ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Держфінінспекція в Кіровоградській області інформує PDF Друк

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області\

Повернення надміру сплачених сум податку на доходи фізичних осіб

05.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Згідно з п. 43.5 ст. 43 ПКУ контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Отже, податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.

Єдиною звітністю, яка містить дані, зокрема, щодо сум перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб, є податковий розрахунок, форма та порядок якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року N 4.

Пунктом 1.2 розділу I порядку заповнення податкового розрахунку встановлено, що на підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться.

Таким чином, встановлення факту наявності у податкового агента надміру сплачених сум з податку на доходи фізичних осіб можливо виключно під час проведення документальної перевірки такого платника податку.

Фермери-підприємці зможуть працювати на єдиному податку

05.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 15.08.2018 набрав чинності Закон України від 10 липня 2018 №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Так, фізичні особи, які організували сімейне фермерське господарство, зможуть оформити статус фізичної особи - підприємця і стати платниками єдиного податку четвертої групи, за умови виконання сукупності таких вимог:

– здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство»;

– здійснення виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

– здійснення господарської діяльності (окрім постачань) за місцем податкової адреси;

– невикористання праці найманих осіб;

– членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім'ї у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

– площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.


Нові сервіси в Електронному кабінеті при реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

05.09.2018

Платники податку на додану вартість мають змогу скористатися новими сервісами в Е-кабінеті під час реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Зокрема:

- в Електронному кабінеті є можливість подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо вони складені на одного отримувача за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних відображені однотипні операції. Однотипними операціями є операції з однаковими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг;

- для уникнення помилок при складанні розрахунків коригування до податкової накладної платники можуть скоритися сервісом, який дозволяє переглянути повну інформацію щодо податкової накладної з урахуванням всіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування кількісних і вартісних показників.

Доступ до інформації надано в приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету у розділі «ЄРПН». За заданими параметрами пошуку податкової накладної відображається остаточний розрахунок з урахуванням всіх наступних зареєстрованих до неї розрахунків коригування:

- можна здійснити перегляд розрахункових показників навантаження та суми ПДВ, зазначені платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді;

- платники мають змогу скористатися Реєстром ПН/РК, реєстрація яких зупинена. Він розміщений у відкритій частині Електронного кабінету. За допомогою цього сервісу платники мають можливість в он-лайн режимі переглядати інформацію щодо розгляду та статусу зупинених документів.

Пошук інформації в Реєстрі здійснюється за такими фільтрами: «Індивідуальний податковий номер», «Номер ПН/РК», «Дата складання ПН/РК».

Усі ці сервіси є допомогою для бізнесу під час процесу реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, які скорочують час на пошук необхідної інформації та допомагають уникнути помилок при складанні розрахунків коригування.

 

Олег Лічман: про необхідність своєчасної сплати та погашення заборгованості з єдиного соціального внеску

05.09.2018

Про особливості стягнення боргів з єдиного соціального внеску та своєчасну сплату ЄСВ повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман під час інтерв”ю телеканалу „ТТV”.

Як зазначив посадовець, адміністрування єдиного соціального внеску регламентується спеціальним Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, яким визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог законодавства здійснюється органами ДФС.

„Саме своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Як відомо, несвоєчасно сплачені кошти в бюджет – це неотримані пенсії, недофінансовані медицина, освіта, культура та інші соціальні виплати громадянам. Тому пріоритетним напрямом роботи ГУ ДФС у Кіровоградській області є підвищення добровільності сплати податків та формування високої податкової культури у платників податків”, - додав він.

Відповідно до чинного законодавства єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника одночасно зобов’язань зі сплати єдиного внеску, зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами - сплата єдиного внеску виконуються в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

До платників, які не виконали обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення, які визначені законодавством.

Відповідно до чинного законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки, яка є виконавчим документом.

Якщо вказаний у вимозі борг з єдиного внеску протягом 10-денного терміну платником не сплачується, то вимога надсилається до органу державної виконавчої служби для вжиття заходів стягнення за рахунок коштів у банківських установах та рухомого або нерухомого майна боржника.

У відповідності до ст.6 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” до боржників - підприємців та посадових осіб підприємств - боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Боржникам - приватним підприємцям слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів з ЄСВ є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї.

„Строк давності щодо нарахування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені не застосовується. Сума недоїмки не підлягає списанню і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій”, - підсумував Олег Лічман.


У Кропивницькому урочисто привітали кращих підприємців Кіровоградщини

05.09.2018

Сьогодні, кращих підприємців області привітали в Кіровоградській обласній державній адміністрації. Суб’єктам підприємницької діяльності були вручені грамоти та подяки від Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградської обласної ради, нагороди від Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, обласного відділення Українського союзу промисловців та Кіровоградського обласного об’єднання організації роботодавців.

Традиційно нагородили кращих підприємців - сумлінних платників податків і від Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

„Впевнена, що такі успішні люди, як Ви, зможуть зробити процвітаючим й успішним наш регіон, а Державна фіскальна служба у Кіровоградській області, буде і надалі створювати  усі умови  для майбутнього розвитку  Вашого бізнесу. Хочу побажати ніколи не втрачати своєї підприємницької хватки і чуття на успіх, постійно ставити перед собою нові цілі і неодмінно домагатися їх досягнень. Бажаю великих доходів і розумних витрат. Ми цінуємо наші партнерські відносини та сподіваємося на подальшу співпрацю” – зазначила заступник начальника  обласного фіскального відомства Тетяна Гавренкова у своєму виступі.

За сумлінне виконання податкових зобов'язань перед державою, високу податкову культуру, зміцнення позитивного іміджу українського підприємництва, вагомий внесок у розвиток підприємництва та економіки регіону, добросовісну працю в партнерстві з територіальними органами Державної фіскальної служби області та з нагоди Дня підприємця грамотами Головного управління ДФС у Кіровоградській області нагороджені:

Слоквенко Олексій Вікторович - фізична особа-підприємець (м. Кропивницький);

Михайловський Олександр Валентинович - фізична особа-підприємець (м. Кропивницький).


Від платників податків Кіровоградщини до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 5,5 млрд гривень

05.09.2018

Протягом січня - серпня поточного року від платників податків Кіровоградської області надійшло до бюджетів усіх рівнів 5 млрд 482,5 млн гривень. Це на 856,8 млн грн перевищує результат відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 103,9 відсотків. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Так, до загального фонду державного бюджету протягом восьми місяців 2018 року мобілізовано 2 млрд. 374,1 млн грн, що на 328,4 млн грн, або на 16,1% більше, ніж за відповідний період минулого року.

У серпні цього року до загального фонду держбюджету надійшло         442 млн гривень. Це на 32,7%, або на 108,8 млн грн перевищує надходження серпня минулого року. Індикативний показник виконано на 121,3 відсотків.

До місцевих бюджетів надійшло 3 млрд 103,3 млн гривень. Це на 523,4 млн грн., або на 20,3% більше фактичних надходжень січня-серпня 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд 383,6 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 512,7 млн грн, індикативний показник виконано на 103,2 відсотків.

„Своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина”, - наголосив Сергій Тертичний.

Для зміцнення обороноздатності України платники Кіровоградської області сплатили майже 200 млн грн військового збору

05.09.2018

За вісім місяців поточного року на підтримку української армії від платників Кіровоградської області надійшло 192,6 млн грн, що на 31,3 млн грн, або на 19,4відс. більше надходжень січня – серпня 2017 року.

Зокрема, за серпень 2018 року надходження військового збору склали     28,7 млн грн, що на 4,3 млн грн або 17,4 відс. більше надходжень серпня           2017 року. Індикативний показник виконано на 100,8 відсотків.

Платниками військового збору являються фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за сплату збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати своїм найманим працівникам. Ставка збору - 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

Увага! Лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є обов’язковими платниками військового збору.


Новітня система „Електронний чек” – альтернатива діючим РРО

05.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що система «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець - споживач».

Сутність новації полягає у запровадженні альтернативного технологічного рішення у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, - без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій, натомість у практику впроваджується електронний додаток до смартфона, який і буде виконувати функцію реєстратора розрахункових операцій.

Слід наголосити, що система e-Receipt може бути встановлена на будь-який пристрій: персональний комп’ютер, планшет, смартфон – вона доступна та безкоштовна, при цьому вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби та бухгалтерськими програмами.

Система має найвищий ступінь захисту і працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Застосування цієї моделі позбавляє необхідності придбавати традиційний касовий апарат та друкувати паперові чеки.

Громадяни зможуть перевірити фіскальний чек у відкритій частині Електронного кабінету ДФС, що знаходиться на офіційному веб-сайті ДФС України.

Система «Електронний чек» - зручна та економна для підприємців, вона дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а це зменшить обсяги тіньового обігу товарів, перш за все підакцизної групи.

Реєстрація програмного комплексу, через який функціонує нова система «Електронний чек», буде здійснюватись через Електронний кабінет в режимі он-лайн, безкоштовно. При цьому нова модель передбачає виключення послуг інформаційних еквайєрів, які передають дані РРО, за що кошти сплачують платники податків. Новітня модель створює реальні можливості для захисту прав бізнесу та споживачів.

 

Податок на нерухомість фізична особа – орендар не сплачує

05.09.2018

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (далі – податок на нерхомість) відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями є фізичні та юридичні особи – власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Обчислення суми податку на нерухомість з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.


Профілактична робота щодо недопущення корупційних дій в органах ДФС у Кіровоградській області триває

25.09.2017

Впродовж січня-серпня 2017 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено                   291 профілактичний захід (лекцій, виступів, бесід) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

За 8 місяців 2017 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 44 перевірки відносно посадових осіб податкової та митної служби, за наслідками яких внесено 16 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень. За матеріалами відділу складено чотири протоколи за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією.

До правоохоронних органів направлено 16 матеріалів перевірок та зареєстровано 10 кримінальних проваджень у сфері службової діяльності.

Відділом внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області за січень – серпень цього року отримано 28 відомостей про порушення митного законодавства, за результатами перевірок яких розпочате кримінальне провадження та складено п’ять протоколів.

Нагадуємо, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - 0 800-501-007. Лінія працює цілодобово.

Від платників Кіровоградщини надійшло понад 9 млн. гривень акцизного податку з роздрібної торгівлі

25.09.2017

Протягом січня-серпня 2017 року органами ДФС в області видано 2896 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами. З них 1640 – на алкогольні напої і 1256 – на тютюнові вироби. У той же час анульовано 375 ліцензій та призупинено 189.

За видачу та подовження таких ліцензій до місцевих бюджетів надійшло 9,2 млн. гривень, у тому числі лише за серпень ц.р. – понад 1 мільйон гривень.

«Зібрані кошти від роздрібного продажу підакцизних товарів йдуть на покращення інфраструктури області», - зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.

Посадовець також звернув увагу на необхідність дотримання законодавства щодо продажу такої продукції, зокрема і неповнолітнім. Так, з початку цього року анульовано три ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років.


За вісім місяців 2017 року до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 92 запита на отримання публічної інформації

25.09.2017

Як повідомили у  відділі обслуговування платників Головного управління ДФС у Кіровоградській області 73 запита надійшло від юридичних осіб,                       17 запитів від фізичних осіб та по 1 запиту від представників засобів масової інформації та від органів виконавчої влади.

Всі запити розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», з яких задоволено 86 запитів, відмовлено по 4 запитам, у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб та 2 запита надіслано належним розпорядникам інформації.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 13 січня 2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» визначено механізм реалізації права кожної людини на вільне одержання та поширення будь-якої інформації без втручання органів державної влади.

Вказаний закон містить перелік гарантій дотримання прав на надання публічної інформації, регламентує порядок доступу до неї, надає визначення інформації з обмеженим доступом, визначає порядок і строки подачі та задоволення запиту на інформацію, а також процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.


З початку 2017 року платники Кіровоградщини отримали майже 70 тисяч адміністративних послуг

25.09.2017


У січні-серпні 2017 року до ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області звернулося 404580 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано    66601 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, книг обліку розрахункових операцій, надання витягу з реєстру платників єдиного податку тощо.

В органах ГУ ДФС у Кіровоградській області створено та працюють 22 Центра обслуговування платників, зокрема: 4 ЦОП у головних офісах ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області та 18 у відділеннях ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

Щоденно органами ДФС у Кіровоградській області опрацьовується близько 2830 звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „База знань”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській області.


Кіровоградщина: 319 письмових звернень громадян отримали податківці з початку 2017 року

25.09.2017

На розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області станом на 01.09.2017 року надійшло 319 письмових звернень громадян, що на 63 звернення більше, ніж за відповідний період 2016 року, з них: 312 заяв, 6 пропозиції та 1 скарга.

Із вищезазначених звернень за типом надходження всі звернення надійшли листами: 144 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 9 звернень – на особистому прийомі, 26 звернень через органи влади, 134 звернення через уповноважену особу та 6 звернень від інших органів, установ, організацій.

За результатами виконання: 305 звернень виконано в термін та 14 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня – серпня 2017 року звернулися 323 громадянина. Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно контрольно-перевірочної роботи, адміністрування податків, відмови в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків, інформування про ухилення від сплати податків та щодо праці і заробітної плати.

У січні – серпні ц.р. в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 151 прийом за зверненнями громадян, з них: 147 заяв та 4 пропозиції, яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників.

На веб-порталі ДФС функціонує інформаційний сервіс для платників податків

25.09.2017

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі - ЗІР) – інформаційний сервіс, який допоможе Вам самостійно знайти відповіді на запитання щодо оподаткування, державної митної справи, ЄСВ, електронного цифрового підпису та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, та мінімізувати витрати часу на отримання інформації.

Інформація, розміщена в ЗІР, щоденно моніториться на відповідність діючому законодавству та актуалізується.

Скористайтесь ЗІР через офіційний веб-портал ДФС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс») або безпосередньо в Інтернет мережі, зазначивши назву ресурсу, або адресу zir.sfs.gov.ua

Доступ до інформації без обмежень. Детальна інформація про функціонування ЗІР у розділі «Про ресурс».

Продаж овочів і фруктів, вирощених на власній садибі, не оподатковується

25.09.2017

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України, не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції. При цьому така продукція має бути вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку (присадибні ділянки), для індивідуального дачного будівництва. Звільнення від оподаткування поширюється і на випадки, коли власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує).

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (за ставками – податок на доходи фізичних осіб - 18 % і військовим збором - 1,5 %).

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Звернення особи про порушення діючого законодавства як підстава для перевірки фіскальних органів

25.09.2017

Однією з підстав для проведення фактичних перевірок органами ДФС є письмове звернення покупця або споживача, оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування.

В ході проведення таких перевірок у суб’єктів господарювання виникають питання стосовно змісту самого звернення та реквізитів заявника.

При цьому, відповідно до чинного законодавства, не допускається розголошення одержаних із звернень громадян відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, конфіденційної та іншої інформації, якщо це обмежує права й законні інтереси громадян.

На прохання громадянина-заявника, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягають розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.10 №2297-VІ прізвища, адреса проживання громадян відносяться до понять персональних даних та підпадають під об’єкти захисту.


Щодо оподаткування операцій з передачі будинку з балансу комунального підприємства на баланс ОСББ

25.09.2017

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що при передачі житлових будинків з балансу комунального підприємства, яке не є власником таких будинків, в оперативне управління ОСББ для їх утримання та експлуатації без переходу права власності на такі будинки до ОСББ, різниці для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток у комунального підприємства не виникають.

Відповідні висновки, а також нормативне підґрунтя для них, викладені в листі Державної фіскальної служби від 15.08.2017 №17901/6/99-99-15-02-02-15, який  розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72446.html

Працівники фіскальної служби Кіровоградщини виявили порушень на суму 74 млн. гривень

25.09.2017

З початку 2017 року органами ДФС області проведено 322 документальні перевірки платників податків – юридичних осіб. Результати 284 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.

За січень-серпень цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 74,4 млн. грн. грошових зобов’язань, з яких 32,5 мільйона узгоджено та підлягає погашенню.

В.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний зазначив, що контрольно - перевірочна робота аудиторів направлена на зростання надходжень до бюджету виключно за рахунок детінізації економіки. Фахівці відомства перевіряють тих платників, які входять до ризикових груп, або використовують так звані «тіньові схеми».


Завдяки зусиллям податкових міліціонерів Кіровоградщини державі відшкодовано понад три мільйони гривень завданих збитків

25.09.2017

Протягом січня-серпня 2017 року в ході оперативного супроводження досудового розслідування кримінальних проваджень  відшкодовано завдані державі збитки у розмірі 3,1 млн.гривень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Кіровоградській області внесено 39 кримінальних правопорушень економічної спрямованості, з яких 15 – за фактами ухилення від сплати до бюджету податків, 9 – за фактами незаконної реалізації алкогольних напоїв, виготовлених з недоброякісної сировини, 7- у сфері державних закупівель та 5  – за фактами фіктивного підприємництва.

Як зазначають у відомстві,  зусилля податкової міліції були спрямовані на здійснення заходів з детінізації економіки за рахунок руйнування злочинних схем. Основна увага приділялася упередженню формування схемного податкового кредиту транзитно-конвертаційними групами для підприємств реального сектору економіки, розкраданню коштів на державних закупівлях, легалізації «брудних» коштів та виплаті тіньової зарплати, незаконного виготовлення та обігу підакцизних товарів, незаконного переміщення товарів через митний кордон поза митних контролем тощо.

Так, у цьому році було припинено діяльність конвертаційного центру, до складу якого входило 43 підприємства з ознаками фіктивності, а також центру мінімізації митних платежів, до складу якого входили чотири суб’єкти господарювання. Ймовірні втрати бюджету склали 3,7 млн.грн.


При цьому, як наголошують у відомстві,  головною ціллю усіх цих заходів є відшкодування завданих державі збитків. Тому з шести направлених до суду кримінальних проваджень два - з клопотанням про звільнення  від кримінальної відповідальності за ч.4 ст.212 КК України у зв’язку з повним відшкодуванням завданих державі збитків.


Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Оптова торгівля Кіровоградської області

у І кварталі 2016 році

Одним із каналів надходження товарів на споживчий ринок є оптова торгівля.

Обсяг оптового товарообороту підприємств області у І кварталі 2016р. становив понад 3 млрд.грн.

На продаж непродовольчих товарів припадало 89,9% обсягу оптового
товарообороту, решта – на продовольчі товари.

Серед продовольчих товарів переважав продаж олії рослинної, м’яса та м’ясних продуктів, продуктів молочних, масла та сирів, фруктів та овочів, перероблених, шоколаду та виробів кондитерських цукрових, хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів,  цукру, серед непродовольчих товарів – насіння гірчиці, ріпаку і кользи, кунжуту, соняшнику, машин і устаткування сільськогосподарського, для добувної промисловості та будівництва, текстильного, швейного та трикотажного виробництва, кукурудзи, добрив, агрохімічної продукції, газойлів (дизельного пального), пшениці.

Основу оптового товарообороту області (64,3%) склала продукція, що вироблена на території України.


Головне управління статистики у Кіровоградській області

Реалізація сільськогосподарської продукції

сільськогосподарськими підприємствами області

у січні–травні 2016р.


У січні–травні 2016р. сільськогосподарськими підприємствами (крім малих) Кіровоградської області реалізовано 370 тис.т культур зернових та зернобобових, у т.ч. пшениці – 132,2 тис.т, кукурудзи на зерно – 205,1 тис.т, ячменю – 21,2 тис.т, бобів сої – 33,7 тис.т, насіння ріпаку й кользи – 0,8 тис.т, насіння соняшнику – 160 тис.т, тварин сільськогосподарських живих – 7,4 тис.т, молока сирого від сільськогосподарських тварин усіх видів – 20,3 тис.т, яєць птиці свійської в шкарлупі свіжих (без яєць на інкубацію) – 55 тис.шт.


Головне управління статистики у Кіровоградській області

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

З початку року внесок Кіровоградщини до бюджетів усіх рівнів склав більше 2 млрд. гривень

07.06.2016

Органами ДФС у Кіровоградській області у січні - травні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів 2млрд. 214 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року платежі до зведеного бюджету зросли  більш  ніж на 955 млн.грн. або 75,8відсотків. Про це проінформувала виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова.

Так, із загальної суми надходжень, 1млрд. 132млн.грн. спрямовано до державного бюджету, в результаті чого минулорічні надходження перевищено більш як на півмільйона гривень.

За словами Тетяни Гавренкової, обсяги наповнення державної скарбниці бізнесменами Кіровоградщини з початку 2016 року  податком на прибуток та податком на додану вартість досягли майже 754  млн. гривень. Першість серед платежів займає податок на додану вартість – його надійшло 620,2  млн. грн., другу позицію посідає податок на доходи фізичних осіб – 201,2 млн. грн., третє місце займає податок на прибуток  підприємств – 133,8 млн. гривень.

Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів Кіровоградської області склали 1 млрд. 82 млн. грн., це на 378 млн. грн. або 53,7відс. більше фактичних надходжень січня – травня 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 779,8 млн. гривень.


Платники Кіровоградщини спрямували на зміцнення обороноздатності України майже 66 мільйонів гривень військового збору

07.06.2016


З початку 2016 року з доходів мешканців Кіровоградщини  до державного бюджету надійшло 65,8 мільйонів гривень військового збору. Це майже на 13 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, за травень цього року надходження військового збору склали 14,5 млн. грн., що на 31,4відс. більше минулорічного показника.

„Сьогодні важлива кожна гривня, яка надходить у вигляді 1,5 - відсоткового військового збору від доходів громадян, з огляду підтримки миру та стабільності в нашій державі. Ми вдячні платникам Кіровоградщини за сумлінну сплату податків до бюджетів усіх рівнів” – зазначила в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова.

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи - нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 % від об’єкта оподаткування. Військовий збір утримується з суми доходу, що є об’єктом оподаткування відповідно до статті 163 Податкового кодексу України, нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

З початку року платники Кіровоградщини сплатили майже 780 млн. гривень єдиного внеску

07.06.2016

Роботодавці Кіровоградщини за січень-травень 2016 року  перерахували 779,8 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Рівень прогнозних показників виконаний на 103,6 відсотка, додатково бюджет отримав 27,2 млн. гривень. У травні ц.р. сплачено єдиного внеску у сумі 158 млн. гривень.

Варто нагадати, що у 2016 році підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ з чистого доходу.  Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, він має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Водночас сума ЄСВ, який сплачується, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) або приймається рішення про сплату такого ЄСВ при відсутності оподаткованого доходу. Підприємці на єдиному податку сплачують ЄСВ у сумах, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

До уваги страхувальників !

07.06.2016

З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період „червень 2016 року” подаються за новою формою згідно з Порядком  формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 року № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 року № 682/28812).

З текстом Наказу № 441 Ви можете ознайомитись, скориставшись посиланнями:http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/nakazi/68312.html


Мінфін оновив форми заявок-розрахунків на марки акцизного податку

07.06.2016

Відповідно до статті 226 Податкового кодексу України, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка. Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що з 27 травня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016р.  № 428 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку». Відповідно, наказ Міністерства доходів і зборів України від 4 лютого 2014 року № 115, яким було затверджено вказані форми визнано таким, що втратив чинність.

Якщо житло здається в оренду, податок на нерухоме майно сплачується без застосування пільг

07.06.2016

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Пунктом 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України передбачено пільги зі сплати податку.

Водночас, пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.

Для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).

Детальніше з цим роз‘ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 106.05).

Діяльність Центрів обслуговування платників регламентовано

07.06.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує про те, що наказом Державної фіскальної служби України від 20.05.2016р.  №458 «Про затвердження документів, які регламентують діяльність центрів обслуговування платників» встановлено єдині організаційні принципи роботи Центрів обслуговування платників органів ДФС, в якому платникам надаються адміністративні послуги, консультації, прийом та реєстрація звітності, вхідної кореспонденції та видачу ключів електронного цифрового підпису.

Центр обслуговування платників (далі - ЦОП) створюється в органах Державної фіскальної служби України з метою виконання вимог Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» та надання послуг і сервісів фізичним та юридичним особам, які звертаються за отриманням таких послуг (далі - суб’єкти звернень).

Перелік послуг, які надаються суб’єктам звернень у ЦОП:

- адміністративні послуги;

- прийом та реєстрація вхідної кореспонденції;

- приймання звітності, поданої виключно на паперових носіях;

- приймання звітності, поданої на паперових носіях із додаванням копій, підготовлених на електронних носіях (електронні носії повертаються суб’єктам звернень після зчитування відповідних даних);

- усні консультації;

- видача ключів електронного цифрового підпису;

- доступ до електронних сервісів;

- доступ для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію;

- попередній запис громадян на особистий прийом;

- супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо).

Надання платних супутніх послуг органом ДФС у ЦОП забороняється.

До супутніх послуг не належать надання консультацій, інформації, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення щодо надання адміністративних послуг, та надання допомоги в їх заповненні.

Бланки декларації про майновий стан і доходи, а також бланки заяв та інших документів (надруковані типографським способом або роздруковані на принтері в ЦОП), необхідні для звернення щодо надання адміністративних послуг, мають безоплатно надаватись платникам в ЦОП.

Час прийому відвідувачів ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) - з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у п’ятницю - з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., у суботу - з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хвилин.

Обідня перерва - з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хвилин.

В останній день граничного строку подання звітності час роботи ЦОП подовжується до 20 год. 00 хвилин.


Кожному по заслугам

07.06.2016


Слідчим відділом фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області направлено до суду кримінальне провадження відносно організованої злочинної групи осіб за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 27, ч.3 ст. 28, ч.1-3 ст. 204, ч.1 ст. 209 КК України.

У жовтні минулого року співробітниками податкової міліції Кіровоградської області  ліквідовано підпільне виробництво горілки, яке організували четверо громадян на території Чернігівської та Кіровоградської областей.

Спритні ділки незаконно виготовлені алкогольні напої розфасовували у пластикову, поліетиленову тару та упаковували у картонні короби. Торгували, як незаконно виготовленими напоями, які становлять загрозу для життя та здоров’я громадян, так і спиртом невідомого походження, оптом і в роздріб, в тому числі і через мережу Інтернет. Доставка оковитої та спирту відбувалася за допомогою різних служб доставки.

Членам організованої злочинної групи оголошено підозру. Трьом членам злочинної групи судом обрано міру запобіжного заходу – заставу, на загальну суму 124 тис.гривень. По кримінальному провадженню накладено арешт на майно підозрюваних, грошові кошти, вилучені ТМЦ на загальну суму 399 тис.гривень.

Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом  у травні 2016 року передано до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства.


Стан роботи зі зверненнями громадян Кіровоградської митниці ДФС

07.06.2016

На розгляд до Кіровоградської митниці ДФС  в січні-травні  2016 року надійшло 8 звернень громадян. За типом надходження звернення надійшли поштою (безпосередньо від громадян).

За результатами виконання: 8 звернень виконано у встановлений термін.

За статтю авторів звернень – 8 чоловіків (100%).

Питання, що порушувалось у зверненні – щодо втрати документів митного оформлення катеру; щодо розгляду кримінальної справи; щодо розбійного нападу та пошкодженням транспортного засобу; прохання щодо зняття з орієнтування автомобіля; повернення транспортного засобу .

У січні-травні2016 року в Кіровоградській митниці ДФС здійснено 1 прийом за зверненнями громадян, з них:  1 заява (100%), яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

За статтю авторів звернень – 1  чоловік (100%).

За соціальним станом заявників: 1 – від підприємців (100%).

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав  законних інтересів.


Митниця та суди

07.06.2016

За січень-травень  2016 року  на  адресу  митниці  надійшло  11 позовних  заяв, поданих  до суду  на   рішення  та  дії  Кіровоградської митниці ДФС.   Для  порівняння  необхідно  зазначити, що  за  аналогічний період 2015  року до митниці  надійшло   лише  7  позови.Головне управління ДФС у Кіровоградській області


Держфінінспекція запрошує до спілкування

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області (правонаступник КРУ) нагадує про дію Телефону довіри. Зворотній зв’язок з громадськістю забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця з 9.00 до 16.45) за номером  0(522) 24-44-85.

Отже, кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Державної фінансової інспекції України, її територіальних органів, повідомити про нецільове використання чи розкрадання бюджетних коштів та майна, зловживання при веденні бухгалтерського обліку й фінансової звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установ і суб'єктів господарювання державного сектору економіки та на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно.Прес-служба Держфінінспекції в Кіровоградській області


Держфінінспекція в Кіровоградській області

за січень-серпень 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму понад 17 млн грн

Протягом січня-серпня 2015 року фахівці Держфінінспекції                      в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 17 млн грн, що становить 52,7% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 74 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 19 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 132 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 140 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, в т.ч. 3 особи звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області

за січень-липень 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму майже 13,8 млн грн

Протягом січня-липня 2015 року фахівці Держфінінспекції                      в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 13,8 млн грн, що становить 48,8% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 69 управлінських рішень.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 16 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 104 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 127 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 3 особи звільнено із займаних посад.


                                                                     Держфінінспекція в Кіровоградській області
                                                      за січень-червень 2015 року забезпечила відшкодування втрат 
                                                                                 на суму майже 11,3 млн грн

Протягом січня – червня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 11,3 млн грн, що становить 51,6% від встановлених порушень.
За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 63 управлінських рішення.
За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 14 досудових розслідувань.
За допущені фінансові порушення 90 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 122 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 3 особи звільнено із займаних посад.Прес-служба Державної фінансової інспекції 
в Кіровоградській областіУзгоджено:
Начальник Держфінінспекції 
в Кіровоградській області О.Й.СолтисюкПрес-реліз

09.06.2015Держфінінспекція в Кіровоградській області

за січень-травень 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму понад 9 млн грн

Протягом січня – травня 2015 року фахівці Держфінінспекції                  в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 9 млн грн, що становить майже 50% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 43 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 11 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 64 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 75 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 2 особи звільнено із займаних посад.

Прес-служба Державної фінансової інспекції

в Кіровоградській області
Узгоджено:

Начальник Держфінінспекції

в Кіровоградській області                                                                            О.Й.Солтисюк

Держфінінспекція в Кіровоградській області

за січень-квітень 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму понад 7,5 млн грн

Протягом січня – квітня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 7,5 млн грн, що становить 63,1% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 34 управлінських рішення.

За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування.

За допущені фінансові порушення 40 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 58 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 2 особи звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області

за січень-березень 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму понад 6,1 млн грн

Протягом січня – березня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 6,1 млн грн., що становить 65,6% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 16 управлінських рішень.

За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали   4 досудових розслідування.

За допущені фінансові порушення 9 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 28 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 1 особу звільнено із займаної посади.

Прес-служба Державної фінансової інспекції

в Кіровоградській області


Держфінінспекція в Кіровоградській області

з початку 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму майже 3 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-лютого 2015 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 2,96 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 2,53 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,43 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 3 досудових розслідування.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 10 управлінських рішень, відповідно до яких 9 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, у т.ч. 1 особу звільнено із займаної посади.


Держфінінспекція запрошує до спілкування

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області (правонаступник КРУ) нагадує про дію Телефону довіри. Зворотній зв’язок з громадськістю забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця з 9.00 до 16.45) за номером  0(522) 24-44-85.

Отже, кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Державної фінансової інспекції України, її територіальних органів, повідомити про нецільове використання чи розкрадання бюджетних коштів та майна, зловживання при веденні бухгалтерського обліку й фінансової звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установ і суб'єктів господарювання державного сектору економіки та на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно.


Держфінінспекція в Кіровоградській області

впродовж cічня 2015 року забезпечила відшкодування втрат

на суму понад 1,5 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня 2015 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1,53 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 1,39 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,14 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 1 досудове розслідування.

За допущені фінансові порушення 7 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 6 управлінських рішень.

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації