ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Довідка PDF Друк

Д О В І Д К А

про стан виконання вимог чинного законодавства  щодо запобігання  корупції у місцевих органах  виконавчої влади за 2019 рік

З метою забезпечення дотримання Закону України “Про запобігання  корупції”, Закону України “Про державну службу” та виконання в районі розпорядження голови районної державної адміністрації від 22 жовтня 2019 року №253- р «Про затвердження заходів з реалізації засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у сфері діяльності Маловисківської районної державної адміністрації на 2019-2020 роки»,  протягом  11 місяців 2019 року проведено роботу щодо дотримання законодавства  по запобіганню корупції.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30 серпня 2016 року № 285-р “Про затвердження структури апарату районної державної адміністрації”, повноваження з організації роботи запобігання і виявлення корупції в апараті райдержадміністрації покладено на головного спеціаліста апарату райдержадміністрації Анну Зовву.

Видано розпорядження від 09.04.2013 року № 142- р/33- р «Про поштову скриньку (скриньки довіри) з питань запобігання і протидії корупції і хабарництва», з метою забезпечення дотримання Закону України “Про  запобігання корупції” виявлення та недопущення корупційних діянь в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.

Протягом  11 місяців 2019 року звернень в скриньці довіри не виявлено.

Відповідно до плану роботи районної державної адміністрації питання про стан виконання вимог чинного законодавства про запобігання корупції у місцевих органах виконавчої влади, щороку розглядається на колегії при голові районної державної адміністрації, так у листопаді 2018 року дане питання було розглянуто на засіданні колегії райдержадміністрації, за результатами якої видано розпорядження голови районної державної адміністрації   від 03.12.2018 року № 395- р, в якому передбачено ряд заходів з метою активізації роботи районної державної адміністрації з питань протидії проявам корупції в місцевих органах державної влади та в органах місцевого самоврядування.

Особлива увага приділяється підвищенню кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади з питань правозастосовної діяльності по забезпеченню дотримання антикорупційного законодавства.

Головний спеціаліст апарату районної державної адміністрації  у 2019 році прийняла участь у семінар - навчанні на тему: «Актуальні питання реалізації чинного законодавства з питань запобігання корупції», який організований центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської облдержадміністрації.

Згідно затвердженого графіка періодично проводяться семінари – навчання з керівниками структурних підрозділів та працівниками апарату райдержадміністрації, такий семінар - навчання  відбувся  у березні 2019 року на тему: «Особливості подання електронної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

У лютому та березні 2019 року уповноваженою особою з питань запобігання і виявлення корупції надано суб»єктам декларування роз»яснення щодо заповнення та подання електронних декларацій.

Відповідно до вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання  корупції» державні службовці щороку до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-   сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, зобов»язані подавати електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

В структурних підрозділах райдержадміністрації, згідно з наказами керівників,  визначено окремо уповноважених осіб на яких покладено обов»язки з питань запобігання і виявлення корупції.

Станом на 31.03.2019 року в апараті та малочисельних структурних підрозділах районної державної адміністрації всі державні службовці, посади яких належать до посад державної служби категорії  «Б» та «В», вчасно подали щорічну електронну декларацію до 01.04.2019 року.

У фінансовому управлінні райдержадміністрації було виявлено 1 особу, яка не подала декларацію за 2018 рік, у зв’язку з релігійними переконаннями. Уповноваженою особою 03.04.2019 року до НАЗК було подано інформацію про виявлення факту неподання працівником декларації  за 2018 рік в електронному вигляді, але поряд з цим зазначено, що дана декларація направлена у письмовому вигляді до НАЗК 01.04.2019 року.

Станом на  01 листопада 2019 року в апараті та малочисельних структурних підрозділах на посади державних службовців призначено 1 особу, звільнено державних службовців за звітний період 1 особу, посадових осіб 2   (голова та заступник голови ), (з 01.01.2019 року по 01.11.2019 року).

Районною державною адміністрацією проводиться робота по запобіганню і припиненню корупційних діянь у підпорядкованих органах.

При призначенні на посаду державні службовці підписують попередження про спеціальні обмеження, встановлені законами «Про  запобігання корупції» та «Про державну службу», знайомляться із загальними правилами поведінки державного службовця та дотримуються їх виконання у службовій діяльності.

На офіційному вебсайті райдержадміністрації створено і функціонує розділ «Засади запобігання і проявам корупції», який періодично поновлюється.

З метою забезпечення дотримання Закону України “Про запобігання  корупції” та недопущення корупційних діянь в органах виконавчої влади необхідно:

Керівникам структурних підрозділів та апарату райдержадміністрації проводити заходи щодо постійного підвищення кваліфікації державних службовці органів виконавчої влади в частині законодавства щодо запобігання  корупції та забезпечувати направлення на навчання у Центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації державних службовців органів виконавчої влади згідно з планами – графіками навчання;

керівникам структурних підрозділів районної державної  адміністрації, виконкомам  сільських рад вживати дієвих заходів для забезпечення дотримання вимог Законів України  “Про державну службу”, “Про запобігання  корупції”, “Про місцевого самоврядування в Україні” та інших нормативно-правових   актів;

періодично проводити семінари – навчання з керівниками структурних підрозділів, апаратом районної державної адміністрації по вивченню Закону України “Про запобігання  корупції”;

щороку виносити на розгляд колегії районної державної адміністрації питання про стан виконання вимог чинного законодавства  щодо запобігання  корупції у місцевих  органах  виконавчої влади;

правоохоронним органам, уповноваженим по боротьбі з корупцією, через засоби масової інформації, систематично інформувати громадськість району про результати діяльності щодо боротьби з корупцією, а також про резонансні факти проявів корупції;

 

 

Головний спеціаліст апарату

райдержадміністрації                                                                       Анна ЗОВВА

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації