ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Маловисківська об`єднана державна податкова інспекція ДФС у Кіровоградській області PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

На обліку в органах ДФС Кіровоградщини перебуває трохи більше 62 тисяч платників податків

18.02.2019

Як повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС у Кіровоградській області, станом на 1 лютого 2019 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 62 тисячі 26 платників податків. Це на 1449 платників більше, ніж на цю ж дату 2018 року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання, 27,7 тисяч – юридичні особи та 34,3 тисяч – фізичні особи-підприємці.

Проти 1 лютого минулого року кількість юридичних осіб збільшилася на 1035, а кількість фізичних осіб-підприємців – на 414 осіб.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок лютого поточного року обліковано 1 млн 25 тис. 122 фізичні особи. При чому 1177 фізичних осіб – громадян України та 63 іноземці були зареєстровані протягом січня цього року. В Окремому реєстрі перебуває на обліку 2855 мешканців Кіровоградщини. Це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то станом на 1 лютого цього року у відповідному реєстрі перебуває 5108 юридичних осіб та 480 фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла загалом на 455 суб’єкти господарювання.

У стані припинення перебуває 4016 юридичних осіб та 21 тис. 938 фізичних осіб – підприємців.

 

 

Новий сервіс Електронного кабінету: Автозаповнення платіжних доручень для сплати податків фізичними особами

18.02.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що в Електронному кабінеті для фізичних осіб реалізовано автоматичне заповнення основних реквізитів платіжного доручення на підставі облікових даних платника, відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджетів.

Цей сервіс надає можливість платникам податків (фізичним особам):

- скоротити час при заповненні платіжних документів;

- мінімізувати помилки при заповненні;

- сплатити податки.

Для користування електронним сервісом необхідно в меню Стан розрахунків з бюджетом приватної частини Електронного кабінету обрати один з податків (платежів) та вибрати одну із платіжних систем.

Після переходу на сайт платіжної системи платнику достатньо вказати суму платежу та підтвердити операцію.

Звертаємо увагу, оплата рахунків платником здійснюється з використанням платіжної карти клієнта банку, інші реквізити заповнюються автоматично.

Додатково повідомляємо, що у разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом, платники податків мають можливість звернутися до ДФС за телефоном: 0 800 501 007.

 

 

Платники податків Кіровоградщини отримали понад 13 тисяч адміністративних послуг

18.02.2019

Протягом січня 2019 року до Центрів обслуговування платників органів фіскальної служби у Кіровоградській області звернулося 13 тисяч 364 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 13 тисяч 272 адміністративні послуги.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.

 

Увага! Шахраї!

18.02.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про те, що зафіксовано неодноразові випадки висування незаконних вимог до суб’єктів господарювання м. Олександрія та Олександрійського району Кіровоградської області від імені заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Пашка Сергія Миколайовича.

У разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-44.

 

 

Фіктивне підприємництво – механізм ухилення від сплати податків

18.02.2019

Фіктивні суб’єкти господарювання використовуються у різних схемах ухилення від сплати податків та відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

Підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області у січні-лютому ц.р., за результатами роботи з протидії вказаному негативному фактору, до бази фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності внесено 5 суб’єктів.

За результатами документальних перевірок СГД-вигодонабувачів, які скористалися послугами фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності додатково донараховано податків 423,7 тис грн., з яких  238,9 тис грн. стягнуто.

За зібраними матеріалами до єдиного реєстру досудових рішень внесено 2 кримінальні провадження за ч.1 ст. 205 КК України «Фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності щодо яких є заборона».

До суду направлено 2 кримінальні провадження за ч.1 ст. 205-1 КК України «Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців». Двом особам оголошено підозру у скоєнні вказаних злочинів. Максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді  обмеження волі на строк до двох років.

 

 

ДФС відкрито телефонну «гарячу лінію» щодо цінової інформації на транспортні засоби з іноземною реєстрацією

18.02.2019

На виконання доручення Президента України Державна фіскальна служба запустила багатоканальну телефонну «гарячу лінію» щодо цінової інформації на транспортні засоби, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Телефон call-центру: (044) 481-19-61.

Які дані повинні надати зацікавлені особи для отримання телефонної консультації?

- VIN-код автомобіля;

- календарний рік випуску.

Як працює call-центр?

Щоденно з 9.00 до 21.00 синхронно з відділами митного оформлення митниць ДФС.

 

 

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулись установчі збори та перше засідання Громадської ради

18.02.2019

Наприкінці минулого тижня пройшли установчі збори для формування складу громадської ради, під час яких було сформовано громадську раду при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Кіровоградській області. До її складу увійшли представники 20 громадських організацій, які демонструють активну громадську позицію та зацікавлені у підтримці постійного діалогу між громадськістю та Державною фіскальною службою.

Після закінчення установчих зборів відбулося й перше засідання Ради. Її головою шляхом рейтингового голосування обрано Ігоря Волкова (голова ради територіального відділення Асоціації платників податків в Кіровоградській області). Заступників голови обрали одразу трьох – Олександра Гавриленко (уповноважений представник Кіровоградської обласної громадської організації «Комітет сприяння розвитку інформаційного суспільства»), Тетяну Моспанову (виконавчий директор Асоціації місцевих жінок-підприємниць та Валентина Шмідта (член ради ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПЕРЕВЕСЛО»).

Членами дорадчого органу обговорено пропозиції щодо формування Положення про громадську раду при ГУ ДФС у Кіровоградській області, питань, які будуть розглядатися на наступному засіданні громадської ради, а також план роботи Громадської ради у другому кварталі 2019 року.

Крім питань, які стосуються діяльності Громадської ради, на першому засіданні також обговорювалися питання декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році та стан дотримання антикорупційного законодавства в системі органів ДФС.

Характерною ознакою заходу став безпосередній прямий діалог учасників, який виразився у значній кількості запитань з боку представників громадських організацій та ґрунтовно наданих відповідях доповідачів.

Оголошуючи рішення, прийняті під час першого засідання, Ігор Волков подякував за надані йому повноваження голови та наголосив на тому, що тільки завдяки злагодженим зусиллям громадськості та держави можна знайти конструктивні та оптимальні шляхи вирішення питань у податковій та митній сферах.

 

 

На Кіровоградщині задекларували доходи три мільйонери.

18.02.2019

Протягом січня поточного року 1779 громадян подали до територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області декларації про майновий стан та доходи, одержані протягом 2018 року та задекларували 42,5 млн грн доходів, що на 10,0 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

Доходи більше 1 млн грн  задекларовано 3 громадянами, сукупний дохід яких склав 8,2 млн гривень. Громадянами – міліонерами задекларовано такі види доходів:

2 особи задекларували доходи від здійснення підприємницької діяльності;

1 особа задекларувала іноземні доходи.

Найбільшою категорією декларантів по області є громадяни, які одноосібно обробляють земельні частки (паї).

Станом на 01.02.2019 громадянами – одноосібниками подано 1412 декларацій та задекларовано 9,7 млн грн доходів, що на 2,9 млн грн більше ніж за результатами поданих декларацій протягом січня 2018 року.

 

 

У січні 2019 року за рахунок митних платежів до бюджету надійшло понад 76,5 млн гривень

18.02.2019

За результатами роботи Кіровоградської митниці ДФС у січні 2019 року до державного бюджету надійшло 76 млн 501,6 тис. грн митних платежів, у тому числі до загального фонду – 51,5 млн грн та до спеціального фонду –  майже 25 млн гривень. При цьому вдалося перевищити встановлений показник на понад 13 відсотків.

Найбільші суми надійшли за рахунок акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (транспортних засобів).

Найбільш суттєво поповнили державну скарбницю операції з митного оформлення сільгосптехніки, авто (група 87) та вугілля, мастила (група 27).

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

Автовласники Кіровоградщини поповнили

місцеву скарбницю майже на 900 тисяч гривень

11.02.2019

За січень 2019 року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло 899,1 тис гривень транспортного податку. Це на 152,8 тис грн, або на 20,5 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Доведені індикативні показники виконанні на 109,2 відсотки. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 872,4 тис грн, від фізичних – 26,8 тис гривень.

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Щороку до 01 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (далі – Мінекономрозвитку), на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (далі – Перелік).

Норми визначені п. п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України.

Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України (далі – ГСЦ МВС) на підставі Переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку забезпечує формування та передачу до ДФС інформаційних файлів з відомостями, необхідними для розрахунку та справляння транспортного податку.

Отже, нарахування транспортного податку фізичним особам за 2019 податковий (звітний) рік буде здійснюватись після отримання ДФС від ГСЦ МВС відомостей, необхідних для розрахунку та справляння транспортного податку.

В обласному фіскальному відомстві відбулася спільна нарада з питання „Проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення

11.02.2019

В рамках  взаємодії органів виконавчої влади щодо обміну інформацією, необхідної для обчислення і справляння плати за землю, 6 лютого 2019 року в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області за ініціативи Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області проведено  спільну нараду з питання «Проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».

Нарада в обласному відомстві проведена за участі заступників начальника ГУ ДФС в області Тетяни Гавренкової та Олександра Личука, начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Ігоря Зінченка, а також керівників та фахівців вищезазначених структур.

В ході наради очільник Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області повідомив присутнім, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 105 впродовж 2018 року проводились роботи по проведенню загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка вже затверджена наказом Мінагрополітики України від 16.11.2018 №552 та набула чинності з 1 січня 2019 року. Вперше після 1995 року оцінено всі землі сільськогосподарського призначення на території України (крім земель у межах населених пунктів) та з 2019 року відпадає необхідність складання технічних документацій з оцінки по окремим земельним ділянкам сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів. Всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдиний масив та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки по зареєстрованим у Державному земельному кадастрі земельним ділянкам (https://ngo.land.gov.ua).

Під час наради було проведено презентацію роботи даного порталу та на конкретних прикладах здійснено розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок (в тестовому режимі).

Наприкінці наради було наголошено на поглибленні співпраці органів виконавчої влади відповідно до постанови КМУ від 01.08.2006 № 1066.

Кіровоградська митниця ДФС інформує про стан легалізації автомобілів з європейською реєстрацією в Кіровоградській області

11.02.2019

Станом на 06.02.2019 року Кіровоградською митницею оформлено в режимі «імпорт» 716 автомобілів, які знаходились на території України з порушенням митних правил – так званих «євроблях» (загальний показник по Україні - 79162 автомобіля). Тобто 716 власників транспортних засобів – жителів Кіровоградської області скористалися 50% знижкою по сплаті акцизного податку при митному оформленні автомобіля. Нагадуємо, що з  00:00 23 лютого 2019 року акцизний податок буде стягуватися у повному обсязі, передбаченому Податковим кодексом України.

Також 24 травня 2019 року вступають в дію нові санкції щодо відповідальності за порушення строків та вимог митних режимів. Зокрема, при перевищенні строків перебування транспортних засобів особистого користування у митному режимі транзиту або тимчасового ввезення більше ніж на 30 діб починають діяти нові розміри штрафів - від 170 грн. до 170 тис. грн. та конфіскація транспортного засобу за рішенням суду , а також інформація щодо порушників строків тимчасового ввезення та транзиту органами доходів і зборів буде надаватись органам Національної поліції.

Отже, з метою уникнення черг напередодні закінчення терміну пільгового оформлення транспортних засобів, пропонуємо всім зацікавленим особам скористатися пільгами при митному оформлені транспортних засобів на умовах Законів України від 08.11.2018 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» №2611- та №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».


Місцеві громади Кіровоградщини

отримали майже 50 млн грн плати за землю

11.02.2019

За січень 2019 року надходження плати за землю від платників Кіровоградської області склали 49,8 млн грн., зокрема, юридичними особами сплачено 45,1 млн грн, 4,7 млн грн  - фізичними особами.

У порівнянні з січнем 2018 року відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Кіровоградщини по платі за землю на 6,7млн гривень.

ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ДФС України оприлюднює на офіційному веб-порталі (sfs.gov.ua) зведену інформацію про розміри та дату встановлення місцевих податків і зборів на відповідних територіях,.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковими згідно з нормами Податкового кодексу України, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з його норм із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Для уточнення інформації щодо прийнятих рішень платники податків можуть звертатися до органів місцевого самоврядування, на території яких знаходяться об'єкти оподаткування.

Для отримання податкової знижки за 2018 рік декларація подається за оновленою формою

11.02.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що 19 грудня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.11.2018 № 866 (далі – Наказ № 866), яким затверджено Зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція).

Зокрема, враховані зміни, внесені Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки. Так, витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат понесених на здобуття професійної-технічної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.

Отже, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами.

При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку такий платник до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

Довідково: Наказ № 866 опубліковано 18.12.2018 в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» № 97.

ГУ ДФС в області: Запит на отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами можна подати в електронному вигляді

11.02.2019

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що для платників податку запроваджено новий електронний сервіс, який надає можливість подати запит на отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС в електронному вигляді.

Подати запит на отримання витягу про стан розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС можна через приватну частину (особистий кабінет) Електронного кабінету з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Для цього в приватній частині Електронного кабінету платнику податків  необхідно в меню “Заяви, запити для отримання інформації» обрати «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС (J1300203)» (далі – Запит), підписати та надіслати.

Форма Запиту заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків.

Звертаємо увагу, що підтвердженням подання в ДФС Запиту є отримання платником податків Квитанції в електронному вигляді, в якій зазначено дату та номер реєстрації відповідного запиту.

Витяг за результатами обробки Запиту можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

У разі виникнення питань з приводу користування Електронним кабінетом платники податків мають можливість звернутися до ДФС за телефоном:0 800 501 007.

Кіровоградська митниця ДФС: порушено справ про порушення митних правил на суму понад 3 млн гривень

11.02.2019

Протягом січня 2019 року Кіровоградською митницею ДФС порушено 23 справи про порушення митних правил на суму 3,1 млн гривень, з яких одна справа на суму 969,6 тис. грн, де вартість предметів правопорушення перевищує суму умовної контрабанди. Безпосередньо Кіровоградською митницею ДФС розглянуто 4 справи про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 34 тис.  гривень.

У той же час до суду направлено 3 справи про порушення митних правил на суму 108,9 тис. грн, по яким безпосередні предмети порушень митних правил вилучені. За результатами розгляду судом однієї справи про порушення митних правил (з урахуванням розгляду справ, направлених до 01 січня 2019 року) застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення на суму 156,5 тис. грн та накладено штраф на суму 156,5 тис. гривень.

На підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, у січні цього року митницею підготовлено 2 запити до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею порушено 10 справ про порушення митних правил на загальну суму 3,1 млн гривень.

Протягом січня 2019 року юристи фіскальної служби Кіровоградщини відстояли у судах понад 5 млн гривень на користь держави

11.02.2019

Протягом січня поточного року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1278 справ різних категорій на загальну суму 2,5 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 4 рішення на суму 5,1 млн грн, що становить більше 50 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 90 відсотків від їх загальної суми.

Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом першого місяця цього року розглянуто 7 таких справ на загальну суму майже 5 млн гривень. З них на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 3 рішення (більше 40 відс.) на суму 4,8 млн гривень.


У січні цього року кіровоградськими митниками вилучено автомобіль «Пежо-406»

11.02.2019

У січні 2019 року за протоколами про порушення митних правил вилучено автомобіль «Пежо-406», в рахунок забезпечення сплати штрафу. Судових рішень щодо конфіскації вилученого у справах про порушення митних правил майна до митниці не надходило.

Протягом першого місяця року Кіровоградською митницею до органів Державної виконавчої служби майно не передавалось.

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації