ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області


Податківці Кіровоградщини прозвітували про свої доходи раніше встановленого строку

30.06.2020


В. о. завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олег Коман зазначає, що сектором з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області постійно проводиться організаційно-роз’яснювальна робота, яка спрямована на формування всебічних знань з антикорупційного законодавства, неухильного дотримання і виконання працівниками вимог та обмежень, передбачених чинним законодавством, зокрема в заповненні е-декларацій.

Не зважаючи на зміни до Закону України «Про запобігання корупції» в частині подовження термінів подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01.06.2020, станом на 14 квітня 2020 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік всіма суб’єктами декларування Головного управління ДПС у Кіровоградській області включно з тими, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною, на лікарняних, у відрядженнях тощо та працівниками, які були звільнені у 2019, 2020 роках.


Роман Грущак: як списати заборгованість з єдиного соціального внеску

30.06.2020

Як повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Кіровоградській області Роман Грущак, Законом України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі - Закон №592), внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), зокрема пунктом 5 розділу І Закону №592, який набрав чинності 03.06.2020 року.

Так, розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 доповнено пунктом 915.

Згідно з внесеними змінами підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом №2464, не сплачені станом на день набрання чинності Законом №592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску зазначеним у п. 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та п. 5 частини 1 ст. 4 Закону №2464 (фізичним особам – підприємцям, які перебували на загальній системі оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність) за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592:

а) платниками, зазначеними у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у пункті 5 частини першої статті 4 Закону №2464, - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Податковим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому цим Законом.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому цим Законом, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені пунктом 7 частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464, за наведених умов не застосовуються.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону № 2464 не підлягають поверненню.


На Кіровоградщині погашено 19 млн гривень боргу з ЄСВ


30.06.2020


Сплата єдиного внеску є захистом прав найманих працівників на отримання страхових виплат в майбутньому. «Тому, несумлінні платники, що не сплачують єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі, і як наслідок допускаючи наявність податкового боргу – позбавляють найманих працівників такого права», - зазначила в. о. начальника відділу по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області Наталія Мельник.

Заборгованість платників з єдиного внеску вцілому по області станом на 01.06.2020 року складає 239,8 млн грн, з них борг фізичних осіб-підприємців складає 187,2 млн грн, що становить 78 відсотків від загальної суми заборгованості.

З метою погашення наявної заборгованості з єдиного внеску органами податкової служби області здійснюються заходи до суб’єктів господарювання, спрямовані на погашення такої заборгованості. В результаті вжитих заходів за січень - травень 2020 року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску надійшло 19,3 млн грн, в тому числі 3,5 млн грн по фізичним особам-підприємцям.


Акцизний податок: зміни в оподаткуванні тютюнових виробів

30.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що 23.05.2020 р. набрав чинності Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), за винятком окремих норм, які наберуть чинності пізніше.

З 01.01.2021 року набирають чинності норми Закону № 466 в частині оподаткування акцизним податком тютюнових виробів, зокрема:

- перелік підакцизних товарів доповнено новою позицією - рідини, що використовуються в електронних сигаретах, на які встановлена ставка акцизного податку в евро за 1 літр;

- рідини, що використовуються в електронних сигаретах, маркуються марками акцизного податку, які повинні мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки;

- запроваджено нові поняття електронна сигарета та рідини, що використовуються в електронних сигаретах;

- вводяться нові види марок (РІ - «рідина імпортна», РВ - «рідина вітчизняна»), на які передбачено облік та звітування виробниками та Імпортерами;

- встановлено окрему ставку акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівана з електронним управлінням в гривнах за 1000 штук;

- встановлено окрему специфічну ставку акцизного податку на сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну, в гривнах за 1000 штук, але не менше спеціфічної ставки за 1 кг та адвалорну на цей вид тютюнових виробів у розмірі 12 відсотків;

- на марку акцизного податку на сигарети, цигарки та сигарили передбачено додатково наносити кількість штук у пачці (упаковці);

- новими позиціями доповнено перелік продукції, яка вважається немаркованою, а саме: сигарети, цигарки та сигарили, що вироблені після 1 січня 2021 року, в яких кількість одиниць у пачці (упаковці) не відповідає кількості одиниць, зазначеній на марках акцизного податку; рідини, що використовуються в електронних сигаретах, вироблених до 1 січня 2021 року;

- марки акцизного податку, надруковані до 1 січня 2021 року, на яких не позначено кількість одиниць у пачці (упаковці), повинні бути використані до 1 липня 2021 року, а марковані такими марками тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання;

Крім того, Законом № 466 встановлені тимчасові, з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2024 року включно, графіки підвищення ставок акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.


Індивідуальні податкові консультації: нові правила

30.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), було внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі - ПКУ) в частині вдосконалення порядку надання податковими органами індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК), зокрема:

- з 1 липня 2020 року електронний кабінет надає можливість платнику податків подавати звернення на отримання ІПК в електронній формі. Запит на ІПК та ІПК в електронній формі повинні бути підписані з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги»;

- податковим органам надано право надавати індивідуальні податкові консультації в електронній формі;

- збільшено з 10 до 15 кількість календарних днів термін, на який може бути продовжено строк розгляду звернення на отримання ІПК.

Загальний строк надання індивідуальної податкової консультації  (з урахуванням продовження), передбачений ПКУ, складає не більше 40 днів.

Звертаємо увагу, що норми щодо звільнення від відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків, який діяв відповідно до наданої ІПК, а також узагальнюючої податкової консультації (п. 53.1 ст. 53 ПКУ) діють до 31.12.2020.

З 01.01.2021 вказані норми відповідно до Закону № 466 перенесено до п. 112.8 ст. 112 ПКУ та продовжать діяти.


Кіровоградські податківці на спільній нараді в обласній державній адміністрації обговорили наповнення місцевих бюджетів

30.06.2020

Сьогодні, в приміщенні Кіровоградської обласної державної адміністрації відбулася нарада за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Ігоря Кузьміна, за участі голів райдержадміністрацій, заступника начальника ГУ ДПС у Кіровоградській області Олександра Личука, начальників відокремлених управлінь ГУ ДПС в області та начальників ДПІ. Основним питанням для обговорення стало наповнення місцевих бюджетів, зокрема і за рахунок якісного проведення кампанії декларування доходів громадян. «Враховуючи, що до закінчення терміну декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році залишилось декілька днів, пропонуємо активізувати спільні заходи з районними державними адміністраціями, головами об’єднаних територіальних громад та головами сільських (селищних) рад спрямовані на залучення одноосібників до декларування», - звернувся до присутніх Олександр Личук. Адже, як зазначив посадовець, декларації, які подаються одноосібниками становлять близько 90% від загальної кількості обов’язкових декларацій.

Також обговорили встановлення ставок місцевих податків на наступний рік, адже від їх розміру напряму залежать обсяги надходжень до місцевих бюджетів регіону.

Також Олександр Личук звернув увагу присутніх, що від розміру орендної плати за земельні паї громадян залежать надходження податку на доходи фізичних осіб та військового збору. «Станом на 01 червня 2020 року вже надійшло до бюджетів від орендної плати за земельні паї 78 млн грн ПДФО та 6,5 млн грн військового збору. Розмір орендної плати згідно наданих територіями даних в середньому по області складає 8,6% від нормативно-грошової оцінки землі. Що є рівнем минулого року. В той же час хочу сказати, що мінімальний розмір орендної плати по області фактично складає не менше 10%», - зазначив посадовець.

В ході наради обговорили з територіями проблемні питання, які виникають при наповненні їх скарбниць – для пошуку спільних рішень задля найбільш повного наповнення бюджетів.

За результатами наради вирішено підготувати доручення для місцевих органів виконавчої влади, яким забезпечити ефективну взаємодію між органами виконавчої влади та податковими органами у частині наповнення місцевих бюджетів, а також врахувати пропозиції, надані заступником начальника ГУ ДПС у Кіровоградській області Олександром Личуком щодо організації кампанії декларування так званими «одноосібниками», підвищенням розміру орендної плати за паї громадян та встановлення ставок місцевих податків на наступний рік.


Через центри обслуговування платників ГУ ДПС

у Кіровоградській області надано 46097 адміністративних послуг


30.06.2020


У сфері надання адміністративних послуг та сервісів з початку року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області розглянуто 35345 звернень платників податків, в т.ч. в електронній формі – 2964, в центрах обслуговування платників – 32381.

Всього надано 46097 адміністративних послуг, з них 42653, або 92,5 відс., послуг надано через центри обслуговування платників Головного управління ДПС у Кіровоградській області.

У ЦОП забезпечується надання адміністративних послуг, які надаються на безоплатній основі та безпосередньо платникам податків.

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків; видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків; реєстрації платника єдиного податку; видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами; видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи тощо.

Інформація про перелік адміністративних послуг, які надаються в центрах обслуговування платників, а також інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв можна завантажити за посиланням https://kr.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.

Перелік центрів обслуговування платників Головного управління ДПС у Кіровоградській області, до яких можна звернутися за отриманням адміністративних послуг, знаходиться за посиланням http://kr.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda


Увага! Змінено режим роботи Головного управління ДПС у Кіровоградській області!

30.06.2020

На період дії норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами) у Головному управління ДПС у Кіровоградській області змінено режим роботи. Так, початок робочого дня - о 08 год. 00 хв., перерва на обід - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., закінчення робочого дня - о 17 год. 00 хв., у п'ятницю - о 15 год. 45 хвилин.За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській областіКіровоградщина: результати роботи підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом у 2020 році

16.06.2020

Протягом січня-травня 2020 року сектором боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Кіровоградській області складено та передано до правоохоронних органів 8 матеріалів з ознаками вчинення кримінальних правопорушень, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також кримінальних правопорушень, що могли передувати легалізації (відмиванню) доходів.

За результатами розгляду переданих підрозділом матеріалів з початку 2020 року розпочато досудове розслідування 4 кримінальних проваджень, в тому числі 3 провадження – слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області та 1 провадження – прокуратурою Кіровоградської області. При цьому кримінальні правопорушення носять ознаки таких злочинів, як легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом та умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Три висновки аналітичних досліджень долучено до матеріалів досудового розслідування слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області.


Розширено перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки у 2020 році у зв’язку з коронавірусною хворобою (COVID-19)

16.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби   (COVID-19)» (далі – Закон № 540) розширено перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки.

Так, громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень статті 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зможуть включити до такої знижки (у повному обсязі без урахування обмежень) суму грошових коштів, або вартість:

● лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим;

● дезінфекційних засобів, антисептиків;

● медичного обладнання;

● засобів індивідуального захисту;

● медичних виробів для скринінгу хворих;

● розхідних матеріалів для надання медичної допомоги;

● медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;

● медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо;

● засобів особистої гігієни;

● продуктів харчування;

● товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

При цьому, зазначені вище кошти, обладнання, товари, матеріали добровільно перераховані (передані) протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку встановленому законом на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) наступним суб’єктам (одному або декільком):

• громадським об’єднанням;

• благодійним організаціям;

• центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я – Міністерству охорони здоров'я України;

• іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань;

• особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (Державному підприємству «Медичні закупівлі України»);

• закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності;

• структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Зазначеною податковою знижкою фізичні особи – платники ПДФО зможуть скористатися за результатами звітного 2020 податкового року. Для цього у 2021 році їм необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік у терміни, визначені ПКУ, а саме – по 31 грудня 2021 року включно.

Норми запроваджені Законом № 540, який доповнив підрозділ 1 розділу XX «Перехідних положень» ПКУ пунктом 11.

Кампанія декларування доходів, отриманих у минулому році, триває до 01 липня 2020 року

16.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році. Громадяни, які отримали доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, або інші доходи, які не оподатковувались під час їх виплати, повинні подати  річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація) за 2019 рік.

У зв’язку з запровадженням на території України карантину, направленого на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, термін подання Декларації за 2019 рік  подовжено до 01 липня 2020 року.

Фізичні особи мають самостійно  до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкових зобов’язань, зазначених у поданих  ними Деклараціях за 2019 рік.

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання  Декларації в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.
Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розд. IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;
-  у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розд. IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.


Фахівцями підрозділів аудиту податкової служби Кіровоградської області забезпечено до бюджету майже 10 млн гривень

16.06.2020

Як повідомили в управлінні податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування  Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-травня 2020 року органами ДПС області проведено 110 перевірок, з яких 45 – планові та позапланові документальні перевірки та 65 – фактичні перевірки.

За результатами контрольно-перевірочної роботи за січень-травень 2020 року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 46,1 млн  грн.  грошових зобов’язань, які підлягають погашенню, в тому числі за результатами документальних перевірок – 44,8 млн грн., фактичних – 1,3 млн гривень.

Загальний вклад підрозділів податкових перевірок Головного управління ДПС у Кіровоградській області до бюджетів усіх рівнів за п’ять місяців 2020 року становить 9,7 млн грн., в тому числі за результатами документальних перевірок стягнуто 9,3 млн грн., за рахунок фактичних – 0,4 млн гривень.

Юристи податкової служби Кіровоградської області з початку 2020 року відстояли у судах 175.5  млн гривень на користь держави

16.06.2020

Як повідомили в управлінні правового забезпечення ГУ ДПС в області протягом січня-травня поточного року у судах різних інстанцій, з урахуванням позовів минулих років, юридичною службою органів ДПС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 665 справ різних категорій на загальну суму 2,5 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено 37 рішень на суму 175,5 млн грн, що становить більше 60 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 80 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДПС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом січня-травня 2020 року розглянуто 44 справи на загальну суму 83,5 млн гривень. З них на користь територіальних органів ДПС Кіровоградської області прийнято 24 рішення (54 відс.) на суму 46,5 млн гривень.

Про оподаткування «карантинних» виплат по безробіттю – під час вебінару

16.06.2020

Наприкінці минулого тижня на базі Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся «онлайн» - вебінар, де серед іншого, висвітлено питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена працівнику. Зазначену інформацію підготовлено фахівцями Головного управління ДПС у Кіровоградській області.

Так, згідно з частиною першою ст.47 прим.1 Закону України від 05 липня 2012 року №5067-VI «Про зайнятість населення» із змінами та доповненнями (далі – Закон №5067) допомога по частковому безробіттю на період карантину надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ, за зверненням роботодавця або фізичної особи – підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі – підприємцю, який є застрахованою особою.

Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем або фізичною особою – підприємцем, який є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Відповідно до пункту 13 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – допомога по частковому безробіттю на період карантину), які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до ст.47 прим.1 Закону №5067).

Разом з тим доходи, зазначені в пункті 13 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, звільняються від оподаткування військовим збором (п.п.1.10 п.16 прим.1 підрозд.10 розд.ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Відповідно до п.п.« б» п.176.2 ст.176 ПКУ особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядок її заповнення та подання податковими агентами затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556 (далі – Порядок №4).

Згідно Порядку №4 сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій, винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування відображаються в Податковому розрахунку форми №1ДФ за 128 ознакою доходу.


Автовласники Кіровоградщини поповнили місцеву скарбницю на понад 2 млн гривень

16.06.2020

За січень-травень 2020 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 2,2 млн гривень транспортного податку. Доведені індикативні показники виконанні на 113,9 відсотки. Зокрема, від юридичних осіб надійшло  1,8 млн грн, від фізичних – 455,1 тис. гривень.

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема до ст.173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка регулює порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна.

Так, п. 173.2 ст. 173 ПКУ доповнено новим абзацом, який встановлює, що дохід, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПКУ.

Дохід, отриманий платником ПДФО від реалізації першого на рік об’єкта рухомого майна (транспортних засобів) оподатковується, як і раніше, за нульовою ставкою, дохід від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту рухомого майна оподатковується за ставкою 5 %, а дохід від продажу третього та наступних об’єктів рухомого майна, отриманий протягом року, оподатковується  за ставкою 18 % .

Норма набрала чинності з 23.05.2020.


Повідомлення за ф. № 20-ОПП мають подавати всі платники податків

16.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що подача повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП) передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до якої встановлено обов’язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби, а також обов’язок повідомляти податкові органи про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням;

Порядок здійснення такого повідомлення про об’єкти оподаткування визначений наказом Міністерство Фінансів України від 09.12.2011 № 1588, яким передбачено, що повідомлення ф. № 20-ОПП до податкового органу подається за місцем знаходження такого об’єкта.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці у разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Об’єктами оподаткування або об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.

Тобто, у повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими підприємство користується, а саме: усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки тощо. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків Електронного кабінету.

Отже, повідомлення за формою № 20-ОПП запроваджене з метою отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у тому числі тимчасово).
За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області


Зміни щодо стягнення податкового боргу

09.06.2020

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» запроваджено певні зміни щодо стягнення податкового боргу.

Зокрема, закріплено право податкових органів (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи):

-       аналізувати фінансовий стан платника податків, що має податковий борг, та стан забезпечення такого боргу податковою заставою;

-       звертатися до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу або його частини за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Інформація щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб’єктів господарювання, та сум податкового боргу в розрізі платежів на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднюється – щоденно.

Розширено підстави звільнення майна платника податків - боржника з податкової застави, а саме з дня отримання:

-       контролюючим органом підтвердження не лише повного погашення суми податкового боргу, а й повного погашення розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням);

-       платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі.

Також, з 60 до 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) боржнику податкової вимоги скорочено строк, протягом якого не провадяться стягнення коштів та продаж майна боржника.

Крім того, з одного несплаченого задекларованого боржником грошового зобов’язання на суму, що перевищує 5 мільйонів гривень, до кількох несплачених задекларованих грошових зобов’язань на таку ж суму змінено умову, за якою стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому боржнику, та/або коштів з його рахунків у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду.

З двох місяців до одного місяця звужується строк, протягом якого боржник має право самостійно здійснити оцінку заставленого майна шляхом укладення договору з оцінювачем.

Збільшено з 1 мільйону до 10 мільйонів суму, заявлену до розстрочення, відстрочення, або суму розстрочених, відстрочених грошових зобов’язань чи податкового боргу, щодо яких переносяться строки сплати, рішення щодо яких приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюється у порядку, визначеному статтями 59, 60 глави 4, статтями 87 – 101 глави 9 розділу II Податкового кодексу України.


Важлива інформація для платників єдиного податку третьої групи

09.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ викладено у новій редакції, відповідно до якої ставка, єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 відсотки, може бути обрана платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V ПКУ.

Також змінено редакцію п. 298.6 ст. 298 ПКУ. відповідно до якої у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни.

У разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка.

Вищезазначені норми набрали чинності 23.05.2020.

З початку 2020 року власники нерухомості сплатили 22,7 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

09.06.2020

За січень-травень 2020 року власники нерухомості юридичні та фізичні особи перерахували до місцевих бюджетів 22,7 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Доведений індикативний показник виконано на 128,9 відсотків. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 7,4 відсотків, або 1,6 млн гривень.

Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість, є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети за п’ять місяців 2020 року становить -   20,9 млн гривень. Рівень надходжень від них перевищив минулорічний показник на 1,9 млн гривень.

Фізичні особи – власники нерухомого майна перерахували до місцевих скарбниць – 1,8 млн гривень податку на нерухомість, доведений індикативний показник виконано на 164,8 відсотків – додатково надійшло 690,4 тис. гривень.


За січень-травень 2020 року платникам Кіровоградщини повернули

676,7 млн грн податку на додану вартість

09.06.2020

Як повідомили фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-травня 2020 року платники області отримали 676,7 млн грн. бюджетного відшкодування ПДВ, що на 76,1 млн грн. або 10 відс. менше ніж у січні-травні 2019 року (752,8 млн гривень).

За січень-травень 2020 року 38 суб”єктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 664,1 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 92,9 млн грн. або на 16,3 відсотків (2019 рік – 571,2 млн гривень).

Начальником Головного управління ДПС у Кіровоградській області призначено Олександра ДОЗОРЦЯ

09.06.2020

Наказом Державної податкової служби України від 02.06.2020 року №460-о начальником Головного управління ДПС у Кіровоградській області з 03 червня 2020 року призначено Олександра ДОЗОРЦЯ.

За січень-травень 2020 року податківці Кіровоградської області отримали 156 письмових звернень від громадян

09.06.2020

Протягом січня-травня 2020 року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 156 письмових звернень громадян, що на 16 звернень менше, ніж за відповідний період 2019 року, з яких усі 156 заяв.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (99 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв”язку, через мережу Інтернет (29 звернень), через органи влади (24 звернення) та від інших органів, установ, організацій (4 звернення).

Із загальної кількості 148 звернень виконано в термін та 8 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-травня  поточного року звернулося 173 громадян.

За змістом найбільша кількість звернень стосувалась фінансової та податкової політики (91,1%), у т.ч. : інформування про ухилення від сплати податків (19,9%), єдиного соціального внеску (19,2%), контрольно-перевірочної роботи  (11,5%) та праці та заробітної плати 8,9 відсотків.

Протягом січня-травня 2020 року здійснено 2 прийоми за зверненнями громадян, що на 17 прийомів менше, ніж за цей же період 2019 року.     Питання, що порушувались громадянами у зверненнях стосувались реструктуризації податкового боргу та оподаткування доходів підприємницької діяльності.

Протягом п’яти місяців 2020 року на сервіс «Пульс» звернулося 14 мешканців Кіровоградщини

09.06.2020

За інформацією управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - травня 2020 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 14 звернень, з яких по 1 зверненню (7,1%) щодо реєстрації податкових накладних, щодо електронного адміністрування ПДВ, щодо звітності в електронному вигляді, щодо оскарження податкових повідомлень-рішень, щодо відкликання податкової вимоги, щодо отримання податкової знижки; по 2 звернення  (14,3%) щодо оскарження рішень ДПС та щодо відшкодування ПДВ; 4 звернення (28,8%) щодо роботи органів ДПС.

Питання, порушені заявниками, органами ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.


Кількість платників податків на Кіровоградщині зросла на 790 осіб у порівнянні з минулим роком

09.06.2020

Як повідомили в управлінні податкових сервісів Головного управління ДПС у Кіровоградській області, станом на 1 червня 2020 року на обліку в органах податкової служби регіону перебувало 62 тисячі 923 платника податків. Це на 790 платників більше, ніж на цю ж дату 2019 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, 29 тисяч 025 – юридичних осіб та 33 тисячі 898– фізичних осіб-підприємців.

За травень 2020 року взято на податковий облік 53 юридичні особи, що на 70 платників більше, ніж за травень 2019 року (123 особи) та 300 фізичних осіб – підприємців, що на 62 платника менше, ніж за травень 2019 року (362 особи).

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 01.06.2020 року у відповідному реєстрі перебуває 5342 юридичних осіб та 592 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 188 суб’єктів господарювання.

У стані припинення перебуває 4082 юридичні особи та 26561 фізична особа – підприємець.


У Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків з початку цього року зареєстровано понад 5 тис. жителів Кіровоградщини

09.06.2020

Як повідомили в управлінні податкових сервісів Головного управління ДПС у Кіровоградській області, станом на 1 червня 2020 року у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків обліковано 1 млн 13 тис. фізичних осіб.

Протягом січня-травня 2020 року зареєстровано 5055 фізичних осіб, з яких 209 -  іноземні громадяни.

Кількість змін реєстраційних даних, які надійшли до Державного реєстру протягом п’яти місяців 2020 року – 11416.

В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2829 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області


Про податковий борг

02.06.2020

Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проводиться робота у напрямку самостійного погашення платниками заборгованості по податках.

Адже, податковий борг виникає в результаті несплати у встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) строки узгодженого зобов’язання.

Несплата до бюджету суми узгодженого грошового зобов’язання може призвести до опису майна в податкову заставу, стягнення коштів боржника, продаж його майна, стягнення дебіторської заборгованості. Крім того, в деяких випадках на майно боржника може бути накладено арешт.

Платник самостійно може дізнатись про наявність податкового боргу в такий спосіб:

- звіривши розрахунки у Центрі обслуговування платників за місцем його реєстрації;

- скориставшись власним «Електронним кабінетом» з використанням кваліфікованого електронного підпису;

- скориставшись послугою «Дізнайся більше про свого бізнес партнера» на вебпорталі ДПС України та субсайті «Територіальні органи ДПС у Кіровоградській області».

Відповідно до ст. 59 ПКУ з дня виникнення податкового боргу контролюючий орган надсилає платнику податкову вимогу, яка має містити відомості про розмір податкового боргу, що забезпечується податковою заставою, вимогу погасити податковий борг, а також повідомлення про наслідки його непогашення.

Факт наявності податкового боргу є підставою для взяття майна платника податків (балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу) у податкову заставу.

За деяких обставин на майно боржника може бути накладений адміністративний арешт у порядку, визначеному ст. 94 ПКУ.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 2 ст.126 ПКУ) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу,

а також нараховується пеня, за правилами, визначеними ст. 129 ПКУ.

Самостійна сплата узгоджених грошових зобов’язань збереже платників податків від застосування фінансових санкцій (пені, штрафів).


За несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачена відповідальність

02.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що триває деклараційна кампанія 2020 року.

Нормами п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) відповідно до норм ПКУ.

Статтею 111 ПКУ визначено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова, адміністративна та кримінальна. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Так, несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1   ст. 120 ПКУ).

Крім того, відповідно до ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зі змінами) за неподання або несвоєчасне подання громадянами Декларацій про доходи чи включення до Декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу, що річна Декларація за 2019 рік подається до 01 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така Декларація може бути подана пізніше цього строку.

Оновлено функції Електронного кабінету

02.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, Законом № 466, зокрема абзаци перший і другий п. 421.2 ст. 421 ПКУ викладено у новій редакції, відповідно до якої електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, у тому числі, шляхом:

● перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненням податкового контролю, у тому числі дані оперативного обліку податків, зборів, єдиного внеску (у тому числі дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування податку на додану вартість, дані системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням кваліфікованого електронного підпису посадової особи контролюючого органу та кваліфікованої електронної печатки контролюючого органу із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.

Норми набрали чинності 23.05.2020.

Довідково: Закон № 466 опубліковано у виданні «Голос України» від 22.05.2020 № 84.

Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області                              за січень – травень 2020 року забезпечено понад 4 млрд гривень надходжень до Зведеного бюджету

02.06.2020

Протягом січня - травня 2020 року від платників Кіровоградської області направлено до Зведеного бюджету 4 млрд 273,4 млн грн, що на 408,7 млн. грн  або на 10,6 відсотків перевищує показник відповідного періоду минулого року.

До загального фонду державного бюджету впродовж січня – травня 2020 року спрямовано 2 млрд 56,3 млн грн, що на 326,6 млн. грн або 18,9 відс. більше надходжень січня – травня минулого року. Індикативний показник виконано на 100,9 відсотків.

До місцевих бюджетів за п”ять місяців поточного року надійшло 2 млрд 214,8 млн  гривень, що на 83 млн грн або на 3,9 відс. більше фактичних надходжень січня – травня 2019 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом січня-травня 2020 року зібрано 1 млрд 779,6 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року надходження зросли на 73,9 млн грн. або на 4,3 відсотків. Індикативний показник виконано на 100,3 відсотки.

За січень-травень 2020 року від платників Кіровоградщини на підтримку української армії надійшло 137,7 млн гривень військового збору

02.06.2020

За січень-травень 2020 року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 137,7 млн грн, що на 3 млн грн, або на 2,3 відс. більше надходжень січня-травня 2019 року.

Нагадуємо, що згідно з діючим законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Надходження ЄСВ перевищили минулорічний показник                                     на 73,9 млн гривень

02.06.2020

Протягом січня – травня 2020 року надходження по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників податків Кіровоградщини склали 1 млрд 779,6 млн гривень.

Цей показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 73,9 млн грн або на 4,3 відсотків. Індикативний показник виконано на 100,3 відсотків.

Протягом травня  2020 року фактичні надходження єдиного внеску склали 346,6 млн грн, індикативний показник виконано на 100,5 відсотків.


Надходження до місцевих бюджетів Кіровоградщини у січні-травні цього року зросли на 83 млн грн у порівнянні з минулим роком

02.06.2020

Кіровоградські платники податків протягом січня-травня 2020 року сплатили до місцевих бюджетів 2 млрд 214,8 млн гривень. Доходи місцевих скарбниць порівняно з аналогічним періодом 2019 року зросли на 83 мільйона, або майже на 4 відсотки.

Левову частку від загальної суми надходжень - 57 відсотків - складає податок на доходи фізичних осіб. З початку цього року до бюджетів громад надійшло 1 млрд 376,7 мільйона гривень, що на 50,3 мільйона, або на 3,8 відсотка більше, ніж за цей же період 2019 року.

Землекористувачі спрямували до скарбниць майже 290 млн гривень плати за землю, з них у травні – 59,3 млн гривень.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджети на понад 315 млн гривень та у порівнянні з січнем-травнем 2019 року збільшили відрахування єдиного податку на понад 34 мільйони, або на 12,2 відсотка.


Нововведення Закону №466: Змінено порядок оподаткування доходів від продажу транспортних засобів

02.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 №466 – ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України зокрема, змінено ставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб при продажу рухомого майна. Так, другий продаж (обмін) протягом звітного року одного з таких об’єктів рухомого майна, як легковий автомобіль та/або мотоцикл, та/або мопед або інший транспортний засіб, оподатковується за ставкою 5 %. А дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього і послідуючих таких об’єктів рухомого майна оподатковується за ставкою 18 % (зміни в п. 173.2 ПКУ).

Нагадуємо, якщо операція оподатковується податком на доходи фізичних осіб (за будь-якою ставкою), то утримується і військовий збір за ставкою 1,5%.

Довідково: попередня редакція пункту 173.2 статті 173 Податкового кодексу України передбачала, як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу (5%).

Зміни по запровадженню РРО

02.06.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020, відтерміноване запровадження нових правил використання РРО, а саме:

- до 01.08.2020 року впровадження застосування програмних РРО і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій (було з 19.04.2020);

- до 01.01.2021 року обов’язок застосування РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої – третьої груп, які здійснюють розрахунки у сфері інтернет-торгівлі, ресторанного господарства, ювелірної, побутової техніки, медичних послуг, туризму, готелів, секонд-хенду (було з 01.10.2020);

- до 01.04.2021 обов’язок застосування РРО усіма фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку другої - четвертої груп (було з 01.01.2021);

- до 01.01.2021 року перенесено запровадження процедури «Кешбек» (було з 01.10.2020).

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

З початку року до сектору з питань запобігання та виявлення корупції звернулося 318 працівників податкової служби Кіровоградської області

26.05.2020

За інформацією підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області з початку 2020 року до сектору звернулося 318 працівників податкової служби Кіровоградської області щодо надання індивідуальної методичної та консультативної допомоги, яка спрямована на формування всебічних знань з антикорупційного законодавства, неухильного дотримання і виконання ними вимог та обмежень передбачених чинним законодавством, зокрема в заповненні е-декларацій.

З метою підвищення професійної компетенції працівників обласного відомства проведено 46 навчальних заходів (лекції, тренінги) з питань запобігання та протидії корупції за темами: «Запобігання корупції», «Фінансовий контроль», «Правила етичної поведінки», «Відповідальність за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією», «Корупційні злочини».

На постійному контролі підрозділу знаходиться питання недопущення виникнення конфлікту інтересів. За січень-квітень 2020 року до сектору надійшло 44 повідомлення про наявність потенційного конфлікту інтересів. Конфлікти врегульовано шляхом усунення працівників від прийняття рішення та вчинення певних дій.

Проведено 7 перевірок дотримання вимог чинного законодавства, в тому числі антикорупційного законодавства посадовими особами ГУ ДПС у Кіровоградській області. За результатами проведених перевірок одного працівника попереджено про неповну службову відповідальність, до чотирьох працівників застосовані заходи матеріального впливу.

З початку 2020 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції розглянуто 5 звернень від фізичних та юридичних осіб стосовно фактів можливого порушення вимог антикорупційного законодавства та правил етичної поведінки працівників Державної податкової служби. У двох випадках інформація була частково підтверджена. З працівниками були проведені профілактичні бесіди та застосовані заходи матеріального впливу.


Податкові пільги для бізнесу подовжено до закінчення карантину

26.05.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Верховною радою України прийнято законопроект № 3329-д, яким передбачено подальшу підтримку платників податків під час дії карантинних обмежень для боротьби з СOVID-19.

Так, зокрема, внесено зміни до п. 52-1 та 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), якими продовжено термін незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, ненарахування пені, та мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Крім цього, внесено зміни до п. 52-8 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, відповідно до якого тимчасово, на період до 30 червня 2020 року (включно), зупиняється перебіг строків, встановлених:

- статтею 56 ПКУ (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) до 30 червня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року;

- статтями 52-53 ПКУ щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі;

- статтями 73 та 78 ПКУ щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) платникам податків до 30 червня 2020 року.

З 1 липня 2020 року перебіг строків, які зупинялися відповідно до цього пункту, продовжується з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

Також внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими продовжено звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 01 по 31 травня 2020 року.

За січень-квітень 2020 року анульовано 203 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

26.05.2020

За січень-квітень 2020 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 4 млн. 160,2 тис грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Протягом січня-квітня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 1267 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 667 ліцензію, тютюновими виробами – 600. За вказаний період анульовано - 203 ліцензії та призупинено 121.

Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДПС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.

З початку року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано понад 3 млн гривень фінансових санкцій

26.05.2020

За результатами контрольно-перевірочної роботи до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів за січень-квітень 2020 року, застосовано 3 млн. 258,2 тис грн. фінансових санкцій.

За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проведено 87 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 2 млн. 11,2 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 119 тис. грн., тютюновими виробами – 51 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 260 тис. грн; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 10 тис. грн; за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 391 тис. грн; за зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 34 тис грн.; за безліцензійну діяльність щодо виробництва алкогольних напоїв – 85 тис. грн.; реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року           № 481/95-ВР – 61,2 тис. грн; роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензій – 1 млн грн.; за неподання (несвоєчасне подання) звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв – 170 тис. гривень фінансових санкцій.

З початку року за результатами 35 камеральних перевірок донараховано 51,59 тис. грн. акцизного податку.

На підставі матеріалів, отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 1025,4 тис грн. фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

- Головного управління національної поліції в Кіровоградській області – 255 тис. грн.;

- Оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області – 770,4 тис гривень.


Зміни у застосуванні РРО

26.05.2020

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Верховною Радою України прийнято закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі –  Закон № 129).

Зазначеними законами, зокрема, запроваджується низка новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

1. Суб’єктам господарювання буде дозволено при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами застосовувати програмні РРО, в якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо). Програмний РРО за допомогою спеціального програмного забезпечення може фіскалізувати розрахункові операції на сервері ДПС.

Слід зазначити, що для уникнення втрат, у першу чергу суб’єктів малого та мікробізнесу (дрібних підприємців), відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

2. Передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС (далі – механізм «Кешбек»).

Так, якщо споживачу надано касовий чек РРО, проте інформація про такий чек відсутня на сервері ДПС, споживач має право звернутися до контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків та, у разі їх підтвердження, має можливість отримати з бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано з порушенням вимог чинного законодавства.

Механізм «Кешбек» запроваджується, в першу чергу, для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

3. Передбачається впровадження обов’язкового застосування РРО фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами.

Крім того, перед цим передбачається впровадження обов’язку застосування РРО для ФОП (платників єдиного податку другої та третьої груп), які провадять певні ризикові види діяльності (продаж товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, торгівля ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, готелів тощо, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках).

4. За незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається деяке збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки діючі норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у      2000 році. При цьому ніяких додаткових штрафів до вже передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265) не встановлюється.

5. Також Законом № 128 передбачається обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування та цін товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (до цього було тільки для пального).

У разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, відповідно до п. 7 ст. 17 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) було перенесено терміни набуття чинності відповідними нормами Закону № 128 і Закону № 129.

Так, відповідно до підпунктів 4 та 5 розділу І Закону № 533 набрання чинності законами № 128 та № 129 відтерміновується:

з 19.04.2020 до 01.08.2020 – можливість застосування програмних РРО і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій;

з 01.10.2020 до 01.01.2021 – запровадження механізму «Кешбек» та обов’язок застосування РРО ФОП – платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності;

з 01.01.2021 до 01.04.2021 – обов’язок застосування РРО усіма ФОП – платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/418924.html

З початку року громадяни Кіровоградщини задекларували майже 500 мільйонів гривень доходів, отриманих у 2019 році

26.05.2020

За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області станом на 01.05.2020 року громадянами, які мають обов”язок декларування доходів у 2020 році подано 14760 податкових декларації та 239 декларацій подано з метою реалізації права на податкову знижку .

В цілому громадянами задекларовано 478,4 млн.грн. доходів, платниками визначено до сплати 35,6млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 3,7млн.грн. військового збору.

Доходи більше 1 мільйона гривень задекларували 20 громадян. Сукупно ними задекларовано 187,0млн.грн. доходу та визначено до сплати 3,9млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 0,4млн.грн. військового збору.

У зв’язку з введенням карантинних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) внесено зміни до податкового кодексу щодо терміну подання декларації про майновий стан і доходи.

Так, відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 цього Кодексу, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

Перенесено також  терміни сплати зобовязань, визначених у податковій декларації. Фізична особа зобов’язана сплатити задекларований  податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до 1 жовтня 2020 року.

Також, Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує.

Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Отримати бланки податкової декларації можна в Центрі обслуговування платників безкоштовно.

Крім того, платники мають можливість отримати інформаційно-довідкові послуги засобами телефонного звязку, у т.ч. щодо заповнення декларації, зателефонувавши на єдиний багатоканальний номер 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку).

Платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків скориставшись електронними сервісами ДПС.

Зокрема, у рамках кампаній декларування доходів громадян та е-декларування зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу  «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».


Бюджети місцевих громад Кіровоградської області отримали

230,6 млн грн плати за землю

26.05.2020

За січень-квітень 2020 року від платників податків Кіровоградської області надходження плати за землю склали 230,6 млн гривень. Індикативний показник виконано на 120,8 відсотків.

Вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 206,3 млн гривень, індикативний показник виконано на 122,7 відсотків.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 24,4 млн гривень. Доведений індикативний показник виконано на 106,8 відсотків.

Як зазначають в обласному податковому відомстві, плата за землю – це бюджетоформуючий платіж наших територій, який є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади, а тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи ставиться на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, був оподаткований згідно законодавства.

З початку 2020 року власники нерухомості сплатили 21,6 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

26.05.2020

За січень-квітень 2020 року власники нерухомості юридичні та фізичні особи перерахували до місцевих бюджетів 21,6 млн. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Доведений індикативний показник збільшено на 6,5 млн. гривень, та перевищує надходження за аналогічний період минулого року на 1,6 млн. гривень.

Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість, є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети за чотири місяці 2020 року становить -   20,3 млн. гривень. Рівень надходжень перевищив минулорічний показник на 1,9 млн. гривень.

Фізичні особи – власники нерухомого майна перерахували до місцевих скарбниць – 1,3 млн гривень податку на нерухомість, доведений індикативний показник збільшено на 388,3 тис. гривень (143,8 відсотків).

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації