ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Протиепізоотична комісія
Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській районній державній адміністрації від 15 вересня 2015 року PDF Друк

ДЕРЖАВНА НАДЗВИЧАЙНА ПРОТИЕПІЗООТИЧНА КОМІСІЯ ПРИ    МАЛОВИСКІВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

П Р О Т О К О Л  №3

від  15  вересня 2015 року                                                  м. Мала Виска

 

Засідання державної надзвичайної  протиепізоотичної комісії

при  Маловисківській районній державній адміністрації

Присутні:

 

-   голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації – перший заступник голови Маловисківської райдержадміністрації: Жанталай С.А..,

- заступник голови державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації: Коваленко О.П.

- секретар державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації: Малашенко Б.А..,

- члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації: -начальник Маловисківської міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України в Кіровоградській області Оперчук А.П.., головний-лікар ЦРЛ-Чурпій К.Л., начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій управління економіки та розвитку інфраструктури РДА -Біляєнко В.І. інженер лісового господарства  ДП  Оникіївський «Лісгосзаг»- Поркуян О.А., Редактор газети  ‘Маловисківські вісті’- Тільнов В.Б., начальник Маловисківського РВ УМВС України  в Кіровоградській області – Рудь С.В.,начальник  РВ УДСН України в Кіровоградській області  Потьомкін О.А..

 

Запрошені: начальник УТМР Бровко В.В. ,,заступник начальника управління  агропромислового розвитку РДА-  Брехунець О.П., керівники господарств , голови сільських та селищної і міської рад.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Маловисківського району Кіровоградської області у зв’язку з виникненням випадків захворювання свиней у Чернігівській, Київській , Полтавській ,Рівненській та Сумській областях, стан виконання попередніх рішень комісії.

ДОПОВІДАЧ: в.о. начальника управління ветеринарної медицини

в Маловисківському районі Коваленко О.П,

СПІВДОПОВІДАЧ: Бровко В.В.

Потьомкін О.А.

 

Згідно з офіційними повідомленнями Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) з початку 2015 року африканську чуму свиней (АЧС) зареєстровано у 8 країнах світу: Кот-д’Івуарі, Республіці Чад, Російській Федерації (РФ). Польщі. Литві, Латвії. Естонії та Україні.

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні продовжує залишатися надмірно складною.

 

Станом на 15.09.2015 спалахи африканської чуми свиней реєструвались в Чернігівській  Київській , Сумській , Рівненській , Полтавській областях  серед домашніх тварин та диких кабанів.

Рішеннями державних надзвичайної протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях в неблагополучних пунктах встановлено карантин та затверджено плани заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

Існує потенційна небезпека розповсюдження збудника африканської чуми свиней по території України.

Через розгалужену систему туризму під загрозою поява виносних пунктів (що знаходяться далеко від заражених зон) на території України.

Виконуючи рішення протоколу №3 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській ОДА від 13.08.2015 року  було проведено перевірку 13 свиногосподарств на території району  щодо заходів що вживаються для профілактики та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території району .Всіх керівників свиногосподарств було притягнуто до адміністративної відповідальності і видано приписи про усунення виявлених недоліків в роботі даних свиногосподарств  та терміни їх усунення .

Проаналізовано та зроблено розрахунки щодо необхідності придбання матеріальних ресурсів , деззасобів , які будуть використані при проведені ліквідаційних заходів  проти АЧС .  Керівникам 13 господарств  було направлено рекомендаційні листи з розрахунками щодо придбання матеріальних ресурсів , деззасобів необхідних на випадок спалаху АФЧ  в господарстві.

Рекомендаційні листи з розрахунками матеріальних ресурсів були також направлені  головам сільських, селищної та міської рад  , крім того на сесіях та виконкомах вище згаданих рад  фахівцями ветеринарної медицини  були підняті питання щодо заходів недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на підвідомчих територіях та виділення коштів з місцевих бюджетів необхідності придбання матеріальних ресурсів і деззасобів , які будуть використані при проведені ліквідаційних заходів  проти АЧС.

 

З метою запобігання занесенню вірусу АЧС в приватні господарства необхідно:

 

1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

2. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.

3. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

4. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів.

5. Забій тварин проводити лише після перед забійного клінічного огляду спеціалістом ветеринарної медицини, реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

6. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, стихійних ринках.

7. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно звертатись до представників державної служби ветеринарної медицини.

8. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

9. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати у спеціально визначених для цього місцях.

10.  Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

11.  Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

12. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам’ятати, що проведення дезінфекції тваринницьких приміщень побудованих пористих матеріалів (цегла, піноблоки, газоблоки, керамзитобетонні блоки та ін.) не гарантує стовідсоткове знищення вірусу у зв’язку з можливістю вірусу глибоко проникати в структуру таких будівельних матеріалів.

 

Сьогодні на території Маловисківського району теж проводяться значні профілактичні заходи щодо попередження занесення збудників африканської чуми свиней.

В Маловисківському районі нараховується -7481 гол. свиней з них в громадському секторі -2702 гол., в індивідуальному секторі 4779 гол.

На базі установ державної служби ветеринарної медицини Маловисківського району створено дві мобільні групи швидкого реагування на випадок виникнення або підозри захворювання на африканську чуму свиней.

Проводяться тренінг семінари-навчання щодо дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму свиней. До участі у семінар-навчанні долучено всіх фахівців ветеринарної медицини району та запрошені зацікавлені служби, що можуть бути задіяні в організації та проведенні заходів щодо локалізації та ліквідації осередків інфекції.

У разі виникнення підозри на появу осередку інфекції (загибель, захворювання тварин тощо) розроблена та опрацьована при проведенні навчань тренінгів схема оперативного оповіщення особового складу та установ ветеринарної медицини сусідніх районів.

На базі Маловисківської райдержлікарні та райдержлабораторії ветеринарної медицини створені та постійно оновлюються резерв дезінфікуючих засобів, реактивів, паливо-мастильних і інших матеріалів. У постійній готовності утримується техніка для проведення дезінфекції. Закуплені ранцеві оприскувачі для проведення дезінфекцій. Придбано протичумні костюми, постійно оновлюється резерв спецодягу, спецвзуття та спецодягу одноразового використання.

Спеціалістами ветеринарної медицини району проводиться імунізація свинопоголів’я проти класичної чуми свиней, що у випадку підозри на появу африканської чуму свиней полегшить та прискорить постановку лабораторного діагнозу.

Всього щеплено проти класичної чуми станом на 15.09.2015 р. – 8096 голів свиней, з них – 4131 гол. свиней по господарствах облікового кола та 3965 голів свиней у приватному секторі.

Всі свиногосподарства облікового кола знаходяться під постійним державним ветеринарно-санітарним наглядом. У 2015 р. державними інспекторами управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі проведено 13 планових перевірок свиногосподарств різних форм власності, виявлено значні недоліки в їх роботі притягнуто всіх  13 керівників  до адміністративних правопорушень на загальну суму – 1989,00 грн.

 

Аналіз стану профілактичних заходів в ряді господарств району свідчить про недостатній рівень забезпечення роботи свиногосподарств у «закритому режимі». Не в повній мірі відповідає потребам рівень матеріально–технічного забезпечення на випадок проведення ліквідаційних заходів.

 

Основними порушеннями в свиногосподарствах облікового кола нашого району слід відмітити:

– відсутність налагодженої роботи санітарно-пропускних систем при входах-в’їздах до свиногосподарств;

– відсутність або не використання в повній мірі дезбар’єрів, дезкилимків;

– в господарствах не визначено порядок утилізації відходів тваринного походження;

– не заключні договори про утилізацію відходів тваринного походження на спеціалізованих підприємствах;

У зв'язку із загостренням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС) ще раз звертаємося до власників свиногосподарств всіх форм власності та наголошуємо на безумовному виконанні заходів по недопущенню збудника даного захворювання на територію нашого району.

 

 

 

 

 

 

Заходи профілактики включають:

1) керівники свиногосподарств зобов'язані перевести свиногосподарств на «закритий режим роботи», огородити тваринницькі об'єкти сіткою-рабіцею, іншою огорожею, яка унеможливлює та обмежує доступ на територію сторонніх осіб, тварин, транспорту; утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу, а також контакту з іншими тваринами і сторонніми особами;

2) облаштувати дезбар’єри на в'їздах-виїздах, облаштувати дезкилимки біля кожного входу (виходу) до тваринницьких приміщень, забезпечити обслуговуючий персонал змінним спецодягом та взуттям, організувати його прання та дезінфекцію, організувати правильну роботу санпропускних систем при вході до тваринницьких об'єктів;

3) дотримуватися вимог технологічних карт, комплектувати поголів'ям з благополучних спеціалізованих свинарських господарств за наявності ветеринарних супровідних документів, дотримуватися обов'язкового профілактичного карантинування для завезених тварин (на протязі 30 днів); завезення та переміщення свиней проводити тільки під контролем служби державної ветеринарної медицини; надавати поголів'я свиней для проведення клінічного огляду;

4) обумовити відсутність свиней в домашніх господарствах працівників свиноферм;

5) не ввозити на територію району тварин і продуктів забою, кормів, з неблагополучних та загрозливих щодо африканської чуми свиней (АЧС) зон; не використовувати для годівлі свиней не проварені харчові відходи, забороняється використовувати боєнські відходи в корм свиням;

6) забій свиней проводити на спеціалізованих забійних пунктах з обов'язковим передзабійним ветеринарним оглядом та подальшим проведенням ветеринарно-санітарної експертизи; забороняється вимушений забій свиней;

7) проводити щеплення (проти класичної чуми свиней, бешихи) та інші ветеринарно-санітарні обробки у відповідності до затверджених технологічних карт та схем ветеринарних профілактичних заходів; регулярно обробляти свиней і приміщень для їх утримання від кровосисних комах, кліщів, а також регулярно знищувати гризунів;

8) негайно інформувати державну ветеринарну службу про усі випадки раптових змін клінічного стану домашніх свиней в особистих підсобних господарствах і кабанів в дикій природі за контактними телефонами:

— управління ветеринарної медицини — 5-19-59;   096-9646831;   099-7699659;

— державна лікарня ветеринарної медицини - 5-13-97;   098-2781128.

Рекомендуємо власникам свиней сектору особистого користування населення переходити на альтернативні види тваринництва (вівчарство, кролівництво, птахівництво та ін.).

Тому, у зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації, необхідністю посилення профілактичних протиепізоотичних заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району, підвищення стану готовності на випадок виникнення даного захворювання, враховуючи вищезазначене, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Маловисківській районній державній адміністрації

ВИРІШИЛА:

1

Інформацію Коваленко О.П. про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней; необхідність посилення протиепізоотичних заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Маловисківського району – взяти до відома.

 

 

2

Проводити перевірку стану готовності сил та засобів на випадок виникнення африканської чуми свиней.

Маловисківський  РВ ДСНС України в Кіровоградській області.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському   районі.

 

 

Термін – постійно

 

 

3

Передбачити в бюджеті району на 2015 рік  кошти на випадок виникнення захворювання африканською чумою свиней для проведення ліквідаційних заходів на придбання паливно – мастильних матеріалів, деззасобів, матеріалів для облаштування дезбар'єрів, ветеринарно – міліцейських постів, пересувних будиночків, а також матеріалів та засобів для забезпечення їх цілодобового функціонування при різних погодних умовах, виділення техніки та транспорту, а також інших заходів, передбачених умовами карантину.

Маловисківська районна держадміністрація

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія                            при Маловисківській районній державній адміністрації.

 

 

Термін – постійно


4

Створити необхідний резерв діагностикумів, реактивів, дезінфікуючих  засобів, вакцин. Перевірити наявність та стан їх зберігання.

Наявну дезінфекційну техніку утримувати в робочому стані.

Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини,

Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини

 

 

Термін – постійно

 

 

5

Встановити щоденне чергування спеціалістів ветеринарної медицини та постійний телефонний зв'язок між установами ветеринарної медицини району та власниками тварин, сільськими, селищною радами на випадок підозри в захворюванні та масової загибелі свиней.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі, Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини, дільниці ветеринарної медицини, Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини.

 

 

Термін – постійно

 

 

 

6

Затвердити План заходів щодо недопущення виникнення та ліквідації захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) незалежно від типу ведення господарства та форми власності на території Маловисківського району Кіровоградської області на 2015 рік та КОМПЛЕКСНУ ПРОГРАМУ спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней в Маловисківському районі Кіровоградської області.

Поновити склад мобільних діагностичних груп для швидкого реагування у випадку підозри на захворювання африканською чумою свиней або у випадках масової загибелі свинопоголів'я на території району та організації відповідних заходів.

Постійно забезпечувати своєчасне реагування при підозрі на виникнення африканської чуми свиней в господарствах різних форм власності.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі,

Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини,

Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини

 

 

Термін – до 30.09.2015 року

 

 

7

Проводити перевірку діяльності свиногосподарств всіх форм власності на предмет дотримання їх роботи в «закритому режимі».

Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин, продукції тваринного походження, інших вантажів, підконтрольних службі ветеринарної медицини.

Заборонити переміщення живих тварин, продукції та кормів з господарств, в яких не забезпечено «закритий» режим роботи.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі,

 

 

Термін – вересень 2015 року, згідно Планів інспекторської роботи та з урахуванням законодавства України.

 

 

 

8

Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за:

- дотриманням ветсанвимог на продовольчих ринках та ринках по торгівлі живими тваринами;

- здійсненням вимушеного внутрішньогосподарського та подвірного забою свиней;

- надходження м’яса та необробленої м'ясопродукції на ринки та в установи

громадського харчування;

- збором та утилізацією відходів тваринного походження;

- забороною згодовування свиням харчових відходів без попередньої термічної обробки.

Управління ветеринарної медицини

в Маловисківському районі,

 

 

Термін – постійно

 

 

9

Обмежити господарські зв'язки та заборонити ввезення на територію району сприйнятливих тварин, а також продуктів тваринного походження із регіонів та зон, де зареєстровано африканську чуму свиней.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу

 

 

Термін – постійно

 

 

 

10

Забезпечити проведення лабораторно-діагностичних досліджень матеріалів від свиней у державних лабораторіях ветеринарної медицини, з метою виключення африканської чуми та інших особливо небезпечних хвороб свиней.

Забезпечити своєчасну діагностику та проведення серологічного моніторингу інфекційних хвороб свиней.

Маловисківськарайонна державна лікарня ветеринарної медицини,

Маловисківська  районна державна лабораторія ветеринарної медицини,

Міський, сільські та селищний голови,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – постійно

 

 

11

Вжити додаткових заходів щодо будівництва, обладнання, забезпечення функціонування санпропускників, дезінфекції спецодягу, дератизації, заборони доступу сторонніх осіб на територію свиногосподарств, а також в’їзду усіх видів транспорту, не пов’язаного з їх обслуговуванням.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – постійно

 

 

12

Забезпечити проведення профілактичних щеплень проти класичної чуми свиней всього наявного поголів'я.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

13

При підозрі в захворюванні та випадках масової загибелі свиней терміново звертатись до державних установ ветеринарної медицини. Про всі випадки виявлення загибелі свиней повідомляти спеціалістам державної ветеринарної медицини.

Забезпечити в телефонному режимі оперативне інформування державних установ ветеринарної медицини районів про випадки загибелі свиней, як в свиногосподарствах, так і в господарствах громадян.

Міський ,сільські та селищний голови,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

14

Забезпечити проведення лабораторно-діагностичних досліджень матеріалів від свиней у державних лабораторіях ветеринарної медицини, з метою виключення африканської чуми та інших особливо небезпечних хвороб свиней.

Проводити лабораторні дослідження патологічного матеріалу від усіх тварин, що загинули з ознаками або підозрою на інфекційні хвороби, з метою проведення диференційної діагностики та виключення гострих інфекційних хвороб, у тому числі і африканської чуми свиней.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

 

15

Забезпечити:

- переведення господарства на «закритий режим роботи»;

- огородження території тваринницького об'єкту, обмежити доступ на територію сторонніх осіб, тварин, транспорту;

- облаштування дезбар’єрів на в'їздах - виїздах;

- облаштування дезкилимків біля кожного входу (виходу) до тваринницьких приміщень;

- забезпечити обслуговуючий персонал змінним спецодягом та взуттям, організувати його прання та дезінфекцію;

- організувати правильну роботу санпропускних систем при вході до тваринницьких об'єктів;

- дотримуватися вимог технологічних карт, комплектувати поголів'ям з благополучних господарств, дотримуватися обов'язкового профілактичного карантинування для завезених тварин (на протязі 30 днів);

- терміново повідомляти державну службу ветеринарної медицини про випадки падежу тварин та підозри їх захворювання;

- недопускати згодовування тваринам харчових відходів тваринного походження, особливо в непровареному вигляді;

- недопускати контакту власних тварин із дикими тваринами та сторонніми особами;

- виключити можливість передачі збудників хвороби через обслуговуючий персонал від домашніх тварин, свиням, що утримуються на свинофермах.

 

Додатково вжити заходів щодо будівництва, обладнання та забезпечення функціонування  санпропускників,  заборони   доступу сторонніх осіб на територію свиногосподарств, заборони  в’їзду усіх видів транспорту, непов’язаного з обслуговуванням,  обмежити господарські зв’язки  з  регіонами,  де реєструється виникнення африканської  чуми  свиней.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності.

 

 

Термін – постійно

 

 

16

Суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу, повинні забезпечити власні тваринницькі об'єкти, де утримується поголів'я свиней та створити:

1) резерв спецодягу та спецвзуття (2 спецкомплекти на 1 працівника ферми);

2) необхідний резерв паливо-мастильних матеріалів для організації профілактичних та карантинних заходів, в тому числі на можливе проведення знищення трупів тварин шляхом спалювання;

3) резерв легкозаймистих матеріалів (дрова, дерев'яні відходи виробництва, використані шини і тому подібне) для можливого знищення трупів тварин шляхом спалювання;

4) резерв дезінфікуючих засобів (хлорне вапно 25%, кальцинована сода, каустична сода, параформ, формалін, зоостерил, гексаніт, хлорамін тощо), з розрахунку на обсяги території тваринницьких об'єктів;

5) забезпечити наявність, придбати мінідезінфекційні установки та створити резерв ранцевих оприскувачів (з розрахунку не менше 2-х на 1 тваринницький об'єкт);

6) закріпити або створити резерв автомобільних, машино-тракторних або інших технічних засобів для проведення профілактичних або карантинних заходів.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу

 

 

Термін – постійно

 

 

 

17

Заборонити використання відходів громадського харчування для годівлі сільськогосподарських тварин.

Маловисківське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу.

Керівники установ, підприємств, закладів громадського харчування.

 

 

Термін – постійно

 

 

18

Забезпечити виконання вимог законодавства щодо збору та утилізації відходів тваринного походження.

Міська ,сільські та селищна ради,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу

 

 

Термін – постійно

 

 

19

Контролювати рух свинопоголів'я, ідентифікацію свиней, що перебуває в приватній власності громадян, працюючих на фермах, а також  в безпосередній близькості до свиногосподарств.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу.

 

 

Термін – постійно

 

 

20

Забезпечити систематичні спостереження за дикими кабанами в мисливських угіддях району.

Забезпечити постійний контроль за обстеженням мисливських угідь щодо виявлення в них загиблих диких тварин. Посилити контроль за здоров'ям тварин дикої фауни. Інформувати управління ветеринарної медицини в районі про популяцію диких свиней на території району, їх шляхи міграції та стан здоров'я.

Вжити  заходів, спрямованих на недопущення та зменшення міграції диких кабанів, забезпечивши їх підгодівлю на обладнаних кормових майданчиках в мисливських угіддях району.

У разі виявлення хворих та загиблих диких тварин терміново повідомляти управління ветеринарної медицини та надсилати патологічний матеріал у державні лабораторії ветеринарної медицини.

Додатково визначити та облаштувати на територіях мисливських угідь майданчики для обробки, впольованої дичини та місця знешкодження  відходів.

Налагодити чіткий облік, добутих на полюванні під час мисливського  сезону диких кабанів. Забезпечити  відбір діагностичного  матеріалу для проведення лабораторних досліджень на виявлення захворювання  АЧС у добутих на полюванні диких кабанів.

Забезпечити відстріл хижих та шкідливих тварин згідно ст. 33 Закону  України «Про мисливське господарство та полювання».

Проводити  роз’яснювальну роботу  в  мисливських колективах  щодо  профілактики та унеможливлення  потрапляння  збудника АЧС з дикої фауни  до домашніх  свиней.

Управління лісового та мисливського господарства

в Маловисківському районі, УТМР, користувачі мисливських угідь

 

 

Термін – постійно

 

 

 

21

Проводити серологічний моніторинг інфекційних хвороб диких свиней та забезпечити своєчасну та якісну діагностику хвороб свиней в діагностичних установах ветеринарної медицини. Перевіряти наявність діагностичних наборів для обробки біоматеріалу.

Маловисківська районна державна лабораторія ветеринарної медицини, управління лісового та мисливського господарства

в Маловисківському районі, користувачі мисливських угідь

 

 

Термін – постійно

 

 

22

Заключити договори з власниками екскаваторів та іншої техніки (трактори з причепами, вантажні автомобілі, інш.), для залучення до проведення протиепізоотичних заходів та виконання робіт по захороненню трупів тварин, що загинули в результаті підозри або захворювання на африканську чуму свиней.

Визначити на виконкомах сільських та селищної рад відповідальних осіб за здійсненням  профілактичних та ліквідаційних заходів у разі виникнення захворювання на африканську чуму свиней, їх матеріально – технічне забезпечення у 2015 році.

Затвердити Заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на випадок виникнення захворювання на території сільської ради на 2015 рік.

Створити Штаб виконання невідкладних заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на випадок виникнення захворювання на території сільської ради у 2015 році.

 

 

Міський, сільські та селищний голови,

керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – до 30.09.2015 року

 

 

23

При підозрі в захворюванні та випадках масової загибелі свиней терміново звертатись до державних установ ветеринарної медицини. Про всі випадки виявлення загибелі свиней повідомляти спеціалістам державної ветеринарної медицини.

Забезпечити в телефонному режимі оперативне інформування державних установ ветеринарної медицини районів про випадки загибелі свиней, як в свиногосподарствах, так і в господарствах громадян.

Міський, сільські та селищний голови,

керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності

 

 

Термін – постійно

 

 

24

Активізувати  роз’яснювальну роботу серед населення. Підготувати інформаційні листи. В засобах масової інформації надрукувати статті та повідомлення з питань профілактики африканської чуми та інших особливо небезпечних хвороб свиней. Залучати до цієї роботи радіо та телебачення.

Через місцеві періодичні видання та засоби масової інформації проводити масову роз'яснювальну роботу серед населення про ситуацію щодо африканської чуми свиней.

Управління ветеринарної медицини вМаловисківському районі,

державні інспектори ветеринарної медицини району.

Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини та дільниці ветеринарної медицини.

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності, суб'єкти господарювання всіх форм власності, які утримують свиней, займаються розведенням чи беруть участь у їх обігу.

Міський , сільські та селищний голови

 

 

Термін – постійно

 

 

25

Забезпечити чіткий облік та ідентифікацію поголів'я тварин сектору особистого користування населення. Активізувати  роз’яснювальну роботу серед населення з питання необхідності проведення ідентифікації поголів'я тварин.

Міська ,сільські та селищна  ради, Маловисківська районна державна лікарня ветеринарної медицини та дільниці ветеринарної медицини, Мережа агентів ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

 

 

Термін – постійно

 

26

Забезпечити чітку нумерацію та ідентифікацію поголів'я тварин, контролювати наявність та налагодити облік руху свиней, які знаходяться в приватній власності громадян, працюючих на фермах, а також розміщених в безпосередній близькості до свиногосподарств.

Міський, сільські та селищний голови,

Керівники та власники свиногосподарств всіх форм власності,

Мережа агентів ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

 

 

Термін – постійно

 

 

27

Забезпечити постійну роботу ДАІ УМВС України в Кіровоградській області з метою забезпечення контролю за переміщенням вантажів з продукцією тваринного походження та сільськогосподарських  тварин на автошляхах, сільських дорогах.

Маловисківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

 

 

Термін – постійно

 

 

28

Провести заходи щодо ліквідації місць стихійної торгівлі живими тваринами, особливо поголів'ям свиней.

В подальшому активізувати роботу щодо ліквідації стихійних (несанкціонованих) місць торгівлі тваринами, сировиною та продукцією з неї на адміністративних територіях.

Міський, сільські та селищний голови

Маловисківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

 

 

Термін – постійно

 

 

29

Забезпечити облаштування карантинних ветеринарно-міліцейських постів та встановити чергування на карантинному ветеринарно-міліцейському посту відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 394, згідно затвердженого Плану-схеми дислокації охоронно-карантинних ветеринарно-міліцейський постів в Кіровоградській області на період епізоотичної обстановки та згідно методичних рекомендацій УМВС від 09.08.2013 № 57/283 щодо дій працівників міліції, які здійснюють чергування на карантинному ветеринарно-міліцейському посту.

Управління ветеринарної медицини району

Маловисківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.

 

 

Термін – у разі підтвердження діагнозу на захворювання на африканську чуму свиней та/або включення населених пунктів району до 20-ти кілометрової зони карантину.

 

 

30

Проводити уточнення планів реагування та взаємодії між головним управлінням ветеринарної медицини в області, а також управлінням державної служби надзвичайних ситуацій України у області та управлінням з питань надзвичайних ситуацій  Департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації.

Управління ветеринарної медицини району

Управління Держслужби надзвичайних ситуацій України у області та управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту інфраструктури та промисловості ОДА.

 

 

Термін – два рази на рік та у разі необхідності.

 

 

 

 

Голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківська районній державній адміністрації

С.А.Жанталай

Секретар комісії

В.В.Баранов

 

 

 
Надзвичайна протиепізоотична комісія PDF Друк

УКРАЇНА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 ГОЛОВИ МАЛОВИСКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від 31 січня  2014 року                                                                                                                           №  31-р

м. Мала Виска


Про Положення  та новий склад

надзвичайної протиепізоотичної комісії

Відповідно до Законів України ,,Про місцеві державні адміністрації”, ,,Про ветеринарну медицину”, Постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року № 1350 ,,Про затвердження Положення про Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при Кабінеті Міністрів України та типових положень про місцеві державні надзвичайні протиепізоотичні комісії” та у зв’язку з кадровими змінами в складі надзвичайної протиепізоотичної комісії при  районній державній адміністрації.

1. Затвердити Положення про надзвичайну протиепізоотичну комісію при районній державній адміністрації (додається).

2. Затвердити склад надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації (додається ).

4. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження голови районної державної адміністрації від                    ,,Про державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при районній державній адміністрації”.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації  Чуйка В.І.


Голова районної
державної адміністрації                                                                       В.І. Палій.


Затверджено
розпорядження голови

районної державної
адміністрації
від 31.01.2014 року № 31-р


 

ПОЛОЖЕННЯ
про надзвичайну протиепізоотичну комісію

при районній   державній адміністрації

1. Надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації (далі - Комісія) є постійно діючим органом при райдержадміністрації, який здійснює на території району оперативний контроль, керівництво і координацію діяльності органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, фізичних осіб щодо запобігання спалахам особливо небезпечних хвороб, що входять до списку Міжнародного епізоотичного бюро (далі - заразні хвороби), масовим отруєнням тварин та їх ліквідації.

2. Комісія в своїй діяльності керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

3. Основними завданнями Комісії є здійснення контролю через органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, а також керівників і спеціалістів підприємств, установ і організацій за:

проведенням заходів щодо профілактики заразних хвороб тварин (ящур, чума, хвороба Ньюкасла, сибірка, сказ, туберкульоз, лейкоз тощо), хвороб, спільних для людей і тварин та масових отруєнь тварин;

проведенням протиепізоотичних заходів з метою недопущення занесення на територію району збудників заразних хвороб тварин з інших держав та регіонів України;

додержанням юридичними та фізичними особами ветеринарно-санітарних вимог, спрямованих на захист людей і довкілля;

надання практичної допомоги підприємствам, установам і організаціям району у проведенні протиепізоотичних заходів.

4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

1) вживає оперативних заходів для локалізації та ліквідації спалахів заразних хвороб тварин;

2) координує діяльність підприємств, установ і організацій району з питань проведення протиепізоотичних заходів;

3) через управління  ветеринарної медицини та міжрайонне управління санітарно-епідеміологічної служби України  організовує захист населення від хвороб, спільних для людей і тварин;

4) інформує Головне управління ветеринарної медицини в області та надзвичайну протиепізоотичну комісію при облдержадміністрації про спалахи заразних хвороб і масові отруєння сільськогосподарських та диких тварин, а також про вжиті заходи щодо їх ліквідації;

5) запроваджує карантинно-обмежувальні заходи або карантин у місці виникнення і розповсюдження заразних хвороб тварин;

6) заслуховує керівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій про вжиті заходи щодо профілактики та ліквідації заразних хвороб тварин;

7) оперативно залучає працівників служби ветеринарної медицини, ветеринарних служб підприємств, установ і організацій до проведення протиепізоотичних заходів, а також визначає відповідальних осіб;

8) розглядає матеріали щодо причин і наслідків виникнення та ліквідації спалахів заразних хвороб і масових отруєнь тварин, визначення винних у цьому осіб;

9) вивчає питання про вилучення з обігу та подальше використання небезпечної продукції тваринного походження, яка може викликати інфекційні захворювання і масові отруєння людей та/або тварин в процесі її переробки, реалізації або споживання;

10) визначає кордони інфікованої та буферної зон, зони спостереження. У разі спалаху заразних хвороб тварин розміщує у засобах масової інформації повідомлення про кордони інфікованої та буферної зон, зони спостереження і за необхідності про проведені в кожній з цих зон ветеринарно-санітарні заходи.

5. Комісія має право:

одержувати від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, фізичних осіб інформацію та матеріали, що необхідні для з'ясування епізоотичної ситуації, ветеринарно-санітарного стану підприємств, установ і організацій та вжиття невідкладних заходів щодо запобігання розповсюдженню та ліквідації заразних хвороб тварин;

проводити на підприємствах, в установах і організаціях  району перевірку стану роботи з профілактики або ліквідації заразних хвороб і масових отруєнь тварин та приймати обов'язкові для виконання рішення про усунення виявлених порушень;

вирішувати питання про забій і знищення тварин, птиці у разі виявлення заразних хвороб, а також про вилучення з обігу, знезараження, переробку або інше використання продуктів і сировини тваринного та рослинного походження, визнаних не придатними для використання;

забороняти у разі виявлення заразних хвороб тварин вивезення (у тому числі за кордон) з окремих підприємств, населених пунктів району тварин, птиці, кормів, продукції і сировини тваринного походження всіма видами транспорту та пересилання в посилках, а також їх ввезення (у тому числі з-за кордону);

забороняти експлуатацію підприємств з переробки та зберігання продукції і сировини тваринного походження у разі виявлення на таких підприємствах заразних хвороб тварин або незадовільного ветеринарно-санітарного стану;

приймати рішення щодо запровадження особливого режиму роботи, карантинно-обмежувальних заходів або карантину на підприємствах, в окремих населених пунктах району з метою запобігання розповсюдженню заразних хвороб тварин;

визначати на договірних умовах на період карантину режим роботи працівників підприємств з виробництва та переробки продукції і сировини тваринного походження залежно від конкретного захворювання тварин і наявних умов підприємства;

ставити перед відповідними органами питання про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності посадових осіб, з вини яких допущено занесення збудників інфекції на територію району, виникнення спалахів заразних хвороб і масових отруєнь тварин.

6. Комісія утворюється у складі голови, заступника голови, її членів та секретаря.

Комісію очолює заступник голови райдержадміністрації з питань агропромислового розвитку. Заступником голови Комісії є начальник управління  ветеринарної медицини району.

До складу Комісії входять представники районного управління агропромислового розвитку, керівники закладів охорони здоров'я, транспорту і зв'язку, органів внутрішніх справ, підприємств, установ і організацій, визначені райдержадміністрацією.

Членам Комісії видаються підписані головою та секретарем Комісії службові посвідчення.

Під час виконання службових обов'язків вони мають право позачергового користування міжміським телефонним зв'язком, використання спеціалізованих транспортних засобів ветеринарної медицини.

Спеціалістам ветеринарної медицини, що входять до складу Комісії, надаються повноваження інспекторів ветеринарної медицини.

Голова Комісії:

керує роботою Комісії;

визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії;

веде засідання Комісії;

затверджує щорічний план її роботи;

скликає в разі потреби позачергові засідання Комісії;

може вносити у разі потреби зміни до її складу;

здійснює контроль за виконанням прийнятих Комісією рішень.

У разі відсутності голови Комісії його обов'язки виконує заступник.

Роботу з підготовки засідань Комісії виконує її секретар.

Пропозиції до розгляду питань на засіданні Комісії вносять голова та члени Комісії.

Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутня більш як половина її членів.

На засідання Комісії запрошуються залежно від характеру питань, що розглядаються, керівники або представники підприємств, установ і організацій, наукові працівники та громадяни.

12. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість її членів, присутніх на засіданні.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого. Член Комісії, який не підтримує прийняте рішення, може у письмовій формі викласти окрему думку, що додається до рішення Комісії.

Рішення Комісії, прийняті у межах її повноважень, є обов'язкові для виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, громадянами.

13. Засідання Комісії оформляється протоколом, зміст якого або його частина доводиться до відома місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а у разі потреби-до засобів масової інформації.

Протокол підписується головою та секретарем Комісії і скріплюється печаткою.

Робочим органом Комісії є управління ветеринарної медицини в районі.

14. Комісія має бланки і печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

________________________________

  

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження голови
районної державної адміністрації
від 31.01.2014 року № 31-р

СКЛАД
надзвичайної протиепізоотичної комісії
при районній державній адміністрації

Голова комісії

ЧУЙКО

Вадим Іванович

-

заступник голови районної

державної адміністрації

Заступник голови комісії

МІЦЕНКО

Петро Васильович

-

начальник управління

ветеринарної медицини району

Секретар

ЧУЙКО

Вадим Іванович

-

заступник голови районної

державної адміністрації

Члени комісії


ПРО ЕПІЗООТИЧНУ СИТУАЦІЮ ЩОДО АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ ТА ЗАХОДИ З НЕДОПУЩЕННЯ ЗАНЕСЕННЯ НА ТЕРИТОРІЮ РАЙОНУ

Враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в областях Російської Федерації та зареєстрованого випадку загибелі дикого кабана в Луганській області Станично-Луганського району, де підтверджено діагноз на Африканську чуму свиней,у зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації щодо АЧС в Луганській області  виникає реальна загроза розповсюдження даної хвороби  в областях України

З метою недопущення  розповсюдження  та занесення збудника АЧС на територію району управління ветеринарної медицини постійно проводить ряд комплексних заходів відповідно розпорядження №239 від 31.12.2013 року головного державного ветеринарного інспектора України, розпорядження №1 від 09.01.2014 року головного державного інспектора в Кіровоградській області» Щодо заходів з профілактики африканської чуми свиней»

Спалах небезпечної хвороби завдасть не передбачених економічних збитків,так в епізоотичному вогнищі в радіусі 10 кілометрів проводиться знищення всього свинопоголів’я, накладається заборона на ввезення тваринницької продукції та зернових культур з усієї країни.

Хвороба для людей не безпечна,але люди являються основними факторами передачі  - а саме через продукти харчування які вивозяться з неблагополучного регіону,а також годівля свиней зараженими продуктами. На даний час не розроблено лікування від даної хвороби та щеплення.

Основними мірами профілактики являється дотримання ветеринарних вимог при вирощуванні свинопоголів’я а саме щеплення свинопоголів’я проти класичної чуми,дотримуватись вимог закритого режиму

На даний час в індивідуальному секторі району утримується свинопоголів’я-6063гол в господарствах 2531гол. З початку року щеплено свинопоголів’я проти класичної чуми - 11995гол

Проведено обстежень господарств з початку року 62, складено приписів  при виявлені порушень 48 щодо дотримання закритого режиму та  не виконання ветеринарних вимог. Притягнуто до адміністративної відповідальності   10 керівників господарств.

Не приділяється належної уваги щодо недопущення занесення збудника АЧС, дотримання «закритого режиму» роботи, що надає можливість виникненню захворювання в слідуючих господарствах: СТОВ «Славутич» Ніколенко В.І., СТОВ «Победа» Вишневський А.М., СТОВ «а/ф Нововознесенська» Ковальов В.І.


В Україні вводять карантин через АЧС

 

Біля кордону з Росією на Луганщині фахівці Держветфітослужби знайшли мертвого кабана. Тварина була інфікованої африканською чумою свиней. Лікарі припускають, що небезпечна інфекція потрапила на територію України з сусідньої Росії, повідомляє ТСН.

Відтепер три села Луганщини на карантині ― звідти заборонено вивозити м'ясо, сало і взагалі будь-яку тваринну продукцію. Селяни від такого рішення в розпачі, оскільки сподівалися на прибуток від продажу м'яса. Жодного хворої тварини в приватних господарствах, ще не виявили.

Проте задля профілактики, чимало місцевих жителів забивають тварин, а їх тушки вивозять на м'ясокомбінат. Там з них повинні зробити тушонку і ковбаси. На єдиному виїзді з трьох сіл Луганщини зараз карантинна межа. Кожну машину ретельно оглядають, щоб жителі не вивезли ні м'ясо, ні сало. Машини обробляють спеціальними засобами.

Також знезаражують взуття пасажирів і пішоходів. Всі грунтові дороги, по яких можна виїхати з села, сьогодні вранці переорали. Людям африканська чума свиней не несе ніякої загрози, але для тварин вакцини проти неї не існує.

Попередній випадок АЧС на Україні був зафіксований в 2012 році в Запорізькій області. Через захворювання тварин Білорусь тимчасово заборонила інфіковану українську свинину. У Росії АЧС перетворилася на стихійне лихо ― є цілі регіони, де заборонено вирощувати свиней.

2014.01

 

 

. На Луганщині оголосили карантин через АЧС

На території трьох сіл Луганської області встановили карантинні обмеження щодо африканської чуми свиней. Саме села Комишне, Колесниківка та Юганівка увійшли до першої загрозливої зони радіусом 10 км від місця, де знайшли труп вепра, хворого на АЧС. Тепер увесь автотранспорт, який пересувається в її межах, перевіряється та дезінфікується. Також Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Станично-Луганській райдержадміністрації вже заборонила рух транспорту та пішоходів через місцевий пункт пропуску «Юганівка», що на кордоні з Росією.

У неділю, 5 січня, співробітники Луганського прикордонного загону в річці Деркул, що на кордоні з Росією, між селами Юганівка та Колесниківка знайшли труп дикого кабана. Спеціалісти Луганської регіональної та Станично-Луганської районної державних лабораторій ветеринарної медицини провели на місці розтин трупа і відібрали патматеріал для досліджень.

Труп худоби ж був знищений. А у зв’язку з підозрою про захворювання дикого кабана на африканську чуму свиней головний державний інспектор ветеринарної медицини Станично-Луганського району на території Комишненської сільської ради – сіл Комишне, Колесниківка та Юганівка, встановив карантинні обмеження. Пізніше наявність хвороби підтвердили спеціалісти Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в Києві. Наразі для ліквідації загрози АЧС i недопущення розповсюдження вірусу Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Станично-Луганській райдержадміністрації визначила ряд заходів.

Так, визначено першу загрозливу зону радіусом 10 км від місця знайдення трупа. До неї віднесли села Комишне, Колесниківка та Юганівка. Також визначено другу загрозливу зону радіусом 150 км від епізоотичного осередку в межах території району, що оточує межі першої зони. Також вже заборонено рух транспорту та пішоходів через місцевий пункт пропуску «Юганівка», що знаходиться на державному кордоні з Росією.

До ліквідації і локалізації загрози АЧС долучилися і відділи ветеринарної міліції. Одразу було встановлено карантинний ветеринарно-міліцейський пост на території загрозливої зони, а ще одна мобільна група працює на автошляху с. Комишне – с. Н. Вільхова.

Окрім цього, весь автотранспорт, який в’їжджає та виїжджає з першої загрозливої зони, перевіряється та дезінфікується. Обробляється навіть взуття громадян, які переміщаються з цієї зони. Також вже переорані всі ґрунтові автодороги, якими можна проїхати до інших населених пунктів. Окрім цього, встановлено перелік осіб, які вирощують свиней на загрозливій території.

А на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луганській ОДА планується ухвалити заходи щодо переробки свинопоголів’я на ТОВ «Луганський м’ясокомбінат», що знаходиться у першій загрозливій зоні. До того ж, заборонено полювання на території Станично-Луганського району, а також торгівлю вздовж автодороги Міллєрове – Красна Талівка.

2014.01.09 12:08

 

На Луганщині в підсобному господарстві виявлено АЧС

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України повідомляє, що 30 січня до Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області надійшло повідомлення щодо випадку загибелі свиней в індивідуальному підсобному господарстві на території села Давидо-Микільське Краснодонського району.

У результаті досліджень було встановлено, що тварина загинула через африканську чуму свиней. В селі Давидо-Микільське Краснодонського району в індивідуальному підсобному господарстві виявлено 5 трупів свиней. При огляді приміщень виявлено ще 1 свиноматку, яка перебувала в агонії. Окрім них, у цьому господарстві утримується ще 26 голів свиней. Для проведення подальших дій щодо визначення причин загибелі свиней та відбору патологічного матеріалу від них на місце терміново прибули спеціалісти головного управління ветеринарної медицини в Луганській області, фахівці Луганської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини (РДЛВМ) та працівники відділу ветеринарної міліції ГУМВСУ в Луганській області.

Від загиблих тварин було відібрано патматеріал та направлено до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Згідно з результатами досліджень патологічного матеріалу виявлено світіння, характерне для африканської чуми свиней, а також виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. Наразі до місця виявлення трупів доставлено матеріально-технічні засоби та засоби дезінфекції. Проводяться заходи зі знищення трупів шляхом спалювання. 30 січня з метою недопущення вивезення тваринницької продукції з осередку хвороби організовано роботу спільних екіпажів у складі співробітників підрозділів ветеринарної міліції та ДАІ. Встановлюються карантинні ветеринарно-міліцейські пости на дорогах при в’їзді та виїзді на територію Давидо–Микільської сільської ради.

Окрім цього, 31 січня було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснодонській районній державній адміністрації, введено карантин. Наразі проводяться заходи щодо безкровного умертвіння тварин з їх наступним спаленням. На місці працюють спеціалісти Держветфітослужби та відділу ветеринарної міліції при МВС України.

Ситуація знаходиться під постійним контролем Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області та Держветфітослужби України.

2014.01.31 17:45


Сьогодні на засідання районної протиепізоотичної комісії запрошені члени комісії, міський, селищний та сільські голови, керівники сільськогосподарських, фермерських господарств району.

На порядок денний засідання  районної протиепізоотичної комісії виноситься питання:

1 Про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію   Маловисківського району та стан готовності на випадок виникнення захворювання.

2 Про ситуацію щодо захворювання на сказ на території району

ВСТУПНЕ СЛОВО Голови районної державної адміністрації   Палій В.І.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України № 53 від 11.09.2013року «Про заходи що вживаються з метою недопущення занесення в Україну збудника африканської чуми свиней» та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней на сьогоднішній день  необхідно прийняти ряд  рішень та провести заходи.

Питання по недопущенню занесення збудника африканської чуми свиней на територію району є вкрай важливим, адже ця хвороба несе для тварин смертельну небезпеку .

На даний час на території Маловисківського району згідно статистичних даних знаходиться 13 свиноферм та приватні особи які займаються вирощуванням свиней .

Зареєстровано випадок загибелі дикого кабана в Луганській області, де підтверджено діагноз на африканську чуму свиней.

Африканська чума свиней може завдати непередбачуваних економічних збитків, оскільки, під час спалаху захворювання, в 20-ти кілометровій зоні навколо епіцентру захворювання знищується все поголів’я свиней, а інші країни вводять заборону на ввезення тваринницької продукції та зернових зі своєї країни.

У 2009 році в Росії було знищено поголів’я свиней у кількості 50 тис. голів. Загальні матеріальні збитки РФ, завдані внаслідок поширення хвороби, у 2010 році становили 5 млрд. доларів США.

Тому на даний час керівникам служб району, керівникам господарств, міському , селищному та сільським головам  слід відповідально поставитись до проведення заходів по недопущенню занесення на територію африканської чуми свиней та  в разі виникнення даного захворювання бути готовим для проведення відповідних  заходів.

ПЕРШЕ ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО .

Про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію   Маловисківського району та стан готовності на випадок виникнення захворювання.

МИЦЕНКО Петро Васильович - начальник управління ветеринарної медицини

Про дотримання нормативів роботи свиногосподарств в закритому режимі та дотримання правил ідентифікації тварин в  господарствах

НІКОЛЕНКО Василь Іванович – директор СТОВ “Славутич”

с. Мануйлівка

ГУЛЬТЯЄВ Володимир  Григорович - директор СТОВ «Кіровоградське»

ДРУГЕ ПИТАННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Про ситуацію щодо захворювання на сказ на території району

БАРАНОВ Володимир Володимирович – начальник протиепізоотичного відділу районної ветеринарної лікарні

 

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ.

ПАЛІЙ Валерій Іванович –голова районної державної адміністрації

 

Прийняте відповідне рішення  протиепізоотичної комісії. (додається)


ПРОТОКОЛ

засідання районної  надзвичайної протиепізоотичної комісії

при Маловисківській районній державній адміністрації.

№1

31 ” січня2014 року                                                               м. Мала Виска.

 

Головував голова районної державної адміністрації Палій В.І.

Секретар: Баранов В.В.

Присутні члени комісії (список додається).

Запрошені (список додається).

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію   Маловисківського району та стан готовності на випадок виникнення захворювання.

2.

По першому питанню «Про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію   Маловисківського району та стан готовності на випадок виникнення захворювання»

СЛУХАЛИ:

Вступне слово : Голови  районної державної адміністрації  Палія В.І.

Інформація: начальника управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі Міценко П.В.

ВИРІШИЛИ:

 1. Посилити роботу надзвичайної протиепізоотичної
  комісії при районній державній адміністрації щодо виконання та забезпечення контролю рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України та ДНПК Кіровоградської області.

 

 1. Щоквартально проводити засідання надзвичайної протиепізоотичної
  комісії при районній державній адміністрації (далі –НПК )в частині  заслуховування керівників господарств та організацій щодо виконання та забезпечення відповідних заходів  по недопущенню занесення збудника африканської чуми свиней (далі- АЧС) та стану готовності на випадок  виникнення хвороби.

 

 1. Керівники господарств, міський, селищний та сільські голови є відповідальними особами за матеріально-технічне забезпечення  профілактичних та ліквідаційних  заходів по АЧС

 

 1. Затвердити Комплексний план заходів що недопущення занесення  АЧС на територію району  на 2014 р.

 

 1. Передбачити та запланувати кошти в бюджеті  району, селищних, сільських рад на випадок виникнення захворювання  АЧС  для проведення ліквідаційних заходів, на  придбання паливно-мастильних матеріалів, деззасобів , ветеринарно-міліцейських постів, а також матеріалів та засобів для забезпечення їх  цілодобового функціонування при різних погодних умовах,  виділення техніки та транспорту, а також інших заходів, передбачених умовами карантинування.

 1. Посилити роботу надзвичайної протиепізоотичної
  комісії при районній державній адміністрації щодо виконання та забезпечення контролю рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України та ДНПК Кіровоградської області.

 

 1. У разі невиконання керівниками свиногосподарств заходів по недопущенню занесення збудника африканської чуми свиней та інших інфекційних захворювань на підставі рішення районної надзвичайної протиепізоотичної комісій передавати матеріали до правоохоронних органів з подальшим вирішенням питання щодо призупинення роботи даних свиногосподарств.

 1. Керівникам господарств безумовно виконувати вимоги "Ветеринарно-санітарних правил для спеціалізованих свиноферм" та «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 31.07.2007 року № 77;

 

 1. Управлінню ветеринарної медицини району тримати на щоденному контролі виконання вимог ветеринарно- санітарного законодавства та правил торгівлі на продовольчих ринках Маловисківського району. Припиняти роботу місць несанкціонованої торгівлі;

 

В господарствах, де відсутня огорожа, санпропускники , дезбар»єри на свинофермах, розробити та надати для затвердження голові районної надзвичайної протиепізоотичної комісії графіки щодо впорядкування роботи свиноферм в «закритому» режимі, зокрема будівництва огорожі, санпропускників, дезбар`єрів .

Вирішити питання щодо недопущення утримання свиней в особистих приватних господарствах працівників свиноферм. З цією метою розробити заходи стимулювання та компенсації працівників свиногосподарств.

Погодити з головою НПК при РДА план-графік щодо впорядкування роботи свиноферм в «закритому режимі» та забезпечити контроль за їх виконанням.

Постійно використовувати лише комбікорми промислового виробництва для відгодівлі свиней в спеціалізованих свиногосподарствах.

Вжити заходи, направлені на безумовне виконання протокольного рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській обласній державній адміністрації протокол № 2 від 15.08. 13 року.

Забезпечити наявність необхідної кількості дезинфікуючих та дератизаційних засобів для проведення профілактичних заходів та для реагування у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

. Обладнати площі для відправки свиней на забій без заїзду на територію ферми.

Термін виконання до 15.04.2014р.

Утримувати підконтрольні худобомогильники та здійснювати захоронення трупів тварин виключно відповідно до «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України», затверджених наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 27.10.08 р. № 232 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 29.01.09 р. за № 85/16101.

Термін – постійно.

 

2. Голові надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській
районній державній адміністрації:

Щомісячно проводити засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській райдержадміністрації щодо питання „Виконання заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району та міста", на якому приймати адміністративні заходи впливу на керівників підприємств та організацій, які не виконують комплекс організаційно-господарських та ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики африканської чуми свиней;

З метою матеріально-технічного забезпечення організаційно-
господарських та ветеринарно-санітарних заходів зобов'язати керівників
причетних організацій та відомств, згідно рішень районних надзвичайних
протиепізоотичних комісій, створити необхідний резерв техніки, паливно-
мастильних матеріалів, дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту;

Постійно проводити через місцеві органи влади та засоби масової
інформації роз'яснювальну роботу серед населення та власників
свиногосподарств, стосовно запобігання занесення збудника АЧС та
профілактики захворювання на території  Маловисківського району;

Письмово попередити керівників сільгосппідприємств, підсобних
підприємств, організацій у сферах торгівлі, громадського харчування, туризму і
транспорту про небезпеку, яка виникла та профілактичні заходи запобігання
занесення збудника хвороби на територію району;

Тримати на щоденному контролі виконання вимог ветеринарно- санітарного законодавства та правил торгівлі на продовольчих ринках Маловисківського району. Припиняти роботу місць несанкціонованої торгівлі;

Попередити керівників сільськогосподарських, переробних,
торгівельних підприємств та ринків про персональну відповідальність за невиконання всього комплексу профілактичних заходів;

Негайно припиняти, обмежувати або забороняти господарську
діяльність юридичних та фізичних осіб у разі порушення ними ветеринарно-
санітарних вимог та заходів. Не допускати продаж тварин з територій ферм.

Управлінню  агропромислового розвитку райдержадміністрації

Збирати та систематизувати інформацію відносно рішення ДНПК.

Контролювати його виконання згідно затверженних графіків переходу на закритий режим роботи господарств де утримують свинопоголів’я .

4.Начальнику управління ветеринарної медицини- головному державному інспектору ветеринарної медицини району Міценко П.В.:

Здійснювати постійний контроль та нагляд за виконанням протиепізоотичних заходів щодо недопущення занесення африканської чуми
свиней на територію району та роботи свиногосподарств різної форми власності в «закритому режимі» роботи, дотримання вимог «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 31.07.2007 року № 77. У разі виявлення грубих порушень щодо ведення господарської діяльності вживати заходи згідно діючого законодавства та надавати інформацію по виявленим недолікам Голові районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Забезпечити проведення імунопрофілактики проти класичної чуми
свиней в господарствах всіх форм власності відповідно до настанов по
застосуванню вакцин та розроблених схем вакцинацій;

 

Забезпечити щеплення всього наявного поголів'я свиней в приватному секторі громадян проти класичної чуми свиней з метою диференціальної діагностики захворювання на африканську чуму свиней;

Забезпечити ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продовольчими ринками і ринками по торгівлі живими тваринами, а також подвірним забоєм тварин;

Активізувати роботу мобільних груп по вилученню з обігу неякісної та небезпечної продукції. У випадку виявлення тваринницької продукції російського походження без супровідних ветеринарних документів, проводити розслідування. Матеріали направляти до органів прокуратури;

Постійно контролювати оновлоновлення резервний запас дезінфікуючих засобів і матеріально-технічних ресурсів для вжиття невідкладних заходів щодо недопущення виникнення АЧС на території району;

 

Провести навчання-тренінги з оперативного реагування відповідно

до Плану дій при підозрі захворювання на африканську чуму свиней;

Здійснювати постійний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за виконанням ветеринарно-санітарних вимог суб’єктами господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування та реалізації продукції тваринного походження;

Продовжувати проведення імунопрофілактики проти класичної чуми свиней в господарствах всіх форм власності.

Термін виконання – постійно.

Виконання пунктів протокольного рішення від 11-9-2013 року №53 Кабінету Міністрів України та № 2 від 15.08.2013р. державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградської обласній державній адміністрації продовжити на невизначений термін до особливого розпорядження.

5.Начальнику Маловисківської районної державної лікарні ветеринарної медицини Терновому Д.М.:

Здійснювати контроль вимог «Інструкції про заходи з профілактики та ліквідації класичної чуми свиней», затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України від 15.03.1994 № 5 та «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 31.07.2007 № 77 всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з розведенням, вирощуванням та утриманням свиней на території району;

Здійснювати постійний безпосередній контроль за роботою свиноферм у «закритому режимі».

Тримати на особливому контролі рух свиней на свинофермах громадського та в господарствах індивідуального секторів населення, особливо в тих, які знаходяться у приватній власності громадян, працюючих на свинофермах, а також у безпосередній близькості до свиноферм та автотрас;

Тримати необхідний запас ветеринарних препаратів, зокрема для діагностики особливо небезпечних хвороб тварин.

Проводити вакцинацію, ревакцинацію поголів’я свиней господарств усіх форм власності проти КЧС. В першу чергу проводити її в «загрозливих зонах», зокрема с. В-Виска, Смоліно , Березівка, Хмильове, Олександрівка, яке знаходиться на автомагістралі (республіканського значення);

Проводити із спеціалістами ветеринарних установ району навчання-тренінги з оперативного реагування відповідно до «Плану дій при підозрі захворювання на африканську чуму свиней незалежно від типу ведення господарства та форм власності»;

Додержуватись державного плану серологічного моніторингу діагностичних досліджень диких свиней;

Проводити дослідження матеріалу від відстріляних диких свиней відповідно до вимог;

В разі виявлення захворювання, загибелі свиней з підозрою на АЧС та КЧС, терміново проводити лабораторні дослідження щодо виключення даної інфекційної хвороби;

Слідкувати за надходженням інформації про популяції диких кабанів на території району, шляхи міграції таких тварин. Інформацію аналізувати та надавати управлінню ветеринарної відповідні пропозиції;

Проводити роз’яснювальну роботу в мисливських господарствах Маловисківського району щодо небезпеки вживання в їжу дичини, в т.ч. м’яса диких свиней, яке не пройшло обов’язкове дослідження в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи та недопущення до споживання людям;

Проводити широке висвітлення в засобах масової інформації питання небезпеки виникнення та поширення на території району АЧС, КЧС;

Доводити до райдержадміністрації  інформацію про епізоотичну ситуацію, яка склалася щодо АЧС та загрози виникнення даного захворювання на території України, району;

Здійснювати постійний нагляд за станом худобомогильників на території району;

Проводити  ідентифікацію свиней.

Термін – постійно

Постійно оновлювати резервний запас дезінфікуючих засобів і матеріально-технічних ресурсів для вжиття невідкладних заходів щодо недопущення виникнення АЧС на території району;

 

Начальнику протиепізоотичного загону районної державної лікарні ветеринарної медицини Баранову В.В.

Під особисту відповідальність здійснювати постійний контроль через дільничні лікарні  :

За дотриманням в господарствах району, де утримуються  свині « закритого режиму» роботи.

Проводити із спеціалістами ветеринарних установ району навчання-тренінги з оперативного реагування відповідно до «Плану дій при підозрі захворювання на африканську чуму свиней незалежно від типу ведення господарства та форм власності»;

Тримати на особливому контролі рух свиней на свинофермах громадського та в господарствах індивідуального секторів населення, особливо в тих, які знаходяться у приватній власності громадян, працюючих на свинофермах, а також у безпосередній близькості до свиноферм та автотрас;

Тримати необхідний запас ветеринарних препаратів, зокрема для діагностики особливо небезпечних хвороб тварин.

Проводити вакцинацію, ревакцинацію поголів’я свиней господарств усіх форм власності проти КЧС. В першу чергу проводити її в «загрозливих зонах», зокрема с. В-Виска, Смоліно , Березівка, Хмильове, Олександрівка, яке знаходиться на автомагістралі (республіканського значення);

Виконувати державний план серологічного моніторингу діагностичних досліджень диких свиней;

Слідкувати за надходженням інформації про популяції диких кабанів на території району, шляхи міграції таких тварин. Інформацію аналізувати та надавати управлінню ветеринарної відповідні пропозиції;

Проводити роз’яснювальну роботу в мисливських господарствах Маловисківського району щодо небезпеки вживання в їжу дичини, в т.ч. м’яса диких свиней, яке не пройшло обов’язкове дослідження в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи та недопущення до споживання людям;

Проводити широке висвітлення в засобах масової інформації питання небезпеки виникнення та поширення на території району АЧС, КЧС;

Постійно оновлювати та тримати резервний запас дезінфікуючих засобів і матеріально-технічних ресурсів для вжиття невідкладних заходів щодо недопущення виникнення АЧС на території району;

Проводити  ідентифікацію свиней.                Термін – постійно

Готувати матеріали по дотриманню « закритого режиму» роботи в господарствах  району та передавати їх в УВМ.

6.Начальнику Маловисківської районної державної лабораторії Тамко Л.М.

Здійснювати особливий контроль на Ринку за реалізацією продукції свинарства;

Додержуватись державного плану серологічного моніторингу діагностичних досліджень диких свиней;

Проводити дослідження матеріалу від відстріляних диких свиней відповідно до вимог;

В разі виявлення захворювання, загибелі свиней з підозрою на АЧС та КЧС, терміново проводити лабораторні дослідження щодо виключення даної інфекційної хвороби;.

Проводити своєчасну ветеринарно-санітарну експертизу всієї відстріляної на території Маловисківського району дичини, в т.ч. диких кабанів

Термін – постійно.

7.Завідуючим лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи Касян В.А., Кобелевій Т.В.

Здійснювати свою діяльність відповідно до ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку», «Ветеринарно-санітарних правил для ринків», чинних ГОСТів, методичних вказівок, інструкцій тощо.

Здійснювати особливий контроль на агропродовольчому ринках за реалізацією продукції свинарства.

Своєчасно інформувати адміністрацію Ринків про виявлені порушення для вжиття з їх боку відповідних заходів.

Термін – постійно.

 

8.  Міському, селищному та сільським головам ,

Провести оперативний облік свинопоголів'я в господарствах усіх форм власності, звернувши особливу увагу на дрібні господарства різної форми власності та чисельність свиней в приватному секторі. Забезпечити дієвий контроль за рухом поголів'я тварин;

Взяти під особистий контроль виконання заходів щодо недопущення виникнення та розповсюдження збудника африканської чуми свиней та інших інфекційних захворювань свиней;

Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за переміщенням тварин та продукції тваринного походження в межах підвідомчої території;

Здійснювати систематичний нагляд та контроль за роботою всіх наявних свиноферм, посилити вимоги до керівників свиногосподарств в частині забезпечення ними виконання вимог "Ветеринарно-санітарних правил для спеціалізованих свиноферм", забезпечення діяльності свиногосподарств всіх форм власності у «закритому» режимі. Категорично заборонити використання харчових відходів в корми свиней в усіх категоріях господарств та встановити контроль виконання;

Передбачити виділення коштів з місцевих бюджетів для фінансування необхідних організаційно-господарських заходів щодо недопущення виникнення та розповсюдження АЧС.

Утримувати підконтрольні худобомогильники та здійснювати захоронення трупів тварин виключно відповідно до «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України», затверджених наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 27.10.08 р. № 232 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 29.01.09 р. за № 85/16101.

Термін – постійно.

Надавати допомогу спеціалістам ветеринарної медицини в проведенні вакцинації свинопоголів’я в особистих селянських господарствах.

Термін – постійно.

 

9. Маловисківському міжрайонному управлінню головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Посилити нагляд за дотриманням санітарного законодавства на об’єктах торгівлі і харчування, які розташовані біля автомобільних шляхів.

10. Службі цивільного захисту в Маловисківському районі.

Розробити плани взаємодії та реагування органів і підрозділів служби цивільного захисту в ТУ МНС  з  управлінням ветеринарної медицини району у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із спалахом африканської чуми свиней .

Визначити в разі виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з африканською чумою свиней :

 • особовий склад ;
 • транспортні засоби ( автомобілі , екскаватори ,бульдозери  , скрепери , трактора);
 • інвентар ( лопати , ломи , кирки , відра ) ;
 • палатки , плити (буржуйки);
 • резервування паливо-мастильних матеріалів .

Які будуть задіяні та використовуватись для ліквідації та локалізації спалаху африканської чуми свиней на території Маловисківського району .

Надати в управління ветеринарної медицини до 25 січня 2014 року  інформацію по вищевказаним пунктам .

11. РВ  УМВС в Кіровоградській області

Забезпечити контроль за недопущенням переміщення територією району вантажів з тваринами та сировиною тваринного походження без супроводжуючих ветеринарних та документів, що підтверджують їх якість та безпеку;

Разом з органами місцевого самоврядування посилити роботу щодо ліквідації стихійних (несанкціонованих) місць торгівлі харчовими продуктами та контролю за перевезенням тварин, птиці, продуктів і сировини тваринного походження;

Осіб винних у порушеннях діючих нормативних і правових актів з вказаних питань, притягувати до відповідальності згідно вимог чинного законодавства;

Про проведену роботу щотижнево до особливого розпорядження інформувати голову управління ветеринарної медицини в Маловисківському  районі

 

ДП «Оникіївський лісгосп», товариство мисливців та рибалок

зобов’язати усіх користувачів мисливських угідь:

Здійснювати обстеження лісових і мисливських угідь. В разі виявлення трупів тварин або підозрілих на захворювання – негайно повідомити працівників державної служби ветеринарної медицини;

Сприяти фахівцям державної ветеринарної медицини в здійснені контролю за епізоотичною ситуацією серед диких тварин;

Забезпечити наявність обладнаних відповідним чином місць проведення ветеринарно-санітарної експертизи та відбору матеріалу для лабораторного дослідження від відстріляних тварин;

Протягом поточного року забезпечити діагностичні ліцензійні відстріли диких кабанів у мисливських угіддях та відбір проб сироваток крові для доставки в Кіровоградську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для лабораторних досліджень на КЧС та АЧС;

У разі захворювання та загибелі диких свиней обов’язково проводити відбір патматеріалу та направляти його в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи для дослідження АЧС.

 

Забезпечити щільність диких кабанів в лісових і мисливських угіддях у відповідності з існуючими нормами;

Виготовити для здійснення годування популяції диких кабанів кормові столи з метою забезпечення зниження міграції диких кабанів;

1 По другому питанню «Про ситуацію щодо захворювання на сказ на території району»

СЛУХАЛИ:

БАРАНОВА Володимира Володимировича- начальника протиепізоотичного відділу районної ветеринарної лікарні


БЕНДЕРСЬКИЙ

Юрій Миколайович

-

начальник цеху телекомунікаційних послуг Маловисківської філії ПАТ «Укртелеком» (за згодою)

БРОВКО

Василь Васильович

-

голова районної організації товариства мисливців та рибалок (за згодою)

ГУЛЬДАС

Юрій Леонідович

-

Маловисківський міський голова (за згодою)

ГУЛИЙ

Андрій Андрійович

-

в. о. начальника РВ УМВС України в Кіровоградській області (за згодою)

ДЕМЧЕНКО

Альвіна Павлівна

-

начальник фінансового управління районної державної адміністрації

ЛЮБЧЕНКО

Алла  Олександрівна

-

начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації

 

ОПЕРЧУК

Анатолій Петрович

-

Головний лікар міжрайонного управління санітарно-епідеміологічної служби України (за згодою)

СЛЮСАРОВ

Сергій Володимирович

-

директор ДП «Оникіївський лісгосп» (за згодою)

ТАМКО

Людмила  Михайлівна

-

директор районної лабораторії ветеринарної медицини(за згодою)

ТЕРНОВИЙ

Дмитро Миколайович

-

начальник районної лікарні держветмедицини, відповідальний секретар комісії(за згодою)

 

ЧУРПІЙ

Костянтин  Леонідович

-

головний лікар Маловисківської центральної районної лікарні (за згодою)

 

 


© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації