ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

ВАЖЛИВО! PDF Друк

Історія однієї дівчинки – як врятуватись від батька-агресора?

На жаль, проблема домашнього насильства досить актуальна для українського суспільства. Розповідати про це тривалий час було соромно та боязко. І лише нещодавно в суспільстві почали відкрито говорити на цю болючу тему та всебічно займатися вирішенням проблеми.

Від систематичного домашнього насильства страждала клієнтка Центру та її малолітня донька. Агресивна поведінка чоловіка, вчинення тиску на жінку, приниження її честі та гідності – це лише крапля в морі тих страждань, яких вона зазнавала від свого чоловіка. І не тільки вона – її малолітня донька потрапила до лікарні в результаті домашнього  фізичного насилля.

Неодноразові звернення до поліції щодо притягнення її чоловіка до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства були марними. Кривдник продовжував свої знущання та образи.

На жаль, такі випадки не є поодинокими.

Довідково! Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Він видається на строк від одного до шести місяців.

Маючи намір захистити свою малолітню доньку та покласти край знущанням, жінка звернулась до Овідіопольського бюро правової допомоги.

Для здійснення захисту прав Клієнтки було уповноважено начальника бюро Наталію Білоус.

Для забезпечення захисту та попередження подальшого вчинення насильства по відношенню до дитини, юристка підготувала заяву про видачу обмежувального припису стосовно кривдника (батька дитини) за фактом домашнього насильства над донькою. Аргументація та надані докази не залишили жодних сумнівів у судді, який повністю задовольнив заяву та видав обмежувальний припис на максимальний строк - шість місяців та наклав на кривдника ряд обмежень.

З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/80001568

До Маловисківського бюро правової допомоги Голованівського МЦ з надання БВПД можна звернутись за адресою: вул. Центральна, 62, м. Мала Виска

тел. (05258) 5-19-23

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

Якщо кривдник живе поряд з вами, це не означає, що ви змушені його терпіти постійно. Як приклад порятунку вам - #УспішнаСправаБПД

Ніна В. разом з донькою Іриною страждали від домашнього насильства з боку зятя. Від самого початку спільного проживання чоловік вчиняв фізичне та психологічне насильство над дружиною та тещею. І свідком цього була малолітня дитина. Під час сварок та бійок жінки неодноразово викликали поліцію. Протоколи про адміністративне правопорушення заспокоювали кривдника ненадовго. З останньою надією пані Ніна звернулась за допомогою до системи безоплатної правової допомоги.

Юрист пояснив клієнтці, що вона як особа, постраждала від домашнього насильства, має право на безоплатну вторинну правову допомогу, та склав заяву про винесення обмежувального припису. В процесуальному документі було зазначено, що для забезпечення дієвого та ефективного способу захисту від повторного вчинення домашнього насильства необхідно застосувати обмежувальний припис.

Заяву було подано до суду. Вже наступного дня суд відкрив провадження по справі та винесено рішення про видачу обмежувального припису відносно кривдника. Чоловіку заборонили наближатися на відстань ближче ніж 500 метрів до фактичного проживання заявниці, а також перебувати в місцях спільного проживання. Строк дії обмежувального припису встановлено на 6 місяців.

Хто видає обмежувальний припис?

- Із заявою про видачу обмежувального припису слід звертатися до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування постраждалої особи. Якщо ця особа перебуває у закладі для підтримки постраждалих осіб, то за місцезнаходженням цього закладу.

Які документи потрібно додавати до позовної заяви?

- У заяві мають бути зазначені обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності). Доказами можуть бути матеріали про наявність провадження (кримінального чи про адміністративне правопорушення) щодо особи, яка вчинила домашнє насильство, винесення термінового заборонного припису, копії заяви до поліції тощо.

Чи можна продовжити дію обмежувального припису?

- Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців. Для продовження обмежувального припису слід звертатися до суду із заявою в тому ж порядку, що і для його видачі.

Обмежувальний припис стосовно кривдника – один зі спеціальних заходів, впроваджених в Україні задля протидії домашньому насильству. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що містить цю норму, вступив у силу в січні 2018 року. Цей правовий інструмент, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи, успішно застосовують у своїй юридичній практиці фахівці системи безоплатної правової допомоги.

Читати про цю справу на нашому сайті: https://bit.ly/2ApNV2Z

Щоб отримати правову консультацію:
– напишіть на нашу електронну пошту:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;
– зателефонуйте на номер: (05258) 5-19-23;
– скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
– прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid.
#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

25 травня світове співтовариство відзначає Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Щороку в усьому світі зникають сотні тисяч дітей. Кожний випадок – це окрема історія та драма. Одні діти просто губляться, інші – тікають з дому. Дітей викрадають, вони стають жертвами злочинців…

Коли втрачаєш зв'язок зі своєю дитиною і не знаєш, де вона перебуває, настає паніка та не розумієш, що відбувається. Але кожна хвилина на рахунку, часу для паніки немає. Потрібно діяти швидко та оперативно.

З чого починати пошуки

Якщо зникла дитина в громадському місці, треба негайно повідомити про це охорону, адміністрацію організації, установи, закладу. Необхідно оголосити по гучному зв’язку про загублення дитини, її прикмети. Треба негайно почати контролювати входи-виходи, перевірити туалети, автостоянки, склади. Уважно придивляйтеся до людей, які йдуть з дитиною приблизно також віку, як і ваша. Адже у разі викрадення вашу дитину можуть переодягти, змінити її зовнішність.

Повідомте, як виглядала дитина, її особливі прикмети, де і в який час ви бачили її востаннє, куди з великою ймовірністю вона могла б піти чи поїхати.

Якщо дитина зникла з дому, швидко перегляньте всі її речі (чи взяла з собою комплект одягу, гаджети тощо), пошукайте особистий щоденник, перевірте сторінки у соціальних мережах. Згадайте про підозрілі телефонні дзвінки, розмови, нових знайомих дитини. Опитайте всіх сусідів: коли вони бачили дитину востаннє, чи чули якісь звуки з вашої квартири або бачили, хто приходив до вас додому.

Негайно зверніться по допомогу до поліції

Подайте заяву про розшук дитини до відділення поліції (незалежно від місця її зникнення) або усно за номером 102.

Проте найефективніше звертатися до відділення поліції за місцем зникнення дитини. Це можна зробити одразу після зникнення дитини. Візьміть з собою свіжу фотокартку, річ, на якій є відбитки дитини, запах, волосся. Повідомте, чи є у дитини мобільний телефон. Дайте інформацію про захворювання дитини, особливі прикмети в зовнішності, особливості ходи, вимови, про коло спілкування, яким маршрутом ходить, їздить, розкажіть про підозрілих друзів, знайомих, звички дитини тощо.

На місце зникнення або останнього перебування дитини вирушає оперативно-слідча група.

Міністерство внутрішніх справ створило загальну базу безвісті зниклих https://wanted.mvs.gov.ua/ Портал розшуку МВС також містить інформацію щодо загублених речей, зброї, має базу невпізнаних трупів та базу осіб, які не можуть надати інформацію про себе (зниклі діти, хворі та літні люди, що мають складності з власною ідентифікацією).

Не припиняйте пошуки навіть уночі

Залучіть до пошуків дитини якомога більше людей: сусідів, знайомих, співробітників, добровольців. Розбийтеся на групи та дайте кожній з них контакти друзів і знайомих дитини. Необхідно обдзвонити їх або відвідати, якщо немає телефонів. Розпитати, чи озвучувала їм дитина якісь свої плани останнім часом, чи з’явилися в неї нові підозрілі знайомі тощо. Також необхідно зателефонувати до довідкової служби швидкої допомоги, лікарень, залізничних та автовокзалів. Окремі групи мають обійти найближчі дитячі майданчики, місця зборів підлітків, найближчі парки, магазини, гаражі. У разі відсутності результатів через деякий час можна обдзвонити спецприймальники, морги.

Якщо дитина зникла поза межами міста, підключіть до розшуку працівників лісгоспу, Міністерства з надзвичайних ситуацій, кінологів із собаками. Якщо дитина зникла біля водойми або є водойма біля вашого будинку, підключайте до пошуку водолазів.

Повідомте за місцем навчання або позашкільних занять про зникнення дитини, його вчителеві (тренеру, керівнику гуртка) та однокласникам (дітям з секції, гуртка). Попросіть дізнатися в класі (колективі), чи не говорила дитина комусь про те, що збирається втекти, виїхати кудись, чи не приходив до дитини хтось підозрілий до школи. Запитайте у вчителя, чи немає проблем у стосунках дитини з кимось в класі або зі старшими хлопцями.

Залучайте соцмережі та ЗМІ

Варто розклеїти оголошення про зникнення з фотографією і короткою інформацією про дитину за місцем проживання та звичайним маршрутом дитини.

Якщо знайдеться людина, яка бачила вашу дитину, обов’язково візьміть у неї контактні дані.

Розмістить оголошення про пошук дитини з її фотографією та своїми контактними даними на спеціалізованих пошукових сайтах, у соціальних мережах, передусім, де була зареєстрована дитина.

Пошук зниклих дітей потрібно вести й через ЗМІ. Надайте місцевих телеканалам, друкованим ЗМІ фотографію та інформацію про дитину. Залиште також дані на радіо. По можливості, розмістить пошукові оголошення в транспорті.

Дитина знайшлася…

Коли дитину знайдено, не накидайтеся на неї відразу з докорами, покаранням – можливо, вона і сама дуже налякана. Дайте час собі і їй заспокоїтися. А вже після цього проведіть серйозну розмову, розкажіть, як вона змусила вас хвилюватися, заручіться словом дитини, що вона більше не вчинить так ні за яких умов, якщо зникнення дитини було з її власної ініціативи. Розкажіть, чим взагалі може загрожувати таке зникнення.

Може стати в нагоді підвищення цифрової грамотності дитини, навчання її користуватися мобільним телефоном, навігаторами тощо. Роз'ясніть алгоритм дій в критичній ситуації.

Але якщо дитина не просто загубилася, а втекла з дому, то така поведінка обов'язково вимагає корекції. У тому числі – за участю спеціального психолога.

Щоб отримати правову консультацію:

- напишіть на нашу електронну пошту:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

-  зателефонуйте на номер центру: (05258) 5-19-23
- скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua ;

- прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid .

Для цілодобового доступу до системи безоплатної правової допомоги цілодобово діє Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-21-31-03.

25.05.2020

ТОП-8 змін ринку праці після карантину: служба зайнятості зробила прогноз щодо сфери працевлаштування

Минуло два місяці з початку карантину. Експерти щиро визнають, що запобіжно-карантинні заходи, прийняті з метою запобігання поширенню пандемії, мали негативні наслідки для соціально-економічної сфери навіть у найрозвиненіших державах світу.

Державна служба зайнятості оприлюднила свій прогноз стосовно перспектив розвитку сфери зайнятості під час і після карантину.

1. Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім'ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів;

2. Дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання;

3. Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті;

4. Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць;

5. Обираючи професію, зважте, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то вам загрожуватиме скорочення в першу чергу;

6. Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться;

7. Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов'язки через догляд за дітьми;

8. Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.

Фахівці центрів зайнятості не припиняють дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

У законодавстві України закріплено обов’язок повнолітніх дітей утримувати своїх непрацездатних батьків. Статтею 51 Конституції України визначено, що повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Ця конституційна норма знайшла своє відображення і у Сімейному кодексі України. Які ж підстави виникнення обов’язку утримувати батьків, за яких обставин діти звільняються від нього та як визначається розмір матеріальної допомоги батькам? Роз’яснють фахівці Маловисківського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Підстави виникнення обов’язку повнолітніх дітей утримувати батьків

Частиною першою статті 172 Сімейного кодексу України визначено, що повнолітні дочка, син зобов’язані піклуватися про батьків, проявляти про них турботу та надавати їм допомогу. Статтею 202 Сімейного кодексу України передбачено, що повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Обов`язок повнолітніх дітей утримувати батьків чинним законодавством не пов`язується з їх працездатністю і можливістю надавати батькам матеріальну допомогу і виникає на підставі сукупності наступних умов:

 • походження дитини від матері, батька (кровне споріднення) або наявність між ними інших юридично значущих зв`язків (зокрема, усиновлення);
 • непрацездатність матері, батька (тобто вони є особами, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або особами з інвалідністю);
 • потреба матері, батька в матеріальній допомозі.


Допомога – це не лише аліменти, а й оплата додаткових витрат

При встановленні чи батьки потребують матеріальної допомоги, повинні враховуватися будь-які обставини, які свідчать про необхідність у такій допомозі. При цьому отримання матір`ю чи батьком доходів, які є більшими за прожитковий мінімум, автоматично не свідчить, що вони не потребують матеріальної допомоги.

Положеннями статті 203 Сімейного кодексу України передбачено, що дочка, син, крім сплати аліментів, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

Якщо повнолітні дочка, син не піклуються про своїх непрацездатних, немічних батьків, з них можуть бути за рішенням суду стягнуті кошти на покриття витрат, пов’язаних із наданням такого піклування.

Коли аліменти на утримання батьків можна не сплачувати

Законодавством визначено, що дочка, син можуть бути звільнені судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що:

 • мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків;
 • мати, батько не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.

Обов’язок повнолітніх дочки, сина утримувати своїх непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги, не є абсолютним. У зв’язку з цим суд на вимогу дочки, сина, до яких пред’явлено позов про стягнення аліментів, зобов’язаний перевірити їхні доводи про ухилення батьків від виконання своїх обов’язків щодо них.

Звільнення від обов’язку утримувати матір, батька може мати місце лише у випадку, якщо такий обов’язок у дочки, сина виник. Тобто судом повинні бути встановлені у сукупності такі обставини:

 • непрацездатність матері, батька;
 • потребу матері, батька в матеріальній допомозі;
 • ухилення матері, батька від виконання батьківських обов’язків / несплата аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.


Заборгованість підтверджується довідкою, виданою органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законом. У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки.

Визначення розміру аліментів на батьків – прерогатива суду

Важливо, що сам факт непрацездатності батьків не зумовлює виникнення у дітей обов’язку надання їм утримання – стан непрацездатності має супроводжуватися необхідністю отримання матеріальної допомоги від дітей.

Суд визначає розмір аліментів на батьків повністю чи частково у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. На вибір способу визначення розміру аліментів можуть впливати різні обставини: стабільність доходу, проживання за кордоном, одержання частини доходу в натуральній формі тощо.

У кожному конкретному випадку суд враховує всі види заробітку чи доходу дітей та їх батьків. До уваги приймається отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність у батьків майна, що може приносити дохід тощо.

При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд також бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред’явлено позову про стягнення аліментів, а також дружини, чоловіка та своїх батьків.


Нагадуємо, що до завершення карантину Маловисківське бюро правової допомоги  Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно.

Щоб отримати правову консультацію:
– напишіть на нашу електронну пошту:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;
– зателефонуйте на номер: (05258) 5-19-23;
– скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
– прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid.
#БПД #HYPERLINK "https://www.facebook.com/hashtag/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__%5B0%5D=68.ARBhilQAOETImM6gJCk1g4POj68wg0FZwpG7aHlR9fPUedorQ9dnWZqFcJmhjRBvGL8WDNu6QkjNmesr8INarVNoz3uSibumS26_AIxD5VHRPgJnwkZDhv-stlZqzQzmv51uHsUwRBhLjloinDF4hGhUH-jX44tMHxUT8ZwHcFNCs7O3TWQTI_bDsK_PwkDw4oOxvQEG7ccdsqvVrPWeDfF_9GHP5805bdCz-GXpIGEcwBcp1mrZcGpUW6ZZ2-hGDty_wcgBmnn__ctIsdCWmpMzBtgCSiqFqXCWpT-OC76Q9vElOGUFyOqBXEwMrbMMdJFKcxMGgwS7eNXhmJmj-P7"ПравоваДопомога #HYPERLINK "https://www.facebook.com/hashtag/legalaid?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__%5B0%5D=68.ARBhilQAOETImM6gJCk1g4POj68wg0FZwpG7aHlR9fPUedorQ9dnWZqFcJmhjRBvGL8WDNu6QkjNmesr8INarVNoz3uSibumS26_AIxD5VHRPgJnwkZDhv-stlZqzQzmv51uHsUwRBhLjloinDF4hGhUH-jX44tMHxUT8ZwHcFNCs7O3TWQTI_bDsK_PwkDw4oOxvQEG7ccdsqvVrPWeDfF_9GHP5805bdCz-GXpIGEcwBcp1mrZcGpUW6ZZ2-hGDty_wcgBmnn__ctIsdCWmpMzBtgCSiqFqXCWpT-OC76Q9vElOGUFyOqBXEwMrbMMdJFKcxMGgwS7eNXhmJmj-P7odQ&__tn__=%2ANK-R"LegalAid

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Оголошено відбір серед адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для навчання та подальшої участі у пілотному проєкті “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”.

Координаційний центр з надання правової допомоги в рамках пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» (далі – пілотний проєкт) оголошує конкурс з відбору учасників тренінгу – адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, на тему “Базові навички медіатора в кримінальних справах”.

Учасники, що успішно пройдуть навчання, зможуть долучитися до реалізації пілотного проєкту.

Пілотний проєкт впроваджується відповідно до наказу Міністерства юстиції України та Офісу Генерального прокурора №1473/5/194 від 17 квітня 2020 року на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Тренінги проводяться у співпраці з Інститутом миру і порозуміння.

Під час чотириденного тренінгу відібрані учасники пройдуть спеціалізоване навчання з кваліфікованими експертами у сфері медіації в кримінальних справах та зможуть набути необхідні знання та навички для роботи у якості посередника в рамках пілотного проєкту.

Тренінг буде присвячений розвитку знань та навичок організації та проведення медіації в кримінальних справах, за участі неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину. Програма тренінгу включає такі напрями: принципи та зміст відновного правосуддя, розуміння почуттів та переживань учасників кримінальної ситуації, комунікативні навички медіатора, програма медіації потерпілих та правопорушників.

Очікується, що усі учасники, які успішно пройдуть навчання, зможуть брати участь у якості посередника у пілотному проєкті.

Дати та місце проведення тренінгів будуть визначені після завершення відбору учасників. Тривалість проведення тренінгів може бути змінена. Організатори забезпечують учасникам тренінгу проживання, харчування та покриття витрат на проїзд до та з місця проведення тренінгу.

Вимоги до кандидатів:

співпраця з системою безоплатної правової допомоги – включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. До відбору допускаються адвокати, що беруть участь у конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.01.2020 № 128/7;

щонайменше два роки стажу адвокатської діяльності, зокрема досвід роботи з дітьми у конфлікті/контакті з законом (досвід захисту/представництва дітей у кримінальних провадженнях/провадженнях в справах про адміністративні правопорушення);

досвід публічних виступів (поза судовими засіданнями) буде перевагою;

досвід роботи у якості медіатора або навчання медіації буде перевагою.

Для участі у відборі необхідно:

 1. Заповнити анкету за посиланням https://bit.ly/_restorative_justice до 10 травня 2020 року.
 2. Бути готовими пройти інтерв’ю з тренерами за допомогою відео конференц-зв’язку.
 3. У разі успішного проходження навчання, бути готовими до залучення у якості посередника в рамках пілотного проєкту.

Усім учасникам за результатом інтерв’ю на електронну адресу буде направлено відповідний лист щодо результатів відбору. Будь-які запитання щодо конкурсу просимо спрямовувати на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Хто звільняється від плати за землю у період дії карантину?

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» №540-ІХ від 30.03.2020 року вніс деякі зміни до Податкового кодексу України. З даного питання консультують  фахівці  Маловисківського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Відповідно до вказаного закону, за період з 01 по 31 березня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. Звертаємо увагу, що  квітень 2020 року виключили із пільгового періоду.

Нагадуємо, що плата за землю включає:

 • земельний податок;
 • орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності.

За вимогами Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та не пізніше 20 лютого поточного року подають органу Державної податкової служби України за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за період з 01 по 31.03.2020 року платники, які вже подали декларацію за 2020 рік, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій мають відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці. Якщо вказані платники податків уже подали уточнюючу податкову декларацію та уточнили податкові зобов’язання за березень-квітень 2020 року, то доведеться знову подати уточнюючу податкову декларацію не пізніше 30 квітня, а саме – додати нарахування за квітень. За такі дії не штрафуватимуть.

У свою чергу, податкові зобов’язання зі сплати плати за землю та з податку на нерухомість за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі треба сплатити до 30 червня 2020 року. В такому випадку не буде жодних штрафів та пені.

Фізична особа підприємець (ФОП) в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Якщо ФОПи  мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку, такі особи також самостійно обчислюють розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) шляхом подання податкової декларації. Таким чином, якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу України на ФОПа, то така особа має право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень 2020 року.

Звільнення не поширюється на фізичних осіб – громадян, не суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки новації передбачають, що звільнення стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

Стартує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

З 23 квітня по 5 червня 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав». Учасники – діти віком до 18 років.

«Тема малюнків – права дитини. Щоб подати роботу на конкурс, дитина за допомогою батьків має зареєструватися на сайті конкурсу та завантажити фотографію або скановану копію малюнка. Коли конкурсна робота пройде модерацію, вона з’явиться на сайті для голосування», – розповів заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин.

Конкурсні роботи приймаються з 23 квітня по 20 травня. Малювати можна олівцями, фломастерами, фарбами, виконувати роботи в авторській техніці, створити малюнок за допомогою комп’ютерної графіки тощо. Малюнки мають бути у форматі А3 або А4. Кожен учасник може подати лише одну конкурсну роботу.

Проголосувати за дитячий малюнок, що найбільше сподобався, може кожна людина – для цього потрібно авторизуватися на сайті конкурсу. Оцінювання конкурсних робіт відбудеться на сайті конкурсу в онлайн-режимі усіма учасниками голосування.

З 21 травня до 24 травня визначатимуться переможці. Автори найкращих робіт будуть визначені за кількістю вподобань учасників голосування у трьох вікових категоріях: віком до 8 років, від 9 до 13 років та від 14 до 17 років.

Нагородження переможців конкурсу триватиме з 25 травня по 5 червня. Автори робіт, які набрали найбільшу кількість «лайків», отримають грамоти та призи за перше, друге та третє місця у кожній віковій групі.

Взяти участь у конкурсі, подивитися дитячі роботи та проголосувати за малюнок, що найбільше сподобався, а також детально дізнатися про умови онлайн-конкурсу дитячих малюнків «Країна моїх прав» можна, зайшовши на офіційний сайт http://art-konkurs.legalaid.gov.ua.

Насильство злочин, а не сімейні справи!

Домашнє насильство, що потрібно знати?

Відпустка у зв`язку з вагітністю та пологами

Майно подружжя: що є спільним, а що особистим

Допомога на дітей та сім`ям. що мають дітей

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації