ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

НАРОДЖЕНІ НА МАЛОВИСКІВЩИНІ PDF Друк

СУХОМЛИН ІВАН МУСІЙОВИЧ – уславлений льотчик. Народився 19 травня 1911 року у м. мала Виска у сімї робітника. Закінчив 10 класів Маловисківської СШ №  3. працював на цукрозаводі на залізниці. З 1928 року у Радянській Армії. У 1929 році закінчив Ленінградську військово-теоретичну школу пілотів, в 1930 році Боголюбську авіаційну військову школу пілотів, а в 1931 Севастопольську військову авіаційну морську школу пілотів. Учасник Великої Вітчизняної війни. З Севастополя літав бомбардувати нафтові промисли Румунії, бомбардував ворожі танки в Криму. Виконував бойові завдання в Заполяр’ї. З 1937 року пілот випробовувач. Освоїв 85 типів літаків. У 1948 році закінчив вищі академічні курси при військово-повітряній академії. Встановив 15 світових рекордів. 26 квітня 1971 року полковнику Сухомлину І.М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений двома орденами Леніна, трьома Червоного прапора, Вітчизняної війни 1-го ступення, двома Червоної Зірки. Заслужений льотчик випробовував СРСР, заслужений майстер спорту. Пожива у м. Жуковському Московської області. Помер.


_________________________________________________________________________________________________________

ВЕЛІГІН ПЕТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ – герой війни. Народився 1923 року в с. Злинка. Працював у м. Краснодарі вантажником. 1942 року призваний у діючу армію. Сапер 3-го гвардійського батальйону 19 танкового корпусу , ІV Український фронт. Відзначений медаллю „За оборону Сталінграда”. У бою за село Ашача Діамін (нині Геройськ, Крим) 12 квітня 1944 року разом з вісьмома розвідниками потрапив в полон. Від нелюдських катувань загинув, не видавши військової таємниці. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Похований у братській могилі у с. Геройському. Одна з вулиць м. Саки носить імя Восьми героїв, у м. Малій Висці проспект-алея – ім’я Велігіна. Ім’я Велігіна присвоєно Злинській школі № 1._________________________________________________________________________________________________________

ЖЕРДІЙ ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ – герой війни. Народився 5 квітня 1918 року в с. Велика Виска. У 1929 році батьки разом з чотирма дітьми переїхали в Донбас. Там Євген закінчив 9 класів і вступив в військове училище. На початку війни був інструктором, навчав молодих пілотів. Потім був на фронті і здійснив 75 бойових вильотів. 14 червня 1942 р. вилетів для виконання бойового задання у складі двох літаків. Зустріли 7 ворожих літаків, чотирьох радянські льотчики збили, а п’ятого Жердій таранив. Посмертно йому присвоєно звання Герою Радянського Союзу. У селі Моначанівці Куп’янського району Харківського району Харківської області на місці падіння літака встановлено обеліск.
_________________________________________________________________________________________________________

ОССОВСЬКИЙ ПЕТРО ПАВЛОВИЧ – відомий російський художник, народний художник СРСР (1989), лауреат Державної премії СРСР (1985), дійсний член Російської Академії мистецтв. Онук визначного українського театрального діяча Дмитра Гайдамаки (Вертепова, 1897-1987) - учня М. Кропивницького. Акторами були його бабуся Юлія Шостаківська та мати. І хоча у Малій Висці прожив лише шість перших років, саме її вважає своєю «землею обітованою». У 1944-1950 рр. продовжив навчання в Худояз^ьому інституті імені В. І. Сурикова, був учнем Сергія Герасимова. Член Спілки художників СРСР (1956). За серію робіт «Куба» нагороджений срібною медаллю Академії мистецтв СРСР та орденом «Знак Пошани», а за серію «Слов'янські портрети» - золотою медаллю італійської Академії мистецтв. У 1970 р. художнику присвоєно звання заслуженого художника РРФСР, а в наступному році його обирають першим секретарем правління Спілки художників РРФСР. У 1975 р. присвоєно звання народного художника РРФСР. У 1985 р. отримав Державну премію СРСР за цикл картин «Золотий Кремлівський пагорб», «Віки проходять над Кремлем», «Сонце над Красною площею», «Палацева площа». Вважається основоположником так званого «суворого стилю» в мистецтві, для якого характерні декоративність, узагальнення форми, відсутність нюансів та монументальність. Для творчості художника також характерна робота серіями. Широко відомі його цикли, присвячені Кубі, Мексиці, Чехії, Словаччині, псковській землі, Московському кремлю та інші. Зараз живе в Москві.

_________________________________________________________________________________________________________

БРОВЧЕНКО ВОЛОДИМИР ЯКОВИЧ – поет, пісняр, громадський діяч. Народився 1 червня 1931 року в м. Мала Виска. Закінчив Маловисківську середню школу № 3, Одеський технологічний інститут (1955). Працював за фахом у м. Херсоні, пізніше тривалий час- на комсомольській та партійній роботі. Був редактором обласної молодіжної газети „Ленінський прапор”, згодом головним редактором журналу „Дніпро”(1973-1979). До виходу на пенсію (1991 р.) очолював Товариство культурних зв’язків з українцями за кордоном. Член спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат міжнародної премії імені В. Винниченка. Автор близько трьох десятків поетичних та пісенних збірок. Проживає в м. Києві.
_________________________________________________________________________________________________________

МИХАЙЛОВ АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ – журналіст, організатор діяльності ЗМІ. Народився 23 березня 1949 році в м. Мала Виска. Закінчив Маловисківську середню школу № 3, філологічний факультет Кіровоградського педагогічного інституту., ВПШ при ЦК КПУ(факультет журналістики). Вчителював і займався комсомольською роботою на Маловисківщині. Очолював району газету (1982-1986 рр.) Потім був на партійній роботі, працював на радіо. 1992-1993 – головний редактор, директор київської радіостанції „Радіо Рокс”, у 1993-1994 головний редактор газети „Факт” (Укрінформ). 1994-2001 – головний редактор, начальник управління фотовідеоінформації Укрінформу. З 2001 року – заступник генерального директора Укрінформу. Член національної Спілки журналістів України. Автор низки публікацій про працю журналіста. Керівник і один із авторів проекту „Країни світу”. Упорядник і редактор багатьох виставок (Німеччина, Франція, Бельгія, Китай, США, Канада та ін.). Проживає в м. Києві._________________________________________________________________________________________________________

ПОДАШЕВСЬКА ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА – журналіст, правознавець. Народилася 5 січна 1959 року в с. Краснопілці. Закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працювала інспектором у Маловисківському районному відділі внутрішніх справ, у Кіровоградському міському відділі внутрішніх справ. Близько 10 років працювала в центрі громадських зв’язків УМВС України в Кіровоградській області. З 2003 року – начальник департаменту звязків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ України. Заслужений журналіст україни. Перша жінка в Україні, яка стала генерал-майором міліції (2004 рік). Проживає в Києві.
_________________________________________________________________________________________________________

ПРИГАРА АЛЛА МИХАЙЛІВНА – оперна співачка. Виросла в с. Плетеному Ташлику. Там нині мешкають її батьки. Працювала в оперних театрах Ураїни, нині театрах зарубіжних країн. Брала участь в урочистостях присвячених 80-річчю Маловисківського району.


_________________________________________________________________________________________________________

ПОЛЯРУШ ОЛЕГ ЄВГЕНІЙОВИЧ – літературознавець, вчений, педагог. Народився 5 січня 1940 року в с. Березівці в селянській родині. У 1950 році закінчив Березівську середню школу, протягом двох років працював у колгоспі – в будівельній, тракторній бригадах. У 1959-1964 роках навчався у Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка на відділені української мови і літератури філологічного факультету. У 1964 -1969 роках – викладач, старший викладач Глухівського державного педінституту, 1972-2003 – старший викладач, декан факультету, проректор, ректор (1977-2003) Кіровоградського педінституту (університету ім. В. Винниченка). Професор, автор понад 50 наукових робіт, серед них монографія – „Довженко і фольклор”, 5 навчально-методичних посібників. Заслужений працівник народної освіти України. Проживає в Кіровограді._________________________________________________________________________________________________________

КАВУН СТАНІСЛАВ ФЕДОРОВИЧ– військовий діяч. Народився 29 червня 1944 року у м. Мала Виска. Закінчив 9 класів Маловисківської СШ № 4 , 10-й клас школи робітничої молоді (СШ № 3)З 1961 по 1963 роки навчався в Одеському морському училищі. Після служби в Радянській армії закінчив Саратовське військове училище, військову академію. Займав керівні посади у військах. З 1999 року заступник Головнокомандувача внутрішніх військ Росії. З 2003 року у відставці. Генерал-лейтенант. Нині працює на газонафтовому об’єднанні „НОВАТЕК”. Проживає у Москві.

_________________________________________________________________________________________________________

ОРЛОВ ОЛЕКСАНДР ГНАТОВИЧ – військовий, герой війни. Народився 26 травня 1918 року у селі Великій Висці у сім’ї селянина. Закінчив 9 класів. Працював старшим бухгалтером в конторі зв’язку. У Радянській Армії з 1938 року. Закінчив полкову школу. У діючій армії з 1942 року. У 1944 році закінчив артилерійське училище. Командир батареї 132 гвардійського полку. У числі перших 21 березня 1945 року переправився через Одер, закріпився на невеликому клаптику, прорвав оборону ворога. Протягом 32 годин батарея гвардії старшого лейтенанта Орлова О.Г відбила 13 контратак ворога. Плацдарм, лінія були утримані. Звання Героя Радянського Союзу присвоєне 31 травня 1945 року. У 1956 році закінчив військову артилерійську академію. З 1965 року в запасі. Живе в Бєлгороді. Працював начальником відділу кадрів в обласному управління будівництва і експлуатації шляхів.


_________________________________________________________________________________________________________

ПОЛОНСЬКИЙ ФЕЛІКС МИХАЙЛОВИЧ – художник. Народився 1 січня 1941 року в селі Хмельовому. У 1958-962 рр. – художник-оформлювач Кіровоградської дільниці одеського виробничого комбінату. У 1969-1991 рр – художник-оформлювач майстерень Художнього фонду УРСР. Член Національної спілки художників України. Персональні вистаки: 1993, 1996, 1999, 2002, 2006 рр.- Кіровоград, 1999 – м. Вупперталь, Німеччина.

_________________________________________________________________________________________________________

ТЕТЯНА ПІСКАРЬОВА - співачка, заслужена артистка України, викладач естрадного вокалу, ведуча і режисер, актриса, засновник Благодійного фестивалю «Любов - це Я!».
Народилася 31 серпня 1976 року в місті Мала Виска Кіровоградської області в сім'ї військовослужбовця і фінансистки.
Оскільки тато Тетяни - військовий, її дитинство пройшло в різних куточках України. Сім'я майбутньої співачки жила в Києві, Одесі та Дніпропетровську. Але значний відрізок життя, 12 років, Таня прожила в Кривому Розі. У місті металургів закінчила загальноосвітню та музичну школи, а також музичне училище по класу фортепіано (1991-1995).
З 1997 по 2002 рік – освіту здобула в Миколаївському філіалі Київського Національного Університету Культури і Мистецтв (за спеціальністю - «режисер масових заходів і видовищ» і «організатор дозвілля»).
У 1997 році заснувала і стала керівником Дитячого театру естради «Аліса» в Кривому Розі.
З 1997 по 2002 рік переможниця Гран-прі і  лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів естрадних виконавців: «Мелодія» (м. Львів), «Пан + Пані» (м. Тернопіль), «Боромля», «Зоряний шлях», «Українські зорі »,« Пісенний вернісаж »,« Червона рута »,  «Слов'янський базар »(м. Вітебськ, Білорусь).
В 2000 році Тетяна Піскарьова переїхала до Києва. Протягом кількох років вона брала участь у концертах в НД «Україні», присвяченим державним та професійним святам країни, в зйомках телепроектів «Шлягер року», «Пісня року», «Мелодія для двох сердець» та багатьох інших.
В рамках державної програми «Дні української культури» під керівництвом легендарного режисера Бориса Шарварка Таня Піскарьова виступала в концертних залах Казахстану, Туркменістану, Білорусі, Молдови та Росії.
У 2004 році отримала звання Заслуженої артистки України.
У наступному році на особисте запрошення міністра внутрішніх справ Україні співачка разом з делегацією МВС України відвідала миротворців в Косово і отримала звання учасника бойових дій.
У березні 2009 року Тетяна провела благодійний концерт «Любов - це Я для дітей-сиріт, в жовтні того ж року в концерт-холі «FreeДом» презентувала свій новий кліп на пісню «обручок золото».
В цьому ж році Заслужена артистка Україна представила свою методику з розвитку вокальної майстерності «Я і мій голос» і стала автором і ведучою програми «Батьківські збори» на радіо «Ера».
Тетяна Піскарьова брала участь у найкращих телевізійних шоу країни: «Фабрика зiрок-2», «Фабрика зiрок-3», «Народна Зірка-3» (викладач вокалу), «Народна Зірка-2» (артистка), Національний відбір «Євробачення-2011 »(спеціальний експерт-коментатор).
У 2010 році Таня знялася у фільмі українського режисера Олександра Даруги «Гербарій Маші Колосової».
  Нещодавно Тетяна відкрила в Києві Дитячу Фабрику Естради Тетяни Піскарьової «Бейбі-Світ».

( за матеріалами сайту http://universemedia.com.ua)

_________________________________________________________________________________________________________

АЛКІН ЮРІЙ ІВАНОВИЧ – конструктор ракетної техніки. Народився у 1946 році у м. Мала Виска у сімї військового. У 1963 році закінчив Маловисківську середню школу № 3 із золотою медаллю. Вищу освіту здобув у Москві. Заступник головного конструктора заводу з виробництва ракетної техніки. Проживає у м. Істра – 2, Росія.

_________________________________________________________________________________________________________

БЕЗПАЛИЙ ЛЕОНІД ЯКОВИЧ – поет. Народився 31 грудня 1926 року в с. Розсоху ватці. Після закінчення середньої школи навчався у театральному інституті (м. Харків). У 1948 році заарештований органами держбезпеки. Сім років відбував покарання у таборах. З 1959 року. після одержання спеціальності зоотехніка працював у с. Крупському Кіровоградського району. Член обласного літературного об’єднання „Степ”, автор низки поетичних збірок. Проживає в Кіровограді.

_________________________________________________________________________________________________________

БЄЛІНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ – журналіст. Народився 11 жовтня1952 року в с. Березівці. У 1973 році закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут, у 1988 році – відділення журналістики вищої партійної школи при ЦККПУ. З !974 року працював в Новгородківській районній газеті, а з 1976 року – в обласній газеті „Кіровоградська правда” на посадах кореспондента, завідувача відділом, заступника редактора, головного редактора.

_________________________________________________________________________________________________________

БОРОДІН АНАТОЛІЙ ІВНОВИЧ – науковець. Народився 25 квітня 1932 року в м. Мала Виска. Закінчив Маловисківську середню школу № 3, Херсонський сільськогосподарський інститут та аспірантуру. Старший науковий співробітник науково -дослідного інституту лікарського рослинництва, механізації збору сировини. Має 9 свідоцтв про винаходи. Співавтор машини для збирання ромашок та деяких інших лікарських рослин. Проживає в м. Лубнах Полтавської області. Продовжує працювати в науково-дослідному інституті лікарських рослин.

_________________________________________________________________________________________________________

БОСЯГА ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ – відомий педагог. Народився в 1920 році у с.злинці. Закінчив Злинську середню школу. Вищу освіту здобув після закінчення Великої Вітчизняної війни, з якої повернувся інвалідом. Працював учителем у Лозуватський семирічці, потім у Маловисківській СШ № 4. Учитель новатор, людина невтомної енергії і завзяття. Здобув обласне і республіканське визнання. Заслужений учитель України.

_________________________________________________________________________________________________________

БРОВЧЕНКО ВАРВАРА ІВАНІВНА – науковець. Народилася 17 грудня 1953 року в м. Мала Виска. У 1971 році закінчила з медаллю Маловисківську СШ № 3, у 1978 – Московський університет імені М. Ломоносова, одержала спеціальність вченого-біолога. Має наукові праці з проблем використання, переробки лікарських рослин. Начальник відділу стандартизації і сертифікації на підприємстві „Красногорськ” (м. Москва).

_________________________________________________________________________________________________________

БРОВЧЕНКО ВІКТОР ІВАНОВИЧ – музикант, композитор. Народився в м. Мала Виска. У 1956 році закінчив Маловисківську СШ № 3. Працював на спиртовому заводі, брав участь в аматорських гуртках, захоплювався музикою і театром. Закінчив Олександрійське музичне училище. Одеську консерваторію. Працював у Кіровоградській філармонії, в театрі ім. Кропивницького. Залишив багату музичну спадщину. Помер у жовтні 2004 року. Похований у Малій Висці.

_________________________________________________________________________________________________________

БРОВЧЕНКО ВОЛОДИМИР ЛАРІОНОВИЧ – організатор виробництва. Народився у 1918 році у м. Мала Виска. У 1937 році закінчив Маловисківську середню школу № 3 (перший випуск). Начальник управління будівництва залізниць в Міністерства шляхів сполучення СРСР, Росії. Проживає в Москві.

_________________________________________________________________________________________________________

БРОВЧЕНКО ПАВЛО ЯКОВИЧ – композитор. Народився 17 червня 1938 року в м. Мала Виска. Закінчив з відзнакою Одеське музичне училище(1959) та Харківську академію культури і мистецтв (1972). Член національної музичної спілки. Вчитель школи № 3 у Малій Висці, з 1967 до 2000 року – директор Маловисківської школи Мистецтв (її засновник), з 1967 року (з часу заснування) – художній керівник ідеригент самодіяльної хорової народної капели. Лауреат Всеукраїнських фестивалів. Голова обласного обєднання самодіяльних композиторів, Автор пісенних збірок „Голуби” (на вірші брата, Володимира Бровченка), „За синьою долиною”, „Піду додому”, упорядник збірника „Мелодії степу” (вокальні твори композиторів Кіровоградщини). Живе у Малій Висці.

_________________________________________________________________________________________________________

ГАВРИЛЕНКО ГРИГОРІЙ ІВАНОВИЧ – науковець. Народився у м. Мала Виска. Працюва робітником на Маловисківському спиртовому заводі, одночасно навчася в школі робітничої молоді. Після закінчення ВНЗ продовжив навчання. Кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри економіки Київського медичного інститутту (Української академії правової медицини). Проживає в м. Києві.

_________________________________________________________________________________________________________

ГАЄВСЬКИЙ (БРЕХУНЕЦЬ) ФЕДІР СЕМЕНОВИЧ – військовий діяч. Народився  у 1918 році в м. Мала Виска. У 1937 році закінчив Маловисківську середню школу. Вищу освіту здобув у Ленінграді. Учасник Великої Вітчизняної війни – командир військової частини, полковник. Був військовим радником Ф. Кастор (Куба), проректором Ростовського університету (Росія).

_________________________________________________________________________________________________________

ГІЛЯРОВСЬКИЙ МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ –  театральний діяч. Народився 14 серпня 1934 року. Закінчив Маловисківську СШ № 4. Брав активну участь в художній самодіяльності, мистецькій студії при клубі цукрового заводу. Закінчив Дніпропетровське театральне училище та Київський театральний інститут імені Карпенка-Карого. Прославився будучи головним режисером Львівського театру ім. М. Заньковецької, театру було надано в той час статусу академічного, а Михайлу Васильовичу було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв України. Опісля був головним режисером Київського театру драми та комедії, Харківського театру Харківського театру імені Т.Г Шевченка, Кіровоградського музично-драматичного театру імені М. Кропивницького. З  1989 року – керівник драматичного колективу „Блакитна троянда” (м. Харків). Проживає разом з дружиною, заслуженою артисткою України Анною Плахотнюк, у м. Харкові.

_________________________________________________________________________________________________________

ГІЛЯРОВСЬКА НІНА ВАСИЛІВНА – актриса. Народилася у м. Мала Виска. Навчалася у Маловисківській семирічні школі № 2, закінчила Маловисківську СШ № 4. Актриса Київського театру імені Лесі українки. Народна артистка України. Проживає в Києві.

_________________________________________________________________________________________________________

ГРУЗІН ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ – журналіст. Народився в м. Малій Висці. Вихованець Маловисківської СШ № 3. Творчий шлях розпочав у Маловисківській районній газеті „Червоний прапор”. Працював журналістом в Полтавській області, був заступником головного редактора, потім - головним редактором газети „Сільські вісті”. Заслужений працівник культури України, лауреат премії Я. Галана. Проживає у Києві.

_________________________________________________________________________________________________________

ЖУК ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА – правознавець. Народилася 19 листопада 1948 року в с. Велика Виска. Закінчила юридичний факультет Київського університету. У 1974-1975 – суддя районного суду, 1978-1985 – обласного суду в Кіровограді, з 1985 – суддя Верховного суду України. Одночасно викладає кримінальне право на курсах при Міністерстві юстиції України.

_________________________________________________________________________________________________________

ЗАБОЛОТНИЙ ІВАН КЛИМОВИЧ – актор, режисер. Народився в с. Миро полі Якимівської сільради. З 1920 року брав участь в революційних подіях, служив у Першій Кінній армії. Уже в молоді роки проявився його потяг до мистецтва і з 1927 року він почав працювати актором, а згодом і режисером у Вінницькому державному театрі опери та балету. Здійснив постановку більше десяти опер у т.ч. „Запорожець за Дунаєм”, „Наталка - Полтавка”, ”Князь Ігор”, „Тихий Дон” та ін. У роки Великої Вітчизняної війни у складі театральних колективів виїздив на гастролі військових частин. У повоєнні роки – соліст Донецького державного театру опери та балету. Має звання заслуженого артиста України. З 1967 року на пенсії.

_________________________________________________________________________________________________________

ЗАРІЦЬКИЙ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ – науковець, винахідник. Народився 31 березня 1955 року в с. Олександрівні Маловисківського району. У 1974 році закінчив Кіровоградське медичне училище з відзнакою, у 1980 році – медичну академію в Ленінграді. Одержав направлення в Московський науково-дослідний інститут космічної медицини. Кандидат медичних наук, підполковник медичної служби. Автор кількох винаходів, більше ста наукових праць. Проживає в Москві.

_________________________________________________________________________________________________________

КИШЛЯН О.М – юрист. Народився в с. Велика Виска. У роки Великої вітчизняної війни 1941-1945 років – прокурор військових частин і з’єднань. У повоєнні роки Голова Верховного Суду Молдавської РСР, член Верховного Суду СРСР.

_________________________________________________________________________________________________________

КРАСНИЙ ВАСИЛЬ ОЛЕКСІЙОВИЧ – військовий лікар. Народився 14 березня 1905 року в м. Мала Виска. Середню освіту здобув під час служби в Радянській армії. Закінчив Ленінградську військову медичну академію. Начальник військового госпіталю (1939 р.). У роки Великої Вітчизняної війни-начальник медичної служби Північного військового флоту. У повоєні роки – начальник медичної служби Дунайської військової флотилії. Помер у 1975 році. Похований у м. Одесі.

_________________________________________________________________________________________________________

КРАСНИЙ ГЕОРГІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ –журналіст, літератор, краєзнавець. Народився 26 лютого 1950 року у м. Мала Виска. Закінчив Маловисківську середню школу № 3. Здобув вищу освіту. З юного віку захоплювався літературою. Був активним членом шкільної літературної студії „Світанок”. Працював у колгоспі, згодом кориспондентоп районної газети. З часом став заввідділом редакції, заступником редактора. З 1997 по 2002 рік редактор газети „Маловисківські вісті”. Співавтор книги „Чорний гумор”, „Маловисківський район”, „Маловисківський район у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”. Обирався депутатом міської та районної рад кількох скликань. Член Національної спілки журналістів України. Помер у жовтні 2004 року.

_________________________________________________________________________________________________________

КРАСНИЙ МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ – лікар, організатор медицини. Народився 5 травня 1925 року в місті Малій Висці в багатодітній селянській сім’ї. У 1941 році закінчив 9 класів Маловисківської СШ № 3. У 1943 році насильно був вивезений до Німеччини, працював на заводі. Працював у редакції районної газети і одночасно навчався у Маловисківській школі робітничої молоді. У 1959 році вступив до Одеського медичного інститут. З 1951 році вступив до Одеського Медичного інституту. З 1957 року був лікарем, потім упродовж 12 років – головним лікарем Маловисківської центральної районної лікарні. Відмінник охорони здоровя СРСР. Займався пошуковою роботою., вивчав історію медичного обслуговування Маловисківщини. З 1994 року на пенсії. Проживає в Малій Висці.

_________________________________________________________________________________________________________

КУДАШЕВА МАРІЯ СЕРГІЇВЕНА – знатна дворянка. Народилася в сімї учасника  Вітчизняної війни 1812 року Сергія Даниловича Кудашева. С.Д. Кудашев кілька років був предводителем дворянства Херсонської губернії, а сім’я  його проживала у маєтку Кудашевому (нині Мала Виска), де й пройшло дитинство Марії. М. С Кудашева вийшла заміж за поета Андрія Подолинського, приятеля О.С Пушкіна, і переїхала в маєток чоловіка (нині - Черкащина). Її молодший син став відомим публіцистом і громадським діячем, учасником народницького руху. За це родина Подолинських та Кудашевих зазнали переслідувань. Деякий час сім’я жила у Франції, але чоловік і син Марії Сергіївни тяжко хворіли і вона перевезла їх на батьківщину. Після смерті обох знову виїхала в Париж до внуків. Там і померла, похована в Києві.

_________________________________________________________________________________________________________

ЛУПАЛОВ В’ЯЧЕСЛАВ ІВАНОВИЧ – співак, баритон. Народився 25 листопада 1946 року в м. Малій Висці у сімї військовослужбовця. Співу навчався приватно. З 1975 року в Київському театрі опери та балету (тепер – Національна опера України). Народний артист України (1993 р.). Ролі: Микола, Остап („Наталка Полтавка”, „Тарас Бульба” Лисенка), Невідомий („Аскольдова могила” Верстовського), Мазепа (одноіменна опера Чайковського), а також провідні партії в операх Верді, Россіні, Вагнера, Пучіні, Доніцетті та ін.

_________________________________________________________________________________________________________

МАКСИМЕНКО НАДІЯ ТИМОФІЇВНА – знатна трудівниця, громадський діяч. Народилася 10 серпня 1942 року у с. Злинці. Обиралася депутатом Верховної ради ІІ скликання.

_________________________________________________________________________________________________________

ПРОЦЕНКО МИКОЛА ЄЛИСЕЙОВИЧ – герой війни. Народився в Малій Висці. Тут провів дитячі та юнацькі роки. Служив на короблях Чорноморського флоту. Героїзм проявив при обороні Одеси. Тут його 412 батарея берегової оборони чинила впертий бій загарбникам і загинула разом з командиром. На цьому місті встановлено обеліск. У музеї оборони Одеси є бюст М. Є. Процента. У книзі „73 героических дня” розповідається про подвиг нашого земляка. На примішені Маловисківської СШ № 3, в якій навчався М.Є. Проценко встановлено меморіальну дошку. Син М.Є процента Євген разом з батьком брав участь в обороні Одеси. Залишився живим, бо якраз був відправлений з донесенням. Пройшов всю війну. Нині проживає в Одесі. Капітан далекого плавання.

_________________________________________________________________________________________________________

СТЕПАНЕНКО ОКСАНА ІВАНІВНА – поетеса. Народилася 14 червня 1947 року у с. Злинці. Закінчила середню школу. З 20 років прикута до ліжка тяжкою хворобою. Авторка книги поезії „Вогонь любові” (1995).

_________________________________________________________________________________________________________

За матеріалами книги Г.М. Перебийніса "Відомі люди Маловисківщини"

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації