ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Публічний звіт про роботу Маловисківської районної державної адміністрації за 2019 рік PDF Друк

ПОВІДОМЛЕННЯ

Публічний звіт про роботу 

Маловисківської районної державної адміністрації за 2019 рік

відбудеться 28 лютого 2020 року о 10.00 год. за адресою:м. Мала Виска, вул. Центральна, 78, сесійна зала районної ради.

Регламент проведення публічного звіту: для звіту – до 40 хв.; для відповідей на запитання – до 15 хв.; завершення представлення публічного звіту до 11 год. 00 хв.

Контактна особа - головний спеціаліст з питань організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації Сергій РУДИЙ, 05 258 5-17-27.


28 лютого  2020 року  10.00 год.

 

Публічний звіт

про підсумки діяльності Маловисківської районної державної адміністрації

за 2019 рік

 

Маловисківський район є адміністративно - територіальною одиницею Кіровоградської області. Площа району складає 1248  кв. км, 4,7%  території області.

До складу району входять 1 місто, 1 селище міського типу та 55 сільських населених пунктів.

Чисельність наявного населення на 1 листопада 2019 року по району складає 41372 осіб (міські поселення - 19763 осіб, сільська місцевість - 21609 осіб), постійного – 41058 осіб.

Міграційна ситуація в регіоні, як і загалом у країні, зумовлена реаліями сучасної соціально-економічної ситуації. Сальдо міграції у звітному періоді склало: -128 осіб.

Національний склад населення  району: українці – 96%, росіяни – 2%, білоруси – 1%, інші – 1%. Організації національних меншин відсутні.

 

У 2019 році продовжено реформу децентралізації влади.

Станом на 01 січня 2019 року в районі створено 3 об’єднані територіальні громади: Маловисківська міська ОТГ, до складу якої увійшли Маловисківська міська, Паліївська, Олександрівська та Первомайська сільські ради; Смолінська селищна ОТГ у складі Смолінської селищної та Березівської сільської рад; Мар’янівська сільська ОТГ шляхом об'єднання Мар'янівської сільської ради Маловисківського району та Веселівської сільської ради Новомиргородського району, що не передбачено Перспективним планом формування територій громад Кіровоградської області.

22 грудня 2019 року проведено перші вибори сільського голови Злинської сільської об’єднаної територіальної громади до складу якої увійшли Злинська та Розсохуватська сільські ради.

Протягом звітного року райдержадміністрацією, територіальними органами міністерств та відомств в районі, органами місцевого самоврядування району основні зусилля були зосереджені на вирішенні завдань, визначених актами Президента України, Кабінету Міністрів України, у першу чергу на виконання завдань із вирішення питань соціального захисту населення, учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та внутрішньо – переміщених осіб, впровадження реформ у різних сферах діяльності, а також  на виконанні основних завдань, заходів і проектів визначених Програмою економічного і соціального розвитку Маловисківського району на 2019 рік.

При цьому використано різні механізми і джерела фінансування, важлива увага приділена поєднанню фінансового ресурсу із державного та місцевих бюджетів, приватних інвестицій.

З метою оперативного вирішення нагальних питань, у 2019 році проведено 12 засідань колегії райдержадміністрації, розглянуто 27 питань, видано 27 розпоряджень голови райдержадміністрації. Всього у звітному році для вирішення завдань у різних сферах життєдіяльності району видано 570 розпоряджень голови районної державної адміністрації. Спільно з виконавчим апаратом районної ради, проведено 4 семінари з керівниками органів місцевого самоврядування району та 13 співбесід по питанню наповнення бюджетів.

Особлива увага приділялася розгляду звернень громадян. Всього за 2019 рік до районної державної адміністрації надійшло 734 звернення від громадян. Вирішено позитивно 236, дано роз’яснення по 444, направлено за належністю 54.

Створено систему обліку публічної інформації, яка розміщена у рубриці «Доступ до публічної інформації» офіційного сайту райдержадміністрації і постійно оновлюється. Протягом 2019 року до райдержадміністрації надійшло 58 запитів на публічну інформацію.

Діє сторінка райдержадміністрації в соціальній мережі Фейсбук.

Структура районної державної адміністрації приведена у відповідність  до вимог чинного законодавства. Забезпечено  підвищення  кваліфікації 27  державних службовців.

Сільське господарство є пріоритетною галуззю в реальному секторі економіки району.

Площа земель сільськогосподарського призначення складає 108,1 тис. га, у тому числі ріллі – 99,9 тис. га.

У районі зареєстровано і працює 237 сільськогосподарських підприємств різної форми власності, із них: 29 сільськогосподарських товариств та 208 фермерських господарств та 3108 одноосібників.

За оперативними даними, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства, по всіх категоріях господарств (у порівняних цінах 2010 року) склав 944,9 млн.грн. Сільськогосподарськими підприємствами району  вироблено валової продукції на суму 523,0 млн.грн.

Під урожай 2019 року засіяно та зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 22035 га,  з них:  озимих зернових культур - 17045 га та ранніх  ярих зернових та зернобобових культур - 4990 га. Валове виробництво склало 90,8 тис. т, що на 54,0% більше проти минулого року, урожайність склала 41,3 ц/га. Крім того, озимого  ріпаку зібрано з площі 4244 га., урожайність склала 25,6 ц/га. Пізні культури підлягали до збирання з площі 70423 га.

У тваринництві по сільськогосподарських підприємствах утримувалось великої рогатої худоби 440 голів, в тому числі корів 150 голів, свиней 2830 голів, овець 220 голів. Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась чисельність поголів’я великої рогатої худоби на 18,9%, корів на 11,1%. Збільшено обсяги виробництва м'яса (реалізація худоби та птиці у живій вазі) - на 3,4%; виробництво молока - на 20,5%.

Обсяг інвестицій на придбання техніки склав 29,8 млн.грн., придбано 39 одиниць, з них:  10 тракторів, 2 зернозбиральні комбайни та 27 одиниць іншої техніки.

Здійснено організаційні заходи щодо підтримки сільгоспвиробників у рамках реалізації програм державної підтримки розвитку агропромислового комплексу України. Особи району отримали дотації за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку більш, як на 120,0 тис.грн.

На проведення комплексу робіт  у 2019 році сільгоспвиробниками залучені власні кошти та  кредити банківських установ.

За оперативними даними, за оренду земельних ділянок (паїв) сплачено 119,8 млн.грн.

Із загальної площі земель водного фонду передано в оренду 1053,0018 га, у тому числі земель зайнятих водними об’єктами - 788,3236 га. Сплата орендної плати за водні об’єкти до місцевих бюджетів склала 16,5 тис.грн.

Загальна площа земель лісового фонду району становить 7,128 тис.га.

Розвиток лісового господарства забезпечує ДП «Оникіївське лісове господарство». Природно – заповідний фонд ДП «Оникіївське лісове господарство»  - 4 об’єкти (Докучаєвські лісосмуги), загальна площа яких складає 43,5 га, а це 0,98% до площі Оникіївського лісництва 4417,03 га.

Природно – заповідний фонд району налічує 8 об’єктів, загальна площа яких складає 55,5 га.

У промисловій галузі 98,2% загального обсягу промислового виробництва припадає на підприємства добувної промисловості, 1,8% -  на підприємства переробної промисловості.

Продовжувались роботи по будівництву Новокостянтинівської шахти ДП «Схід ГЗК», на що залучено 87,6 млн.грн. (власні кошти підприємства). З них, на капітальне будівництво – 70,0 млн.грн., модернізацію – 17,6 млн.грн. Відсоток будівельної готовності – 15,6%. Введено в експлуатацію блок 341-8 (ІІ черга), що дозволить підприємству виконати виробничу програму згідно із запланованими показниками за обсягом і вмістом металу в руді. З початку року на Новокостянтинівській шахті ДП «Схід ГЗК» створено 60 нових робочих місць.

У сфері надрокористувачів експлуатується Анастасіївське родовище граніту (здійснюється видобуток та декоративна обробка каменю). Проводиться геологічне вивчення та дослідно-промислова розробка літієвих руд Полохівського родовища ТОВ «Укрлітійвидобування» на території Копанської сільської ради.

Вживалися заходи щодо підвищення рівня енергозбереження та енергоефективності.

Проведено ремонтні  роботи по закладах освіти, культури, охорони здоров’я, продовжувалися роботи по реконструкції мережі вуличного освітлення. Всього у 2019 році по закладах соціальної сфери проведено енергоефективних заходів на суму – 1294,0 тис. грн.,  в т.ч. у закладах освіти – 590,5 тис грн., охорони здоров’я – 694,5 тис. грн., культури – 9,0 тис. грн.

На вуличне освітлення освоєно 0,7 млн.грн., проведено заміну 74 од. світильників та відновлено 4,5 км мереж зовнішнього освітлення.

Проведено комплекс робіт по капітальному та технічному обслуговуванню електромереж та підстанцій, відремонтовано 319,8 км електромереж та 344 підстанції.

Забезпечено відшкодування з державного бюджету, відповідно до Урядової програми з енергоефективності,  89 особам на  суму 2,8 млн.грн.

У галузі транспорту та зв’язку головною метою було і залишається задоволення потреб господарського комплексу і населення в пасажирських і вантажних перевезеннях,  поліпшення стану  та безпеки транспортної мережі району, забезпечення споживачів високоякісними послугами зв’язку.

Станом на 1 січня 2020 року регулярним автобусним сполученням охоплено близько 90,5% сільських населених пунктів району. Однією із вагомих причин неналежного сполучення у всіх населених пунктах району залишається незадовільний стан доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності за маршрутами руху автобусів. Крім того, перевезення до деяких сільських населених пунктів для перевізника є нерентабельним через малу кількість їх мешканців або значну віддаленість від основних автобусних магістралей. Транспортні послуги по перевезенню пасажирів надають приватні перевізники та юридичні особи.

Укладено договори на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на внутрішньорайонних автобусних маршрутах загального користування та залізничні перевезення. Здійснено розрахунків на суму 399,7 тис.грн.

Фінансування дорожньої галузі здійснювалося за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.

Підрядними організаціями за рахунок коштів державного бюджету проведено роботи по поточному середньому ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення: С121011 Плетений Ташлик - ст. Плетений Ташлик - Рівне - з під’їздом до хлібоприймального пункту; С121009 від а/д М-12 - Оникієве - ст. Плетений Ташлик; С121006 Веселівка - Мар'янівка - вихід на а/д М-12. Відремонтовано 6,2 км автодоріг, освоєно 8,8 млн.грн.

Укладено договір підряду на виконання ремонтних робіт на автодорозі С121010 від а/д М-12 - Тарасівка - Злинка - Новоукраїнка - з під’їздом до хлібоприймального пункту (договірна ціна – 7350,0 тис.грн.).

Подано пропозиції щодо фінансування робіт у 2020 році.

Утримання вулиць і доріг комунальної власності населених пунктів району здійснювалося, за договорами з органами місцевого самоврядування району та Філією «Маловисківський райавтодор». Протягом звітного року освоєно 1527,2 тис.грн.

Філією «Маловисківський райавтодор», виконано підрядні роботи на суму 41577,7 тис.грн., з них: експлуатаційне утримання – 20524,3 тис.грн., поточний ремонт – 14482,7 тис.грн., прямі договори – 6008,9 тис.грн.

Протягом звітного року відбулося 4 засідання координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху при райдержадміністрації.

Послуги зв’язку надає Станційно – лінійна дільниця №2 комбінованого центру телекомунікацій  №512 Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком».

Зросла якість мобільного зв’язку, діє розгалужена мережа інтернет-провайдерів (Шторм, Freeline, Київстар, Vodafone Україна, Лайф/lifecell, Інтертелеком), впроваджено 3 G та 4 G зв'язок.

Послуги пошти надає Центральне відділення поштового зв’язку №7 Кіровоградської дирекції АТ «Укрпошта». Діють пересувні відділення поштового зв’язку, які надають послуги по населених пунктах району, згідно затвердженого дирекцією  АТ «Укрпошта» Розкладу руху автомобільного транспорту. Надається 35 видів послуг, вартість визначається відповідно до затверджених тарифів на універсальні та інші послуги поштового зв’язку та тарифи на розрахунково-касове обслуговування.

Запроваджено електронний документообіг між відділом (центром) надання адміністративних послуг та суб’єктами, які задіяні в наданні адміністративних послуг. Державні реєстратори підключені до Реєстру речових прав та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців для прийняття заяв та видачі результатів надання адміністративних послуг. За допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції України «Он – лайн будинок юстиції» забезпечують оперативне проведення реєстрації припинення фізичної особи – підприємця на підставі документів, поданих в електронній формі. У звітному році державними реєстраторами прийнято 22 заяви. У звітному році надано 3728 адміністративних послуг.

Значна робота протягом звітного року проводилась щодо реалізації вимог нормативно-правових актів, своєчасності надходжень податків і платежів до бюджетів усіх рівнів, посилення дисципліни суб'єктів підприємницької діяльності щодо виконання податкових зобов'язань.

Забезпечено надходження до зведеного бюджету району в сумі 456,1 млн.грн., що на 12,7% більше до 2018 року. З них до державного бюджету надійшло 217,1 млн.грн., місцевого - 239,0 млн.грн., що відповідно на 10,3%  та 14,9% більше ніж за минулий рік.

Виконання планових показників місцевих бюджетів району по власних і закріплених доходах складає 101,0%. По податку та збору на доходи фізичних осіб надійшло 42,0 млн.грн., що на  7,8 млн.грн., або 22,9% більше до 2018 року; по платі за землю надійшло 13,2 млн.грн., що на 2,8 млн.грн., або 26,4% більше до 2018 року.

У територіальному розрізі виконання планових показників складає: районний бюджет – 96,8%, сільські бюджети – 106,7%. Найбільша питома вага надходжень до місцевого бюджету належить податку та збору на доходи фізичних осіб і становить 54,5% від загальної суми власних надходжень.

Забезпечено своєчасну виплату по заходах державних та районних програм соціального захисту населення, державних соціальних гарантій, виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника збільшилась порівняно з 2018 роком на 13,9% і склала 10378 грн. Найвищий рівень заробітної плати зафіксовано у працівників підприємств добувної та переробної промисловості. Заборгованість із виплати заробітної плати по суб’єктах господарювання району відсутня.

Районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено 340 суб’єктів господарювання, легалізовано 39 робочих місць

Проведено 12 засідань районної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати  податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 22 керівники підприємств – боржників (з питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; погашення заборгованості із заробітної плати; погашення заборгованості до Пенсійного Фонду України; підвищення середнього розміру заробітної плати).

Станом на 1 січня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних склала  1350 особи. Протягом 2019 року соціальними послугами служби зайнятості скористалося 2289 осіб. Кількість зареєстрованих у центрі зайнятості вільних робочих місць станом на 1 січня 2020 року становила 84 одиниці. Навантаження на вільне робоче місце - 16 осіб. Продовж  звітного періоду високим був попит на професії та спеціальності, пов’язані з наявністю високого рівня кваліфікації.

У звітному році з державного бюджету місцевим бюджетам, на життєзабезпечення категорій громадян, які підтримуються системою пільг і компенсацій, профінансована субвенція на виплати різних видів допомоги на суму 93,1 млн.грн., з обласного бюджету надійшло коштів в сумі 724,0 тис.грн.

На відшкодування оплати житлово - комунальних послуг та електроенергії призначено субсидії - 6286 сім’ям, на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначено субсидії - 3107 сім’ям, кількість сімей, які отримали субсидії складає 5107. Профінансовано на субсидії  коштів в сумі  18,2 млн.грн.

Перебуває на обліку 497 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Здійснено фінансування компенсаційних видатків на суму 1044,4 тис.грн. (за додаткову відпустку, оздоровлення, обслуговування банківських послуг, компенсація на харчування).

Виплачено щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань на суму 1176,3 тис.грн. (1052 особам).

Забезпечено реалізацію заходів із соціальної трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, профінансовано 1339,4 тис.грн.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) охоплено обслуговуванням 1087 одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних громадян та інвалідів.

Маловисківським відділом обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області забезпечено своєчасне проведення перерахунків пенсій на виконання законів України, постанов Кабінету Міністрів України. Станом на 01 січня 2020 року кількість пенсіонерів по Маловисківському району становила 10590 осіб. Середній розмір пенсії складає 2794,4 грн.  та  зріс проти минулого року на 438,30 грн.

Забезпечено належні умови для учасників АТО (ООС), членів їх родин.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебувають 521 учасник АТО (ООС) і мають статус учасник бойових дій. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» користуються пільгами в розмірі 75,0% в межах норм встановлених законодавством на житлово – комунальні послуги, зв'язок, тверде паливо та скраплений газ. В 2019 році готівку для придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 327 учасників бойових дій, які перебували в зоні проведення АТО (ООС) на суму 702,4 тис.грн. Відшкодовано 778,3 тис.грн. організаціям надавачам житлово-комунальних послуг.

Відповідно до бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській  областях» з державного бюджету профінансовано 59,9 тис. грн. (санаторно - курортне лікування, послуги із психологічної реабілітації, професійне навчання за спеціальністю «водій категорії С»).

За рахунок коштів обласного бюджету на санаторно - курортне лікування та відпочинок учасникам бойових дій та членам їх сімей профінансовано 281,9 тис.грн.

З районного бюджету профінансовано 55,5 тис. грн., з них на матеріальну допомогу - 50,0 тис.грн. (по 5,0 тис.грн. 10 членам сімей осіб,  які в даний час перебувають в зоні АТО), навчання – 5,5 тис. грн.

Працевлаштовано за сприяння Маловисківської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості 1 учасника АТО. Станом на 01 січня 2020 року мали статус безробітних 16 учасників АТО (ООС), середній розмір допомоги по безробіттю складав – 4906,0 грн.

Ведеться облік внутрішньо переміщених осіб, вносяться дані до Єдиної інформаційної бази даних про таких осіб, перебувало 111 сімей, в яких 159 осіб.

У 2019 році проведено 79 обстежень фактичного місця проживання. Проведено 12 засідань комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат. Для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг надається щомісячна адресна допомога 73 сім’ям, профінансовано  1028,3 тис.грн.

У гуманітарній сфері реалізовано заходи щодо стабільного функціонування закладів та поліпшення якості надання ними послуг населенню.

У системі освіти району функціонують 15 закладів загальної середньої освіти, які працюють за програмою 9 та 11 річної освіти: І-ІІ ступенів - 5, І-ІІІ ступенів - 10 (у тому числі Маловисківський ліцей), 1 позашкільний та 9 закладів дошкільної освіти, ПТУ №16 м. Мала Виска.

Працюють 361 педагогічний працівник: 291 - у закладах загальної середньої освіти, 49 - у  закладах дошкільної освіти, 21 - у закладах позашкільної освіти. На початок навчального року в район прийшли 6 молодих спеціалісти за напрямами підготовки: «Практичний психолог» (Якимівський НВК, Мар’янівська ЗШ І-ІІІ ст.), «Біологія», «Початкові класи» (Злинський ліцей), «Вчитель фізкультури» (Хмелівське НВО, Копанська філія Хмелівського НВО).

Охоплено навчанням 1821 учня (141 класів). У 2018/2019 навчальному році  1 випускник отримав «Срібну медаль» (Мар’янівська ЗШ І-ІІІ ст.). Районний банк обдарованих та здібних дітей налічує  345 дітей.

Функціонує 10 закладів дошкільної освіти, перебувало 412 дітей. Всіма видами дошкільної освіти в районі охоплено 95,0% дітей від 3-х до 6 років, охоплення дошкільною освітою дітей 5 - річного віку становить 100,0%.

За рахунок коштів різних джерел фінансування проводились поточні ремонти закладів освіти. Виконано робіт на суму 1106,0 тис.грн. (заміна вікон на енергозберігаючі, ремонти котелень, приміщень, покрівель).

З рахунок коштів державного та співфінансування з місцевих бюджетів розпочато реалізацію проекту «Будівництво спортивного майданчику багатофункціонального зі штучним покриттям у Оникіївській ЗШ I-III ст.,  проведено касових видатків – 697,2 тис. грн. Крім того, освоєно  173,3 тис.грн. на придбання дитячих майданчиків для Мануйлівського НВК та Мар’янівської ЗШ І-ІІІ ст.

З метою поліпшення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, у звітному періоді, за рахунок залишку коштів освітньої субвенції  та співфінансування з районного бюджету, бюджету Мар’янівської ОТГ, Злинської сільської ради освоєно 9162,6 тис. грн., з них  5562,6 тис.грн. на придбання комплектів шкільних меблів, навчальних кабінетів, мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки, спортивного інвентарю тощо та  3600,0 тис.грн. на придбання 2 шкільних автобусів. Забезпечено регулярне підвезення 578 дітей та 61 педагогічного працівника до навчальних закладів. Використовується 14 шкільних автобусів.

Всі заклади загальної середньої освіти забезпечені комп’ютерними класами та підключені до  мережі Інтернет.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів працюють харчоблоки та їдальні. Різними видами харчування охоплено 100,0%  дітей від загальної кількості.

Створені умови для організації інклюзивного навчання учнів з особливими освітніми потребами, діє  інклюзивно – ресурсний центр. У 2019/2020 навчальному році охоплено інклюзивною формою навчання 20 учнів з особливими потребами (10 шкіл, 21 клас).

Для проведення оздоровчої компанії було створено 15 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей. Організовано відпочинок для 1249 дітей, що складає 68,0% від загальної кількості дітей шкільного віку, з них 842 дітей пільгових категорій (46,0%). На харчування дітей в пришкільних таборах використано 450,0 тис.грн. бюджетних та 22,2 тис.грн. позабюджетних коштів.

Кошторисні призначення з урахуванням змін за 2019 рік по галузі освіта по бюджету району склали 104704,7 тис.грн.

Виконано комплекс заходів, спрямованих на виконання програмних завдань щодо поліпшення надання послуг у сфері охорони здоров’я. Проведена відповідна робота щодо виконання завдань Уряду з питань реформування галузі.

Забезпечено функціонування КНП «Маловисківська центральна районна лікарня», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», в структуру якого входять 7 лікарських амбулаторій: Маловисківська, Смолінська, Великовисківська, Злинська, Хмелівська, Плетеноташлицька, Оникіївська та 25 ФАПів.

З метою впровадження сучасних технологій КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», амбулаторії загальної практики сімейної медицини забезпечені доступом до мережі Інтернет та підключені до електронної системи охорони здоров’я eHealth, закуплено та встановлено медичні інформаційні системи, які передбачають запис до лікаря за допомогою медичного додатку Medcard24.

Продовжується укладання декларацій між пацієнтами та лікарями, які надають первинну медичну допомогу. Станом на 01 січня 2020 року уклали декларації з лікарем 26,546 тис. осіб, охоплення населення декларуванням становить 63,0%. У підписанні декларацій приймали участь 17 лікарів.

Здійснено заходи щодо розбудови мережі сучасних лікарських амбулаторій у сільській місцевості, забезпечення їх належного оснащення. У рамках програми «Сільська медицина» у 2018 - 2019 роках введено в дію Великовисківську сільську лікарську амбулаторію, придбано автомобіль для медичних працівників, за рахунок субвенції на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості реалізовано проект «Телемедицина», освоєно 794,0 тис.грн., залучено 100,0 тис.грн.  з обласного бюджету для  озеленення  території даної сільської лікарської амбулаторії.

Продовжувалися роботи по капітальному ремонту будівлі Злинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, залишкова вартість проекту 3226,8 тис.грн. (6407,6 млн.грн. кошторисна вартість). За рахунок субвенції на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості придбано автомобіль для  Злинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, освоєно 479,7 тис.грн.

Вжито заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, за рахунок різних джерел фінансування закуплено медичне та технологічне обладнання.

З метою підготовки до функціонування закладів первинної медичної допомоги в умовах нової фінансової системи, реформування придбано комп’ютерної техніки на 66,5 тис.грн., закуплено медичного обладнання на суму 461,0 тис.грн.

На придбання медичного обладнання для центральної районної лікарні освоєно 2261,2 тис.грн. (парафінонагрівач, велотренажер, бальнеологічний пристрій, багатофункціональний пристрій, відсмоктувач медичний електричний «БІОМЕД», стерилізатор повітряний ГП-80, апарат  високочастотний електрохірургічний ЕХВЧ-200 «Надія-4» у комплекті, центрифуга лабораторно-клінічна Опн «ДАСТАН», монітор пацієнта мультипараметричний, коагулометр для лабораторних досліджень, ендоскоп, ендоскопічна система, набір діагностичного цистоскопа,  універсальна стоматологічна установка).

Продовжувалися роботи по капітальному ремонту покрівлі поліклініки центральної районної лікарні, освоєно 250,0 тис. грн. коштів благодійної допомоги ДП «Схід ГЗК».

На проведення ремонтних робіт по відділеннях центральної районної лікарні  освоєно 668,0 тис.грн. (проведено поточний ремонт кабінетів поліклініки, терапевтичного та гінекологічного відділень, замінено відповідно  7 та 6 дверей, 1 вікно на металопластикові, сантехніку, оновлено лінолеум, здійснено фарбування стін та стелі тощо).

Вжито заходи щодо поліпшення стану надання послуг хворим на ниркову недостатність, у 2019 році проведено 1956 сеансів гемодіалізу, освоєно 3749,9 тис. грн. (кошти  медичної субвенції з державного бюджету).

Відповідно до урядової програми «Доступні ліки» жителі району отримували в аптеках за рецептом лікаря ліки за трьома категоріями захворювань: серцево-судинні, бронхіальна астма і діабет ІІ типу.

Видатки на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет склали 812,1 тис.грн.

В КНП «Маловисківська центральна районна лікарня», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»  працюють відповідно 51 та 19 лікарів, 4 лікарі - інтерни, 194 та 51 середніх медичних працівників. Укомплектованість штатних посад відповідно 49,0% (ЦРЛ) та 54,2% (ЦПМСД).

Видатки на утримання установ охорони здоров’я, при кошторисних призначеннях з урахуванням змін склали 50981,7 тис.грн.

У галузі культура для задоволення культурних потреб населення району функціонує 23 клубні заклади на 7088 глядацьких місць, 16 бібліотек з бібліотечним фондом 213380 примірників, початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, музей історії та 3 краєзнавчі музеї на громадських засадах,  8 народних колективів.

Протягом року проведено ряд культурно - мистецьких заходів на рівні району. Взято участь у Міжнародних, Всеукраїнських та  обласних конкурсах. В районі щороку реалізуються 14 районних культурно-мистецьких проектів.

На зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури освоєно 99,3 тис.грн. коштів місцевих бюджетів. На проведення поточних ремонтів та протипожежних заходів  профінансовано 616,0 тис.грн. За рахунок коштів державного бюджету профінансовано 653,0 тис.грн. на капітальний ремонт Великовисківського сільського будинку культури, роботи продовжуються.

Музейний фонд складає 2125 експонатів. Протягом звітного року організовано та проведено 62 екскурсії, відвідало 3,2 тис. осіб, організовано 5 пересувних виставок.

Бібліотечними закладами району  проведено 658 масових заходів, з них на селі 418

На території  району, відповідно державного реєстру, знаходиться 44 пам’ятки історії, 4 пам’ятки архітектури та 9 пам’яток  археології.

На території району діють 7 туристичних маршрутів, до яких включені пам’ятки історично – культурної спадщини, а саме: «Стежками рідного краю», «Дендрарій ім. Єрмолаєва», «Партизанськими шляхами», «Каскади», «Церквами Маловисківщини», «Славетний генерал з почуттям гідності - О.В. Самсонов», «Шляхами бойової слави», оновлювались діючі.

В рамках  підвищення рівня обізнаності населення про туристично – рекреаційні можливості району виготовлено  буклетну  продукцію:  «Стежками рідного краю», «Шляхами бойової слави», «Видатні люди Маловисківщини. Перебийніс Г.М.», «Шляхами бойової слави», «Бровченко В.Я. Творчість наших земляків» та банерну продукцію.

Кошторисні призначення з урахуванням змін за 2019 рік по галузі культура і мистецтво склали 7857,1 тис.грн.

Вжито заходи щодо виконання завдань програми у частині розвитку масових видів спорту.

Матеріально – технічна база спортивних закладів району налічує 69 спортивних майданчиків, 12 футбольних полів, 13 спортивних залів.

Проведено: 26 спортивних змагань серед команд підприємств, установ організацій, фізкультурно-спортивних клубів сільських рад. Спортсмени району взяли участь у чемпіонаті України з окремих видів спорту.

Кошторисні призначення з урахуванням змін за 2019 рік по районному бюджету по галузі фізична культура і спорт склали 1056,3  тис.грн.

Вживаються заходи щодо забезпечення реалізації державної молодіжної та сімейної політики, розвитку сімейних форм виховання  дітей, забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На обліку перебуває 212 дітей, з них 93 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і проживають у 32 сім’ях та  119 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом звітного року поставлено на облік 46 малолітніх дітей із сімей, які потрапили у складні життєві обставини. Сімейними формами виховання охоплено 91,7%.

В районі функціонує дитячий будинок сімейного типу, виховується 4 дітей  та  1 прийомна сім’я, де виховується 1 дитина позбавлена батьківського піклування.

Щомісяця при райдержадміністрації проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини, розглядаються питання про забезпечення соціально – правового захисту дітей та профілактику правопорушень серед неповнолітніх. Проведено 13 засідань комісії, розглянуто 53 питання.

На постійному контролі перебуває питання збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (порушень не виявлено); дотримання чинного законодавства України щодо праці неповнолітніх (порушень не виявлено).

Відповідно до чинного законодавства України у 2019 році вжито заходи щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування житлом за кошти субвенції з державного бюджету.  Всього у 2019 році на придбання квартир перераховано 2,2 млн.грн. для 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Придбано і передано у власність 1 будинок і 4 квартири для 5 дітей (м. Мала Виска, смт Смоліне, м. Новомиргород), освоєно 1,3 млн.грн. На рахунках 2 осіб налічується 0,9 млн.грн.

Протягом 2019 року на квартирний облік поставлено 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Забезпечено виконання заходів програми «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2019 - 2021 рік», протягом року з районного бюджету профінансовано 26,3 тис.грн.

 

Для будівництва житлової та соціальної сфери видано містобудівних умов та обмежень на 14 об’єктів. Індивідуальним забудовникам видано 3 будівельні паспорти, та 7 паспортів прив’язки на тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності. Надано 365 висновків по проектах землеустрою для містобудівних потреб.

Проводилася робота по виготовленню комплекту містобудівної документації (генеральний план, зонінг, детальний план) населених пунктів Велика Виска, Червона Поляна, Миролюбівка. Освоєно 299,4 тис.грн. коштів місцевого бюджету.

Проведено 3 засідання районної містобудівної ради, розглянуто проекти генеральних планів забудови та детальних планів кварталів населених пунктів, внесені зауваження та пропозиції щодо завершення робіт згідно чинного законодавства України.

Паспортизовано та включено до обласного реєстру місць видалення відходів 6 звалищ твердих побутових відходів.

Продовжувалася робота у сфері сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики.

Суб’єкти господарювання обізнані щодо можливостей залучення інвестиційних коштів, в тому числі за рахунок міжнародної технічної допомоги та поінформовані про можливість участі у виставкових заходах, семінарах, нарадах.

Суб’єктам підприємницької діяльності передано в оренду 13607,87 м2 приміщень комунальної власності, укладено 70 договорів оренди. Постійно оновлюються створені бази даних про наявність вільних нежитлових приміщень, виробничих площ та обладнання комунальної власності, що не використовуються.

Торговельну мережу району представляють 102 магазини та об’єкти роздрібної торгівлі, з них 2 кіоски фірмової торгівлі (ТОВ «Черняхівські ковбаси»), 4 заклади громадського харчування, мережа аптек (8) та автозаправних станцій (3).

Забезпечено виконання на належному рівні заходів із цивільного захисту населення, мобілізаційної підготовки.

Діє районна комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, протягом 2019 року проведено 15 засідань комісії, розглянуто 55 питань.

Налічується 9 спеціалізованих служб, в яких розроблено (уточнено) плани реагування на виникнення надзвичайних ситуацій.

Створено районний резерв паливно – мастильних матеріалів (бензин А-92, дизельне паливо), постійно проводиться робота по його поповненню.

В районі на обліку знаходиться 6 захисних споруд протирадіаційного укриття державної та комунальної форми власності, які 100,0% проінвентаризовані. Готовність захисних споруд цивільного захисту до застосування – обмежено готові.

47 осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту, пройшли  перепідготовку.

На попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій у 2019 році використано 790,5 тис.грн., з них 306,7 тис.грн. кошти районного бюджету, 483,8 тис.грн. інші джерела фінансування.

При райдержадміністрації проведено 7 засідань надзвичайної протиепізоотичної комісії.

З метою забезпечення належного виконання в районі мобілізаційних завдань та заходів розроблено план шефства над військовою частиною А – 0981. Плановий відбір на військову службу за контрактом та по призову  на строкову військову службу виконано в повному обсязі.

Протягом звітного року при райдержадміністрації проводилися спільні наради, семінари за участю представників правоохоронних органів, відповідальних за роботу по боротьбі з корупцією, органів місцевого самоврядування, громадських організацій щодо обговорення стану дотримання чинного законодавства по боротьбі з корупцією, надавалися роз’яснення щодо застосування норм антикорупційного законодавства.

Інформаційний простір Маловисківського району представлений системою друкованих і електронних засобів масової інформації.

В районі працює редакція районної газети «Маловисківські вісті», тираж за 2019 рік – 2000 примірників.

З метою забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики при райдержадміністрації діє Громадська рада.

Найбільш структурованими серед об'єднань громадян є рада Маловисківської районної організації ветеранів України, громадське об’єднання Маловисківське районне товариство учасників антитерористичної операції (ООС), районна організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів).

З метою належної координації дій щодо надання допомоги учасникам АТО (ООС) призначено радника голови районної державної адміністрації.

При райдержадміністрації створена та функціонує комісія сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації, проведено 4 засідання.

Слід зазначити, особлива увага приділялась залученню інвестицій в економіку району.

Проводилась робота щодо оновлення інвестиційних пропозицій по інвестиційних об’єктах та земельних ділянках, які можна запропонувати інвесторам, постійно розповсюджується інформація про оголошені конкурси на отримання міжнародної технічної допомоги.

До облдержадміністрації надано інформаційно – презентаційні матеріали  для наповнення рубрик та підрубрик інвестиційного веб-порталу «Центрально –Український інвестиційний портал».

Капітальні інвестиції у 2019 році очікуються в сумі 340,0 млн. грн., у зовнішній торгівлі району експорт - більше 1,5 млн. дол. США.

Забезпечено освоєння значного обсягу коштів спрямованих на розвиток району. У 2019 році з державного бюджету для розвитку соціальної інфраструктури району залучено кошти:

1)субвенції з державного бюджету на соціально - економічний розвиток окремих територій – 2006,3 тис.грн., в тому числі 653,0 тис.грн. невикористаний залишок 2018 року;

2)субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення - 18705,7 тис.грн., з яких освоєно 8789,0 тис.грн.;

3)субвенції на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості (телемедицина) - 794,0 тис.грн.;

4)субвенції на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості (придбання автомобіля) - 500,0 тис.грн., з яких освоєно 479,7 тис.грн.;

5)залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти – 7872,8 тис.грн., які освоєно у повному обсязі.

З обласного бюджету надійшло коштів в сумі 100,0 тис.грн. (озеленення).

З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних об’єктів і заходів залучено 5392,1 тис.грн., з яких освоєно 4726,1 тис.грн.

Відповідно до  Меморандуму між ДК «Ядерне паливо», ДП «Схід ГЗК», Кіровоградською облдержадміністрацією та Кіровоградською обласною радою надійшло  коштів в сумі 250,0 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету фінансувалися 30 програм, профінансовано  3592,9 тис.грн.

З метою залучення коштів державного бюджету у 2020 році направлено перелік проектів до Кіровоградської обласної державної адміністрації для включення їх до переліку інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році.

Надано пропозиції щодо ремонту доріг загального користування місцевого значення.

Основні проблемні питання розвитку району, які не вирішені у 2019 році і потребують вирішення, враховані у програмі економічного і соціального розвитку Маловисківського району на 2020 рік.

_____________________

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації