ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Управління ветеринарної медицини PDF Друк

ДЕРЖАВНА НАДЗВИЧАЙНА ПРОТИЕПІЗООТИЧНА КОМІСІЯ ПРИ МАЛОВИСКІВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ


Протокол

від    21.11.2014 року                                                                  №  5


Засідання районної надзвичайної протиепізоотичної

комісії при райдержадміністрації

Головуючий – Голова райдержадміністрації Тучков Р.В.

Заступник голови –начальник управління ветмедицини Міценко П.В.

Секретар – Начальник райветлікарні Терновий Д.М.

Присутні – члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації – Біляєнко В.І., Бендерський Ю.В., Оперчук А.П., Чурпій К.Л., Рудь С.В., Потьомкін О.А., Тамко Л.М.

Запрошені – голови міської, селищної і сільських рад, інспектор відділу ветеринарної міліції в Кіровоградській обл.. Вовк В.А., начальник УТМР Бровко В.В., інженер з охорони захисту природи ДП «Оникієвський лісгосп» Поркуян О.А.

Порядок денний

Про посилення заходів , направлених на зменшення захворюваності тварин сказом на території району


Доповідач: Начальник управління ветеринарної медицини Маловисківського району –Міценко П.В.

В обговоренні  взяли участь – Чурпій К.Л.,Оперчук А.П., Бровко В.В..

Заслухавши та обговоривши доповідь по даному питанню ДНПК при райдержадміністрації зробила висновок, що епізоотична і епідеміологічна  ситуація в районі щодо сказу тварин залишається складною. В 2014 році було зареєстровано     1  неблагополучний пункт по сказу тварин м. Мала Виска в помешканні громадянина Котовича А.Т.

За останні 15 років в районі реєструвалось 46 неблагополучних пунктів по сказу тварин.

Джерелами зараження збудника сказу послужили безпритульні собаки, коти, лисиці.

Продовжується тенденція до збільшення частки котів і собак серед джерел сказу, внаслідок чого осередки сказу все більше набувають антропургічного  типу. Зареєстровані напади диких хижих тварин на людей, так 17 жовтня 2014 року в с. Злинка на присадибній ділянці на громадянку Лавінкову Н.П. зненацька напала червона лисиця і вкусила за ліве око, після чого тварина втекла.

Як і раніше, проблемним залишається проведення заходів по боротьбі  з безпритульними тваринами  в населених пунктах, ліквідації умов, що призводять до їх неконтрольованого розмноження.

Відмічається значне перевищення норм щільності червоних лисиць,  яка значно вища  допустимих нормативів, що є наслідком незадовільного регулювання чисельності диких хижих тварин і сприяє ризику поширенню вірусу сказу, підвищується ризик  інфікування людей, домашніх та с/г тварин.

З початку 2014 року   за антирабічною допомогою  в зв’язку з покусами звернулося 9 громадян району. Ветеринарною службою району профілактично щеплено проти сказу собак 8032 голови та 2333 голови котів.

За 2014 рік на території Злинської ДЛВМ було щеплено в березні   100 гол. собак і 50 гол. котів .в червні місяці було щеплено проти сказу 250 гол. собак та 150 гол . котів , а у вересні 2014 року щеплено 100 гол. собак.   Приватним лікарем Корженко І.В. на території  с. Злинка в червні місяці було щеплено 774 гол. собак і 66 гол. котів , а у вересні щеплено 350 гол. собак і 100 гол .котів  проти сказу .

Профілактична робота у вогнищах сказу проводиться  спільно спеціалістами держепідемслужби та державної служби ветмедицини.

Гігієнічне навчання та виховання населення щодо заходів профілактики сказу проводиться  в районі вкрай незадовільно. Головою міської, селищної та сільськими радами не приділяється належна увага правилам утримання  та реєстрації тварин на підвідомчих територіях.

Враховуючи вище зазначене , ДНПК  при районній державній адміністрації


Вирішила:

 1. Визначити епізоотичну ситуацію по захворюванню на сказ тварин на території району складною.
 2. Вжити заходів для врегулювання чисельності безпритульних тварин на території міста та сіл району.

Термін виконання – постійно

 1. Органам лісового господарства, охорони природи, УТМР, користувачам мисливських угідь постійно:

-         проводити щорічно  заходи щодо підтримки оптимальних  розмірів популяції червоної лисиці шляхом відстрілу, щільність якої періодом розмноження не повинна  бути 0,5-0,7 на 1000 га угідь;

-         систематично обстежувати угіддя заселені дикими тваринами і при виявленні трупів, або вбитих з підозрілою поведінкою тварин негайно повідомляти державну ветслужбу та при проведені  моніторингових досліджень надсилати пат матеріал для  лабораторного дослідження на сказ;

-         не допускати до полювання не вакцинованих собак проти сказу і без відповідних документів;

-         проводити  боротьбу з бродячими собаками та котами на мисливських угіддях включаючи зелені зони навколо міста, сіл району.

-         Здійснювати постійний облік та звітність добутих диких хижаків.

-         Щоквартально проводити семінар – наради з мисливськими бригадами про небезпечність даного захворювання  та методи профілактики та боротьби з ним .

-         Про проведену роботу надавати інформацію в управління ветмедицини щомісячно.

Термін виконання – постійно

 1. Фінансовому управлінню РДА  передбачити кошти на створення притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форми власності. Передбачити кошти на закупівлю пероральної вакцини проти сказу диких тварин.

Термін виконання – постійно

 1. Органам житлово-комунального  господарства ,  селищі і місті посилити боротьбу  з бродячими собаками та котами.

-         організувати  постійно діючі бригади та оснастити  їх засобами  відлову, транспортом по відлову  та обмеженню   бродячих і безпритульних  тварин, провести ліквідацію  несанкціонованих смітєзвалищ.

Термін виконання – постійно

 1. Міському , селищному та сільським головам  , забезпечити облік собак, котів та затвердити правила утримання собак і котів на підвідомчих територіях.

Посилити роботу спеціалізованих бригад щодо виявлення захворювання на сказ серед диких тварин , вживати заходів  щодо зниження чисельності  лисиць та інших хижаків.


Термін виконання – постійно

7         Міському  , селищному та сільським  головам  виділити кошти для закупівлі деззасобів, мисливським бригадам набоїв, забезпечення їх автотранспортом , паливо – мастильними матеріалами на період виконання антирабічних заходів.


8 .  РВУМВС згідно чинного законодавства проводити заходи  згідно закону України          « Про жорстоке поводження з тваринами»


Термін виконання – постійно

9. Районна державна лабораторія ветеринарної медицини,  забезпечити своєчасну лабораторну діагностику сказу сільськогосподарських тварин.

Термін виконання – постійно

10. Відокремленному підрозділу Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Кіровоградському обласному центру лабораторних досліджень Держсанепідемслужби України». та управлінню житлово-комунального господарства координувати та забезпечити  проведення відповідних заходів по знищенню  мише видних гризунів в місцях їх масового розповсюдження  (полях, фермах, складах, столовах, дошкільних і шкільних закладах).

Термін виконання – постійно

11. Районній лікарні ветмедицини забезпечити  необхідний запас  антирабічної вакцини для проведення антирабічних щеплень та деззасобів.

-         тримати на постійному контролі обсяги профілактичних щеплень поголів’я собак і котів в районі.

Термін виконання – постійно

12. Закладам охорони здоров»я забезпечити медико-санітарний нагляд за населенням, звернувши увагу на  виконання заходів  при всіх випадках укусів  людей свійськими та дикими тваринами, надаючи  при цьому своєчасну і кваліфіковану антирабічну допомогу .

- забиспечити  закупівлю достатньої кількості вакцини КоаП

Термін виконання – січень 2015 року.

13. Органам виконавчої влади забов»язати  надавати допомогу установам  ветмедицини, охорони здоров’я, лісового господарства, охорони природи, в організації і проведенні  антирабічних заходів згідно  чинного законодавства.

Термін виконання – постійно

14. Спільно з Відокремленним підрозділом Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Кіровоградському обласному центру лабораторних досліджень Держсанепідемслужби України», державною службою ветмедицини проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення про небезпеку  захворювання тварин  на сказ, а людей на гідрофобію згідно заходів щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин. Випустити інформаційний бюлетень.

Термін виконання – постійно

15. Голові міської лікарні та Відокремленному підрозділу Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Кіровоградському обласному центру лабораторних досліджень Держсанепідемслужби України»  забезпечити нагляд за якістю надання антирабічної допомоги та наявністю антирабічних препаратів в лікувально – профілактичних закладах.

Термін виконання – постійно

16. Міському голові, селищному та сільським головам, органам житлово-комунальних господарств проводити роботу щодо будівництва та створення притулків для безпритульних тварин.

Термін виконання – до 20січня 2015 року.


17 . Управлінню Агропромислового розвитку РДА  надіслати листи сільськогосподарським підприємствам району щодо проведення дератизації на орендованих землях.

Термін виконання – грудень – січень 2015 року.

18. Редактору районної газети « Маловисківські Вісті» висвітлити питання , які розглянуті на засіданні протиепізоотичної комісії на сторінках р-н газети « Маловисківські Вісті».

Термін виконання – грудень 2014 року.Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову НДПК .Голова комісії                                                                           Р.В. Тучков


Секретар                                                                                   Д.М. ТерновийПротокол № 6

Засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

від   21 листопада 2014 року                                                                  м. Мала Виска


Головуючий – Голова райдержадміністрації – Тучков Р.В.

Заступник голови –начальник управління ветмедицини Міценко П.В.

Секретар – Начальник райветлікарні - Терновий Д.М.

Присутні – члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації –  фельдшер-санітарнийцентр-Магльована Н.Д., головний-лікар ЦРЛ-Чурпій К.Л., начальник сектору з надзвичайних ситуацій -Біляєнко В.І. інженер лісового господарства лісгоспу- Поркуян О.А., зам.редактора ‘Маловисківські вісті’- Васільєв С.А., начальник РВ УМВС в Маловисківському районі – Рудь С.В.,начальник МЧС Потьомкін О.А..

Запрошені –  начальник УТМР Бровко В.В. інспектор ветеринарної міліції в Кіровоградській обл.. Вовк  В.А.,заступник начальника управління агропромислового комплексу РДА-  Брехунець О.П., керівники господарств , голови сільських та селищної і міської рад.

Порядок денний

«Про епізоотичну ситуацію  щодо

африканської чуми свиней,  та заходи з недопущення

занесення її на територію району»

В зв’язку з випадком спалаху африканської чуми свиней  18 жовтня 2014 року  біля села Ковчин Куликовського району та повторні спалахи в селах Щорс і Крути, с. Охрамієвичі та с. Володимирівка  Чернігівської області ,ускладнюється епізоотична ситуація  в світі щодо африканської чуми свиней, епізоотія чуми вже реєструється в багатьох країнах світу, в тому числі в Україні ,в  Російській Федерації та Барановичському районі Республіки Білорусь, яка безпосередньо межує з Україною. Кіровоградська область географічно знаходиться у центрі України, через територію якої пролягають автомобільні та залізничні  шляхи, якими здійснюються грузопасажирський потік з території Російської Федерації  та Республіки Білорусь. Загрозу представляє переміщення диких свиней з території інших держав.

У зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації  щодо африканської чуми свиней  на території України  виникла реальна загроза  розповсюдження  збудника по всій території держави .


З метою недопущення занесення збудника цієї хвороби на територію району, оперативного реагування у випадку виникнення підозри захворювання та організації відповідних заходів

та на виконання вимог розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України №107 від 1.07.2013 «Щодо посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію України

Африканська чума свиней може завдати непередбачуваних економічних збитків країні, оскільки під час спалаху захворювання в 20-кілометровій зоні навколо епіцентру захворювання знищується все поголів'я свиней, а інші країни однозначно вводять заборону на ввезення тваринницької продукції та зернових із всієї країни.

Вірус АЧС є безпечним для людини, але саме людина бере участь в розповсюдженні захворювання. Найпростіший шлях – це перевезення продуктів харчування з неблагополучного регіону, а також годівля свиней зараженими продуктами. До цього часу не розроблено засобу захисту від АЧС, і не лише в Україні, але і в Європі – впродовж 40 років – це загальна проблема. Слід зауважити , що на сьогоднішній день генетичний матеріал вірусу АЧС виявився в зразках патологічного матеріалу , відібраного як з мисливських, так і від тварин з фермерських господарств та приватного сектору .

В господарствах району всіх форм власності налічується 9020 гол. свиней.

Ветеринарною службою району  проведено комплекс заходів у господарствах всіх форм власності, в 2014 році щеплено проти класичної чуми  9400  голів свиней.

Доповідач: Начальник управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі  Міценко П.В..

В обговорені взяли участь – Чурпій К.Л., Потьомкін О.М.,  Бровко В.В.ВИРІШИЛИ:

 1. Проаналізувавши ситуацію  в районі та дані ветеринарної звітності  - визнати, що керівниками господарств де утримується свинопоголів»я та організаціями не приділяється належної уваги по недопущенню занесення збудника АЧС , дотриманню «закритого режиму» роботи, що надає можливість виникненню хвороби.
 2. Передбачити та запланувати кошти в бюджеті  району, селищних, сільських рад на випадок виникнення захворювання  АЧС  для проведення ліквідаційних заходів, на  придбання паливно-мастильних матеріалів, деззасобів , ветеринарно-міліцейських постів , а також матеріалів та засобів для забезпечення їх  цілодобового функціонування при різних погодних умовах,  виділення техніки та транспорту, а також інших міроприємств  передбачених умовами карантинування.
 3. Затвердити Комплексний план « Заходів щодо профілактики ,  та недопущення  занесення  АЧС на територію району »


4. Продовжити виконання попередніх рішень протоколів засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при Маловисківській райдержадміністрації від 1 жовтня 2014 року № 4

5. Голові державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській
районній державній адміністрації:

5.1.- Щоквартально проводити засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Маловисківській  райдержадміністрації щодо питання „Виконання заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району та міста", на якому приймати адміністративні заходи впливу на керівників підприємств та організацій, які не виконують комплекс організаційно-господарських та ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики африканської чуми свиней;

5.2.-З метою матеріально-технічного забезпечення організаційно-
господарських та ветеринарно-санітарних заходів зобов'язати керівників
причетних організацій та відомств, згідно рішень районних надзвичайних
протиепізоотичних комісій, створити необхідний резерв техніки, паливно-
мастильних матеріалів, дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту;

5.3.-Постійно проводити через місцеві органи влади та засоби масової
інформації роз'яснювальну роботу серед населення та власників
свиногосподарств, стосовно запобігання занесення збудника АЧС та
профілактики захворювання на території Маловисківського  району;

6.     Управлінню агропромислового розвитку  райдержадміністрації :

-         рекомендувати керівникам господарств заборонити комплектувати ферми ремонтним молодняком з інших господарств без попереднього погодження перевезень тварин з управлінням ветеринарної медицини в Маловисківському районі.

-    рекомендувати керівникам (власників) усіх  (ферм) забезпечити їх роботу в режимі    «закритого типу» особливо свиней .,у відповідності до ветеринарно – санітарних вимог;

7.   ДП Оникієвському лісовому господарстві, районній раді УТМР:


- постійно проводити  моніторинг ситуації в дикій природі та надавати її ветеринарній установі

- Забезпечити необхідними матеріалами ( дезбар»єр з опилками) на випадок виникнення АЧС в дикій фауні.

-         при виявленні підозрілих у захворюванні (невластива поведінка , хитка хода, пригнічення тощо) чи загиблих диких кабанів терміново повідомляти державну службу ветеринарної медицини;

-  Управлінню лісового та мисливського господарства  спільно з управлінням вет.медицини району  підготувати спільний наказ по виконанню плану заходів щодо профілактики та недопущення занесення збудника АФЧ на територію району.

-         сприяти фахівцям держветмедицини в здійсненні контролю за епізоотичною ситуацією серед диких тварин.

8. Маловисківській районній державній лабораторії ветеринарної медицини:

-         забезпечити незнижувальний запас діагностикумів та витратних матеріалів необхідних для нормального функціонування;

-         в разі потреби забезпечити своєчасний відбір патматеріалу та його доставку для проведення лабораторно- діагностичних досліджень.


9         Керівникам  свиногосподарств всіх форми власності:

-                            надати звіт по виконанню планових заходів.

-                            забезпечити роботу ферм з вирощення та відгодівлі свиней по принципу “закритого режиму” та неухильного виконання “Ветеринарно-санітарних правил для спеціалізованих свинарських підприємств”; термін виконання до 20 грудня 2014 року.

-                            заборонити будь-яке переміщення свинопоголів’я без відому державної ветеринарної служби;

-                            у випадку захворювання та загибелі свиней, негайно повідомляти про це спеціалістів державної ветеринарної медицини.

-                            Створити необхідний резерв деззинфікуючих та дератизаційних засобів , засобів індивідуального захисту та засобів особистої гігієни.

-Безумовно виконувати вимоги "Ветеринарно-санітарних правил для спеціалізованих свиноферм" та «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства Агрополітики та продовольства України від 5.03.2014 року № 81;

-попередити керівників сільськогосподарських, переробних,
торгівельних підприємств та ринків про персональну відповідальність за не
виконання всього комплексу профілактичних заходів;

10 органам МНС – в разі виникнення АФЧ в  неблагополучний пункт залучаються  сили МНС в необхідній кількості

-     забезпечити паливними матеріалами для спалювання трупів свиней у вогнищі                                                -    забезпечити технікою для закопування (бульдозери, екскаватори) у вогнища АЧС залишків гною,  решток кормів, рослинності, трупів після спалювання

- забезпечити додатковий запас деззасобів.

11  Організації  ветеринарної медицини в районі:

-     посили ветеринарний   контроль та нагляд за роботою наявних свиногосподарств (ферм);

-   посили контроль за проведенням передзабійного клінічного огляду  та післязабійної ветеринарно – санітарної експертизи туш і органів  на забійних  пунктах  і ринках;

-         проаналізувати виконання комплексу заходів специфічної профілактики         (вакцинації) проти класичної чуми свиней, в разі необхідності провести ревакцинацію всього поголів’я;

-         продовжити  проведення щоденного  моніторингу за фізіологічним станом тварин (свиней) у господарствах всіх форм власності.

-               активізувати роз’яснювальну роботу серед власників тварин та мисливців з питань профілактики африканської чуми свиней, особливо наголошуючи на ролі диких тварин та людини в розповсюдженні хвороби

12 . Начальнику РВ  УМВС в Маловисківському районі, керівнику відділу ДАІ:

- Активізувати роботу спільних мобільних груп за участю робітників міліції,ДАІ, спеціалістів ветеринарної медицини, РайСЕС, та всіх зацікавлених служб щодо незаконного переміщення вантажів тваринного походження та с/г тварин, та посилити контроль за  переміщенням на автошляхах району свиней, м’яса свинини, продукції переробки, без відповідних супровідних ветеринарних документів.,тощо.

- ужити заходів щодо припинення торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та ліквідації місць стихійної торгівлі на узбіччях автомобільних доріг та населених пунктах району.

- забезпечити участь представника міліції  щосуботи при реалізації живності на центральному ринку  та притягувати  власників тварин що реалізують живність без ветеринарних супровідних  документів до адміністративної відповідальності.разом з ветеринарною службою.

13. Відокремленному підрозділу Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Кіровоградському обласному центру лабораторних досліджень Держсанепідемслужби України». Посилити контроль  за виробництвом, умовами та термінами зберігання, продажем продуктів харчування особливо посилити контроль за реалізацією продуктів харчування тваринного походження в школах дитячих закладах та місцях масового відпочинку людей.

-. при виявленні фактів несанкціонованої торгівлі продуктами харчування , вживати невідкладних заходів щодо інформування сільських голів та та працівників міліції .

- Письмово попередити керівників сільгосппідприємств, підсобних
підприємств, організацій у сферах торгівлі, громадського харчування,  про небезпеку, яка виникла, та профілактичні заходи запобігання
занесення збудника хвороби на територію району;

14. Дирекції Маловисківського ринку і Смолніського ринку:

-  не допускати до реалізації м’ясо, м’яопродукти які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи  а також живих тварин без відповідних супровідних ветеринарних документів.


15.    Міському ,селищному та сільським головам :


-                вирішувати питания щодо надання органам держветмедицини організаційної         та   практичної підтримки при здійсненні ними протиепізоотичних заходів;

-  забезпечити надання достовірної статистичної звітності щодо наявності поголів'я тварин різних видів в сільській місцевості;

-     забороняти стихійну торгівлю в селах  м’яса та м’ясопродуктів;

-  в селах де відсутні біотермічні ями, заключити угоду із ДП Кіровоградським «Ветсанзавод» утильсировини.

- попередньо, визначити разом з представниками держветслужби (зав. ветдільницями) місця утилізації (спалювання) тварин вразі виникнення АЧС термін - до 10.12.2014р.

- органам місцевого самоврядування проводити оперативний облік
свинопоголів'я в господарствах усіх форм власності, звернувши особливу
увагу на дрібні господарства різної форми власності та чисельність свиней в
приватному секторі. Забезпечити дієвий контроль за рухом поголів'я тварин

- заключити договір з господарствами всіх форм власності  для надання будиночків (оснащених буржуйками та іншими предметами побуту) в тимчасове використання  на контрольно – пропускні пункти при  випадку виникнення  АЧС на підвідомчій території .

- проводити роз’яснювальну роботу серед населення ,розклеїти листів у місцях найбільшого відвідування  громадянами установ.

16. Управлінню фінансів при РДА, разом з сільськими, селищним головами та міським головою передбачити виділення коштів з місцевих бюджетів для фінансування необхідних організаційно-господарських заходів щодо недопущення виникнення та розповсюдження АЧС до 20.грудня 2014 року.

17.    Спеціалістам Оникієвського лісництва та гол. УТМР в Маловисківському районі.:

- проводити комплекс постійних спостережень серед  диких свиней, негайно повідомляти ветеринарну службу про виявлення випадків захворювання  та загибелі диких свиней.

- провести разом з районною лабораторією ветеринарної медицини моніторингове дослідження на наявність в сироваткі крові  диких свиней антитіл АЧС.


18.    Контроль за виконанням цього рішення комісія залишає за собою.


Рішення надіслати:

-     Управлінню ветеринарної медицини ;

-     Управлінню агропромислового розвитку;

-     РВ УМВС в Маловисківському районі;

-  Відокремленному підрозділу Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних

досліджень ДУ «Кіровоградському обласному центру лабораторних досліджень

Держсанепідемслужби України».

-     Головам сільських Рад, селищному, міському голові;

-     Дирекції ринку м.мала Виска і смт. Смоліно;

-     Оникієвському лісництву, голові УТМР

-     Керівникам  господарств різної форми власності.

-     Фінансовому управлінню РДА.


Голова комісії                                                                           Р.В. Тучков
Секретар                                                                                    Д.М. Терновий


Державна надзвичайна протиепізоотична комісія

при Маловисківській районній державній адміністрації


ПРОТОКОЛ

засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

№3

6 травня 2014 року                                                                          м. Мала Виска


ГОЛОВА: Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І.

Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І

СЕКРЕТАР: Терновий Д.М.


Присутні члени комісії (список додається).


Запрошені (список додається).
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

§ 1. Розгляд матеріалів та вимог які необхідно предоставити орендарю ставка Кусакіну І.В. для прийняття відповідного рішення по літуванню водоймища.


СЛУХАЛИ:

Вступне слово;

Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І

ДОПОВІДАЧ: Головний державний інспектор Кіоровоградрибоохорона Шаповал В.С.

Начальник Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства Кравченко В.В.

Державний інспектор з ОНПС в Кіровоградській області Кріпак В.В.

§ 1. Ознайомлення присутніх з попереднім засіданням та епізоотичною ситуацією яка склалася на орендованому водоймищі Кусакіна І.В.

22 квітня 2014 року звернувся Кусакін І.В. в Маловисківську районну державну лікарню ветмедицини в зв’язку з масовою загибеллю риби. Було створено комісію,  яка виїхала на місце  для обстеження ставкового господарства та встановлення причини масової загибелі риби.

Відібрано 1 пробу живої клінічно хворої риби для дослідження в Кіровоградській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини і встановлення діагнозу.

Згідно звіту про результати дослідження пат. матеріалу №605-П від 24.04.2014 р. В зразку було виявлено збудник бранхіомікозу, збудник дактілогірозу.

Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І        Провести оформлення актів зариблення на завезений мальок згідно встановлених зразків.

Предоставити рішення ДНПК в Кіровоградську обласну державну адміністрацію для поновлення договору оренди

Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І      Проводити утилізацію загиблої  риби згідно ветеринарних вимог для недопущення забруднення навколишнього середовища.

Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І         Дотримуючись закону « Про аквакультуру» оформити дозвіл на спец водокористування,поновити договір оренди протягом трьох місяців оформити всі належні документи ,що дасть можливість провести літування водоймища та проведення ветеринарних заходів щодо ліквідації даного захворювання.


ВИРІШИЛА:

§ 1.  Враховуючи інформацію присутніх на НПК, а саме;

головного державного інспектора Кіровоградрибоохорона Шаповал В.С., державного інспектора з ОНПС в Кіровоградській обл.. Кріпак В.А.,  начальника Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства Кравченко В.В., орендаря Кусакіна І.В. необхідно вжити слідуючі заходи: Заступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.ІЗаступник голови райдержадміністрації Маловисківського району – голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Маловисківської районної державної адміністрації Чуйко В.І

 1. Поновити договір оренди на водоймище..
 2. Отримати дозвіл на спецводокористування.
 3. Оформити акти зариблення згідно встановленого зразка.
 4. Контроль та нагляд за утилізації загиблої риби покласти на В-Висківську с/раду, та дільничну лікарню ветеринарної медицини
 5. Наступне засідання комісії призначити на  вересень місяць 2014 року  з придоставленням вказаних документів на водоймище .
 6. Виконувати план міроприємств по ліквідації захворювання бранхіомікозу та дактілогірозу риб.

Голові Великовисківської сільської ради:

-         Постійно контролювати за  утилізацією загиблої риби.

Управління ветеринарної медицини Маловисківського району та   районна державна лікарня ветмедицини


Орендарю ставкового господарства на території с. Велика Виска Кусакіну І.В.

-         поновити договір оренди;

-         отримати дозвіл на спец водокористування;

-         оформити акти зариблення згідно встановленого зразка;

-                Організувати збір і утилізацію загиблої риби;

-                З метою недопущення заразного початку при спусканні води на водопадаючих каналах встановити рибовловлювачі і гравійно-пісочні фільтри;

-                Забезпечити і узгодити згідно чинного законодавства поетапне приспускання води при літуванні, повне висушення дна і проведення дезінфекції.

-                Хвору рибу піддають обробці в сольові ванні в 5% розчину солі, експозиція 5 хв. при температурі розчину в межах 6-17 С0. З подальшою витримкою в проточній воді не менше 2 годин.

-                Всі лікувально-профілактичні заходи проводити за участю працівників державної ветеринарної медицини.


Контроль за виконанням даних рішеннь комісія залишає за собою.


Рішення надіслати:

-     Управлінню ветеринарної медицини ;

-     Головному державному інспектору Кіровоградрибоохорони Шаповал В.С.

-  Відокремленному підрозділу Маловисківського міжрайонного відділу лабораторних

досліджень ДУ «Кіровоградському обласному центру лабораторних досліджень

Держсанепідемслужби України».

-  Державному інспектору з ОНПС в Кіровоградській обл.. Кріпак В.А.

- Начальнику Новомиргородського міжрайонного управління водного господарства Кравченко В.В.

-      господарю ставкового господарства Кусакін І.В.Голова комісії                                                                           В.І. Чуйко


Секретар                                                                                    Д.М. Терновий


Управління ветеринарної медицини в                            МАЛОВИСКІВСЬКОМУ  РАЙОНІ.

1. Найменування органу державного контролю, місце знаходження, телефон, електронна адреса, ПІБ/б керівника.

Управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі, розташоване за адресою:; м. Мала-Виска, вул.. Горького, 30, т.: 5-19-59, електрона адреса Emeil: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ЄДРПОУ 26321279

: Начальник управління - головний державний інспектор ветеринарної медицини в Маловисківському районі .


Міценко Петро Васильович.

2. Види господарської діяльності, що є предметом державного нагляду (контрою).

Відповідно пп. 6 п. 1 ст. 11 Закону України «Про ветеринарну медицину» видами господарської діяльності, що є предметом державного нагляду (контрою) є: потужності (об'єкти), які використовуються для утримання тварин, виробництва та обігу неїстівних продуктів тваринного походження, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів, кормів тваринного походження, готових кормів, репродуктивного матеріалу, засобів догляду за тваринами

Згідно п.2 ст. 7 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів»: потужності (об'єкти), для вирощування (виробництва) тварин, необроблених харчових продуктів тваринного походження та обігу сільськогосподарської продукції.

3. Види перевірок (планова, позапланова), що здійснюються органами, випадки їх проведення, строки їх здійснення.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» - планові заходи здійснюються відповідно до річних або квартальних планів, які затверджуються органом державного нагляду (контролю) до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

Планові заходи з державного нагляду (контролю) здійснюються за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Строк здійснення планового заходу не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підставами для здійснення позапланових заходів є:

 • подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
 • виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;
 • перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю);
 • звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення;
 • неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.

4. Критерії, по яким оцінюється ступінь ризику при здійсненні господарської діяльності та періодичність проведення планових заходів, відповідно розпорядження КМУ від 15.09.10 р. № 1850-р „Про забезпечення здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. N 848 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності, яка підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду» затверджено критерії оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності, яка підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду.

Згідно з зазначеною постановою установлюється три ступені ризику - високий, середній та незначний.

До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб'єкти, в управлінні (власності, володінні, користуванні) яких перебувають об'єкти, що використовуються для:

 • розведення, вирощування, утримання та/або обігу сільськогосподарських тварин, птиці, риби та інших гідробіонтів;
 • заготівлі та/або переробки сировини тваринного походження;
 • забою тварин, первинної переробки та виробництва необроблених харчових продуктів;
 • ведення племінної справи у тваринництві;
 • зберігання сировини та продукції тваринного походження (бази, склади, холодильники, холодокомбінати тощо);
 • провадження виставкової діяльності, проведення аукціонів і функціонування ринків;
 • виробництва та/або обігу кісткового, кров'яного, рибного, м'ясо-кісткового борошна;
 • утилізації трупів тварин та продуктів тваринного походження (ветсанутильзаводи);
 • вирощування, утримання та/або обігу домашніх, диких, екзотичних, зоопаркових, циркових тварин, хутрових звірів;
 • оптової, роздрібної торгівлі необробленою тваринницькою харчовою продукцією.

До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб'єкти, в управлінні (власності, володінні, користуванні) яких перебувають об'єкти, що використовуються для;

 • виробництва кормів рослинного походження, комбікормів та преміксів, кормів для непродуктивних тварин, відходів цукрової, олійної, пивної промисловості;
 • переробки продукції бджільництва, технічної продукції тваринного походження;
 • зберігання кормів, кормових сумішей і преміксів.

До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб'єкти, в управлінні (власності, володінні, користуванні) яких перебувають об'єкти, що використовуються для вирощування непродуктивних тварин, та інші суб'єкти господарювання, які не належать до суб'єктів господарювання з високим та середнім ступенем ризику.

Планові перевірки суб'єктів господарювання проводяться:

 • з високим ступенем ризику - не частіше чотирьох разів на рік;
 • із середнім ступенем ризику - не частіше двох разів на рік;
 • з незначним ступенем ризику - один раз на рік.

5. Перелік питань, що підлягають контролю.

Наказом державного комітету ветеринарної медицини України від 03.11.2009 р. № 432 «Про затвердження Переліку основних питань для здійснення планових заходів» затверджено наступний перелік основних питань для здійснення планових заходів державного ветеринарно-санітарного нагляду:

 • наявність ліцензії, дозволів та інших документів на право здійснення відповідних видів діяльності, а також матеріалів попередніх перевірок.
 • стан виконанням суб'єктом господарювання вимог законодавства з питань ветеринарної медицини, в тому числі чинних актів, приписів, розпоряджень.
 • санітарний стан приміщень, устаткування, інвентарю, тари, транспортних засобів.
 • стан проведення миття, дезінфекції приміщень, устаткування, інвентарю і транспортних засобів, а також дезінсекції і дератизації.
 • стан дотриманням суб'єктом господарювання ветеринарно-санітарних вимог, правил та заходів, в тому числі при прийманні, виробництві, зберіганні та реалізації товарів.
 • контроль ветеринарно-санітарного стану технологічного, холодильного устаткування, виробничих і складських приміщень.
 • стан контролю за умовами і режимами переробки, санітарним станом та температурними, та іншими технологічними режимами для продукції, отриманої на підприємстві або тієї, що надійшла.
 • дотримання правил ветеринарно-санітарної експертизи товарів, в тому числі проведення обов'язкових лабораторних досліджень: фізико-хімічних, біохімічних, бактеріологічних, хіміко-токсикологічних, гістологічних, радіологічних та інших відповідно до чинних нормативно-правових актів.
 • наявність і правильність ведення документації (ведення відповідних журналів, облік результатів лабораторних досліджень, оформлення висновків, актів).
 • наявність та правильність оформлення ветеринарних документів.
 • стан контролю за дотриманням правил пакування, маркування, транспортування.
 • стан дотриманням вимог здійснення переробки, утилізації, знищення або використання товарів.
 • стан виконання заходів щодо профілактики, занесення, поширення і ліквідації карантинних захворювань тварин та контроль за їх виконанням.
 • державний контроль та нагляд за безпечністю товарів, системою аналізу ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках (НАССР) або аналогічних систем забезпечення безпечності та якості продукції.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 жовтня 2011 р. N 538 „Про затвердження переліків питань для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання законодавства у галузі ветеринарної медицини та уніфікованої форми акта перевірки” зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 листопада 2011 р. за N 1256/19994 затверджено переліки питань:

 • для здійснення державними органами ветеринарної медицини планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства у галузі ветеринарної медицини підприємствами з первинної переробки птиці: дотримання вимог здійснення суб'єктом господарювання ветеринарно-санітарного контролю за надходженням забійної птиці, іншої підконтрольної продукції та матеріалів, включаючи перевірку правильності оформлення і відповідності ветеринарних документів до вантажу, що надійшов, дотримання правил транспортування тощо; санітарна обробка автомашин, тракторних причепів, контейнерів, тари, що використовуються для транспортування живої птиці, після вивантаження; відповідність території забійного підприємства; відповідність ділянок та відділень, що потребують послідовного або відокремленого розташування, діючим будівельним і санітарним нормам та відповідність стану бази передзабійного утримання тварин санітарним правилам; дотримання ветеринарно-санітарних вимог до відділень (утилізаційних цехів) з переробки технічних відходів; дотримання правил карантинування і термінів перед забійної витримки птиці; проведення у повному обсязі ветеринарно-санітарної експертизи сировини, продовольчої сировини, у тому числі м'яса та м'ясопродуктів, отриманих при забої птиці; клеймування тушок відповідно до Інструкції із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів, затвердженої наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 02 лютого 2010 р. N 46, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 квітня 2010 р. за N 278/17573; відбір зразків продукції, інших підконтрольних матеріалів для проведення ветеринарно-санітарних досліджень у державній лабораторії ветеринарної медицини, розташованій на території суб'єкта господарювання, або в інших державних лабораторіях ветеринарної медицини; відповідність вимогам умов зберігання тушок птиці, від якої був відібраний матеріал для лабораторного дослідження; наявність внутрішніх органів у тушках до ветеринарного огляду; відповідність водо- забезпечення та каналізації ветеринарно-санітарним вимогам; відповідність освітлення, вентиляції і опалення санітарним правилам; відповідність ветеринарно-санітарним вимогам стану виробничих, допоміжних і побутових приміщень; відповідність стану технологічного обладнання і інвентарю ветеринарно-санітарним вимогам; дотримання ветеринарно-санітарних вимог при технологічному процесі; дотримання правил пакування, маркування, транспортування продукції тваринного походження; відповідність складських приміщень, холодильників ветеринарно-санітарним вимогам; відповідність гардероба санітарним правилам; дотримання вимог особистої гігієни працівниками підприємства; дотримання температурних режимів переробки продукції отриманої на підприємстві або тієї що надійшла; своєчасність утилізації трупів птиці, ветеринарних конфіскатів, забракованого м'яса птиці та їх продуктів; проведення повторних аналізів при отриманні незадовільних результатів дослідження яйце продуктів хоча б за одним показником; відповідність санітарного стану виробничих приміщень (холодильників, складів) та умов зберігання продукції тваринного походження та інших підконтрольних матеріалів ветеринарно-санітарним вимогам; дотримання вимог проведення дезінсекції, дератизації; проведення обліку ветеринарно-санітарної експертизи продукції та ветеринарно-санітарної роботи суб'єкта господарювання, своєчасне подання звітності у встановленому порядку; використання для транспортування живої птиці транспортних засобів, які відповідають санітарним вимогам; застосування виробником системи HACCP (система аналізу) ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках) або інших систем забезпечення безпечності та якості харчових продуктів під час виробництва та обігу.
 • для здійснення державними органами ветеринарної медицини планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства у галузі ветеринарної медицини птахівничими господарствами: відповідність території та приміщень діючими ветеринарно-санітарним та санітарним нормами птахівничих господарств; відповідність вимогам щодо огорожі птахо господарства; наявність та відповідність порядку розміщення на території ветеринарної виробничої птахівничих лабораторії, господарств забійно-санітарного пункту і дезінфекційного блоку; дотримання вимог щодо матеріалів, з яких виготовлені стіни приміщень, підлоги, птахівничих стелі господарств; дотримання вимог щодо роботи птахівничих господарств у режимі підприємств закритого типу; забезпечення санітарного режиму роботи підприємства в цілому та в кожному виробничому приміщенні, зокрема забезпечення спецодягом, взуттям. Порядок відвідування птахівничих господарств господарства сторонніми особами. Контроль станом здоров'я за обслуговуючого персоналу; наявність в господарстві правил внутрішнього розпорядку для кожного виробничого відділу та календарного плану роботи, їх виконання; відповідність умов забезпечення господарства питною водою, контроль за якістю води; вжиття заходів щодо боротьби із синантропною птицею, гризунами, бродячими тваринами; дотримання між циклових профілактичних перерв при інкубуванні яйця, утриманні птиці;
 • відповідність порядку комплектування стада птиці різного технологічного призначення (батьківського промислового тощо); дотримання вимог щодо карантинування поголів'я та супроводу його ветеринарними документами при формуванні (ремонті) стада; дотримання технологічних норм щодо щільності посадки птиці на 1 кв. м пташника, фронту годівлі та напування птиці на 1 голову; дотримання порядку комплектування птицею окремих пташників; наявність контролю за фізіологічним станом птиці (динаміка загибелі птиці, показники ваги птиці, стан мікроклімату в пташнику, рівень споживання корму, води); відповідність параметрів мікроклімату у пташниках ветеринарним вимогам; наявність затверджених схем проведення вакцино профілактики поголів'я птиці. Дотримання вимог при проведенні вакцинації (умови зберігання біопрепаратів, облік їх руху, документальне оформлення проведення вакцинації); дотримання порядку створення імунної зони навколо господарства; дотримання вимог щодо кількості гнізд при утриманні птиці на підлозі та порядку їх облаштування;
 • дотримання вимог щодо вигулу птиці (у разі його використання); дотримання ветеринарно-санітарних вимог при отриманні та використанні інкубаційних яєць, лабораторному контролі якості інкубаційних яєць; відповідність виробничих показників інкубування яєць; дотримання вимог щодо виробництва харчових яєць; дотримання вимог при транспортуванні добового молодняку, молодняку, дорослої птиці та інкубаційних яєць; дотримання ветеринарно-санітарних вимог до маркування інвентарю, тари та закріплення їх за окремими виробничими цехами; дотримання вимог щодо підготовки пташників до посадки нової партії птиці; дотримання вимог до збирання, накопичення та утилізації відходів виробництва (побутових та виробничих), стічних вод. Порядок збору загиблої птиці, періодичність вивезення та методи знищення трупів птиці; дотримання ветеринарно-санітарних норм при годівлі та напуванні птиці; забезпечення контролю за якістю кормів, збалансованість раціонів годівлі птиці; періодичний контроль якості та безпечності кормів у акредитованих державних лабораторіях ветеринарної медицини; запровадження системи HACCP (система аналізу ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках) або аналогічних систем забезпечення безпечності та якості, які використовуються виробниками під час виробництва та обігу харчових продуктів.
 • для здійснення державними органами ветеринарної медицини планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства у галузі ветеринарної медицини підприємствами по забою тварин: експертиза і узгодження проектів планування та будівництва боєнь, забійно-санітарних пунктів державними органами ветеринарної медицини; відповідність типу і потужності бойні та забійно-санітарного пункту узгодженому проекту; наявність у оператора потужності (об'єкта) експлуатаційного дозволу; наявність обладнаного постійно діючого дезбар'єра; наявність навколо підприємства суцільного паркану висотою 1,6-2,0 м; наявність асфальтованих доріг для перегону тварин, майданчиків для їх приймання тощо; наявність дезкилимків при вході в окремі виробничі відділення підприємства; дотримання необхідних ветеринарно-санітарних умов забою та первинної переробки тварин; проведення ветеринарно-санітарної експертизи продуктів забою; раціональне використання конфіскатів чи непридатної для використання сировини (виробництво кормового борошна тваринного походження тощо); утилізація відходів забою тварин; здійснення контрольних досліджень на наявність залишкової кількості забруднювачів; наявність робочих місць спеціалістів ветеринарної медицини; миття та профілактична дезінфекція; наявність зони передзабійного утримання тварин; наявність зони основного виробництва; наявність зони допоміжних споруд; врахування послідовності технологічних процесів переробки при розташуванні виробничих відділень бойні; перетинання зустрічних виробничих потоків: тварин, сировини тощо; обладнання вікон захисними сітками від комах; проведення заходів з дератизації; наявність запасу засобів для дезінфекції, дезінсекції та дератизації; наявність обладнаної кімнати для прання спецодягу; відповідність підлоги у виробничих приміщеннях діючим вимогам (ухил у бік каналізації); наявність спеціального відділення для забою птиці, кролів та нутрій; наявність спеціальної камери охолодження, санітарної камери тощо для птиці, кролів та нутрій; наявність у холодильниках ізольованої камери для боєнь відповідної ємності для зберігання м'яса, зразки якого направлені для лабораторних досліджень у державну лабораторію ветеринарної медицини, а також м'ясопродуктів, які дозволяється використовувати лише після знешкодження; наявність визначених і відповідно обладнаних точок ветеринарно-санітарного контролю для проведення ветеринарно-санітарної експертизи продуктів забою (вішала, столи тощо); наявність окремої кімнати для роботи спеціалістів ветеринарної медицини з обладнаним місцем для проведення дослідження на трихінельоз, мікроскопії мазків-відбитків, інших необхідних лабораторних досліджень, ведення документації; наявність у персоналу бойні особистих медичних книжок з відмітками про проходження медичного огляду; забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям; наявність шаф з відокремленими відділами для власного та санітарного одягу працівників; душової; рукомийників з підведеною гарячою і холодною водою, з безконтактними кранами, а також мила, рушників, аптечки; чи піддаються ветеринарному огляду, вибірковій термометрії тварини, що надходять на бойню; чи проводяться дозиметричні дослідження тварин з населених пунктів, критичних за забрудненням радіонуклідами, та зони посиленого радіоекологічного контролю; чи проводиться обов'язкова ветеринарно-санітарна експертиза туші, внутрішніх органів та інших продуктів забою; ведення обліку передзабійного ветеринарного огляду тварин та результатів ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та інших продуктів забою на бойні у відповідних журналах встановленої форми; чи здійснюється контроль за реалізацією та перевезенням продукції тваринного походження, отриманої на бойні, транспортними засобами, що мають санітарний паспорт; проведення клеймування м'яса та шкур, що випускаються із бойні; проведення санітарної обробки приміщень та обладнання після забою тварин та їх первинної переробки; проведення дезінфекції (2% розчином формальдегіду, 2% гарячим розчином їдкого натру, освітленим розчином хлорного вапна із вмістом 2-3% активного хлору тощо) ємкостей для твердих відходів після кожної їх очистки, а також стоків, забруднених кров'ю та канигою, після закінчення зміни; направлення конфіскатів отриманих на бойнях, на завод з переробки відходів тваринного походження.
 • для здійснення державними органами ветеринарної медицини планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства у галузі ветеринарної медицини господарської діяльності з виробництва ветеринарних медикаментів і препаратів, оптової, роздрібної торгівлі ветеринарними медикаментами і препаратами: наявність ліцензії на провадження господарської діяльності; наявність вивіски із зазначенням назви суб'єкта господарювання та власника або уповноваженого ним органу та інформації про режим роботи; відповідність приміщення аптеки для здійснення торгівельної діяльності необхідним санітарно-гігієнічним умовам, а технічний стан приміщення (місця), будівлі та устаткування, які будуть використані, вимогам нормативних документів щодо зберігання, виробництва та реалізації відповідного ветеринарного товару; наявність на видному місці асортиментного переліку ветеринарного товару, чинних ветеринарних правил та іншої необхідної нормативної документації та дотримання встановлених у них вимог; відповідність умов зберігання і реалізації ветеринарного товару чинним правилам зберігання його в аптеках; наявність обов'язкових виробничих і допоміжних приміщень аптеки. Відповідність загальної площі основних і допоміжних приміщень аптеки, аптечного пункту та кіоску вимогам чинного законодавства; наявність в залі обслуговування населення, матеріальних кімнатах спеціальних меблів для зберігання ветеринарного товару; відповідність технологічному регламенту класів чистоти повітряного середовища у виробничих приміщеннях і в зоні виконання технологічних операцій за вмістом механічних часток і мікроорганізмів; відповідність системи вентиляції повітря до технологічного регламенту і класу чистоти навколишнього середовища; відповідність освітлення, температури, вологості і вентиляції вимогам технологічного регламенту і виключення їх впливу на якість ветеринарних медикаментів і препаратів під час їх виробництва і зберігання та на точність функціонування обладнання; відповідність розташування приміщень має відповідати послідовності виконання операцій виробничого процесу і вимогам рівня чистоти; наявність перехрещення технологічних, матеріальних та людських потоків; відповідність технічного обслуговування та перевірки приладів, апаратів та технічних засобів встановленим нормативам; наявність повірочного тавра на засобах вимірювальної техніки, що використовується під час виготовлення ліків; відповідність проходження повірки засобів вимірювальної техніки установленому порядку; відповідність виготовлення аптекою фармакопейних лікарських форм (розчинів, мікстур, настоянок, мазей, порошків, болюсів, свічок тощо) вимогам Державної фармакопеї та чинним правилам техніки безпеки і виробничої санітарії; наявність робочого місця для проведення контролю за якістю та фасуванням ліків; наявність у виробничих приміщеннях завіс, килимів, квітів, рослин, тварин та плакатів;
 • забезпеченість приміщення для одержання дистильованої води відповідними апаратами, місткостями для її отримання та зберігання; наявність асептичної кімнати для одержання води для ін'єкцій; забезпечення вологого прибирання виробничих та допоміжних приміщень аптеки із застосуванням мийних і дезінфекційних засобів; приміщення для зберігання запасів лікарських засобів ветеринарної медицини обладнані піддонами, стелажами, шафами, холодильниками, сейфами та іншим устаткуванням; наявність холодильника, меблів для організації вживання їжі та відпочинку працівників у кімнаті персоналу; забезпечення зберігання особистого (спеціального) одягу працівників аптеки; проведення санітарного дня; відповідність технічного та господарського оснащення аптеки до вимог чинних нормативних актів; здійснення роздрібної торгівлі зареєстрованими в Україні ветеринарними медикаментами і препаратами, які відповідають вимогам щодо якості; наявність настанов щодо застосування ветеринарних медикаментів і препаратів, затверджених в установленому порядку; наявність відповідної спеціальної освіти в осіб, що проводять реалізацію ветеринарних медикаментів і препаратів; наявність окремих приміщень для зберігання специфічних груп лікарських засобів; наявність холодильного обладнання для зберігання імунобіологічних препаратів та забезпечення відповідних умов зберігання; наявність на підприємстві документації (фармакопейні статті, аналітична нормативна документація, стандарти, регламенти, інструкції, виробничі реєстраційні записи тощо) щодо виробництва та контролю якості ветеринарних медикаментів і препаратів; здійснення контролю температури та вологості повітря; здійснення кондиціювання повітря; дотримання вимог чинного законодавства при відпуску ветеринарних медикаментів і препаратів за рецептами; забезпечення періодичності проведення побілки та фарбування приміщень; забезпечення персоналу аптеки спеціальним одягом відповідно до діючих норм; забезпечення періодичності заміни спеціального одягу; закріплення окремого інвентарю (відра, тази, щітки, ганчір'я) для прибирання різних приміщень та його зберігання; відповідність кваліфікаційних та інших вимог до персоналу чинному законодавству.
 • для здійснення державними органами ветеринарної медицини планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства у галузі ветеринарної медицини на агропродовольчих ринках: проведення експертизи і узгодження проектів планування та будівництва агропродовольчого ринку; наявність дозволу органу державного ветеринарно-санітарного нагляду на введення потужності в експлуатацію;
 • дотримання санітарних вимог до розмежування території ринку на торговельну і господарську зони; територія ринку має відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів ділянку землі; територія та споруди ринку забезпечені штучним освітленням, електро- та водопостачанням; підключення споруд ринку до систем теплопостачання; наявність та розміщення на території ринку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи; відповідність приміщення лабораторії, наданого адміністрацією ринку, вимогам Положення про ДЛВСЕ на ринку; забезпечення державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку необхідним спеціальним лабораторним обладнанням, інструментами, фарбами, хімічними реактивами, мийними і дезінфекційними засобами, лабораторним посудом, спецодягом, лабораторними меблями, інвентарем та іншими допоміжними матеріалами; наявність позначення лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на графічному плані території ринку; наявність облаштованого майданчика для встановлення сміттєзбірників (на відстані 20 м від місць торгівлі харчовою продукцією); контроль за щоденним вивезенням сміття з території ринку та проведенням дезінфекції сміттєзбірників; наявність обладнаних на території ринку санітарних вузлів (на відстані не менше 25 м від місць торгівлі харчовою продукцією, санітарних вузлів з водонепроникними вигрібними ямами - на відстані не менше 50 м). Санітарні вузли повинні мати зручні, вимощені і освітлені підходи; утримання санітарних вузлів та умивальників у належному санітарному стані з проведенням щоденної дезінфекції; проведення 1 разу на місяць санітарного дня; реалізація товарів у спеціалізованих (позначених) зонах з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса і битої птиці, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо; відповідність торгових місць, з яких здійснюється продаж продукції, вимогам законодавства; дотримання періодичності прибирання ринку; дотримання періодичності миття та дезінфекції холодильних камер;
 • наявність обладнаних на території ринку фонтанчиків для питної води, умивальників; наявність обладнаного на території ринку приміщення для миття торговельного інвентарю, фруктів, овочів; відповідність води, яка використовується для господарсько-побутових і питних потреб, вимогам ГОСТ 2874-82 "Вода питна. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю"; забезпечення адміністрацією ринку в достатній кількості прибиральним інвентарем, матеріалами для миття, мийними засобами, спецодягом, торговельно-технологічним обладнанням та дезінфікуючими, дератизаційними засобами, умови їх зберігання; наявність обладнаних гардеробів для зберігання особистих речей працівників ринку; наявність виділеного спеціального приміщення для зберігання торговельного інвентарю; контроль за короткочасним зберіганням продукції з обмеженим строком зберігання в холодильних камерах; наявність відповідно до ветеринарно-санітарних вимог на ринку ізольованої холодильної камери для тимчасового зберігання м'яса, яке підлягає лабораторному дослідженню, до вирішення питання про можливість його реалізації; проведення щоденної дезінфекції санітарних вузлів, збірників для сміття та урн для сміття; відповідність ветеринарно-санітарним вимогам столів для продажу сільськогосподарської продукції (м'ясопродуктів, молокопродуктів, меду), обладнаних матеріалами, що допущені Міністерством охорони здоров'я України; відповідність ветеринарно-санітарним вимогам торговельного інвентарю, колоди для розрубки м'яса; забезпечення дирекцією ринку проведення систематичних заходів з дезінфекції, дезінсекції, дератизації;
 • проходження працівниками медичних обстежень, централізованим пранням і ремонтом спецодягу; наявність відповідних ветеринарних документів, виданих у встановленому порядку на продукцію, що надходить для реалізації; надання адміністрацією ринку місць для торгівлі продукцією домашнього виготовлення; надання адміністрацією ринку місць для продажу живих тварин та птиці; відповідність встановленим ветеринарно-санітарним вимогам місць для продажу живих тварин і птиці (територія не пов'язана з торгівельною зоною та відстані від неї до житлових будинків не менше 200 м); дотримання ветеринарно-санітарних вимог при реалізації молока, молочних продуктів; дотримання ветеринарно-санітарних вимог при реалізації м'яса; дотримання ветеринарно-санітарних вимог при реалізації овочів, зелені, свіжих грибів, фруктів; дотримання ветеринарно-санітарних вимог при реалізації квашених, солених, маринованих овочів та фруктів;
 • наявність санітарного журналу; забезпечення з боку адміністрації ринку контролю за санітарним станом місць торгівлі в критих ринках, павільйонах і на відкритих площадках; наявність у продавців харчових продуктів при собі відповідних документів, що засвідчують якість та безпеку харчових продуктів; забезпечення адміністрацією ринку ізольованого приміщення з встановленням автоклава (інших засобів) для знезараження м'яса, м'ясопродуктів та конфіскатів; проведення огляду і ветеринарно-санітарної експертизи на ринку усіх тварин, продукції тваринного і рослинного походження, що надходять для продажу або зберігаються у приміщеннях ринку (складах, базах, холодильниках, павільйонах, палатках тощо); клеймування туш відповідно до Інструкції із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів, затвердженої наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 02 лютого 2010 р. N 46, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.04.2010 за N 278/17573; проведення знезараження, знешкодження (утилізації) м'яса та м'ясопродуктів, продукції рослинного походження, які згідно з правилами ветеринарно-санітарної експертизи визнані непридатними для споживання людиною; дотримання правил перевезення тварин, птиці та інших вантажів, які підлягають державному ветеринарно-санітарному контролю; надання юридичними і фізичними особам, діяльність яких пов'язана з торгівлею тваринами, а також з реалізацією та зберіганням продукції тваринного і рослинного походження, зразків продукції для проведення ветеринарно-санітарної експертизи; дотримання адміністрацією(власником) ринку вимог щодо приймання продукції тваринного походження (надання місця для торгівлі після одержання висновків лабораторії про їх епізоотичне, ветеринарно-санітарне благополуччя та якість).

6. Вимоги встановлених норм та правил щодо ведення відповідних видів господарської діяльності.

Вимоги до молочнотоварних ферм: Закон України «Про ветеринарну медицину»; санітарні та ветеринарні правила для молочних ферм, колгоспів, совхозів і підсобних господарств затверджені Держагропромом СРСР за погодженням із Міністерством охорони здоров’я СРСР 29 вересня 1986р; наказ Державного комітету ветеринарної медицини України від 21 грудня 2007 р. N 21, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 січня 2008 р. за N 12/14703 «Про затвердження інструкції з профілактики та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу»; наказ Державного департаменту ветеринарної медицини N 4 від 25 січня 2000 р., зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 березня 2000 р. за N 136/4357 «Про затвердження інструкції про заходи з профілактики та боротьби з сибіркою тварин»; наказ Державного комітету ветеринарної медицини України від 03 вересня 2009 р. N 316, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 вересня 2009 р. за N 883/16899 «Про затвердження інструкції з профілактики та боротьби з туберкульозом тварин»; наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропрому України від 25 січня 2000 р. N 4, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 березня 2000 р.за N 135/4356 «Інструкція про заходи з профілактики та боротьби з бруцельозом тварин».

Вимоги до свиноферм: Закон України «Про ветеринарну медицину»; санітарні та ветеринарні правила для спеціалізованих свиногосподарств затверджені Держагропромом СРСР за погодженням із Міністерством охорони здоров’я СРСР 04 листопада 1986р.; наказ Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України, від 15 березня 1994 р. N 5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 березня 1994 р. за N 56/265 «Про заходи профілактики та ліквідації класичної чуми свиней»; наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 31 липня 2007 р.N 77, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2007 р. за N 928/14195 «Про затвердження Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней і Інструкції з профілактики та ліквідації репродуктивно-респіраторного синдрому свиней»; наказ Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України, від 15 березня 1994 р. N 5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 березня 1994 р. за N 56/265 «Інструкція про заходи профілактики та боротьби з бешихою свиней».

Вимоги до вівцеферм: Закону України «Про ветеринарну медицину»; основні ветеринарні правила для комплексно-механізованих вівцеферм затверджених головним управлінням ветеринарії СРСР від 22.02.1973 р.

Вимоги до птахогосподарств та інкубаторів: Закону України «Про ветеринарну медицину»; ветеринарно-санітарні правила для птахівничих господарств і вимог до їх проектування затверджених наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 3 липня 2001 року N 53. Наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 07 вересня 2001 року № 70 „Про затвердження Ветеринарно-санітарних правил для суб`єктів господарювання (підприємств, цехів) з переробки птиці та виробництва яйцепродуктів, правил ветеринарно-санітарної експертизи яєць свійської птиці”. ДСТУ5028-2008 „Яйця курячі харчові”. Наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 20 червня 2007 р. № 69 „Про затвердження Інструкції з проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об’єктів птахівництва”; наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 жовтня 2011 р. N 547, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011 р. за N 1277/20015 «Про затвердження Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці»; наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 жовтня 2011 р.N 548,зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 листопада 2011 р.за N 1279/20017 «Про затвердження Інструкції з профілактики та ліквідації захворювання птиці на хворобу Ньюкасла».

Вимоги до ринків: Закон України „Про ветеринарну медицину”; Закон України „Про безпечність та якість харчових продуктів”; наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04 червня 1996 року N 23 „Про затвердження Ветеринарно-санітарних правил для ринків”; наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 5 квітня 2002 року N 16 „Про затвердження Положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку”.

Вимоги до молокоприймальних пунктів: наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 21 березня 2002 року N 18 „Про затвердження Ветеринарних та санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах”.

Вимоги до боєнь, забійних пунктів господарств: Закон України „Про ветеринарну медицину”; Закон України „Про безпечність та якість харчових продуктів”; наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 14 січня 2004 року N 4 „Про затвердження Ветеринарно-санітарних правил для боєнь, забійно-санітарних пунктів господарств та подвірного забою тварин”; наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 07 червня 2002 р. N 28 „Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів”

Вимоги до водойм по вирощуванню риби (ставків): Закон України «Про рибу, інші водні ресурси та продукцію з них»; наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 01.09.2000 р. N 45 Про затвердження Положення про державний ветеринарний нагляд та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження”.

Вимоги до рибопереробних підприємств: Закон України «Про рибу, інші водні ресурси та продукцію з них»; Закон України „Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”; наказ Міністерства охорони здоров’я України від 06.05.03р. №197 «Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів»; ГОСТ 7631-85 „Рыба, морские млекопетающие, моские беспозвоночные и продукты переработки»;

Вимоги до пасік: Закон України „Про бджільництво”; наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30 січня 2001р. №9 «Про затвердження Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл»; наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 07 червня 2002 р. № 31 „Про затвердження ветеринарно-санітарних вимог щодо заготівлі і переробки воскосировини”.

Вимоги до молокопереробних підприємств: Закон України „Про молоко та молочні продукти”; Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів»; ДСТУ 3662-97 „Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі”; державні санітарні правила для молокопереробних підприємств затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 11 вересня 1998 р N 11.

Вимоги до м’ясопереробних підприємств: Закон України „Про безпечність та якість харчових продуктів”; наказ державного комітету ветеринарної медицини України від 02 лютого 2010 р. N 46 „Про затвердження Інструкції із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів і внесення змін до Інструкції по клеймуванню м'яса”; инструкция по мойке и профилактической дезинфекции на предприятиях мясной и птицеперерабатывающей промышленности; санитарные правила для предприятий мясной промышленности от 1985 г.; наказ державного департаменту ветеринарної медицини України від 07 червня 2002 р. N 28 „Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів”

Вимоги до худобомогильників (біотермічних ям): наказ державного комітету ветеринарної медицини України від 27 жовтня 2008 р. N 232 „Про затвердження Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України”

7. Санкції за порушення вимог законодавства та перелік порушень, що є підставами для надання органом нагляду (контролю) приписів, розпоряджень або інших санкцій.

Статею 107 КУпАП „Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог” передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину тварин, інших ветеринарно-санітарних вимог, передбачених Законом України "Про ветеринарну медицину", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з епізоотіями, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від дев'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно статі 238 КУпАП „Державні органи ветеринарної медицини, підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів” державні органи ветеринарної медицини, підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів Міністерства внутрішніх справ України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушеннями правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог.

Від імені державних органів ветеринарної медицини, підрозділів ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів Міністерства внутрішніх справ України розглядають справи про адміністративні правопорушення і накладають адміністративні стягнення:

 • 1) головний державний інспектор ветеринарної медицини України та його заступники, начальник Управління ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів Міністерства внутрішніх справ України та його заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • 2) головні державні інспектори ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті та їх заступники, державні інспектори ветеринарної медицини Державного комітету ветеринарної медицини України, інспектори Управління ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів Міністерства внутрішніх справ України, начальники відділів ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники - штраф на громадян до дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - до дев'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • 3) головні державні інспектори ветеринарної медицини міст, районів, районів у містах, державні інспектори ветеринарної медицини головних управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні інспектори ветеринарної медицини регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, державні інспектори ветеринарної медицини пунктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, інспектори відділів ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - штраф на громадян до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • 4) державні інспектори ветеринарної медицини управлінь ветеринарної медицини міст, районів, районів у містах, завідуючі лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на ринках, інспектори відділень (відділів) ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів у міських і районних відділах (управліннях) внутрішніх справ - штраф на громадян до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - до сімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державними інспекторами ветеринарної медицини управлінь ветеринарної медицини міст, районів, районів у містах, завідуючими лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на ринках, інспекторами відділень (відділів) ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів у міських і районних відділах (управліннях) внутрішніх справ штраф може стягуватися на місці з громадян у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з посадових осіб - у розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

8. Вичерпний перелік випадків та підстав припинення підприємницької діяльності.

пп.9 п.1 ст. 10 та ст. 11 Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів” передбачено, що тимчасова заборона обігу харчових продуктів, здійснюється якщо є підозра, що вони небезпечні, непридатні для споживання або неправильно марковані, до отримання результатів лабораторного дослідження цих харчових продуктів.

пп. 6 п. 1 ст. 13 Закону України „Про ветеринарну медицину” передбачено заборону експорту, імпорту, транзиту та інший обіг товарів і засобів догляду за тваринами, які не відповідають ветеринарно-санітарним заходам та/або технічним регламентам.

пп. 10 п. 1 ст. 13 Закону України „Про ветеринарну медицину” передбачено обмеження, заборона або припиняти відповідно до законодавства господарську діяльність юридичних або фізичних осіб у разі порушення ними ветеринарно-санітарних заходів, встановлених законодавством, якщо такі порушення можуть спричинити безпосередню загрозу життю та/або здоров'ю людей і тварин.

Законом України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” передбачено порядок анулювання експлуатаційних дозволів для потужностей (об'єктів): з переробки неїстівних продуктів тваринного походження; з виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів, що являє собою призупинення підприємницької діяльності; для потужностей (об'єктів), які займаються виробництвом харчових продуктів та для агропродовольчих ринків.

п. 7 ст. 4-1 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” передбачено підстави анулювання дозвільних документів:

 • звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру;
 • припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація);
 • припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця;
 • встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації.

Дія документа дозвільного характеру припиняється через десять робочих днів з дня прийняття (винесення) рішення про анулювання такого документа, якщо інше не передбачено законом


Пріоритетні напрямки роботи

управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі на 2014 рік

п/п

Зміст пріоритетного завдання

Відповідальний

виконавець

Термін виконання

Вживати заходів щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог у свиногосподарствах, щодо африканської чуми свиней, з метою недопущення занесення на територію України зазначеної хвороби.

Начальник управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі Міценко П.В.

Начальник районної державної лікарні вет.медицини Терновий Д.М.

Директор районної державної лабораторії вет.медицини Тамко Л.М.

На протязі 2014 року

Проведення діагностичних досліджень та профілактичних заходів від лейкозу, туберкульозу ВРХ , сибірської виразки ,сказу та інших  інфекційних хвороб тварин .

Начальник районної державної лікарні вет.медицини Терновий Д.М.


На протязі 2014 року

Провести акредитацію лабораторії ветеринарної медицини

Директор районної державної лабораторії вет.медицини Тамко Л.М.

Січень-лютий 2014 року

Удосконалення матеріально технічної бази управління та державних установ ветеринарної медицини

Начальник управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі Міценко П.В.

Начальник районної державної лікарні вет.медицини Терновий Д.М.


На протязі 2014 року


Начальник управління ветеринарної медицини в Маловисківському районі

Міценко П.В.


 Деякі основні моменти:

Ø     На виконання Указу Президента України №307/2013 “Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території”, відповідно до Положення про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України, затвердженого УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 464/2011.

 • Дані пріоритетні напрямки роботи підготовлені, як примірні (наприкладі ГУВМ в Київській області)!
 • Вам необхідно вносити свої пропозиції з зазначенням конкретних термінів (місяць, декада місяця).
 • Головні управління ветеринарної медицини погоджують пріоритетні напрямки роботи районів, міст та загальним пакетом подають в Держветфітослужбу України.
 • Пріоритетні напрямки роботи подаються на затвердження Голові Держветфітослужби в одному екземплярі (відповідно до графіку, який додається).


Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації