 11 місяців цього року отримано 28 відомостей про порушення митного законодавства, за результатами перевірок яких було розпочате кримінальне провадження та складено 5 протоколів.

Крім того, за участю співробітників відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області викриваються факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання. За результатами роботи у цьому напрямку з початку цього року до державного бюджету донараховано понад 0,8 млн грн – за порушення у податковій сфері та понад                             1,6 млн грн –  у митній.

Нагадуємо телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007. Лінія працює цілодобово.


Жителя Кропивницького визнано винним у створенні фіктивних підприємств

18.12.2017


Протягом 2017 року співробітниками податкової міліції
Кіровоградської області припинено  діяльність двох конвертаційних центрів та 73 фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 10 кримінальних проваджень за ознаками фіктивного підприємництва.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області у вересні поточного року закінчено розслідування кримінального провадження даної категорії відносно одного з жителів м. Кропивницького. Останній, з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб,  пов’язаної з проведенням безтоварних операцій та переведенням в готівку грошових коштів, зареєстрував на своє ім’я 2 суб’єкти господарювання без наміру здійснювати підприємницьку діяльність.

Після розслідування та судового розгляду даного правопорушення, у жовтні 2017 року, Ленінським районним судом м. Кіровограда обвинуваченого  визнано винним у скоєнні злочинів за ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 205 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих доходів громадян, що становить 8 500 гривень.

Обвинувачений вину визнав та сплатив визначену судом суму до бюджету у повному розмірі.

За словами в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного, у його відомстві на постійній основі проводяться заходи, направлені на ліквідацію конвертаційних центрів та припинення фактів створення фіктивних суб’єктів господарювання, для недопущення фактів мінімізації податкових зобов’язань.


За 11 місяців ц.р. податківці Кіровоградщини отримали 478 письмових звернень від громадян

Станом на 01.12.2017 року на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 478 письмових звернень громадян, що на 108 звернень більше, ніж за відповідний період 2016 року, з них 471 заява, 6 пропозиції та 1 скарга.

Із 478 письмових звернень за типом надходження всі звернення надійшли листами: 220 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 14 звернень – на особистому прийомі, 53 звернення через органи влади, 180 звернень через уповноважену особу, 9 звернень від інших органів, установ, організацій та 2 звернення через депутатів.

За результатами виконання: 459 звернень виконано в термін та                          19 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня – листопада 2017 року звернулися 496 громадян. Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно контрольно-перевірочної роботи, адміністрування податків, відмови в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків, інформування про ухилення від сплати податків та щодо праці і заробітної плати.

У січні – листопаді 2017 року в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 410 прийомів за зверненнями громадян, що на 184 прийоми більше, ніж за відповідний період 2016 року, з них 405 заяв та 5 пропозицій, яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, сплати місцевих податків, контрольно-перевірочної роботи, податкової звітності та реєстрації та обліку платників.


На Кіровоградщині платникам відшкодовано понад 977 мільйонів гривень податку на додану вартість

18.12.2017


У січні – листопаді 2017 року 85 платників області заявили до відшкодування з бюджету на  рахунки в банку 944,1 млн грн податку на додану вартість.

У порівнянні з відповідним періодом 2016 року заявлена сума ПДВ на рахунки платників збільшилась на 309,1 млн грн або 67,3 відсотка.

Станом на 1 грудня 2017 року бізнесменам регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 977,2 млн грн, що на 39,3 відсотка більше, ніж за                      11 місяців минулого року. Тоді платники отримали 593,5 млн грн податку на додану вартість.

Як зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області                   Сергій Тертичний, за рахунок впровадження з 1 квітня 2017 року Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, процес повернення бюджетних коштів платникам став максимально прозорим. Кожен підприємець тепер може в онлайн-режимі перевірити, на якому етапі знаходиться його платіж. Усю вхідну інформацію в реєстр формує ДФС на підставі заявок бізнесу та закріпляє електронним цифровим підписом. Надалі вносить її в реєстр. Відшкодування здійснюється в хронологічному порядку та на щоденній основі. Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування знаходиться на офіційному порталі ДФС України в Електронному кабінеті платника.


Система моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних буде тимчасово призупинена

18.12.2017

Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому зміни до Податкового кодексу, відповідно до якого вводяться нові тимчасові правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Всі податкові накладні, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі з 02.01.2018.

Ця норма не буде розповсюджуватися на такі ПН/РК:

- станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення та документи;

- станом на 1 грудня 2017 року прийнято рішення про відмову в реєстрації та по яких не розпочаті процедури адміністративного або судового оскарження.

Податкові накладні, реєстрація яких зупинена з 1 грудня та по яких платником податку після 1 грудня подані пояснення і копії документів мають бути прийняті протягом 5 робочих днів. У разі, якщо у цей строк не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Нові норми вступають в силу з наступного дня після опублікування закону.

СМКОР призупиняє дію на два місяці. За цей час від набрання законом чинності Кабінет міністрів має визначити новий порядок дії системи блокування податкових накладних.

На Кіровоградщині фіскальна служба переконала понад тисячу керівників підприємств підвищити заробітну плату

18.12.2017


Протягом січня - листопада 2017 року органами ДФС області проведено індивідуальну роботу (співбесіди, направлення листів, заслуховування робочими групами) із керівниками 1311 підприємств. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 1027 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 13,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 1,1 млн грн військового збору та 16,1 млн грн єдиного соціального внеску.

З початку цього року спільними комісіями при органах місцевого самоврядування заслухано керівників 836 підприємств, які проводять нарахування заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімального розміру, в результаті чого підвищили рівень виплати заробітної плати на                      368 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 13,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 1,1 млн грн військового збору та 16,2 млн грн єдиного соціального внеску.

Крім того, фіскальні органи області проводять контрольні заходи. Так, протягом 11 місяців поточного року проведена 121 перевірка суб’єктів господарювання, за результатами яких донараховано 4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Також, за вказаний період підрозділами податків і зборів з фізичних осіб органів ДФС у Кіровоградській області виявлено та легалізовано працю                        1504 найманих працівників, а також залучено 3532 осіб до державної реєстрації фізичних осіб-підприємців.

Про спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту  - за „круглим столом”

04.12.2017

23 листопада 2017 року в Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті відбулось засідання “круглого столу” на тему: "Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту".

Під час засідання презентовано звіт "Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу 2016/2017" та обговорено питання реалізації принципу єдиного вікна на митниці.

У заході взяли участь Президент Кіровоградської РТПП - Ірина Саєнко, заступник голови Кіровоградської ОДА - Андрій Коломійцев, в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області - Сергій Тертичний, в.о. начальника Кіровоградської митниці ДФС - Євген Скібіцький, начальник відділу організації митного контролю Кіровоградської митниці ДФС - Наталія Задніпряна.

Серед учасників заходу: представники органів місцевої влади, підприємці, виробники та експортери, представники місцевих бізнес-асоціацій.

Зокрема, фахівець митниці розповіла присутнім про практичну реалізацію принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного,                                    санітарно – епідеміологічного, ветеринарно – санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного та інших видів державного контролю у зоні діяльності Кіровоградської митниці ДФС.

„Очевидні переваги застосування принципу «єдиного вікна», які полягають в спрощенні й водночас зменшення кількості бюрократичних процедур при подачі документів, уніфікація дій контролюючих органів, мінімізація «людського фактору» під час проведення митного оформлення товарів. При цьому, існує і ряд проблемних питань щодо практичної реалізації зазначеного принципу, у тому числі, які потребують вирішення на законодавчому рівні”, - підкреслила Наталія Задніпряна.

Наприкінці заходу було обговорено перспективи експорту української продукції.

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації