ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Підпорядкованість у роботі PDF Друк

Запитання:

 Чи можна прийняти на роботу спеціалістом в один з відділів управління праці та соціального захисту населення особу, батько якої є начальником цього управління?

Відповідь:

Відповідно до п. 3 ст.12 Закону України «Про державну службу», не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному органі та його апараті особи, які у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі особам, які є їх близькими родичами чи свояками.

Підпорядкованість – поняття, що характеризує, як правило, найвищу організаційну залежність працівника від керівника. В той же час підпорядкованість може мати різні ступені повноти – повну і часткову. Повна підпорядкованість передбачає наявність у керівника всіх або переважної більшості важелів керуючого впливу (вирішення кадрових питань , преміювання, застосування заходів відповідальності, отримання звітності, здійснення контролюючих функцій). Часткова – це підпорядкованість, коли в організаційних відносинах наявні лише деякі важелі впливу.

Оскільки начальник управління має переважну більшість важелів керуючого впливу, то спеціалісти відділів управління праці та соціального захисту населення є в частковому підпорядкуванні керівників відділів,  і в повному підпорядкуванні - начальника управління. Тому прийняття начальником управління на роботу свого сина буде порушенням ст. 12 Закону України «Про державну службу».



Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації