ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Порядок присвоєння чергового рангу державному службовцю PDF Друк

Щодо порядку присвоєння чергового рангу державному службовцю, до якого протягом останнього року було застосовано дисциплінарне стягнення?


Порядок присвоєння рангів державним службовцям передбачений статтею 26 Закону України „Про державну службу" та Положенням про ранги державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.96 № 658.

Відповідно до статті 26 вказаного Закону при прийнятті на державну службу службовцю присвоюється ранг у межах відповідної категорії посад. Для присвоєння чергового рангу в межах відповідної категорії посади державний службовець повинен успішно відпрацювати на займаній посаді два роки. За виконання особливо відповідальних завдань державному службовцю може бути присвоєно черговий ранг достроково в межах відповідної категорії посад. У трудовій книжці державного службовця робиться запис про присвоєння, зміну і позбавлення відповідного рангу.

Згідно з пунктом 4 вказаного Положення через два роки після присвоєння державному службовцю відповідного рангу керівник державного органу за поданням безпосереднього керівника розглядає питання щодо можливості присвоєння йому чергового рангу. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця.

Черговий ранг не може бути присвоєний державному службовцю, до якого протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період проведення службового розслідування або перебування під слідством.

Як вбачається, положеннями спеціального нормативно-правового акту передбачено, що якщо до державного службовця протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, то черговий ранг не може бути присвоєний.

При цьому, положеннями загального нормативно-правового акту про працю, зокрема, статтею 151 Кодексу законів про працю України передбачається, що якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення, а також, якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.

Враховуючи викладене, загальні правила щодо порядку зняття дисциплінарних стягнень не можуть бути застосовані при вирішенні питання стосовно присвоєння чергового рангу державному службовцю, оскільки мова йде не про наявність або відсутність дисциплінарного стягнення, а про наявність самого факту застосування до державного службовця протягом року дисциплінарного стягнення.

Таким чином, державному службовцю можна буде присвоїти черговий ранг після успішного відпрацювання на займаній посаді не менше одного року з дня застосування до нього дисциплінарного стягнення та за умови, що протягом цього року до нього не буде знову застосовано дисциплінарне стягнення.

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації