Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській районній державній адміністрації від 15 вересня 2015 року Друк

ДЕРЖАВНА НАДЗВИЧАЙНА ПРОТИЕПІЗООТИЧНА КОМІСІЯ ПРИ    МАЛОВИСКІВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

П Р О Т О К О Л  №3

від  15  вересня 2015 року                                                  м. Мала Виска

 

Засідання державної надзвичайної  протиепізоотичної комісії

при  Маловисківській районній державній адміністрації

Присутні:

 

-   голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації – перший заступник голови Маловисківської райдержадміністрації: Жанталай С.А..,

- заступник голови державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації: Коваленко О.П.

- секретар державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації: Малашенко Б.А..,

- члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації: -начальник Маловисківської міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України в Кіровоградській області Оперчук А.П.., головний-лікар ЦРЛ-Чурпій К.Л., начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій управління економіки та розвитку інфраструктури РДА -Біляєнко В.І. інженер лісового господарства  ДП  Оникіївський «Лісгосзаг»- Поркуян О.А., Редактор газети  ‘Маловисківські вісті’- Тільнов В.Б., начальник Маловисківського РВ УМВС України  в Кіровоградській області – Рудь С.В.,начальник  РВ УДСН України в Кіровоградській області  Потьомкін О.А..

 

Запрошені: начальник УТМР Бровко В.В. ,,заступник начальника управління  агропромислового розвитку РДА-  Брехунець О.П., керівники господарств , голови сільських та селищної і міської рад.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Маловисківського району Кіровоградської області у зв’язку з виникненням випадків захворювання свиней у Чернігівській, Київській , Полтавській ,Рівненській та Сумській областях, стан виконання попередніх рішень комісії.

ДОПОВІДАЧ: в.о. начальника управління ветеринарної медицини

в Маловисківському районі Коваленко О.П,

СПІВДОПОВІДАЧ: Бровко В.В.

Потьомкін О.А.

 

Згідно з офіційними повідомленнями Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) з початку 2015 року африканську чуму свиней (АЧС) зареєстровано у 8 країнах світу: Кот-д’Івуарі, Республіці Чад, Російській Федерації (РФ). Польщі. Литві, Латвії. Естонії та Україні.

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні продовжує залишатися надмірно складною.

 

Станом на 15.09.2015 спалахи африканської чуми свиней реєструвались в Чернігівській  Київській , Сумській , Рівненській , Полтавській областях  серед домашніх тварин та диких кабанів.

Рішеннями державних надзвичайної протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях в неблагополучних пунктах встановлено карантин та затверджено плани заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

Існує потенційна небезпека розповсюдження збудника африканської чуми свиней по території України.

Через розгалужену систему туризму під загрозою поява виносних пунктів (що знаходяться далеко від заражених зон) на території України.

Виконуючи рішення протоколу №3 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській ОДА від 13.08.2015 року  було проведено перевірку 13 свиногосподарств на території району  щодо заходів що вживаються для профілактики та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території району .Всіх керівників свиногосподарств було притягнуто до адміністративної відповідальності і видано приписи про усунення виявлених недоліків в роботі даних свиногосподарств  та терміни їх усунення .

Проаналізовано та зроблено розрахунки щодо необхідності придбання матеріальних ресурсів , деззасобів , які будуть використані при проведені ліквідаційних заходів  проти АЧС .  Керівникам 13 господарств  було направлено рекомендаційні листи з розрахунками щодо придбання матеріальних ресурсів , деззасобів необхідних на випадок спалаху АФЧ  в господарстві.

Рекомендаційні листи з розрахунками матеріальних ресурсів були також направлені  головам сільських, селищної та міської рад  , крім того на сесіях та виконкомах вище згаданих рад  фахівцями ветеринарної медицини  були підняті питання щодо заходів недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на підвідомчих територіях та виділення коштів з місцевих бюджетів необхідності придбання матеріальних ресурсів і деззасобів , які будуть використані при проведені ліквідаційних заходів  проти АЧС.

 

З метою запобігання занесенню вірусу АЧС в приватні господарства необхідно:

 

1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

2. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.

3. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

4. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів.

5. Забій тварин проводити лише після перед забійного клінічного огляду спеціалістом ветеринарної медицини, реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

6. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, стихійних ринках.

7. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно звертатись до представників державної служби ветеринарної медицини.

8. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

9. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати у спеціально визначених для цього місцях.

10.  Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

11.  Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

12. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам’ятати, що проведення дезінфекції тваринницьких приміщень побудованих пористих матеріалів (цегла, піноблоки, газоблоки, керамзитобетонні блоки та ін.) не гарантує стовідсоткове знищення вірусу у зв’язку з можливістю вірусу глибоко проникати в структуру таких будівельних матеріалів.

 

Сьогодні на території Маловисківського району теж проводяться значні профілактичні заходи щодо попередження занесення збудників африканської чуми свиней.

В Маловисківському районі нараховується -7481 гол. свиней з них в громадському секторі -2702 гол., в індивідуальному секторі 4779 гол.

На базі установ державної служби ветеринарної медицини Маловисківського району створено дві мобільні групи швидкого реагування на випадок виникнення або підозри захворювання на африканську чуму свиней.

Проводяться тренінг семінари-навчання щодо дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму свиней. До участі у семінар-навчанні долучено всіх фахівців ветеринарної медицини району та запрошені зацікавлені служби, що можуть бути задіяні в організації та проведенні заходів щодо локалізації та ліквідації осередків інфекції.

У разі виникнення підозри на появу осередку інфекції (загибель, захворювання тварин тощо) розроблена та опрацьована при проведенні навчань тренінгів схема оперативного оповіщення особового складу та установ ветеринарної медицини сусідніх районів.

На базі Маловисківської райдержлікарні та райдержлабораторії ветеринарної медицини створені та постійно оновлюються резерв дезінфікуючих засобів, реактивів, паливо-мастильних і інших матеріалів. У постійній готовності утримується техніка для проведення дезінфекції. Закуплені ранцеві оприскувачі для проведення дезінфекцій. Придбано протичумні костюми, постійно оновлюється резерв спецодягу, спецвзуття та спецодягу одноразового використання.

Спеціалістами ветеринарної медицини району проводиться імунізація свинопоголів’я проти класичної чуми свиней, що у випадку підозри на появу африканської чуму свиней полегшить та прискорить постановку лабораторного діагнозу.

Всього щеплено проти класичної чуми станом на 15.09.2015 р. – 8096 голів свиней, з них – 4131 гол. свиней по господарствах облікового кола та 3965 голів свиней у приватному секторі.

Всі свиногосподарства облікового кола знаходяться під постійним державним ветеринарно-санітарним наглядом. У 2015 р. державними інспекторами управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі проведено 13 планових перевірок свиногосподарств різних форм власності, виявлено значні недоліки в їх роботі притягнуто всіх  13 керівників  до адміністративних правопорушень на загальну суму – 1989,00 грн.

 

Аналіз стану профілактичних заходів в ряді господарств району свідчить про недостатній рівень забезпечення роботи свиногосподарств у «закритому режимі». Не в повній мірі відповідає потребам рівень матеріально–технічного забезпечення на випадок проведення ліквідаційних заходів.

 

Основними порушеннями в свиногосподарствах облікового кола нашого району слід відмітити:

– відсутність налагодженої роботи санітарно-пропускних систем при входах-в’їздах до свиногосподарств;

– відсутність або не використання в повній мірі дезбар’єрів, дезкилимків;

– в господарствах не визначено порядок утилізації відходів тваринного походження;

– не заключні договори про утилізацію відходів тваринного походження на спеціалізованих підприємствах;

У зв'язку із загостренням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС) ще раз звертаємося до власників свиногосподарств всіх форм власності та наголошуємо на безумовному виконанні заходів по недопущенню збудника даного захворювання на територію нашого району.

 

 

 

 

 

 

Заходи профілактики включають:

1) керівники свиногосподарств зобов'язані перевести свиногосподарств на «закритий режим роботи», огородити тваринницькі об'єкти сіткою-рабіцею, іншою огорожею, яка унеможливлює та обмежує доступ на територію сторонніх осіб, тварин, транспорту; утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу, а також контакту з іншими тваринами і сторонніми особами;

2) облаштувати дезбар’єри на в'їздах-виїздах, облаштувати дезкилимки біля кожного входу (виходу) до тваринницьких приміщень, забезпечити обслуговуючий персонал змінним спецодягом та взуттям, організувати його прання та дезінфекцію, організувати правильну роботу санпропускних систем при вході до тваринницьких об'єктів;

3) дотримуватися вимог технологічних карт, комплектувати поголів'ям з благополучних спеціалізованих свинарських господарств за наявності ветеринарних супровідних документів, дотримуватися обов'язкового профілактичного карантинування для завезених тварин (на протязі 30 днів); завезення та переміщення свиней проводити тільки під контролем служби державної ветеринарної медицини; надавати поголів'я свиней для проведення клінічного огляду;

4) обумовити відсутність свиней в домашніх господарствах працівників свиноферм;

5) не ввозити на територію району тварин і продуктів забою, кормів, з неблагополучних та загрозливих щодо африканської чуми свиней (АЧС) зон; не використовувати для годівлі свиней не проварені харчові відходи, забороняється використовувати боєнські відходи в корм свиням;

6) забій свиней проводити на спеціалізованих забійних пунктах з обов'язковим передзабійним ветеринарним оглядом та подальшим проведенням ветеринарно-санітарної експертизи; забороняється вимушений забій свиней;

7) проводити щеплення (проти класичної чуми свиней, бешихи) та інші ветеринарно-санітарні обробки у відповідності до затверджених технологічних карт та схем ветеринарних профілактичних заходів; регулярно обробляти свиней і приміщень для їх утримання від кровосисних комах, кліщів, а також регулярно знищувати гризунів;

8) негайно інформувати державну ветеринарну службу про усі випадки раптових змін клінічного стану домашніх свиней в особистих підсобних господарствах і кабанів в дикій природі за контактними телефонами:

— управління ветеринарної медицини — 5-19-59;   096-9646831;   099-7699659;

— державна лікарня ветеринарної медицини - 5-13-97;   098-2781128.

Рекомендуємо власникам свиней сектору особистого користування населення переходити на альтернативні види тваринництва (вівчарство, кролівництво, птахівництво та ін.).

Тому, у зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації, необхідністю посилення профілактичних протиепізоотичних заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району, підвищення стану готовності на випадок виникнення даного захворювання, враховуючи вищезазначене, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Маловисківській районній державній адміністрації

ВИРІШИЛА:

1

Інформацію Коваленко О.П. про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней; необхідність посилення протиепізоотичних заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Маловисківського району – взяти до відома.

 

 

2

Проводити перевірку стану готовності сил та засобів на випадок виникнення африканської чуми свиней.

Маловисківський  РВ ДСНС України в Кіровоградській області.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському   районі.

 

 

Термін – постійно

 

 

3

Передбачити в бюджеті району на 2015 рік  кошти на випадок виникнення захворювання африканською чумою свиней для проведення ліквідаційних заходів на придбання паливно – мастильних матеріалів, деззасобів, матеріалів для облаштування дезбар'єрів, ветеринарно – міліцейських постів, пересувних будиночків, а також матеріалів та засобів для забезпечення їх цілодобового функціонування при різних погодних умовах, виділення техніки та транспорту, а також інших заходів, передбачених умовами карантину.

Маловисківська районна держадміністрація

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія                            при Маловисківській районній державній адміністрації.

 

 

Термін – постійно


4

Створити необхідний резерв діагностикумів, реактивів, дезінфікуючих  засобів, вакцин. Перевірити наявність та стан їх зберігання.

Наявну дезінфекційну техніку утримувати в робочому стані.

Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини,

Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини

 

 

Термін – постійно

 

 

5

Встановити щоденне чергування спеціалістів ветеринарної медицини та постійний телефонний зв'язок між установами ветеринарної медицини району та власниками тварин, сільськими, селищною радами на випадок підозри в захворюванні та масової загибелі свиней.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі, Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини, дільниці ветеринарної медицини, Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини.

 

 

Термін – постійно

 

 

 

6

Затвердити План заходів щодо недопущення виникнення та ліквідації захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) незалежно від типу ведення господарства та форми власності на території Маловисківського району Кіровоградської області на 2015 рік та КОМПЛЕКСНУ ПРОГРАМУ спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней в Маловисківському районі Кіровоградської області.

Поновити склад мобільних діагностичних груп для швидкого реагування у випадку підозри на захворювання африканською чумою свиней або у випадках масової загибелі свинопоголів'я на території району та організації відповідних заходів.

Постійно забезпечувати своєчасне реагування при підозрі на виникнення африканської чуми свиней в господарствах різних форм власності.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі,

Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини,

Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини

 

 

Термін – до 30.09.2015 року

 

 

7

Проводити перевірку діяльності свиногосподарств всіх форм власності на предмет дотримання їх роботи в «закритому режимі».

Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин, продукції тваринного походження, інших вантажів, підконтрольних службі ветеринарної медицини.

Заборонити переміщення живих тварин, продукції та кормів з господарств, в яких не забезпечено «закритий» режим роботи.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі,

 

 

Термін – вересень 2015 року, згідно Планів інспекторської роботи та з урахуванням законодавства України.

 

 

 

8

Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за:

- дотриманням ветсанвимог на продовольчих ринках та ринках по торгівлі живими тваринами;

- здійсненням вимушеного внутрішньогосподарського та подвірного забою свиней;

- надходження м’яса та необробленої м'ясопродукції на ринки та в установи

громадського харчування;

- збором та утилізацією відходів тваринного походження;

- забороною згодовування свиням харчових відходів без попередньої термічної обробки.

Управління ветеринарної медицини

в Маловисківському районі,

 

 

Термін – постійно

 

 

9

Обмежити господарські зв'язки та заборонити ввезення на територію району сприйнятливих тварин, а також продуктів тваринного походження із регіонів та зон, де зареєстровано африканську чуму свиней.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу

 

 

Термін – постійно

 

 

 

10

Забезпечити проведення лабораторно-діагностичних досліджень матеріалів від свиней у державних лабораторіях ветеринарної медицини, з метою виключення африканської чуми та інших особливо небезпечних хвороб свиней.

Забезпечити своєчасну діагностику та проведення серологічного моніторингу інфекційних хвороб свиней.

Маловисківськарайонна державна лікарня ветеринарної медицини,

Маловисківська  районна державна лабораторія ветеринарної медицини,

Міський, сільські та селищний голови,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – постійно

 

 

11

Вжити додаткових заходів щодо будівництва, обладнання, забезпечення функціонування санпропускників, дезінфекції спецодягу, дератизації, заборони доступу сторонніх осіб на територію свиногосподарств, а також в’їзду усіх видів транспорту, не пов’язаного з їх обслуговуванням.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – постійно

 

 

12

Забезпечити проведення профілактичних щеплень проти класичної чуми свиней всього наявного поголів'я.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

13

При підозрі в захворюванні та випадках масової загибелі свиней терміново звертатись до державних установ ветеринарної медицини. Про всі випадки виявлення загибелі свиней повідомляти спеціалістам державної ветеринарної медицини.

Забезпечити в телефонному режимі оперативне інформування державних установ ветеринарної медицини районів про випадки загибелі свиней, як в свиногосподарствах, так і в господарствах громадян.

Міський ,сільські та селищний голови,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

14

Забезпечити проведення лабораторно-діагностичних досліджень матеріалів від свиней у державних лабораторіях ветеринарної медицини, з метою виключення африканської чуми та інших особливо небезпечних хвороб свиней.

Проводити лабораторні дослідження патологічного матеріалу від усіх тварин, що загинули з ознаками або підозрою на інфекційні хвороби, з метою проведення диференційної діагностики та виключення гострих інфекційних хвороб, у тому числі і африканської чуми свиней.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

 

15

Забезпечити:

- переведення господарства на «закритий режим роботи»;

- огородження території тваринницького об'єкту, обмежити доступ на територію сторонніх осіб, тварин, транспорту;

- облаштування дезбар’єрів на в'їздах - виїздах;

- облаштування дезкилимків біля кожного входу (виходу) до тваринницьких приміщень;

- забезпечити обслуговуючий персонал змінним спецодягом та взуттям, організувати його прання та дезінфекцію;

- організувати правильну роботу санпропускних систем при вході до тваринницьких об'єктів;

- дотримуватися вимог технологічних карт, комплектувати поголів'ям з благополучних господарств, дотримуватися обов'язкового профілактичного карантинування для завезених тварин (на протязі 30 днів);

- терміново повідомляти державну службу ветеринарної медицини про випадки падежу тварин та підозри їх захворювання;

- недопускати згодовування тваринам харчових відходів тваринного походження, особливо в непровареному вигляді;

- недопускати контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами;

- виключити можливість передачі збудників хвороби через обслуговуючий персонал від домашніх тварин, свиням, що утримуються на свинофермах.

 

Додатково вжити заходів щодо будівництва, обладнання та забезпечення функціонування  санпропускників,  заборони   доступу сторонніх осіб на територію свиногосподарств, заборони  в’їзду усіх видів транспорту, непов’язаного з обслуговуванням,  обмежити господарські зв’язки  з  регіонами,  де реєструється виникнення африканської  чуми  свиней.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

16

Суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу, повинні забезпечити власні тваринницькі об'єкти, де утримується поголів'я свиней та створити:

1) резерв спецодягу та спецвзуття (2 спецкомплекти на 1 працівника ферми);

2) необхідний резерв паливо-мастильних матеріалів для організації профілактичних та карантинних заходів, в тому числі на можливе проведення знищення трупів тварин шляхом спалювання;

3) резерв легкозаймистих матеріалів (дрова, дерев'яні відходи виробництва, використані шини і тому подібне) для можливого знищення трупів тварин шляхом спалювання;

4) резерв дезінфікуючих засобів (хлорне вапно 25%, кальцинована сода, каустична сода, параформ, формалін, зоостерил, гексаніт, хлорамін тощо), з розрахунку на обсяги території тваринницьких об'єктів;

5) забезпечити наявність, придбати мінідезінфекційні установки та створити резерв ранцевих оприскувачів (з розрахунку не менше 2-х на 1 тваринницький об'єкт);

6) закріпити або створити резерв автомобільних, машино-тракторних або інших технічних засобів для проведення профілактичних або карантинних заходів.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу

 

 

Термін – постійно

 

 

 

17

Заборонити використання відходів громадського харчування для годівлі сільськогосподарських тварин.

Маловисківське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу.

Керівники установ, підприємств, закладів громадського харчування.

 

 

Термін – постійно

 

 

18

Забезпечити виконання вимог законодавства щодо збору та утилізації відходів тваринного походження.

Міська ,сільські та селищна ради,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу

 

 

Термін – постійно

 

 

19

Контролювати рух свинопоголів'я, ідентифікацію свиней, що перебуває в приватній власності громадян, працюючих на фермах, а також  в безпосередній близькості до свиногосподарств.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу.

 

 

Термін – постійно

 

 

20

Забезпечити систематичні спостереження за дикими кабанами в мисливських угіддях району.

Забезпечити постійний контроль за обстеженням мисливських угідь щодо виявлення в них загиблих диких тварин. Посилити контроль за здоров'ям тварин дикої фауни. Інформувати управління ветеринарної медицини в районі про популяцію диких свиней на території району, їх шляхи міграції та стан здоров'я.

Вжити  заходів, спрямованих на недопущення та зменшення міграції диких кабанів, забезпечивши їх підгодівлю на обладнаних кормових майданчиках в мисливських угіддях району.

У разі виявлення хворих та загиблих диких тварин терміново повідомляти управління ветеринарної медицини та надсилати патологічний матеріал у державні лабораторії ветеринарної медицини.

Додатково визначити та облаштувати на територіях мисливських угідь майданчики для обробки, впольованої дичини та місця знешкодження  відходів.

Налагодити чіткий облік, добутих на полюванні під час мисливського  сезону диких кабанів. Забезпечити  відбір діагностичного  матеріалу для проведення лабораторних досліджень на виявлення захворювання  АЧС у добутих на полюванні диких кабанів.

Забезпечити відстріл хижих та шкідливих тварин згідно ст. 33 Закону  України «Про мисливське господарство та полювання».

Проводити  роз’яснювальну роботу  в  мисливських колективах  щодо  профілактики та унеможливлення  потрапляння  збудника АЧС з дикої фауни  до домашніх  свиней.

Управління лісового та мисливського господарства

в Маловисківському районі, УТМР, користувачі мисливських угідь

 

 

Термін – постійно

 

 

 

21

Проводити серологічний моніторинг інфекційних хвороб диких свиней та забезпечити своєчасну та якісну діагностику хвороб свиней в діагностичних установах ветеринарної медицини. Перевіряти наявність діагностичних наборів для обробки біоматеріалу.

Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини, управління лісового та мисливського господарства

в Маловисківському районі, користувачі мисливських угідь

 

 

Термін – постійно

 

 

22

Заключити договори з власниками екскаваторів та іншої техніки (трактори з причепами, вантажні автомобілі, інш.), для залучення до проведення протиепізоотичних заходів та виконання робіт по захороненню трупів тварин, що загинули в результаті підозри або захворювання на африканську чуму свиней.

Визначити на виконкомах сільських та селищної рад відповідальних осіб за здійсненням  профілактичних та ліквідаційних заходів у разі виникнення захворювання на африканську чуму свиней, їх матеріально – технічне забезпечення у 2015 році.

Затвердити Заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на випадок виникнення захворювання на території сільської ради на 2015 рік.

Створити Штаб виконання невідкладних заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на випадок виникнення захворювання на території сільської ради у 2015 році.

 

 

Міський, сільські та селищний голови,

керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – до 30.09.2015 року

 

 

23

При підозрі в захворюванні та випадках масової загибелі свиней терміново звертатись до державних установ ветеринарної медицини. Про всі випадки виявлення загибелі свиней повідомляти спеціалістам державної ветеринарної медицини.

Забезпечити в телефонному режимі оперативне інформування державних установ ветеринарної медицини районів про випадки загибелі свиней, як в свиногосподарствах, так і в господарствах громадян.

Міський, сільські та селищний голови,

керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – постійно

 

 

24

Активізувати  роз’яснювальну роботу серед населення. Підготувати інформаційні листи. В засобах масової інформації надрукувати статті та повідомлення з питань профілактики африканської чуми та інших особливо небезпечних хвороб свиней. Залучати до цієї роботи радіо та телебачення.

Через місцеві періодичні видання та засоби масової інформації проводити масову роз'яснювальну роботу серед населення про ситуацію щодо африканської чуми свиней.

Управління ветеринарної медицини вМаловисківському районі,

державні інспектори ветеринарної медицини району.

Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини та дільниці ветеринарної медицини.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу.

Міський , сільські та селищний голови

 

 

Термін – постійно

 

 

25

Забезпечити чіткий облік та ідентифікацію поголів'я тварин сектору особистого користування населення. Активізувати  роз’яснювальну роботу серед населення з питання необхідності проведення ідентифікації поголів'я тварин.

Міська ,сільські та селищна  ради, Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини та дільниці ветеринарної медицини, Мережа агентів ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

 

 

Термін – постійно

 

26

Забезпечити чітку нумерацію та ідентифікацію поголів'я тварин, контролювати наявність та налагодити облік руху свиней, які знаходяться в приватній власності громадян, працюючих на фермах, а також розміщених в безпосередній близькості до свиногосподарств.

Міський, сільські та селищний голови,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності,

Мережа агентів ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

 

 

Термін – постійно

 

 

27

Забезпечити постійну роботу ДАІ УМВС України в Кіровоградській області з метою забезпечення контролю за переміщенням вантажів з продукцією тваринного походження та сільськогосподарських  тварин на автошляхах, сільських дорогах.

Маловисківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

 

 

Термін – постійно

 

 

28

Провести заходи щодо ліквідації місць стихійної торгівлі живими тваринами, особливо поголів'ям свиней.

В подальшому активізувати роботу щодо ліквідації стихійних (несанкціонованих) місць торгівлі тваринами, сировиною та продукцією з неї на адміністративних територіях.

Міський, сільські та селищний голови

Маловисківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

 

 

Термін – постійно

 

 

29

Забезпечити облаштування карантинних ветеринарно-міліцейських постів та встановити чергування на карантинному ветеринарно-міліцейському посту відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 394, згідно затвердженого Плану-схеми дислокації охоронно-карантинних ветеринарно-міліцейський постів в Кіровоградській області на період епізоотичної обстановки та згідно методичних рекомендацій УМВС від 09.08.2013 № 57/283 щодо дій працівників міліції, які здійснюють чергування на карантинному ветеринарно-міліцейському посту.

Управління ветеринарної медицини району

Маловисківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

 

 

Термін – у разі підтвердження діагнозу на захворювання на африканську чуму свиней та/або включення населених пунктів району до 20-ти кілометрової зони карантину.

 

 

30

Проводити уточнення планів реагування та взаємодії між головним управлінням ветеринарної медицини в області, а також управлінням державної служби надзвичайних ситуацій України у області та управлінням з питань надзвичайних ситуацій  Департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації.

Управління ветеринарної медицини району

Управління Держслужби надзвичайних ситуацій України у області та управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту інфраструктури та промисловості ОДА.

 

 

Термін – два рази на рік та у разі необхідності.

 

 

 

 

Голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківська районній державній адміністрації

С.А.Жанталай

Секретар комісії

В.В.Баранов

 

 

Share/Save/Bookmark