Раціональне використання газу у побуті. PDF Друк

У приватному будинку і в квартирі газ в основному використовується для приготування їжі, підігріву води та опалення.

Для економії доцільно встановити лічильники обліку тепла та води. Сума, сплачена за показниками лічильника, завжди менша, ніж за середніми показниками, тому що ви платите тільки за спожитий вами газ.

Крім того, є прості рекомендації щодо економії газу в квартирі і в приватному будинку:

- Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для вибраної вами страви, після закипання вогонь треба зменшити у два рази. І врахуйте, що найбільша температура - на кінчиках полум'я, тому не дозволяйте газу "облизувати" ваші каструлі і сковорідки. Це шкодить і посуді, і вашому бюджету.

- Намагайтеся рідше готувати малооб'ємні страви в газовій духовці. Іноді запекти два яблука або чотири картоплини краще в мікрохвильовці, ніж розпалювати всю духовку.

- Для економії газу при нагріванні води для купання запасіться економічною душовою насадкою і намагайтеся приймати душ, а не повну ванну. Це економить і воду, і газ для її нагріву.

Економія газу в приватному будинку.

У приватному будинку економія газу зазвичай означає економію тепла, оскільки основна витрата газу йде саме на опалення.

У першу чергу утепліть пінопластом стіни і горище. Економити газ для опалення допомагають склопакети та відображуючі екрани, встановлені між стіною і радіатором. Ще маленька хитрість: зменште температуру комфорту на 2-2,5 градуси. Не дуже помітно в житті, але сприятливо позначається на гаманці.

Використовуйте, якщо це реально, для опалення дрова. Якщо це неможливо - встановіть економічний газовий конденсаційний котел.

Найвигідніший варіант економії газу в приватному будинку - автоматизація системи опалення. Ті, хто вже її використовує, стверджують, що витрати на її встановлення окупаються протягом першого опалювального сезону.

Зупинимося детальніше на газовому котлі. Що потрібно робити, щоб економити газ у приватному будинку- при роботі з кімнатним термостатом котлу потрібно задати відповідний автоматичний режим роботи "з датчиком температури", тоді він самостійно буде регулювати температуру води в системі. В такому режимі котел буде включатися рідше, температуру носія буде підтримувати більш високою (тобто буде працювати в більш оптимальному щодо витрати газу режимі). Економія газу відбувається завдяки терморегулятору з програматором, який не лише відключає котел, якщо температура піднялася до встановленої, а й включає-відключає котел за заданою програмою. Наприклад, вночі можна задати більш прохолодну температуру, а вдень для економії газу котел варто взагалі відключити на декілька годин, він включиться за 2 години до вашого приходу з роботи. Крім того, в будь-який момент можна включити/відключити котел натисненням кнопки на програматорі, не підходячи до самого котла.

З метою запобігання нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу в побуті, необхідно: допускати до користування газовими приладами тільки осіб, які пройшли інструктаж з безпечного користування газом в управлінні газового господарства; слідкувати за чистотою і нормальною роботою газового обладнання; по закінченні користуванням газу закрити крани на газовому обладнанням і перед ним, а при розміщення балонів на кухні (в багатоповерхових будинках встановлення балонів взагалі заборонено) закрити вентилі і на балонах; при несправності газового обладнання викликати працівників газового господарства; при появі запаху газу в приміщенні треба негайно припинити користування газовими приладами, відчинити вікна, двері, викликати аварійну службу газу за телефоном ”104” та 5-10-85, не запалювати вогню, не палити, не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення; при появі запаху газу в підвальних приміщеннях, погребах, на вулиці необхідно: а) повідомити аварійну газову службу, б) вжити заходів по евакуації людей із загазованої території, в) не допускати піднесення відкритого вогню, г) провітрити приміщення закритої території, д) впускати в квартиру працівників газового господарства для огляду та ремонту газового обладнання, газопроводів в будь-який час доби.

Проводити самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку заміну і ремонт газового обладнання, перепланування приміщення де встановлено газове обладнання; вносити зміни в конструкцію газового обладнання; користуватись газом при порушенні щільності прокладки на з’єднанні, штукатурки димоходів, при закритих кватирках (фрамугах), жалюзних решітках, решітках вентканалів, шляхів під дверима ванних кімнат і кухонь; дозволяти дітям дошкільного віку, та особам які не контролюють свої дії користуватись газовим обладнанням; використовувати газ і газові прилади не за призначенням; використовувати відкритий вогонь для виявлення витоку газу; зберігати в приміщеннях і в підвалах порожні і наповнені балони; розміщювати в газифікованих приміщеннях більше одного балону місткістю 50 літ. або двох місткістю 27 літ. кожний. Балони повинні знаходитись в тому ж приміщенні де і газові прилади; встановлювати балони в газифікованому приміщенні на відстані менше 1 метра від радіатора опалення або печі, на відстані менше 2 метрів проти топочних дверцят печей.

Якщо втілити в життя хоча б половину порад, економія на газі буде становити близько 25-30%.