ПошукЗвернення онлайнНовиниФотоПро очищення владиКонтактні даніЗемляцтво

Маєте проблеми зору? Оберіть зручний розмір шрифта:

Інформація про виконання програми економічного і соціального розвитку Маловисківського району за 2017 рік PDF Друк

Інформація 

про виконання програми економічного і соціального розвитку Маловисківського району

за 2017 рік

 

Маловисківський район є адміністративно – територіальною одиницею Кіровоградської області. Площа району складає 1248  кв. км,  4,7%  території області. До складу району входять 44 сільські населені пункти. Кількість місцевих рад: Маловисківська районна рада та 14 сільських рад.

Відповідно до:

рішення Кіровоградської обласної ради від 14 серпня 2015 року №780 «Про утворення Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади», в результаті об’єднання Маловисківської міської ради, Паліївської, Олександрівської та Первомайської сільських рад, утворено Маловисківську міську об’єднану територіальну громаду з центром у місті Мала Виска;

розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від  14 квітня 2017 року №183-р «Про затвердження Висновку на відповідність проекту рішення Смолінської селищної ради «Про добровільне об'єднання територіальних громад», рішення Смолінської селищної ради від 30 травня 2017 року №224 «Про добровільне об'єднання територіальних громад», створено Смолінську селищну об’єднану територіальну громаду шляхом об'єднання Смолінської селищної ради та Березівської сільської ради з центром у смт Смоліне.

Програма економічного і соціального розвитку Маловисківського району на 2017 рік затверджена рішенням районної ради від 20 грудня  2016 року №125 (далі - Програма). В Програмі враховано стратегічні пріоритети, цілі, напрями та проекти Плану заходів на 2015-2017 роки із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року. Програму розміщено на офіційних сайтах районної державної адміністрації та районної ради.

З метою організації виконання та контролю за виконанням Програми видано розпорядження голови райдержадміністрації, яким визначено відповідальних виконавців галузевих розділів, основних показників та заходів Програми, форми і механізми контролю за станом її виконання і звітності про хід її реалізації.

Райдержадміністрацією, територіальними органами міністерств та відомств в районі, органами місцевого самоврядування району основні зусилля були зосереджені на вирішенні завдань, визначених актами Президента України, Кабінету Міністрів України, у першу чергу на виконання завдань із вирішення питань соціального захисту населення, впровадження реформ у різних сферах діяльності, а також  на виконанні основних завдань, заходів і проектів визначених Програмою. При цьому використано різні механізми і джерела фінансування.

Важлива увага приділена фінансовому забезпеченню реалізації завдань Програми, яке передбачало поєднання фінансового ресурсу із державного та місцевих бюджетів, приватних інвестицій.

Забезпечено освоєння коштів спрямованих на розвиток району, за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально - економічний розвиток окремих територій (1237,6 тис.грн., 3 проекти).

За рахунок даних коштів реалізовано проекти: капітальний ремонт будівлі Злинської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини в с. Злинка (997,6 тис.грн.); придбання меблів для Злинської ЗШ №1 I-III ступенів                     (100,0 тис.грн.); придбання комп'ютерної техніки та мультимедійного обладнання для Злинської ЗШ №1 I-III ступенів (140,0 тис.грн.). На співфінансування даних проектів профінансовано  з районного бюджету                   92,2 тис.грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки дітям які навчаються за інклюзивною формою навчання придбано матеріалів та засобів навчання на суму 70,3 тис.грн. Рішенням сесії районної ради від 20  листопада 2017 року №202 «Про утворення Інклюзивно – ресурсного центру Маловисківської районної ради Кіровоградської області», утворено юридичну особу - комунальну установу «Інклюзивно – ресурсний центр Маловисківської районної ради Кіровоградської області».

За рахунок коштів районного бюджету реалізовано проекти: капітальний ремонт будівлі Оникіївської ЗШ  І-ІІІ ст. (заміна покрівлі головного корпусу школи) (1474,7 тис.грн.); капітальний ремонт спортивного залу Плетеноташлицької  ЗШ І-ІІІ ст. (416,5 тис.грн.); капітальний ремонт класу трудового навчання Якимівського НВК (80,0 тис.грн.); поточний ремонт дошкільного відділення Мануйлівського НВК (79,4 тис.грн.).  Всього освоєно 2050,6 тис.грн.

По об’єкту «Спортивний майданчик для міні – футболу зі штучним покриттям у  Великовисківській ЗШ  І-ІІІ ст. за адресою: пр. Шкільний, 1, Маловисківський район,    с. Велика Виска – реконструкція», відповідно до рішення районної ради від 24 листопада 2017 року №208, визначено Управління капітального будівництва Кіровоградської обласної державної адміністрації замовником на виконання робіт, загальною вартістю                      1499,0 тис.грн. Співфінансування з районного бюджету в сумі 749,5 тис.грн. перераховано  в повному обсязі.

Для покращення матеріально – технічної бази закладів освіти впроваджено  839,1 тис.грн. (з них 96,6 тис.грн. на встановлення 2 ігрових майданчиків в Якимівському та Злинському НВК; 67,0 тис.грн. на заміну котла опалення в Мар'янівській ЗШ І-ІІІ ст.; 29,6 тис.грн. на поточний ремонт системи опалення в Хмелівському НВО; 99,2 тис.грн. на оновлення меблів дошкільних відділень; 47,0 тис.грн. на придбання спортивного інвентарю;                           230,4 тис.грн. на оновлення обладнання для харчоблоків; 126,3 тис.грн. на заміну вікон та дверей; 143,0 тис.грн. на придбання металевого ангару для шкільного автобусу).

За досягнення у навчанні за програмою «Обдарована молодь» учням придбано путівки в дитячий лікувально - оздоровчий табір «Сокіл» на суму                 76,6 тис.грн.

Маловисківський район став одним із перших на Кіровоградщині, де реалізовано знаковий у медичній галузі проект, а саме за кошти медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (цільові видатки на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізації)  у лютому 2017 року в Маловисківській центральній районній лікарні у відділенні анестезіології відкрито 6 ліжок для гемодіалізу для хворих з хронічною нирковою недостатністю. Профінансовано  3942,3 тис.грн.  У закладі лікуються хворі на хронічну ниркову недостатність з Маловисківського, Новоархангельського та Новомиргородського районів, які донедавна отримували такі необхідні їм послуги в Кіровоградській обласній лікарні або медичних установах сусідніх областей.

По урядовій програмі «Доступні ліки» 11876 жителів району (пацієнтів) отримали безкоштовно ліки на суму 724,1 тис.грн.

За кошти районного бюджету придбано житло для лікаря Маловисківської ЦРЛ, освоєно 350,0 тис.грн. На проведення ремонтних робіт по відділеннях центральної районної лікарні  спрямовано 1249,0 тис.грн.

На придбання медичного обладнання - 1696,3 тис.грн. (з них, серед вагомих, придбання системи ультразвукової діагностики - 1198,4 тис.грн., апарат штучної вентиляції легенів «Бриз» - 289,7 тис.грн.). Крім того, на придбання медичного обладнання залучено 436,8 тис.грн. благодійної допомоги (з них, придбання апарату для анестезії – 199,9 тис.грн.).

В рамках реалізації Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» вирішується питання будівництва типової сільської лікарської амбулаторії з житлом для лікаря в                 с. Велика Виска, за рахунок субвенції з державного бюджету.

Завершуються роботи по оформленню кімнат музею історії.

У рамках експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування у Кіровоградській області виконано поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування територіального значення Т-24-01 Городище –Шпола – Новоукраїнка – Бобринець - Устинівка на ділянці км 100+070-127+129 (окремими ділянками), освоєно  7746,1 тис.грн.

З метою залучення коштів державного бюджету  у 2018 році направлено                8 проектів до Кіровоградської обласної державної адміністрації для включення їх до переліку інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду  регіонального розвитку та зареєстровано на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а саме:

-Капітальний ремонт системи опалення в «Хмелівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів» с. Хмельове;

-Капітальний ремонт покрівлі Великовисківського ДНЗ «Рукавичка»                с. Велика Виска;

-Капітальний ремонт будівлі Злинської ЗОШ №1 І-ІІІ ст.(заміна покриття даху) с. Злинка;

-Капітальний ремонт будівлі Мар’янівської загальноосвітньої школи                   І-ІІІ ступенів (заміна покриття даху, заміна вікон та дверей на металопластикові, влаштування блискавкозахисту, утеплення покриття)                     с. Мар'янівка;

-Капітальний ремонт будівлі  Злинської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини с. Злинка (продовження робіт);

-Реконструкція будинку культури  с. Оникієве;

-Капітальний ремонт покрівлі будинку культури с. Велика Виска;

-Капітальний ремонт котельні Маловисківської загальноосвітньої школи - інтернату І -ІІІ ступенів в м. Мала Виска.

Замовлено проектно - кошторисну документацію на 5 проектів:

-«Спортивний майданчик багатофункціональний зі штучним покриттям у  Оникіїівській ЗШ  І-ІІІ ст. за адресою: вул. Центральна, 20, Маловисківський район,   с. Оникіїве – будівництво»;

-«Капітальний ремонт спортивного залу Великовисківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківської районної ради Кіровоградської області по пр. Шкільний, 1 с. Велика Виска, Маловисківський район, Кіровоградська область»;

-«Реконструкція котельні ЗШ І-ІІІ ст. по вул. Центральна, 1 с. Плетений Ташлик Маловисківського району, Кіровоградської області»;

-«Капітальний ремонт  покрівлі поліклініки Маловисківської центральної районної лікарні по вул. Шевченка, 64 м. Мала Виска Кіровоградської області»;

-«Реконструкція частини будівлі  Розсохуватської ЗШ І-ІІ ступенів під дошкільний заклад на 15 місць по вул. Шкільна, 17, с. Розсохуватка, Маловисківського району, Кіровоградської області».

З метою оперативного вирішення нагальних питань, у 2017 році проведено 12 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто                    29 питань. За результатами розгляду видано 29 розпоряджень голови райдержадміністрації. Всього у звітному році для вирішення завдань у різних сферах життєдіяльності району прийнято  795 розпоряджень голови районної державної адміністрації. Спільно з виконавчим апаратом районної ради, проведено 6 семінарів з керівниками органів місцевого самоврядування та                 16 співбесід по питанню наповнення бюджетів.

 

Особлива увага приділялася розгляду звернень громадян. Всього за              2017 рік до районної державної адміністрації надійшло 1286 звернень від                1564 громадян. Вирішено позитивно 432, дано роз’яснення 831, направлено за належністю  23.

Створено систему обліку публічної інформації, яка розміщена у рубриці «Доступ до публічної інформації» офіційного сайту райдержадміністрації і постійно оновлюється. Протягом 2017 року до райдержадміністрації надійшло 26 запитів на публічну інформацію.

В 2017 році розроблено сторінку райдержадміністрації в соціальній мережі Фейсбук (посилання: https://www.facebook.com/Mala.Viska.RDA).

Голова районної державної адміністрації провів 3 виїзні прийоми (звернулось   8 громадян) та 10 особистих прийомів громадян (звернулось                 20 громадян).

 

Агропромисловий комплекс  як основа сталого функціонування економіки регіону

У районі зареєстровано і працюють 26 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, 237 фермерських господарств та                      2538 одноосібників, які обробляють площу 13,5 тис.га.

Під урожай 2017 року посіяно  озимих зернових культур на площі                 12943 га, у тому числі 10248 га озимої пшениці, 36 га озимого жита та 2659 га озимого ячменю. Крім того, посіяно озимого  ріпаку на площі 2011 га. Ранніх зернових та зернобобових культур посіяно на площі 6969 га, що становить 100,0% до прогнозованої площі, із них: ярого ячменю  на площі 6342 га, гороху - 510 га, ярої пшениці - 117 га. Пізні культури посіяно на площі 77436 га,  із них:  цукрові буряки на площі 1472 га, кукурудза - 20723 га, гречка - 210 га, просо - 13 га, соняшник –  27459 га, соя –    17603 га, картопля – 4129 га та інші.

За оперативними даними, у 2017 році, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства, по всіх категоріях господарств (у порівняних цінах 2010 року) становить 596,9 млн.грн., в тому числі продукції рослинництва – 526,2 млн.грн., тваринництва – 70,7 млн.грн.

По сільськогосподарських підприємствах виробництво склало                      324,2 млн.грн., що становить 79,3% до відповідного періоду минулого року, в тому числі продукції рослинництва – 316,0 млн.грн. (78,8%), тваринництва –      8,2 млн.грн. (104,6%).

Господарствами всіх категорій намолочено 144,6 тис. т зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу), що на 61,0 тис. т (або 30,0%) менше в порівнянні з минулим роком.

Зібрано зернових з площі 40,7 тис. га, середня урожайність склала                   35,5 ц/га, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах з площі – 33,9 тис. га, середня урожайність – 34,7 ц/га., зібрано 117,8 тис. т.

Валовий збір технічних культур, в тому числі соняшнику, склав 52,7 тис. т, сої 18,1 тис. т, цукрових буряків 60,3 тис. т.

Сільськогосподарськими підприємствами  району під урожай 2017 року на посів ярих зернових та зернобобових  культур використовувався посівний  матеріал високих репродукцій.

На весь комплекс польових робіт використано  3,0 тис. т мінеральних добрив у перерахунку на діючу речовину.

При вегетації ранніх зернових та зернобобових культур посіви на площі                 19,9  тис. га оброблені  засобами  захисту рослин гербіцидами,  фунгіцидами та інсектицидами. Освоєно  6,7 млн.грн.

Всіма категоріями господарств під урожай 2017 року вирощувалися  овочі на площі 1,6 тис. га, картопля на площі 4,1 га (у тому числі по сільськогосподарських підприємствах  овочі на площі 287 га, картопля -  3,5 га).

Городництвом займалися такі сільськогосподарські підприємства:                      СТОВ А/Ф «Маяк», ТОВ «Карат», СТОВ «А/Ф Нововознесенська»,                      СФГ «Флоря»,   ФГ «Румянцев»,  ЗАТ «АгроДар Україна плюс»,                                ФГ «Подольське».

Фінансування на підтримку підприємств агропромислового комплексу з державного бюджету не здійснювалося. На проведення комплексу польових робіт урожаю 2017 року залучені власні кошти та  кредити банківських установ.

За оперативними даними, за оренду земельних ділянок (паїв) сплачено       143,0 млн.грн, або 126,8% до  укладених договорів (12272 шт.). Середній розмір сплати за 1 ділянку (пай) складає 11656 грн. В середньому сплачено –                      2149 грн/га, що становить  6,4% від нормативної грошової оцінки 1 га ріллі.

Здійснювався постійний моніторинг ринку зерна, обсягів виробництва, споживання  та запасів зерна, динаміки цін на зерновому ринку.

Під урожай 2018 року сільськогосподарськими підприємствами посіяно озимих зернових культур на площі 14,7 тис. га., або 100,0% до плану (озимої пшениці – 11,8 тис. га,  ячменю – 2,8 тис. га, озимого тритікале – 0,075 тис. га),  крім того, посіяно 2,8 тис. га озимого ріпаку. Проведено зяблевого обробітку ґрунту на площі 78,9 тис. га, що становить 100,0% до прогнозу, у тому числі глибокого обробітку 1,3 тис. га. Під посів озимих зернових культур внесено мінеральних добрив 1600 т у перерахунку на діючу речовину.

Станом на 01 січня 2018 року в господарствах всіх категорій району утримувалося 3250 голів великої рогатої худоби, в тому числі 2100 голів корів;               9150 голів свиней; 136000 голів птиці. Вироблено: 2940 т м’яса, 14400 т молока,  24650 тис. штук яєць.

По сільськогосподарських підприємствах утримувалось великої рогатої худоби  330 голів, в тому числі корів 90 голів, свиней  2620 голів, овець                  170 голів. Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась чисельність поголів’я великої рогатої худоби на 12,2%.

Обсяги виробництва м’яса (реалізація худоби та птиці у живій вазі) збільшилась на 13,5% і становить 210 т, молока вироблено 330 т, або на 0,6% більше. Сільськогосподарські підприємства району не займалися вирощуванням птиці та виробництвом яєць.

Основні господарства району: СТОВ «Агро-Віта», СТОВ «Славутич»,                   СТОВ «А/Ф Паліївська», СТОВ «Побєда», СТОВ «Злагода», СТОВ «Україна»,            СТОВ «А/Ф Маяк», ТОВ «ім. Фрунзе», ТОВ «Агро-Прім»,                                      ПСП «П’ятихатське».

Обсяг інвестицій на придбання техніки складає 51,5 млн.грн., придбано           36 одиниць сільськогосподарської техніки, з них: 12 тракторів,                                     3 зернозбиральних комбайнів, інша сільськогосподарська техніка (посівна та ґрунтообробна техніка, обприскувачі тощо).

Взято участь суб’єктами господарювання району у Міжнародній агропромисловій виставці «АГРОЕКСПО - 2017» та Центрально – українському інвестиційному форумі – 2017, у Покровському ярмарку, реалізовувалася продукція бджільництва, овочі та фрукти. Голова райдержадміністрації та керівники сільськогосподарських підприємств  взяли участь у панельній дискусії Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Федерацією роботодавців України. Проведено 5 семінарів – нарад з товаровиробниками всіх форм власності, селищним та сільськими головами, взято участь у кущовій нараді по підготовці проведення комплексу весняно - польових робіт, яка проходила у  смт Новгородка. Проведено 4 Дні поля на базі ФГ «Агро Володимир», ФГ «Флоря»,  ФГ «Коробейко», ФГ «Прилуцький».

Середньооблікова чисельність штатних працівників по сільськогосподарських підприємствах, які входять до кола звітуючих підприємств, становила 1378 осіб.  Розмір середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника – 5775,06 грн.

 

Працюють в районі 2 стаціонарних  пункти по прийманню молока,                     11 ветеринарних дільниць для надання ветеринарної допомоги.

Маловисківським районним управлінням ГУ  Держпродспоживслужби  в Кіровоградській області особлива увага приділялась проведенню профілактичних заходів по недопущенню гострозаразних хвороб. Протягом 2017 року при райдержадміністрації проведено 8 засідань надзвичайної протиепізоотичної комісії, (розглядались питання по африканській чумі та сказу).  Селищному та сільським головам, керівникам господарств району направлено - 80 листів про дотримання ветеринарно -  санітарних вимог щодо посилення заходів по африканській чумі свиней, нодулярного дерматиту,  грипу птиці;  - 20 листів по ліквідації місць несанкціонованої торгівлі. На Українське товариство мисливців і рибалок  та ДП «Оникієвський лісгосп» направлено                 4 вимоги  по виконанню заходів біологічної безпеки, направлених на недопущення інфекційних хвороб  на території мисливських угідь.

Протягом року проведено 5593 профілактичних щеплень тварин проти сибірської виразки, 9747  проти сказу тварин,  проти хвороби Нюкасла (чума птиці) 75240 голів. Проведено 4350 досліджень на туберкульоз ВРХ, 3000 – на лейкоз,   3000 – на бруцельоз.

Ідентифіковано 290 голів великої рогатої худоби, 86 голів дрібної рогатої худоби, 1519 голів свиней. Постійно проводиться масово – роз’яснювальна робота по питанню ідентифікації тварин (розміщено 412  інформаційних листів, висвітлено в районній газеті).

Проводились роботи по обстеженню пасік (84). Проведені обстеження і лабораторні дослідження по ставках району (61). З суб’єктами господарювання району постійно проводиться роз’яснювальна робота по ефективному  використанню земель водного фонду та риборозведення, дотримання ветеринарно-санітарних вимог та правил при  розведенні бджіл та реалізації меду. Інформація з даних питань висвітлювалась на сторінках районної газети «Маловисківські вісті», опубліковано   15 статей.

 

Використання земельних ресурсів та удосконалення земельних відносин

Площа Маловисківського району складає 124800,13 га, з них: земель, зайнятих населеними пунктами – 11082,33 га; земель промисловості, транспорту, зв’язку та іншого призначення – 2632,69 га; земель сільськогосподарського призначення – 108072,05 га, у тому числі: ріллі – 99904,76 га, земель, зайнятих багаторічними насадженнями - 993,75 га, пасовищ - 6322,25 га, сіножаті – 851,29 га; земель під господарчими дворами - 1650,19 га; під господарськими шляхами і прогонами –  921,2 га; ліси та лісовкриті землі - 7158,10 га; під внутрішніми водами 1563,35 га; інші землі – 8279,78 га.

Станом на 01 січня  2018 року в районі  налічується земель державної та комунальної власності (земель запасу та резервного фонду) 3814,70 га, з яких           157,5 га надано громадянам для ведення особистого селянського господарства, 130,1407 га – не надані у власність та користування, решта земель площею    3527,06 га надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, городництва, фізичним та юридичним особам.

Продано 4 земельні ділянки комунальної власності несільськогосподарського призначення загальною площею 0,3922 га на суму 227,7686 тис.грн.

З органами місцевого самоврядування проведено роз’яснювальну роботу щодо поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

У 2017 році  зареєстровано 2478 земельних ділянок в Державному земельному Кадастрі та видано таку ж кількість витягів.

Діє програмний комплекс НКС. Цей програмний продукт дає змогу на базовому рівні виконувати роботи по наповненню, веденню та адмініструванню баз даних автоматизованої системи державного земельного кадастру, веденню Індексних кадастрових планів, реєстрації прав, формування даних статистичної звітності базового рівня.

Протягом 2017 року надійшло 110 звернень учасників АТО щодо  відведення земельних ділянок у власність,  надано 105 дозволів на розроблення проектів землеустрою для ведення особистого селянського господарства у власність.

На території району налічується 1528,55 га земель водного фонду, з них 1283,67 га під водою, 244,88 га - прибережними захисними смугами. Із загальної площі земель водного фонду передано в оренду 1146,1743 га, у тому числі земель зайнятих водними об’єктами – 842,49 га.

Інвестиційно привабливими є земельні ділянки водного фонду на території Злинської сільської ради площею 6,10 га та 19,2590 га, Лозуватської сільської ради площею 4,30 га та Хмелівської сільської ради площею 10,8 га.

Налічується 127 ставків та водосховищ. З юридичними та фізичними особами укладено та зареєстровано 56 договорів оренди земель водного фонду. Налічується 2 дозволи на спеціальне водокористування, 25 паспортів водних об’єктів, затверджених Держводагентством згідно наказу Мінекології від 18.03.2013 року. У 2017 році на 2 водоймах встановлено режим роботи на пониження рівня води.

Сплата орендної плати за водні об’єкти до місцевих бюджетів склала                   45,5 тис.грн. (91,2%).

 

Збереження та розвиток лісових ресурсів

Загальна площа земель лісового фонду району становить 7,128 тис.га.

Розвиток лісового господарства забезпечує ДП «Оникіївське лісове господарство». У 2017 році проводились роботи щодо збереження лісів та поліпшення якісного складу лісових насаджень, вирощування стандартного садивного матеріалу для лісорозведення, задоволення потреб споживачів внутрішнього ринку в лісосировині та використання лісів у туристично-рекреаційних цілях.

Здійснено відновлення лісів на площі 19,1 га, догляд: за лісовими культурами на площі 148,0 га, за лісовими культурами захисних насаджень на площі 19,1 га, за плантаціями новорічних ялинок на площі 17,0 га (реалізовано 5,8  тис.шт., створено плантацію новорічних ялинок на площі 0,9 га). Вирощено 20,0 тис.шт. декоративних саджанців. Проводилась заготівля лісового насіння, заготовлено 1065 кг. Проведено рубок формування і оздоровлення лісів та інших заходів на площі 112,6 га, в тому числі рубки догляду – 79,7 га, з них рубок молодняку – 63,0 га, заготовлено ліквідної маси  - 1362 м3. Рубки головного користування проведено на площі 15,6 га, при цьому заготовлено 5316 м3 ліквідної деревини.

Проведено доглядів за раніше створеними мінералізованими  смугами протяжністю  – 189 км.

Розроблено план по охороні та захисту лісів, протягом року складено                        5 протоколів, сплачено штрафних санкцій на суму 0,7 тис.грн. Складено                     5 протоколів про порушення мисливського законодавства, сплачено                           0,5 тис.грн.

Виділення земель для захисного лісорозведення у 2017 році не здійснювалось.

На засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто питання про заходи щодо запобігання пожеж у природних екосистемах, у тому числі протидії масовим лісовим пожежам. Прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації «Про заходи щодо попередження лісових пожеж». Спільно з ДП «Оникієвське лісове господарство» уточнено план взаємодії та план реагування на пожежі в природних екосистемах, мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж. Забезпечено постійне інформування населення через засоби масової інформації та розміщення інформації на власному сайті підприємства.

Природно – заповідний фонд району налічує 12 об’єктів, загальна площа яких складає 273,4 га. Питома вага площі природно – заповідного фонду складає 0,2%.

Промислове виробництво

У рамках виконання основних завдань і заходів Програми по галузі промисловості здійснювалася координація роботи підприємств облікового кола. 98,2% загального обсягу промислового виробництва припадає на підприємства добувної промисловості, 1,8% -  на підприємства переробної промисловості.

В натуральному виразі вироблялися хліб та хлібобулочні вироби, макаронні вироби, борошно пшеничне, вироби з деревини. Вироблено товарної продукції  на суму 4,1 млн.грн.

Обсяг реалізованої промислової  продукції (товарів, послуг) склав                       15,9 млн. грн., у розрахунку на одну особу населення – 366,3 грн. В загальному обсязі реалізації 60,0% припадало на підприємства переробної промисловості, 40,0% на підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) (крім тих підприємств, що працюють на території громади), склав 10,9 млн.грн.,                       (ДП «Оникіївське лісове господарство» - 7,3 млн.грн.; КП «Енерговодоканал» -                3,6 млн.грн.).

Продовжувались роботи по будівництву Новокостянтинівської шахти                    ДП «Схід ГЗК», на що залучено 30,7 млн.грн. (власні кошти підприємства). Освоєння капітальних вкладень з початку будівництва складає 13,3% від загальної вартості будівництва. У звітному періоді впроваджено нові потужності: сучасний склад вибухових матеріалів на горизонті 300 м, що дасть можливість забезпечити шахту вибуховими матеріалами в повному обсязі та вихід на перший пусковий мінімум видобутку руди до 0,5 млн.т/рік (власні кошти 9,0 млн.грн.); мобільний щоковий дробильний комплекс, який призначений для доведення руди до технологічних нормативів гідрометалургійного заводу (дробильний комплекс складається зі встановленого на потужному шасі приймального бункера, дробарки і конвеєра, з якого видається подрібнена гірська маса). Постійне місце роботи комплексу передбачено на складі готової продукції. Продуктивність - 200 т руди на годину.

Смолінська шахта ДП «Схід ГЗК» отримала дозвіл на користування підземними надрами.

Щодо продовження будівництва ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», в зв’язку з відсутністю фінансування, роботи  не здійснювалися, в наявності борг із виплати заробітної плати (направлено звернення генеральному директору  ДК «Ядерне паливо» щодо її погашення). У квітні 2017 року проведено  позачергові загальні збори акціонерів ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», внесено зміни до Статуту товариства, затверджено Статут у новій редакції; припинено повноваження членів наглядової ради; здійснено обрання голови та членів наглядової ради та  ревізійної комісії.

З метою просування товарів на ринки області та регіонів України суб’єктам господарювання району доводилась інформація щодо можливої участі в обласних, національних та міжнародних виставках, форумах.

Використання мінерально  – сировинних ресурсів

У звітному році видано розпорядження голови районної державної адміністрації про надання згоди на отримання гірничого відводу для розробки Ватутінського родовища уранових руд ДП «Схід ГЗК» (Смолінська шахта).

Освоєно та експлуатується Анастасіївське родовище граніту                          ТОВ «Ноксен», працює 100 чол. (здійснюється видобуток та декоративна обробка каменю). У 2017 році встановлено цех по виробництву щебеневої продукції.

Вживаються заходи щодо залучення надрокористувачів до участі у розбудові соціальної сфери населених пунктів району. ТОВ «Ноксен» надається допомога у вирішенні соціальних проблем Злинської сільської ради. Надано послуги по перевезенню юнаків села Злинка до  райвійськкомату для проходження медогляду та жителів села для участі в культурно – масових заходах району. Крім того, товариством надавалися будівельні матеріали для облаштування парку відпочинку в центрі села Злинка. Відпрацьовано перелік об’єктів які можуть реалізуватися за рахунок коштів передбачених Меморандуму між ДК «Ядерне паливо», ДП «Схід ГЗК», Кіровоградською обласною державною адміністрацією та Кіровоградською обласною радою.

 

Енергозбереження та енергоефективність

У рамках виконання програмних завдань в районі вживалися заходи щодо підвищенні рівня енергозбереження та енергоефективності. Рішенням районної ради від 01 квітня 2016 року №58 затверджено програму енергозбереження Маловисківського району на період до 2020 року. Відповідно до даної програми між райдержадміністрацією та ПАТ «Державний ощадний банк» укладено Генеральний договір про співробітництво в частині відшкодування з районного бюджету комісійної винагороди банку за надання кредиту залученого фізичними особами, які отримали кредит у даній установі на придбання енергоефективного обладнання.

Здійснювався постійний моніторинг ефективності використання енергетичних ресурсів суб’єктами господарювання, забезпечення своєчасності оплати за спожиті енергоносії серед населення. Проведено будівельні, ремонтні  роботи по закладах освіти, культури, медицини, продовжуються роботи по реконструкції мережі вуличного освітлення.

З метою впровадження енергоефективних заходів в бюджетній сфері району у 2018 році розроблено проектно - кошторисні документації на                          7 об’єктів.

Підготовлено перелік об’єктів які можуть реалізуватися за рахунок коштів передбачених Меморандумом між ДК «Ядерне паливо», ДП «Схід ГЗК», Кіровоградською обласною державною адміністрацією та Кіровоградською обласною радою.

Відпрацьовані анкети про енергоспоживання будівель бюджетних установ (заклади освіти, культури, охорони здоров’я) для включення до обласної бази об’єктів енергосервісу (ЕСКО - механізм).

Вживались заходи щодо стимулювання населення до впровадження енергоощадних заходів через механізм компенсації відсотків за кредитами відповідно до Урядової програми з енергоефективності. Забезпечено надання відшкодування з державного бюджету за кредитами населенню. Станом на 01 січня 2018 року ТВБВ №10010/0137 філією Кіровоградського обласного управління  АТ «Ощадбанк» надано кредити на впровадження енергоефективних заходів 95 особам в сумі 1618,5 тис.грн.;                                         АБ «УКРГАЗБАНК» - 106 особам  в сумі 2200,6 тис.грн. (194 особам - на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів в сумі 3674,2 тис.грн.;    7 особам – на придбання котлів –  144,9 тис.грн.).

Взято участь у обласній нараді  з питань впровадження енергозбереження та енергоефективних заходів.

У виробництві та постачанні електроенергії Маловисківським РЕМ роботи виконувалися згідно інвестиційної програми                                                   ПАТ «Кіровоградобленерго» на 2017 рік, затвердженої постановою НКРЕ України від 25.12.2012 року №1705. Джерелами фінансування виконаних заходів були власні кошти підприємства. Для забезпечення надійної та якісної електроенергії для споживачів району протягом року проведено комплекс робіт по капітальному та технічному обслуговуванню електромереж та підстанцій, відремонтовано відповідно: 46,7 км ПЛ-10 кВ, 62,7 км ПЛ-0,4 Кв,                                 69 підстанцій; 91,6 км ПЛ-10 кВ, 118,9 км ПЛ-0,4 Кв, 273 підстанції.  85,02 км ліній електропередач розчищено від зелених насаджень.

Маловисківським управлінням експлуатації газового господарства здійснено: технічний огляд шляхом обходу  газопроводів високого, середнього та низького тиску – 670 км 316 м., ГРП – 321 шт.,  ШРП – 1 - 456 шт., КБРТ – 3215 шт.; регулювання газового обладнання і перевірку спрацювання запобіжних клапанів: ГРП –  24 шт., ШРП – 44 шт.; контроль одоризації (інтенсивності запаху) природного газу – 11 разів; планово-технічне обслуговування 2971 газових приладів у 1880 абонентів. Щомісяця виконується моніторинг тиску газу в контрольних точках.

Транспорт та зв'язок, розвиток автомобільних доріг

У галузі транспорту та зв’язку головною метою було і залишається задоволення потреб господарського комплексу і населення в пасажирських і вантажних перевезеннях,  поліпшення стану  та безпеки транспортної мережі району, забезпечення споживачів високоякісними послугами зв’язку.

Станом на 01 січня 2018 року регулярним автобусним сполученням охоплено близько 90,5% сільських населених пунктів району. Однією із вагомих причин неналежного сполучення у всіх населених пунктах району залишається незадовільний стан доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності за маршрутами руху автобусів. Крім того, перевезення до деяких сільських населених пунктів для перевізника є нерентабельним через малу кількість їх мешканців або значну віддаленість від основних автобусних магістралей.

Транспортні послуги по перевезенню пасажирів надають приватні перевізники та юридичні особи.

Протягом року проводилась робота щодо відкриття маршрутів, відпрацьовувалися проблемні питання у сфері перевезення пасажирів із департаментом інфраструктури та промисловості облдержадміністрації. Проведено  4 конкурси з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району (внутрішньорайонні автобусні маршрути). З переможцем конкурсу укладено  договори про перевезення пасажирів на внутрішньорайонних автобусних маршрутах Злинка – Мала Виска, Мала Виска – Лутківка (ч/з Мануйлівку), Мала Виска – Лозуватка, Паліївка – Мала Виска.

Укладено договори на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян між управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації та перевізниками (внутрішньорайонні автобусні маршрути загального користування); ВП Знам’янська дирекція залізничних перевезень регіональної філії «Одеська залізниця»                                 ПАТ «Укрзалізниця» (залізничні перевезення); ВП Шевченківська дирекція залізничних перевезень регіональної філії «Одеська залізниця»                                ПАТ «Укрзалізниця» (залізничні перевезення). Станом на 01 січня 2018 року здійснено розрахунки за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі  596,2 тис.грн.

Проводилися рейдові перевірки щодо додержання автомобільними перевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів на внутрішньорайонних автобусних маршрутах загального користування, вимог законодавства України про автомобільний транспорт.

Проведено аналіз дорожньо-транспортних пригод, комісійні обстеження вулично-дорожньої мережі району. Забезпечено розробку комплексу першочергових заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху, та їх реалізація насамперед в місцях концентрації ДТП і аварійно-небезпечних ділянках, а також в місцях розміщення шкільних навчальних закладів.

Протягом звітного року відбулося 4 засідання координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху при райдержадміністрації.

Утримання та ремонт вулиць і доріг населених пунктів району здійснюється, за прямими договорами з органами місцевого самоврядування, Філією «Маловисківський райавтодор».

Філією «Маловисківський райавтодор» обслуговується 286,3 км. автомобільних доріг загального користування місцевого значення, з них районних доріг – 208,5 км.

В населених пунктах району налічується 471,8 км комунальних доріг. На вулицях і дорогах населених пунктів експлуатується 53 мости.

На поліпшення стану існуючої мережі автомобільних доріг комунальної власності використано 2981,7 тис.грн. (90,7% до планових призначень) коштів місцевих бюджетів.

Філією «Маловисківський райавтодор» виконано підрядні роботи на суму 12322,6 тис.грн. (прямі договора – 6973,8 тис. грн., експлуатаційне утримання -  4592,9 тис. грн., поточний ремонт -720,4 тис.грн., послуги – 35,5 тис.грн.).

У рамках експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування у Кіровоградській області виконано поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування територіального значення Т-24-01 Городище –Шпола – Новоукраїнка – Бобринець - Устинівка на ділянці км 100+070-127+129 (окремими ділянками), освоєно  7746,1 тис.грн.

Взято участь у комісійному обстеженні залізничних переїздів Шевченківської дистанції колії Одеської залізниці, які розташовані на території району та Смолінської шахти  ДП «Схід ГЗК», А.Д.С121021 Смоліне – Новопавлівка. За результатами перевірок складено відповідні акти, вживалися заходи щодо усунення виявлених недоліків.

Послуги зв’язку надають Станційно – лінійна дільниця №2 комбінованого центру телекомунікацій №512 Кіровоградської філії                       ПАТ «Укртелеком», зросла якість мобільного зв’язку, діє розгалужена мережа інтернет-провайдерів та інтернет-клубів. Послуги пошти надає Центр обслуговування споживачів №10 філії Кіровоградської дирекції                              ПАТ «Укрпошта». Мережа об’єктів поштового зв’язку складається із                          5  стаціонарних відділень (с.с. Велика Виска, Злинка, Хмельове, Березівка,               смт Смоліне) та  5 пересувних відділень (с.с. Плетений Ташлик, Якимівка, Калаколове, Олексіївка – Оникієве - Мар’янівка, Мануйлівка – Лозуватка – Розсохуватка – Копанки – Миролюбівка – Гаївка). Точка присутності зв’язку  (спектр поштових послуг відповідно до функцій стаціонарних відділень) існує по 9 населених пунктах  (с.с. Плетений Ташлик, Якимівка, Оникієве, Мар’янівка, Мануйлівка, Лозуватка, Миролюбівка, Копанки). Щомісячно листоноші доставляють 6999 пенсій, 3916 соціальних виплат, майже                          9620 примірників періодичних друкованих видань.

Надається більше 20 видів послуг, вартість визначається відповідно до затверджених тарифів на універсальні та інші послуги поштового зв’язку та тарифи на розрахунково-касове обслуговування (проблемою залишається конкуренція з банківськими установами по переказах, зменшення відправок посилок, переказів, витіснення письмової кореспонденції за рахунок мобільного зв’язку та мережі Інтернет, низька платоспроможність населення).

На різних посадах основних категорій працює 87 працівників, середньомісячна заробітна плата  штатного працівника складала  3780 грн.

Діє 15 вишок мобільного зв’язку, в тому числі -  с. Велика Виска - 2,                 м. Мала Виска - 4, с. Плетений Ташлик - 1, с. Злинка - 1, с. Олександрівка - 3,              с. Хмельове - 3, с. Оникієве - 1.

 

Розбудова інформаційного простору  та громадянського суспільства

Інформаційний простір Маловисківського району представлений системою друкованих і електронних засобів масової інформації.

В районі працює Редакція районної газети «Маловисківські вісті»,  тираж за 2017 рік – 2417 примірників. У звітному періоді висвітлювались результати роботи райдержадміністрації та місцевого самоврядування, проведення заходів до державних, професійних свят, організованих райдержадміністрацією та районною радою, новини економічного та соціального життя району.

Створено систему обліку публічної інформації, яка розміщена у рубриці «Доступ до публічної інформації» офіційного сайту райдержадміністрації і постійно оновлюється. Протягом 2017 року до райдержадміністрації надійшло 26 запитів на публічну інформацію. Судових позовів про порушення у сфері доступу до публічної інформації до райдержадміністрації не надходило. В 2017 році розроблено сторінку райдержадміністрації в соціальній мережі Фейсбук (посилання: https://www.facebook.com/Mala.Viska.RDA).

У цифровому стандарті  транслюються програми по мережі Інтернет «Інтерактивне TV».

Діє районна програма сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства Маловисківського району на 2017-2020 роки, затверджена рішенням сесії Маловисківської районної ради. Проведено 11 консультацій з громадськістю.

Розроблено та затверджено розпорядженнями голови районної державної адміністрації: від 03 травня 2017 року №199-р - районний план заходів щодо реалізації у 2017 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки; від 18 січня 2016 року №31-р - районний план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2017-2018 роках».

З метою забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики при райдержадміністрації діє Громадська рада, протягом року  проведено 4 засідання.

На території району зареєстровано 40 районних громадських організацій. За структурою громадські організації поділяються: спортивні – 9,  ветеранські – 4, молодіжні – 4, організації інвалідів – 3, національно-культурні – 2,  дитячі –   2, інші – 16.

Найбільш структурованими серед об'єднань громадян є рада Маловисківської районної організації ветеранів України, громадське об’єднання Маловисківське районне товариство учасників антитерористичної операції, районна організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів - інтернаціоналістів). З метою належної координації дій щодо надання допомоги учасникам АТО призначено радника голови районної державної адміністрації.

В районі  активізувався волонтерський рух. Особливу увагу благодійники приділяють тимчасово переміщеним особам, учасникам АТО та сім’ям загиблих.

У 16-ти загальноосвітніх навчальних закладах району діють                              62 волонтерські загони.

При райдержадміністрації створена та функціонує комісія сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації, протягом звітного року проведено 4 засідання.

Проведено 7 засідань «круглих столів»: «Конвенція ООН про права дитини», «Чи можна запобігти жорстокості», «Обговорення проекту програми розвитку фізичної культури і спорту», «Протидія торгівлі людьми», «Про гендерну політику в районі».

Соціальна реклама розміщувалася на Біл-бордах та постерах за тематикою: «Відзначення державних та релігійних свят», «Військова служба за контрактом - робота для справжніх чоловіків». Соціальна реклама спрямована на населення Маловисківського району.

З метою удосконалення системи інформування населення через районну газету «Маловисківські вісті», як єдиного джерела масової друкованої інформації у районі, зміцнення матеріально – технічної бази редакції, поповнення статистичних даних району економічними доповідями, бюлетенями, збірниками, експрес-інформаціями, створення локальної мережі для оперативного інформування та швидкого реагування діє програма розвитку інформаційного простору Маловисківського району на 2016-2020 роки.

 

Використання потенціалу туристичної та курортно – рекреаційної сфери

На території району діють 6 туристичних маршрутів, до яких включені пам’ятки історично – культурної спадщини, а саме: «Стежками рідного краю», «Дендрарій ім. Єрмолаєва», «Партизанськими шляхами», «Каскади», «Церквами Маловисківщини, «Славетний генерал з почуттям гідності - О.В.Самсонов».

Розроблено туристичний маршрут «Шляхами бойової слави», оновлювались діючі.

В рамках підвищення рівня обізнаності населення про туристично – рекреаційні можливості району виготовлено  буклетну  продукцію:  «Стежками рідного краю», «Шляхами бойової слави», «Видатні люди Маловисківщини. Перебийніс Г.М.», «Шляхами бойової слави»,  «Бровченко В.Я. Творчість наших земляків» та банерну продукцію.

В районі організовано та проведено 425 заходів етнокультурного спрямування. На базі районного будинку культури організовано та проведено V фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяні дзвіночки», на базі Великовисківського будинку культури відбувся  ІV-й  фестиваль обдарованої  та творчої  молоді «Зелен клен».

Розвивається спортивно – туристичний туризм, на базі Великовисківської загальної школи організовано та проведено районний зліт військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

З метою забезпечення прав жителів району на активний відпочинок рекреаційного  характеру  на території  Злинської, Мар’янівської, Хмелівської, Миролюбівської, Копанської сільських рад біля водоймищ облаштовані місця для відпочинку  та рибальства.

На території Оникієвського лісництва, в лісовому урочищі «Чобіток»  розташована агрооселя для відпочинку подорожуючих.

Відбулися  культурно – пізнавальні екскурсії  серед дітей шкільного віку  по Україні, області, району.

Ведеться робота з розвитку та популяризації сільського зеленого туризму.   відкрито зелену садибу в  с. Миролюбівка.
У рамках Національної агропромислової виставки «АГРОЕКСПО-2017» представлено туристичний потенціал району - туристичні маршрути. 

Туристичний потенціал району  висвітлено на сайті районної державної адміністрації. Створено  туристичні гуртки пішохідного та екскурсійного  напрямків (дитячий туризм в освітніх закладах району).

 

Мобілізаційна підготовка

В районі проводиться робота щодо забезпечення виконання законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про основи національної безпеки України», «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу», Кодексу цивільного захисту населення та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

З метою забезпечення належного виконання в районі мобілізаційних завдань та заходів, продовжується робота щодо уточнення мобілізаційного плану.

Видано розпорядження голови райдержадміністрації «Про шефство над військовими частинами Збройних Сил України, Національної гвардії України», затверджено склад районної координаційної ради. Розроблено план шефства над військовою частиною А – 0981 на 2017 рік, який затверджений головою районної державної адміністрації та командиром військової частини А – 0981. Надано шефську допомогу на суму 25,0 тис.грн.

Плановий відбір на військову службу за контрактом у 2017 році по району виконано у повному обсязі (плановий показник – 53 чол., відсоток виконання – 104,6%). Діють 15 рекрутингових пунктів у сільських радах.

Відсоток виконання плану по призову  на строкову військову службу складає: весна 2017 року - 130,0%, осінь  2017 року – 180,0%. Спільно з районним військовим комісаріатом проведено заходи щодо підвищення престижності військової служби (розміщено більше 50 статей інформаційно-агітаційних матеріалів в районній газеті «Маловисківські вісті»; проведено:                14 зустрічей  та практичних занять з  жителями району, 11 зустрічей з  випускниками  ПТУ №16, агітацію в телефонному режимі призовників та військовозобов’язаних через опрацювання відповідних картотек та через встановлені на приміщенні військового комісаріату гучномовці; розповсюджено більше 1000 листівок та інформаційних проспектів; розміщено агітаційний матеріал на  Біл - борді при в`їзді в м. Мала Виска; створено рубрику «Військова служба за контрактом» на офіційному сайті райдержадміністрації).

Забезпечено організацію та функціонування «гарячої» телефонної лінії для оперативного опрацювання інформації, яка надходить від волонтерів та громадських організацій стосовно антитерористичної операції на сході України, про функціонування цієї лінії розміщено відповідну інформацію у районній газеті «Маловисківські вісті» та на сайті районної державної адміністрації.

 

Демографічна ситуація, забезпечення підтримки дітей, сім’ї та молоді

Чисельність наявного населення станом на 01 січня  2018 року по району складає 42,377 тис. осіб (міські поселення - 20,167 тис. осіб, сільська місцевість – 22,210 тис. осіб), постійного – 42,063 тис. осіб. Загальне скорочення чисельності наявного населення складає: - 0,695 тис. осіб.  Кількість народжених складає          319 осіб, кількість померлих – 682 осіб. Основним фактором зменшення чисельності населення в районі, як і в цілому в області, є його природне скорочення (- 363 особи).

Міграційна ситуація в регіоні, як і загалом у країні, зумовлена реаліями сучасної соціально-економічної ситуації. Сальдо міграції у звітному періоді склало:   -332 осіб.

Національний склад населення  району: українці – 96%, росіяни – 2%, білоруси – 1%, інші – 1%. Організації національних меншин відсутні. Злочини на міжетнічній основі не зареєстровані. Міжетнічні конфлікти відсутні. Протестні та інші масові акції об’єднань національних меншин не проводились.

В районі вживаються заходи щодо забезпечення реалізації державної молодіжної та сімейної політики, розвитку сімейних форм виховання  дітей, забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, реалізації державної політики щодо цілісної системи захисту прав дітей в районі, діє програма по виконанню «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017 рік» (налагоджено взаємодію з органами місцевого самоврядування району по питаннях, пов’язаних із соціальним захистом неповнолітніх, виявлення та влаштування дітей). Протягом року на виконання заходів, згідно програми, використано з районного бюджету 13,3 тис.грн.

На первинному обліку в районі перебуває 170 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них, 136 дітей мають статус дітей позбавлених батьківського піклування, 34 дитини мають статус сироти) (ведеться Єдиний електронний банк даних) та 115 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та проживають у 40 сім’ях. Функціонує дитячий будинок сімейного типу, виховується 6 дітей та 6 прийомних сімей, де виховується 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Щомісяця при райдержадміністрації проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини, розглядаються питання про забезпечення соціально – правового захисту дітей та профілактику правопорушень серед неповнолітніх. Проведено 14 засідань комісії, розглянуто 87 питань (з них, 24 - про доцільність позбавлення батьківських прав у судовому порядку, 2 – про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, 5 - про зняття з соціального супроводу Маловисківського РЦСССДМ сімей, які подолали складні життєві обставини,  11 - про встановлення опіки,  5 – про взяття під соціальний супровід, 2 – продовження соціального супроводу, 1 – про доцільність усиновлення дитини, 2 - повернення дитини в сім’ю, 3 - про зняття опіки, 7 - попереджень щодо порушення п.2 ст. 150, ст. 180 Сімейного Кодексу України, а саме піклування про здоров’я дитини, її фізичний та духовний розвиток, і обов’язок батьків утримувати дитину, що у відповідності ч.2. ст. 164 Сімейного кодексу України є підставою для позбавлення батьківських прав у зв’язку з ухиленням від виконання своїх обов’язків по вихованню дітей та інші).

Постійно проводяться профілактичні бесіди з батьками про виконання ними батьківських обов’язків стосовно виховання та утримання своїх дітей, проведено - 102 бесіди, крім того, 94 індивідуально профілактичних бесід з підобліковими категоріями дітей.

Проведено 86 рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» (обстежуються умови проживання сімей, які потрапили в складні життєві обставини, місця масового перебування молоді, комп’ютерні клуби та розважальні заклади, торгові точки роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами), проводяться профілактичні бесіди. Стан злочинності серед неповнолітніх дітей району систематично аналізується на засіданнях координаційної ради райдержадміністрації. У 2017 році неповнолітніми (8) скоєно 6 злочинів.

Спільно з центральною районною лікарнею проводяться обстеження дітей, які проживають в соціально-неблагонадійних сім’ях, проводиться відповідна роз’яснювально-профілактична робота з батьками, які допускають порушення вимог чинного законодавства України щодо утримання своїх малолітніх дітей.

На постійному контролі перебуває питання збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (порушень не виявлено); дотримання чинного законодавства України щодо праці неповнолітніх (порушень не виявлено).

Проводяться перевірки умов утримання неповнолітніх дітей в Маловисківській загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ст., крім того, проведено 2 перевірки виховної роботи по загальноосвітніх закладах району. З метою соціального захисту дітей, які залишилися без батьківського піклування, та є вихованцями школи-інтернат, вживаються заходи щодо встановлення соціального статусу (вирішуються у судовому порядку питання позбавлення батьківських прав батьків, які не виконують батьківських обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей).

Оформлено та видано 80 посвідчень батькам багатодітної сім’ї та                 150 посвідчень  дитини з багатодітної сім’ї, для користування пільгами, згідно чинного законодавства України. Удостоєні почесного звання України «Мати - героїня»  77 жінок.

Доходи населення та соціальний захист

З метою виконання основних завдань в частині підвищення доходів громадян, здійснювалася робота за такими основними напрямками, як:  підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій; підвищення рівня зайнятості населення; легалізація відносин у сфері зайнятості населення та оплати праці; погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Для цього запроваджено роботу безпосередньо з керівниками суб’єктів господарювання району, організовано обстеження підприємств з питань дотримання вимог законодавства України щодо оплати праці, забезпечено роботу комісій, робочих груп тощо.

Забезпечено своєчасну виплату по заходах державних програм соціального захисту населення, державних соціальних гарантій, виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Фонд оплати праці штатних працівників у ІІІ кварталі 2017 року склав                     122,4 млн.грн. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника збільшилась до відповідного періоду попереднього року на 30,6% і склала              6274 грн. Найвищий рівень заробітної плати зафіксовано у працівників підприємств добувної та переробної промисловості.

Фонд оплати праці, в цілому по району, по бюджетних установах у 2017 році склав 147,3 тис.грн.

Районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено 263 суб’єкти господарювання, у 11 суб’єктів господарювання виявлено працівники без належного оформлення трудових відносин, легалізовано 11 робочих місць (проводилась роз’яснювальна робота з дотримання законодавства щодо прав громадян на працю та недопущення використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин).

Протягом 2017 року проведено 24 перевірки з питань дотримання законодавства про працю, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працю інвалідів, атестацію робочих місць. За результатами перевірок встановлено 36 порушень, складено 6 адміністративних протоколів.

Станом на 01 січня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати мають ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива» - 1015,5 тис.грн. та підприємство-банкрут: ДП ДАК «Хліб України «Хлібна база № 78» -                      19,6 тис.грн.

Протягом року проведено 11 засідань районної комісії з питань забезпечення своєчасності  і повноти сплати  податків та погашення заборгованості  із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших  соціальних  виплат,  на  яких  заслухано 46 керівників підприємств – боржників (з питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; погашення заборгованості із заробітної плати; погашення заборгованості до Пенсійного Фонду України; підвищення середнього розміру заробітної плати). За результатами засідань, прийняті відповідні рішення.

Проведено 40 обстежень по суб’єктах господарювання щодо дотримання чинного законодавства України стосовно мінімального розміру заробітної плати, 30 щодо оплати праці та виконання умов колективних договорів. Станом на 01 січня 2018 року 14 страхувальників виплачували заробітну плату менше визначеного законодавством мінімального розміру. Роз’яснення щодо недопущення використання робочої сили з порушенням трудового законодавства висвітлювалися в районній газеті «Маловисківські вісті».

Станом на 01 січня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних склала  1493 особи (+51 до початку звітного року), або 103,5%. Протягом січня - грудня 2017 року соціальними послугами служби зайнятості скористалося 3558 осіб, зареєстровано  з початку року 2116 осіб, з них 24,0% (787 осіб) не мали роботи з різних причин більше 1 року. Чисельність осіб передпенсійного віку становить 22,1%.

В загальній чисельності незайнятого населення, яке отримувало послуги, частка жінок становила 46,9%, молоді віком до 35 років – 36,0%. Частка осіб з повною вищою освітою становила 9,0%, базовою вищою – 15,0%, професійно-технічною – 39,0%, повною загальною середньою – 29,0%, базовою загальною середньою та початковою освітою –8,0%.

Кількість зареєстрованих у центрі зайнятості вільних робочих місць станом на 01 січня 2018 року становила 132 одиниці. Навантаження на вільне робоче місце становило 11 осіб. Продовж  звітного періоду високим був попит на професії та спеціальності,  пов’язані  з наявністю високого рівня кваліфікації.

Питома вага працевлаштованих серед незайнятих громадян становила 24,5% (працевлаштовані 870 осіб). За видами економічної діяльності найбільш вагомими обсяги працевлаштування були на підприємствах  сільського господарства, оптової й роздрібної торгівлі – 75,0% незайнятих громадян.

Загальна чисельність незайнятих громадян, охоплених активними заходами сприяння зайнятості становила 1640 чол. У громадських та тимчасових роботах взяли участь 464 безробітних, що становить 13,0% від загальної кількості безробітних.

Здійснювалося професійне навчання та підвищення кваліфікації серед незайнятих громадян, пройшли навчання 306 осіб, 32,4% з них працевлаштовані, рівень охоплення  становив 8,6%.

Реалізуються завдання щодо соціального захисту громадян. У звітному році з державного бюджету місцевим бюджетам, на життєзабезпечення категорій громадян, які підтримуються системою пільг і компенсацій, профінансована субвенція на виплати різних видів допомоги на загальну суму 127225,2 тис.грн., в тому числі з обласного бюджету надійшло – 621,6 тис.грн.

На відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива звернулося - 9339 сімей, призначено субсидії – 10194 сім’ям (призначення сім’ям, які звернулися у 2017 році, перерахунок в зв’язку із зміною тарифів), кількість сімей, які отримали субсидії складає 11442 (в тому числі перерахунок в зв’язку із зміною тарифів, без поновлення документів). Профінансовано у 2017 році на субсидії  коштів в сумі   43,3 млн.грн.

Перебуває на обліку 517 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом звітного періоду здійснено фінансування компенсаційних видатків на загальну суму 965,6 тис.грн. (компенсація за додаткову відпустку, оздоровлення, обслуговування банківських послуг, компенсація на харчування).

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебувають 51 інвалід Великої Вітчизняної війни, 618 учасників бойових дій, в тому числі 440 учасників АТО; 433 учасники війни; 104 особи, членів сімей загиблих та померлих, в тому числі 7 загиблих учасників АТО; 2290  ветеранів праці;  4 інваліди війни з числа учасників АТО.

Виплачено щорічної матеріальної допомоги до 05 травня 1173 особам на суму 1168,3 тис.грн.

Ведеться облік внутрішньо переміщених осіб, вносяться дані до Єдиної інформаційної бази даних про таких осіб та надається щомісячна адресна допомога, перебувало 110 сімей, в яких 150 осіб.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), охоплено обслуговуванням 1279 одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних громадян та інвалідів.

До складу територіального центру входять 2 відділення: соціальної допомоги вдома (протягом звітного року надано 13716 послуг); організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (робота спрямована на підтримання життєдіяльності та соціальної активності пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, надано 4298 послуг). Діють: пункт прокату засобів реабілітації (послугами скористалося 11 осіб); мультидисциплінарна команда, яка  надає комплекс соціальних послуг залежно від індивідуальних потреб особи (надано послуги 1279 особам).

Послугою «соціальне таксі» скористалися 28 осіб (з них 4 учасники ВВв;           1 учасник бойових дій ВВв; 12 дітей війни). У 2017 році 10 підопічних територіального центру соціального обслуговування отримали адресну натуральну та грошову допомогу  на суму  3,0 тис.грн. До Міжнародного дня інвалідів 55 особам вручено продуктові набори (кошти районного бюджету, згідно програми). Проведено ряд заходів  до Міжнародного дня людей похилого віку,  Дня ветерана (зустрічі,  святкові концерти, виставка робіт художньо-прикладного мистецтва ветеранів та підопічних центру).

Здійснювалося 2-3 рази на тиждень відвідування ветеранів війни, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі з наданням різних видів послуг. Відвідування ветеранів війни, які не обслуговуються територіальним центром, здійснювалося по потребі, але не менше 1 разу на місяць. Продовжувалась співпраця між районним парламентом дітей, районною організацією ветеранів України, волонтерами, суб’єктами господарювання та Товариством Червоного Хреста, громадськими організаціями. Спільні дії направлені на забезпечення соціального захисту ветеранів війни, праці, інвалідів та людей похилого віку, координацію дій волонтерів по наданню практичної допомоги самотнім хворим людям похилого віку, інвалідам у кожному населеному пункті району. Налагоджена співпраця з обласним благодійним фондом «Служба Самарянина» (40 осіб отримали гуманітарну допомогу).

З метою упередження переохолодження громадян, забезпечено розгортання та функціонування мобільного пункту обігріву.

Обсяги фінансування територіального центру у 2017 році склали                 4287,9 тис.грн. (99,8% до планових призначень). Крім того, надано платних послуг на суму 110,1 тис.грн., які використані на утримання територіального центру.

Протягом 2017 року Маловисківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Кіровоградської області забезпечено своєчасне проведення перерахунків пенсій на виконання законів України, постанов Кабінету Міністрів України. Постійно проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо запровадження єдиного соціального внеску, зарахування страхового стажу, як складової майбутньої пенсійної виплати, добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, переваг отримання легальних доходів та повноти і своєчасності сплати страхових внесків, як гарантії реалізації прав найманих працівників на пенсійне забезпечення, через засоби масової інформації району, сайти, друковану продукцію (надруковано 23 статті), при проведенні зустрічей з населенням та консультативної роботи.

Загальний обсяг надходжень до бюджету  управління з усіх джерел фінансування за  2017 рік склав 641715,3 тис.грн., з яких 28,7% становлять власні надходження (184298,1 тис.грн.). Загальна сума асигнувань з державного бюджету на фінансування пенсійних програм становила 206417,6 тис.грн., що складає 32,2%  усіх доходів  Фонду,  по перерозподілу – 250999,6 тис.грн., або 39,1%  усіх доходів  Фонду. За рахунок зазначених ресурсів було забезпечено в повному  обсязі фінансування виплати пенсій та  грошової допомоги                    20855 пенсіонерам  у  законодавчо визначений  термін. Станом на 01 січня      2018 року кількість пенсіонерів по Маловисківському району становила                12486 осіб (з них працюючих пенсіонерів - 1715). Середній розмір пенсії складає 2232,70 грн.  та зріс проти відповідного періоду минулого року на 599,67 грн.

Видатки на виплату пенсій та грошової допомоги за 2017 рік склали                 454235,7 тис. грн.  Надійшло 184298,1 тис.грн. власних коштів. Порівняно з минулим роком їх надходження збільшились на 57203,4 тис.грн., або на 45%. В структурі надходження коштів найбільшу питому вагу складають надходження розподіленої частини єдиного внеску 90,8%, або 167300,6 тис.грн.

Залишаються несплаченими 2041,0 тис.грн. недоїмки зі сплати страхових внесків, з якої 8,5% або 173,1 тис.грн. – це підприємства, які перебувають у процедурах банкрутства, та 91,5% або 1867,9 тис.грн. – підприємства у яких відсутні активи для її погашення.

Надходження коштів до державного бюджету за зборами на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій склали 1915,7 тис.грн. Найбільші  обсяги  в  загальних  надходженнях  складає  збір  на  обов’язкове державне  пенсійне  страхування,  що сплачується  при  набутті  права власності на легкові автомобілі – 1625,0 тис.грн. або 84,8%.

Протягом  2017 року проведено 6 тематичних перевірок щодо нецільового використання коштів Фонду (не виявлено). Проведено                             12 документальних перевірок правильності нарахування, обчислення, повноти  і своєчасності    сплати  страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів від підприємств, установ, організації та громадян; 84 перевірки достовірності документів, що надається для призначення (перерахунку) пенсій; 3 перевірки щодо повноти збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, порушень не виявлено.

Проведено 23 лекції для безробітних (охоплено 228 осіб), 61 зустріч з трудовими колективами (охоплено 590 осіб), 5 зустрічей з ветеранськими та громадськими організаціями (охоплено 49 громадян), 6 лекцій для молоді (охоплено 104 особи), 32 зустрічі з населенням (охоплено 246 осіб), 20 занять школи майбутнього пенсіонера (присутніх 152 особи), 7 брифінгів, 11 «круглих столів», 8 прес-конференції, 1 - флеш - моб.

 

Підтримка армії та захист військовослужбовців, населення, яке постраждало від окупації та проведення антитерористичної операції

З  метою виконання Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», заходів районної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2016-2017 роки, забезпечено належні умови для учасників АТО, членів їх родин (згідно програми передбачена одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих учасників АТО – 10,0 тис.грн., пораненим учасникам АТО  – 5,0 тис.грн., членам сімей осіб, які перебували в зоні АТО – 2,0 тис.грн.). Протягом 2017 року надано допомогу 30 сім’ям  учасників АТО в сумі 60,0 тис.грн., 4 учасників бойових дій забезпечено санаторно -  курортним лікуванням, 197 осіб обстежено та проліковано у Маловисківській центральній районній лікарні, 23 учасника бойових дій АТО - у госпіталі для інвалідів війни.  Для організації сімейного відпочинку демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей у  літній та зимовий періоди допомогу отримали 26 сімей  профінансовано –                    146,0 тис.грн.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебувають 440 учасників АТО і мають статус учасник бойових дій (відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» користуються пільгами в розмірі 75,0% в межах норм встановлених законодавством на житлово – комунальні послуги, зв'язок, тверде паливо та скраплений газ). В 2017 році готівку для придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 253 учасники бойових дій, які перебували в зоні проведення АТО на суму 474,2 тис.грн. Відшкодовано                789,9 тис.грн. організаціям надавачам житлово-комунальних послуг.

Встановлено 7 меморіальних дощок загиблим учасникам АТО.

Створено робочу групу з перевірки фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб та штаб по роботі з переселенцями. Забезпечено даним категоріям виплати допомог  згідно чинного законодавства України.

Охорона здоров’я

Медичну допомогу населенню в районі надають державний заклад «Смолінська медико-санітарна частина №17 МОЗ України», Маловисківська центральна районна лікарня на 200 ліжок з поліклінікою на 500 відвідувань в день, Центр первинної медико-санітарної допомоги, в структуру якого входять 7 лікарських амбулаторій: Маловисківська, Смолінська, Великовисківська, Злинська, Хмелівська, Плетеноташлицька, Оникіївська та 25 ФАПів.

Робота закладів охорони здоров’я в районі, забезпечувалася за рахунок реалізації заходів, затверджених державними та районними програмами, фінансування яких здійснювалось відповідно до затверджених бюджетів,  наказів МОЗ України (діє 5 програм), розпорядчих документів обласної та районної державних адміністрацій та з використанням в роботі затверджених протоколів надання медичної допомоги.

Вжито заходи щодо поліпшення стану надання послуг хворим на ниркову недостатність, а саме: відкрито регіональне гемодіалізне відділення у Маловисківській центральній районній лікарні. Маловисківський район став одним із перших на Кіровоградщині, де реалізовано знаковий у медичній галузі проект. У закладі лікуються хворі на хронічну ниркову недостатність з Маловисківського, Новоархангельського та Новомиргородського районів, які донедавна отримували такі необхідні їм послуги в Кіровоградській обласній лікарні або медичних установах сусідніх областей. У 2017 році проліковано              22 хворих, проведено 1220 сеансів гемодіалізу.

З 01 квітня 2017 року стартувала урядова програма «Доступні ліки». Жителі району отримують в аптеках за рецептом лікаря ліки за трьома категоріями захворювань: серцево-судинні, бронхіальна астма і діабет ІІ типу. В районі задіяні 7 аптек, де можна отримати лікарські засоби за рецептами               (м. Мала Виска, с. Злинка, с. Велика Виска, с. Хмельове, смт Смоліне), вартість яких повністю або частково підлягає відшкодуванню.

За період з квітня по грудень 2017 року 21771 пацієнт отримав безкоштовно ліки на суму 782,5 тис.грн. (100,0% до річної суми). Видатки на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет склали 1018,9 тис.грн.

Вжито заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я: за рахунок різних джерел фінансування закуплено медичне, технологічне обладнання; проведено ремонтні роботи приміщень  лікувальних закладів. На придбання медичного обладнання направлено 1696,3 тис.грн.                 (з них, серед вагомих, придбання системи ультразвукової діагностики -                 1198,4 тис.грн., апарат штучної вентиляції легенів «Бриз» - 289,7 тис.грн.). Крім того, на придбання медичного обладнання залучено 436,8 тис.грн. благодійної допомоги (з них, придбання апарату для анестезії – 199,9 тис.грн.).

На проведення ремонтних робіт по відділеннях центральної районної лікарні  спрямовано 1249,0 тис.грн. (закінчено ремонт хірургічного відділення з повною заміною  вікон та дверей).

Розпочато капітальний ремонт приміщення Злинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, залишкова вартість проекту                       3317,2 тис.грн.

За кошти районного бюджету придбано  житло для лікаря Маловисківської центральної районної лікарні, освоєно 350,0 тис.грн., використовується 6 кімнат відомчого гуртожитку Новокостянтинівської шахти ДП «Схід ГЗК».

Протягом року у Маловисківській центральній районній лікарні проводилась робота по впровадженню нових методик обстеження і лікування хворих, 87,0% від усіх проваджень припадає на дитяче відділення, неврологічну, терапевтичну, хірургічну і акушерсько – гінекологічну службу.

Значна робота проводилась по ранньому виявленню хвороб. Флюорографічне обстеження пройшли 23950 чол., або 64,0% від підлягаючих. По обстеженню на ВІЛ/СНІД виявлено 12 чол., гепатиту В і С -  38 чол.

Відмічається висока смертність від серцево – судинних патологій у працездатному віці 46,7%, зареєстровано 48 інфарктів, 55 інсультів, з них відповідно 12 чол. та 7 чол. працездатного віку; онкозахворювань 15,9%.  У 2017 році відмічається  зниження захворюваності на туберкульоз 58,2 проти 89,5, але ситуація залишається складною, протягом року виявлено вперше                  35 хворих. Смертність від туберкульозу в 1,7 разів перевищує обласний показник (недостатня робота по ранньому виявленню).

Рівень народжуваності по району становить 6,8 на 1000 населення, смертність 14,9. Показник дитячої смертності складає 3,37 проміле.

Проблемою є дитяча інвалідність що становить 19,3 на 10 тис. дитячого населення, з них 43,0% становлять психічні і неврологічні захворювання.

Заклади первинної медичної допомоги оснащені обладнанням, відповідно до табеля оснащення (85,0%).

З метою підготовки до функціонування закладів первинної медичної допомоги в умовах нової фінансової системи, реформування придбано комп’ютерної техніки на суму 172,6 тис.грн. Підключено до мережі Інтернет Маловисківську, Великовисківську, Злинську та Хмелівську лікарські амбулаторії.

Проводиться робота щодо підключення до мережі Інтернет Смолінської, Плетеноташлицької та  Оникіївської лікарських амбулаторій.

Для закладів первинної медико – санітарної допомоги протягом року закуплено медичного обладнання на суму 117,7 тис.грн., проводились капітальні та поточні ремонти, освоєно 1278,1 тис.грн. (заміна вікон, зовнішні ремонти).

Кількість відвідувань складає відповідно 264660, що становить 88 на                       1 жителя.; в стаціонарі проліковано 7715 осіб, рівень госпіталізації в розрахунку на 100 жителів становить 5,7; загальною диспансеризацією охоплено 30920, або 92,1% до плану, кількість хворих  22229, проведено хірургічних втручань – 3541 (в т.ч. стаціонар – 1204).

Щодо кадрової ситуації, протягом звітного періоду прибуло 3 лікарів, в тому числі 1 загальної практики сімейної медицини.

В Маловисківській центральній районній лікарні працюють 53 лікарі та                          3 лікарі - інтерни, 228 середніх медичних працівників. Укомплектованість штатних посад відповідно 72,6% (центральна районна лікарня)  41,4%                       (КЗ «ЦПМСД») (середня 100,0%).

Вартість ліжко-дня у 2017 році по Маловисківській центральній районній лікарні складає по медикаментах – 17,59 грн.; по харчуванню – 17,81 грн.; забезпеченість населення ліжками – 46,5; на 10 тис. населення.

Видатки на утримання установ охорони здоров’я, при кошторисних призначеннях з урахуванням змін склали 67345,8 тис.грн., в тому числі по загальному фонду – 61772,3 тис.грн., по спеціальному – 5573,5 тис.грн.  (98,3% до планових призначень). Із них направлено на виплату заробітної плати - 69,0%, енергоносії – 5,0%, медикаменти – 9,4%, харчування – 1,9%, інші послуги - 14,7%.

По ДЗ «Смолінська медико-санітарна частина №17 МОЗ України» профінансовано 10363,8 тис.грн., або 100,0% до планових призначень, в тому числі  фінансування з державного бюджету склало 5895,6 тис.грн. На медикаменти направлено 240,0 тис.грн., харчування – 40,0 тис.грн.

Освіта

Розвиток освіти, в районі, забезпечувався за рахунок реалізації заходів районних програм, фінансування яких здійснювалось відповідно до затвердженого бюджету. Щодо поліпшення якості надання освітніх послуг, вжито заходи щодо охоплення дітей дошкільною освітою, розроблено заходи щодо забезпечення готовності навчальних закладів до нового навчального року та своєчасного початку опалювального сезону, визначено перелік першочергових ремонтних робіт, об’єми та терміни їх завершення.

У системі освіти району функціонує 12 загальноосвітніх навчальних закладів (зі статусом юридичної особи), які працюють за програмою 11 річної освіти: І-ІІ ступенів - 2, І-ІІІ ступенів – 5; НВК – 3, НВО – 1, школа-інтернат                І-ІІІ ступенів, 1 позашкільний та 12 дошкільних навчальних закладів; Маловисківське ПТУ №16.

У 2017 році проведено реорганізацію загальноосвітніх закладів, а саме: на базі Хмелівського навчально-виховного об’єднання створено відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи Розсохуватська ЗШ І-ІІ ст. та  Миролюбівська ЗШ І-ІІ ст.

Відповідно до рішення сесії районної ради від 23 травня 2017 року №165 Хмелівське навчально-виховне об’єднання  визнано опорним закладом району.

У закладах освіти району працюють 486 педагогічних працівників: 358 вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, 80 працівників дошкільних навчальних закладів, 48 працівників позашкільних навчальних закладів.

У 2017 році пройшли атестацію 81 вчитель,  з них вищу категорію присвоєно 4 педагогічним працівникам, першу – 10. Атестацію на відповідність займаній посаді пройшли 6 директорів, 5 заступників директорів навчальних закладів.

На початок навчального року в район прийшли 8 молодих спеціалістів за напрямами підготовки: «Фізичне виховання» - 2 (Злинська ЗШ №1 І-ІІІ ст., Хмелівське НВО), «Початкова освіта»  - 2 ( Плетеноташлицька ЗШ І-ІІІ ст., Мар'янівська ЗШ І-ІІІ ст.), «Філологія (українська мова і література та зарубіжна література)» -  1 (Оникіївська ЗШ І-ІІІ ст.), «Англійська мова» -                 1 (Мар'янівська ЗШ І-ІІІ ст.), «Географія, економіка» - 1 (Злинська ЗШ № 1 І-ІІІ ст.), «Математика, економіка» - 1 Оникіївська ЗШ І-ІІІ ст.).

Охоплено навчанням 2773 учнів (144 класів). У 2016/2017 навчальному році  1 випускник отримав «Золоту медаль» (Злинський НВК).

Забезпечено підвіз 542 учнів, 69 дітей дошкільного віку та 52 учителів до навчальних закладів району. Використовується 11 шкільних автобусів,  в                2017 році кошти на придбання шкільних автобусів не виділялись.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів працюють харчоблоки та їдальні. Різними видами харчування охоплено 100,0%  дітей від загальної кількості.

Найпоширенішим інтелектуальним змаганням для учнів загальноосвітніх шкіл є олімпіади, 47 переможців районних олімпіад взяли участь у обласних олімпіадах, зайнявши 11 призових місць (диплом ІІІ ст.).

Взято участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України                   (4 переможці із  7 учнів).

Інформація про роботу з обдарованими дітьми, участь у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах висвітлюється на блозі «Обдарованість». Районний банк обдарованих та здібних дітей у 2016/2017 навчальному році налічує 241 дитину.

Всі загальноосвітні навчальні заклади забезпечені комп’ютерними класами та підключені до  мережі Інтернет. Налічується 19 навчально - комп’ютерних класів, 7 інтерактивних комплексів, 6 мультимедійних проекторів та інтерактивна дошка.

В дошкільних навчальних закладах району перебувало 683 дитини; у навчально-виховних комплексах – 70 дітей; 17 дітей отримували відповідну освіту в групах короткочасного перебування при Розсохуватській та Копанській ЗШ І-ІІ ст.; 4 дітей охоплені соціально-педагогічним патронатом.

З метою збільшення відсотку охоплення дітей дошкільною освітою у січні  2017 року створено навчально-виховні комплекси на базі Злинської ЗШ №2 І-ІІІ ст. та Якимівської ЗШ І-ІІІ ст., додатково створено 40 місць для дітей віком від 3 до 6 років. Це дало змогу досягти встановленого обласного показника охоплення дітей дошкільною освітою на рівні 95,0%.

Для проведення оздоровчої компанії було визначено 17 освітніх закладів. Всього в таборах організовано відпочинок для 1788 дітей, що складає 65,0% від загальної кількості дітей шкільного віку, та 78% від кількості дітей які підлягають оздоровленню та відпочинку, з них 702 дитини пільгових категорій (40%).

На харчування дітей в пришкільних таборах використано 566,6 тис.грн. бюджетних та 58,2 тис.грн. позабюджетних коштів. Середня вартість харчування становила 21,0 грн.

Відпочивали в пришкільних таборах з денним перебуванням: 55 дітей - сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 11 дітей-інвалідів,                   429 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 22 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 137 - талановитих та обдарованих, 74 дитини учасників АТО, 5 дітей внутрішньо переміщених осіб, 71 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку.

Продовжувалась робота по  оновленню шкільних меблів, за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально - економічний розвиток окремих територій придбано меблі для Злинської ЗШ №1 I-III ст. (100,0 тис.грн.); комп'ютерну техніку та мультимедійного обладнання для Злинської ЗШ №1             I-III ст. (140,0 тис.грн.).

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки дітям які навчаються за інклюзивною формою навчання придбано матеріалів та засобів навчання для дітей на суму                         70,3 тис.грн. Рішенням сесії районної ради від 20  листопада 2017 року №202 «Про утворення Інклюзивно – ресурсного центру Маловисківської районної ради Кіровоградської області», утворено юридичну особу - комунальну установу «Інклюзивно – ресурсний центр Маловисківської районної ради Кіровоградської області».

За рахунок коштів різних джерел фінансування проводились капітальні та поточні ремонти закладів освіти (покрівель, приміщень, котлів, котелень тощо). За кошти районного бюджету реалізовано проекти: капітальний ремонт будівлі Оникіївської ЗШ  І-ІІІ ст. (заміна покрівлі головного корпусу школи)                    (1474,7 тис.грн.); капітальний ремонт спортивного залу Плетеноташлицької ЗШ І-ІІІ ст. (416,5 тис.грн.); капітальний ремонт класу трудового навчання Якимівського НВК (80,0 тис.грн.); поточний ремонт дошкільного відділення Мануйлівського НВК (79,4 тис.грн.).  Всього освоєно 2050,6 тис.грн.

Для покращення матеріально – технічної бази закладів освіти використано  839,1 тис.грн. (з них 96,6 тис.грн. на встановлення 2 ігрових майданчиків в Якимівському та Злинському НВК; 67,0 тис.грн. на заміну котла опалення в Мар'янівській ЗШ І-ІІІ ст.; 99,2 тис.грн. на оновлення меблів дошкільних відділень; 47,0 тис.грн. на придбання спортивного інвентарю;     230,4 тис.грн. на оновлення обладнання для харчоблоків; 50,0 тис.грн. на заміну вікон та дверей; 143,0 тис.грн. на придбання металевого ангару для шкільного автобусу).

За досягнення у навчанні за програмою «Обдарована молодь» учням придбано путівки в дитячий лікувально - оздоровчий табір «Сокіл» на суму                 76,6 тис.грн.

Кошторисні призначення з урахуванням змін за 2017 рік по галузі освіта по бюджету району склали 96210,8 тис.грн., в тому числі по загальному фонду                92976,8 тис.грн, по спеціальному 3234,0 тис.грн. Фактичні видатки склали                 93869,2 тис.грн. ( 97,6%).

Видатки районного бюджету на утримання установ освіти, при кошторисних призначеннях з урахуванням змін склали 78567,3 тис.грн. (98,0% до планових призначень). Із них направлено на виплату заробітної плати – 73,7%, енергоносії – 11,0%, харчування – 5,1%, інші послуги – 10,2%.

Працює Маловисківське ПТУ №16 (налічується 10 навчальних груп, навчається 180 учнів, зайнято 65 інженерно-педагогічних працівників та адміністративно-господарського персоналу).

Культурний простір та збереження  культурної спадщини

Протягом року здійснювалась реалізація державної політики у галузі культури, мистецтва, з питань охорони культурної спадщини, бібліотечної та музейної справи.

Для задоволення культурних потреб населення району функціонує                    25 клубних закладів на 7390 глядацьких місць, 17 бібліотек з бібліотечним фондом 260,102 тис. примірників, 1 початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, музей історії та 3  краєзнавчі музеї на громадських засадах,  6 народних колективів.

Розвиток галузі у 2017 році здійснювався в рамках районної Програми розвитку культури на 2016 - 2017 роки. На виконання заходів профінансовано з районного бюджету 590,2 тис.грн. (на матеріально-технічне забезпечення музею історії району - 263,9 тис.грн., встановлення  охоронної сигналізації – 13,0 тис.грн., встановлення протипожежної сигналізації у районному будинку культури - 110,5 тис.грн., костюми, музичні  інструменти - 66,2 тис.грн.).

З місцевих бюджетів та інших джерел фінансування на удосконалення матеріально-технічної бази закладів  культури району та проведення  масових заходів освоєно 1567,9 тис.грн. З них, на капітальні ремонти – 86,6 тис.грн. (Великовисківський СБК – 195,0 тис.грн. (диско зал); Оникіївський СБК –                           6,0 тис.грн. (приміщення); Мануйлівський СБК - 72,0 тис.грн. (приміщення); Хмелівський СБК – 199,0  тис.грн. (дах), ( стеля,стіни); Плетеноташлицький СБК – 220,5 тис.грн. (стеля, стіни); Новопавлівський СК – 110,0 тис.грн. (приміщення); Злинський СБК - 7,0 тис.грн. (будівля)); поточні ремонти  приміщень та кімнат закладів культури - 409,7 тис.грн.; придбання костюмів, інструментів - 164,2 тис.грн.;  організація масових заходів – 184,5 тис.грн.

Проведено ряд культурно - мистецьких заходів на рівні району. Взято участь у  Міжнародних, Всеукраїнських та  обласних конкурсах.

В районі щороку  реалізуються 11  районних культурно-мистецьких   проектів: концертний проект «Творчі зустрічі», обмінний концертний «Дивосвіт аматорського мистецтва Маловисківщини», свято театрального  мистецтва «Вересневі самоцвіти»,  районне свято хореографії «На крилах танцю», конкурс талановитої  обдарованої молоді «Зелен клен», який традиційно проходить на базі Великовисківського СБК, районний огляд-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», фестиваль-конкурс  української пісні  «Співуча Вись», конкурс різдвяної  обрядової пісні «Різдвяні дзвіночки», що  сприяють підтримці та розвитку талановитих громадян району, та відродженню культури на селі, виставковий  «Українська майстерня» та краєзнавчий «Обрії рідного краю», націлені на збереження музейної та культурної спадщини району та виявлення нових народних майстрів.

В 2017 році звання «народного»  підтверджено Смолінським народним аматорським ВІА «Перевесло», народним аматорським театральним колективом  Маловисківського районного будинку культури, народним аматорським колективом Гаївського СБК.

Бібліотечними закладами району  проведено 828 масових заходів, з них на селі 711 (патріотичні заходи, вуличні акції, свята, лекції, бесіди, пізнавальні ігри, диспути, спортивні заходи, творчі майстерні, флеш-моби, конкурси тощо).

В районній бібліотеці створено музейну кімнату – вітальню поета – земляка та громадського  діяча, Заслуженого  діяча мистецтв України Володимира Бровченка.

Книжковий фонд бібліотек району складає 260102 примірників, з них                  48447 примірників налічується у районній бібліотеці. Протягом звітного періоду книжковий фонд поповнено на 1878 примірників (99,4 тис.грн.).

Продовжують працювати бібліотечні проекти «Вища народна школа для дорослих»  та «Школа етикету» на базі Маловисківської районної бібліотеки. В рамках програми «Бібліоміст» в районній, Смолінських №1 та №2  бібліотеках діють  Центри публічного доступу до мережі Інтернет де є вільний  доступ до   отримання публічної інформації. До мережі Інтернет підключено                                 17 бібліотечних закладів.

Музейний фонд складає 1280 експонатів. Протягом звітного року організовано та проведено 9 музейних виставок.

На території  району, відповідно державного реєстру, знаходиться                      44 пам’ятки історії, 4 пам’ятки архітектури та 9 пам’яток  археології. Укладено 33 охоронних договорів, виготовлено 25 облікових  карток.

З органами місцевого самоврядування району укладено охоронні договори та визначені відповідальні особи щодо охорони культурної спадщини.

На території Злинської сільської ради проводиться підготовча робота по встановленню  власників (користувачів) земельних ділянок на предмет  укладання охоронних договорів  на  43  об’єкти археологічної спадщини (кургани).

Заходи щодо паспортизації об’єктів культурної спадщини в районі не проводилися,  в зв’язку з відсутністю фінансування.

З метою  обліку, збереження та захисту від руйнування або заподіяння шкоди об’єктам культурної спадщини, за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування,  проведено  ремонтні роботи   пам’яток історії, по Березівській, Злинській, Миролювіській, Копанській, Лозуватській, Мануйлівській, Новогригорівській, Нововознесенькій, Оникіівській, Плетеноташлицькій,  Хмелівській, Якимівській  сільських радах, освоєно коштів в сумі 300,9 тис.грн.

Кошторисні призначення з урахуванням змін за 2017 рік по галузі культура і мистецтво склали 12688,6 тис.грн., в тому числі по загальному фонду – 12028,3 тис.грн, по спеціальному – 660,3 тис.грн. Фактичні видатки склали                     12210,7 тис.грн.

Видатки районного бюджету на утримання закладів культури, при кошторисних призначеннях з урахуванням змін склали 6402,7 тис.грн. (97,6% до призначень). Із них направлено на виплату заробітної плати – 80,2%, енергоносії – 9,8%, інші послуги – 10,0%.

Платні послуги у 2017 році склали 90,4 тис.грн., з них орендна плата -              8,5 тис.грн.,  які використані на розвиток закладів культури.

 

Фізична культура  і спорт

Вжито заходи щодо виконання завдань програми у частині розвитку масових видів спорту.

Усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи в районі охоплено 12,0% від загальної кількості населення району. Функціонує 1  дитячо - юнацька спортивна школа, в якій займається 348 вихованців (села Злинка, Лозуватка, Мар’янівка, Оникієве, Плетений Ташлик, Мануйлівка, Хмельове).

Матеріально – технічна база спортивних закладів району налічує                      64 спортивні майданчики, 12 футбольних полів, 16 спортивних залів.

У загальноосвітніх школах району функціонує 18 гімнастичних містечок,                    7 футбольних полів, 17 волейбольних, 13 баскетбольних та 14 гандбольних майданчиків. Функціонує 15 спортзалів та 4 пристосованих приміщень (це зали чи кімнати, які мають площу менше 162 м2).

Проведено: 26 спортивних змагань серед команд підприємств, установ організацій, фізкультурно-спортивних клубів селищної та сільських рад, зокрема: проведено кубок та чемпіонат району з футболу, чемпіонат з волейболу, футзалу, тенісу настільного; спортивно-масові заходи (до Дня Перемоги, Дня Конституції України, Дня Незалежності України, Дня фізичної культури і спорту тощо); навчально-тренувальні збори з легкої атлетики. Всього в районних заходах взяли участь       2003 особи. Освоєно 30,0 тис.грн.

Спортсмени району взяли  участь у всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики, обласних змаганнях з дзюдо та легкої атлетики (2 командне місце), чемпіонаті з футзалу  та тенісу настільного. У травні 2017 року для допризовників району - учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл проведено військово-патріотичні збори у с. Оникієве, районні змагання допризовної молоді в с. Мар'янівка, переможці взяли участь у обласних змаганнях в  м. Долинська (3  командне місце), взято участь у обласному патріотичному проекті «Захисник Кіровоградщини» ( 6 командне місце).

Команда спортсменів села Оникієве взяла участь у обласних змаганнях «Краще спортивне село». Крім того, на території с. Оникієве проведено спартакіаду за участі депутатів сільських та районної рад та сільських голів. Команда району посіла І місце.

Взято участь у Всеукраїнському місячнику «Спорт для всіх - спільна турбота». За рахунок коштів різних джерел фінансування  проведені роботи по  104 спортивних майданчиках.

Проведено 4 засідання спортивного комітету, розглядались питання виконання районної програми розвитку фізичної культури та спорту в районі та готовність спортивних споруд до роботи в осінньо – зимовий та літній періоди.

Проведено 2 засідання координаційної ради з питань  національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Організовано та проведено: виставки та конкурси декоративно-ужиткового мистецтва, конкурси читців, читачів, юних поетів, художників, заходи з інсценізацією творів, виставки  творчих робіт - «І чужому научайтесь», «Країна на карті Європи», «Життя заради миру», Україна - край козацький», «Революція Гідності і Свободи»; заходи  національно-патріотичного спрямування - фестивалі української патріотичної пісні, конкурси - «Лист воїну», «Намалюй мрію», «Побажай Україні», з нагоди Дня захисту дітей 1 червня; організовано «Зустріч молоді різних поколінь» - до Дня молоді. Для активних учасників районних та обласних заходів організовано екскурсійну поїздку до міст Канів та Корсунь - Шевченківський.

Кошторисні призначення з урахуванням змін за 2017 рік по районному бюджету по галузі фізична культура і спорт склали 786,0  тис.грн. Фактичні видатки склали 751,9  тис.грн., або  95,7%,  на проведення заходів з районного бюджету освоєно 29,0 тис.грн.

Споживчий  ринок та захист прав споживачів

Торговельну мережу району представляють 112 магазинів та об’єктів роздрібної торгівлі, з них 2 кіоски фірмової торгівлі (ТОВ «Черняхівські ковбаси»), 6 закладів громадського харчування, мережа аптек (9) та автозаправних станцій (5).

У сфері побуту послуги надають  3 суб’єкти підприємницької діяльності.

По споживчому ринку оборот роздрібної торгівлі за 9 місяців 2017 року збільшився на 18,5%, підприємствами району реалізовано споживчих товарів на суму 142,3 млн.грн. Продаж непродовольчих товарів за цей період склав                 79,9 млн.грн. (56,2% загального обсягу роздрібного товарообороту району), продовольчих товарів – 62,4 млн.грн. (43,8%). У загальному обсязі продажу продовольчих товарів через торгову мережу значну частку займали вироби тютюнові (28,2%), горілка та вироби лікеро-горілчані (13,7%), вина (8,1%), м’ясо копчене, солоне та ковбасні вироби (7,4%), непродовольчих – бензин моторний (43,5%), товари фармацевтичні (19,5%), дизельне пальне (13,5%), газ стиснений та скраплений для автомобілів (16,1%). У розрахунку на одного жителя району обсяг продажу в середньому за місяць становив 366,8 грн. проти 850,8 грн. на одного жителя області.

Забезпечено щодекадні моніторинги цін у торгівельній мережі та ринках району. Споживчий ринок насичений продуктами харчування в широкому асортименті та достатньому обсязі. Ціни на основні продовольчі товари у торговельній мережі є на рівні середніх в області.

При райдержадміністрації проведено 5 нарад за участю керівників сільськогосподарських підприємств, підприємств, які виробляють товарну продукцію, суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у галузі торгівля, з питань їх виробничої діяльності  та перспективи роботи на 2017 рік, цінової ситуації на основні продовольчі товари в торговельній мережі та ринках району.

Суб’єкти господарювання району є постійними учасниками виставки-ярмарку «Купуй Кіровоградське», протягом звітного року господарства району взяли участь у 9 ярмаркових заходах з продажу сільськогосподарської продукції, приймали участь у  «Покровському ярмарку», здійснювали реалізацію риби, м’яса, меду та продукції бджільництва, яблук, винограду тощо.

В районі постійно проводиться робота щодо дотримання санітарних норм і правил, законодавства щодо захисту прав споживачів при реалізації продуктів харчування у підприємствах торгівлі та на ринках, недопущення торгівлі харчовими продуктами у невстановлених для цього місцях. З різних питань по захисту прав споживачів до райдержадміністрації звернулося 13 осіб, всі звернення задоволені.

Будівництво та житлова політика

Будівельною діяльністю, по основному колу, займаються 5 суб’єктів господарювання. Загальні обсяги виконаних будівельних робіт за січень – грудень  2017 року склали 20,888 млн.грн., що становить 1,5% до загального обсягу по області.

Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у 2017 році у розрахунку на                  10 тис. осіб населення складає 142,3 м2 загальної площі. Прийнято в експлуатацію  5 квартир, загальною площею 612 м2. Забезпеченість житловою площею на 1 жителя в середньому становить 26,0 м2.

Для будівництва житлової та соціальної сфери видано містобудівних умов та обмежень на 1 об’єкт. Індивідуальним забудовникам видано                           19 будівельних паспортів, та 1 паспорт прив’язки на тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності. Надано 98 висновків по проектах  землеустрою для будівництва та обслуговування індивідуальних житлових будинків.

По виготовленню та корегуванню генеральних планів населених пунктів району роботи проведено Оникіївською, Новогригорівською,  Злинською  сільськими радами (відповідно населених пунктів 1;3;1, розроблено та затверджено генеральний план, детальний план та зонінг), по Миролюбівській, Якимівській сільських радах розпочато роботи по корегуванню та виготовленню мстобудівної документації. Ведуться роботи щодо виготовлення детальних планів кварталів в межах та за межами населених пунктів с. Хмельове, Велика Виска. По інших сільських радах району проводиться робота щодо визначення проектувальника та вартості виготовлення містобудівної документації.

Капітальні інвестиції у січні – вересні 2017 року склали 143296,0 тис.грн., або 3,2% до загального обсягу по області.

Екологічна ситуація, використання природних ресурсів

Екологічна ситуація в районі на протязі останніх років в основному залишається стабільною. Аварійні ситуації, які б зумовили значні обсяги чи неконтрольовані забруднення навколишнього середовища не зафіксовано.

Проводилась робота з суб’єктами господарювання, яким необхідно в установленому законодавством порядку отримати дозволи на спеціальне водокористування, утворення та викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, утворення та розміщення відходів.

У сфері цивільного захисту, з метою підвищення рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту району до дій при виникненні надзвичайних ситуацій, прийнято ряд розпорядчих документів  голови районної державної адміністрації. Затверджено Положення про районну ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (здійснення заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період у Маловисківському районі).

Діє районна комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, протягом 2017 року проведено 17 засідань комісії, розглянуто 49 питань з різних напрямків роботи, за результатами розгляду приймались відповідні рішення.

Налічується 9 спеціалізованих служб, в яких розроблено (уточнено) плани реагування на виникнення надзвичайних ситуацій, затверджено матеріальні резерви, плани взаємодії та плани спільних дій в разі виникнення надзвичайних подій, здійснюються заходи щодо підтримання мобілізаційної готовності.

Затверджено перелік об’єктів особливого значення (21, з них 3 – хімічно – небезпечні об’єкти), засоби, необхідні для їх захисту та відповідальні суб’єкти господарювання.

Створено районний резерв паливно – мастильних матеріалів (бензин А-92,   дизельне паливо), постійно проводиться робота по його поповненню.

В районі на обліку знаходиться 8 захисних споруд протирадіаційного укриття державної, приватної та комунальної форми власності, які 100,0%           проінвентаризовані. Готовність захисних споруд цивільного захисту до застосування – обмежено готові – 100,0%.

Протягом року проведено 6 командно – штабних тренувань із залученням спеціалізованих служб, органів евакуації, 25 осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту, пройшли  перепідготовку на базі Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області.

Забезпечено реалізацію заходів програми цивільного захисту Маловисківського району на 2016-2020 роки, на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій у 2017 році використано 1032,0 тис.грн., з них                    434,5 тис.грн. кошти районного бюджету, 597,5 тис.грн. інші джерела фінансування.

Розроблені  плани підготовки навчальних закладів до нового 2017/2018  навчального року та опалювального сезону, затверджені протирадонові заходи. Проведено вимірювання потужності поглиненої дози гамма - випромінювання в приміщеннях навчальних закладів району, відібрано 25 проб, досліджень (відповідають нормам).

Взято участь у  нараді з підведення підсумків діяльності у сфері цивільного захисту в області за 2016 рік та проведено нараду на рівні району, заслухано звіти начальника Маловисківського РВ У ДСНС України у Кіровоградській області, керівників спеціалізованих служб та органів місцевого самоврядування району.

Протягом 2017 року при райдержадміністрації проведено 8 засідань надзвичайної протиепізоотичної комісії.

 

Житлово – комунальне господарство

Вживались заходи щодо проведення ремонтних робіт житлового фонду, водопровідних, каналізаційних та теплових мереж.

Рівень оплати населенням за спожиті житлово-комунальні послуги склав 125,1%. Заборгованість населення з оплати житлово - комунальних послуг складає 277,3 тис.грн., або 85,4% до відповідного періоду минулого року (зменшилась до початку 2017 року на 47,4 тис.грн), з оплати за спожиту електроенергію по Маловисківському РЕМ  ПрАТ «Кіровоградобленерго» - 2163,0 тис.грн., або 127,2% до відповідного періоду минулого року (збільшилась до початку 2017 року на 462,0 тис.грн.).

У рамках виконання програмного завдання щодо поліпшення якості надання житлово-комунальних послуг на відновлення мереж зовнішнього освітлення, з бюджетів органів місцевого самоврядування району профінансовано кошти в сумі 502,3 тис.грн., проведено заміну 99 од. світильників та відновлено 2,9 км мереж зовнішнього освітлення. Проводились роботи по виготовленню проектно – кошторисної документації, освоєно                345,8 тис.грн.

На поліпшення стану існуючої мережі автомобільних доріг комунальної власності використано 2981,7 тис.грн. (90,7% до планових призначень) коштів місцевих бюджетів.

На благоустрій населених пунктів протягом звітного року залучено                           2842,4 тис.грн. (кошти місцевих бюджетів), під час проведення акції «За чисте довкілля»  висаджено  1000 од. дерев, 400 од. кущів.

Органами місцевого самоврядування району розроблено і затверджено правила благоустрою населених пунктів та схеми санітарного очищення населених пунктів, програми поводження з твердими побутовими відходами, а також на місцях створені комісії з виявлення стихійних сміттєзвалищ.

Відповідно акту інвентаризації спеціально відведених місць розміщення побутових відходів (сміттєзвалищ) на території району налічується 15 місць видалення твердих побутових відходів. Паспортизовано та включено до обласного реєстру місць видалення відходів 5 звалищ твердих побутових відходів (33,3% від загальної кількості сміттєзвалищ). Проводиться робота по розробці паспорту Хмелівською, Миролюбівською та Новогригорівською сільськими радами.

На впорядкування звалищ твердих побутових відходів вкладено                       3,8 тис.грн., ліквідовано несанкціонованих  - 17.

По централізованому  водопостачанню, у с. Велика Виска встановлено водонапірну вежу, освоєно 152,8 тис.грн., кошти сільського бюджету,  забезпечено водопостачанням дошкільний навчальний заклад та частину села Велика Виска.

На проведення лабораторного дослідження питної води відібрано 2 проби               (2 дослідження) на показник питома активність радону.

Підготовка господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період завершена 1 жовтня 2017 року.

 

Захист життя, здоров’я, честі і гідності людини

Протягом звітного року при райдержадміністрації проводилися спільні наради, семінари за участю представників правоохоронних органів, відповідальних за роботу по боротьбі з корупцією, органів місцевого самоврядування, громадських організацій щодо обговорення стану дотримання чинного законодавства по боротьбі з корупцією, надавалися роз’яснення щодо застосування норм антикорупційного законодавства.

Забезпечено контроль за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції.

Протягом 2017 року на території району скоєно 475 кримінальних правопорушень, що становить 92,1% до минулого року, з них скоєно тяжких правопорушень - 222, або  95,7%.

Діє районна комплексна Програма профілактики злочинності і правопорушень на 2016-2020 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 20 липня 2016 року №83. В 2017 році профінансовано 25,0 тис.грн. (100,0% до запланованого).

Посадові особи райдержадміністрації не притягувались до адміністративної відповідальності за порушення норм антикорупційного законодавства, відсутні особи щодо яких відкрито кримінальні провадження за корупційні злочини, відсутні посадові особи, звільнені із займаних посад.

Проведено 4 перевірки органів місцевого самоврядування по здійсненню делегованих повноважень органів виконавчої влади, результати яких розглянуто на засіданні колегії райдержадміністрації, видано 4 розпорядження голови райдержадміністрації.

Національний склад населення  району: українці – 96%, росіяни – 2%, білоруси – 1%, інші – 1%. Організації національних меншин відсутні. Злочини на міжетнічній основі не зареєстровані. Міжетнічні конфлікти відсутні. Протестні та інші масові акції об’єднань національних меншин не проводились.

 

Створення сприятливих умов для надходження  інвестицій

Капітальні інвестиції у січні – вересні 2017 року склали 143296,0 тис.грн., або 3,2% до загального обсягу по області. Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення, наростаючим підсумком з початку року, склав 3331,5 грн.

Одним із найбільш вагомих джерел фінансування інвестицій в основний капітал були власні кошти суб’єктів господарювання. Найбільшу частку капіталовкладень спрямовано в розвиток сільського господарства.

З метою залучення інвестицій, ведеться моніторинг привабливих для інвесторів земельних ділянок, інформація доводиться до відома зацікавлених суб’єктів господарювання;  щороку  оновлюються інвестиційні проекти, відпрацьовуються інвестиційні пропозиції, в тому числі земельні ділянки та надаються для включення до обласного переліку. Крім  того питання щодо залучення інвестицій в економіку району обговорюється з керівниками суб’єктів господарювання під час робочих поїздок голови райдержадміністрації по територіях району. Надано  до облдержадміністрації пропозиції до: переліків інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися у 2017 та 2018 роках за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку; переліків об'єктів та заходів, фінансування яких пропонується здійснювати за рахунок коштів  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій, в тому числі по ремонту доріг загального користування та комунальної власності; Плану основних заходів Меморандуму, укладеного між ДК «Ядерне паливо», ДП «Схід ГЗК», Кіровоградською обласною державною адміністрацією та  Кіровоградською обласною радою; переліку проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Подано екологічний запит про виділення коштів з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища для здійснення природоохоронних заходів та об’єктів у 2018 році (проект «Реконструкція гідротехнічної споруди ставка на території Плетеноташлицької сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області»).

До облдержадміністрації надано інформаційно – презентаційні матеріали  для наповнення рубрик та підрубрик інвестиційного веб-порталу «Центрально –Український інвестиційний портал».

На сайті райдержадміністрації (mv.kr-admin.gov.ua) в рубриці «Інвестиційна діяльність» розміщено Інвестиційний паспорт району, інвестиційні пропозиції та проекти, список відповідальних осіб районної державної адміністрації за роботу з інвесторами, інша інформація з питань інвестиційної діяльності, яка постійно оновлюється.

Посилення фінансової основи місцевих бюджетів та підвищення ефективності використання бюджетних коштів

Протягом звітного року проводилась робота щодо реалізації вимог нормативно-правових актів, своєчасності надходжень податків і платежів до бюджетів усіх рівнів, посилення дисципліни суб'єктів підприємницької діяльності щодо виконання податкових зобов'язань.

У 2017 році забезпечено надходження до зведеного бюджету району в сумі 330,8 млн.грн., що на 59,1 млн.грн., або 21,7% більше 2016 року. З них до Державного бюджету надійшло 161,9 млн.грн., що на 17,9% більше ніж за минулий рік, або на 24,6 млн.грн., до місцевого бюджету надійшло                         168,9 млн.грн., що на 25,7% більше ніж за минулий рік, або на  34,5 млн.грн.

У сфері державних фінансів виконання планових показників місцевих бюджетів району по власних і закріплених доходах складає 101,6% (план                97,7 млн.грн., факт 99,3 млн.грн.), до відповідного періоду 2016 року на                 25,1 млн.грн., або 33,9% більше.

По податку та збору на доходи фізичних осіб надійшло 62,9 млн.грн., що на  0,6 млн.грн., або на 1,0% більше до планових призначень та 17,8 млн.грн., або 39,3% до 2016 року; по платі за землю – 12,8 млн.грн., що на  0,7 млн.грн., або на 6,0% більше плану, та 0,6 млн.грн., або 5,1% до  2016 року.

У територіальному розрізі виконання планових показників складає: районний бюджет – 98,2%, сільські бюджети – 107,8%, селищний бюджет – 109,5%. Найбільша питома вага надходжень до місцевого бюджету належить податку та збору на доходи фізичних осіб і становить 63,4% від загальної суми власних надходжень.

Забезпечено своєчасне та системне вжиття заходів з економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої фінансово-бюджетної дисципліни, упередження фактів незаконного, нецільового та неефективного витрачання бюджетних коштів.

Проблемним питанням є наявність податкового боргу до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням боргу підприємств банкрутів), який склав 10,066 млн. грн. З них до державного бюджету 5,726 млн.грн., до місцевого - 4,340 млн.грн. За рахунок проведених заходів,  до початку  2017 року зменшено на 22,3%, або на 2,9 млн.грн.

Для інформування платників про зміни в податковому законодавстві застосовувались регулярні публікації в засобах масової інформації. До громадськості доводились актуальні питання з практичного застосування змін до Податкового кодексу України, основні показники діяльності фіскальної служби, аспекти реформування.

Розвиток малого підприємництва

Продовжується робота у сфері сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики. Для забезпечення публічності та участі громадськості у процедурах із підготовки реалізації регуляторних актів у сфері господарської діяльності на офіційному сайті райдержадміністрації діє рубрика «Регуляторна політика». Розміщено законодавчу та нормативно - правову базу з питань державної регуляторної політики, інформацію про посадових осіб, відповідальних за регуляторну діяльність. Крім того, висвітлюються  оголошення про навчання, семінари, наради, участь у виставкових заходах тощо.

Взято участь у тематичному семінарі «Практична реалізація децентралізації влади у роботі сільського, селищного голови», де селищний та сільські голови ознайомлені з особливостями здійснення органами місцевого самоврядування регуляторної діяльності, порядком отримання пропозицій до регуляторних актів спеціально уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України.

За участі фахівців сектору Державної регуляторної служби України в Кіровоградській області в районі проведено семінар – нараду для органів місцевого самоврядування з питань додержання принципів регуляторної діяльності, рекомендовано забезпечити виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Станом на 01 січня 2018 року регуляторні акти райдержадміністрацією та її структурними підрозділами не приймалися. Здійснено аналіз чинних регуляторних актів прийнятих органами місцевого самоврядування району.

Рішенням Маловисківської районної ради затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Маловисківському районі на 2016-2020 роки. У 2017 році передбачено фінансування заходів Програми в розмірі 80,0 тис.грн., в тому числі на співфінансування проектів суб’єктів підприємництва через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області у сумі 5,0 тис.грн. Підприємцям району через районну газету «Маловисківські вісті» доведено до відома інформацію «До уваги суб’єктів господарювання району» щодо можливості отримання фінансової підтримки через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області на конкурсних засадах. Суб’єкти господарювання обізнані щодо можливостей залучення інвестиційних коштів, в тому числі за рахунок міжнародної технічної допомоги та поінформовані про можливість участі у виставкових заходах, семінарах, нарадах.

З метою інформування та обговорення питань ведення підприємницької діяльності протягом 2017 року проведено: районним центром зайнятості -                        2 ярмарки вакансій, 11 міні-ярмарок, 2 Дні «Відкритих дверей» для роботодавців, 1 День «Відкритих дверей» роботодавця, 1 презентація для роботодавців, 7 «Виїзних днів», 6 засідань «круглого столу», 12 ділових зустрічей,  66 семінарів; Маловисківським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України –  47 виїзних прийомів, 2 «Дні відкритих дверей», 11 засідань «круглого столу», «Дні Пенсійного фонду» (63 заходи), 23 навчання - лекції з безробітними громадянами, 2 зустрічі з соціальними партнерами,   6 лекцій для молоді, 20 засідань «Школа майбутнього пенсіонера», 8 прес-конференції,                      7 брифінгів, розповсюджено 115 інформаційних бюлетенів.

В районі функціонують 15 об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва: 10 відділень банків (АТ «ОЩАДБАНК» (5 відділень), АБ «УКРГАЗБАНК» (1 відділення), КБ «ПРИВАТБАНК» (2 відділення),  АБ «Південний» (2 відділення)); 2 ломбарди; 1 Спілка підприємців району; сектор (центр) надання адміністративних послуг (діє при районній державній адміністрації) та координаційна рада з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації.

З метою надання ресурсної підтримки суб’єктам підприємницької діяльності  для ведення господарської діяльності надавалися в оренду нежитлові приміщення комунальної власності. Станом на 01 січня 2018 року суб’єктам підприємницької діяльності передано в оренду 12314,82 м2 приміщень комунальної власності. Постійно оновлюються створені бази даних про наявність вільних нежитлових приміщень, виробничих площ та обладнання комунальної власності, що не використовуються.

Протягом 2017 року проведено 4 засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації, за результатами прийнято відповідні рішення.

Вагоме місце підприємницької діяльності в економіці району підтверджується тим, що їх частка у загальній кількості підприємств складає 97,0%.

Основним джерелом грошового накопичення у підприємств є дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, послуг). У 2016 році темп зростання  (зниження) прибутку прибуткових підприємств та збитку збиткових підприємств, питома вага збиткових малих підприємств складає відповідно 112,9%; 45,2%; 11,2%. Фінансовий результат до оподаткування малих підприємств склав 306085,9 тис.грн., з них 88,8% підприємства отримали прибуток (317173,3 тис.грн.), 11,2% підприємства отримали збиток                 (11087,4 тис.грн.).

Доведено до відома суб’єктів господарювання  інформацію щодо участі  у державній Програмі з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива»: здобуття другої вищої освіти в вищих навчальних закладах України; проходження стажування в Німеччині спеціалістів, які пройшли перепідготовку – учасників Програми «Українська ініціатива».

Видача документів дозвільного характеру здійснюється через Центр надання адміністративних послуг. Адміністратори підключені до Реєстру речових прав та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців для прийняття заяв та видачі результатів надання адміністративних послуг. У Центрі забезпечено облаштування місць прийому осіб, які звертаються за отриманням адміністративних послуг, інформаційних стендів із зразками відповідних документів, встановлені скриньки для скарг та пропозицій відвідувачів, інформація висвітлюється на сайті районної державної адміністрації (mv.kr-admin.gov.ua) в розділі «Адміністративні послуги».

Розпорядженням голови районної державної адміністрації  від 22 вересня  2017 року №372-р затверджено 140 адміністративних послуг, які надаються через відділ (центр) надання адміністративних послуг. У звітному періоді надано 7305 адміністративних послуг.

Адміністративні послуги можна отримати за допомогою попереднього запису суб’єктів звернення шляхом особистого звернення до відділу (центру) надання адміністративних послуг та/або електронної реєстрації (ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Запроваджено електронний документообіг між відділом (центром) надання адміністративних послуг та суб’єктами, які задіяні в наданні адміністративних послуг.

Органами місцевого самоврядування району здійснюються повноваження з реєстрації/зняття з реєстрації громадян через Єдиний  демографічний реєстр. Інформація з даних питань висвітлювалась у засобах масової інформації.

Управління державною і комунальною власністю

Управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст району здійснює районна рада.

В районі функціонує 68 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району, в тому числі бюджетні установи та організації (з них 33  - охорони здоров’я,  19 – освіти,  5 – культури, 11 – інші сфери).

Укладено 40 договорів оренди.

Суб’єктам підприємницької діяльності передано в оренду 12314,82 м2 приміщень комунальної власності. Постійно оновлюються створені бази даних про наявність вільних нежитлових приміщень, виробничих площ та обладнання комунальної власності, що не використовуються.

 

Формування конкурентного середовища

В районі, в основному, сформовано конкурентне середовище, для роботи економіки, в ринкових умовах, за винятком сфери природних монополій.

Частка суб’єктів господарювання, що займають монопольне становище у загальній кількості суб’єктів господарювання є незначною. До найбільших суб'єктів природних монополій, що здійснюють свою діяльність в районі, належить: Маловисківський РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго» (ринок послуг постачання електроенергії за регульованим тарифом), та  Маловисківське УЕГГ.

Діяльність структурних підрозділів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування району спрямована на  реалізацію державної політики у сфері розвитку економічної конкуренції, обмеження монополізму на території району. Забезпечено взаємодії райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування району з Кіровоградським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України у здійсненні його повноважень у сфері підтримки і захисту економічної конкуренції; забезпечення виконання умов Закону України «Про публічні закупівлі», використання системи електронних закупівель «ProZorro» під час здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування району зареєстровані в системі Prozorro.

 

Міжнародне співробітництво

Для забезпечення виконання завдання щодо зовнішньоекономічної діяльності проводилась робота щодо оновлення інвестиційних пропозицій, інвестиційних об’єктів, у тому числі інформація про земельні ділянки, які можна запропонувати інвесторам, комерційних пропозицій для суб’єктів господарювання району. Пропозиції  надані до обласної державної адміністрації для включення до презентаційних матеріалів щодо інвестиційних потреб економіки області.

Район презентовано у рамках проведення 21 вересня 2017 року у                             м. Кропивницький Міжнародного інвестиційного форуму «Central Ukrainian ID-2017» та з 19 по  21 вересня 2017 року - Міжнародної агропромислової виставки «АГРОЕКСПО – 2017».

Забезпечено участь підприємств та організацій району у «Покровському ярмарку», який проходив в рамках даної виставки.

Постійно розповсюджується інформація про оголошені конкурси на отримання міжнародної технічної допомоги, доводилась інформація до органів місцевого самоврядування району.

Характерною особливістю зовнішньоекономічної діяльності району є перевищення експорту над імпортом. Основними групами експорту товарів є деревина і вироби з деревини та зернові культури.

З державних підприємств зовнішньо – економічною діяльністю займається    ДП «Оникіївське лісове господарство».

У зовнішній торгівлі району експорт склав 1,5 млн. дол. США.                  (1405,1% до минулого року).

Обсяг   прямих   іноземних   інвестицій   склав 10491,4 тис. дол. США, або 100,0% до обсягів на початок року. Учасниками інвестиційної діяльності є      5 суб’єктів господарювання.

 

Основні проблемні питання розвитку району, які не вирішені у 2017 році і потребують вирішення, враховані у програмі економічного і соціального розвитку Маловисківського району на 2018 рік.

Share/Save/Bookmark
 
© Сайт Маловисківської районної державної Адміністрації